Autor Wątek: Ratchet & Clank Rift Apart  (Przeczytany 2300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kyokushinman

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 162
  • KRYTYK GROWY & TV SETTINGS EXPERT
Odp: Ratchet & Clank Rift Apart
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 30, 2021, 08:21:04 am »

Fajnie, ale wolałbym nowego Jak i Dexter.
Tutaj postacie są bez charyzmy.

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Kapitan Żbik
  • Reputacja: 16
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 11, 2021, 01:29:07 am »
Z Ratchetami jest też ten problem, że o ile te główne części są fajne, tak wszelkie spin-offy, to zazwyczaj gry słabe i nie zachęcające do ukończenia (Size Matters, All 4 One, Q-Force).

Poza tym, że gra wygląda obłędnie, pociesza mnie jeszcze jedna rzecz. Swego czasu myślałem, że remastery tych starych dobrych platformerów są niemożliwe, bo grafika poszła tak do przodu, że jakby jej nie poprawić, te gry będą wyglądały czerstwo. Pokazał to jednak Crash i pokazuje kilka razy bardziej Ratchet, że te stare gry z czasów PSX i PS2 gdzie wszystko było kanciate i bez futerek jak najbardziej nie tylko da się zremasterować, ale mogłoby to wyglądać niczym animacja Pixara. Co prawda Medievil to z kolei dowód, że niekoniecznie zawsze wyjdzie to fajnie, ale to chyba bardziej dowód na to, że nie zawsze remaster jest wart zabawy i może lepiej zrobić kolejną część na sentymentalnej bazie.

Nie wątpię w sukces tej części Ratcheta (dodatkowo nakręci go niemal brak innych gier wyłącznie next-genowych), ale liczę też po cichu że po 2021 dostaniemy jakieś inne gry z gatunku (stare i nowe marki).

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 55
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 11, 2021, 10:11:20 am »
Medievil to raczej wina deva. Wszystko da się zrobić, trzeba tylko do tego ludzi/czasu/pieniędzy. W tym wypadku według mnie zawiedli trochę artyści, plus za bardzo trzymali się oryginału.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 223
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 04, 2021, 15:29:53 pm »
Nawet nie straszcie z Medievil, bo lezy zafoliowany, jak ofiary Dextera.  :P

Co do Raczeta i Klanka, to jeszcze tylko kilka dni. Tytuł prezentuje się fenomenalnie i gorąco liczę, że będzie to jeden z moich kandydatów do gry roku.
Uwielbiam bowiem tę serię, a graficznie jest ogromna szansa, że będzie to czołówka 2021r.

piter86

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 96
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 04, 2021, 22:43:17 pm »
a pamiętam jak że rimejk płaciłem 149zł. Odczeka się 3 miesiące, aż ludzie wrzucą zestawowe kopie na allegro i nabędzie w przyzwoitej cenie.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 07, 2021, 09:27:02 am »
Biorę dej łan. Gra warta grzechu i Kazimierzy  :roll:

Super sprawa, szczególnie, że graficznie to miazga.  :o

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Kapitan Żbik
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 07, 2021, 16:20:57 pm »
Patrząc na przesunięcia premier innych tytułów, to nie wygląda, żeby ktoś Ratchetowi był w tym roku w stanie podskoczyć (chociaż następne dwa tygodnie mogą zrewidować moje słowa nowymi zapowiedziami).

Zielarz

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 55
  • KILLZOWN3D
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 08, 2021, 16:22:51 pm »
Ratchet na razie zgodnie z oczekiwaniami - na Meta 89, najwięksi dają przeważnie 9/10. Zapowiadają się wakacje po RE Village :).

EDIT:

Piękna, a w dodatku to gra z pierwszego roku życia konsoli (chciałem napisać launch window, bo w sumie tak też powstawała, ale jednak 7 miesięcy ciężko przełknąć ;) ).

Szkoda, że do następnej takiej przyjdzie nam poczekać dłuższy czas (chyba, że 3rd party coś dostarczą).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2021, 17:00:27 pm wysłana przez Zielarz »

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 08, 2021, 22:05:24 pm »
Podobno wizualnie to absolutny top, a jakościowo, cóż, jak Zielarz wspomniał - średnia światowa 9/10 mówi sama za siebie.  :dance:

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 11, 2021, 12:23:26 pm »

Miazga  :o Ja w pełni rozumiem biznes. 116 milionów posiadaczy PS4(Pro) to olbrzymia baza potencjalnych klientów, ale mam nadzieję, że coraz więcej gier będzie ukazywało się tylko na obecna generację. Nowy Raczet i Klank prezentuje się bowiem OBŁĘDNIE. Coś wprost nieprawdopodobnego jaką otrzymaliśmy jakość szaty graficznej. Natomiast sama gra - rewelacja. Gra się równie kapitalnie jak w znakomity rimejk z 2016r. Gorąco polecam.

Jeżeli kogoś interesuje, to faktycznie dostępne są trzy tryby graficzne: wierność odtwarzania obrazu (30 klatek plus ray tracing, dodatkowe efekty wizualne, ulepszone oświetlenie, zwiększona szczegółowość scenerii, to wszytko polane sosem 4k), wydajność i śledzenie promieni (60 k/s, RT, modyfikuje efekty wizualne i szczegółowość scenerii oraz oferuje niższą rozdzielczość), jak i wydajność (alternatywna wersja 60 klatek, usuwa śledzenie promieni na rzecz rozdzielczości, która jest zwiększona).

Każdy wybierze opcje, która mu pasuje. Kombo 4k + 30 k/s prezentuje się najbardziej imponująco, ale gwarantuje, że wystarczy sprawdzić opcję 60 klatek, by przy niej pozostać.

Co jeszcze - polonizacja wypada bardzo dobrze (choć hamerykański Klank rządzi i tak). Dodatkowych opcji jest od groma - sterowanie i skróty oferujące m. in.. uproszczenie w przemieszczaniu się, sporo słupków trudności (nie tylko izi, średni, trudny), a tryb foto jest kapitalny.

Piękna, kapitalna gra.  :yes_anim:

gnysek

• Młody Padawan
  • Administrator
  • Kapitan Żbik
  • Kuwabara! Kuwabara!
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 11, 2021, 13:22:46 pm »
Clank chyba w każdej wersji z polskim dubbingiem jest inny, i ten jest akurat jednym ze słabszych.

U mnie się jeszcze pobiera, ale za 4-5 godzin koniec pracy i rzucam się w wir kosmicznych przygód.