Autor Wątek: Gran Turismo 5 Kierownice  (Przeczytany 264630 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

svonston

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1000 dnia: Stycznia 10, 2012, 14:43:09 pm »
Nastepnym razem obroc chociaz zdjecie. ;- /

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1001 dnia: Stycznia 10, 2012, 14:44:36 pm »
Tak mi się przypomniało, że kierownica przykręcona śruba do stojaka znacznie lepiej oddaje drżenia z dużą częstotliwością, niż wtedy gdy jest przykręcona plastikowymi uchwytami.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1002 dnia: Stycznia 10, 2012, 14:46:42 pm »
jak się nie spieszysz w WSP to możliwe że niedługo będę miał do sprzedania ;)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1003 dnia: Stycznia 10, 2012, 14:52:26 pm »
Zdjęcie NEF bez PSucia zapisane w JPG i na windzie wszystko ok a po umieszczeniu zła orientacja. Nie wiem co jest  :-x Nie chciało mi się dochodzić do tego.

Paweł to ja jestem chętny. Po świętach jestem spłukany myślę że tak w lutym jakoś. Jak coś pisz na pw. koniec OT :P

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1004 dnia: Stycznia 11, 2012, 09:51:10 am »
Po kilku miesiącach obcowania z Fanatec GT2 troche denerwuje mnie jakość wykonania, mianowicie przy zbyt mocnym wciśnięciu prawej łopatki do zmiany biegów rusza się cały przedni panel z 4 przyciskami(trójkąt, koło, ixs, kwadrat). Trochę to irytuje, chociaż nie przeszkadza w grze. Jednak po tych wszystkich ochach i achach nie spodziewałem się takiej tandetnej wady. Mam nadzieję, że nie będzie to rzutowało na żywotność kółka...
Fryty tyty dotknij pyty

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1005 dnia: Stycznia 15, 2012, 17:09:50 pm »
dobra - decyzja podjęta: sprzedaję kierownicę :)

czyli po kolei:
1). kierownica Fanatec GT3RSv2
stan kierownicy zgodnie z tym co kupiłem na allegro - idealny ;) a w praktyce trochę skrzypią plastiki i przestawione jest lekko wejście usb, poza tym 100% sprawna i działa idealnie. gwarancja jest do 18 stycznia 2013r.
2). dwa zestawy nakładek na shiftery - duże i małe
3). pedały Fanatec CSR Elite - stan idealny, kupiłem je w listopadzie, więc gwarancja jest do listopada 2013...

Powód sprzedaży - bo już się znudziłem GT5, jazda nie sprawia mi już takiej frajdy, ekipy do online nie mam, a na razie nie widać ani nie słychać kolejnych gier, więc do czasu GT6 robię sobie przerwę z graniem. Po prostu mam typowe znużenie i zmęczenie materiału i nie chce mi się po prostu grać. z tego powodu sprzedaję też za chwilę ps3 - czekam jeszcze tylko na Journey...

Cena jaka mnie interesuje do 1050zł, więc cena myślę jest atrakcyjna... najchętniej widziałbym sprzedaż osobie z Krakowa lub okolic - mogę na własny koszt dowieść...

Do tego mam jeszcze Wheel Stand Pro - wersja pod DFGT, ale równie dobrze pasuje do Fanateca... Jeśli ktoś chciałby kupić cały komplet do puszczę wszystko za 1250zł...

Do tego zostanie mi GT5 edycja kolekcjonerska (czyli z książeczką APEX) - jak ktoś ma ochotę to 100zł ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2012, 17:13:47 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1006 dnia: Stycznia 15, 2012, 17:13:51 pm »
Ch**owo. :-? Jeśli zamierzasz wrócić dopiero z nadejściem GT6, to raczej długo nie zobaczymy się na torze. Btw. Pomyślałeś o nadchodzących DLC do GT5? Są dosyć często wypluwane i skąd wiesz, że któreś nie przywróci Twojej chęci do gry (przypuśćmy, że wyjdzie GT4 track pack).

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1007 dnia: Stycznia 15, 2012, 17:20:19 pm »
szczerze to nie wiem - ale na razie nie mam frajdy z grania... sprzedałem DFGT i kupiłem Fanateca bo myślałem że po prostu DFGT mi już nie wystarcza i przez to nie mam frajdy z grania, więc trzeba przesiąść się na coś lepszego - i początkowo było super, ale myślę że głównie z tego powodu, że w tym samym czasie wyszedł DLC ze Spa i było 2 tygodnie super grania online, potem wróciło dawne znużenie graniem, a kiera wróciła do szafy... generalnie nie jest to tylko znużenie do GT5 a do grania w ogóle, po prostu nie chce mi się generalnie grać, ta generacja jest dla mnie skończona - od roku zaczęło się walenie schematami i nic porywającego nie było, a na ten rok generalnie też nic nie widzę dla siebie oprócz Journey... dlatego czekam na PS4 i GT6 - wtedy wrócę do grania...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1008 dnia: Stycznia 15, 2012, 17:28:16 pm »
Szkoda, bo fajnie się z Tobą ścigało. W takim niech GT6 wychodzi jak najszybciej. :)

PS. A co zrobisz jak GT6 pojawi się jeszcze na tej generacji?

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1009 dnia: Stycznia 15, 2012, 17:28:57 pm »
heh, to pewnie kupię ps3 i kierę jeszcze raz ;) ale myślę że nie ma co na to liczyć...

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1010 dnia: Stycznia 16, 2012, 11:35:13 am »
Heh... Pawła dopadł ten sam syndrom co mnie :P. Mój Fanatec też już w rękach innego właściciela. Obecnie konsolę włączam góra 2 razy w miesiącu i gram nie dłużej jak 30 minut... albo "wyrastamy z gierek", albo ta generacja już zasysa :P.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1011 dnia: Stycznia 16, 2012, 21:08:21 pm »
A bo pokupowaliście te gówniane Fanatec'ki i Wam się grać odechciało. To nie może być przypadek, że obaj po zakupie tych kierownic przestaliście odczuwać chęć gry. ;)

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1012 dnia: Stycznia 16, 2012, 21:14:58 pm »
G27 z którym również mam codzienną styczność też jakoś nie potrafił mnie przekonać :P

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1013 dnia: Stycznia 16, 2012, 21:35:10 pm »
może nie do GT5, ale fajna recenzja im wyszła ;)

polecam szczególnie fragment od 7:40 jak zaczynają opisywać pedały ;)
i kurde, pazerność kogoś kto każe sobie płacić za takie coś 250 ojro jest dla mnie niesamowita :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2012, 21:36:55 pm wysłana przez pawel_k »

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1014 dnia: Stycznia 16, 2012, 22:09:05 pm »
Heh... Pawła dopadł ten sam syndrom co mnie :P. Mój Fanatec też już w rękach innego właściciela. Obecnie konsolę włączam góra 2 razy w miesiącu i gram nie dłużej jak 30 minut... albo "wyrastamy z gierek", albo ta generacja już zasysa :P.

No to jest nas trzech... Czyżby klątwa fanateca?
Fryty tyty dotknij pyty

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1015 dnia: Stycznia 16, 2012, 22:14:57 pm »
dla mnie klątwa "ponad rok czasu od premiery a Kaz zamiast wypuszczać porządne DLC sprzedaje kolejne Mini, Nissana GT-R i garbusa, psuje online i daje beznadzieje sezonówki, a konkurencja całkowicie śpi i nawet nie zapowiada jakiegokolwiek sim-racera" ;) zresztą u mnie nie tyczy się to tyko GT5 i wyścigów, bo ps3 też sprzedaję i robię sobie przerwę w graniu do następnej generacji ;)

ogólnie to w moim przypadku (i pewnie w Waszym też) było tak, że po roku grania zaczynałem czuć znużenie i zmęczenie materiału, a Fanatec miał być na to lekarstwem - co ostatecznie stwierdzam że takie myślenie było totalną głupotą i niezrozumieniem źródła problemu ;) jakby wychodziły inne simy na ps3, albo jakby Kaz co 2-3 tygodnie wypuszczał dlc pokroju Spa (po którym na prawdę było kilkanaście dni wybornego ścigania), to pewnie nawet bym nie myślał o sprzedaniu... a że w GT5 poza okazjonalnymi przypadkami nie chce mi się po prostu grać (bo w singlu osiągnąłem to co chciałem osiągnąć, a online w moim wydaniu polega na 2h szukania lobby i przez ten czas zagrania może jednego dobrego wyścigu), nie mówiąc już o innych grach których na jesieni kupiłem kilka z czego tylko jedna trafiła na raptem 2h do czytnika (na prawdę mam aż takie zniechęcenie do grania), to nie ma sensu wszystkiego trzymać...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2012, 22:30:41 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1016 dnia: Stycznia 16, 2012, 23:50:32 pm »
Coś pecha masz do tego online. Owszem czasem trudno trafić dobre lobby, ale ja kiedy już takie trafiam, to pytam hosta o dodanie go do znajomych. Takim sposobem mam kilku ludzi na liście, którzy grają na zasadach takich jak lubię w GT5 i zazwyczaj dołączam do nich poprzez "Społeczność" w GT5. Problem szukania lobby rozwiązany. A jak akurat nikt z nich nie gra, to stawiam pokój z opisem
"CLEAN RACING or KICK" i zaraz znajduje się ekipa.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1017 dnia: Stycznia 16, 2012, 23:56:04 pm »
3/4 pokoi ma obecnie opis taki jak napisałeś, z czego ogromna większość powinna mieć "destruction derby madafaka" ;) ale mniejsza z moimi problemami, to nie ten temat ;)

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1018 dnia: Stycznia 17, 2012, 08:39:07 am »
Coś pecha masz do tego online. Owszem czasem trudno trafić dobre lobby, ale ja kiedy już takie trafiam, to pytam hosta o dodanie go do znajomych. Takim sposobem mam kilku ludzi na liście, którzy grają na zasadach takich jak lubię w GT5 i zazwyczaj dołączam do nich poprzez "Społeczność" w GT5. Problem szukania lobby rozwiązany. A jak akurat nikt z nich nie gra, to stawiam pokój z opisem
"CLEAN RACING or KICK" i zaraz znajduje się ekipa.
Aż mi się czasy Killzone 2 przypomniały, kiedy kupa serwerów miała nazwy typu "NO ROCKETS N00BS". :lol:

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1019 dnia: Stycznia 17, 2012, 10:28:28 am »
Pierdolicie warto zostawić chociażby dla tego żeby raz na miesiąc odpalić wolną jazdę i kółeczko na północnej pętli. Dla przyjemności nie jakiś pierdolonych osiągnięć medali itd.  a już szczególnie w z fanatec'iem  :) Skoro nowa generacja nie przyjdzie tak szybko to ps3 będzie siedzieć u mnie do końca, często wypożyczam coś na blue-ray. Nie wyobrażam sobie również sytuacji gdzie sprzedaje a za rok kupuje znowu bo wyjdzie TLoU albo gta 5 tudzież LG :troll: . Przemyślcie to jeszcze  :-x

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1020 dnia: Stycznia 17, 2012, 10:33:10 am »
3/4 pokoi ma obecnie opis taki jak napisałeś, z czego ogromna większość powinna mieć "destruction derby madafaka" ;) ale mniejsza z moimi problemami, to nie ten temat ;)

Nie mogę się nie zgodzić, tylko ja już wiem, że jest jedna zasada przy wyborze takich pokojów. Po pierwsze unikamy tych serwerów gdzie jest włączona jakakolwiek dodatkowa moc, a po drugie nie wchodzimy do takich lobby gdzie hostem jest Hiszpan, Portugalczyk, Grek lub Włoch (czasem Francuzi i Anglicy też odwalają maniane). Oni mają jakąś inną definicję słowa Clean, Fair itp. Najlepiej jest szukać hostów z Niemiec, bo tam wiedzą co znaczy uczciwy wyścig.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1021 dnia: Stycznia 17, 2012, 11:34:38 am »
Pierdolicie warto zostawić chociażby dla tego żeby raz na miesiąc odpalić wolną jazdę i kółeczko na północnej pętli. Dla przyjemności nie jakiś pierdolonych osiągnięć medali itd.  a już szczególnie w z fanatec'iem  :) Skoro nowa generacja nie przyjdzie tak szybko to ps3 będzie siedzieć u mnie do końca, często wypożyczam coś na blue-ray. Nie wyobrażam sobie również sytuacji gdzie sprzedaje a za rok kupuje znowu bo wyjdzie TLoU albo gta 5 tudzież LG :troll: . Przemyślcie to jeszcze  :-x
jak mi przyjdzie chcica na jazdę to zawsze mogę wyciągnąć auto z garażu i pośmigać po północnej obwodnicy miasta ;) ewentualnie odpalić w pracy GT5+G27 i pośmigać ;)

3/4 pokoi ma obecnie opis taki jak napisałeś, z czego ogromna większość powinna mieć "destruction derby madafaka" ;) ale mniejsza z moimi problemami, to nie ten temat ;)

Nie mogę się nie zgodzić, tylko ja już wiem, że jest jedna zasada przy wyborze takich pokojów. Po pierwsze unikamy tych serwerów gdzie jest włączona jakakolwiek dodatkowa moc, a po drugie nie wchodzimy do takich lobby gdzie hostem jest Hiszpan, Portugalczyk, Grek lub Włoch (czasem Francuzi i Anglicy też odwalają maniane). Oni mają jakąś inną definicję słowa Clean, Fair itp. Najlepiej jest szukać hostów z Niemiec, bo tam wiedzą co znaczy uczciwy wyścig.
ja zazwyczaj trafiałem na Niemców którzy jeździli z ustawionymi pod nich wyścigami (zazwyczaj DTM) w których bez ich ustawień nawet nie można było myśleć o ściganiu...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1022 dnia: Stycznia 17, 2012, 11:36:12 am »
Nie dodałem, że mowa o WYŚCIGACH LOSOWYCH.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1023 dnia: Stycznia 17, 2012, 14:30:06 pm »
no i kierownica sprzedana :) dzisiaj ostatni wieczór z GT5 :(

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1024 dnia: Stycznia 17, 2012, 14:36:35 pm »
no i kierownica sprzedana :) dzisiaj ostatni wieczór z GT5 :(
Będziesz żałował. Oby nie, oczywiście nie życzę Ci tego, ale tak coś czuję.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1025 dnia: Stycznia 17, 2012, 14:46:52 pm »
może... bardzo możliwe... ale zawsze mi zostanie praca i G27....

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1026 dnia: Stycznia 17, 2012, 14:51:41 pm »
Czuję też, że decyzja nie była w pełni samodzielna i miały w niej udział czynniki "obrączkowe"  ;)

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1027 dnia: Stycznia 17, 2012, 14:55:39 pm »
eee nie ;) nawet teraz dostałem opiernicz że najpierw kupuję potem sprzedaję ;) żona już dawno się nauczyła że moje granie (o ile nie przeszkadza mi w innych obowiązkach) to tylko odskocznia i niezbędna rozrywka ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1028 dnia: Stycznia 17, 2012, 15:29:40 pm »
Ja tam wytrzymałem bez GT5 parę miesięcy, powodzenia Paweł. :P ;)


pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1029 dnia: Stycznia 18, 2012, 15:12:03 pm »
wystawiłem WSP na allegro -> http://allegro.pl/show_item.php?item=2065500358
dla ludzi z forum cena 200zł ;)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1030 dnia: Stycznia 22, 2012, 09:13:41 am »
Supcio kupiłem wsp od Pawła ale Fanatec wczoraj wyzionął ducha  :curve: Nie wie czy pedały też bo podczas gry się wyłączył więc one też przestały odpowiadać. Mam chujową listwę najśmieszniejsze że wczoraj kupiłem nową za 100zł ale nie zmieniłem jej przed graniem. Tylko że z tv kd ps3 nic się nie stało więc może to nie przez prąd. Objaw jest taki że się nie włącza a dioda na zasilaczu miga... Może zasilacz się zjebał? Pytania: Miał ktoś już taki problem? Jak z serwisem u fanateca?  czy jest sposób żeby sprawdzić pedały? Można je podłączyć usb do kompa?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1031 dnia: Stycznia 22, 2012, 10:36:04 am »
Supcio kupiłem wsp od Pawła ale Fanatec wczoraj wyzionął ducha  :curve: Nie wie czy pedały też bo podczas gry się wyłączył więc one też przestały odpowiadać. Mam chujową listwę najśmieszniejsze że wczoraj kupiłem nową za 100zł ale nie zmieniłem jej przed graniem. Tylko że z tv kd ps3 nic się nie stało więc może to nie przez prąd. Objaw jest taki że się nie włącza a dioda na zasilaczu miga... Może zasilacz się zjebał? Pytania: Miał ktoś już taki problem? Jak z serwisem u fanateca?  czy jest sposób żeby sprawdzić pedały? Można je podłączyć usb do kompa?
Nie dobrze kolego,podlącz kierownice pod kompa i sprawdz ją na profilerze,pedały również możesz podłączyć do pc przez usb i sprawdzić.Zasilacz daj do sprawdzenia bo kiedyś były problemy z zasilaczami do Fanateców tylko nie pamiętam jaki model :(

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1032 dnia: Stycznia 22, 2012, 10:44:05 am »
Dlaczego nie dobrze? Mogą nie uznać gwarancji? Tam trochę źle napisałem, nie było skoku napięcia wszystko działało prócz kierownicy która się wyłączyła w trakcie wyścigu fgt. Trochę była nagrzana ale grałem ledwo 30min.
http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=165241

nie bardzo rozumiem jak mogę sprawdzić kierownice która w ogóle się nie włącza :) możesz jaśniej?


MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1033 dnia: Stycznia 22, 2012, 11:30:07 am »
Dlaczego nie dobrze? Mogą nie uznać gwarancji? Tam trochę źle napisałem, nie było skoku napięcia wszystko działało prócz kierownicy która się wyłączyła w trakcie wyścigu fgt. Trochę była nagrzana ale grałem ledwo 30min.
http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=165241

nie bardzo rozumiem jak mogę sprawdzić kierownice która w ogóle się nie włącza :) możesz jaśniej?
Podłącz ją do PC i sprawdz czy komp ją widzi a potem pedały i to samo,jeżeli miga kontrolka na zasilaczu to jakiś problem z prądem,najlepiej sprawdz jakie ma parametry i poszukaj jakiegoś na podmiankę chociaż na chwilkę,u mnie w jednym Fanatecu też padł zasilacz po tygodniu grania,powiadom serwis Fanateca online,podaj numer seryjny kierownicy,dołącz kopie faktury zakupu i wyślą tobie nowy za friko,ja na swój nowy czekałem 1 tydzień ;)

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1034 dnia: Stycznia 22, 2012, 11:40:32 am »
ale jazda
podłączyłem nową listwę tą z uziemieniem bezpiecznikami i bajerami i o dziwo kierownica się włączyła ale na wyłączonym przycisku startowym :X
obróciła się raz drugi przy kalibracji i później migające 888 i co chwila przekręca się co milimetr sama w jedną stronę.
włączenie wyłączeni przycisku nic nie daje odłączyłem kabel i dioda na zasilaczu świeci normalnie a po podłączeniu do kierownicy miga albo jest przygaszona
więc to chyba coś z kierownicą zaraz będę połączał do pc ale przed chwilą znów próbowałem ją tak włączyć i znowu brick  :wall_bash:
Milutko

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1035 dnia: Stycznia 22, 2012, 11:56:29 am »
ten błąd 888 związany jest ze sprzętem (często takie problemy rozwiązuje nowszy firmware, ale z tego co widziałem to ten problem pod to nie podlega), powinni kierownicę wymienić...

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1036 dnia: Stycznia 22, 2012, 12:05:46 pm »
chwała Bogu że pedały działają i nie będę musiał ich wysyłać, przed chwilą sprawdzałem na PC. Kierownicy natomiast komp nie widzi. W tej chwili dioda na zasilaczu świeci stałym światłem nawet jeśli podłącze kabel zasilający do kierownicy... Kierka nie startuje nie kalibruje nie wyskakuje 888 nic, cegła...

MrArt napisz jak wygląda procedura gwarancyjna od strony spedycji. Ja odsyłam do nich uszkodzoną na swój koszt i zwrócą kasę? Czy na zasadzi door to door oni zamawiają kuriera wiezie nową a starą zabiera? Jutro muszę do nich zadzwonić.

Paweł w tej sytuacji nie musisz się spieszyć z wysyłką WSP  :/

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1037 dnia: Stycznia 22, 2012, 12:06:09 pm »
ale jazda
podłączyłem nową listwę tą z uziemieniem bezpiecznikami i bajerami i o dziwo kierownica się włączyła ale na wyłączonym przycisku startowym :X
obróciła się raz drugi przy kalibracji i później migające 888 i co chwila przekręca się co milimetr sama w jedną stronę.
włączenie wyłączeni przycisku nic nie daje odłączyłem kabel i dioda na zasilaczu świeci normalnie a po podłączeniu do kierownicy miga albo jest przygaszona
więc to chyba coś z kierownicą zaraz będę połączał do pc ale przed chwilą znów próbowałem ją tak włączyć i znowu brick  :wall_bash:
Milutko
Błąd 888 to coś z sensorem położenia kierownicy,poszukam coś w sieci na ten temat ale troszkę pózniej bo teraz mam zajęcie.... ;)Procedury gwarancyjnej nie znam bo nigdy nic nie wysyłałem do nich,miałem problem z zasilaczem ale tego nie musiałem wysyłać,zgłosiłem i czekałem na nowy.Spróbuj jeszcze wgrać starszy firmware i odpal kierownice.........
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2012, 12:09:41 pm wysłana przez MrArt-PL »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1038 dnia: Stycznia 22, 2012, 12:09:10 pm »
W tej chwili już tego nie ma nic się nie dzieje po włączeniu ale ok chętnie się dowiem. Dzięki za odpowiedź + w wolnej chwili napisz jak z gwarancją wygląda.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5 Kierownice
« Odpowiedź #1039 dnia: Stycznia 22, 2012, 12:11:36 pm »
W tej chwili już tego nie ma nic się nie dzieje po włączeniu ale ok chętnie się dowiem. Dzięki za odpowiedź + w wolnej chwili napisz jak z gwarancją wygląda.
[/quot

Wgraj starszy firmware i zobacz jak się kierownica zachowuje.......... ;)