Autor Wątek: Gran Turismo 5 Kierownice  (Przeczytany 264564 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

JED POLAND

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-08-2011
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 1
  • A w realu jezdze...tym co powyzej!
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #760 dnia: Sierpnia 12, 2011, 22:59:01 pm »
No coz, ja na razie wierze w to, co mowi producent.
Jesli bedzie inaczej, to znaczy, ze mnie oklamal... :roll:

Magik, a skad te Twoje 100% pewnosci?
Jest to gdzies napisane?

Nie mam dostepu do YT w tej chwili.

Nie wiem, czy ta strona jest dla Was wystarczajacym zrodlem informacji, ale m.in. z niej pochodza moje cytaty:
http://www.fanatecwheel.com/news/about-clubsport-wheel-compatibility-and-more

Submitted by Thomas on Sat, 07/02/2011 - 11:33.

Some of this info is still not revealed but let me summarize what has been announced so far.

1. The 320 is the price for the wheel with pedals. We have only shown the CSR Elite pedals but not the CSR pedals so far.

The CSR and PWGT2 will be priced at the same level and both sold at the same time.

2. Such a quick release system is quite expensive but we do not have Xbox compatibility on the CSW so it will probably be at the same price level.

Chyba ze ja cos mieszam.

Jeden z komentow:
Have to admit that I am very disappointed that the CSW isn't going to be 360-compatible.

Tak sobie wlasnie mysle, ze JEDnak ja chyba mieszam modele - CSW z CSR...

Niech mnie ktos poprawi, czy dobrze rozumuje:
- CSW (nastepca 911 Carrera, PS3 i PC)
- CSR  (te same wnetrznosci co GT2 i ta sama cena, PS3, PC, ?)
- CSR Elite (kompletnie inne wnetrznosci i cena 700 EUR, PS3, X360, PC)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2011, 23:41:31 pm wysłana przez JED POLAND »
Octane Blue 2008 EVO X GSR w/SSS


Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #761 dnia: Sierpnia 13, 2011, 09:43:22 am »
Dokladnie...mieszasz CSR z Clubsport Wheel.
Z linka ktory sam zapodales :
"Fanatec will continue to sell Porsche 911 GT2 wheel along side with the new CSR wheel and they will be priced at the same level, so Xbox racers will have an option to buy either Porsche or Forza branded wheel, each with its own set of features."
 ;)
Czyli tak jak pisalem, CSR w cenie GT2 z obsluga X0.
A Clubsport Wheel (ta niekompatybilna z X0) to zupelnie inna kierownica... ma miec cene podobna do Elite (robiona jest zreszta na jej bazie).
Cena 700 za Elite to oczywiscie cena calego zestawu z aluminiowymi pedalami Elite, shifterem H, hamulcem recznym itp.
Ale zestaw jest w pelni modularny i kiere Elite bedzie mozna kupic taniej  bez "bajerow"
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2011, 09:45:15 am wysłana przez Magik »

JED POLAND

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-08-2011
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 1
  • A w realu jezdze...tym co powyzej!
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #762 dnia: Sierpnia 13, 2011, 19:51:38 pm »
Kurcze, mam nadzieje, ze sie nie pospieszylem... :roll:
Octane Blue 2008 EVO X GSR w/SSS


prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #763 dnia: Sierpnia 16, 2011, 09:56:29 am »
Po kilku godzinach z G27 u GT5 jestem zaskoczony, że jest aż taka różnica pomiędzy DFGT a G27.

Pierwsza sprawa to wykonanie - DFGT niczego w tym temacie nie brakuje, ale w porównaniu do G27 to inna liga. Skóra i stal robi wrażenie, wszystko jest idealnie spasowane. Pomyślano o takim bajerze, jak wciskane pokrętła od szczęk. Po włączeniu kolejny zaskok - przy kalibracji kierownicy prawie nie słychać, różnica jest niesamowita. Na torze jest to jeszcze bardziej słyszalne - nie ma charakterystycznego "bzzzzzzzzyt" przy skręcaniu (jak zapinanie suwaka - praca przekładni zębatej) tylko cisza. Nawet przy największych i najszybszych kontrach nie słychać tego efektu. Kosmos. jeszcze zapowiadane bezprzewodowe słuchawy 7.1 Sony i można napier**lać całymi nocami bez dyskomfortu dla otoczenia.

Kolejna sprawa - mam wrażenie, że kierownica ma sporo mniejsze opory mechaniczne i lżej się nią kręci. O wiele szybciej i lepiej zakładam kontry, zauważyłem to od razu jak tylko wyjechałem na Nurba Nissanem R390 - szybki ruch i maszyna skarcona. Dwa silniki FF również robią różnicę (FF ustawione mam na 10, tak jak z DFGT) - efekty są bardziej precyzyjne, subtelne, nie tak "surowe". Kierownica też potrafi przypierdolić jak DFT a może nawet bardziej, ale mam wrażenie, że pomiędzy max a min siłą efektów jest o wiele więcej "poziomów" siły ("rozdielczość ff"), co daje bardziej naturalne wrażenie. Kółko odkręca się też wyraźnie szybciej na wyjściach z ciasnych nawrotów, nie muszę już jej w tym pomagać.

Mając DFGT byłem już przyzwyczajony do przycisków zmiany biegów. Pasowało mi to idealnie (pod wskazujący i środkowy palec) i zastanawiałem się, jak łopatki mogą być lepsze. Nawet obawiałem się, że będzie mi się jeździć gorzej, bo praca palcami jest większa. O głupoto! Metalowe łopatki G27 "robią" okrutnie! Pracują szybko i precyzyjnie, niezależnie od miejsca w którym się ją przyciśnie, z charakterystycznym i słyszalnym kliknięciem. Mają też ogranicznik, także nie da się ich wcisnąć za mocno i uszkodzić mikrostyku. Nie miałem żadnych problemów ze zmianami, w różnych pozycjach kierownicy i dłoni. Pracują też na tyle twardo, że nie ma mowy o podwójnych kliknięciach.

Pedały są chyba z kilka razy cięższe (plastik vs metal). I bardzo dobrze, bo siła z jaką trzeba na nich pracować jest wielokrotnie większa niż przy DFGT. Byłem w ciężkim szoku po wyjechaniu na tor - pedały chodzą dużo ciężej, szczególnie hamulec. Trzeba go bardzo mocno depnąć, żeby wcisnąć do dechy. Po odpuszczeniu momentalnie wraca do pozycji startowej. Pedał pracuje progresywnie, zwiększając swój opór wraz z dociskiem - początkowo jest mniej twardy niż pod koniec swojego ruchu. Wrażenie jest niesamowite a precyzja w dozowaniu hamulca/gazu nieprawdopodobna. W DFGT czasami dosłownie małym palcem od stopy muskałem hamulec dla delikatnych korekt, tu nie ma o tym mowy. Noga dostaje wycisk, zupełnie jak w realu.

Całość tych wrażeń to jednak mały chujek wobec tego co się działo po podłączeniu sziftera. To, jakich wrażeń dostarcza GT5 z G27 w konfiguracji z szifterem to rozpierdolenie skali dla każdego fana wyścigów. To jak się jeździ na tej kierownicy z manualem i sprzęgłem w GT5, tylko to jest warte dołożenia tej kasy. Zmiany biegów, praca sprzęgłem i gazem - coś pięknego. Sprzęgło nie działa cyfrowo (on/off) tylko analogowo, czuć jego ślizganie i moment "łapania". Można zgasić silnik, jak się na starcie za mało gazu da! Można wjebać luz przy dużej prędkości i wsłuchiwać się w szum powietrza i opon. kur**, można strzelać ze sprzęgła w łukach, wprowadzając samochód w piękne slajdy! Redukcje na dohamowaniach to coś pięknego. Biegi pracują szybko, precyzyjnie. I choć nie wyobrażam sobie, że będę startował z szifterem w lidze (łopatki szybsze) wrażenia są wspaniałe.

