Autor Wątek: Gran Turismo 5 Kierownice  (Przeczytany 264403 razy)

0 użytkowników i 23 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #160 dnia: Października 06, 2010, 12:00:00 pm »
W GT5:P, Shift i ProStreet można wyłączyć sprzęgło. Z GT5:P jest taki problem, że gra nie obsługuje kierownicy G27 i nie można zmieniać biegów na łopatkach. Trzeba używać skrzyni w systemie H. Co do samego sprzęgła to w GT5:P też dziwnie się je uruchamia, bo należy wcisnąć zaraz przed startem (w momencie jak auto już jedzie i steruje nim konsola) trójkąt. Pomijam fakt, że działa ono na zasadzie sprzęgieł on-off co w samo w sobie świadczy o poważnym niedociągnięciu ze strony PD (oby w GT5 było to oddane należycie).

Trochę mnie niepokoi to co napisałes,że GT5-P nie obsługuje  G27. A co będzie jak to samo stanie się przy GT5? Jęsli też się okaże,że nie obsługuje ona wszystkich funkcji tej kiery. Dla mnie na przykład to, że nie mozna jeździc na shifterach byłoby sporym minusem. Nie dość ,że G27 nie ma juz skrzyni sekwencyjnej ,to jeszcze nie dało by się jeździc na shifterach. Jeszcze jedno pytanie co do skrzyni w układzie H. Czy na niej da się też jeździc samochodami ,które mają 7 biegów?

GT5 na 100% będzie w pełni obsługiwać G27. Już GT:Academy to robiło. Poza tym nie mogą dopuścić żeby nie dało się jeździć autami z 7 biegami.

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #161 dnia: Października 06, 2010, 19:52:00 pm »
No i klamka zapadła. Zamieniam kierownicę na G27. Mam nadzieję,że nie będę załował.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #162 dnia: Października 06, 2010, 22:17:10 pm »
No i klamka zapadła. Zamieniam kierownicę na G27. Mam nadzieję,że nie będę załował.
Gratuluje trafnego wyboru :P

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #163 dnia: Października 07, 2010, 16:11:55 pm »
Pytanie do osob ktore maja badz posiadaly kierownice DFGT.Jak sprawdzaja sie przyciski z tylu kierownicy zamiast lopatek.Chodzi o to czy podczas jazdy sa tuz pod palacmi i czy w miare plynnie wchodza i ogolnie czy jest to rozwiazane wygonie ? Zastanawiam sie nad kupnem tego sprzetu ale strasznie wkurza mnie brak lopatek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #164 dnia: Października 07, 2010, 16:24:31 pm »
Ja miałem DFP, która ma identyczne łopatki i nigdy nie miałem problemu z trafieniem w zmianę biegu. Przyciski nie są duże, ale spokojnie spełniają swoją funkcje. Charakterystycznie klikają co pozwala dokładnie odczuwać ich wciśnięcie. G27 mimo dużych metalowych shifter'ów ma ten problem, że cicho klikają i na podkręconym kinie domowym nie słychać tego. W dodatku przez to, że łopatki są duże, to nie czuć żadnego przeskakiwania w momencie wbicia biegów co jeszcze bardziej utrudnia ich wyczucie. Działają zbyt płynnie.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #165 dnia: Października 07, 2010, 16:46:43 pm »
No to swietnie,moje ostatnie watpliwosci zostaly rozwiane,nie pozostalo nic innego jak tylko znalesc w dobrej cenie i zamowic:)

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #166 dnia: Października 07, 2010, 17:55:04 pm »
No to swietnie,moje ostatnie watpliwosci zostaly rozwiane,nie pozostalo nic innego jak tylko znalesc w dobrej cenie i zamowic:)

Dla twojej 100% pewności, jako posiadacz DFGT ;) mogę powiedzieć, te przyciski nie są takie złe jak je ludzie opisują, grałem na G25 i łopatki zmiany biegów spisują się moim zdaniem bardzo podobnie :) Nie miałem większych problemów z używaniem ich...

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #167 dnia: Października 07, 2010, 18:30:04 pm »
No to swietnie,moje ostatnie watpliwosci zostaly rozwiane,nie pozostalo nic innego jak tylko znalesc w dobrej cenie i zamowic:)

Dla twojej 100% pewności, jako posiadacz DFGT ;) mogę powiedzieć, te przyciski nie są takie złe jak je ludzie opisują, grałem na G25 i łopatki zmiany biegów spisują się moim zdaniem bardzo podobnie :) Nie miałem większych problemów z używaniem ich...

