Autor Wątek: Dark Souls  (Przeczytany 165330 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #360 dnia: Stycznia 18, 2012, 00:27:35 am »
Ash Lake ubogie?

Toć ta lokacja jest prześwietna i działa mocno na wyobraźnie patrząc na te ogromne drzewa.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #361 dnia: Stycznia 18, 2012, 00:44:27 am »
Rozniez uwazam Ash Lake za swietna lokacje, do tego siedziba smoka na Ash Lake jest naprawde bardzo klimatycznym miejscem, chyba najlepsza miejscowka ze wszystkich Covenantow.

Sylvan z tym narzekaniem i ocenami za grafe to odlecial jak ptaki na zime  :roll:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2012, 00:52:10 am wysłana przez _ReD_ »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #362 dnia: Stycznia 18, 2012, 23:19:14 pm »
W ogólnym rozrachunku DkS nie jest grą brzydka, ale też nie zachwyca. Nie ma mowy o ocenach rzędu 8-9/10 za grafikę. naciągane 7 z przymrożeniem oka jeszcze by przeszło, a najpewniej 6/10, bądź 5/10.
Nic ponadto.
Moim zdaniem trochę przesadzasz, Sylvanie. Gra imo spokojnie zasługuje za grafikę na ocenę 8. Fakt, jeszcze gry nie skończyłem ale to co widziałem pozwala mi wystawić taką notę z czystym sumieniem.

Co do tych lokacji, których dwa screeny wrzuciłeś - może taki był zamysł twórców, by te lokacje prezentowały się ubogo? Nie każda musi być mega wykonana z mnóstwem detali. Być może prostota była myślą przewodnią przy ich tworzeniu. Być może tak właśnie je sobie wymyślili.
Nie przesadzam, ani trochę, Ryo. Wydałeś niemało na multimedialny kombajn zwany PS3. Jeszcze więcej na TV. Płacisz dwieście zł za grę. Czegoś oczekujesz. Jasne, nie każda pozycja będzie prezentowała się jak Uncharted 3. Ale nie będę DkS do tego typu gier przyrównywał. Weźmy inF. Czyli rasowy SB. Gra nawet na obecną chwile prezentuje się bardzo dobrze. inF2 pokazuje, jak należy się do kontynuacji przyłożyć. Świetnie wykonana gra.

Wiesz, nie trzeba wrzucać co rusz bogato rzeźbionego, gotyckiego zamczyska do gry, by ta prezentowała się pięknie. Istnieje coś takiego jak oszczędność formy. Przykładów można mnożyć. Ale twórcy DkS tym razem nie przyłożyli się do zadania domowego. Nie byłeś jeszcze w DR. Nie odwiedziłeś CC czy AL. Będziesz tam, przypatrz się dobrze. Kto wie, może jakieś interesujące detale (bądź detale w ogóle) znajdziesz.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #363 dnia: Stycznia 19, 2012, 00:06:01 am »
No, a Rage z fabułą dla idiotów, mnóstwem niedorzeczności, początkowymi problemami technicznymi, pseudo otwartym światem i bohaterem-kurierem-niemową-debilem, jest wart 200zł, bo ma ładną grafikę i ogólnie gra 10/10 :roll:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2012, 00:08:28 am wysłana przez tytacz »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #364 dnia: Stycznia 19, 2012, 00:13:51 am »
Wydałeś niemało na multimedialny kombajn zwany PS3. Jeszcze więcej na TV. Płacisz dwieście zł za grę. Czegoś oczekujesz.
No właśnie. Dostałem to, czego dokładnie oczekiwałem. Kontynuacji świetnej gry, która w wielu aspektach stawia na usprawnienia i rozbudowanie względem swego genialnego, duchowego spadkobiercy. Moim zdaniem Twoje oczekiwania znacząco przerosły to, co otrzymałeś w pudełku z napisem Dark Souls. Dlatego doszukujesz się wad. Nie rozumiem tylko, dlaczego akurat w grafice, skoro element ten w grach tego typu nie jest najważniejszy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #365 dnia: Stycznia 19, 2012, 01:02:16 am »
Wydałeś niemało na multimedialny kombajn zwany PS3. Jeszcze więcej na TV. Płacisz dwieście zł za grę. Czegoś oczekujesz.
No właśnie. Dostałem to, czego dokładnie oczekiwałem. Kontynuacji świetnej gry, która w wielu aspektach stawia na usprawnienia i rozbudowanie względem swego genialnego, duchowego spadkobiercy. Moim zdaniem Twoje oczekiwania znacząco przerosły to, co otrzymałeś w pudełku z napisem Dark Souls. Dlatego doszukujesz się wad. Nie rozumiem tylko, dlaczego akurat w grafice, skoro element ten w grach tego typu nie jest najważniejszy.
Niezwykle podoba mi się tan post (widzisz Juras, ucz się, a nie tylko sącz pseudo prowokacyjny jad i obrażaj mojego kolegę tytacz'a).
Plus leci (i flaszka na zlocie).

DS jest fenomenalna pozycją. Racja. Od kontynuacji sporo oczekiwał każdy z nas. DkS postawił na usprawnienie, jak i rozbudowanie. Z tym drugim wyszło znakomicie. Pierwsze, nie tyle, że się nie udało, ot, otrzymaliśmy nowa jakość. Jak to jest oceniane - kwestia indywidualnego podejścia. Moje oczekiwania zostały znacząco zaspokojone, jednakże (czego nie ukrywam) czuję po części niedosyt (będziesz w Anor Londo, przekonasz się o co mi chodzi).
Jeśli chodzi o wady, to nie doszukuje się ich celowo, czy tam na siłę. Tak, grafika nie jest najistotniejsza. Udowodniło to wiele pozycji - vide Tenchu, Front Mission 3, Suikoden 2, Dragon Age (konsole, liche komputery) - jednakże nikt nie oburza się, gdy widzi znakomicie prezentującą się grę.

Poza tym, lepiej prezentuje się (swego czasu, rzecz jasna) 9, 10, 10 - 10 dla Demon's Souls, niż 6, 10, 9 - 9 w przypadku kontynuacji. 


No, a Rage z fabułą dla idiotów, mnóstwem niedorzeczności, początkowymi problemami technicznymi, pseudo otwartym światem i bohaterem-kurierem-niemową-debilem, jest wart 200zł, bo ma ładną grafikę i ogólnie gra 10/10 :roll:
Rage nie zasługuje na 10/10, ani jako gra, ani w aspekcie grafiki. Ale, przypominam, to temat o DkS, a nie Rage  ;)


Ash Lake ubogie?

Toć ta lokacja jest prześwietna i działa mocno na wyobraźnie patrząc na te ogromne drzewa.
Tak, trzeba mieć wyobraźnie by się nią zachwycać. Opcjonalnie być wypitym - wiesz, mnożnik do detali, etc.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #366 dnia: Stycznia 19, 2012, 09:15:11 am »
No, a Rage z fabułą dla idiotów, mnóstwem niedorzeczności, początkowymi problemami technicznymi, pseudo otwartym światem i bohaterem-kurierem-niemową-debilem, jest wart 200zł, bo ma ładną grafikę i ogólnie gra 10/10 :roll:
Oczywiście, ze jest wart swojej ceny. Kilkadziesiąt godzin w single player bardzo urozmaiconego z elementami rpg. Jeden z najlepszych gier fpp (w singlu) ostatnich lat.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #367 dnia: Stycznia 19, 2012, 13:44:45 pm »
Dla mnie obie gry spod znaku DS są świetne. Wiadomo, obie mają technicznie grafikę na poziomie PS2 (fakt), ale nadrabiają to artyzmem i ten przypadł mi do gustu w obu produkcjach. W DarkS mamy spójny świat (świetnie oddane stopniowe schodzenie w paszczę chaosu i szaleństwa wraz z postępami w grze), który o wiele lepiej mi się podoba od teleportowania się pomiędzy poszczególnymi krainami w Demonach.

Co do tego czy Dark Soul jest warte premierowej ceny to według mnie tak, zwłaszcza, że dostaliśmy w zestawie artbook + soundtrack (mini przewodnik pominę z litości). Druga kwestia to ile tego typu gier mamy obecnie na rynku? Mam się wypiąć na produkcję From Software, bo ich gra nie domaga technicznie? Wolę dokupić wersję PC (jeśli w końcu wyjdzie) niż kupić takiego średniaka jak Rage (gra tworzona przez kilka ładnych lat, a w dodatku przez id ze wsparciem Bethesdy, a nie jakieś city interactive), który jest kolejny FPSem, za 50zł w przecenie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2012, 13:47:34 pm wysłana przez tytacz »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #368 dnia: Stycznia 19, 2012, 13:59:38 pm »
Co do ceny to ja Dark souls kupiłem za 100 zet na zavvi - jak dla mnie zakup roku

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #369 dnia: Stycznia 19, 2012, 15:47:24 pm »
Ja cały czas czekam, aż ochłonę po Demon Souls i może za miesiąc czy dwa wezmę się za DarkS. W DS miałem coś około 100 godzin, trochę gra mi się przejadła, dlatego tyle czekam na kontynuacje.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #370 dnia: Stycznia 19, 2012, 19:58:55 pm »
[...] skoro udaję się do Anor Londo i pustki widzę. Udaję się do Ash Lake i jest jeszcze gorzej.

No to teraz dowaliłeś z tymi gorszymi lokacjami w Dark Souls, dokładnie te właśnie miałem na myśli. Jak doszedłem do Anor Lodndo to był mój pierwszy grymas twarzy na temat oprawy (wtf gram w grę na ps3 czy jakimś past-genie). W sumie od normy odstaje jeszcze moment jak się z tej całej biblioteki wychodziło na otwarty teren do tej lodowej jaskini (ten teren koło zamku). Jak teraz o tym pomyślę to w Demon's Souls nie było takich dysproporcji graficznych pomiędzy poziomami. Jednak abstrahując od tego jako całokształt Dark Souls uważam za grę ładniejszą, bardziej skomplikowana architektura terenu i genialnie klimatyczny jak dla mnie las.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2012, 21:25:33 pm wysłana przez ubol »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #371 dnia: Stycznia 19, 2012, 21:32:17 pm »
Dla mnie obie gry spod znaku DS są świetne. Wiadomo, obie mają technicznie grafikę na poziomie PS2 (fakt), ale nadrabiają to artyzmem i ten przypadł mi do gustu w obu produkcjach. W DarkS mamy spójny świat (świetnie oddane stopniowe schodzenie w paszczę chaosu i szaleństwa wraz z postępami w grze), który o wiele lepiej mi się podoba od teleportowania się pomiędzy poszczególnymi krainami w Demonach.

Co do tego czy Dark Soul jest warte premierowej ceny to według mnie tak, zwłaszcza, że dostaliśmy w zestawie artbook + soundtrack (mini przewodnik pominę z litości). Druga kwestia to ile tego typu gier mamy obecnie na rynku? Mam się wypiąć na produkcję From Software, bo ich gra nie domaga technicznie? Wolę dokupić wersję PC (jeśli w końcu wyjdzie) niż kupić takiego średniaka jak Rage (gra tworzona przez kilka ładnych lat, a w dodatku przez id ze wsparciem Bethesdy, a nie jakieś city interactive), który jest kolejny FPSem, za 50zł w przecenie.
Znakomity post, tytacz. Wszystko co w niem (no, niemal) zawarłeś jest z grubsza prawdą. Ale jak wspaniale ująłeś to w szaty słowa. Dobitnie obnażyłeś istotę sprawy (wiadomo już jak czuje się grono moich fanów gdy czyta moje posty - zachwyt, brawa na stojąco, radosne plucie po pokoju - ze szczęścia - mentalny onanizm).

Tak. DkS jest warte swojej ceny. Może nie zachwyca oprawą, ale jak będę chciał pooglądać wodotryski załączę Avatar (film), czy Renegate Ops. A DkS spełnia swoje zadanie znakomicie. Ujmuje, zachwyca, zaskakuje, a przede wszystkim trzyma z niespotykaną dotąd siła gracza przed telewizorem.

Sam, po ponad 40 godzinach gry, tuż przed udaniem się do Klin sądziłęm, iż to zawód roku. Gra dobra, ale nic poza to - 7/10. Ale, coś, zupełnie urzekającego mówiło "Sylvan, zostaw inne gry. Dwudziesty drugi poziom poczeka, wróć do mnie, rozkoszuj się zero - jedynkowym światem", czułem się jak w Amsterdamie słysząc "What an amazing time.... What a beautiful boy. What you waiting 4. It's only a few Kazimierz's, oh, the pretty one"  :grin:

Tak, tworzyłem bronie, szukałem, odnajdywałem wszelakie smaczki (Vamos, curvać). Nie sposób nie docenić ogromu pracy twórców (Dusk, o jaaaa, Big Hat Logan - Oh, where have you been, Big Hat Logan, *sigh*). No rewelacja.

Tak, machnę platynę. A co. Zasługuje na to.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #372 dnia: Stycznia 19, 2012, 21:59:50 pm »
Tak, machnę platynę. A co. Zasługuje na to.
Takie pytanko, Hanka też zasługiwała na platynę?  :roll:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #373 dnia: Stycznia 19, 2012, 22:21:32 pm »
Wbrew powszechnym opiniom (notabene, które są wyrażane przez osoby, które w nią w ogóle nie grały), nie jest taką złą gra. Taka uboższa wersja Space Channel 5 z DC. Grafika taka jak w innych grach muzycznych (vide GH). Nie zachwyca, nie przeszkadza. Utwory muzyczne wpadają w ucho. Gra się nieźle (bez rewelacji, ale żadne tam
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
). 100% się w niej samo robi. Generalnie, jeśli ktoś ma 16-40 gier na PS3, ma dziesiątki innych pozycji na celowniku. Jeśli ktoś ma ponad 140, może sobie pozwolić na pozycje z dalszej ligi. Zresztą, kosztowała jedynie kilkadziesiąt zł. Nie majątek.

Co do 100%, jak wiesz, a jak nie, to teraz już tak, grze tej należy poświęcić znacznie więcej czasu niż 4 godziny i jedno przejście. No 8/10 (co najmniej) jeśli chodzi o trudność, to co innego niż 4/10.

nakimushi

  • Gość
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #374 dnia: Stycznia 24, 2012, 15:57:39 pm »
ja wczoraj kupilem swoja wersje i zaczalem grac ... w Demon souls gralem tylko 1 dzien w wersje od znajomego .... jakos nie mialem odwagi sie za ta gre zabrac po przeczytaniu jaka jest trudna itd ...

wczoraj pogralem tylko troche ale wrazenia jak najbardziej pozytywne .... grafika jest naprawde dobra calosciowo ... z bliska moze nie wyglada super itd ale ogolny Art design jest mega swietny a wieksi przeciwnicy czy bossowie wygladaja kapitalnie !!!

gra sie konkretnie a walka jest naprawde wymagajaca jak w bijatykach  :grin:


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #375 dnia: Stycznia 24, 2012, 16:26:56 pm »
Daliby to na PC, pograłbym w 1080p i 60FPS Blightown byłoby  :o

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #376 dnia: Stycznia 24, 2012, 20:37:14 pm »
Ja już kończę i naprawdę dawno żaden tytuł mnie tak nie opanował - uczucie jakbym znowu miał naście lat i naginał całymi dniami w vagrant story. Wspaniała gra.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #377 dnia: Stycznia 25, 2012, 02:34:51 am »
Kurka, mnie Dark Souls nie zassał aż tak jak Demon's Souls. W Demonsach "szybciutko" natłukłem ponad 300 godzin, w Dark Souls licznik zatrzymał się po 125 i na razie stoi. Naturalnie wrócę do niej jeszcze (trza te kilka procent do platyny nabić!).

nakimushi

  • Gość
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #378 dnia: Stycznia 25, 2012, 03:38:46 am »
300h !!!  :o :roll:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #379 dnia: Stycznia 25, 2012, 09:04:14 am »
125 godzin jak na dzisiejsze standardy i biorąc po uwagę, że to powtórka z rozrywki to dużo. No i tak 10x więcej niż przeciętny czas obcowania z grą

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #380 dnia: Stycznia 25, 2012, 12:11:24 pm »


ja wczoraj kupilem swoja wersje i zaczalem grac ... w Demon souls gralem tylko 1 dzien w wersje od znajomego .... jakos nie mialem odwagi sie za ta gre zabrac po przeczytaniu jaka jest trudna itd ...

wczoraj pogralem tylko troche ale wrazenia jak najbardziej pozytywne .... grafika jest naprawde dobra calosciowo ... z bliska moze nie wyglada super itd ale ogolny Art design jest mega swietny a wieksi przeciwnicy czy bossowie wygladaja kapitalnie !!!

gra sie konkretnie a walka jest naprawde wymagajaca jak w bijatykach  :grin:
No i o to się rozchodzi cały czas. Ekipę designerów chłopaki od Sqare powinni zatrudnić.

Ja już kończę i naprawdę dawno żaden tytuł mnie tak nie opanował - uczucie jakbym znowu miał naście lat i naginał całymi dniami w vagrant story. Wspaniała gra.
O tak. Jest specyficzny. Niezwykły jest w niej ten magnetyzm.

Daliby to na PC, pograłbym w 1080p i 60FPS Blightown byłoby  :o
He, he.  :naughty:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #381 dnia: Stycznia 29, 2012, 00:13:52 am »
Właśnie przeszedłem - ok. 80 godzin i 99 level.
Najzabawniejsze jest to, że w NG+ zajęło mi 1 godzinę dojście do pierwszego dzwona. Przy pierwszym przejściu bujałem się chyba z 10 godzin.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #382 dnia: Stycznia 29, 2012, 00:56:37 am »
Po godzinie w NG+ to Ty juz duzo dalej powinienes byc ;)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #383 dnia: Stycznia 29, 2012, 01:23:07 am »
Wiem wiem - godzinę zajęło z farmieniem ;)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #384 dnia: Stycznia 29, 2012, 01:53:50 am »
A jak z  farmieniem to ok :D Ja dzis pewnie ukoncze NG++ i jutro bede lecial od ranca NG+++ ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2012, 02:29:22 am wysłana przez _ReD_ »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #385 dnia: Stycznia 29, 2012, 04:24:00 am »
A trik z głową smoka widzieli?? :)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #386 dnia: Stycznia 29, 2012, 04:33:57 am »
Chodzi ci o nabijanie dusz? Jesli tak to naprawione juz podobno, poza tym kto by to robil, przeciez to zabiera caly fun z tej rewelacyjnej gry.

Do tej pory gralem glownie typowym wojownikiem, walka wrecz i takie tam a  teraz zrobilem z niego hybryde. Do walki wrecz dodalem wiare a co za tym idzie kilka miracles, matuniu jaki teraz jest power to ja nie mam pytan. Jesli ktos gra magiem to moze nie robi to na nim wrazenia ale na postac melee ponad 1000dmg z pojedynczej sunlight spear to w uj duzo. Do dyspozycji mam ich piec do tego dochodzi 10 great lighting spears kazda po 880dmg i 3 wrath of gods po 760dmg kazdy. Z broni podstawowo mam obrazenia okolo 600dmg ale jak wrzuce power within to damage siega prawie 1000. Przed chwila najechalo mnie trzech gosci i troche sie zdziwili jak koles dzierzacy great sword i dosyc ciezka zbroje robi salta, wyciaga talizman i kladzie ich dwoma strzalami z wloczni  :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2012, 05:24:42 am wysłana przez _ReD_ »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #387 dnia: Stycznia 29, 2012, 09:36:02 am »
No ja na razie zbieram do 50 strenght i wrzucam dragon greatsword- może wreszcie zrobię reverse hollowing bo jak ostatnim razem zrobiłem to najechał mnie Pan, któremu zadawałem obrażenia 20 z Winged lighting spear + 5 (normalnie ok 300) i z 50 great fireballem. On chyba widział trik z głową smoka....
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2012, 15:42:57 pm wysłana przez Szymku »

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #388 dnia: Stycznia 29, 2012, 10:29:32 am »
O jaki trik z głową smoka chodzi, bo nie czaję za bardzo?  :-?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #389 dnia: Stycznia 29, 2012, 11:34:51 am »
No podejrzewam, że jakiś glitch na ciężkie farmienie

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #390 dnia: Stycznia 29, 2012, 14:03:16 pm »
Ta, można było w kilka godzin nabić maksymalny poziom. Jeśli naprawili to już, to fajnie.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #391 dnia: Stycznia 29, 2012, 15:12:33 pm »
Od listopada tego nie ma. I bardzo dobrze. Całość jest przeznaczona dla słabych graczy, którzy naście lat temu wbijali kody na nieśmiertelność. Wszak wyzwanie jakie stawia ta gra, to jeden ogromny plus.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #392 dnia: Stycznia 29, 2012, 18:27:59 pm »
No ja na razie zbieram do 50 strenght i wrzucam dragon greatsword- może wreszcie zrobię reverse hollowing bo jak ostatnim razem zrobiłem to najechał mnie Pan, któremu zadawałem obrażenia 20 z Winged lighting spear + 5 (normalnie ok 300) i z 50 great fireballem. On chyba widział trik z głową smoka....

Nie wiem czy sie nie zawiedziesz Szymku, wszak bron rewelacja nie jest, toporna, strasznie wolna a i obrazenia nie najwieksze zadaje. Sa spore ale jest kilka broni, ktore z duzo nizszymi wymaganiami pobija zarowno szybkosc jak i  obrazenia zadawane przez Dragon GS.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #393 dnia: Stycznia 29, 2012, 20:01:42 pm »
Mam takie niejasne przeczucie... Dobra, to zdejmuje to z listy priorytetów... Pierw dorobię jeden slot na magię (mam 3) i popracuję nad endurance. Pozdro

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #394 dnia: Stycznia 29, 2012, 20:45:32 pm »
No ja na razie zbieram do 50 strenght i wrzucam dragon greatsword- może wreszcie zrobię reverse hollowing bo jak ostatnim razem zrobiłem to najechał mnie Pan, któremu zadawałem obrażenia 20 z Winged lighting spear + 5 (normalnie ok 300) i z 50 great fireballem. On chyba widział trik z głową smoka....

Nie wiem czy sie nie zawiedziesz Szymku, wszak bron rewelacja nie jest, toporna, strasznie wolna a i obrazenia nie najwieksze zadaje. Sa spore ale jest kilka broni, ktore z duzo nizszymi wymaganiami pobija zarowno szybkosc jak i  obrazenia zadawane przez Dragon GS.
Potwierdzam.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #395 dnia: Stycznia 29, 2012, 20:48:14 pm »
Mam takie niejasne przeczucie... Dobra, to zdejmuje to z listy priorytetów... Pierw dorobię jeden slot na magię (mam 3) i popracuję nad endurance. Pozdro

Endurance powinno byc twoim priorytetem ale pamietaj aby nie dawac wiecej niz 40 pkt bo powyzej 40 przyrostu juz nie ma. To samo z sila, zrecznascia, inteligencja i wiara, te max do 50pkt kazdy, bo powyzej 50 przyrost jest naprawde minimalny. Jesli chodzi o vitality to 55pkt spokojnie wystarczy, wiecej nie trzeba ;)

Jesli chcesz uzywac Greatsword to polecam oba, Pure i Cursed Greatsword of Artorias, naprawde swietna bron a co najlepsze skaluje sie z wszystkimi statsami. Cursed na poziomie C, do tego zadaje obrazenia duchom bez potrzeby rzucania klatwy. Pure natomiast skaluje sie z sila i zrecznascia na C i wiara i inteligencja na B, do tego zadaje magiczne obrazenia, czyli w sam raz na umarlakow i szkieletory, nie beda sie odradzac. Zrob upgrade na +5 a gwarantuje ci, ze bedziesz bardzo zadowolony.

Pamietaj tez, jesli tego jeszcze nie zrobiles, aby przed koncem NG+ ulepszyc wszystkie ogniska w grze na +20 Estus Flask, bardzo ulatwia gre.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2012, 21:05:27 pm wysłana przez _ReD_ »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #396 dnia: Stycznia 29, 2012, 21:05:59 pm »
Ograniczenia statsów znam - akurat endurance i tak pociągnę powyżej 40 żeby mimo ciężkiej zbroi być szybkim, zwinnym opalonym :).

Dzięki za info dotyczące broni, akurat mam tą duszę na zbyciu, to pociągnę jakiś greatsword do + 10 i potestuje. Plusik leci.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #397 dnia: Stycznia 29, 2012, 21:08:08 pm »
Ciezka zbroja nie jest koniecznoscia szymku, srednia zbroja po upgradzie spokojnie ci wystarczy, ostatecznie mozesz nosic Havel's ring, to zaoszczedzi ci punktow, bo powyzej 40 dostajesz tylko +1 do noszenia, wiec imo straszne marnowanie punktow.

Jesli nie potrzebujesz tak poteznej broni i zasiegu to mozesz tez wyprobowac Black Knight Sword, mimo iz nie tak potezny jak Artoriasy to na +5 robi porzadne obrazenia a do tego jest szybszy, chociaz zasieg ma znacznie mniejszy.

Na Cursed Artorias potrzebujesz jakis Greatsword lub Straight Sword na +10, jesli chcesz miec Pure Artorias to bedziesz potrzebowal Broken Straight Sword lub Straight Sword Hilt na +10.

Osobiscie polecam zrobic najpierw przekleta wersje, druga zrobisz sobie na NG++ bo do niej potrzebujesz troche lepsze statsy aby obrazenia byly na wysokim poziomie.

Chyba nie musze ci mowic, gdzie jest najlepsze miejsce na nabijanie dusz? ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2012, 21:23:10 pm wysłana przez _ReD_ »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #398 dnia: Stycznia 29, 2012, 22:47:48 pm »
Chyba nie musze ci mowic, gdzie jest najlepsze miejsce na nabijanie dusz? ;)

W zależności od nastroju farmię w Anor Londo lub Darkroot Garden

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Dark Souls
« Odpowiedź #399 dnia: Stycznia 29, 2012, 23:17:51 pm »
Najwiecej dusz wpada w Namalowanym Swiecie, ponad 20K w kilkanascie sekund, jak masz dobry build to wyciagniesz okolo 80/100K w minute :D

Wracajac jeszcze do tematu broni, to mozesz tez wyprobowac Great Lord Greatsword. I tak pewnie ladowales w sile, podciagnij jeszcze zrecznosc i bedziesz mial jak znalazl dla tej broni i przekletego Artoriasa :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2012, 23:24:46 pm wysłana przez _ReD_ »