Ze zmiany jestem bardziej niż zadowolony. Sporo się naczytałem, jak to G27 jest lata świetlne przed DFGT i miałem pewne wątpliwości co do tego, czy rzeczywiście jest aż taka różnica. Z DFGT byłem bardzo zadowolony. Recenzje i opinie się nie myliły, faktycznie jest taka różnica, nawet większa niż sobie wyobrażałem. Jeśli masz możliwość zamiany i zastanawiałeś się nad tym to polecam - nie będziesz żałował. Kierownicę testowałem też na lapku z Live for Speed, rFactor i Richard Burns Rally - wszędzie działa idealnie, wszystko można sobie skalibrować i skonfigurować.

Wady (GT5): na szutrze napierdala jak DFGT (maszyna do szycia) i brak pełnej obsługi (Kaz, weź się kur** do roboty!).

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #764 dnia: Sierpnia 28, 2011, 12:27:32 pm »
Ja mam pytanie co do standu fanateca czy opłaca się brać za te 500zł? zdecydowany jestem na gt3rs pedały CS i dźwignie zmiany biegów

JED POLAND

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-08-2011
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 1
  • A w realu jezdze...tym co powyzej!
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #765 dnia: Sierpnia 28, 2011, 12:38:40 pm »
Chyba bym sie nie zastanawial...
Ba, ja sie nie zastanawialem - nie lubie rzezby, a tutaj wszystko bedzie pasowac od reki!
Octane Blue 2008 EVO X GSR w/SSS


PsychProtas

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-07-2011
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #766 dnia: Sierpnia 30, 2011, 10:23:25 am »
Czesc
mam kilka pytan
od wczoraj mam pierwsza kiere w zyciu.
Fanatec porsche 911 gt3 rs i do niej pedaly od logitech g25/g27
wszystko podlaczone do ps3 i teraz problem w GT5 nic nie widzi nic sie nie dzieje kiera nie dziala moze ktos ma jakies pomysly co sie dzieje  czy poprostu musze cos zrobic  w menu z kierownicami mam tylko kierownice logitech i thrumaster( chyba tak sie to pisze)
 dla proby wrzucilem druga gre dirt2 i tam kierownica dzialala znaczy na poczatku  caly czas obracalo w prawo  ale po skonfigurowaniu klawiszy  zaczela dzialac ale nie dzialaja pedaly zupelnie martwe .
 bardzo prosze o pomoc wczoraj spedzilem 3 h i zero rezultatu .
ostatnie pytanie czy ta kierownica zawsze tak ciezko sie kreci ? jak w maluchu bez wspomagania !! czy to normalne ?
dzieki za pomoc

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #767 dnia: Września 03, 2011, 05:55:35 am »
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2011, 12:28:37 pm wysłana przez sieq »

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #768 dnia: Września 04, 2011, 11:18:58 am »
Czesc
mam kilka pytan
od wczoraj mam pierwsza kiere w zyciu.
Fanatec porsche 911 gt3 rs i do niej pedaly od logitech g25/g27
wszystko podlaczone do ps3 i teraz problem w GT5 nic nie widzi nic sie nie dzieje kiera nie dziala moze ktos ma jakies pomysly co sie dzieje  czy poprostu musze cos zrobic  w menu z kierownicami mam tylko kierownice logitech i thrumaster( chyba tak sie to pisze)
 dla proby wrzucilem druga gre dirt2 i tam kierownica dzialala znaczy na poczatku  caly czas obracalo w prawo  ale po skonfigurowaniu klawiszy  zaczela dzialac ale nie dzialaja pedaly zupelnie martwe .
 bardzo prosze o pomoc wczoraj spedzilem 3 h i zero rezultatu .
ostatnie pytanie czy ta kierownica zawsze tak ciezko sie kreci ? jak w maluchu bez wspomagania !! czy to normalne ?
dzieki za pomoc
Witaj,po pierwsze mam pytanie jaki model kierownicy kupiłeś????Jeżeli V2 to będzie działać bez problemu,natomiast V1 działa tylko i wyłącznie z pc :(Kierownica V2 powinna działać bez problemu bo sam na takiej grałem ok.3 miechów
-przede wszystkim uruchom konsole padem,następnie przełącz pada jako 2 kontroler
-następnie włącz kierownice do prądu i włóż kabel usb do pierwszego portu w PS3
-przełącz kierownice w menu w tryb dla PS3 i gotowe
-kierownica kręci się tak ciężko bo domyślnie na ustawioną siłę ForceFeedback na max ale to możesz zmienić w menu kierownicy jak i kąt skrętu,siłe abs,dead zone,spring itd. wystarczy poczytać instrukcję obsługi którą niestety trzeba sciągnąć ze strony Fanateca :P
Tu masz link do strony ze wszystkimi instrukcjami napewno ci pomogą....
http://www.fanatec.de/html/index.php?id=3116&lang=en
Ściągnij,rozpakuj i masz wszystko pięknie opisane ;)
ps.Gratuluje zakupu-będziesz mega zadowolony
ps1.Nie musisz dziękować :lol:
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2011, 11:21:59 am wysłana przez MrArt-PL »

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #769 dnia: Września 06, 2011, 07:35:18 am »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #770 dnia: Września 08, 2011, 05:55:14 am »
Czesc
mam kilka pytan
od wczoraj mam pierwsza kiere w zyciu.
Fanatec porsche 911 gt3 rs i do niej pedaly od logitech g25/g27
wszystko podlaczone do ps3 i teraz problem w GT5 nic nie widzi nic sie nie dzieje kiera nie dziala moze ktos ma jakies pomysly co sie dzieje  czy poprostu musze cos zrobic  w menu z kierownicami mam tylko kierownice logitech i thrumaster( chyba tak sie to pisze)
 dla proby wrzucilem druga gre dirt2 i tam kierownica dzialala znaczy na poczatku  caly czas obracalo w prawo  ale po skonfigurowaniu klawiszy  zaczela dzialac ale nie dzialaja pedaly zupelnie martwe .
 bardzo prosze o pomoc wczoraj spedzilem 3 h i zero rezultatu .
ostatnie pytanie czy ta kierownica zawsze tak ciezko sie kreci ? jak w maluchu bez wspomagania !! czy to normalne ?
dzieki za pomoc
Witaj,po pierwsze mam pytanie jaki model kierownicy kupiłeś????Jeżeli V2 to będzie działać bez problemu,natomiast V1 działa tylko i wyłącznie z pc :(Kierownica V2 powinna działać bez problemu bo sam na takiej grałem ok.3 miechów
-przede wszystkim uruchom konsole padem,następnie przełącz pada jako 2 kontroler
-następnie włącz kierownice do prądu i włóż kabel usb do pierwszego portu w PS3
-przełącz kierownice w menu w tryb dla PS3 i gotowe
-kierownica kręci się tak ciężko bo domyślnie na ustawioną siłę ForceFeedback na max ale to możesz zmienić w menu kierownicy jak i kąt skrętu,siłe abs,dead zone,spring itd. wystarczy poczytać instrukcję obsługi którą niestety trzeba sciągnąć ze strony Fanateca :P
Tu masz link do strony ze wszystkimi instrukcjami napewno ci pomogą....
http://www.fanatec.de/html/index.php?id=3116&lang=en
Ściągnij,rozpakuj i masz wszystko pięknie opisane ;)
ps.Gratuluje zakupu-będziesz mega zadowolony
ps1.Nie musisz dziękować :lol:

Przeczytasz w końcu PM i odpowiesz?  :-x Z góry dziękuje

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #771 dnia: Września 08, 2011, 09:55:14 am »
Czesc
mam kilka pytan
od wczoraj mam pierwsza kiere w zyciu.
Fanatec porsche 911 gt3 rs i do niej pedaly od logitech g25/g27
wszystko podlaczone do ps3 i teraz problem w GT5 nic nie widzi nic sie nie dzieje kiera nie dziala moze ktos ma jakies pomysly co sie dzieje  czy poprostu musze cos zrobic  w menu z kierownicami mam tylko kierownice logitech i thrumaster( chyba tak sie to pisze)
 dla proby wrzucilem druga gre dirt2 i tam kierownica dzialala znaczy na poczatku  caly czas obracalo w prawo  ale po skonfigurowaniu klawiszy  zaczela dzialac ale nie dzialaja pedaly zupelnie martwe .
 bardzo prosze o pomoc wczoraj spedzilem 3 h i zero rezultatu .


ostatnie pytanie czy ta kierownica zawsze tak ciezko sie kreci ? jak w maluchu bez wspomagania !! czy to normalne ?
dzieki za pomoc
Witaj,po pierwsze mam pytanie jaki model kierownicy kupiłeś????Jeżeli V2 to będzie działać bez problemu,natomiast V1 działa tylko i wyłącznie z pc :(Kierownica V2 powinna działać bez problemu bo sam na takiej grałem ok.3 miechów
-przede wszystkim uruchom konsole padem,następnie przełącz pada jako 2 kontroler
-następnie włącz kierownice do prądu i włóż kabel usb do pierwszego portu w PS3
-przełącz kierownice w menu w tryb dla PS3 i gotowe
-kierownica kręci się tak ciężko bo domyślnie na ustawioną siłę ForceFeedback na max ale to możesz zmienić w menu kierownicy jak i kąt skrętu,siłe abs,dead zone,spring itd. wystarczy poczytać instrukcję obsługi którą niestety trzeba sciągnąć ze strony Fanateca :P
Tu masz link do strony ze wszystkimi instrukcjami napewno ci pomogą....
http://www.fanatec.de/html/index.php?id=3116&lang=en
Ściągnij,rozpakuj i masz wszystko pięknie opisane ;)
ps.Gratuluje zakupu-będziesz mega zadowolony
ps1.Nie musisz dziękować :lol:

Przeczytasz w końcu PM i odpowiesz?  :-x Z góry dziękuje

Sorry,nie widziałem pw,odpowiedz poszła do ciebie.....

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #772 dnia: Września 20, 2011, 00:12:19 am »
Nowy fanatec dostępny
http://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=21&products_id=100&osCsid=daf7e6f2cdb42aab14d1c6e9844018f9
i nowe pedały
http://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=28&products_id=101&osCsid=daf7e6f2cdb42aab14d1c6e9844018f9
Cena za zestaw 399 euro więc nie najgorzej,pedały można odwracać ja w T500 RS,manetki do biegów na stałe,3 silniki FF,Load Cell w pedale hamulca itp,itd
Jak dla mnie maks wypas i 100 euro taniej niż T500 a działa z PS3,X360 i Pc :lol:........zamawiać koledzy będzie niezły prezent na święta :P

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #773 dnia: Września 20, 2011, 08:10:26 am »
Czekamy na wnikliwą recenzję!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #774 dnia: Września 20, 2011, 09:18:24 am »
Strasznie ch**owy wygląd. :-?

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #775 dnia: Września 20, 2011, 09:35:31 am »
Mi też się nie podoba..

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #776 dnia: Września 21, 2011, 19:42:34 pm »
Tragedia ten csr... Euro drogie muszę poczekać trochę dłużej za swoim fanatykiem  :roll: Ma ktoś już t500rs?

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #777 dnia: Września 21, 2011, 19:48:58 pm »
Nie wiem czy interesuję Cię kupowanie "na raty". Jednak kierownicę można wyrwać nawet w niezłej cenie:

http://www.ebay.de/itm/FANATEC-PORSCHE-911-GT2-xBox-360-PS3-PC-/300601006839?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item45fd375af7

Do tego trzeba by tylko dokupić pedały i jazda. 8)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #778 dnia: Września 22, 2011, 18:58:04 pm »
Raczej nie. Chciałbym wszystko razem ze stojakiem pedały CB i szifterami do 2k pewna gwarancja wszystko w jednej pace. No i ten przycisk Xklocka na tej gt2 mi nie pasuje kolor gt3 też fajniejszy. Od t500rs odrzuca mnie brak Hsziftera. Jak wyjdzie pewnie będzie kosztował 1000zł i zagadką też jest sposób jego podłączenia do kierownicy. Jeśli na usb do konsoli to EPIC FAIL IMO

Wiadomość scalona: Września 22, 2011, 19:16:36 pm
Jeśli kogoś ciekawi dlaczego sprzedałem g27 to trochę rozczarowała mnie przy jeździe bolidem F1 w gt5. Na zakrętach ff nie działa zbyt realistycznie niby ciągnie w jedną stronę ale na szczycie a właściwie przy wyjściu strzela znacząco tak szybko prawo lewo tylko przez chwilę i to jest takie mechaniczne surowe nie wiem jak to określić. Tzn nie wiem czy to realistyczne czy nie ale jestem bardzo bardzo ciekawy jak działa pasek w fanatecu no i te pedały club sport mnie zaczarowały i ogólnie wygląd gt3  8)
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2011, 19:16:36 pm wysłana przez sieq »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #779 dnia: Września 22, 2011, 19:47:58 pm »
Niczego takiego u siebie w GT5 nie zauważyłem grając przy pomocy G27, a startowałem w turnieju gdzie ścigało się bolidami po około 70 okrążeń, więc trochę tym pojeździłem.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #780 dnia: Września 23, 2011, 00:02:02 am »
Raczej nie. Chciałbym wszystko razem ze stojakiem pedały CB i szifterami do 2k pewna gwarancja wszystko w jednej pace. No i ten przycisk Xklocka na tej gt2 mi nie pasuje kolor gt3 też fajniejszy. Od t500rs odrzuca mnie brak Hsziftera. Jak wyjdzie pewnie będzie kosztował 1000zł i zagadką też jest sposób jego podłączenia do kierownicy. Jeśli na usb do konsoli to EPIC FAIL IMO

Wiadomość scalona: Września 22, 2011, 19:16:36 pm
Jeśli kogoś ciekawi dlaczego sprzedałem g27 to trochę rozczarowała mnie przy jeździe bolidem F1 w gt5. Na zakrętach ff nie działa zbyt realistycznie niby ciągnie w jedną stronę ale na szczycie a właściwie przy wyjściu strzela znacząco tak szybko prawo lewo tylko przez chwilę i to jest takie mechaniczne surowe nie wiem jak to określić. Tzn nie wiem czy to realistyczne czy nie ale jestem bardzo bardzo ciekawy jak działa pasek w fanatecu no i te pedały club sport mnie zaczarowały i ogólnie wygląd gt3  8)
Do T500 RS jest już shifter do kupienia i wygląda kozacko,a z recenzji wynika że wymiata na całej linii i porównują go do produktów ActLab czyli najwyższa półka-cena 100 $.
Co do Fanateca nie zauważyłem żeby w GT5 coś takiego występowało zarówno w GT3RS jak i Turbo S bo na obu ogrywałem GT5.
Zresztą w G27 też nic takiego nie miałem z tego co pamiętam-może trafił się tobie jakiś trefny model......
A tak od siebie bardzo polecam GT3RS w zestawie Clubsport,z nowym schifterem Clubsport i stojakiem Fanateca,zmieścisz się spokojnie w 2 tyś.
Sprawdz www.fanatec.de :lol:

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #781 dnia: Września 23, 2011, 14:29:15 pm »
Sprawdź obecny kurs euro  ;) Moja g27 była sprawna i nie każdym zakręcie to występowało. Szybki pochylony zakręt (np high speed ring) i na wyjściu łup prawo lewo w czasie mniej niż sek razem z wibracjami. Może za dużo nasłuchałem się o wyższości kierownic na pasek no nie wiem zobaczymy porównamy. Daj linka do tego szifter i jak on jest podłączany i kiedy wyjdzie to może jeszcze zmienię decyzje.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #782 dnia: Września 23, 2011, 19:20:48 pm »
Sprawdź obecny kurs euro  ;) Moja g27 była sprawna i nie każdym zakręcie to występowało. Szybki pochylony zakręt (np high speed ring) i na wyjściu łup prawo lewo w czasie mniej niż sek razem z wibracjami. Może za dużo nasłuchałem się o wyższości kierownic na pasek no nie wiem zobaczymy porównamy. Daj linka do tego szifter i jak on jest podłączany i kiedy wyjdzie to może jeszcze zmienię decyzje.
Wygląda masakrycznie i tak też działa....bajeczka
http://www.thrustmaster.com/product.aspx?ProductID=238&PlatformID=12
Tu masz opis z prasy
http://www.thrustmaster.com/Press.aspx?PressID=319

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #783 dnia: Września 23, 2011, 19:42:42 pm »
Eeee..miazga!



<--tu od 5:15.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #784 dnia: Września 25, 2011, 11:19:41 am »
Dzięki ciekawe jaka cena w pln

prosto-20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-09-2011
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #785 dnia: Września 25, 2011, 18:13:54 pm »
Witam wszystkich.

Tydzien temu kupilem kierownice g27 do GT5 i jestem z niej zadowolony ale bardzo ubolewam nad tym, ze nie jest wspierana przez ta gre.
Zauwazylem jeszcze jeden problem. Gdy jezdze Lancerem Evo 10 lub Renault Clio Sport to przy predkosciach powyzej 200km/h bije kierownice w obie strony i ciezko ja utrzymac. Przez takie szarpanie autem sa gorsze czasy i trudniej zapanowac nad samochodem. Na przyklad w Focusie ST takiego problemu nie zauwazylem.
Szukam wszedzie w internecie rozwiazan tego problemu (tak trafilem na to forum i przeczytalem ten caly watek) ale nie moge znalezc.


MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #786 dnia: Września 25, 2011, 21:31:51 pm »
Witam wszystkich.

Tydzien temu kupilem kierownice g27 do GT5 i jestem z niej zadowolony ale bardzo ubolewam nad tym, ze nie jest wspierana przez ta gre.
Zauwazylem jeszcze jeden problem. Gdy jezdze Lancerem Evo 10 lub Renault Clio Sport to przy predkosciach powyzej 200km/h bije kierownice w obie strony i ciezko ja utrzymac. Przez takie szarpanie autem sa gorsze czasy i trudniej zapanowac nad samochodem. Na przyklad w Focusie ST takiego problemu nie zauwazylem.
Szukam wszedzie w internecie rozwiazan tego problemu (tak trafilem na to forum i przeczytalem ten caly watek) ale nie moge znalezc.


Po prostu w niektórych autach bardziej czuć to szarpanie w innych nie,nie ma rozwiązania tego problemu w kierownicach Logitecha.W Fanatecu można to zniwelować poprzez ustawienie tak zwanego Deadzone...... ;)

prosto-20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-09-2011
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #787 dnia: Września 25, 2011, 22:03:54 pm »
Tylko ze to nie jest realistyczne. W prawdziwym samochodzie sie tak nie dzieje. Czyli produkty Logitecha sa niewarte kupna!?
Thrustmaster t500 rs jest za 375 funtow czyli 1880 zloty. Drogo i do tego bez skrzyni biegow.

________

Za g27 uzywana dalem 165 Ł (830zl).
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2011, 22:22:29 pm wysłana przez prosto-20 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #788 dnia: Września 25, 2011, 22:28:01 pm »
Musisz mocno trzymać kierownicę. Innej rady nie ma. To i tak z G27 nie ma tragedii w tej kwestii. DFP dopiero szarpało. O ile G27 dam radę utrzymać (wliczając w to jazdę najszybszymi pojazdami w GT5), tak z DFP nie potrafiłem sobie poradzić.

prosto-20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-09-2011
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #789 dnia: Września 25, 2011, 22:41:28 pm »
Wlasnie rozlalem pol kubka herbaty na biurko. Poszlo po sluchawkach, scianie, komputerze (plyn dostal sie do srodka dzieki siatkom wywiewu i zalal sie przedni filtr) i pare innych rzeczy.

Hmm, a nie ma kierownicy ktora GT5 obsluguje i mozna zmieniac opcje i przypisac przyciski? Taka w ktorej nie ma tego bledu?

http://allegro.pl/thrustmaster-t-500-rs-mega-okazja-i1835795074.html T500 rs za 1500 zl kupujcie.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2011, 23:08:12 pm wysłana przez prosto-20 »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #790 dnia: Września 26, 2011, 20:27:07 pm »
sam ją kup jak taka okazja huehue

prosto-20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-09-2011
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #791 dnia: Września 26, 2011, 20:43:31 pm »
Nie ma mnie w PL

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #792 dnia: Września 26, 2011, 20:50:33 pm »
Sprzedający w tej aukcji
wystawia faktury VAT
zgadza się na wysyłkę za granicę

prosto-20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-09-2011
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #793 dnia: Września 26, 2011, 21:13:58 pm »
Ale nie chce wydawac na kiere 300 funtow. 165 bylo dla mnie sporo.

Moze za jakis czas wlacze konsole, pobiora sie i zainstaluja aktualizacje do GT5 (czasami sie zdarzaja), i w menu zobacze, ze moja kierownica jest wspomagana.
Trzeba czekac az nowe kierownice potanieja. Moze wtedy pojawi sie g29? :lol:
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2011, 21:17:25 pm wysłana przez prosto-20 »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #794 dnia: Września 27, 2011, 07:55:53 am »
Prześledziłem kiedyś twitter`a Kaza, żeby znaleźć informację dot. wsparcia G25/27. Na początku jest wpis, że pracują nad tym, później, że sprawa jest poważniejsza niż początkowo sądzili, i ostatni (o ile dobrze pamiętam), że to potrwa. To był sam początek roku 2011, więc jeśli do dziś GT5 nie obsługuje tych kierownic to już obsługiwać nie będzie.
Teraz sztama jest z Thrustmaster`em i (zapewne) umowa nie pozwala im na pełne wsparcie konkurencji - kasa, kasa, kasa.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #795 dnia: Października 01, 2011, 00:48:58 am »
ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy pedałami Clubsport a tymi nowymi CSR?


i mała ciekawostka ;)
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2011, 00:51:51 am wysłana przez pawel_k »

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #796 dnia: Października 11, 2011, 00:07:10 am »
Fanatec nie wysyła swoich kierownic do Polski - nie wiadomo czy tymczasowo czy permanentnie. miło.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #797 dnia: Października 11, 2011, 09:18:13 am »
To był sam początek roku 2011, więc jeśli do dziś GT5 nie obsługuje tych kierownic to już obsługiwać nie będzie.
Cieszę się, że się myliłem.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #798 dnia: Października 13, 2011, 10:13:33 am »
http://allegro.pl/kierownica-fanatec-gt2-ps3-x360-pc-wroclaw-i1864329286.html czternaście baniek za używaną gt2. Ładnie... ;o
Fryty tyty dotknij pyty

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #799 dnia: Października 19, 2011, 16:59:00 pm »
Dzisiaj kupiłem w końcu T500 RS :lol:Jak w piątek dostanę i trochę objeżdzę Spa i fury TC to skrobnę parę zdań na temat tej kiery i porównam do G27 na której teraz gram i pięknie obsługuje GT5 po Spec.2.0 :P

edit.jak ktoś jest chętny na moją G27 używana dosłownie 1 tydzień-stan jak nowa oczywiście z gwarancją to pisać na priv...
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2011, 17:00:42 pm wysłana przez MrArt-PL »