Ok,dzieki wielkie.Patrzac na zdjecia wydawalo mi sie ze nie do konca moze to byc wygodne,jesli jest inaczej to bomba :grin:

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #168 dnia: Października 07, 2010, 20:06:06 pm »
jako posiadacz tej kierownicy i krótkich palców stwierdzam, że przyciski nie są idealne. przy wygodnym ułożeniu rąk na kierownicy żeby pewnie zmienić bieg trzeba zrobić wyraźny ruch nadgarstkiem, bo nie odrywając rąk z idealnego położenia sięgam przycisków tylko końcówkami palców, więc trzeba po pierwsze użyć dużej siły (a przyciski chodzą dość ciężko), jak i końcówką palców nasikamy na kant co po paru godzinach pozostawia trwały ślad na palcu...

ogólnie nie jest to coś dyskwalifikującego, bo przyzwyczajenie się do tego ruchu nadgarstkiem przychodzi szybko i robi się to intuicyjnie, ale do wygody prawdziwych łopatek to się nawet nie umywa (nawet do tych plastikowych, ale dużych, ze starego Driving Force)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #169 dnia: Października 07, 2010, 20:23:36 pm »
To musisz mieć wyjątkowo krótkie palce, albo ja mam wyjątkowo długie ponieważ shifter'y na DFP sięgałem aż z naddatkiem.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #170 dnia: Października 07, 2010, 20:38:00 pm »
Widze ze co osoba to inna opinia.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #171 dnia: Października 07, 2010, 20:51:21 pm »
ale też w żaden sposób nie odradzam tej kierownicy ;) sam na niej gram i jestem bardzo zadowolony. napisałem po prostu jaką z doświadczenia widzę przewagę shifetrów nad przyciskami, aczkolwiek faktycznie mogę mieć wyjątkowo krótkie palce więc tego "problemu" możesz nawet nie zauważyć.

w każdym razie ewentualny problem braku prawdziwych shifterów będzie nieporównywalnie mniejszy niż tandetne pedały ;)

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #172 dnia: Października 08, 2010, 00:33:50 am »

w każdym razie ewentualny problem braku prawdziwych shifterów będzie nieporównywalnie mniejszy niż tandetne pedały ;)


Jesli chodzi o pedaly od poczatku bylem swiadomy ich jakosci z czym sie pogodzilem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #173 dnia: Października 08, 2010, 09:28:53 am »
Nie są takie tragiczne. Sam się przekonasz. Pozwalają na fajną zabawę.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #174 dnia: Października 08, 2010, 20:39:07 pm »
tak jak oglądam te kierownice Fanateca to nachodzi mnie taka myśl, że genialnie byłoby dostać od Ligitecha takie klocki z których moglibyśmy sobie złożyć idealną kierownicę ;)

Widzę to tak, że dostajemy w standardzie porządną kierownicę, i potem dobieramy do niej to co nam potrzeba. Chcemy do niej skrzynię H i sprzęgło - nie ma problemu - dobieramy odpowiednie klocki. Chcemy lepsze pedały z symulacją ABS - uiszczamy odpowiednią ilość PLN i mamy. Jeśli ktoś tak jak ja nie potrzebuje sprzęgła i skrzyni H to bierze sobie porządne pedały gazu i hamulca. Chcemy shiftery zamiast przycisków - dokupujemy odpowiednie łopatki (plastik, metal, karbon - do wyboru do koloru) i wkręcamy na przyciski bo są do tego przewidziane otwory. Chcemy zamszu lub skóry zamiast gumowego koła - kupujemy porządne pokrowce lub sama bazowa kierownica występuje w różnych wersjach. Chcemy wyświetlacz LED taki jak w G27 - kupujemy i wsadzamy w odpowiedni otwór. Dla każdego coś miłego :) Oczywiście dla tych co nie lubią się zastanawiać można kupić gotowe zestawy w różnej konfiguracji.

Wszystko naszło mnie z powodu mojego niezdecydowania odnośnie kierownicy. Posiadane przeze mnie DFGT jest dla mnie trochę za słabe i nie spełnia w 100% moich oczekiwań, jako kierownica średniej klasy jest bardziej niż ok, ale jak ktoś jest fanem ścigania to jednak chciałby czegoś więcej. Z kolei G27 też nie jest idealne bo jestem zmuszony do kupna czegoś czego nie potrzebuje - mi bardziej odpowiadałaby taka wersja light - kierownica ta sama, ale tylko dwa pedały bez sprzęgła, moduł skrzyni i przycisków mógłby być ograniczony do samych przycisków lub do sekwencji góra-dół takiej jak w G25 w odpowiednim ułożeniu pokrętła. Żeby nie była to za duża konkurencja dla G27 to mogłoby to kosztować niewiele mniej, powiedzmy że jeśli G27 teraz jest do wyrwania za 1050zł to taka G27Light mogłaby kosztować 900-950zł. Dzięki temu Logitech nie traciłby rynku będącego pomiędzy DFGT a G27 (które dzieli przepaść), bo w ich ofercie brakuje właśnie takiego środka, przez co ludzie są trochę zmuszaniu do kupna równie nieidealnych kierownic typu Thrustmaster Ferrari....
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2010, 20:41:59 pm wysłana przez pawel_k »

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #175 dnia: Października 08, 2010, 21:37:19 pm »
tak jak oglądam te kierownice Fanateca to nachodzi mnie taka myśl, że genialnie byłoby dostać od Ligitecha takie klocki z których moglibyśmy sobie złożyć idealną kierownicę ;)

Widzę to tak, że dostajemy w standardzie porządną kierownicę, i potem dobieramy do niej to co nam potrzeba. Chcemy do niej skrzynię H i sprzęgło - nie ma problemu - dobieramy odpowiednie klocki. Chcemy lepsze pedały z symulacją ABS - uiszczamy odpowiednią ilość PLN i mamy. Jeśli ktoś tak jak ja nie potrzebuje sprzęgła i skrzyni H to bierze sobie porządne pedały gazu i hamulca. Chcemy shiftery zamiast przycisków - dokupujemy odpowiednie łopatki (plastik, metal, karbon - do wyboru do koloru) i wkręcamy na przyciski bo są do tego przewidziane otwory. Chcemy zamszu lub skóry zamiast gumowego koła - kupujemy porządne pokrowce lub sama bazowa kierownica występuje w różnych wersjach. Chcemy wyświetlacz LED taki jak w G27 - kupujemy i wsadzamy w odpowiedni otwór. Dla każdego coś miłego :) Oczywiście dla tych co nie lubią się zastanawiać można kupić gotowe zestawy w różnej konfiguracji.

Wszystko naszło mnie z powodu mojego niezdecydowania odnośnie kierownicy. Posiadane przeze mnie DFGT jest dla mnie trochę za słabe i nie spełnia w 100% moich oczekiwań, jako kierownica średniej klasy jest bardziej niż ok, ale jak ktoś jest fanem ścigania to jednak chciałby czegoś więcej. Z kolei G27 też nie jest idealne bo jestem zmuszony do kupna czegoś czego nie potrzebuje - mi bardziej odpowiadałaby taka wersja light - kierownica ta sama, ale tylko dwa pedały bez sprzęgła, moduł skrzyni i przycisków mógłby być ograniczony do samych przycisków lub do sekwencji góra-dół takiej jak w G25 w odpowiednim ułożeniu pokrętła. Żeby nie była to za duża konkurencja dla G27 to mogłoby to kosztować niewiele mniej, powiedzmy że jeśli G27 teraz jest do wyrwania za 1050zł to taka G27Light mogłaby kosztować 900-950zł. Dzięki temu Logitech nie traciłby rynku będącego pomiędzy DFGT a G27 (które dzieli przepaść), bo w ich ofercie brakuje właśnie takiego środka, przez co ludzie są trochę zmuszaniu do kupna równie nieidealnych kierownic typu Thrustmaster Ferrari....
Rozwiązanie problemu twojego jest proste-wejdz na strone Fanateca i zrób sobie co chcesz i jak chesz.Tylko to wszystko wiąże się z kosztami,ale nieraz warto dać więcej za produkt który jest tego warty jak w przypadku Fanateca.Ja tak zrobiłem i jestem MEGA zadowolony :grin:
Kupiłem dokładnie to co chciałem i w takim zestawie jak chciałem bez kompromisów.
Dzisiaj zrobiłem update firmweru kierownicy i jestem w szoku co dodali:
-regulacja kąta obrotu od 0 do 900 stopni w regulacji co 10 stopni
-regulacja deadzone kierownicy i pedałów co 10 stopni
-regulacja siły abs na kierownice i pedał hamulca
-ps button na kole kierownicy
-obsługa skrzyni 7G a to tylko niektóre ze wszystkich funkcji,wszystko dostępne z menu kierownicy-to się nazywa dbałość o klienta.
Powiem krótko-można sobie skonfigurować zestaw jaki sobie zamarzysz a kwoty są podobne do Logitecha, nie mówiąc juz o wykonaniu i jakosci.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2010, 21:43:46 pm wysłana przez MrArt-PL »

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #176 dnia: Października 08, 2010, 22:27:00 pm »
Fanateca raczej sobie odpuszczę bo jednak poziom cenowy jednak jest trochę zbyt wygórowany - na razie zastanawiam się nad ewentualnym olaniem Thrustmastera i kupnem G27 (jednak ten Thrustmaster to dalej byłaby niewiele wnosząca zmiana i dalej byłby to półśrodek do wyższej półki kierownic), ale też postaram się powstrzymać i zostać przy DFGT bo jednak na wiosnę chcę zmienić samochód więc każda kwota się przyda ;) Na razie napisałem do Wheel Stand Pro czy można dokupić jakiś kit który pozwoli mi bezproblemowo podpiąć G27 do WSP kupionego pod DFGT, bo to też jest dla mnie bariera żeby nie tworzyć dodatkowych kosztów sprzedając jedno WSP (i tracąc na tym sporo kasy) i kupując nowe. Jeśli się da to decyzję ostateczną podejmę po ograniu G27 w pracy - przyszedł dzisiaj do firmy fotel Playseat (wygląda fantastycznie i jest wbrew pozorom bardzo kompaktowy) ale gdzieś po drodze zaginęła paczka z kierownicą ;)

btw widział ktoś na żywo taką nakładkę ? http://playseat.com/shop/pl/accessories/logitech-g25-break-pedal.html

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #177 dnia: Października 09, 2010, 08:25:15 am »
Paweł sama kierownica Fanatec plus same pedały, bez shiftera nie wyniosą Cię nic ponad koszt G27.

Oto kalkulacja z mojej strony:

Sam moduł kierownicy z łopatkami kosztuję 180 Euro z wysyłką, czyli 810 zł: http://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=21&products_id=89&osCsid=3388db2a00c6e49d91937f1c6b85b5cf

+ do tego pedały które kosztują 50 Euro czyli 225 zł:

http://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=28&products_id=63&osCsid=3388db2a00c6e49d91937f1c6b85b5cf

+ kabelek którym to łączysz(choć nie wiem czy jest w zestawie), koszt 9 zł:

http://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=28&products_id=87&osCsid=3388db2a00c6e49d91937f1c6b85b5cf

Wychodzi Ci cena 1044zł z przesyłką, a masz lepszą kierownicę niż G27 i to co Ci jest potrzebne.

Ewentualnie zostawiasz pedały z G25/G27, kupujesz samą kierownice Fanateca za 810zł i do tego tą przejściówkę by te pedały działały(kosztuję 68zł z wysyłką):

http://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=28&products_id=79&osCsid=3388db2a00c6e49d91937f1c6b85b5cf

 8)


MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #178 dnia: Października 09, 2010, 10:14:31 am »
Paweł sama kierownica Fanatec plus same pedały, bez shiftera nie wyniosą Cię nic ponad koszt G27.

Oto kalkulacja z mojej strony:

Sam moduł kierownicy z łopatkami kosztuję 180 Euro z wysyłką, czyli 810 zł: http://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=21&products_id=89&osCsid=3388db2a00c6e49d91937f1c6b85b5cf

+ do tego pedały które kosztują 50 Euro czyli 225 zł:

http://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=28&products_id=63&osCsid=3388db2a00c6e49d91937f1c6b85b5cf

+ kabelek którym to łączysz(choć nie wiem czy jest w zestawie), koszt 9 zł:

http://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=28&products_id=87&osCsid=3388db2a00c6e49d91937f1c6b85b5cf

Wychodzi Ci cena 1044zł z przesyłką, a masz lepszą kierownicę niż G27 i to co Ci jest potrzebne.

Ewentualnie zostawiasz pedały z G25/G27, kupujesz samą kierownice Fanateca za 810zł i do tego tą przejściówkę by te pedały działały(kosztuję 68zł z wysyłką):

http://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=28&products_id=79&osCsid=3388db2a00c6e49d91937f1c6b85b5cf

 8)



To samo miałem na myśli Dawido-koszt ten sam a sprzęt lepszy.Apropo po wczorajszym update moje kierownicy granie W Ferrari nabrało całkiem innych kolorów na plus oczywiście więc paweł z ręką na sercu polecam ten sprzęt-na twoim miejscu rozejrzałbym się za kierownicą Fanatec 911 GT RS V2-bajeczka. :P

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #179 dnia: Października 09, 2010, 10:42:46 am »
Tylko na razie te kierownice Fanateca nie są u nich dostępne. MRArt-PL miałeś i kierę logitecha i teraz masz fanateca. W czym według Ciebie objawia się wyższość sprzętu tej ostatniej firmy?

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #180 dnia: Października 09, 2010, 10:45:37 am »
Boban też masz 3 lata gwarancji na g27? :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #181 dnia: Października 09, 2010, 10:48:56 am »
Boban też masz 3 lata gwarancji na g27? :)

Nie wiem. :o Tyle dają?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #182 dnia: Października 09, 2010, 10:53:23 am »
Tylko na razie te kierownice Fanateca nie są u nich dostępne. MRArt-PL miałeś i kierę logitecha i teraz masz fanateca. W czym według Ciebie objawia się wyższość sprzętu tej ostatniej firmy?
W wykonaniu i dbałości o szczegóły,w nieograniczonej możliwości ustawień z menu kierownicy-szczególnie po updejcie na 669,w możliwości złożenia sobie zestawu pod siebie czyli pedały,lewarki,schiftery itd,w cichszej pracy,w bardziej precyzyjnym czuciu samochodu jeżeli tak to mozna nazwać.Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie i nie myślcie sobie że jestem jakimś snobem i lubie drogie zabawki-po prostu mam porównanie. Ale to nie znaczy że sprzęt Logitecha jest zly,ustępuje po prostu Fanatecowi w kilku szczegółach. ;)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #183 dnia: Października 09, 2010, 10:56:42 am »
kiknij na pudełko tam gdzie po polsku jest maczkiem napisane. U mnie jest napisane że kierownica posiada pełną 3 letnią gwarancje producenta czy coś w tym stylu.
Widocznie w sklepach internetowych podają 2 lata ale dodatkowo jeszcze rok u producenta można reklamować. Ja swoją w morele.net brałem

"trzyletnia gwarancja i pomoc techniczna"
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2010, 11:01:55 am wysłana przez sieq »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #184 dnia: Października 09, 2010, 11:01:03 am »
Faktycznie jest napisane, że sprzęt ma 3 lata gwarancji. :grin: :grin: :grin:

Wiadomość scalona: [time]Październik 09, 2010, 14:55:52 pm[/time]
Dostaliście z G27 kluczyk do odkręcania pedałów. Chcę sobie nieco rozstaw zmienić, ale ani 3 ani 4 imbus nie pasuje. :-?

Wiadomość scalona: [time]Październik 09, 2010, 19:38:12 pm[/time]
Dwa filmiki ode mnie. GT5:P i gra na sprzęgle. Ogólnie polecam odpalić sobie za każdym razem AI wyższe średnio o 10-15 oczek. Przeciwnicy są wtedy na wyższym poziomie i można się fajnie pościgać. Tam ze dwa/trzy razy popełniłem błąd przy zmianie i bieg się nie wbił. W obu przypadkach nie udało mi się wygrać. Musicie wybaczyć. :P



« Ostatnia zmiana: Października 09, 2010, 19:39:00 pm wysłana przez BoBaN »

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #185 dnia: Października 19, 2010, 18:11:39 pm »
Witam,jak ktoś by chciał chapnąć mojego Fanateca 911 S plus stojak to pisać na priva-cena naprawde okazyjna :lol:

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #186 dnia: Października 19, 2010, 18:36:18 pm »
Witam,jak ktoś by chciał chapnąć mojego Fanateca 911 S plus stojak to pisać na priva-cena naprawde okazyjna :lol:

Nie taka dobra jak wcześniej mówiłeś? :lol:

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #187 dnia: Października 19, 2010, 18:46:23 pm »
Nie w tym temacie nic się nie zmieniło  :P Dostane za tydzień Fanateca 911 Gt3 RS V2 więc jedna idzie pod młotek :P

sipap

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #188 dnia: Października 21, 2010, 20:08:10 pm »
tak jak oglądam te kierownice Fanateca to nachodzi mnie taka myśl, że genialnie byłoby dostać od Ligitecha takie klocki z których moglibyśmy sobie złożyć idealną kierownicę ;)

Widzę to tak, że dostajemy w standardzie porządną kierownicę, i potem dobieramy do niej to co nam potrzeba. Chcemy do niej skrzynię H i sprzęgło - nie ma problemu - dobieramy odpowiednie klocki. Chcemy lepsze pedały z symulacją ABS - uiszczamy odpowiednią ilość PLN i mamy. Jeśli ktoś tak jak ja nie potrzebuje sprzęgła i skrzyni H to bierze sobie porządne pedały gazu i hamulca. Chcemy shiftery zamiast przycisków - dokupujemy odpowiednie łopatki (plastik, metal, karbon - do wyboru do koloru) i wkręcamy na przyciski bo są do tego przewidziane otwory. Chcemy zamszu lub skóry zamiast gumowego koła - kupujemy porządne pokrowce lub sama bazowa kierownica występuje w różnych wersjach. Chcemy wyświetlacz LED taki jak w G27 - kupujemy i wsadzamy w odpowiedni otwór. Dla każdego coś miłego :) Oczywiście dla tych co nie lubią się zastanawiać można kupić gotowe zestawy w różnej konfiguracji.

