News

Telltale kończy z grami w odcinkach. Wolf Among Us 2 wyjdzie od razu w całości

Ktoś chyba zajrzał w księgi rachunkowe i krzyknął "Eureka"!

Telltale Games, studio znane z gier-opowiadań, które tak naprawdę są fabułą przeplataną quick time eventami (jak Walking Dead), jakiś czas temu zbankrutowało. Niedawno zostało wskrzeszone, a nowi właściciele aby nie dopuścić do kolejnego upadku zmieniają nieco sposób wydawania gier przez firmę.

Do tej bowiem pory, Telltale wydawało swoje gry w epizodach - zazwyczaj pięciu albo sześciu, wydawanych co kilka miesięcy. Aby poznać historię, gracze musieli nie tylko za nie płacić (jednorazowo, jako season pass, to było tańsze, lub za każdy z osobna), ale też czekać po kilka miesięcy. I chociaż wielu powie, że zapłacenie za season pass to to samo, co kupienie gry - to problem leży zupełnie gdzie indziej. Wystarczy spojrzeć na dowolną grę (zwłaszcza innego studia) i przejrzeć listę trofeów/achievementów, aby zauważyć, że do końca większości gier (ostatni boss, ostatnie trofeum fabularne) dochodzi zazwyczaj 30-40% graczy.

Nawet w przypadku gier Telltale, których poziom trudności był niemal zerowy i wystarczyło się przeklikać przez fabułę, kończyło 40-60% graczy. Reszta albo zapłaciła i nie zagrała, albo nie kupiła dodatków, ale ograła pierwszy (często darmowy) epizod. To oznacza, że studio z każdym "DLC", tworzyło grę dla coraz mniejszej grupki ludzi i miało coraz mniejszą stopę zwrotu inwestycji, a przecież sama produkcja na start była drastycznie tańsza względem nowych gier za 260-280zł. Teraz już tak nie będzie i wszelkie gry fabularne które zrobi firma, będą od razu w pełni grywalne - po pierwsze, aby gracze od razu mogli się cieszyć całością i nie znudzić oczekiwaniem, a po drugie, aby kolejne dodatki nie generowały coraz mniejszego przychodu, a studio mogło skupić się na kolejnej grze. Właśnie to mogło być przyczyną upadku studia (przeinwestowanie w gry i zbyt mała stopa zwrotu).

Ja osobiście chciałbym jeszcze, żeby mimo prostej i momentami niemal umownej grafiki, gry od Telltale działały płynnie, bo czasem miałem wrażenie, że PS2 by sobie z nimi lepiej poradziło i nie zaliczało takich spadków framerateu.

Najnowsza gra wskrzeszonego Telltale - Wolf Among Us 2, na podstawie komiksu o tym samym tytule, została zapowiedziana na 2021 rok (a zatem na kolejną generację konsol). Niestety, zbyt wiele gameplayu nie zobaczyliśmy.

Czas czytania: 3 minut, 3 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Kalendarz Premier — Marzec 2024 - 01.03.2024 19:00
Niedawno pisaliśmy też o...

Hellblade 2 nie będzie exclusivem nowego Xbox Series X. Gra trafi również na PC

arrow-right
arrow-right

Wesołych Świąt!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: