Recenzja

Recenzja Crysis 2

Ponad trzy lata temu niemieckie studio Crytek stworzyło technicznego molocha. Pierwszy Crysis oferował oprawę graficzną, której na maksymalnych detalach nie pociągnął żaden ówczesny komputer. Do dziś z resztą jest on uważany za jedną z najpiękniejszych gier komputerowych jakie kiedykolwiek powstały. Całość jednak nie stała się hitem. Większość graczy zarzucała jej nudę i słabą jakość fabuły.

Crytek postanowił wyeliminować wszystkie wady i stworzyć grę nie tylko piękną, ale też ciekawą i klimatyczną. Dzisiaj na sklepowych półkach znajduje się owoc trzyletniej pracy nad kontynuacją, która jest jedną z najlepszych gier początku 2011 roku.

Na wstępie należy zaznaczyć, że od momentu samej zapowiedzi balon z nadrukiem Crysis 2 był pompowany do granic możliwości. Twórcy obiecywali nie tylko rewolucyjną oprawę zarówno na PC, jak i po raz pierwszy na konsolach, ale też wciągającą fabułę. W tym celu zatrudniono jednego ze znanych pisarzy Science–Fiction – Richarda Morgana. Przed premierą wypuszczono też wersję beta trybu multiplayer na X360, PS3 i PC. Ta druga wersja wzbudziła najwięcej kontrowersji, gdyż bardzo odbiegała od swoich odpowiedników w kwestii oprawy. Od razu wyjaśniam, że w pełnej wersji na konsolę Sony (wersja wykorzystana w recenzji) wszystko zostało poprawione. Najprawdopodobniej beta wyjęta była z wczesnego kodu (możliwe, że właśnie po to, aby wzbudzić szum medialny). W końcowym rezultacie wersje na PS3 i X360 jak zapewniali programiści są identyczne, co swoją drogą zdarza się dość rzadko.

Crysis 2 zabiera nas do Nowego Jorku, w którym wybuchła epidemia śmiertelnej, nieznanej człowiekowi dotąd choroby. Miasto zostało zaatakowane przez kosmitów, a ludzie w większości zostali ewakuowani. W czasie gry wcielamy się w jednego z Marines, którzy zostali wysłani, aby odbić miasto. Jednak łódź, która miała za zadanie dostarczyć nas na miejsce również staje się obiektem ataku obcych. Z opresji cało wychodzi tylko nasz bohater – Alcatraz. Przez całą grę nie dane nam będzie poznać jego imienia, nazwiska, ani tym bardziej usłyszeć jego głosu. Umierającego żołnierza ratuje główna postać z części pierwszej czyli Prorok (ang. Prophet). W wyniku zaistniałych potem wydarzeń (nie powiem jakich, żeby nie zepsuć wam zabawy) Alcatraz wskakuje w bojowy kombinezon i wyrusza na samotna wojnę z okupantem. W czasie wędrówki po Nowym Jorku spotykamy żołnierzy wrogiej nam organizacji CELL usiłującej walczyć z inwazją, a także pozostałych na Ziemi ludzi, zarażonych niezidentyfikowanym wirusem. Atakują nas jednak tylko ci pierwsi. Z czasem będziemy toczyć walki z Cepidami, czyli przybyszami z obcej planety oraz z ich minimechami, które potrawią sprawić sporo kłopotów. W grze znaczące role odgrywają osoby z CELLa oraz Nathan Gould – naukowiec, który również pozostał w NY. Mnie osobiście fabuła skojarzyła się z filmem „Cloverfield” w Polsce znanym jako „Projekt Monster”. Chociaż wydawał mi się głupawy, to sam pomysł na zaimplementowanie takiej historii w grze uznaję za bardzo dobry. Oczywiście fabuła w Crysis 2 będzie miała swoich zwolenników i przeciwników, ale według mnie w tym aspekcie nie ma na co narzekać – jest dobrze. Warto wspomnieć, że w drugiej części Crysisa nie uświadczymy prawie żadnych odwołań do części pierwszej.

Gameplay opiera się na oddanym w nasze ręce kombinezonie Nanosuit 2.0. Ubranko umożliwia nam przewagę w walce za pomocą trzech trybów: Pancerz – pełni rolę kamizelki kuloodpornej, dodatkowa odporność na strzały; maskowanie – przeciwnicy widzą nas tylko z bardzo bliskiej odległości, ograniczają nas jednak ramy czasowe; trzeci tryb oferuje przyspieszenie biegu i super wysokie skoki). Odpowiednie korzystanie z niego pozwala tak naprawdę na rozegranie tej samej misji na pięć sposobów. Możemy wdać się w otwartą walkę, możemy cicho likwidować przeciwników, a w wielu przypadkach możemy ominąć pole walki chowając się a przeszkodami i doładowując kombinezon. Nanosuit możemy usprawniać w zamian za punkty jakie otrzymujemy po zabiciu Cepida. Usprawnienia obejmują trzy wymienione wcześniej tryby. Arsenał jaki otrzymujemy nie jest imponujący, ale też nie jest biedny. Dostajemy karabiny maszynowe, pistolety maszynowe, shotguna, karabin snajperski, wyrzutnię rakiet plus broń którą zabieramy ze sobą ze stanowiska strzeleckiego np. na samochodzie. Jedną z nielicznych wad tej gry jest sztuczna inteligencja przeciwników. Żołnierze CELL potrafią zablokować się i biegać w miejscu, nie flankują, rzadko chowają się za przeszkodami. Według mnie jest to zdecydowanie najsłabszy element całej produkcji. Uważam, że tutaj Killzone 3 zjada Crysisa na śniadanie. Strzela się nieźle, warto zaznaczyć, że broń również możemy sobie dopakować dodając laserowy celownik czy tłumik. Zraziło mnie to, że zbyt często możemy sobie po prostu przejść ot tak zakamuflowani obok pola walki bez konieczności walki, co znacznie upraszcza grę, ale jest to spowodowane bardzo słabym AI, o którym już wspominałem.

Twór Cryteka jest, jak do tej pory, zdecydowanie najpiękniejszą konsolową grą tej generacji. Silnik Cry Engine 3 ma po prostu ogromne możliwości. Na pewno posypią się gromy ze strony fanów Killzone 3, ale ocena jest subiektywna i nie każdy musi się z nią zgodzić. Nowy Jork wygląda po prostu fenomenalnie. Nie zastosowano żadnych filtrów, upiększaczy. Wszystkie tekstury są ostre jak brzytwa, w kałużach odbijają się wieżowce, otoczenie w miejscach walki jest zniszczalne, świetnie zrobione są drzewa i, prawdziwy geniusz, woda oraz refleksy świateł na asfalcie po prostu przekraczają moje oczekiwania co do wizualiów. W dodatku żadnego ząbkowania. Wszystko to wzięte do kupy daje obraz, jakiego w tej generacji jeszcze nie widziałem. Jest Uncharted 2, jest Killzone 3, ale tam większą rolę w wyglądzie gra design, a tutaj technologia. Zauważcie, że Crytek zrobił taką oprawę bez jakiejkolwiek pomocy ze strony Sony. Jeśli chodzi o mnie to po prostu Crysis 2 mnie zmiażdżył swoją oprawą. W dodatku co rusz mamy do czynienia z jakimiś spektakularnymi wybuchami, po prostu poezja. Do czasu wydania Battlefield 3 nikt nie powinien zrzucić z tronu dla najpiękniejszej gry FPS nowego Crysisa. Równie fantastyczna jest oprawa audio. Odgłosy strzałów są wyśmienite, a jeśli połączymy to z muzyką w wykonaniu Hansa Zimmera, to uzyskamy idealne udźwiękowienie. Pod względem technicznym gra na ten moment jest prawie idealna, dlaczego prawie? Dlatego, że to wszystko nieco odbiło się na ilości klatek na sekundę. Jednak jeśli ktoś nie jest specjalnie na to wyczulony, to oczywiście w żaden sposób nie przeszkodzi mu to w cieszeniu się grą. Na słowa uwagi zasługuje nie tylko zaawansowanie techniczne, ale samo zaprojektowanie zniszczonego Nowego Jorku. Miejscówki nie dość, że są kapitalnie oddane, to jeszcze wzbogacone o bardzo dużą liczbę obiektów jak rośliny, blokady, rusztowania. Gra jest niezwykle klimatyczna za sprawą miejsca, w którym się rozgrywa. Na każdym kroku napotykamy ekrany i plakaty informujące o ewakuacji, na tablicach zawieszone są zdjęcia zaginionych, przy krawężnikach stoją samochody, mieszkania są pełne szczegółów. Wszystko wygląda nieco jak nowoczesna Prypeć, ale o to właśnie chodzi. Jeśli nie bierzemy udziału w strzelaninie, w mieście jest cichutko, co potęguje obraz opuszczonej metropolii. Gra została dobrze spolonizowana przez aktorów takich jak Piotr Machalica czy Michał Milowicz. Padają bluzgi, wszystko jest na swoim miejscu. Nie zauważyłem szczególnych błędów, chociaż na tym polu Killzone 3 też jest trochę lepsze. Tam dubbing jest iście filmowy, tutaj jest „tylko” taki jak powinien być.

Multiplayer jest kolejną zaletą gry za sprawą oddanego do dyspozycji każdemu graczowi wspomnianego kombinezonu. Działa on na tej samej zasadzie jak w kampanii. Gra się bardzo przyjemnie, ale oczywiście możemy też zagrać w trybie bez użycia kombinezonu, który odblokowuje się z czasem. Oczywiście cały czas awansujemy, ulepszamy broń oraz nasze ubranko. Czy multi jest tak dobre jak w Killzone? Tu już każdy musi osądzić sam. Jeśli ktoś jest fanem przytaczanego K3 czy CoD’ów pewnie nie zmieni swoich upodobań, ale będzie to dla niego miła odskocznia.

Crysis 2 jest jedną z najlepszych gier jakie zostały wydane od początku 2011 roku. Bez wątpienia jest jedną z tych, na które nie żałuję wydanych pieniędzy. Niemcy stworzyli tytuł nie tylko rewelacyjny pod względem technicznym, ale też grywalny, klimatyczny i posiadający niezłą fabułę. Tryb dla jednego gracza starczy nam na dobre 10 godzin, co w dzisiejszych czasach jest wynikiem znakomitym. Oczywiście nie jest to gra bez wad, bo nie ma rzeczy idealnych, lecz wady nie są aż tak duże, aby żałować wydanych na nią pieniędzy. Osobiście byłem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie. Jedynka – ekskluzywny FPS na PC, graficzny mutant, lecz kulejący fabularnie. Dwójka moim zdaniem jest grą znacznie lepszą. Świadczą o tym też wyniki sprzedaży – Crysis 2 jest aktualnie najlepiej sprzedającym się tytułem od EA spośród wszystkich wydanych w 2011. Pojawi się zapewnie wiele porównań z Killzone 3, ale moim zdaniem porównywanie ich nie ma większego sensu. Obie gry są zupełnie inne, obie są fantastyczne, obie zasługują na kupno. Gdybym miał na siłę znaleźć jeszcze jedną wadę, to byłby nią brak obsługi Playstation Move dla PS3. Wejściem na rynek konsolowy, niemiecki produkt nie tylko znacznie podwyższy przychody studia, ale też zrobi coś o wiele ważniejszego. Wyrobi sobie nową, multiplatformową, dobrą markę, co bardzo mu pomoże w przypadku zapowiadanej już części trzeciej.

Nasza ocena: 9.5/10

Platformy:
Czas czytania: 8 minut, 49 sekund
Komentarze
...
#1
~Bobas
4770 dni temu

Crysis2 na dzień obecny to najlepsza gra ffs jaką do tej pory grałem. Gameplay w porównaniu z pierwszą częścią to mistrzostwo. A grafika jaką ta gra oferuje to następny majstersztyk. Na dzień obecny crysis2 to najładniejsza gra na rynku. Kz3 może konkurować z bulletstorm ale w w porównaniu z Crysisem2 eh niema nawet co porównywać crysis2 jest po prostu oszałamiający przede wszystkim o wiele bardziej grywalny. Zaraz koło dead space2 to następna gra na rasową DYCHĘ Mistrzostwo!

odpowiedz
...
#2
~juicycunt
4770 dni temu

zgadzam się.

odpowiedz
...
4770 dni temu

Napisali ludzie, którzy w życiu na PS3 nie grali. Lolz! Podajcie swoje PSN ID jeśli faktycznie macie PS3 i graliście w KZ3.

odpowiedz
...
#4
~wulfen
4770 dni temu

[quote=BoBaN]Napisali ludzie, którzy w życiu na PS3 nie grali.[/quote]

noo ludzie to raczej nie sa :)

wszystkie te bobasy mado i inne to pewnie jeden ten sam xbot. w sumie nie zdziwilbym sie jakby to byl tropik w koncu sam sie na forum przyznal do swojego rozdwojenia.

odpowiedz
...
4770 dni temu

Tak też może być. :)

odpowiedz
...
4770 dni temu

Gówno, a nie Tropik gamonie. Poza tym z meritum się zgadzam Crysis 2 miażdży KZ3 i coraz więcej osób to zauważa. No ale sonoklapy nadal żyją w świecie fantazji. Buhaha

odpowiedz
...
4770 dni temu

Ależ cię to boli, że kolejna gra w której xboty pokładały nadzieję, nie dała rady i KZ3 nadal jest najładniejszym FPS'em tej generacji.

odpowiedz
...
4770 dni temu

Według Bobusia, według ekspertów całego świata jest inaczej oto dowód:

CVG - "best looking fps ever"

IGN - "Crysis 2 on Xbox 360 has taken the crown for best graphics in a console game"

PSU - "best looking shooter on PlayStation 3"

Eurogamer - "sits next to Uncharted 2 as the most detailed"

Gamesradar - "Crysis 2 does run on consoles, and it does so beautifully. We're calling it now: Crysis 2 is possibly the best-looking console game ever."

Joystiq- "Make no mistake, Crysis 2 answers the "Will it run?" question definitively. Though about the millionth FPS built around a plot of an alien invasion, give or take a few, it's also the most beautiful"

electricpig.co.uk - "Crysis 2 is outstanding in almost every department, not least its visuals, which are the very best either PS3 or Xbox 360 has to offer right now"

xg247.co.uk -"Crysis 2 is definitely the best looking game on consoles and PC"

denofgeek - "I honestly think that this may well be the single best looking FPS I've ever seen, on any platform. It really does look that good."

XXLGaming - "The games visuals were just jaw dropping and I have to agree when Crytek says it is setting the bar in console gaming graphics. Just wow."

Massive damage, niszczący Bobana i miażdżący mu jajka. Po takim czymś odzywanie się Bobusia w tym temacie to kompromitacja. Zostałeś zniszczony. Game over idź do domu i popłacz w kąciku. Multiplatforma znacznie lepsza na X360, miażdży exa $ony, ale wstyd Bobuś. Piszą to FACHOWCY, a nie takie mameje jak ty.

odpowiedz
...
4770 dni temu

Chcesz massive damage miażdżący jajka (o ile w ogóle je masz). To proszę bardzo:

http://www.lensoftruth.com/head2head/verdictscreen-shot-comparison/head2head-crysis-2-retail-screenshot-comparison/

http://www.youtube.com/watch?v=S-9_abmeikM&feature=player_embedded

http://www.lensoftruth.com/head2head/verdicttie/head2head-crysis-2-analysis/

A tutaj kolejne fakty:

X360:

http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/h2h_crysis2_analysis_mp_sp/xbox-360-rollover_05.jpg

PS3:

http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/h2h_crysis2_analysis_mp_sp/ps3-rollover_05.jpg

“In this scene the PS3 versions texture mip mapping looks a bit better.”

To nie jakies marne cytaty subiektywnych "redaktorków". TO FAKTY, którym nie możesz zaprzeczyć. Jedyne co ci pozostaje to zamykać oczy kiedy klikasz te linki, bo one pokazują prawdę. Pamiętaj, że porównanie w postaci screenów i filmów zawsze będzie ownować subiektywne zdania wybranych pseudo redaktorów. Przykro mi, ale znowu dostałeś potężne baty.

odpowiedz
...
#10
~juicycunt
4769 dni temu

swoją drogą proszę zobaczyć jak jest paskudnie rozciągnięty obraz w wersji na PS3.

A z innej beczki to na kolana.

Forza 4 Gameplay Preview.

http://www.youtube.com/watch?v=CaoyuDBmJ1o&feature=player_embedded

odpowiedz
...
4769 dni temu

Oj Bobuś Bobuś, skompromitowałeś się tymi żenujacymi linkami, które w 100% obnażają wersję na PS3. Dawaj więcej linków, a ja nie będę się musiał wysilać, bo sam się niszczysz LOL. Na tych linkach ZDECYDOWANIE wygrywa wersja na X360, która wręcz miażdży tą z PS3. Kolejny FAIL, ale się już przyzwyczaiłem. TO SĄ FAKTY!

odpowiedz
...
4769 dni temu

No, no Mateuszu...w takim razie musisz jak najszybciej wybrać się do okulisty. Bo jeśli dla ciebie tutaj wersja na X360 wygląda lepiej:

X360:

http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/h2h_crysis2_analysis_mp_sp/xbox-360-rollover_05.jpg

PS3:

http://www.lensoftruth.com/wp-content/gallery/h2h_crysis2_analysis_mp_sp/ps3-rollover_05.jpg

“In this scene the PS3 versions texture mip mapping looks a bit better.”

To masz bardzo poważny problem z oczami...albo z głową. Proponuję każdemu kto to czyta, kliknąć te linki i przekonać się jak zabawnie Mateuszek zaklina rzeczywistość.

odpowiedz
...
#13
~Bobas
4769 dni temu

Przecież sklapy kolesiowi nie dadzą zauważyć faktów oczywistych buehehehehehe Panowie boban to s trol

z syndromem małego p... buahahahahahaha ps3rip No i s trolu a niby xbox360 ma nie wyrabiać?!@##$buahahahahaha no no widać jak działa i wygląda najładniejsza gra na obecne konsole hehehehehehe

Crysis2 jest bajeczny i to wersja z lepszej konsoli jaką jest zdecydowanie xbox wyciera jak zresztą od zawsze w tej generacji busiory pipolem hehehehehehe

ps:

bobas to moja ksywa wymyślona na kontrę tego sklapa bobana. To taki ironizm wbijający centralnie w tego trola :)

Jednocześnie informuję że nie mam nic wspólnego a innymi nikami jak mado czy inne przypisywane mi niki. Nie leży to w moim zwyczaju żeby się podszywać i tworzyć sztuczny tłok tak samo nigdy nie podam psnid bo nie lubię się upubliczniać i tyle! A czy wierzysz mi czy nie to mam to głęboko w d tak jak twoje szmatławe wyssane z czeluści d... farmazony na tematy zupełnie ci obce ps3rip

odpowiedz
...
4769 dni temu

Czyli kolejny xbot, który ma kompleks posiadania lipnego sprzętu do gry i musi sobie leczyć te kompleksy poprzez jakieś denne nicki i wyzywanie innych. PSN ID or GTFO! Już zapomniałeś klaunie?

odpowiedz
...
#15
~Bobas
4769 dni temu

[quote=BoBaN]bobas to moja ksywa wymyślona na kontrę tego sklapa bobana. To taki ironizm wbijający centralnie w tego trola :)[/quote]

Uważaj bo ci żyłka pęknie matołku hehehehehehe ps3rip

odpowiedz
...
#16
~juicycunt
4769 dni temu

OGLĄDAĆ I NIC NIE GADAĆ.MIAZGA!

http://www.youtube.com/watch?v=pI2I7zbUpYM

odpowiedz
...
4769 dni temu

No wreszcie 16 aut na torze. Czyli to co miało już 4 letnie GT5:Prologue.

odpowiedz
...
#18
~Bobas
4769 dni temu

Miało?!?! a gameplay? Sztywne sznurkowate poruszanie się na torze i brak jakiejkolwiek reakcji oponentów hmmm

No tak koleś nie grał nigdy w forzę nawet w jedynkę z poprzedniej generacji to skąd może wiedzieć że real racer może być dopracowany a zarazem grywalny. Co do crysis2 miazga i miód najpiękniejsza oprawa graficzna na tej generacji konsol a do tego niesamowicie grywalny. RASOWA DYCHA się należy :)

odpowiedz
...
4769 dni temu

Sorki, poprawka. 4 letnie GT5:Prologue ma nadal 16 aut na torze. Na X0 dopiero pod koniec 2011 roku ukaże się gra, która najprawdopodniej będzie miała tyle samo. To pokazuje jak opóźniony jest X0 (niemal tak bardzo jak jego posiadacze).

odpowiedz
...
#20
~Test
4769 dni temu

Co tu się podniecać wersja na PS3 chodzi w niższej rozdzielczości 1024x720 i jest rozmazana.

