News

The Order stuknęły już 4 lata

Ready at Dawn z tej okazji publikuje materiały z etapu tworzenia produkcji.

Ciężko w to uwierzyć, ale PS4 jest na rynku już tak długo, że niektóre z gier mocno się zestarzały, chociaż zupełnie na to nie wyglądają. Tak właśnie jest z The Order: 1886, któremu stuknęły 4 latka. Jest to jedna z najlepiej wyglądających gier na PS4 (albo i najlepsza - bo są gry które mają lepsze sceny, ale są gorsze w pozostałej części). Trochę w tym co prawda sztuczki polegającej na zmianie formatu obrazu do 2.40:1 (1920x800), która pozwala na generowanie mniejszej liczby pikseli (chociaż deweloper twierdzi, że to dla "filmowego klimatu"), ale trzeba przyznać, że gra faktycznie nawet po 4 latach powoduje opad szczęki (wygładzone krawędzie, zmniejszone nasycenie, wiktoriańska Anglia), momentami ocierając się o fotorealizm.

Deweloper, Ready at Dawn opublikował więc dwa filmy, w których pokazuje jak tworzona była gra i jak wiele pracy trzeba było włożyć w wykonanie cutscenek w grze (np. ustawianie oświetlenia - to wcale nie zajmuje mniej czasu niż na planie filmowym, może nawet więcej).

Drugi z filmów pokazuje animację postaci - motion i face capture, oraz ponownie ustawianie oświetlenia, rozmyć czy mgły.

Jeśli nie graliście w grę - gorąco polecam. Obecnie na PS Store kosztuje co prawda aż 169 złotych, ale często są na nią promocje - ja sam kupiłem ją w sierpniu za 37 złotych. Promocji już chwile nie było, więc pewnie przy okazji jakiejś kolejnej dużej akcji typu "wiosenna" czy "wielkanocna" wyprzedaż dorwiecie grę poniżej 50zł.

Czas czytania: 2 minut, 21 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Muzyczna Niedziela - Metal Gear Solid

arrow-right
arrow-right

Metal Gear Solid wyszło już 20 lat temu

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: