News

System PS4 zajmuje aż 3 GB pamięci RAM

Parę miesięcy temu w internecie, sporo plotkowało się o ogromnym potencjale drzemiącym w PlayStation 4. Nieoficjalne informacje głosiły wtedy, że konsola wykorzystuje jedynie ponad cztery gigabajty pamięci RAM, reszta z ośmiu gigabajtów zajęta jest dla systemu. Teraz możemy już oficjalnie potwierdzić, że spekulacje te były w stu procentach trafne.

Ekipa z Naughty Dog poinformowała, że dla deweloperów dostępne jest jedynie pięć GB pamięci RAM, oraz sześć z ośmiu rdzeni procesora. Reszta zasobów przeznaczona jest dla systemu konsoli, oraz przyszłych funkcjonalności, które powinny pojawić się w przeciągu tych kilku lat, gdy sprzęt będzie królował na rynku. Oczywiście, Sony w każdej chwili może zmniejszyć ilość używanej przez system pamięci, aby dać deweloperom większe pole manewru przy produkcji gier, jak to było w przypadku PlayStation 3.

Platformy:
Czas czytania: 1 minuta, 27 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Przenieś siebie do Kinect Sports Rival

arrow-right
arrow-right

Londyńskie metro w The: Order 1886

Komentarze
...
3747 dni temu

I ciekawe co tam trzyma w tych 3GB, bo to co na razie jest, to nie wygląda nawet na 100MB. No chyba, ze filmów nie zrzuca od razu na dysk.

odpowiedz
...
#2
~lol
3747 dni temu

Spekulacje?

Przecież to były potwierdzone przez developerów informacje?

Należało by jeszcze zauważyć że z tych 5GB to 500MB jest drugiej kategorii - udostępniane jedynie na życzenie i gdy system pozwoli. Do tego dużo wolniejsze o ile nawet nie jest po prostu swapem na HDD.

Więc tylko 4,5GB jest w pełni pod kontrolą dewelopera.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: