Recenzja

Recenzja Skydive: Proximity Flight

Sporty ekstremalne to dość mocno zaniedbana gałąź, jeśli chodzi o rynek gier. Wydawcy coraz chętniej otwierają się na projektowanie wirtualnych zawodów, kiedyś popularne były też gry „deskorolkowe” jak np. Tony Hawk Pro Skater. W poniższej recenzji zajmę się jednak czymś, z czym wcześniej nie miałem styczności, a mianowicie pierwszą, o jakiej słyszałem grą, traktującą o skokach spadochronowych.

Skydive: Proximity Flight to niezwykle przyjemna i radosna gra, która w swoich założeniach ma być symulacją skakania ze spadochronem. Znajdziemy ją jedynie w dystrybucji cyfrowej, co podkreśla jej lekki i niezobowiązujący charakter. Od pierwszych minut obcowania z grą czujemy nielicznych gier sportowo-ekstremalnych, mam tu na myśli menu, które wypełnione jest zapierającymi dech w piersiach widokami z filmów umieszczonych na kombinezonach skoczków, należy bowiem zaznaczyć, że nie mówimy tutaj o klasycznych „balonowych” spadochronach, lecz o specjalnych strojach do „nurkowania” w powietrzu, znanych chociażby z… Call of Duty. Gra udostępnia nam cztery właściwe tryby zabawy. Pierwszy z nich to wyzwania, które można przyrównać do trybu kariery. Drugi – Adrenaline race, to pojedynczy „wyścig”, Freestyle to zabawa na naszych zasadach, a Friends Challenges to wyzwania stworzone przez naszych znajomych. Cóż, jeśli chodzi o rozgrywkę, muszę przyznać, że jest ona niezwykle satysfakcjonująca z uwagi na wykorzystanie sensora Sixaxis, niezwykle umiejętne wykorzystanie… Sterujemy praktycznie tylko i wyłącznie za pomocą ruchów padem. Podczas wykonywania wyzwań czy ścigania się z wirtualnymi oponentami system ten sprawdza się doskonale i wcale się nie nudzi. Należy dodać, że całość prezentuje się całkiem ładnie, aczkolwiek dużo brakuje do czołówki obecnej generacji.

Gry, które są wydawane tylko w dystrybucji cyfrowej zawsze oceniam inaczej, ponieważ i wymagania od takich produkcji są inne. Skydive to jedna z najfajniejszych gierek dostępnych na PlayStation Network, w jakie przyszło mi ostatnio zagrać. Rzetelna ocena to w tym przypadku niezwykle trudne zadanie, ponieważ z jednej strony dużo brakuje do czołówki gier pudełkowych, ale z drugiej… Skydive spełnia wszystkie moje oczekiwania jeśli chodzi o grę dystrybuowaną cyfrowo. Jest lekka, niezwykle satysfakcjonująca, a w dodatku charakterystyczna poprzez doskonałe wykorzystanie nieco zapomnianego przez producentów czujnika ruchu w padzie od PlayStation 3.

Nasza ocena: 7/10

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 36 sekund
Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: