Autor Wątek: Przyszlosc Sony i Microsoftu  (Przeczytany 23444 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:59:14 am »
Jestem ciekaw jak by sie sprzedalo nowe IP od Nintendo.
BTW pokaz mi, ktore dobre gry tak dobrze sie posprzedawaly? :> Bo tak przegladal pozycje z dzialu i na vgchartz [wiem, ze srednio obiektywne] tego nie widze.

Trochę łatwo z tym nowym IP:

WII FIT PLUS* WII NINTENDO OF AMERICA Oct-09 2.41M
WII SPORTS RESORT W/ WII MOTION PLUS* WII NINTENDO OF AMERICA Jul-09 1.79M
WII PLAY W/ REMOTE WII NINTENDO OF AMERICA Feb-07 1.01M

Co do 3rd party to EA Sports dobrze sobie radzi z ich wersją Wii Fit, chyba coś około 1mln mają już. Natomiast co do reszty - co mam powiedzieć? Jak wspomniałem, 3rd party olało Wii uważając że jest to tania metoda na wyciągnięcie pieniędzy na gry HD na PS3/X360. I się na tym przejechali. Z tego co wiem Little King's Story sprzedaje się nieźle w Europie, a nie jest to gra wybitna, solidne 8/10. Ale ma kolorowy świat, fajne rozwiązania i ludzie to kupują. Jakoś Profesor Layton na DS'a (od Level-5, a nie Nintendo), zupełne nieznane IP, bije w US 60k miesiąc w miesiąc, w dwa lata po premierze! Tak samo jak na Wii ludzie kupują gry na DS, ale niespodzianka - zachodni developerzy olali DSa tak samo jak Wii.

Paranoia totalna kiedy po sprzedaży dwóch rail-shooterów 3rd party wszyscy wieszczą koniec supportu Wii. Wii raczej nie straci, jeśli takich gier zabraknie. Zobaczymy jak pójdzie z Sin & Punishment 2, które w US wydaje Nintendo. Zobaczymy jak pójdzie Fragile: Farewell Runs of the Moon.

Madworld? Madworld był grą niszową i krótką, powinień być sprzedawany za połowę ceny (z całym szacunkiem do Platinum Games). Tak samo z NMH, gra wybitna, ale kiedy Suda51 zrobił coś co się sprzedało w milionach egzemplarzy?

Łatwo powiedzieć, że to wina Wii, ale skoro Nintendo sprzedaje miliony to musi coś robić dobrze. Argument typu "to Nintendo" jest bez sensu, ich wina że pracowali na markę ponad 20 lat? Niech się jakieś 3rd party przyłoży porządnie 5 lat i będą wyniki.

Znowu ktoś dobrze napisał na NeoGAF, że jeśli ktoś chce gameplayu gier HD na Wii, to niech kupi X360/PS3. Wii jest inną konsolą, z innymi typami gier i narzekanie na to tylko świadczy o nieprzemyslanym zakupie.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:12:08 am »
Mówiąc "nowe IP od Nintendo" KKRT miał raczej na myśli grę pokroju Mario, Zeldy czy Metroida - a nie zbiór minigierek czy fitness na desce...  ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:22:33 am »
No tak, nie ma to jak argumenty. Ja prosze o gry na Wii to dostaje Wii Fity i Wii Sporty albo gry na DS :P
Sprawdz takie gry jak Conduit tez.

Co z tego, ze gra jest krotka? Uncharted 1 sprzedal sie w ponad 2m egzemplarzy na mniejszej ilosci konsol, a tez nie ma multi ani nie jest dlugi.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:26:28 am »
Mówiąc "nowe IP od Nintendo" KKRT miał raczej na myśli grę pokroju Mario, Zeldy czy Metroida - a nie zbiór minigierek czy fitness na desce...  ;)
Wiem, ale moim zdaniem fitness na desce sprzedać jest nawet trudniej.

Co do nowego IP - a ktoś próbował porządnie? Był wspaniały Zack & Wiki, który nie dostał żadnego marketingu. Konami oswiadczyło, że Shattered Memories (najlepsze SH od wielu lat) "nie będzie miało reklamy". :lol: Jak ty chcesz sprzedać gry w takim razie?

Jak ktoś się przyłoży są wyniki. W Japonii dobrze się sprzedają pierdółki i programy do gotowania na DSa. Na Wii wychodzi MH Tri i co? I zamiata z lewa i prawa.

Jak już ktoś się obudzi to będzie przegięcie w drugą stronę = gra taka sama jak na PS3 tylko w SD, z wii-mote przyczepionym bez przemyślenia. I ludzie oleją to również.

Co do Conduit - przecież to był crap. Sprawdź co poprzednio zrobił developer. Znowu myslenie typu: "zrobimy FPS na Wii, ludzie kupią ponieważ nic innego nie ma!".

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:30:33 am »
MH Tri - wcale nie zamiótł - w pół roku sprzedano 1mln egzemplarzy, podczas gdy ostatnia część na PSP sprzedała już 4,26 mln.

Gdzieś czytałem, że sam Capcom jest trochę zawiedziony, bo liczył na więcej.

Poza tym, mowa była o grach od Nintendo...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:33:00 am »
Gdzieś czytałem, że sam Capcom jest trochę zawiedziony, bo liczył na więcej.

Capcom powienien się puknąć w głowę, jeśli uważał, że sprzeda 1.5mln MH Tri na Wii. Poza tym, i tak zarobił masę kasy, break-even pewnie był poniżej 200k. Nie mówiąc już o tym, że w KKW gra ma miesięczną opłatę.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:35:40 am »
MH Tri - wcale nie zamiótł - w pół roku sprzedano 1mln egzemplarzy, podczas gdy ostatnia część na PSP sprzedała już 4,26 mln.

Gdzieś czytałem, że sam Capcom jest trochę zawiedziony, bo liczył na więcej.

Dziwne bo ja na Ign czytałem , że Capcom było bardzo zadowolone ze sprzedaży MH3 .

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:25:37 pm »
Mam nadzieje, że SONY zainwestuje w nowy format. Tragedią będzie, jeśli będe musiał kupować (sorry sciągać) gry przez neta. Ja chcieć produkcje na pułeczce. :mad:
Ja tam lubię swoją kolekcję na półce. Jak dla mnie, cyfrowa forma zakupu, jak i posiadania przy tym, to porażka.
No i powinni się liczyć z ludźmi, którzy chcą grać w wiele =gier i przy tym nowe tytuły, a to zapewni im tylko sprzedaż zaliczonych gier.
Takich graczy jest od groma.
Mało kto ma powiedzmy więcej niż 40 gier na półce. A są tacy, którzy mają po kilka i wymieniają je na inne, co jakiś czas.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:31:31 pm »
Mało kto ma powiedzmy więcej niż 40 gier na półce. A są tacy, którzy mają po kilka i wymieniają je na inne, co jakiś czas.

I to jest własnie jeden z powodów, dla których niektórzy producenci próbują iść w stronę cyfrowej dystrybucji (lub kody na DLC dodawane do gier) - nie możesz tego odsprzedać = każdy, kto chce legalnie zagrać (bądź chce mieć dany DLC) musi kupić grę, a nie ją odkupić od kogoś/pożyczyć.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:37:09 pm »
Czyli ludzie odpowiedzialni za marketing dostają : podwyżkę (część), ale większość ma po premii za głupi pomysł.
Chyba, że będzie jak w przypadku World of Goo  8)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 15, 2010, 20:01:38 pm »
Czyli ludzie odpowiedzialni za marketing dostają : podwyżkę (część), ale większość ma po premii za głupi pomysł.
Chyba, że będzie jak w przypadku World of Goo  8)

Sytuacja o której mówisz jest niewesoła dla developerów, gdyż cała masa używanych gier to dla nich strata. Przecież taki Gamestop mówi otwarcie, że oni zarabiają na grach używanych, nie nowych. To także powód dla czego duża gra AAA na PS360 sprzedaje się w 90% w miesiąc, a potem już nic.

Tyle tylko, że jeśli nie mogę odsprzedać chciałbym grę o 10-15$ tańszą, a na to pewnie się nie zanosi. W takim wypadku mówi F U twórcom.

Wystarczy popatrzyć na sytuację z DS - niższe ceny sprawiają, że nowe kopie sprzedają się daleko po premierze (w grudniu w USA Mario & Luigi był 10., a premierę gra miała we wrześniu). Także Gamestop nie zarabia na używanych grach na DSa, ponieważ zwyczajnie mu się nie opłaca.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 15, 2010, 20:19:07 pm »
Tyle tylko, że jeśli nie mogę odsprzedać chciałbym grę o 10-15$ tańszą, a na to pewnie się nie zanosi.

Dlatego przeceny na Steam'ie są tak wspaniałe ;]
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

deepthroat

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 17, 2010, 13:33:28 pm »
Konsole w procentach i liczbach w przystępnej formie:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 17, 2010, 22:23:18 pm »
I tak x0 trzyma się o wiele lepiej, niż poprzednik. Ciekawe, czy uśmierca go równie bezczelnie.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 17, 2010, 22:35:09 pm »
I tak x0 trzyma się o wiele lepiej, niż poprzednik. Ciekawe, czy uśmierca go równie bezczelnie.
Z pewnością nie, niedawno zaczeli wychodzić na + w sprzedaży konsol, a ponieważ są sporo na minusie (XBox + X360, zobacz pierwszy post) to nie rzucą się na promowanie nowej konsoli, która będzie im znowu tracić kasę. Natal to szansa przedłużenia tej generacji o kolejne 2-3 lata, tak samo Sony Wand. Z tego powodu każdy (z wyjątkiem Nintendo) będzie się nie kwapił do przedstawienia nowej konsoli.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 17, 2010, 22:39:58 pm »
Ciekawe, czy uśmierca go równie bezczelnie.
Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me.

Gdyby Microsoft po raz drugi popełnił morderstwo swojej konsoli, to byłby dla nich koniec na tym rynku, gdyż nikt by się już nie nabrał na wsparcie konsoli w ich wykonaniu. Zresztą i tak już w tej generacji mocno nadszarpnęli swoją reputacją gównianym wykonaniem swojej konsoli oraz cholernie drogimi akcesoriami i płaceniem niemalże za wszystko (płacić za obrazek przy ksywce... :hihi:).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2010, 22:43:08 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 17, 2010, 22:51:55 pm »
No co się Mr Zombie dziwisz. Taka nasza klasa II.

Ale racja, pierwszy sprzęt ich był nader ciekawy - kilka pozycji było porządnych , vide Panzer Dragon Orta. Brzydki, z fatalnym padem do mordobić, ale było niexle. Jednak to n "nieźle" to i tak nic, prrzy PS2. Aż się zastanawiam, jakim cymbałem trzeba być, by biadolić , że x>PS2. Ale niech będzie.

x0 już popisał się znacznie bardzie. Dalej jest brzydki, ale growo był moment, gdy z pańską pogardą spoglądał na innych. Jednak te porażające dane o blisko 40% sprzętach wadliwych - tz wadliwych zapewne jest więcej, ale wiemy jak to liczone jest.

Chcąc nie chcąc, M$ stać na kolejną porażkę, z tym, że co generacje ich konsola jest lepsza. Tylko, że , ta ma więcej gier, i są to lepsze pozycje. Poprzedniczka była o wiele mniej wadliwa.
Ciekawe co przyszłość   przyniesie.  :puppy-eyes:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 18, 2010, 09:54:55 am »
Ciekawe co przyszłość   przyniesie.

Ja tam czekam na


To dopiero będzie rewolucja :]

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 18, 2010, 12:37:07 pm »
Taa. Już był jeden kask. Można było grać góra 16 min na nim.  8)

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 18, 2010, 12:49:53 pm »
Wątpię by następna a nawet kilka następnych generacji konsol było czymś więcej niż po prostu mocniejszym/szybszym/większym sprzętem... :P Zapewne znowu zobaczymy postęp graficzny i tyle... Ewentualnie jakiś rozwój "Motion Controller'ów" :P

Nie wiem, czy w najbliższym czasie będzie takie swobodne poruszanie się po świecie gry jak we własnym ciele... :P Trzeba jeszcze sporo lat by takie coś dopracować... ;]

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 18, 2010, 12:57:16 pm »
Też tak sądzę. Przynajmniej jeśli chodzi o PS3 i nowego X. I coś sądzę, że fHD dalej standardem nie będzie, a i przy tym pełne 60fps też można włożyć między bajki.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 18, 2010, 14:00:58 pm »
Ja tam akurat za 2, max 3 generacje licze na sterowanie myslami, Sony juz od jakiegos czasu na tym pracuje ;]

Co do tego filmiku Nintendo Revolution, to wlasnie przez niego chcialem kupic kiedys Wii, o jak dobrze, ze sie rozmyslilem :P

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 18, 2010, 14:08:43 pm »
Ja tam akurat za 2, max 3 generacje licze na sterowanie myslami, Sony juz od jakiegos czasu na tym pracuje ;]

Co do tego filmiku Nintendo Revolution, to wlasnie przez niego chcialem kupic kiedys Wii, o jak dobrze, ze sie rozmyslilem :P

Sterowanie myślami, już jest na do Pieca... Nawet na jakiś targach na podstawie Unreal Tournament 3 to prezentowali... Z tym, że... Działa to jak działa :P Średniawo... Sterowanie myślami to może być furtka by jeszcze lepiej zintegrować się z postacią gracza... :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 18, 2010, 14:19:24 pm »
Konsole w procentach i liczbach w przystępnej formie:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

25% graczy po pięćdziesiątce, dwóch graczy na pięciu to kobiety?

Jak wiem, że w USA wygląda to inaczej niż u nas, ale i tak trudno mi w te dane uwierzyć.

deepthroat

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 18, 2010, 14:20:52 pm »
Na dole masz sauce to sobie sprawdź.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #105 dnia: Stycznia 18, 2010, 15:25:25 pm »
Kiedy jako źródło podana jest strona główna engadget, vgchartz albo Nintendo, nie za bardzo chce mi się za tymi danymi kopać. Tak czy inaczej masa graczy po pięćdziesiątce i kobiety przed konsolą bardziej pasują mi do marketingowego bełkotu Ninny właśnie, niż do jakichś rzeczywistych danych.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #106 dnia: Stycznia 18, 2010, 17:20:40 pm »
Sterowanie myślami, już jest na do Pieca... Nawet na jakiś targach na podstawie Unreal Tournament 3 to prezentowali... Z tym, że... Działa to jak działa  Średniawo... Sterowanie myślami to może być furtka by jeszcze lepiej zintegrować się z postacią gracza...

Ja tam w sumie mam nadzieję załapac się jeszcze za życia na rozwój internetu w takim stopniu jak w Ghost in the Shell, więc sterowanie myślami w grach to przy tym pikuś :]


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #107 dnia: Stycznia 18, 2010, 17:28:58 pm »
Jak tak dalej pójdzie to epilepsja będzie czołową dolegliwością XXI w. :P

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #108 dnia: Stycznia 18, 2010, 18:14:10 pm »
Jeżeli chodzi o grafike to napewno to będzie rewolucją:


no i oczywiście oświetlenie global illumination:

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 18, 2010, 19:55:35 pm »

Ja tam w sumie mam nadzieję załapac się jeszcze za życia na rozwój internetu w takim stopniu jak w Ghost in the Shell, więc sterowanie myślami w grach to przy tym pikuś :]


Hyh ;] Jak już przy takich rozwojach jesteśmy, to ja tam liczę na to, że za życia spędzę wakacje w Hotelu na orbicie okołoziemskiej :P A jak dobrze pójdzie to na starość, zwiedzę sobie Marsa albo Księżyc :P

Ale wracając do konsol, to może PS 4 będzie zawierało w sobie 2 procesory CELL ? Słyszałem, że wczesna wersja konsoli takie coś miała... Z czego jeden procesor odpowiedzialny był za grafikę...

Osobiście jednak stawiam, że PS 3 dostało po dupie od multiplatformowych wydawców i następna konsola będzie bazować na bardziej... Tradycyjnych procesorach i grafikach jak Xbox360... CELL sprawia zbyt duże problemy dla nich... Oby tylko Exclusivy zachowały swój poziom ;]

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 18, 2010, 20:14:34 pm »
watpie w 2 celle. patrzac na gigantyczna moc dzisiejszych gpu i ich technologie(opencl cuda itp) nie ma sensu pakowac dwoch celli. ciekawe tylko czy sony dalej zostanie przy nvidi czy wybierze cos innego.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 18, 2010, 22:05:11 pm »
Podobno już wybrało. Z początku były plotki, że Intel ma dostarczyć grafike, ponieważ pracują nad układem będącym w stanie w czasie rzeczywistym obliczać RayTracing. Ostatecznie - tez rzekomo - podpisali umowę z jakąś inną firmą: IMGTEC. Natomiast za CPU ma być od IBM: Power7.

Szczegóły tutaj:
http://fgnonline.webs.com/
Należy przewinąć trochę w dół.

Niestety wszystko to leży w sferze domysłów. Gdzieś indziej znalazłem, że nowy procesor to wariacja Cell od IBM zwana Fusion -16 równoległych proceserów, ale bardziej ogólnego zastosowania, niżeli tak wyspecjalizowane jak w oryginalnym CELL.
Grafika z kolei miała być od Ati tym razem.
Czytałem o tym na jakimś forum, i do tej pory te pierwsze informacje, które podałem, brzmią najbardziej prawdopodobnie.
Acha, launch nowej konsoli rzekomo w 2012 roku.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 18, 2010, 23:03:52 pm »
Nie ma najmniejszych szans na nową konsolę w 2012 roku. Sony na PS3 ciągle traci, a Microsoft jest w bardzo głębokiej dupie od początku swojej obecności na rynku gier wideo i dopiero niedawno zaczęli cokolwiek zarabiać, więc nie wydaje mi się, żeby którakolwiek z tych firm była zainteresowana inwestowaniem w nowy system. Według mnie w 2012 możemy się spodziewać konkretów i pierwszych prezentacji, a premiera około 2014.

Jeśli chodzi o bebechy, mam ogromną nadzieję, że w PS3 znajdzie się jakaś rozwinięta wersja Cella i GPU nVidii. W przeciwnym razie znów pożegnalibyśmy się ze wsteczną kompatybilnością.

Mrocz

  • Gość
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 18, 2010, 23:37:14 pm »
Jeśli chodzi o bebechy, mam ogromną nadzieję, że w PS3 znajdzie się jakaś rozwinięta wersja Cella i GPU nVidii. W przeciwnym razie znów pożegnalibyśmy się ze wsteczną kompatybilnością.

Jeśli tak będzie to sobie zostawię moje Playstation 3 :P (a kto wie może pojawi się w PS 4 wsteczna kompatybilność z PS 2 :lol: )

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 18, 2010, 23:57:44 pm »
Nie ma najmniejszych szans na nową konsolę w 2012 roku. Sony na PS3 ciągle traci, a Microsoft jest w bardzo głębokiej dupie od początku swojej obecności na rynku gier wideo i dopiero niedawno zaczęli cokolwiek zarabiać, więc nie wydaje mi się, żeby którakolwiek z tych firm była zainteresowana inwestowaniem w nowy system. Według mnie w 2012 możemy się spodziewać konkretów i pierwszych prezentacji, a premiera około 2014.

Jeśli chodzi o bebechy, mam ogromną nadzieję, że w PS3 znajdzie się jakaś rozwinięta wersja Cella i GPU nVidii. W przeciwnym razie znów pożegnalibyśmy się ze wsteczną kompatybilnością.
IMO PS3 jest zbyt skąplikowany i już rozwinięty by dało się zrobić w następnej konsoli kompatybilnośc wstecz. PSX-a oraz PS2 to bez problemu emulować będzie można programowo, ale nie ma szans na kompatybilność z PS3.

Jeżeli chodzi o nowe next-geny to nie ma co liczyć na nie wcześniej niż 2014. Tak jak mówił Iras, 2012 - pierwsze info, plotki, plany itp. a premiera 2014.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 19, 2010, 00:16:04 am »
Akurat sie da ;] Kwestia by zachowac Cella i tez karte Nvidii. Ogolnie plany sa na wprowadzenie Cell2, czyli Cell'a z lepszym dostepem do pamieci przez SPU [niezaleznym, co ulatwiloby pisanie aplikacji] ja mysle, ze jakby dali 2xPPU i 15x SPU + jakis light Fermi to byloby az nadto na przyszla generacje. Ray-tracingu real time niespodziewajcie sie, to jeszcze nie ten czas :P, choc Polyphony bardzo by tego chcialo.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 19, 2010, 00:22:17 am »
Akurat sie da ;] Kwestia by zachowac Cella i tez karte Nvidii. Ogolnie plany sa na wprowadzenie Cell2, czyli Cell'a z lepszym dostepem do pamieci przez SPU [niezaleznym, co ulatwiloby pisanie aplikacji] ja mysle, ze jakby dali 2xPPU i 15x SPU + jakis light Fermi to byloby az nadto na przyszla generacje. Ray-tracingu real time niespodziewajcie sie, to jeszcze nie ten czas :P, choc Polyphony bardzo by tego chcialo.
Ray-tracing nie jest potrzebny, wystarczą jego pochodne jak global illumination, ambient occlusion, soft shadows. Ray tracing jest bardzo pomocny w realistycznych odbiciach, ale da się bez tego wyżyć. Do realistycznego światła wystarczy global illumination.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 19, 2010, 00:30:27 am »
Jeszcze nie czytałem całego wątku ale powiem jednio. Módlmy się aby niny nie wystartowało jako pierwsze z nextgenem. To by było już po prostu złe.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 19, 2010, 00:32:42 am »
Cytuj
Ray-tracing nie jest potrzebny, wystarczą jego pochodne jak global illumination, ambient occlusion, soft shadows. Ray tracing jest bardzo pomocny w realistycznych odbiciach, ale da się bez tego wyżyć. Do realistycznego światła wystarczy global illumination.
Na pewno? :P Ostatnio pisales, ze fajnie jakby lusterko w GT 5 odbijalo kierowce i wnetrze samochodu, bez ray-tracingu tego nie zrobisz dobrze i wydajnie ;] Poza tym sam ray-tracing powoduje, ze render wyglada znacznie ladniej, bo ma rzeczywiste oswietlenie, cienie i oswietlenie.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Przyszlosc Sony i Microsoftu
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 19, 2010, 04:05:10 am »
Cytuj
ja mysle, ze jakby dali 2xPPU i 15x SPU + jakis light Fermi to byloby az nadto na przyszla generacje
gdyby nastepna generacja wyszla w 2014r to taka specyfikacja byla by slaba. fermi za 4 lata bedzie juz cienkie. takie ps3 na 1.5 roku przed premiera bylo  dwukrotnie mocniejsze od najlepszych kart graficznych(6800ultra). w przypadku x360 bylo jeszcze lepiej, bo w momencie swojej premiery mial gpu troche mocniejsze od najlepszych kart graficznych(7800gtx), zatem gdyby ps4 mialo wyjsc w 2014 to powinno miec co najmniej dwukrotnie mocniejsze gpu niz najlepsze karty z 2012. tak wiec ja licze na conajmniej 4krotnie mocniejsze od hiendowego fermi :P
co do raytracingu to troche zalezy kiedy wyjda nowe konsole. jezeli przed 2013 to raczej nie ma co liczyc na RT. za to GI, mocno wykorzystywanej teselacji, contact shadows(im dalej tym bardziej rozmyte) mozemy byc pewni
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2010, 04:08:48 am wysłana przez Wulfen »