Days Gone było chyba nieco mniejszym hitem niż zakładano i wykorzystało lukę po ciągle nieobecnym The Last of Us 2 (chociaż sporo graczy które nie ma ochoty na ten drugi tytuł kupiło właśnie DG) i generalnie sprzedało się nieźle. W związku z tym deweloper stara się cały czas zadbać o swoją grę, dodając modną ostatnio "Nową Grę plus".

W przypadku Days Gone, przeniesiemy zdobyte już przez nas bronie, wszelkie ulepszenia broni/motoru/bohatera. Nową grę rozpoczynamy zatem na podstawie konkretnego zapisu gry na którym skończyliśmy historię "I'm Never Giving Up", zamiast wybrania po prostu opcji w menu. W przypadku NG+ jak i pierwszej gry, do czterech trybów trudności dojdą dwa nowe: Hard II i Survival II.

Żeby nie było nudno, osoby grające w NG+ dostaną do zdobycia nowe trofea - niektóre po prostu wymagające zagrania w ten tryb, a inne wymagające zagrania na dwóch nowych poziomach trudności.

Całość dostępna będzie od 13 września, a więc równo za tydzień. Będzie to trzecie rozszerzenie po Trybie przetrwania i Trybie wyzwań. Niestety, listy trofeów czy gameplayu z tej poprawionej wersji na razie nie pokazano, ale dla przypomnienia, fragmenty gry z premierowego zwiastuna fabularnego.