Autor Wątek: Przyszlosc Sony i Microsoftu  (Przeczytany 23142 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 11, 2010, 09:57:21 am »
Ale po co nam już ta nowa generacja? U2 K2 to przeciez piękne gry a w tym roku wyjdą takie cuda graficzne jak GT5, GOW3 i multiplatformowe Crysis2 który przepięknie wygląda

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 11, 2010, 11:00:39 am »
Trochę miechów ma ten filmik... Ale tu widać, że CryEngine 3 dobrze sobie radzi zarówno na PS 3 jak i Xbox360, owszem trafiło się parę błędów, ale nie zapominajmy, że nad silnikiem ciągle pracują... Moim zdaniem taka grafika jest zadowalająca, jeśli taki poziom uzyskają gry na PS 3 i Xbox360 to faktycznie następnej generacji nie potrzebuje....



<= Swoją drogą pod koniec tego filmiku padają słowa od Cvat Yerli "but I would argue nobody is running on PS 3 as good as we do" czyżby szykowało się coś co zgniecie U2 i Killzone 2 razem wzięte? :P Koleś naprawdę wychwala na tym drugim filmiku PS 3... Mimo, że w poprzednim widać parę miejsc w których Xbox360 chodzi lepiej, ciekawe jak to wypadnie w ostatecznym porównaniu w trakcie Crysis'a 2 :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 11:22:47 am wysłana przez Mrocz »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 11, 2010, 11:09:17 am »
Slucham? Ty zartujesz? Ja juz widze niedorobki w Killzone 2, Wipeout czy Uncharted 2, a Ty chcesz 10 lat czekac na kolejna konsole? Obecne karty graficzne sa silniejsze niz X0 i PS3 razem wziete, za 10 lat, beda 20x silniejsze od PS3. Ta generacja moze jeszcze przezyc do 2012 roku, max poczatku 2013, ale potem juz pod wzgledem technologicznym konsole beda lata swietlne w tyle.

AMAGAD, tak, jedyne co potrzebujemy to fotorealistyczna grafika za jeszcze więcej $$$, na konsoli kosztującej więcej niż PS3 na starcie, a gry będą robione 5 lat. Chcesz fotorealistycznej grafy to zainwestuj w porządnego PieCa, konsole nigdy nie miały być niesamowite graficznie, za to grywalne. Rynek konsol ma schizy typu Katamari, NMH, Bayo, MGS, itd. Rynek PC ma za to cudowne MMO oraz RTS. Sorry nie da rady, ty chcesz gier konsolowych z grafiką PC, i narzekasz że już coś chrupie. Konsole zawsze będą w tyle za PC, ja zamiast grafy wolę grywalność. Chcesz mieć super grafę - kup PC jak mówiłem.

Ja pier**lę! Wpis :D

deepthroat

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 11, 2010, 12:26:37 pm »
Slucham? Ty zartujesz? Ja juz widze niedorobki w Killzone 2, Wipeout czy Uncharted 2, a Ty chcesz 10 lat czekac na kolejna konsole? Obecne karty graficzne sa silniejsze niz X0 i PS3 razem wziete, za 10 lat, beda 20x silniejsze od PS3. Ta generacja moze jeszcze przezyc do 2012 roku, max poczatku 2013, ale potem juz pod wzgledem technologicznym konsole beda lata swietlne w tyle.

AMAGAD, tak, jedyne co potrzebujemy to fotorealistyczna grafika za jeszcze więcej $$$, na konsoli kosztującej więcej niż PS3 na starcie, a gry będą robione 5 lat. Chcesz fotorealistycznej grafy to zainwestuj w porządnego PieCa, konsole nigdy nie miały być niesamowite graficznie, za to grywalne. Rynek konsol ma schizy typu Katamari, NMH, Bayo, MGS, itd. Rynek PC ma za to cudowne MMO oraz RTS. Sorry nie da rady, ty chcesz gier konsolowych z grafiką PC, i narzekasz że już coś chrupie. Konsole zawsze będą w tyle za PC, ja zamiast grafy wolę grywalność. Chcesz mieć super grafę - kup PC jak mówiłem.

Ja pier**lę! Wpis :D
+1

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 11, 2010, 14:44:21 pm »
@Castor
Cytuj
AMAGAD, tak, jedyne co potrzebujemy to fotorealistyczna grafika za jeszcze więcej $$$, na konsoli kosztującej więcej niż PS3 na starcie, a gry będą robione 5 lat. Chcesz fotorealistycznej grafy to zainwestuj w porządnego PieCa, konsole nigdy nie miały być niesamowite graficznie, za to grywalne. Rynek konsol ma schizy typu Katamari, NMH, Bayo, MGS, itd. Rynek PC ma za to cudowne MMO oraz RTS. Sorry nie da rady, ty chcesz gier konsolowych z grafiką PC, i narzekasz że już coś chrupie. Konsole zawsze będą w tyle za PC, ja zamiast grafy wolę grywalność. Chcesz mieć super grafę - kup PC jak mówiłem.
Taaaa, zobaczymy co powiesz za te 2-2.5 roku. Przeciez nikt nie mowi, zeby wprowadzic nowa generacje dzisiaj, ale za 2-3 lata konsole beda strasznie przestarzale. Co do kosztow produkcji gier to przeczytales w ogole mojego posta? Jak juz pisalem koszta nie beda zbytnio rosnac, jak rowniez czas produkcji [to jest fakt] - w tej generacji byl boom przez wielkie naklady na animacje i voice acting.
Poza tym ja mam PC i tam nie ma fotorealistycznej grafiki jak Ci sie wydaje. Drugim faktem jest to, ze aktualnie rynek konsolowy powstrzymuje rozwoj graficzny gier na PC, ze wzgledu na wieksza oplacalnosc wydawania gier multiplatformowych oraz koniecznosc pracowania nad 3 wersjami jednoczesnie przy dodatkowym uwzglednieniu faktu by jedna wersja nie roznila sie jakos drastycznie od drugiej.

Cytuj
Jeśli przez te kilka lat gry na pc nie upadną całkowicie.
Tobie sie tylko tak zdaje. Rynek gier PC'towych trzyma sie bardzo dobrze, to tylko niektorzy mysla, ze jesli gra nie osiaga liczb w sprzedazy jak GoW 1/2, MGS, Halo czy COD to firmy plajtuja. Tak naprawde to wysoko budzetowa gra sprzedajac okolo miliona kopii finansuje koszt jej produkcji, oraz koszt produkcji sequela/kolejnego tytulu, a czasem jeszcze zostaje kasa na nastepny tytul.


@Wulfen
PS3 ma jeszcze troche mocy, ale watpie by to bylo wiecej niz dodatkowe 20% ponad to co wykorzystuje U2, uwazam, ze nawet 20% to za duzo.
Poza tym jak juz pisalem wczesniej to wlasnie Microsoft najmniej moze sobie pozwolic na wydanie kolejnej konsoli, bo jakby to zrobil to nigdy by nie wyszedl z minusa, a na pewno nie dokonca przyszlej generacji. Dlatego miedzy innymi Microsoft nazywa Natal'a sequelem X0, pewnie w momencie wyjscia Natala wyjdzie X0 Slim, ze znacznie obnizonymi kosztami produkcji, by Microsoft nie dosc, ze na kazdym Natalu mogl zarabiac to jeszcze na kazdym X0 - to ich jedyne wyjscie z sytuacji. Brak kasy to tez powod dla ktorego Microsoft ma z trojki graczy najmniej first party studiow developerskich.

---
Co do zas mocy samej konsol, to jesli ktos uwaza, ze konsole im wystarczaja to chyba naprawde nie wie jak kiepski image quality wiekszosc tytulow prezentuje. I nie liczcie na to, ze w przyszlosci dzieki optymalizacji dostaniecie gry w 1080p nawet w 30fps od wydawcow multiplatformowych, na to po prostu nie ma mocy. First party Sony slynie z optymalizacji i wymiany technologii miedzy studiami, oraz jeden z najlepszych dywizji R&D, ale nikt inny nie poswieci az tyle pieniedzy i czasu na research by dorownac ich osiagom - bo im sie to po prostu nie oplaca.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 11, 2010, 15:12:03 pm »
Brak kasy to tez powod dla ktorego Microsoft ma z trojki graczy najmniej first party studiow developerskich.

Kasy to akurat mają, dlatego mogą mieć -6mld USD na minusie. Tylko, że nie potrafią tej kasy wydawać. Microsoft kupuje tylko exclusive'y i DLC - GTA, teraz map pack do MW2, itd. zamiast inwestować w porządne studio. Jak już kupili Rare to ci zrobili Avatary, coś przy Natalu dłubią, a poza tym to średniego Banjo - lulz.

A żeby mi mod nie mówił, że offtop robię - sprawa first party jest ważna dla przyszłości, gdyż obecnie Microsoft ma JEDNO mocne IP - Halo. Podczas gdy Soniaki mają GoW, Ratcheta, Uncharted, itd. Nintendo to się Zeldą i Mario wybroni.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 11, 2010, 15:19:54 pm »
Cytuj
Kasy to akurat mają, dlatego mogą mieć -6mld USD na minusie
Kase maja jako korporacja, ale zadna korporacja nie bedzie pompowac w nieskonczonosc kasy w dywizje, ktora nie przynosi zyskow, to po prostu wyrzucanie pieniedzy w bloto.

IP ma troche Microsoft, ale first party juz zostaly im tylko dwa - Rare i  Lion Studios, oraz ewentualnie, jak ich w koncu wykupili [chociaz watpie], Remedy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 15:22:28 pm wysłana przez KKRT »

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 11, 2010, 15:27:03 pm »
Cytuj
Kasy to akurat mają, dlatego mogą mieć -6mld USD na minusie
Kase maja jako korporacja, ale zadna korporacja nie bedzie pompowac w nieskonczonosc kasy w dywizje, ktora nie przynosi zyskow, to po prostu wyrzucanie pieniedzy w bloto.

IP ma troche Microsoft, ale first party juz zostaly im tylko dwa - Rare i  Lion Studios, oraz ewentualnie, jak ich w koncu wykupili [chociaz watpie], Remedy.

Co prawda ciężko uwierzyć w "zrezygnowanie Microsoftu" ale twoja wypowiedź KKRT ma sens...

Nie wiem gdzie to wstawić niby pasuje do System Wars, ale tu też, pasuje do omawianej sytuacji, gdyż konsola Microsoftu powoli zaczyna tracić pozycję lidera wśród Konsol dla hardcorowych graczy tej generacji (nie mówimy tu o Wii bo oni to inna bajka :P)

   1.  DS - 30 436 578 (124 119 263)
   2. Wii - 22 039 797 (65 162 170)
   3. PlayStation 3 - 12 844 794 (31 499 022)
   4. Xbox 360 - 10 595 679 (37 049 144)

   5. PSP - 9 921 679 (55 454 463)
   6. PlayStation 2 - 4 816 554 (134 162 894)

Źródło: http://www.gram.pl//news_8gTrHem0_Wielkie_podsumowanie_sprzedazy_w_2009_roku.html

Nie dość, że PS 3 się więcej sprzedało w tym roku, to jeszcze różnica między konsolą MS'a a Sony (sumaryczna) nie jest duża... Sony ma szanse przegonić Microsoft... A to może oznaczać kolejne problemy Microsoftu....
Zobaczymy jak NATAL wpłynie na sprzedaż Xbox'a stawiam, że w 2010 roku konsola MS'a może wygenerować spore zyski, zwłaszcza, że NATAL został wykastrowany ze swojego procesora i przez to zmniejszyli jego koszta produkcji...

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 11, 2010, 15:56:06 pm »
System wars się robi  :)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 11, 2010, 15:58:11 pm »
Nie zapominajmy jeszcze o piractwie na X0, które to skutecznie zapobiega pozytywnemu bilansowi M$.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 11, 2010, 16:04:42 pm »
System wars się robi  :)

Już dawno się zrobiło, dlatego też takie tematy nie mają szansy bytu na forum, niestety za dużo tu idiotów.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 11, 2010, 16:06:49 pm »
System wars się robi  :)

Już dawno się zrobiło, dlatego też takie tematy nie mają szansy bytu na forum, niestety za dużo tu idiotów.

Czy ja wiem, póki co nikt nikogo nie obraża i nie używa miliarda emotek oraz wykrzykników. Do SW temu tematowi brakuje jeszcze kilka długości ;).

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 11, 2010, 16:14:54 pm »
Już dawno się zrobiło, dlatego też takie tematy nie mają szansy bytu na forum, niestety za dużo tu idiotów.

Czułem, że taka będzie reakcja jak zapodam tymi wynikami sprzedaży... Przyznam, że ciężko rozmawiać na temat przyszłości Microsoftu i Sony, nie odnosząc się do tego typu danych... Nie mam zamiaru tu udowadniać wyższości którejś z konsol, podaje tylko suche dane... Choć i tak nie uniknie się pewnych reakcji...

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 11, 2010, 16:20:44 pm »
Już dawno się zrobiło, dlatego też takie tematy nie mają szansy bytu na forum, niestety za dużo tu idiotów.

Czułem, że taka będzie reakcja jak zapodam tymi wynikami sprzedaży... Przyznam, że ciężko rozmawiać na temat przyszłości Microsoftu i Sony, nie odnosząc się do tego typu danych... Nie mam zamiaru tu udowadniać wyższości którejś z konsol, podaje tylko suche dane... Choć i tak nie uniknie się pewnych reakcji...

Rozedrzyj koszulę i pokaż rany, które Ci zadałem <ok> Napisałem, że mnóstwo tu idiotów nie z tego powodu, że dałeś wyniki sprzedaży, które szczerze mówiąc mało mnie obchodzą, ale z tego powodu, że jak czytam posty w stylu "Microsoft niszczy rynek konsol" to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 11, 2010, 19:09:18 pm »
Niektórzy zachwycają się Crysisem i tym, że pecety są graficznie lepsze i bla bla bla.

Mój kumpel niedawno po długim okresie zupgradował sobie kompa. Ma teraz naprawdę wypas. Pierwsza rzecz jaką zrobiliśmy to oczywiście odpalenie crysisa. Właczamy detale na max, uruchamiamy gre i.... i wieeeeeelki zawód. Wygląda to wszystko bardzo ładnie, ale hej, na screenach to wyglądało inaczej. Ja nie dowierzałem, myslałem, że to może jakaś inna wersja gry, ale sprawdzam liście reagują jak się na nie wejdzie jak na filmiku, drzewa do się ścinać w nie strzelając - więc wszystko tak jak na filmikach. Detale na max-a więc dlaczego to nie wygląda rewelacyjnie? Po prostu Killzone 2, Uncharted 2, Gears of War 2, Wipeout HD wyglądają o klase lepiej. Taka jest moja i mojego kumpla opinia. Crysis wygląda świetnie, ale nadal pctowo i sterylnie. Gry na konsole wyglądają zdecydowanie ładniej.

IMO jeszcze dwa-trzy lata potrzeba by PCty znacznie graficznie wyprzedziły konsole.

ps: oczywiście zapewnie jakbym zobaczył Crysisa z najlepszymi modami odpalonymi na potworze z 4 kartami graficznymi w 1080p 60 klatkach z kosmicznym AA to pewnie bym zmienił zdanie odnośnie grafiki Crysisa, ale chyba nie o to chodzi?

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 11, 2010, 19:13:44 pm »
Cytuj
Mój kumpel niedawno po długim okresie zupgradował sobie kompa. Ma teraz naprawdę wypas. Pierwsza rzecz jaką zrobiliśmy to oczywiście odpalenie crysisa. Właczamy detale na max, uruchamiamy gre i.... i wieeeeeelki zawód. Wygląda to wszystko bardzo ładnie, ale hej, na screenach to wyglądało inaczej. Ja nie dowierzałem, myslałem, że to może jakaś inna wersja gry, ale sprawdzam liście reagują jak się na nie wejdzie jak na filmiku, drzewa do się ścinać w nie strzelając - więc wszystko tak jak na filmikach. Detale na max-a więc dlaczego to nie wygląda rewelacyjnie? Po prostu Killzone 2, Uncharted 2, Gears of War 2, Wipeout HD wyglądają o klase lepiej. Taka jest moja i mojego kumpla opinia. Crysis wygląda świetnie, ale nadal pctowo i sterylnie. Gry na konsole wyglądają zdecydowanie ładniej.
Norma ;] Pisalem o tym pare razy. Screeny sa albo z wersji ostro z moddowanych, albo sa do tego dodatkowo renderowane w rozdzielczosciach 6000x4000 i wiekszych i potem downscale'owane, do tego maja dodatkowe tekstury, wieksze wartosci shadow map itd. Gra taka jaka ja wydal Crytek nie jest wcale taka super piekna jak sie niektorym wydaje i do tego ma strasznie duzy pop-up, brak anizo i strasznie agresywna zmiane LOD tekstur.
Silnik CryEngine 2 jest swietny, sama gra juz nie az tak.

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 11, 2010, 21:40:52 pm »

Silnik CryEngine 2 jest swietny, sama gra juz nie az tak.

Bez przesady, IMHO Crysis to jeden z lepszych FPS'ów jaki wyszedł w 2007 roku... Owszem gra miała parę drobnych wad, ale nie wpływały one IMHO zbytnio na rozgrywkę... Solidny FPS, którego z otwartymi ramionami przywitam na konsolach :P (w sumie zwiększenie dynamiki rozgrywki wpłynęłoby bardzo pozytywnie dla tej gry...)

Rozedrzyj koszulę i pokaż rany, które Ci zadałem <ok> Napisałem, że mnóstwo tu idiotów nie z tego powodu, że dałeś wyniki sprzedaży, które szczerze mówiąc mało mnie obchodzą, ale z tego powodu, że jak czytam posty w stylu "Microsoft niszczy rynek konsol" to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Sorry, po prostu częściowo się nastawiałem na negatywną reakcję, i jak zobaczyłem podobną wypowiedź automatycznie przypisałem ją do swojej osoby :wink:

Po prostu Killzone 2, Uncharted 2, Gears of War 2, Wipeout HD wyglądają o klase lepiej. Taka jest moja i mojego kumpla opinia. Crysis wygląda świetnie, ale nadal pctowo i sterylnie. Gry na konsole wyglądają zdecydowanie ładniej.

Tutaj polega różnica głównie w projekcie gry, a nie twchnologii... Z technologicznego punktu widzenia, Crysis wyprzedza wszystkie te gry... Na jakimś SUPER HIGH TECH sprzęcie, można zobaczyć, każdy z tych technologicznych bajerków, super ostre tekstury, jakieś dynamiczne cienie, shadery i co tam jeszcze... Problem pojawia się w projekcie poziomów... Crysis był w dużej części robiony przez generator lasu, z drobnymi poprawkami człowieka... Nie ma w tym dużo artyzmu prawda? Uncharted 2 natomiast, był ręcznie dopieszczany tak, by z każdej strony był prześliczny, wypieszczony, i zakrywać wszystkie technologiczne niedoskonałości silnika... Z tego powodu, Crysis wydaje się dużo brzydszy od Uncharted 2... Ale jak gra by wyglądała gdyby za stworzenie mapy do Crysisa zabrał się prawdziwy artysta?

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 11, 2010, 22:19:48 pm »
Zapraszam od System Wars, tam odpowiem na Twojego posta Mrocz, tu nie ma co smiecic ;]

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 12, 2010, 00:16:54 am »
Niektórzy zachwycają się Crysisem i tym, że pecety są graficznie lepsze i bla bla bla.

Mój kumpel niedawno po długim okresie zupgradował sobie kompa. Ma teraz naprawdę wypas. Pierwsza rzecz jaką zrobiliśmy to oczywiście odpalenie crysisa. Właczamy detale na max, uruchamiamy gre i.... i wieeeeeelki zawód. Wygląda to wszystko bardzo ładnie, ale hej, na screenach to wyglądało inaczej. Ja nie dowierzałem, myslałem, że to może jakaś inna wersja gry, ale sprawdzam liście reagują jak się na nie wejdzie jak na filmiku, drzewa do się ścinać w nie strzelając - więc wszystko tak jak na filmikach. Detale na max-a więc dlaczego to nie wygląda rewelacyjnie? Po prostu Killzone 2, Uncharted 2, Gears of War 2, Wipeout HD wyglądają o klase lepiej. Taka jest moja i mojego kumpla opinia. Crysis wygląda świetnie, ale nadal pctowo i sterylnie. Gry na konsole wyglądają zdecydowanie ładniej.

IMO jeszcze dwa-trzy lata potrzeba by PCty znacznie graficznie wyprzedziły konsole.

ps: oczywiście zapewnie jakbym zobaczył Crysisa z najlepszymi modami odpalonymi na potworze z 4 kartami graficznymi w 1080p 60 klatkach z kosmicznym AA to pewnie bym zmienił zdanie odnośnie grafiki Crysisa, ale chyba nie o to chodzi?
zgadzam sie w 100%. w dzisiejszych czasach to juz nie robi takiego wrazenia. niestety pctowcy dalej wygaduja brednie o tym jaki to crysis jest piekny i jak to nie zjada wszystkich gier. ostatnio kiedy powiedzialem na benchmarku ze uncharted 2 to najladniejsza gra to mi odpisywali np"Jakość otoczenia w U2 nie ma nawet startu do crysisa", "Po prostu wpakowałeś kasę w plejstejszyn, myślałeś, ze kupujesz super maszynkę do gier a tu lipa ". a kiedy koncza sie im argumenty to pokazuja jakies przedpremierowe rendery lub zdjecia z modami :mad: :mad:
Cytuj
Z technologicznego punktu widzenia, Crysis wyprzedza wszystkie te gry
nawet z technologicznego punktu widzenia niebylbym tego taki pewien. z wlaczonymi modami tak, ale bez modow nie bardzo. praktycznie wszytkie efekty z crysisa mozemy podziwiac w uncharted. cienie, hdry, ssao, sub surface scattering to wszystko jest w u2, a taka woda z crysisa(chodzi mi o wode w rzekach bo ocean/morze wyglada ok) to w ogole nie ma startu do u2. tekstury w crysisie tez nie wszystkie sa takie piekne szczegolnie niektore skaly wygladaja cienko. a ibym zapomnial engine crysisa nie jest w stanie pociagnac kilku swiatel np swiatla latarki zamiast oswietlac otoczenie to tylko widac jakas mgielke wydobywajaca sie z latarki :lol: jedynie latarka gracza dziala prawidlowo
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 00:25:35 am wysłana przez Wulfen »

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 12, 2010, 00:21:47 am »
zgadzam sie w 100%. w dzisiejszych czasach to juz nie robi takiego wrazenia. niestety pctowcy dalej wygaduja brednie o tym jaki to crysis jest piekny i jak to nie zjada wszystkich gier. ostatnio kiedy powiedzialem na benchmarku ze uncharted 2 to najladniejsza gra to mi odpisywali np"Jakość otoczenia w U2 nie ma nawet startu do crysisa", "Po prostu wpakowałeś kasę w plejstejszyn, myślałeś, ze kupujesz super maszynkę do gier a tu lipa ". a kiedy koncza sie im argumenty to pokazuja jakies przedpremierowe rendery lub zdjecia z modami :mad: :mad:

Jak już w innym temacie napisałem, Crysis miał potencjał, ale został wykonany bez wyobraźni, stąd Uncharted 2 i Killzone 2 są ładniejsze...

Wracając do tematu... Czy ktokolwiek z was, obstawia pojawienie się kolejnego gracza na rynku? Nie mówie tu o Handheldach bo tutaj okazał się niespodzianką iPhone, ale o stacjonarnych konsolach... Jestem ciekaw jak by teraz wyglądała stacjonarna konsola od Apple'a, albo Segi? (chodzi mi o czyste gdybanie, bo wiadomo, że żadna z tych dwóch firm nie planuje wprowadzenie nowej konsoli, przynajmniej narazie)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 12, 2010, 11:27:42 am »
Wracając do tematu... Czy ktokolwiek z was, obstawia pojawienie się kolejnego gracza na rynku? Nie mówie tu o Handheldach bo tutaj okazał się niespodzianką iPhone, ale o stacjonarnych konsolach... Jestem ciekaw jak by teraz wyglądała stacjonarna konsola od Apple'a, albo Segi? (chodzi mi o czyste gdybanie, bo wiadomo, że żadna z tych dwóch firm nie planuje wprowadzenie nowej konsoli, przynajmniej narazie)

Nic nie będzie, mało kto ma pieniądze na R&D, a jak ktoś ma np.: Apple, nie jest to firma która traktuje gry jako konieczną część swojego rozwoju. Apple zawsze traktowało i będzie traktować gry jako dodatek.

Jeszcze inaczej - nie będzie DSiPhone oraz (mam nadzieję) PSPhone. Firmy wiedzą, że musiałyby wtedy konkurować z wszystkimi modelami telefonów jako "telefon", a nie "kieszonsolka z możliwością dzwonienia" a na to są małe szanse.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 12, 2010, 12:15:18 pm »
IMO Apple prędzej czy później wyda swoją wizję konsoli do gier.
Najbardziej prawdopodobne jest wydanie nowej wersji AppleTV, która przy okazji będzie obsługiwała gry ściągane bezpośrednio z iTunes. Czyli będzie podobnie jak było z iPhonem - gry są dodatkiem, który z czasem zacznie przyciągać nowych użytkowników.

Taki twór w wydaniu Apple będzie stanowił bezpośrednią konkurencję dla Wii...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 12:16:50 pm wysłana przez A-n »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 12, 2010, 12:24:30 pm »
Ja mysle, ze narazie nie ma miejsca na 4 konsole na rynku. Gier juz teraz jest za duzo, a co dopiero jak dojdzie 4 platforma?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 12, 2010, 12:27:49 pm »
Miejsce na Apple znajdzie się zawsze - ta firma ma miliony wyznawców, którzy są zdolni do preorderowania nowych produktów przed ich oficjalną zapowiedzią  :lol:

Do tego dochodzi fakt, że w ostatnich latach Nintendo samo zjada tort casualowej rozrywki - tutaj jest miejsce na kolejnego gracza. Zgadzam się, że nie jest nam potrzebna kolejna platforma rywalizująca z XO i PS3...

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 12, 2010, 12:29:05 pm »
Ja mysle, ze narazie nie ma miejsca na 4 konsole na rynku. Gier juz teraz jest za duzo, a co dopiero jak dojdzie 4 platforma?
Jak dojdzie 4 platforma to ktoś wypadnie z rynku. Być może będzie to ten 'newcomer', chyba że okaże się genialny i przechwyci miejsce którejś z pozostałych konsol. Ale na to potrzeba lat.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 12, 2010, 16:27:18 pm »
Miejsce na Apple znajdzie się zawsze - ta firma ma miliony wyznawców, którzy są zdolni do preorderowania nowych produktów przed ich oficjalną zapowiedzią  :lol:

Do tego dochodzi fakt, że w ostatnich latach Nintendo samo zjada tort casualowej rozrywki - tutaj jest miejsce na kolejnego gracza. Zgadzam się, że nie jest nam potrzebna kolejna platforma rywalizująca z XO i PS3...
Ten człowiek to wizjoner - masz orv. chamber, przyznaj się  :big-grin-sweat: Jest jak pisze. Typowy gracz woli przygody Kratosa, Gearsy, ale dla każuala lepsza jest zabawna gra na góra 40min. co jakiś czas. Tak jest na Wii i to się niesamowicie dobrze sprawdza.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 12, 2010, 17:20:41 pm »
Cytuj
Tak jest na Wii
I DS (choć mniej niż Wii moim zdaniem) i iPhone/iPod Touch.
Dlatego schodzi to tak szybko.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 14, 2010, 00:52:18 am »
Też o tym pisałem. DS, znakomita sprawa, ale raczej jak Wii. Na krótko i nie za często - choć Castlevania jest kapitalna. PSP, to zupełnie inna liga. Tak jak PS3/xo.
Ale jak wiadomo, M$ i Sony postawiło (jak zawsze zresztą) na takich, a nie innych odbiorców. Niny zupełnie w innej bajce występuje i lepiej jej to wychodzi.

To troszkę jak z hamburgerami z Mc z porządnym daniem w dobrej restauracji. Szybko, łatwo , przyjemnie, wcale nie oznacza lepiej, ale ten uniwersalizm zwycięża.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 14, 2010, 12:41:55 pm »
Study: Average dev costs as high as $28m

http://www.develop-online.net/news/33625/Study-Average-dev-cost-as-high-as-28m


Już ja widzę te wasze next-geny ciekawe tylko kto będzie robił gry wtedy? Trochę głupio będzie grać w gry od EA, Sony, Microsoftu, Nintendo, Activision oraz....tyle, ponieważ nikogo innego nie będzie stać. Doliczcie do tego koszty marketingu, podzielcie przez studio 100-osobowe (tak, teraz potrzeba tyle ludzie na wasze SHINEZZZZZZ HD) i break-even to 1mln-1.5mln sprzedanych kopii za FULL PRICE (60USD). Sorry, ale ja chciałbym pograć w coś innego niż MW5 oraz Assassin's Creed 4 za kilka lat. :-?

Jak już mówiłem, grafika na konsolach jest dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania. Jak komuś 720p nie podchodzi - kupcie sobie PC i zapuśćcie benchmarka. Coś widzę, że nowych konsol nie zobaczymy ani w 2010 ani w 2011, a i tak next-gen nie będzie znacznym skokiem naprzód.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 14, 2010, 12:44:02 pm »
Study: Average dev costs as high as $28m

http://www.develop-online.net/news/33625/Study-Average-dev-cost-as-high-as-28m


Już ja widzę te wasze next-geny ciekawe tylko kto będzie robił gry wtedy? Trochę głupio będzie grać w gry od EA, Sony, Microsoftu, Nintendo, Activision oraz....tyle, ponieważ nikogo innego nie będzie stać. Doliczcie do tego koszty marketingu, podzielcie przez studio 100-osobowe (tak, teraz potrzeba tyle ludzie na wasze SHINEZZZZZZ HD) i break-even to 1mln-1.5mln sprzedanych kopii za FULL PRICE (60USD). Sorry, ale ja chciałbym pograć w coś innego niż MW5 oraz Assassin's Creed 4 za kilka lat. :-?

Jak już mówiłem, grafika na konsolach jest dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania. Jak komuś 720p nie podchodzi - kupcie sobie PC i zapuśćcie benchmarka. Coś widzę, że nowych konsol nie zobaczymy ani w 2010 ani w 2011, a i tak next-gen nie będzie znacznym skokiem naprzód.

Wyjście jest proste, przerzucić się na DS/PSP.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 14, 2010, 12:46:29 pm »
Slucham? Ty zartujesz? Ja juz widze niedorobki w Killzone 2, Wipeout czy Uncharted 2, a Ty chcesz 10 lat czekac na kolejna konsole? Obecne karty graficzne sa silniejsze niz X0 i PS3 razem wziete, za 10 lat, beda 20x silniejsze od PS3. Ta generacja moze jeszcze przezyc do 2012 roku, max poczatku 2013, ale potem juz pod wzgledem technologicznym konsole beda lata swietlne w tyle.

Już ja widzę produkcję na DS/PSP/Wii z takimi ludźmi. :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 597
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 14, 2010, 14:45:07 pm »
Study: Average dev costs as high as $28m

http://www.develop-online.net/news/33625/Study-Average-dev-cost-as-high-as-28m


Już ja widzę te wasze next-geny ciekawe tylko kto będzie robił gry wtedy? Trochę głupio będzie grać w gry od EA, Sony, Microsoftu, Nintendo, Activision oraz....tyle, ponieważ nikogo innego nie będzie stać. Doliczcie do tego koszty marketingu, podzielcie przez studio 100-osobowe (tak, teraz potrzeba tyle ludzie na wasze SHINEZZZZZZ HD) i break-even to 1mln-1.5mln sprzedanych kopii za FULL PRICE (60USD). Sorry, ale ja chciałbym pograć w coś innego niż MW5 oraz Assassin's Creed 4 za kilka lat. :-?

Jak już mówiłem, grafika na konsolach jest dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania. Jak komuś 720p nie podchodzi - kupcie sobie PC i zapuśćcie benchmarka. Coś widzę, że nowych konsol nie zobaczymy ani w 2010 ani w 2011, a i tak next-gen nie będzie znacznym skokiem naprzód.

Ja juz widze niedorobki w Killzone 2, Wipeout czy Uncharted 2, a Ty chcesz 10 lat czekac na kolejna konsole? Obecne karty graficzne sa silniejsze niz X0 i PS3 razem wziete, za 10 lat, beda 20x silniejsze od PS3. Ta generacja moze jeszcze przezyc do 2012 roku, max poczatku 2013, ale potem juz pod wzgledem technologicznym konsole beda lata swietlne w tyle.
Mam wszystkie CoD , jak i MoH na PC i na konsolach (mowa oczywiście o tych, które wyszły na dany sprzęt). Różnią się tylko grafiką (na korzyść PC rzecz jasna), no i ceną. Jednak nie zauważyłem by wyższa rozdzielczość i nieco więcej wszystkiego wpłynęło jakoś na rozrywkę.

Co do tej przepaści technologicznej, to jeszcze należy ją wykorzystać. Jak pisałem w temacie kart. Mam PC mocarnego . Zawsze staram się by procesor i karta były tyli najlepszymi w danym okresie. Ale na prawdę przez to, fakt SF IV, czy X men wyglądają lepiej na PC, ale chodzi tu głowie o kilka efektów, rozdzielczość wyższą, jak i parę drobnostek.

5870 Ati >>>> PS3+x0 razem wzięte, ale przez to Sagat na PC nie ma 4x więcej polygonów, a w Batmanie jest kilka razy więcej obiektów. Mało tego, Uncharted 2 jest najpiękniejszą grą w jaką grałem, a KZ2 na PS3 wygląda lepiej niż MW2 na PC. I cóż z tego, że tej wersji żadna konsola by nie udźwignęła, skoro chodzi o ogólne wrażenie.

Piszesz, że za kilka lat, konsole będą w tyle znacznie. To naturalna kolej rzeczy. Ale zobacz (wiem , że masz) jak wyglądał Uncharted 1 i Res FoTM, a ich kontynuacje. Jasne , takie skoki nie będą wiecznie się odbywały, ale spójrz tylko jak prezentuje się nie wydane jeszcze GT5 przykładowo. Kz3, Res3 też brzydkie nie będą.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 14, 2010, 18:36:32 pm »
Study: Average dev costs as high as $28m

http://www.develop-online.net/news/33625/Study-Average-dev-cost-as-high-as-28m


Już ja widzę te wasze next-geny ciekawe tylko kto będzie robił gry wtedy? Trochę głupio będzie grać w gry od EA, Sony, Microsoftu, Nintendo, Activision oraz....tyle, ponieważ nikogo innego nie będzie stać. Doliczcie do tego koszty marketingu, podzielcie przez studio 100-osobowe (tak, teraz potrzeba tyle ludzie na wasze SHINEZZZZZZ HD) i break-even to 1mln-1.5mln sprzedanych kopii za FULL PRICE (60USD). Sorry, ale ja chciałbym pograć w coś innego niż MW5 oraz Assassin's Creed 4 za kilka lat. :-?

Jak już mówiłem, grafika na konsolach jest dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania. Jak komuś 720p nie podchodzi - kupcie sobie PC i zapuśćcie benchmarka. Coś widzę, że nowych konsol nie zobaczymy ani w 2010 ani w 2011, a i tak next-gen nie będzie znacznym skokiem naprzód.
Te dane sa z dupy totalnie i nic tak naprawde nie opisuja. Chcesz inteligentnej rozmowy na ten temat zapraszam na forum Beyond3D.

Co do Wii/DS to coraz wiecej developerow od nich odchodzi bo mimo, ze gry sa tanie to sie nie sprzedaja w przeciwienstwie do tytulow na X0/PS3.

Poza tym co masz na mysli mowiac o takich ludziach? Dla Ciebie to normalne by miec konsole przez 10 lat, mimo, ze przez polowe tego czasu byla zacofana technologicznie? Masz problem z wydaniem 2k zlotych na nowa konsole raz na 4-5 lat? Jak ja w tym roku pewnie ponad 2-2.5k wydam na same gry, mimo, ze bede oszczedzal kupujac multiplatformowe tytuly na PC?

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 14, 2010, 18:48:31 pm »
Dla Ciebie to normalne by miec konsole przez 10 lat, mimo, ze przez polowe tego czasu byla zacofana technologicznie? Masz problem z wydaniem 2k zlotych na nowa konsole raz na 4-5 lat? Jak ja w tym roku pewnie ponad 2-2.5k wydam na same gry, mimo, ze bede oszczedzal kupujac multiplatformowe tytuly na PC?

Mi to nie robi... Wystarczająco długo siedziałem TYLKO na PC by, teraz co 5 lat zmieniać Konsole... Jak dla mnie na PC może być super ultra grafika, a konsole jeszcze długo niech sobie zostaną w miejscu w jakim są... Dopóki będę dostawał takie tytuły jak Uncharted, God Of War, Killzone czy Gran Turismo itepe... To będę szczęśliwy...

mateo

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 14, 2010, 18:56:12 pm »
Mam nadzieje, że SONY zainwestuje w nowy format. Tragedią będzie, jeśli będe musiał kupować (sorry sciągać) gry przez neta. Ja chcieć produkcje na pułeczce. :mad:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 14, 2010, 20:26:41 pm »
Te dane sa z dupy totalnie i nic tak naprawde nie opisuja. Chcesz inteligentnej rozmowy na ten temat zapraszam na forum Beyond3D.

Co do Wii/DS to coraz wiecej developerow od nich odchodzi bo mimo, ze gry sa tanie to sie nie sprzedaja w przeciwienstwie do tytulow na X0/PS3.

Poza tym co masz na mysli mowiac o takich ludziach? Dla Ciebie to normalne by miec konsole przez 10 lat, mimo, ze przez polowe tego czasu byla zacofana technologicznie? Masz problem z wydaniem 2k zlotych na nowa konsole raz na 4-5 lat? Jak ja w tym roku pewnie ponad 2-2.5k wydam na same gry, mimo, ze bede oszczedzal kupujac multiplatformowe tytuly na PC?

Gry na Wii się sprzedają jak nie są totalnymi crapami. Masz na myśli RE:DC oraz DS? Lol, zrobili rail-shootera i zonk że nie schodzi. Rising Star wydał Muramasę w UK, podszedł do sprawy profesjonalnie z promocją i są bardzo happy. A gry na DSa się sprzedają pięknie, nie mówiąc o tym, że koszta są o wiele niższe. W tym tygodniu Inazuma 2 w Japonii została 30. grą na DS, która poszła w więcej niż 1mln sztuk. Zobacz sobie trochę list od Media Create to zobaczysz, że na DSa schodzi wszystko pięknie, nawet na PSP.

Było już na NeoGAF i się zgadzam - gry na X360/PS3 zostały opanowane przez grupę techno-fetyszystów, co muszą mieć pory na skórze renderowane, inaczej gra trafi do kosza. To oni napędzają koszta ciągłym narzekaniem o grafice. Z drugiej strony masz noobów z CoD, którzy muszą mieć wszędzie multiplayer. Przecież net-code i tryb multi to też ogromne koszta.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 14, 2010, 21:03:42 pm »
Cytuj
Gry na Wii się sprzedają jak nie są totalnymi crapami. Masz na myśli RE:DC oraz DS? Lol, zrobili rail-shootera i zonk że nie schodzi. Rising Star wydał Muramasę w UK, podszedł do sprawy profesjonalnie z promocją i są bardzo happy. A gry na DSa się sprzedają pięknie, nie mówiąc o tym, że koszta są o wiele niższe. W tym tygodniu Inazuma 2 w Japonii została 30. grą na DS, która poszła w więcej niż 1mln sztuk. Zobacz sobie trochę list od Media Create to zobaczysz, że na DSa schodzi wszystko pięknie, nawet na PSP.
Mowie o Ubisofcie http://www.eurogamer.net/articles/ubi-to-refocus-on-360-and-ps3-this-year
Kolejny duzy wydawca, ktore odsuwa sie od tych platform. Nie podawaj mi gierek japonskich, bo to nie to samo.

Cytuj
Było już na NeoGAF i się zgadzam - gry na X360/PS3 zostały opanowane przez grupę techno-fetyszystów, co muszą mieć pory na skórze renderowane, inaczej gra trafi do kosza. To oni napędzają koszta ciągłym narzekaniem o grafice. Z drugiej strony masz noobów z CoD, którzy muszą mieć wszędzie multiplayer. Przecież net-code i tryb multi to też ogromne koszta.
Strasznie stereotypowa osoba jestes i do tego nie wiem skad bierzesz swoje dane. Akurat zaprogramowanie kodu sieciowego to nie jest zbyt duzy problem, zwlaszcza w grach majacych po kilka graczy na plansze.
Techno-fetyszystow? WTF. Naprawde tego nie rozumiem. Jesli tak naprawde dla Ciebie grafika sie nie liczy to czemu nie grasz dalej na PS2?
Jak masz do wyboru lepsza grafike i gorsza grafike to co wybierzesz? Poza tym my nie mowimy o czasach obecnych, bo narazie konsole sa maxowane i dla mnie to co robia na konsolach to i tak jest mistrzostwo swiata, ale jesli obecne karty graficzne sa silniejsze od konsol razem wzietych, to za 2 lata ta przewaga bedzie okolo 2-krotnie wieksza nie biorac pod uwage rozwoju procesorow ani pamieci. Co przy obliczeniu, tak na oko, da Ci wydajnosc po optymalizacji na konsolach przez 1st party studia, 10x to co prezentuje obecnie Uncharted 2.
Powiedz mi, dlaczego ktos mialby poswiecac pol roku/rok na optymalizacji X0/PS3 by uzyskac dodatkowe 10-20% mocy, jak przechodzac na nowa platforme od niechcenia dostaje lepsze IQ i 500% wieksza wydajnosc? :> Mowisz o kosztach, ale tak naprawde high-endowe programowanie na obecnych konsolach bedzie drozsze niz taka sama produkcja na nowych konsolach.
Poza tym konsole w tej generacji pozyja raczej podobnie jak PS2, ale by przyciagnac nowych klientow, badz utrzymac rynek hardcore'owy - za 2-3 lata obie firmy beda musialy zrobic skok technologiczny, bo po prostu beda nie dosc, ze odstawac mocno technologicznie, to jeszcze beda ograniczac developerow [juz czasami ograniczaja jesli chodzi o multiplaformowosc].
Zreszta pisalem, wzrostu produkcji gier juz nie bedzie, ta generacja wprowadzila mase nowosci i programisci nie dosc, ze musieli pisac nowe narzedzia to tez zatrudniac dodatkowy sztab ludzi by gry nabraly nowej jakosci.

Mowiles tez o produkcji gier, a tak naprawde czesto koszta marketingowe sa wyzsze lub rowne produkcji - kwestia tytulu.
A pisanie o tym, ze zostana sami wielcy gracze nie ma tutaj nic do gadania. Wydawcow jest bardzo wielu, wiec jest tez spora konkurencja. Jak masz ciekawy pomysl i jakis zgrany zespol to wierz mi, ze ktorys z wydawcow sie w koncu Toba zainteresuje, a jak nie robisz tego typu produkcji to zawsze zostaje Ci PSN/XBL lub wiele platform na PC jak chociazby Steam.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2010, 21:07:32 pm wysłana przez KKRT »

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 14, 2010, 21:53:50 pm »
Wydawcow jest bardzo wielu, wiec jest tez spora konkurencja. Jak masz ciekawy pomysl i jakis zgrany zespol to wierz mi, ze ktorys z wydawcow sie w koncu Toba zainteresuje, a jak nie robisz tego typu produkcji to zawsze zostaje Ci PSN/XBL lub wiele platform na PC jak chociazby Steam.

Zwłaszcza, że taki Unreal Engine 3 dla PC jest do ściągnięcia za darmo, i darmową wersje (brakuje jej parę bajerów) za skromną opłatą można wykorzystać do stworzenia płatnej gry...

A wersja Unreal Engine 3, użyta w Gears Of War czy Unreal Tournament 3 może stanowić świetną bazę dla dobrego pomysłu. Zwłaszcza, że dobry zespół będzie wstanie dodać coś od siebie do silnika... Jak wyjdzie coś naprawdę dobrego, to pewnie ktoś się zainteresuje... Inna sprawa. Takie City Interactive na tych swoich kaszanach kioskowych zbija naprawdę sporą kasę wbrew wszelkim pozorom :) :)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:11:55 am »
Nintendo Wii sprzedało się więcej w Grudniu (oraz w całym 2009) niż PS3+X360, ale to już tradycja. 3rd party narzekają ponieważ mini-gry przestały się sprzedawać, co było wiadomo w 2008. A że nie chcą się przyłożyć do dobrej gry na Wii (jak Little King's Story albo SH Shattered Memories) to jest whine i narzekanie małych dzieci. I znowu technologiczny fetyszyzm, gdzie twórcy zamiast pomyśleć nad ciekawą grą z wykoszystaniem ruchu wrzucają co się da i uważają, że się sprzeda. A Nintendo nie olewa sprawy i ciągle sprzedaje miliony gier.

Sony lada chwila pod kreską, Microsoft niech lepiej coś wymyśli, ponieważ kolejnej konsoli już nie dostaniemy od nich.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:35:38 am »
Jestem ciekaw jak by sie sprzedalo nowe IP od Nintendo.
BTW pokaz mi, ktore dobre gry tak dobrze sie posprzedawaly? :> Bo tak przegladal pozycje z dzialu i na vgchartz [wiem, ze srednio obiektywne] tego nie widze.