Ankieta

Czy Xbox 360 jest poważnym konkurentem dla PS3?

Tak, X360 jest jest poważnym konkurentem dla PS3 mogącym znieść lidera z tronu
54 (65.1%)
Nie, X360 nie jest poważnym konkurentem dla PS3 i w żaden sposób nie zagrozi SONY
29 (34.9%)

Głosów w sumie: 77

Głosowanie skończone: Lipca 23, 2005, 17:35:43 pm

Autor Wątek: Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?  (Przeczytany 22666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

van dall

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 02, 2006, 14:53:48 pm »
Cytat: "xelloss"
Ma najlepszą w tej chwili grafikę

No tak - narazie jedyny next-gen wsród current-genów. Trudno żeby było inaczej...

Cytat: "xelloss"
świetnego pada

Śmiem wątpić czy wygodniejszego niż Dual Shock.

Cytat: "xelloss"
kilka świetnych gier

Co najwyżej dobrych gier...

Cytat: "xelloss"
mnóstwo zapowiedzi

Na PS3 jest ich więcej!

Cytat: "xelloss"
olbrzymi potencjał

Tu również wszystko wskazuje na to że PS3 będzie wyżej  :wink:

Chodzi o to że X360 będzie oglądał plecy PS3 i ma realne szanse zostać mocnym numerem 2 czy "jest jest poważnym konkurentem dla PS3 mogącym znieść lidera z tronu"? Bo pierwsze jest bardzo realne a drugie to czysta herezja  :wink:

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 02, 2006, 15:04:46 pm »
Cytat: "Van Dall"
Śmiem wątpić czy wygodniejszego niż Dual Shock.


Ale ja nie śmiem - grałem na nowym padzie i wiem, jak się sprawuje "w praniu". Czy banan od PS3 będzie lepszy? Wątpię.

Cytat: "Van Dall"
Co najwyżej dobrych gier...

 
To twoja opinia. Na razie jest sporo gier powyżej 80 i 90%. Dla mnie to są bardzo dobre/świetne gry.

Cytat: "Van Dall"
Chodzi o to że X360 będzie oglądał plecy PS3 i ma realne szanse zostać mocnym numerem 2 czy "jest jest poważnym konkurentem dla PS3 mogącym znieść lidera z tronu"? Bo pierwsze jest bardzo realne a drugie to czysta herezja


A teraz parę cytacików. Przyda się zimny prysznic co poniektórym.

Cytat: "Regulamin w punkcie 3, podpunkcie d"
, że na forum, pod groźbą otrzymania ostrzeżenia lub zbanowania, zabronione jest rozpowszechnianie niepotwierdzonych wiadomości


oraz

Cytat: "Regulamin w punkcie 3, podpunkcie i"
, że na forum, pod groźbą otrzymania ostrzeżenia lub zbanowania, zabronione jest propagować teori o rzekomej niższości jednych osób względem drugich, opartych na twierdzeniu o nierównej wartości biologicznej, społecznej, oraz intelektualnej posiadaczy sprzętu, albo sympatyków, poszczególnych firm (tzw. "fanboizm").


Cytat: "Regulamin w punkcie 7"
decyzje moderatora są niepodważalne i nie musi się Tobie z nich tłumaczyć ;)
.
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

van dall

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 02, 2006, 15:17:19 pm »
Buahahahaha! Po co to straszenie regulaminem?

Cytat: "McJohn"
na forum, pod groźbą otrzymania ostrzeżenia lub zbanowania, zabronione jest propagować teori o rzekomej niższości jednych osób względem drugich, opartych na twierdzeniu o nierównej wartości biologicznej, społecznej, oraz intelektualnej posiadaczy sprzętu, albo sympatyków, poszczególnych firm (tzw. "fanboizm").

Czy pisząc że moim zdaniem X360 jest do d*** pisze że jego posiadacze to jacyś podludzie - rasa gorsza od posiadaczy PlayStation?! NIE! Więc z łaski swojej daruj sobie takie teksty! A może ja mam jakieś problemy z rozumieniem regulaminu?

Cytat: "McJohn"
pod groźbą otrzymania ostrzeżenia lub zbanowania, zabronione jest rozpowszechnianie niepotwierdzonych wiadomości

Pokaż mi w którym miejscu rozpowszechniam niepotwierdzone wiadomości!

EDIT: xelloss DS2 niejest idealny i można stworzyć coś lepszego - jednak niewydaje mi się żeby pad od X360 ze swoim rusko-badziewnym krzyżakiem i układem klawiszy zerżniętym z pada Sony miał na to szanse.

W topicu "X360 - wielkie rozczarowanie" jasno i precyzyjnie napisałem co mi sie w tej zabawce niepodoba!

EDIT2: michalc - NIC! Szkoda że badziewno-ruskiego krzyżaka już nieskomentowałeś... Chciałem tylko uzmyzłowić xellossowi że pad od 360 też idealny niejest!

PS: Niebęde tworzył nowych postów żeby odpowiadać na każde bzdurne zapytanie!  8)

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 02, 2006, 15:22:37 pm »
Cytat: "Van Dall"

Śmiem wątpić czy wygodniejszego niż Dual Shock.

Misiu, Dual Shock ma trochę wad i wyobraź sobie, że może powstać coś lepszego.
Cytat: "Van Dall"
Na PS3 jest ich więcej!

Nie ma ich więcej.
Cytat: "Van Dall"

Chodzi o to że X360 będzie oglądał plecy PS3 i ma realne szanse zostać mocnym numerem 2 czy "jest jest poważnym konkurentem dla PS3 mogącym znieść lidera z tronu"?

Znowu porównujesz 360 do swojego wymarzonego ideału, a nie oceniasz ją taką, jaka jest. Dlatego dyskusja z tobą raczej nie ma sensu i niniejszym postem ja zakańczam.

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #124 dnia: Stycznia 02, 2006, 15:41:46 pm »
Cytat: "Van Dall"
EDIT: xelloss DS2 niejest idealny i można stworzyć coś lepszego - jednak niewydaje mi się żeby pad od X360 ze swoim rusko-badziewnym krzyżakiem i układem klawiszy zerżniętym z pada Sony miał na to szanse.



idac twoim tokiem myslenia ustawienia klawiszy w dualu jest zerzniete z snesa......i co z tego wynika?

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #125 dnia: Stycznia 02, 2006, 15:49:06 pm »
Cytuj
W topicu "X360 - wielkie rozczarowanie" jasno i precyzyjnie napisałem co mi sie w tej zabawce niepodoba!

I chyba na tym powinieneś skończyć, bo teraz w każdym temacie piszesz, jaki to 360 jest zły i niedobry. Nie lepiej pograć w coś, choćby w jakąś grę na PS2?

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #126 dnia: Stycznia 02, 2006, 15:52:43 pm »
Cytat: "Van Dall"
Czy pisząc że moim zdaniem X360 jest do d*** pisze że jego posiadacze to jacyś podludzie - rasa gorsza od posiadaczy PlayStation?! NIE! Więc z łaski swojej daruj sobie takie teksty! A może ja mam jakieś problemy z rozumieniem regulaminu?


Raz - Masz, bo przeklinając go właśnie złamałeś.  :mrgreen:

Cytat: "Van Dall"
Pokaż mi w którym miejscu rozpowszechniam niepotwwierdzone wiadomości!


Jeśli mam się czepiać, to podawanie jakiejkolwiek informacji bez dodania potwierdzających jej danych, jest właśnie rozpowszechnianiem informacji niepotwierdzonych. To dwa.

Trzy. Pojęcie fanboizmu odnosi się także do sprzętu. A ponieważ nie wydaje mi się, że grałeś na X360, to śmiem twierdzić, że jesteś fanboyem. Zarówno forma postu jak i jego wydźwięk wskazuje na to, że uważasz, że posiadasz monopol na wiedzę, a reszta forumowiczów po prostu jeszcze nie wie, że Sony jest lepsze. Mam rację?  
 
Aha, jeszcze jedno - troszeczkę się opanuj;-). Nikt tu nie chce zniszczyć Sony, czy PS3. Uważamy po prostu, że X360 to taki sam next gen jak PS3; co więcej, next gen całkiem udany, który niezależnie od tego co o nim sądzisz, ma całkiem świetlaną przyszłość. PS3 pewnie nie pobije, ale tym razem lekko konsola Sony mieć nie będzie.
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

van dall

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 02, 2006, 16:07:34 pm »
1. Słowu "dupa" daleko jest od wulgaryzmu - zagwiazdowałem je tylko dlatego że jest niekulturalne ale żeby odrazu "przeklinanie"?
2. Informacje które podaje potwierdzane było wielokrotnie.
3. Czy to nie zakrawa na łamanie wolności słowa i mojego prawa do wypowiedzi?  :shock:  Dla mnie Sony jest lepsze - potwierdzają to liczby a pozatym w takim przekonaniu nic złego też niewidze  :wink:

Zakończmy lepiej ten OT na temat regulaminu  :wink:

Cytat: "McJohn"
Uważamy po prostu, że X360 to taki sam next gen jak PS3; co więcej, next gen całkiem udany, który niezależnie od tego co o nim sądzisz, ma całkiem świetlaną przyszłość. PS3 pewnie nie pobije, ale tym razem lekko konsola Sony mieć nie będzie.

To Twoje zdanie - ja mam inne. Czy to zabronione?  :twisted:

[Głos z lodówki: Jeszczem nie wrócił do pełnej sprawności bojowej po ostatnich dniach, dlatego Was Szanowni Forumowicze jedynie poproszę, byście się nade wszystko zachowywali kulturalnie i byli dla siebie mili]

Jeeeezuuuuu! Głos z lodówki  :shock:  Przecież mimo swojego stosunku do nowej konsoli Microsoftu staram się być nade wszystko miły i kulturalny  :P  Jednak jeśli kogoś uraziłem przepraszam  :wink:

TheMichal

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 16-02-2004
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #128 dnia: Stycznia 02, 2006, 16:45:31 pm »
takie kłótnie imo są bezsensowne, bo nikt nikogo nie przekona.

Ja też jestem po stronie Sony (mam ich wieżę, kino domowe, TV i konsolę - nigdy nic się nie popsuło, a wiża ma już ponad 8lat i działa doskonale), nigdy się nie zawiodłem.

Xbox360 jest konsolą bardzo ciekawą (nie grałem co prawda nigdy na nim, ale czytam że jest OK), narazie nie ma co gadać o grach, bo launche są zazwyczaj robione z batem producentów konsol. Co do problemów, że rysuje płyty, że się przegrzewa nie jest najlepiej, ale trzeba liczyć, że MS wymieni konsole i będzie OK...

Ja jednak wole poczekać na info o PS3 - jak się okaże, że wyjdzie w 2007 roku, to pomimo tego, że moim faworytem jest PS3, to kupię X360 i później już na spokojnie pomyślę nad konsolą Sony. Zauważmy, że teraz japończycy nie mogą sobie pozwolić na taką propagandę jak za czasów PS2, bo mają konkurencję którą muszą czymś pokonać - chcą to zrobić grafą. Jak ludzie zobaczą trailery, a później okażą się one nieprawdą, wkurzą się na Sony ("my tutaj czekamy, gramy w słabej grafie, bo chcemy mieć PS3 z wypasionym hardwarem, a tutaj nam dają to samo, tylko drożej") i kupią Xboxy, więc czegoś takiego Sony sobie nie zrobi, bo to byłby ich koniec.

Reasumując moją długą wypowiedź, trza poczekać, śledzić na bierząco ciśnienie gazu, a później (czyt. po E3) kupić/czekać na next-geny...

Dagon

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #129 dnia: Stycznia 03, 2006, 14:41:11 pm »
X360 nie zabił mnie wypaśną full next genową grafą, ale to normalne, i jak mylicie że pierwsze gry na ps3 bedą kosmicznie wygladać, to radzę się zastanowic mocno. X360 ma szanse zarzadzić na całej lini, ale musi zyskać masę klijentów jeszcze przed premierą ps3, jak słabo to wyjdzie, to stracą mase odbiorców. Ale walka zapowiada się wyrównanie (zalezy od ceny ps3 jeszcze).

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #130 dnia: Stycznia 04, 2006, 15:50:25 pm »
jesli komus sie wydaje ze ps3 "zje na sniadanie" xboxa 360 to podziwiam :lol:
tyle samo ramu (w x nawet 10mb wiecej;), nieco szybszy procesor (szmery bajery super moc...), chip graficzny tez podobny.

jedynie nosnik danych to kopniak w d.. dla xboxa (ale grafiki real-time nie ulepszy)

a co do pada, widac co niektorzy grali juz na "bananie", skoro jest najlepszym padem... :lol:

teksty typu "cos zje cos na sniadanie" sa zwyczajnie smieszne :lol:
A o "oglądaniu pleców" przez jakas konsole bedzie mozna mowic gdzies za dwa lata moze... ps3 jeszcze nawet nie ma, NAWET nikt na niej nie grał a juz jest BESTSELLEREM, TOP KONSOLĄ.....matko... :|

Ememiks

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-12-2005
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 0
  • PSN: Ememiks
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #131 dnia: Stycznia 04, 2006, 16:27:53 pm »
Dokladnie 100% wypowiedz. Nic ujac nic dodac.
A tylko glupiec i szaleniec ignoruje swojego wroga. Oczywiscie tyczy sie to PS3 bo kazde odlozenie narodzin daje duza przewage dla x360.
Znam kilka osob co ps3 mieli kupic i wogule ale kilka osob z tego grona juz ma 360 a paru jeszcze czeka wlasnie na podanie dokladnej daty premiery.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #132 dnia: Stycznia 04, 2006, 17:18:47 pm »
tez znam takich, zwyczajnie nie wytrzymali i kupili 360 (na szczesnie nic im sie nie wiesza i jest ok:)

Arantos

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-12-2005
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #133 dnia: Stycznia 05, 2006, 21:08:21 pm »
tez mialem czekac ale meczy mnie juz czekanie sprawie sobie na 2 dostawe xboxa 360 i przyjemnie poczekam az wyjdzie ps3 i staniej bo niewieże zeby była po 400  euro sam szef sony sie wypowaidał ze to bedzie drogi sprzet pewnie sony dołozy do produkcji do kazdego egzempalrza, Obstawiam ze bedzie około 500 euro ba moze wyzej, przyjmując ze czytnik hd-dvd toshiby ma kosztowac około 300 euro to blu-rey bedzie podobie wiec sam czytnik juz koszyuje nie mowiąc o reszczie
kupiłem PS 3 oby było warto.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #134 dnia: Stycznia 05, 2006, 22:17:40 pm »
ja miałem brać X`a zaraz po premierze, ale coś mnie wstrzymało. No i nie żałuję, gry ciekawe są, ale są one równierz dostepne na PC, a te co są tylko na X`a mnie nie rajcują, po za tym wiedziałem ze mogą być problemy z pierwszą serią wiec wolałem poczekać.

To co jednak mi sie nie podoba, to podejście M$ do nas wszystkich. Wydano dwie wersje, Core i Premium. Jak wiadomo Core nie ma dysku co teraz juz stanowi wielki problem, ponoć w grę King Kong nie da się grać na zwykłych TV, bo jest za ciemno, wyszedł patch, ale teraz sprawa taka - nie masz dysku, to ch** ci w d*** i nic na to nie poradzisz, nie masz neta też nie ściągniesz, pewnie wyjdzie w jakims magazynie, ale po trzeba bedzie tracic kolejną kase na magazyn w którym będzie patch. Ale co z tego, konsola to nie PC, a Xbox powoli się w niego zamienia. po to biore konsole aby miec spokój z patchami itp. Wydanie dwóch wersji to zwykła pomyłka i tyle. Konsola się grzeje, odsuń ją od ściany :|  zasilacz się grzeje, wyciągnij go zza szafy.... n/c

Nie chce aby ktoś mówił że jesten fanem PS3 itp. bo powaznie przymierzam się do Xboxa, no ale w chwili obecnej nie widze sensu jej kupna...

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #135 dnia: Stycznia 06, 2006, 13:23:37 pm »
Moldar - spójrz z drugiej strony, bo pacze to jednak ważny atut. Nawet nie wiesz jak złorzeczyłem napotykając na buga w takim Jaku 2 (musiałem zaczynać grę od początku!) i wielu innych grach na PS2. Była co prawda możliwość wysłania memorki gdzieś do Angli, ale wiesz... :] Na iXie ten problem nie istniał, ponieważ w razie czego ukazywał się pacz, a i tak były to tylko poprawki. Akurat możliwość paczowania gier na konsolach to krok w dobrą stronę.
A co do dwóch wersji konsoli zgadzam się - porażka.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #136 dnia: Stycznia 06, 2006, 18:35:00 pm »
a no racja.
a dwie wersje 360 to błąd misrosoftu (i tak sie marnie sprzedaje),
przez to 360 straciła HDD w standardzie, a to dawało by o wiele wiecej dodatkowych mozliwosci. szkoda.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 997
  • Reputacja: 132
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #137 dnia: Stycznia 06, 2006, 20:41:09 pm »
Ja zostaje przy swoim, konsola to konsola, nie PC, nie chce żadnych patchy, chcę gre mieć dobrą i nie miec z nią kłopotów i ja na swoje szczęści problemów z grami nie miałem, nawet ten wspomniany Jak 2.

No ale powracając, nawet jak będzie patch, to co zrobią posiadacze konsoli bez dysku, to samo co bez netu.  n/c

Ja osobiście wezme wersje Premium, bo śmiecia Core nie ma sensu brać...

bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #138 dnia: Stycznia 13, 2006, 23:46:30 pm »
X360 mimo że wystartował z marnymi tytułami jest dużym zagrożeniem dla Sony mimo falstartu (następne pozycje począwszy od Dead Or Alive mogą pokazać moc X360).

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #139 dnia: Stycznia 13, 2006, 23:49:40 pm »
Najwięcej mocy na bank pokaże ostatnia gra Rare, jak wyjdzie na 360. Po tym, co pokazał Conker na Xboksie i Kameo na 360 wierzę w grafików tej firmy. :)

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #140 dnia: Stycznia 14, 2006, 00:03:07 am »
Cytat: "xelloss"
Najwięcej mocy na bank pokaże ostatnia gra Rare, jak wyjdzie na 360. Po tym, co pokazał Conker na Xboksie i Kameo na 360 wierzę w grafików tej firmy. :)


i miejmy kolego xelloss'ie nadzieje, ze pokaza to niedlugo na przykładzie BANJO-KAZOOIE 3  :D

W koncu to swego czasu była KRÓLOWA PLATFORMOWEK - było cos lepsze? oj chyba nie...

Tarniak

  • Gość
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #141 dnia: Stycznia 14, 2006, 00:14:54 am »
Cytat: "siudym"
W koncu to swego czasu była KRÓLOWA PLATFORMOWEK - było cos lepsze? oj chyba nie...

Zgadzam się. Nawet Jak & Daxter bazuje na niektórych schematach z B&K. Ale mimo wszystko myślę, że po raz kolejny standardy wyznaczy nowe Halo :).

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Xbox 360 olbrzymim zagrożeniem dla PS3?
« Odpowiedź #142 dnia: Stycznia 14, 2006, 00:17:46 am »
Cytat: "Tarniak"
Cytat: "siudym"
W koncu to swego czasu była KRÓLOWA PLATFORMOWEK - było cos lepsze? oj chyba nie...

Zgadzam się. Nawet Jak & Daxter bazuje na niektórych schematach z B&K. Ale mimo wszystko myślę, że nowy standard wyznaczy nowe Halo :).


tzn. ja pisalem akurat o RARE, ale OGÓLNIE to niemal pewne ze bedzie to HALO 3.