Po za tym całkiem niezły port.

odpowiedz
...
4769 dni temu

Przecież na X0 tez nie ma pełnego HD w tej grze. W wersji na klocka chodzi w 1152x720 przez co w efekcie uzyskuje się większe rozmycie niż upscalując 1024x720 do 1280x720.

odpowiedz
...
#22
~juicycunt
4769 dni temu

[quote=~Test]swoją drogą proszę zobaczyć jak jest paskudnie rozciągnięty obraz w wersji na PS3.[/quote]

dokładnie i na dodatek obraz jest paskudnie rozciągnięty w wersji na PS3.

odpowiedz
...
4769 dni temu

[quote=~juicycunt]dokładnie ina dodatek obrazjest paskudnie rozciągnięty w wersji na PS3.[/quote]

Hehehe zobacz sam co napisałeś. Lolololol! Nawet trollować dobrze nie umiesz.

odpowiedz
...
#24
~Test
4769 dni temu

@Boban

"Przecież na X0 tez nie ma pełnego HD w tej grze. W wersji na klocka chodzi w 1152×720 przez co w efekcie uzyskuje się większe rozmycie niż upscalując 1024×720 do 1280×720."

To jest tak głupie że aż mi brak słów. Jak zaawansowane musi być u ciebie fanbojstwo żeby takie bałamuty próbować ludziom wcisnąć?

PS.

W X360 jest sprzętowy układ skalowania w PS3 niestety nie - "ciesz się" najmarniejszym skalowaniem bilinearnym...

odpowiedz
...
4769 dni temu

Co za stek bzdur. Gdybyś miał pojęcie o tym, że są nawet ekrany o rozdzielczości dokładnie 1024x720/768, to wiedziałbyś też że przeskalowanie takiego obrazu nawet przez sam procek tv jest dużo wydajniejsze i daje znacznie lepszy efekt. Np. Panasonic w 37" wypuszcza takie plazmy.

odpowiedz
...
#26
~Bobas
4769 dni temu

Oj ten nigdy nie przestanie porażka żenas i sklapas ortodoks jakich mało skąd ty jesteś? idź graj w gry jak masz i przestań tyle niszu nawijać. Zresztą do tępaków i tak pewne rzeczy nie dotrą trol

odpowiedz
...
4769 dni temu

Nie zesraj się.

odpowiedz
...
#28
~Bobas
4769 dni temu

No i o tym mówię stukniesz w stół a nożyce się odezwą hehehehehe ale smuts (...)

odpowiedz
...
#29
~Bobas
4769 dni temu

To i tak nie zmieni faktu że CRYSIS2 na xbox360 wymiata a na ps3ripe ledwo zipie :)

Ale przecież to norma :)

odpowiedz
...
4769 dni temu

W jaki stół matole? Piszesz bezpośrednio do mnie, więc kto się ma odezwać? Twój stary? Ku**a ile ty masz lat dziecko? o_0

odpowiedz
...
#31
~Juras
4768 dni temu

[quote=~Bobas]To i tak nie zmieni faktu że CRYSIS2 na xbox360 wymiata a na ps3ripe ledwo zipie :)

Ale przecież to norma :)[/quote]

No, sub hd, spadki do 12fps, pop up jak na psx, pseudo 3D i story dla 12letnich hamburgerów.

odpowiedz
...
#32
~Bobas
4768 dni temu

[quote=Juras]No, sub hd, spadki do 12fps, pop up jak na psx, pseudo 3D i story dla 12letnich hamburgerów.[/quote]

Dlaczego tak mówisz o killzone3?

odpowiedz
...
4768 dni temu

[quote=~Bobas]Dlaczego tak mówisz o crysis 2?[/quote]

Bo to prawda.

odpowiedz
...
#34
~twilitekid
4761 dni temu

Dlaczego nie moderujecie tej gówniarzerii powyżej? Przez takich jak tamci nie chce mi się zaglądać do serwisu. Złą renomę wam robią

odpowiedz
...
#35
~Sony
4740 dni temu

Gra strasznie liniowa, z obiektami 3d w formie 2d :/ zamiast padem w to można by grać na kierownicy.

odpowiedz
...
4670 dni temu

A ja i tak wole Crysisa 2 na PC z DX11, konsole przy tym to DNO!:)

odpowiedz
...
4670 dni temu

Ja i tak wole Crysisa 2 na PC z DX11, konsole przy tym to DNO!:)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: