Autor Wątek: Forza 3 vs Gran Turismo 5  (Przeczytany 119064 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #200 dnia: Października 13, 2009, 14:55:33 pm »
Cytuj
no i prawdę mówi... Confused poczekamy aż wyjdzie GT5 i porównamy... znając życie już GT5 z Forzą 4
Prawde?
"Nasza fizyka pracuje w 360 Hz. Nie znam żadnej innej gry, która by to robiła."
rFactor ? 400 Hz
iRacing ? 360 Hz
Live For Speed ? 100 Hz (general) / 2000 Hz (tyre rotation)
Test Drive Unlimited ? 100 Hz (collision detection) / 1000 Hz (vehicle dynamics)
NFS:Shift chyba w 400Hz, ale nie moge znalezc info
http://www.virtualr.net/tech-stuff-physic-engine-rates/

Juz nie mowiac o ich wczesniejszych sciemach.

No i oczywiscie GT 5 wyjdzie wraz z Forza 10 :) Wierz w to dalej, a ja tym czasem bede sobie na poczatku kwietnia gral w GT 5.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #201 dnia: Października 13, 2009, 15:01:16 pm »
a GT5 chooy wie kiedy  8-)

A Shift był we wrześniu... Rozumiem że dzięki temu rozumowaniu bije Forze 3 na głowę?

To, że premiera jest w Maju 2010... to żadna wada, gra będzie dopracowana do tego czasu i zawartość tego tytułu no... Nie znam gry, która ma większą zawartość od tego co zapowiada się w GT 5...

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #202 dnia: Października 13, 2009, 15:06:45 pm »
@KKRT

może pan nie znał gry z lepsza fizyką  :-P

a GT5 chooy wie kiedy  8-)

A Shift był we wrześniu... Rozumiem że dzięki temu rozumowaniu bije Forze 3 na głowę?

To, że premiera jest w Maju 2010... to żadna wada, gra będzie dopracowana do tego czasu i zawartość tego tytułu no... Nie znam gry, która ma większą zawartość od tego co zapowiada się w GT 5...

5 lat :-? sporo ją dopracowywali  :-?
ale w sumie jak by przełozyli o kolejne 2 to i tak FB $ony stwierdzili by że to dla ich dobra  :-o :-o

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #203 dnia: Października 13, 2009, 15:22:16 pm »
Cytuj
5 lat Confused sporo ją dopracowywali 
Robiono ponad 4 lata, prawie 5 i jakos nie narzekasz. Tylko mi nie mow, ze 2-2.5 roku, bo ewidentnie widac, ze trasy sa takie same jak w Forza 2 [ta sama geometria, te same tekstury], zreszta same Turn 10 mowilo, ze silnik mocno przebudowali, ale trzon pozostal ten sam i gdyby nie Forza 2 to Forza 3 nie bylaby tym czym teraz jest.
A Polyphony robi GT 5 od "zera"  - tak wiem, ze poprzednie doswiadczenia przy GT 1-4 im pomogly, nie zmienia to faktu, ze silnik powstaje od zera.

Cytuj
może pan nie znał gry z lepsza fizyką 
To po cholere tak gada jak nie gral w inne symulacje?

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #204 dnia: Października 13, 2009, 15:26:25 pm »
Cytuj
5 lat Confused sporo ją dopracowywali 
Robiono ponad 4 lata, prawie 5 i jakos nie narzekasz. Tylko mi nie mow, ze 2-2.5 roku, bo ewidentnie widac, ze trasy sa takie same jak w Forza 2 [ta sama geometria, te same tekstury], zreszta same Turn 10 mowilo, ze silnik mocno przebudowali, ale trzon pozostal ten sam i gdyby nie Forza 2 to Forza 3 nie bylaby tym czym teraz jest.
A Polyphony robi GT 5 od "zera"  - tak wiem, ze poprzednie doswiadczenia przy GT 1-4 im pomogly, nie zmienia to faktu, ze silnik powstaje od zera.

Cytuj
może pan nie znał gry z lepsza fizyką 
To po cholere tak gada jak nie gral w inne symulacje?

on mnie nie martwi bo gada za i za to mu płacą ... niektórzy gadają za darmo, wywodząc się na temat nie istniejącej gry wychwalając ją pod niebiosa  :-?

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #205 dnia: Października 13, 2009, 15:31:07 pm »
5 lat :-? sporo ją dopracowywali  :-?
ale w sumie jak by przełozyli o kolejne 2 to i tak FB $ony stwierdzili by że to dla ich dobra  :-o :-o

A Haterzy Sony i Xboty by mieli kolejny bezsensowny argument w kłótni...

Nie wiem co ty się uwziąłeś na tą datę premiery... Mam przypomnieć ci Alan Wait'a? Gadasz zupełnie jakby data premiery miała jakikolwiek wpływ na grywalność... Czyżbyś w Maju 2010 dostał okresu i nie mógł grać czy co? (żart nie bierz tego do siebie :wink:)

Gran Turismo 5 to w pewnym sensie gra wielka... Zobacz sobie na listę "ficzerów". Moim zdaniem to usprawiedliwia długi czas pracy nad grą (a jeszcze udało im się zrobić GT na PSP :/). Zawartość tego tytułu przebija jak na razie wszystko co do tej pory się ukazało, dlatego IMHO warto czekać na taki dopracowany tytuł...

Nikt też nie przeczy, że Forza 3 to rewelacyjna gra ( przynajmniej nie ja...), ale twoje czepianie się Gran Turismo wyraźnie wskazuje że nie masz argumentów. Bo jedyne co powtarzasz to ta nieszczęsna data premiery... Życia nie mamy po za grami że tak boli poczekać na nią? Mi to zupełnie nie przeszkadza... Ba nawet jak gra okaże się gorsza od Forzy? To co z tego? Mam PS 3 i będę grać w Gran Turismo 5 tak czy siak... A raczej nie zawiodą... Bo sam Prolouge gdyby miał więcej torów i samochodów byłby grą rewelacyjną... A co dopiero pełne GT 5...



_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #206 dnia: Października 13, 2009, 15:37:46 pm »
Ale wy macie problemy geez. Kto bedzie chcial zagra w Forze, kto inny zagraw GTa jeszcze inny zagra w obie gry i tyle. Macie chlopaki zdrowie, nie lepiej przeznaczyc ten czas na cos innego? Jak nie macie co robic to moze w gry pograjcie lol

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #207 dnia: Października 13, 2009, 15:39:58 pm »
moje czepianie się premiery GT5 jest tak samo debilne jak wyszukiwanie najdrobniejszych błędów w grafie F3, lub jak twierdzenie że pomiędzy F2 a F3 grafa się nie zmieniła wcale...

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #208 dnia: Października 13, 2009, 15:44:34 pm »
moje czepianie się premiery GT5 jest tak samo debilne jak wyszukiwanie najdrobniejszych błędów w grafie F3, lub jak twierdzenie że pomiędzy F2 a F3 grafa się nie zmieniła wcale...

lol ale to normalne, kiedy wychodzi jakaś nowa gra...

Zobacz co się dzieje z Dirt 2 i Shiftem też wszyscy wyszukują najgłupszych błędów jakie można znaleźć, i pokazują że cała gra tak wygląda... Ja bym tam się nie przejmował. Sam lubię szukać jakiejś małej głupotki, i gwarantuje ci, że w przypadku GT 5 też wszyscy się rzucą z dowodami na YouTube :lol: Z tym, że że każdy taki mini babolek z reguły kompletnie nie wpływa na odbiór gry, a bardziej traktuje się je jako ciekawostka...

Uważam, że zbyt bardzo do siebie bierzesz te głupiutkie szukanie dziury w całym bo to absolutnie normalne... :D

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #209 dnia: Października 13, 2009, 15:47:26 pm »
moje czepianie się premiery GT5 jest tak samo debilne jak wyszukiwanie najdrobniejszych błędów w grafie F3, lub jak twierdzenie że pomiędzy F2 a F3 grafa się nie zmieniła wcale...

lol ale to normalne, kiedy wychodzi jakaś nowa gra...

Zobacz co się dzieje z Dirt 2 i Shiftem też wszyscy wyszukują najgłupszych błędów jakie można znaleźć, i pokazują że cała gra tak wygląda... Ja bym tam się nie przejmował. Sam lubię szukać jakiejś małej głupotki, i gwarantuje ci, że w przypadku GT 5 też wszyscy się rzucą z dowodami na YouTube :lol: Z tym, że że każdy taki mini babolek z reguły kompletnie nie wpływa na odbiór gry, a bardziej traktuje się je jako ciekawostka...

Uważam, że zbyt bardzo do siebie bierzesz te głupiutkie szukanie dziury w całym bo to absolutnie normalne... :D


 :-o ale ja nic do siebie nie biorę  :-o

myślałem że kogoś wqurze  :-?

musiało trafić na Ciebie  :-? :-?

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #210 dnia: Października 13, 2009, 15:51:06 pm »
Wkurzać się z powodu gry? Sorry ale to nie do mnie :lol:

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #211 dnia: Października 14, 2009, 08:14:43 am »
moje czepianie się premiery GT5 jest tak samo debilne jak wyszukiwanie najdrobniejszych błędów w grafie F3, lub jak twierdzenie że pomiędzy F2 a F3 grafa się nie zmieniła wcale...

lol ale to normalne, kiedy wychodzi jakaś nowa gra...

Zobacz co się dzieje z Dirt 2 i Shiftem też wszyscy wyszukują najgłupszych błędów jakie można znaleźć, i pokazują że cała gra tak wygląda... Ja bym tam się nie przejmował. Sam lubię szukać jakiejś małej głupotki, i gwarantuje ci, że w przypadku GT 5 też wszyscy się rzucą z dowodami na YouTube :lol: Z tym, że że każdy taki mini babolek z reguły kompletnie nie wpływa na odbiór gry, a bardziej traktuje się je jako ciekawostka...

Uważam, że zbyt bardzo do siebie bierzesz te głupiutkie szukanie dziury w całym bo to absolutnie normalne... :D


 :-o ale ja nic do siebie nie biorę  :-o

myślałem że kogoś wqurze  :-?

musiało trafić na Ciebie  :-? :-?
http://www.sweetbrokacik.fora.pl/
Idź tam z łaski swojej, wśród swoich będzie ci lżej.

ale jeden już się znalazł  :-o :-o co Jurassku boli że ktoś nie ładnie wypowiada się o GT5... ojejkujej biegnij do mamusi może Cię przytuli  8-)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #212 dnia: Października 14, 2009, 09:42:51 am »
Maugan i Jurass

Proponuję zakończyć te marne podjazdy.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #213 dnia: Października 14, 2009, 12:02:45 pm »


łot fizyka wymiata... :-?
Fizyka J A Z D Y - myśle, że jak ci przeliterowałem to juz zrozumiesz.


BTW na tym filmiku samochód zachowuje się dosyć realistycznie, sam się nie spodziewałem, że GT5:P ma tak dobrą fizykę.

ps: nie wiem czy pamiętasz ale w najnowszym demie GT5 jest całowicie nowa fizyka zdeżeń
ps2: nie chcę przytaczać 'kwiatków' z fizyki z Forza3, których jest sporo na necie
AD.2 co mnie GT5 skoro twierdziłeś że to GT5P jest lepsze więc ten jeden filmik ukazuję jak idealna jest fizyka...
Jeszcze raz.... tym razem zrobię to powoli i powtórzymy później ćwiczenie.

Fizyka jazdy - inaczej model jazdy - to jak samochód realistycznei się prowadzi - jak wypada modej jazdy w porównaniu do rzeczywistości. I teraz powoli f i z y k a    J...A...Z...D...Y.

Wiesz, trzeba sobie zadać pytanie, czy przesadzona podsterowność jest aby napewno realistyczna.

Zresztą w wielu recenzjach piszą że forza3 ma poprawiony model jazdy względem 2, ale hej! przecież Ty już, zanim zagrałeś wydałeś osąd że GT5p ma lepszy  :lol:.

Trollowanie Grenawalta jest słaabe.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #214 dnia: Października 14, 2009, 12:15:15 pm »
Zresztą w wielu recenzjach piszą że forza3 ma poprawiony model jazdy względem 2, ale hej! przecież Ty już, zanim zagrałeś wydałeś osąd że GT5p ma lepszy  :lol:.

Zaraz, zaraz. Przecież wyszło demo FM3 i wątpię, żeby Piter w nie nie grał. W każdym bądź razie ja grałem i coś na temat modelu jazdy mogę powiedzieć. Duży krok w stronę arcade - z wyłączonymi układami wspomagania samochody prowadzi się stosunkowo łatwo, a auta przednionapędowe nadal są nadsterowne. O ile Forza 2 mogła w ogóle konkurować z Gran Turismo, teraz mamy niezłego następce Projekt Gotham Racing.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #215 dnia: Października 14, 2009, 12:48:33 pm »
Czyli twoje zdanie jest nadrzędne w stosunku do zdania recenzentów, którzy mieli okazje ograć pełną wersje? :lol:. Iras, sprzedaj wreszcie tego xboxa, czemu się tak męczysz?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #216 dnia: Października 14, 2009, 13:41:50 pm »
Cytat: Iras Pazdziernik 14, 2009, 06:15:15
Zaraz, zaraz. Przecież wyszło demo FM3 i wątpię, żeby Piter w nie nie grał.

Cytat: bialko  Październik 12, 2009, 07:10:39
Pisanie, że samochody wyglądają tak samo to gruba przesada. Albo potrzebujesz wizyty u okulisty albo najzywczajniej nie grałeś w demo F3.

Cytat: Piter_neo  Październik 12, 2009, 08:44:27
Tak, nie grałem w domko Forzy 3.

Zeby nie bylo ze cos wymyslilem i sam te cytaty napisalem to foteczka ponizej. Moze ty Iras i grales w to demko, chociaz tez do konca przekonany nie jestem, tak zapewniam cie ze polowa krzykaczy w tym temacie nawet nie widzialo demka na oczy. Wszystkie swoje teorie opieraja na tych smiesznych porownaniach i tym co uda im sie znalezc na innych forach.




Nie wiem Iras ale wydaje mi sie, ze ty masz jakies uprzedzenia do tej serii, ale niech ci bedzie. Mozesz mowic, pisac i myslec co tylko sobie chcesz, twoje swiete prawo, jesli dla ciebie GT jest o niebo lepsze to niech tak bedzie, jesli twoim zdaniem forza ssie i robi krok w strone Arcade to niech tak rowniez bedzie, jak juz pisalem masz do tego prawo. Tylko to wszystko nie sprawia ze nagle masz racje, jesli mialbym wziac pod uwage twoje zdanie a zdanie kilkunastu/dziesieciu recenzentow, to mimo wszystko skorzystam z ich opini ok? No, to walnij cherbatke, wyluzuj troche i pograj w cos dla relaxu.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2009, 14:07:15 pm wysłana przez _ReD_ »

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #217 dnia: Października 14, 2009, 13:52:47 pm »
OWN3D  :-o :-o :-o

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #218 dnia: Października 14, 2009, 14:06:37 pm »
Dlaczego aż tak bardzo zależy Wam na kwestii symulacji? Przecież nawet na dobrej kierownicy z pedałami i skrzynią biegów to wciąż będzie tylko gra komputerowa i niestety w ogromnej części przenoszenie jej na faktycznie prowadzenie pojazdu to kpina. Zaraz pewnie Marcepan zaznaczy sobie ten wpis i kiedy już go odblokują (czyli jakoś na święta), powie mi, jak bardzo się mylę i jak wiele nauczył się o jeździe samochodem dzięki serii GT.
Pomijając już w ogóle fakt, że pewnie nikt z nas nie jechał na prawdziwym torze wyścigowym jednym z dostępnych w grze samochodów.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #219 dnia: Października 14, 2009, 14:11:01 pm »
nie znasz się... oczywiście że nikt nie jeździł po torach wyścigowych takimi furkami jak w GT5P lub Forza 2 albo 3 ale większość codziennie jakoś dociera do pracy, na uczelnie, w zatłoczonych drogach, lub wiejskich jednopasmówkach więc porównanie ma każdy i każdy wie jak się takie Porshe 911 prowadzi ... więc nie dyskutuj  :-x :-x :-x

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #220 dnia: Października 14, 2009, 14:11:58 pm »
GT academy.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #221 dnia: Października 14, 2009, 14:18:31 pm »
GT academy.

Przecież to kampania reklamowa gry.
Tu naokoło sami spece od motoryzacji i pięknych samochodów, którzy telepią się każdego dnia rozklekotanymi rupieciami z połowy lat 90, wartymi mniej lub tyle samo, co 2 PS3 Slim, dumnie prężąc klatę, bo ich bolid w 93 roku miał 150 koni, które przez 16 lat uleciały przez dziurawą maskę. Walczą na wiejskich jednopasmówkach takie pokraki swoimi kanciastymi Hondami Civic, które kręcą już tylko fanów zamierzchłej motoryzacji i smucą na forum o tym, jak cudowną symulacją jest GT5 czy FM3. Po tym właśnie można poznać no-life'a, bo żaden normalny człowiek nie ślini się na myśl o tym, że podskoczy 25 metrów jak Master Chief. To tylko gra.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #222 dnia: Października 14, 2009, 15:04:30 pm »
Czyli twoje zdanie jest nadrzędne w stosunku do zdania recenzentów, którzy mieli okazje ograć pełną wersje?

Przede wszystkim moje zdanie jest MOJE i nie mam potrzeby oglądać się na recenzentów, jeśli miałem okazję sam coś sprawdzić.

Czy model jazdy w pełnej wersji różni się? Wątpię.

Nie wiem Iras ale wydaje mi sie, ze ty masz jakies uprzedzenia do tej serii, ale niech ci bedzie.

(...)

Jeśli się ze mną nie zgadzasz, napisz to i uzasadnij, zamiast na każdym kroku uskuteczniać wycieczki osobiste. Gra nie jest łatwiejsza od poprzedniczki? Prowadzenie samochodu z wyłączonymi systemami stanowi wyzwanie? Przednionapędowe samochody nie są nadsterowne? Więc o co chodzi?

I choć insynuujesz coś innego, nigdy nie napisałem, że Forza ssie. Nie napisałem również, że GT jest o niebo lepsze.

Tu naokoło sami spece od motoryzacji i pięknych samochodów, którzy telepią się każdego dnia rozklekotanymi rupieciami z połowy lat 90, wartymi mniej lub tyle samo, co 2 PS3 Slim, dumnie prężąc klatę, bo ich bolid w 93 roku miał 150 koni, które przez 16 lat uleciały przez dziurawą maskę. Walczą na wiejskich jednopasmówkach takie pokraki swoimi kanciastymi Hondami Civic, które kręcą już tylko fanów zamierzchłej motoryzacji i smucą na forum o tym, jak cudowną symulacją jest GT5 czy FM3.

Redaktor obraża użytkowników serwisu? Dno osiągnęliście dawno - teraz grzebiecie w mule. Głębiej i głębiej.

Do twojej wiadomości: kierowcy wyścigowi również ćwiczą na symulatorach.

Marins

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #223 dnia: Października 14, 2009, 15:10:10 pm »
Marcepan wracaj :(

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #224 dnia: Października 14, 2009, 15:21:07 pm »
Redaktor obraża użytkowników serwisu? Dno osiągnęliście dawno - teraz grzebiecie w mule. Głębiej i głębiej.

dlaczego poczułes sie urażony... czyżby North uderzył w czułą strunę ?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #225 dnia: Października 14, 2009, 15:25:24 pm »
Iras tobie zeby chociaz cos pokazac czarno na bialym to Ty i tak swoje wiesz. Tobie nie ma sensu ani nic uzasadniac ani nic udowadniac i zamiaru robic tego nie mam. Ty swoje zdanie na temat gry miales juz dawno wyrobione zanim wogole demo sie ukazalo, wiec w tym przypadku juz nic nie da sie zrobic.

Nie podoba sie gra? Zero postepu? Nie musisz w nia grac prawda? Zaoszczedzisz w ten sposob sobie i nam nerwow, cheers.

Co do obrazania uzytkownikow przez Northa, to ja jakos nie poczulem sie urazony, hmm dziwne.


Czyli twoje zdanie jest nadrzędne w stosunku do zdania recenzentów, którzy mieli okazje ograć pełną wersje?

Przede wszystkim moje zdanie jest MOJE i nie mam potrzeby oglądać się na recenzentów, jeśli miałem okazję sam coś sprawdzić.

No, to my takze mozemy wsadzic sobie twoje zdanie i twoja opinie w cztery litery, bo moje zdanie jest moje, czyjes zdanie jest czyjes a nasze zdanie jest nasze i nie ma potrzeby ogladac sie na twoja opinie prawda? Czyli tym samym temat uwazam za zakonczony.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2009, 15:40:52 pm wysłana przez _ReD_ »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #226 dnia: Października 14, 2009, 18:33:10 pm »
Jakiś kierowca rajdowy testował dwójkę i mówił, że się jeździ jak w realu. Nie wierzę, że w trójce nie zastosowali tego samego schematu i nie ulepszyli jeszcze modelu jazdy.


Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #227 dnia: Października 14, 2009, 18:51:11 pm »
Marcepan wracaj :(

True... Porównania Marcepan vs Unlimited przynajmniej były zabawne... A tu się robi nieco kwaśno... :???:

Czy wam naprawdę zależy na udowodnieniu, że jedna seria jest wyżej nad drugą? Gdybym miał obie konsole bez problemu grałbym ZARÓWNO w Forze 3 jak i GT 5, obie gry dadzą zapewne tonę radości, doznań wizualnych itp... I zamiast czerpać z tego radość skaczecie sobie do gardeł jak w piaskownicy... Cieszmy się tylko że między twórcami tych serii jest tak zażarta walka bo to tylko poskutkuje lepszymi produktami...

Bez obrazy dla kogokolwiek, ale trochę zastanówcie się zarówno ci co najeżdżają na Forze 3, ci co najeżdżają na Gran Turismo 5 jak i ci co wychwalają jedną z tych gier jak drugie objawienie Chrystusa ( gnojąc przy tym konkurencyjną markę)...

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #228 dnia: Października 14, 2009, 21:28:04 pm »
A mnie lata, ktora seria bedzie wyzej, bo obie na rowni sobie cenie, dlatego tez nie wypisuje glupot na temat GT5. Ja sobie bede gral w Forze 3, ktora spokojnie wystarczy do czasu ukazania sie GT5 i jeszcze dluzej. A gdy wyjdzie GT5 to wiadomo, pewnie przez pierwszy tydzien bede katowal tylko GT, zeby sie nacieszyc, a potem to juz na przemian. A tu pewnie nadal beda osoby udowadniajace sobie wyzszosc jednej gry nad druga, zamiast w nie grac.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #229 dnia: Października 14, 2009, 23:00:39 pm »
A mnie lata, ktora seria bedzie wyzej, bo obie na rowni sobie cenie, dlatego tez nie wypisuje glupot na temat GT5. Ja sobie bede gral w Forze 3, ktora spokojnie wystarczy do czasu ukazania sie GT5 i jeszcze dluzej. A gdy wyjdzie GT5 to wiadomo, pewnie przez pierwszy tydzien bede katowal tylko GT, zeby sie nacieszyc, a potem to juz na przemian. A tu pewnie nadal beda osoby udowadniajace sobie wyzszosc jednej gry nad druga, zamiast w nie grac.

Nie do końca mówiłem do ciebie... Tylko do no cóż... Powinni wiedzieć...

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #230 dnia: Października 15, 2009, 09:09:50 am »


Redaktor obraża użytkowników serwisu? Dno osiągnęliście dawno - teraz grzebiecie w mule. Głębiej i głębiej.

Do twojej wiadomości: kierowcy wyścigowi również ćwiczą na symulatorach.

Nie jestem redaktorem NeoGo, co przy odrobinie spostrzegawczości można od kilku dni dostrzec, proszę więc nie wiązać mojej wypowiedzi z kolegami z serwisu. Iras wpycha swoje średnio trafne spostrzeżenia każdemu na forum, obrażając się i płacząc jak mała dziewczynka, kiedy ktoś myśli inaczej.

Wszyscy kierowcy o których piszecie w przypadku serii GT to opłaceni przez producentów gry ludzie i choć stawalibyście na głowie, to temu nie zaprzeczycie. Rzućcie okiem chociażby na krótkie wywiady z Marcinem Prokopem w związku z premierą NFS: Shift. Można go lubić lub nie, ale ma kupę forsy na dobre bryki, do tego współtworzy programy na TVN Turbo, więc ma dostęp do naprawdę konkretnych maszyn. Jeżeli on mówi, że od lat jeździ w wyścigówkach na dobrym sprzęcie (kierownice, pedały i inne szpargały) i mówi, że przy całej masie zabawy, to zawsze jest tylko i wyłącznie gra i rozrywka, to wybaczcie - postronny chłopek, czy opłacony kierowca, czyje zdanie jest więcej warte?
Co do wyższości którejkolwiek serii, to mam to generalnie w nosie, ważne, żeby gra była dobra i wreszcie wyszła. Czekałem na mobilne Gran Turismo od zakupu PSP, czyli grudnia 2006 r., zagrałem i uważam, że dali dupy po całości.
Co do kolegi Irasa, to ja doskonale pamiętam wklejanie na forum tekstów w stylu "nie bądź fanbojem, zostań redaktorem" (czy jakoś tak).
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2009, 09:58:29 am wysłana przez North »

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #231 dnia: Października 15, 2009, 09:41:36 am »
Wszyscy kierowcy o których piszecie w przypadku serii GT to opłaceni przez producentów gry ludzie i choć stawalibyście na głowie, to temu nie zaprzeczycie. Rzućcie okiem chociażby na krótkie wywiady z Marcinem Prokopem w związku z premierą NFS: Shift. Można go lubić lub nie, ale ma kupę forsy na dobre bryki, do tego współtworzy programy na TVN Turbo, więc ma dostęp do naprawdę konkretnych maszyn. Jeżeli on mówi, że od lat jeździ w wyścigówkach na dobrym sprzęcie (kierownice, pedały i inne szpargały) i mówi, że przy całej masie zabawy, to zawsze jest tylko i wyłącznie gra i rozrywka, to wybaczcie - postronny chłopek, czy opłacony kierowca, czyje zdanie jest więcej warte?

True... Od siebie dodam jeszcze, że kierowcy wyścigowi którzy ćwiczą na symulatorach NIE ROBIĄ tego by ćwiczyć opanowanie maszyny, lecz aby poznać tor wyścigowy, co bardzo często jest bardzo zbliżone z rzeczywistością. Owszem samochodówki dają masę zabawy i wolę te "realistyczniejsze", gdzie prowadzenie więcej ode mnie wymaga...

ALE NO SORRY, W Gran Turismo 5 mogę bez żadnych problemów prowadzić bolid Formuły 1 od Ferrari z wyłączonymi wszelkimi wspomaganiami... Czy to oznacza, że nadaję się do wyścigów Formuły 1? Wątpie...

To samo z Forzą, założę się, że gdybym zasiadł za kółkiem najmocniejszej maszyny w tej grze, to po chwili treningu, pokonałbym tor perfekcyjnie i wykręcił całkiem niezły czas...Wątpię bym umiał tak w rzeczywistości...

Już pomijam fakt, że bez odczucia przeciążeń na własnym ciele, jazda w symulatorze zawsze będzie tylko namiastką...

Żeby nie było, obie gry niezwykle szanuje, i właśnie ten fakt, że mogę bez spędzenia całego życia na ćwiczeniach i treningach jako tako poprowadzić bolid Formuły 1 czy inny ekstremalnie wyścigowy samochód czyni te gry wspaniałymi... Czy naprawdę chcielibyście dostać grę, w której tylko Micheal Schumacher czy inny Stig :wink: Owszem twórcy powinni tworzyć gry jak najbardziej realistyczne i wymagające (za dużo Casual games jest ostatnio), ale nie przesadzajmy, ja osobiście nie chcę gry, w której nie byłbym wstanie nic zrobić, bo nie jestem rasowym kierowcą wyścigowym...
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2009, 09:45:24 am wysłana przez Mrocz »

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #232 dnia: Października 15, 2009, 09:49:00 am »
Dokładnie. Swego czasu Hołowczyc tłumaczył ile czasu zajmuje nauczenie się zapalenia samochodu WRC. Średni to ma związek z samym GT5 czy FM3, ale świetnie obrazuje to, co napisał Mrocz.

Tylko Mroczu, musisz uważać, bo Iras na pewno ma specjalny miernik, wskazujący która gra jest lepszą symulacją. Najpierw zakłada na niego płytę z GT5, którego wciąż nie ma, potem (23 października) założy płytę FM3, a na koniec wsadzi miernik do rury wydechowej swojego tuningowanego malucha i na tej podstawie określi która z wymienionych wyżej pozycji jest najlepszą symulacją. Ewentualnie (jeśli miernik pozwoli), kolejny przewód może sobie wsadzić w dupę, żeby sprawdzić, czy jego organizm wytrzyma przeciążenia, jakie serwuje SYMULACJA.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2009, 10:07:15 am wysłana przez North »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #233 dnia: Października 15, 2009, 10:29:25 am »
Nie podoba sie gra? Zero postepu? Nie musisz w nia grac prawda? Zaoszczedzisz w ten sposob sobie i nam nerwow, cheers.
Widze jaki ty masz stosunek do dyskusji na temat gier. To że mówie, że Killzone 2 jest ładniejszy od COD4 nie oznacza, że nie chce grać w COD4.

Chodzi tylko o to, że nikt mi nie wmówi, że forza 2 była bardzo realistyczna i tak samo jest z Forzą 3. Nigdy nie zapomnę jak pierwszy raz grałem w Forze2 i juz w drugim wyścigu wziąłem jakieś wypasione maserati (bodajże) i driftowałem na zakrętach. Po prostu bajka. Oczywiście z wyłączonymi wszystkimi wspomagaczami. Sam włącz Forze i zoabacz i zastanów się czy jakikolwiek problem stwarza kontrolowanie poślizgów? W GT5:P weź Corvette czy nawet lotus elise i spóbuj za pierwszym razem przejechać Suzuke w miare dobrym czasie. O tym, że żeby driftować w GT5:P to trzeba mieć duuuzo wprawy, znać dokładnie samochód i podłubać w ustawieniach to nie wspomnę. Forza2/3 jest realistyczna, ale do GT5 jest jej równo daleko jak GT5 do GTR-a czy rFactor.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 293
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #234 dnia: Października 15, 2009, 12:55:08 pm »
Ja przypominam że to jest temat do porównywania 2 gier a nie do udowadniania czyja racja jest racja "najmojsza".

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #235 dnia: Października 15, 2009, 14:11:15 pm »
Nie podoba sie gra? Zero postepu? Nie musisz w nia grac prawda? Zaoszczedzisz w ten sposob sobie i nam nerwow, cheers.
Widze jaki ty masz stosunek do dyskusji na temat gier. To że mówie, że Killzone 2 jest ładniejszy od COD4 nie oznacza, że nie chce grać w COD4.


A jaki ja mam stosunek do dyskusji? I czy ja pisalem o stronie wizualnej gry? Lol Piter prosze cie. Jesli juz teraz Iras uwaza ze Forza nie jest taka jak powinna byc, czyli czytaj w skrocie Forza 2+ (model jazdy, wizualia, realizm etc) to niech nie kupuje gry jak mu sie nie podoba bo potem bedzie plakal w temacie Forzy jaka to gra slaba i jak to zostal oszukany. Skoro juz teraz jest nie zadowolony to nie widze powodu, dla ktorego mialo by sie to zmienic po premierze.

Nie wiem jak wy, ale ja nie kupuje czegos co mi sie nie podoba lub czegos z czego nie bede zadowolony, proste.

« Ostatnia zmiana: Października 15, 2009, 14:26:50 pm wysłana przez _ReD_ »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #236 dnia: Października 15, 2009, 14:45:26 pm »
Nie podoba sie gra? Zero postepu? Nie musisz w nia grac prawda? Zaoszczedzisz w ten sposob sobie i nam nerwow, cheers.
Widze jaki ty masz stosunek do dyskusji na temat gier. To że mówie, że Killzone 2 jest ładniejszy od COD4 nie oznacza, że nie chce grać w COD4.


A jaki ja mam stosunek do dyskusji? I czy ja pisalem o stronie wizualnej gry? Lol Piter prosze cie.

Widze, ze jednak moje porównanie było zbyt trudne do zrozumienia, a całe pół minuty zastanawiałem się co ze sobą zestawić.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #237 dnia: Października 15, 2009, 15:02:55 pm »
Nie bylo trudne ale wyraznie napisales ze "jest ladniejszy", wiec raczej mowisz o stronie wizualnej gry prawda. Sprawa z Irasem nie dotyczy strony wizualnej, moze troche bo w sumie tez mowi ze wyglada jak Forza 2, ale olac , jemu to. Irasowi chodzi o mechanike czyli model jazdy i aspekty symulacyjne gry, co jakby nie patrzec jest raczej bardzo wazne w wyscigach prawda? Wiec jesli te aspekty Irasowi sie nie podobaja to nie widze powodu dla ktorego mialby kupic gre, bo przeciez grafa tez odpada a raczej dla soundtracku nie kupi nie? lol

Moja odpowiedz byla raczej kierowana do Irasa nie do Ciebie, tym samym nie widze powodu dla ktorego mialbys odpowiadac za niego, ale wazne ze jst pretekst nie ;)
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2009, 15:06:02 pm wysłana przez _ReD_ »

lupinator

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #238 dnia: Października 15, 2009, 18:47:56 pm »
Tylko Mroczu, musisz uważać, bo Iras na pewno ma specjalny miernik, wskazujący która gra jest lepszą symulacją. Najpierw zakłada na niego płytę z GT5, którego wciąż nie ma, potem (23 października) założy płytę FM3, a na koniec wsadzi miernik do rury wydechowej swojego tuningowanego malucha i na tej podstawie określi która z wymienionych wyżej pozycji jest najlepszą symulacją. Ewentualnie (jeśli miernik pozwoli), kolejny przewód może sobie wsadzić w dupę, żeby sprawdzić, czy jego organizm wytrzyma przeciążenia, jakie serwuje SYMULACJA.
Zachowaj takie teksty dla siebie, North.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #239 dnia: Października 19, 2009, 14:45:24 pm »
no i temat ucichł ... a takie fajne notki zbiera FORZA  :-o