Wszystko naszło mnie z powodu mojego niezdecydowania odnośnie kierownicy. Posiadane przeze mnie DFGT jest dla mnie trochę za słabe i nie spełnia w 100% moich oczekiwań, jako kierownica średniej klasy jest bardziej niż ok, ale jak ktoś jest fanem ścigania to jednak chciałby czegoś więcej. Z kolei G27 też nie jest idealne bo jestem zmuszony do kupna czegoś czego nie potrzebuje - mi bardziej odpowiadałaby taka wersja light - kierownica ta sama, ale tylko dwa pedały bez sprzęgła, moduł skrzyni i przycisków mógłby być ograniczony do samych przycisków lub do sekwencji góra-dół takiej jak w G25 w odpowiednim ułożeniu pokrętła. Żeby nie była to za duża konkurencja dla G27 to mogłoby to kosztować niewiele mniej, powiedzmy że jeśli G27 teraz jest do wyrwania za 1050zł to taka G27Light mogłaby kosztować 900-950zł. Dzięki temu Logitech nie traciłby rynku będącego pomiędzy DFGT a G27 (które dzieli przepaść), bo w ich ofercie brakuje właśnie takiego środka, przez co ludzie są trochę zmuszaniu do kupna równie nieidealnych kierownic typu Thrustmaster Ferrari....
Rozwiązanie problemu twojego jest proste-wejdz na strone Fanateca i zrób sobie co chcesz i jak chesz.Tylko to wszystko wiąże się z kosztami,ale nieraz warto dać więcej za produkt który jest tego warty jak w przypadku Fanateca.Ja tak zrobiłem i jestem MEGA zadowolony :grin:
Kupiłem dokładnie to co chciałem i w takim zestawie jak chciałem bez kompromisów.
Dzisiaj zrobiłem update firmweru kierownicy i jestem w szoku co dodali:
-regulacja kąta obrotu od 0 do 900 stopni w regulacji co 10 stopni
-regulacja deadzone kierownicy i pedałów co 10 stopni
-regulacja siły abs na kierownice i pedał hamulca
-ps button na kole kierownicy
-obsługa skrzyni 7G a to tylko niektóre ze wszystkich funkcji,wszystko dostępne z menu kierownicy-to się nazywa dbałość o klienta.
Powiem krótko-można sobie skonfigurować zestaw jaki sobie zamarzysz a kwoty są podobne do Logitecha, nie mówiąc juz o wykonaniu i jakosci.
pozdrawiam

A w jaki sposób zrobiłeś ten update oprogramowania kiery? Rozumiem,ze podłaczyłeś do PC-ta kablem USB i ściagnąłeś z ich strony. Tylko czy te nowe mozliwosci(np. skrzynia 7G,regulacja czułosci co 10 stopni...)działaja równiez z grami na konsolę?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #189 dnia: Października 21, 2010, 20:28:01 pm »
tak jak oglądam te kierownice Fanateca to nachodzi mnie taka myśl, że genialnie byłoby dostać od Ligitecha takie klocki z których moglibyśmy sobie złożyć idealną kierownicę ;)

Widzę to tak, że dostajemy w standardzie porządną kierownicę, i potem dobieramy do niej to co nam potrzeba. Chcemy do niej skrzynię H i sprzęgło - nie ma problemu - dobieramy odpowiednie klocki. Chcemy lepsze pedały z symulacją ABS - uiszczamy odpowiednią ilość PLN i mamy. Jeśli ktoś tak jak ja nie potrzebuje sprzęgła i skrzyni H to bierze sobie porządne pedały gazu i hamulca. Chcemy shiftery zamiast przycisków - dokupujemy odpowiednie łopatki (plastik, metal, karbon - do wyboru do koloru) i wkręcamy na przyciski bo są do tego przewidziane otwory. Chcemy zamszu lub skóry zamiast gumowego koła - kupujemy porządne pokrowce lub sama bazowa kierownica występuje w różnych wersjach. Chcemy wyświetlacz LED taki jak w G27 - kupujemy i wsadzamy w odpowiedni otwór. Dla każdego coś miłego :) Oczywiście dla tych co nie lubią się zastanawiać można kupić gotowe zestawy w różnej konfiguracji.

Wszystko naszło mnie z powodu mojego niezdecydowania odnośnie kierownicy. Posiadane przeze mnie DFGT jest dla mnie trochę za słabe i nie spełnia w 100% moich oczekiwań, jako kierownica średniej klasy jest bardziej niż ok, ale jak ktoś jest fanem ścigania to jednak chciałby czegoś więcej. Z kolei G27 też nie jest idealne bo jestem zmuszony do kupna czegoś czego nie potrzebuje - mi bardziej odpowiadałaby taka wersja light - kierownica ta sama, ale tylko dwa pedały bez sprzęgła, moduł skrzyni i przycisków mógłby być ograniczony do samych przycisków lub do sekwencji góra-dół takiej jak w G25 w odpowiednim ułożeniu pokrętła. Żeby nie była to za duża konkurencja dla G27 to mogłoby to kosztować niewiele mniej, powiedzmy że jeśli G27 teraz jest do wyrwania za 1050zł to taka G27Light mogłaby kosztować 900-950zł. Dzięki temu Logitech nie traciłby rynku będącego pomiędzy DFGT a G27 (które dzieli przepaść), bo w ich ofercie brakuje właśnie takiego środka, przez co ludzie są trochę zmuszaniu do kupna równie nieidealnych kierownic typu Thrustmaster Ferrari....
Rozwiązanie problemu twojego jest proste-wejdz na strone Fanateca i zrób sobie co chcesz i jak chesz.Tylko to wszystko wiąże się z kosztami,ale nieraz warto dać więcej za produkt który jest tego warty jak w przypadku Fanateca.Ja tak zrobiłem i jestem MEGA zadowolony :grin:
Kupiłem dokładnie to co chciałem i w takim zestawie jak chciałem bez kompromisów.
Dzisiaj zrobiłem update firmweru kierownicy i jestem w szoku co dodali:
-regulacja kąta obrotu od 0 do 900 stopni w regulacji co 10 stopni
-regulacja deadzone kierownicy i pedałów co 10 stopni
-regulacja siły abs na kierownice i pedał hamulca
-ps button na kole kierownicy
-obsługa skrzyni 7G a to tylko niektóre ze wszystkich funkcji,wszystko dostępne z menu kierownicy-to się nazywa dbałość o klienta.
Powiem krótko-można sobie skonfigurować zestaw jaki sobie zamarzysz a kwoty są podobne do Logitecha, nie mówiąc juz o wykonaniu i jakosci.
pozdrawiam

A w jaki sposób zrobiłeś ten update oprogramowania kiery? Rozumiem,ze podłaczyłeś do PC-ta kablem USB i ściagnąłeś z ich strony. Tylko czy te nowe mozliwosci(np. skrzynia 7G,regulacja czułosci co 10 stopni...)działaja równiez z grami na konsolę?
Dokładnie tak się to robi,jak wychodzi nowy firware to jest dostępny na stronie producenta.W updejcie oprogramowania chodziło głównie o konsole,bo w pc prawie każda gra ma takie ustawienia.Z gier które w pełni wykorzystuja ten update i wszystkie regulacje sa;GT5P,Shift,WRC 2010,SCC,Ferrari Experience,F12010 bo te gry posiadam więc sprawdziłem ;)Podejrzewam że obsługe skrzyni 7G będe mógł dopiero przetestować w GT5 jak wyjdzie w końcu :roll:
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2010, 20:30:53 pm wysłana przez MrArt-PL »

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #190 dnia: Października 26, 2010, 18:04:05 pm »
ej kurde co trzeba zrobić żeby działały shiftery z G27 działały w GT5p ? wymiekłem całkowicie...

kiera działa, FF działa (co prawda słabo nawet na max. sile), skrzynia H działa (sprzęgła nie próbowałem, zmieniałem po prostu bez wciskania sprzęgła), ale shiftery nie chcą za nic działać... w ustawieniach zmieniłem wszystkie nieprzypisane klawisze na "Gear Up", dla wszystkich kierownic (zarówno dla pierwszego i drugiego playera), dla pada też, i nic...

co robię źle?

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #191 dnia: Października 26, 2010, 18:38:52 pm »
ej kurde co trzeba zrobić żeby działały shiftery z G27 działały w GT5p ? wymiekłem całkowicie...

kiera działa, FF działa (co prawda słabo nawet na max. sile), skrzynia H działa (sprzęgła nie próbowałem, zmieniałem po prostu bez wciskania sprzęgła), ale shiftery nie chcą za nic działać... w ustawieniach zmieniłem wszystkie nieprzypisane klawisze na "Gear Up", dla wszystkich kierownic (zarówno dla pierwszego i drugiego playera), dla pada też, i nic...

co robię źle?

GT 5 Prolouge nie obsługuje shifterów G27... Dopiero pełne GT5

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #192 dnia: Października 26, 2010, 18:44:44 pm »
ej kurde co trzeba zrobić żeby działały shiftery z G27 działały w GT5p ? wymiekłem całkowicie...

kiera działa, FF działa (co prawda słabo nawet na max. sile), skrzynia H działa (sprzęgła nie próbowałem, zmieniałem po prostu bez wciskania sprzęgła), ale shiftery nie chcą za nic działać... w ustawieniach zmieniłem wszystkie nieprzypisane klawisze na "Gear Up", dla wszystkich kierownic (zarówno dla pierwszego i drugiego playera), dla pada też, i nic...

co robię źle?

GT 5 Prolouge nie obsługuje shifterów G27... Dopiero pełne GT5
ale lipa :) nie spodziewałem się czegoś takiego...
pewnie pod te czerwone małe przyciski (po 3 na każdą stronę) też nie da rady podpiąć zmiany biegów?

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #193 dnia: Października 26, 2010, 18:49:40 pm »
Podobno F1 CE ma świetnie odwzorowany FF, przynajmniej w modelu G25, z tego co wyczytałem na forach, podobno świetnie czuć fakturę asfaltu. Jak masz możliwość to sprawdź jak się to ma np. do Gt5P czy SCC. ;)

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #194 dnia: Października 26, 2010, 20:06:06 pm »
F1 CE demo chyba nie obsługuje kierownic więc nie sprawdzę, pełnej kupować nie będę bo dzisiaj mija to się z celem ;)

jutro jak nie zapomnę zabrać SCC do pracy to przetestuję jak w niej działa G27.

przy okazji - fotel Play Seat (przynajmniej ten model http://playseat.com/shop/pl/race-pro/playseat-race-pro-alcantara.html ) jest trochę słabszy niż wygląda - dla normalnego człowieka który nie ma 3 metrów wzrostu pedały są za blisko wspornika kierownicy, a sam pedał hamulca idzie idealnie za wspornik. Przez to grając musiałem naciskać hamulec i sprzęgło razem bo samego hamulca po środku nacisnąć się nie da (idealnie sprawdziłaby się ta nakładka - http://playseat.com/shop/pl/accessories/logitech-g25-break-pedal.html ). Generalnie - stopa naciskając hamulec do wspornika ma max 2-3cm, a hamulec jest za samym wspornikiem, więc hamulec naciska się skrzywioną stopą i nie naciskając na cały pedał a na jego lewą część, przy okazji wduszając jednocześnie sprzęgło ;) na tym zdjęciu http://playseat.com/shop/media/catalog/product/cache/5/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/p/l/playseta-racepro.jpg wszytko wygląda fajnie ale w rzeczywistości wspornik kiery i hamulców trzeba zbliżyć do optymalnej pozycji...

ogólnie zawód...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #195 dnia: Listopada 15, 2010, 23:49:58 pm »
http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=24399741&postcount=3560

Cytuj
I know that the clutch was disabled for the Indy Time Trial. When I asked Kaz's Interpreter about the functionality of the G27 in GT5 last Wednesday at the GT Awards Party, I was told " The G27 will not be Fully Supported, but the DFGT will". Now what exactly that means is not clear to me. The Paddles did work on the Indy TT as well as the shift lights, for whatever that is worth. I would not be surprised if the clutch was not supported on the G27, but I do not know.

When talking with the highest levels of Polyphony Digital, they did indeed confirm that the fault for the G27 not being fully supported lies with Logitech. Logitech failed to code certain things with the G27 firmware that PD required, so it will only be partially supported. I too have a brand new G27, so I am in the same exact postion as every other G27 owner. I am a huge Logitech fan, but PD said that there were issues that gave the G27 an unfair advantage, whatever that refers to. I am just relaying info that I got from Kaz's interpreter. That's the most accurate and believeable info for me.

All I know about the Firmware issues are directly from the highest levels of Polyphony Digital. When I was asking them at the GT Awards Show about the G27, Taka told me:

" When we tested the G27, it had some functionality in the shifting process that gave it an unfair advantage over other peripherals. You were able to shift the G27 without losing any speed/ power. We repeated worked with Logitech to remedy this, but Logitech refused to alter their Firmware to our standards. Therefore the G27 will not be fully supported in G27"

I too, do not fully understand exactly what this means. I am just giving you the exact words, from Kaz's interpreter. That is the highest level of PD , as far as I am concerned. You cannot get any more direct info than this, in my opinion.

It is unclear to me if the paddle shifters will work or not. I certainly hope so, as I bought a new G27, and have been waiting to use it, like many others. I am hoping that the lack of full support is just having to do with the clutch function.

wkur**ony czekam na rozwój sytuacji  :evil:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #196 dnia: Listopada 15, 2010, 23:58:15 pm »
Aha...to zajebiście wręcz. Czemu oni robią wszystko, żeby gracze ich znienawidzili? Jeśli pełna wersja GT5 nie będzie w pełni obsługiwać G27, albo będzie robić to dennie (na odwal się) to liczę, że ISR zjedzie ich w recenzji jak ostatnie szmaty i wytknie ten ogromny błąd jaki w przypadku gry aspirującej do miana symulacji zdarzyć się po prostu nie może.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #197 dnia: Listopada 16, 2010, 00:00:19 am »
Z tego co piszą wynika, że problem leży raczej po stronie Logitecha i FW kierownicy...

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #198 dnia: Listopada 16, 2010, 00:07:04 am »
no spoko tylko oni zapewne mogli sobie cośtam dorobić po swojej stronie kodu, coś co by niwelowało różnice... ale nie, cioty wolą żeby ktoś kto zapewne wypuścił już na rynek masę sprzętu nie robionego tylko pod nich nagle rzucił wszystko i robił to co się Kazowi podoba. farsa i tyle...

oby chociaż shiftery działały bo tylko to mi do szczęścia brakuje, inaczej szef wydał masę kasy na G27 i fotel od PlaySeat żeby nikt na to nie siadał... ale na prawdę szkoda mi ludzi którzy zainwestowali w G27 z myślą o GT5 i nagle by się okazało że jest ona wspierana tak samo nędznie jak w GT5p.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #199 dnia: Listopada 16, 2010, 00:09:52 am »
Wierzysz w to? Kaz wymyślił, że gracze używający tej kierownicy mogą mieć przewagę nad innymi. Super wytłumaczenie...dlatego też najlepiej było nie oddać pełnej obsługi G27. Jest wiele gier, które obsługuje to kółko i nie ma z tym żadnych problemów. Z G25 też ludzie mogą mieć przewagę, a tam łopatki działają normalnie już w Prologue. Mnie już ręce opadają. Nie będę miał innego wyjścia jak sprzedać G27 i stracić na tym, ponieważ Kaz upierdzielił sobie nową bajeczkę żeby się wytłumaczyć. Czekam na ostateczne info.