Autor Wątek: Forza 3 vs Gran Turismo 5  (Przeczytany 119066 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #160 dnia: Października 02, 2009, 00:21:46 am »
Spokojnie, owszem jazda bolidem formuły 1 jest w GT5 dynamiczna, bo jest to w końcu najmocniejszy pojazd w grze. Nie mniej, odczucia płynące z jazdy Ferrari czy innych najmocniejszych maszyn moim zdaniem trochę to słabiej wypadają. Już pal licho porównanie do Forzy. Po prostu, nie wierzę, że jadąc tak mocnymi maszynami jak Ferrari czy Audi R8 nie czuć porządnie prędkości. Owszem porównanie z Fiatem Punto wziąłem by pokazać że wiem jakie jest odczucie prędkości w samochodzie. Ale prawda jest taka, że siedząc w prawdziwym samochodzie mamy swobodę ruchu i przelatujący krajobraz widzimy wszędzie a nie tylko przed sobą na ekranie. Dlatego mało która gra dorównuje prawdziwym odczuciom z jazdy. Przytoczony link porównawczy z przejazdu F1 pokazuje tylko, że nawet nagranie prawdziwego przejazdu "spłaszcza" to uczucie prędkości. Założę się, że gdyby otoczyć się ekranami w GT 5 to efekt prędkości byłby spotęgowany.

I nie chodzi mi o to, że efekt odczucia prędkości w GT 5 jest nierealistyczny. Po prostu jest mniej dynamiczny od Forzy 3... Nie wspominając już o kompletnie przesadzonych efektach z Shift czy Grid, gdzie prędkość wręcz przepala nam końcówki nerwów... Nie mniej osobiście lubię ten dreszczyk emocji i w GT 5 odnoszę zawsze wrażenie wolniejszej jazdy niż w innych grach.

O i pamiętajcie, że sam czekam na GT 5 dla mnie to będzie naprawdę genialna gra, niemniej mam świadomość pewnych wad tego tytułu. Na przykład nie trawie tego typu AI jak w GT 5... Dlatego wiążę nadzieje z rozbudowanym multiplayer ( oby lepszym od tego z Prolouge)

EDIT: Chciałem nie być gołosłowny i poprzeć swoje wypowiedzi filmikiem jak Iras...

i po obejżeniu tego chyba palnąłem niezłą gafę... Kurdę muszę sobie odświeżyć Gran Turismo 5 bo dawno nie grałem... To pewnie przez tego Shift'a w którym uczucie prędkości jest mocno zawyżone, i GT 5 przy nim wydawał mi się wolny... :/
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 00:28:37 am wysłana przez Mrocz »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #161 dnia: Października 02, 2009, 04:29:23 am »
Zanim przejde do sedna sprawy to chcialem tylko powiedziec ze jest sposob aby zadowolic wszystkich, tyle ze bedzie to wymagalo  nie malej wspolpracy developerow. Wezmy Turn 10, ktore zrobi otoczenie do przyszlej scigalki i bedzie odpowidzialne za fizyke i ogolnie za gameplay. Dodajmy do tego Polyphony, ktore zrobi auta do tej produkcji i pomoze przy fizyce i gameplayu. Dorzucmy do tego chlopakow od Burnouta niech zrobia zniszczenia. Kolesie z Bizzare odpowiadali by za warunki pogodowe i wszystkie tego typu efekty, plus koniecznie HDR na miare PGR 3. A na koniec zaprosi sie do wspolpracy ludzi odpowiedzialnych za SHIFTa, ktorzy odpowiadali by za wyglad wnetrz jak i wszystkiego zwiazanego z widokiem z wnetrza pojazdu. W ten oto sposob bedziemy mieli gre idealna, ktora smialo mogla by wyjsc na X0,PS3 i PC a kasiory starczylo by dla wszystkich.

Wracajac do tematu grafiki, osobiscie uwazam ze obie gry wygladaja rownie dobrze, a porownanie po to aby bylo o co sie bic ;) Jak sami widzicie obie gry wygladaja rowne dobrze i chyba wystarczy juz tych wojenek co?

Cytat: Nisim19
fanboys need to stop fighting the games looks the same

You will find no Bullshots in this thread, every single pic a 100% Ingame, DIGITALLY PERFECT Frame Grab, saved in a LOSS-LESS PNG Format. The pics you are about to see are EXACTLY what you see when you play these games. Nothing more, nothing less.











































« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 04:39:37 am wysłana przez _ReD_ »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #162 dnia: Października 02, 2009, 11:08:38 am »
Co trzeba przyznać to Forza ma dużo ładniej zrobiona wodę.

Ogólnie to Forza i GT reprezentują troszkę inny styl graficzny. GT grafika jest bardzo realistyczna, stonowane kolory, odpowiednie oświetlenie. Forza z kolei jest bardziej kolorowa, ma większy kontrast.


Co do uczucia prędkości to bardzo dużo zależy od trasy po jakiej się jedzie. Jeżeli trasa ma szeroki asfalt, dodatkowo pasy trawy czy żwiru na poboczu to zawszę bedzie sie wydawało, ze się powoli jedzie. Jak trasa jest węższa i ma blisko bandy to obiekty z otoczenia szybciej będą nam przelatywały, przez co poczucie prędkości jest większe.

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #163 dnia: Października 02, 2009, 11:17:45 am »
Zgadzam się z Tobą Piotrze ( ;P), faktycznie uczycie prędkości zmienia się w zależności o tego, jaką trasą podróżujemy. Dla kontrastu jednak proponują wybrać Zondę, albo Vejrona w NFS: Shift i niezależnie od trasy, siedząc w kokpicie, uczucie prędkości zrywa kapcie.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #164 dnia: Października 02, 2009, 11:37:43 am »
Zgadzam się z Tobą Piotrze ( ;P), faktycznie uczycie prędkości zmienia się w zależności o tego, jaką trasą podróżujemy. Dla kontrastu jednak proponują wybrać Zondę, albo Vejrona w NFS: Shift i niezależnie od trasy, siedząc w kokpicie, uczucie prędkości zrywa kapcie.
No oczywiście, bo to zależy jaka perspektywę ustawi sie na kamerę. Mozna ustawić tak, że i przy 60km/h będzie się wydawało, że zapier*lamy. Da się i na odwrót. W Rollcage dobrze było widać jaką różnicę robi różna perspektywa.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #165 dnia: Października 02, 2009, 12:43:39 pm »
No wlasnie, to zalezy od trasy i samochodu. Np w takim Ferrari F40 uczucie predkosci bedzie wieksze niz w jakims mercu.
Wszystkim narzekajacym na poczucie predkosci w Gran Turismo radze obejrzec te dwa filmiki




@Wulfen
Co do odbic, to czy Forza ma odbicia na kierownicy? :>
http://www.gamersyde.com/stream_gran_turismo_5_ferrari_458_60_fps-13069_en.html
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 12:54:58 pm wysłana przez KKRT »

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #166 dnia: Października 02, 2009, 17:20:32 pm »
No oczywiście, bo to zależy jaka perspektywę ustawi sie na kamerę. Mozna ustawić tak, że i przy 60km/h będzie się wydawało, że zapier*lamy. Da się i na odwrót. W Rollcage dobrze było widać jaką różnicę robi różna perspektywa.


Heh, przypomina mi się przykład z prawdziwego życia, jak kiedyś na wypożyczonym skuterze wodnym pomyślałem. 60 na godzinę? przecież to wolne jest... Jak dodałem gazu to myślałem, że wchodzę w hiperprzestrzeń i zaraz wyląduje w innej galaktyce. xD

Ogólnie to RED pokazał tymi screenami, że obie gry są na swój sposób piękne i to jest tylko kwestia gustów... :) Zarówno Forza 2 jak i GT 5 mimo wszystko należą do ścisłej czołówki.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #167 dnia: Października 02, 2009, 17:23:19 pm »
Bo wlasnie to na celu mialy te screeny, zeby pokazac ze obie gry sa bardzo ladne, co z tego ze kazda na swoj sposob. Do tego obie beda na maksa grywalne i obie sa poza jaka kolwiek konkurencja.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #168 dnia: Października 04, 2009, 12:14:54 pm »
Zdjecia z trybu nocnego z trailera zza zamknietych drzwi.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Oraz czas rozwiac mit o kiepskim otoczeniu w GT 5 ;]

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Warto zauwazyc, ze obok tych bilboardow w budynku nie mamy tekstury okna, a faktyczne okna i wyrenderowane wnetrze budynku!
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2009, 12:48:11 pm wysłana przez KKRT »

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #169 dnia: Października 04, 2009, 12:33:02 pm »
Zdjecia z trybu nocnego z trailera zza zamknietych drzwi.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Przecież to nie wygląda jak noc :P

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #170 dnia: Października 04, 2009, 12:44:36 pm »
Dobra link poprawiony :P

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #171 dnia: Października 04, 2009, 13:19:59 pm »
Dobra link poprawiony :P

dobra.... OMG EPICKIE!!

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #172 dnia: Października 04, 2009, 15:55:38 pm »
nie moge zobaczyć może jakiś konkretny link ? bez ukrycia w spoiler  :mad:

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #173 dnia: Października 04, 2009, 16:02:15 pm »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #174 dnia: Października 08, 2009, 10:23:04 am »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #175 dnia: Października 08, 2009, 13:30:09 pm »
GENIALNE PORÓWNANIE !!!!!!!  :lol: :lol: :lol:

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #176 dnia: Października 08, 2009, 14:09:41 pm »
Dla mnie to porównanie jest głupie (Wiem wiem wychodze pewnie na fanboy'a)

Dlaczego? Gran Turismo 5 w przeciwieństwie do Forzy 3 ma możliwość wyświetlania obrazu w Full HD (albo zbliżonym, w każdym razie więcej niż 1280x720 ) Forza 3 tylko w HD Ready...

Sprowadzanie obu tych gier do tej samej rozdziałki daje Forzie 3 małą przewagę, bo gra była projektowana pod to by wycisnąć ostatnie soki przy rozdziałce 1280x720.... A kiedy GT 5 w 1080p... Logiczne, że gdzieś musieli co nieco uciąć...

A żeby było jeszcze zabawniej, Forza 3 potrafi utrzymać swoje 60FPS TYLKO kiedy na torze jest 8 samochodów... a w GT5 dwa razy więcej... To sprawia, że pewne (mniej istotne) detale jak drzewka, trybuny itd. Są na nieco niższym poziomie...

Zresztą zobaczy się jak będzie wyglądać pełne GT 5... Choć nie liczę na jakieś super zmiany, skoro zachowują 1080p i 60 FPS a i tak Prolouge wygląda wystarczająco dobrze :)

PS. Żeby nie było, Forza 3 wygląda naprawdę ładnie zwłaszcza na tych screenach, po prostu poświęcili inne aspekty gry by to uzyskać. Przez co moim zdaniem porównanie tych gier jest trochę słabe... A jak już porównywać to uwzględnić pewne aspekty technologiczne GT piątki, których Forza nie ma...

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #177 dnia: Października 11, 2009, 22:06:50 pm »
Na forum GT jeden user zapostowal pare fajnych off-screenow z GT 5:P, dwa z nich sa tak zajebiste, ze musialem je tu wkleic :) enjoy

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2009, 22:13:06 pm wysłana przez KKRT »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 293
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #178 dnia: Października 11, 2009, 23:15:17 pm »
Masakra.  :shock:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #179 dnia: Października 11, 2009, 23:51:37 pm »
Nie chcę wszczynać żadnej wojny (pewnie i tak jej nie będzie, bo naczelni trolle śpią w zbanowanych jaskiniach :D), ale czy to jest jakiś bug?



Sorki jeśli już tutaj to było pokazywane.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #180 dnia: Października 11, 2009, 23:55:19 pm »
Nie chcę wszczynać żadnej wojny (pewnie i tak jej nie będzie, bo naczelni trolle śpią w zbanowanych jaskiniach :D), ale czy to jest jakiś bug?



Sorki jeśli już tutaj to było pokazywane.

Było pokazywane... I prawda jest taka, że każda samochodówka ma swoje wady... :) A to jest jeszcze drobiazg, bo duża część nawet najlepszych symulatorów ma problem z celnym zaliczeniem "kontaktu" :P To dosyć precyzyjnych wyliczeń wymaga...

Zresztą w GT 5 , też nie ma bezpośredniego uderzenia :wink:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #181 dnia: Października 12, 2009, 00:01:16 am »
Mi już nie chodzi o detekcję kolizji, ale o to jaka deformacja nastąpiła po tej stłuczce.

Cały przód?  :eek:

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #182 dnia: Października 12, 2009, 00:11:32 am »
Mi już nie chodzi o detekcję kolizji, ale o to jaka deformacja nastąpiła po tej stłuczce.

Cały przód?  :eek:

Aaaa... No mogłeś to sprecyzować, bo tytuł filmiku wskazuje inny błąd :D

Po prostu jeśli chodzi o wizualny model uszkodzeń to mają oskryptowane zgniecenia... W sumie też w co drugiej samochodówce tak jest :D

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #183 dnia: Października 12, 2009, 00:13:29 am »
Aaaa... No mogłeś to sprecyzować, bo tytuł filmiku wskazuje inny błąd :D

Po prostu jeśli chodzi o wizualny model uszkodzeń to mają oskryptowane zgniecenia... W sumie też w co drugiej samochodówce tak jest :D

No fakt :).

Swoja drogą gra dostaje świetne oceny i mam nadzieję, że beton z Azji przejrzy na oczy i zrobi równie świetną grę :).
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2009, 00:27:38 am wysłana przez Chris »

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #184 dnia: Października 12, 2009, 00:24:09 am »
No fakt :).

Swoja drogą gra dostaje świetne oceny i mam nadzieję, że beton z Azji przejrzy na oczy i zrobi równie świetną grę :).

Ja mam nadzieje, że GT 5 zgniecie Forze 3 pod każdym względem... Nie dlatego, że jestem posiadaczem PS 3 czy jakimś fanboyem... Po prostu, skoro Forza 3 jest tak dobra, to jakby ją dopieścić jeszcze bardziej to byłaby bliska perfekcji... :D A z takiego postępu wszyscy będziemy czerpać korzyści... Bo jeśli GT 5 okaże się dużo lepsze of Forzy... To panowie z Turn 10 będą mieli jeszcze wyższą poprzeczkę do przeskoczenia, i wydadzą jeszcze lepszą Forze 4 (bijącą na głowe GT 5), a na to odpowie Plyphony Digital, jeszcze lepszym GT 6 itd... A z tego będą iść same plusy :P

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #185 dnia: Października 12, 2009, 00:26:40 am »
Ja mam nadzieje, że GT 5 zgniecie Forze 3 pod każdym względem... Nie dlatego, że jestem posiadaczem PS 3 czy jakimś fanboyem... Po prostu, skoro Forza 3 jest tak dobra, to jakby ją dopieścić jeszcze bardziej to byłaby bliska perfekcji... :D A z takiego postępu wszyscy będziemy czerpać korzyści... Bo jeśli GT 5 okaże się dużo lepsze of Forzy... To panowie z Turn 10 będą mieli jeszcze wyższą poprzeczkę do przeskoczenia, i wydadzą jeszcze lepszą Forze 4 (bijącą na głowe GT 5), a na to odpowie Plyphony Digital, jeszcze lepszym GT 6 itd... A z tego będą iść same plusy :P

Ja planowałem kupno Logitecha do GT5, ale jak zobaczyłem oficjalną datę premiery to mnie zmiotło i kasa już została wydana :P. No mam nadzieję, że GT5 zarządzi i sprawi, że kupno osprzętu to będzie decyzja liczona w milisekundach :).

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #186 dnia: Października 12, 2009, 00:32:39 am »
Ja planowałem kupno Logitecha do GT5, ale jak zobaczyłem oficjalną datę premiery to mnie zmiotło i kasa już została wydana :P. No mam nadzieję, że GT5 zarządzi i sprawi, że kupno osprzętu to będzie decyzja liczona w milisekundach :).

Ja już kupiłem pod GT 5 Logitecha Driving Force GT... I nie żałuje, bo na katowanie jej załapał się zarówno Prolouge ( mam go z Bundle Packa z moim PS 3...), GRID i Shift... i jeszcze możliwe, że dojdzie DiRT :D Dwie pierwsze gry praktycznie poznałem jak nowe... Pomimo ukończonej całej kariery, czułem się jakbym grał w nowo zakupione gry... Wrażenia są nieziemskie zwłaszcza w GT Prolouge, przez co o jakość modelu jazdy w pełnym GT 5 nie mam żadnych obaw, dopieszczą kolizję + uszkodzenia dodadzą te swoje 960 samochodów, jakiś skomplikowany i rozbudowany tuning pełno tras...I jestem w niebie :P ( a z danych podanych przez Yamauchi zapowiada się, że to wszystko zostanie spełnione... )

O... I oby w tych 960 samochodach znalazło się miejsce na różnorodność... Carlista (830 chyba) do wersji na PSP jest imho wielkim zawodem... Forza która ma dwa razy mniej samochodów od GT Mobile, ma znacznie więcej modeli Ferrari, Lamborghini i do tego jeszcze Porsche.... (i parę innych marek... ) Jak zobaczę w GT 5 100 różnych wersji jednego Nissana i 5 Ferrari na krzyż z brakiem legendarnych modeli jak F-50, F355 itp. Czy też tylko 3 modele Lambo... To będę nieco zawiedziony...
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2009, 00:34:56 am wysłana przez Mrocz »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #187 dnia: Października 13, 2009, 00:40:32 am »
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95336,7137807,Greenawalt__Fizyka__nie_grafika.html

Flame mode on? :>

Niech mi ktos wyjasni, czemu oni tak pieprza PR takimi gadkami? Maja swietna gre, a caly image psuja glupimi przechwalkami.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #188 dnia: Października 13, 2009, 08:20:41 am »
a co ma mówić :-? :-?
zrobili zajebistą grę to się tym chwalą 8-) 8-)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #189 dnia: Października 13, 2009, 09:38:32 am »
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95336,7137807,Greenawalt__Fizyka__nie_grafika.html
Żenua... nie ma co.

I do tego te wybryki co pracownik Turn 10 trolował na forum NeoGAF i wypisywał jakie to Gran Turismo nie jest beznadziejna, a Forza 3 zajebista.


Jak narazie to Turn 10 ani się nie udała ta wielka fizyka jak ani ta wielka grafika. Pod wzdlędem grafiki i fizyki jazdy GT5:P zdecydowanie jest lepsze.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #190 dnia: Października 13, 2009, 09:39:50 am »


łot fizyka wymiata... :-?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #191 dnia: Października 13, 2009, 10:26:06 am »


fizyka 360 Hz  :lol:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #192 dnia: Października 13, 2009, 10:28:08 am »


łot fizyka wymiata... :-?
Fizyka J A Z D Y - myśle, że jak ci przeliterowałem to juz zrozumiesz.


BTW na tym filmiku samochód zachowuje się dosyć realistycznie, sam się nie spodziewałem, że GT5:P ma tak dobrą fizykę.

ps: nie wiem czy pamiętasz ale w najnowszym demie GT5 jest całowicie nowa fizyka zdeżeń
ps2: nie chcę przytaczać 'kwiatków' z fizyki z Forza3, których jest sporo na necie

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #193 dnia: Października 13, 2009, 10:40:26 am »


łot fizyka wymiata... :-?
Fizyka J A Z D Y - myśle, że jak ci przeliterowałem to juz zrozumiesz.


BTW na tym filmiku samochód zachowuje się dosyć realistycznie, sam się nie spodziewałem, że GT5:P ma tak dobrą fizykę.

ps: nie wiem czy pamiętasz ale w najnowszym demie GT5 jest całowicie nowa fizyka zdeżeń
ps2: nie chcę przytaczać 'kwiatków' z fizyki z Forza3, których jest sporo na necie

AD.1 REALISTYCZNIE  :shock: :shock:
AD.2 co mnie GT5 skoro twierdziłeś że to GT5P jest lepsze więc ten jeden filmik ukazuję jak idealna jest fizyka...
AD.3 od kilkunastu stron tego tematu nikt nie robi nic innego jak tylko przytacza kwiatki i niedociągnięcia graficzne... :-?

pomiędzy tymi dwoma grami tak naprawdę jest jedna zajebista różnica Forza będzie w październiku a GT5 chooy wie kiedy  8-)

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #194 dnia: Października 13, 2009, 11:34:25 am »
W każdej grze znajdzie się jakiś babol, w każdej, widzę że wam się naprawdę nudzi, szukacie ich z taką determinacją. Prawdziwy fan ścigałek powinien się cieszyć ze na przełomie 1 roku dostanie dwie wy****** gry.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #195 dnia: Października 13, 2009, 11:42:11 am »


łot fizyka wymiata... :-?
Fizyka J A Z D Y - myśle, że jak ci przeliterowałem to juz zrozumiesz.


BTW na tym filmiku samochód zachowuje się dosyć realistycznie, sam się nie spodziewałem, że GT5:P ma tak dobrą fizykę.

ps: nie wiem czy pamiętasz ale w najnowszym demie GT5 jest całowicie nowa fizyka zdeżeń
ps2: nie chcę przytaczać 'kwiatków' z fizyki z Forza3, których jest sporo na necie
AD.2 co mnie GT5 skoro twierdziłeś że to GT5P jest lepsze więc ten jeden filmik ukazuję jak idealna jest fizyka...
Jeszcze raz.... tym razem zrobię to powoli i powtórzymy później ćwiczenie.

Fizyka jazdy - inaczej model jazdy - to jak samochód realistycznei się prowadzi - jak wypada modej jazdy w porównaniu do rzeczywistości. I teraz powoli f i z y k a    J...A...Z...D...Y.

I teraz powtarzamy dla tych co jeszcze nie zzrozumieli.

Fizyka jazdy - inaczej model jazdy - to jak samochód realistycznei się prowadzi - jak wypada modej jazdy w porównaniu do rzeczywistości. I teraz powoli f i z y k a    J...A...Z...D...Y.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #196 dnia: Października 13, 2009, 11:46:58 am »
ooo wow zmnieniłeś całkowicie moje podejście do tematu...

jak możesz oceniać fizykę jazdy Forzy skoro ona jeszcze nie wyszła... ale nieeeee zaraz zaraz masz rację w GTP5 jest lepsza ... :-o :-o
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2009, 11:49:37 am wysłana przez Maugan Ra (Złośliwa ofiara losu) »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #197 dnia: Października 13, 2009, 12:22:55 pm »
a co ma mówić :-? :-?
zrobili zajebistą grę to się tym chwalą 8-) 8-)
Co ma mowic? Prawde?

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #198 dnia: Października 13, 2009, 13:52:55 pm »
a co ma mówić :-? :-?
zrobili zajebistą grę to się tym chwalą 8-) 8-)
Co ma mowic? Prawde?

no i prawdę mówi... :-? poczekamy aż wyjdzie GT5 i porównamy... znając życie już GT5 z Forzą 4  :-o :-o

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #199 dnia: Października 13, 2009, 14:13:10 pm »