News

Take-Two planuje zamknięcie dwóch zespołów. Twórcy Kerbal Space Program i OlliOlli World mają stracić pracę

Również Take-Two Interactive planuje redukcję pracowniczą w firmę. W planach ma być zamknięcie dwóch zespołów.

Chociaż myśleliśmy, że największe zwolnienia są już za nami, to wygląda na to, że możemy spodziewać się kolejnych zamknięć. Tylko w ostatnich miesiącach zamknięto między innymi First Contact Entertainment — twórców odpowiedzianych za Firewall Zero Hour oraz Firewall Ultra. Z pracą pożegnali się również twórcy z Mimimi Games, którzy stworzyli takie produkcje jak Shadow Tactics: Blades of the Shogun oraz Desparados III. Na horyzoncie jednak zbliżają się kolejna dwa ważne zamknięcia.

Jak podaje redakcja Bloomberg, Take Two Interactive — wydawca takich gigantycznych marek jak GTA, Borderlands czy serie sportowe NBA 2K & WWE 2K ma zwolnić 5% wszystkich pracowników. Redukcja pracownicza ma się odbić szczególnie na dwóch zespołach, które w związku z restrukturyzacją zostaną zamknięte. Mowa o Intercept Games, które stworzyło Kerbal Space Program oraz Roll7, twórców Rollerdrome oraz gier z serii OlliOlli.

Szczególnym problemem jest fakt, że Kerbal Space Program 2 wciąż znajduje się w katalogu Wczesnego Dostępu i istnieje ryzyko, że produkcja nigdy nie zostanie zakończona. Szczególna krytyka dotycząca przejęcia pojawia się, ponieważ wydawca pracuje aktualnie nad przejęciem Gearbox Software za ponad 460 milionów dolarów .

Graliście w tytuły od przedstawionych twórców, czy nigdy nie było wam po drodze do tych gier? Uważacie, że zamknięcia to dobry pomysł na naprawę rynku gier, czy stracą na tym głównie twórcy mniejszych tytułów? Podzielcie się waszymi opiniami w komentarzach!

Czas czytania: 2 minut, 18 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Starfield jednak w trybie 60 FPS na Xbox Series X|S. Bethesda zapowiada dużą aktualizację

arrow-right
arrow-right

Funko Fusion to nowa gra z uwielbianymi figurkami! Gra połączy światy popularnych filmów

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: