Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 401103 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1960 dnia: Października 25, 2013, 16:07:30 pm »
Nintendo Announces Skylanders SWAP Force Wii U Hardware Bundle

Cytuj
This one will have a recommended price of $299.99 and arrives on 15th November; it also includes Nintendo Land, though with that extra game does only provide an 8GB Basic model. The confirmed contents are below.

        A white Wii U Basic system
        A Skylanders SWAP Force starter pack that includes:
        Skylanders SWAP Force Wii U software
        A Portal of Power
        Three Skylanders figures, including Ninja Stealth Elf (one of the Core Skylanders) and two SWAP Force characters: Blast-Zone and an exclusive color shift Washbuckler
        A collector poster, trading cards and sticker sheets
        A Nintendo Land game disc
http://www.nintendolife.com/news/2013/10/nintendo_announces_skylanders_swap_force_wii_u_hardware_bundle

Na obecną chwilę chyba tylko w USA.

Swoją drogą Skylanders SWAP Force zbiera bardzo wysokie noty i chętnie bym kiedyś zagrał. Niestety na razie pakiet startowy jest bardzo drogi i kosztuje ponad 3 stówy.


Miyamoto says remaking older Mario games in HD is possible, could be a good fit for a Nintendo dev partner
Cytuj
    As for remaking previous games in HD, that’s certainly possible, but currently most of our devs are working on new stuff, and we like to have them working on new stuff. HD remakes might, however, be a good project for a development partner of ours, so that’s something I hope we have the opportunity to introduce in the future.

    But the main thing that’s always going to be on our minds are, “What new elements of gameplay can we use with the GamePad as applied to some of these older games?” We want to find some way to bring a new experience to this than simply update the visuals and leave it at that.
http://nintendoeverything.com/miyamoto-says-remaking-older-mario-games-in-hd-is-possible-could-be-a-good-fit-for-a-nintendo-dev-partner/

Wind Waker HD został przyjęty bardzo dobrze (średnia ocen 90%), więc nie dziwne, że myślą o kolejnych remake'ach. Moim zdaniem mogę je wydawać, jeśli nie wpłynie to na opóźnienie nowych produkcji. Wind Wakera HD też pomagało przenosić zewnętrzne studio.
To już nawet nie jest śmieszne. Zaraz będą wałkować wszystkie Mariany od czasów N64.
Jeśli to nie wpłynie na opóźnienie premier nowych gier, to mogą sobie je wałkować. Bo czemu nie? Nikt nie zmusza do grania. Jakby się trafiły jakieś interesujące i porządnie odnowione tytuły, to ja jestem na tak. A w przypadku Wind Wakera jestem na tak.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1961 dnia: Października 25, 2013, 17:12:59 pm »
POK, Twoje wypowiedzi zwykle kipią elokwencją, pewnie wykazujesz się dużą erudycją, ale nie przysłonisz tym faktu, że Nintendo leci w chu**, jak tylko może. Zadziwia mnie czasami postawa, z jaką uparcie bronisz tej zasłużonej, ale obecnie skostniałej dla branży firmy. Dla mnie wszystko jest jasne. Poczuli pieniądz na Wind Waker HD, to uznali, że mogą w ten dość łatwy sposób klepać kolejne remake wersje, zrobią do tego kolejnego Pokemona i gotówka nigdy nie przestanie płynąć, hasło It prints money! nigdy nie straci na aktualności. kur**, z takim potencjałem i bezpieczeństwem, to powinni robić nowe IP i duże tytuły taśmowo, otworzyć się na zewnętrzne studia, bo nie grozi im raczej zwinięcie zabawek, jak nie pójdzie z jednym, dwoma produkcjami na rynku wydawniczym. Powyższy news wspaniale podsumowuje ich obecne podejście, a tymczasem gracze czekają na mityczne X, nową Zeldę, Mateo doznaje ejakulacji o Metroidzie, choć nie wiadomo, czy w ogóle coś będzie, a Agassi reklamuje Wii Party dla casuali. Ktoś w Ninny nie wie, co robi, albo po prostu się śmieje do rozpuku, bo udziały z tytułu Pokemonów wybudowały mu kolejną chałupę. Szczerze im życzę, żeby choć raz się grubo przejechali i może to ich zmusi do lekkiej zmiany podejścia, bo kolejna innowacyjna produkcja na miarę Eternal Darkness może nigdy się nie zdarzyć.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2013, 17:14:32 pm wysłana przez Kert »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1962 dnia: Października 25, 2013, 22:48:30 pm »
Można się bawić w gdybanie, ale ja wolę opierać się na faktach. Nie jestem idealistą. Jak wielokrotnie podkreślałem, uważam, że każdy powinien głosować własnym portfelem. Patrzę na na ofertę i dopiero stwierdzam, czy mi ona odpowiada, czy nie. Przy Wii Nintendo imo przegięło i dlatego dopiero po kilku latach od premiery kupiłem używkę, by obadać kilka najlepszych gier. Wtedy porządnie zawiodłem się na N i po prostu zrezygnowałem z ich konsoli na długi czas. Z WiiU jest dużo lepiej. Ale z pewnością mogłoby być jeszcze lepiej. Nie wszystko, co robi N mi się podoba. Np. tytuły z Virtual Console są cholernie drogie. Gdyby były tańsze to bym kupił kilka, a tak jednak sobie odpuszczę.
Nintendo robi mało nowych IP. Fakt. I też mi się to nie podoba. Lecz nic tu po moim narzekaniu. Idą w wyznaczonym przez siebie kierunku. Może im to wyjdzie na dobre, może nie?
Chcą robić kolejne remake'i HD. Moim zdaniem mogą sobie je robić. Na remake'i HD serii DMC czy MGS jakoś nikt nie psioczył. Ja patrzę na to dokładnie w ten sam sposób, jak na tamte gry. Na chwilę obecną jestem ogólnie zadowolony z postawy Nintendo i ich podejścia do WiiU. Jak w końcu nabiorę przesytu i obrzydzenia do tych wszystkich Marianów (co nie jest znowu aż tak mało prawdopodobne), to dam sobie spokój z tymi grami (choć wolałbym, by do tego nie doszło).

Poza tym gry to biznes (nic nowego zresztą). Przy Gacku N starało się zmienić podejście, zaskakiwać nowościami, ale jakoś nie wyszło im to najlepiej (jedyną platformówką z Mario na GCNa było SM Sunshine). Weźmy zresztą nowe i zachwalane IP na WiiU, czyli TW101. Sprzedaż gry jest gorzej niż żałosna, a budżet raczej nie był wcale taki mały. Nintendo, jak każda firma, stara się płynąć za oczekiwaniami potencjalnych konsumentów, a ci najwidoczniej wolą kolejne części Mario i innych znanych serii zamiast nowych IP. Czy firma się sprzedała? Zależy w jakim sensie. Z pewnością patrzy, by maksymalizować zysk (inwestorzy tego żądają), a mimo to udało jej się zachować dawnego ducha. Czuć, że te Mario i Zeldy to gry tworzone z pasją (i pod tym, jakby duchowym względem, jest to zdecydowanie czołówka w całej branży). Jeśli tego zabraknie, skończy się innowacyjność, a zacznie ciągłe, mniej lub bardziej udolne, powielanie starych schematów, to ja wtedy podziękuję. Nie będę zadowolony z takiego obrotu spraw, ale to nie jest rzecz, która zależy ode mnie.

Dopóki N będzie starało się być innowacyjne i zaskakiwać pomysłami (choćby w znanych seriach), to równoległe wydawanie remake'ów HD nikomu nie wadzi. Każdy ma własny rozum i może sam podjąć decyzję.

Na obecną chwilę WiiU oferuje mi więcej niż zapowiedziane next geny. Pewnie tylko kwestią czasu jest, aż to się zmieni, lecz w moim przypadku właśnie tak to wygląda. W moich oczach N nie zasługuje na ciągłą krytykę. W oczach innych zasługuje. I tak to się kręci.


Poza tym wydanie Wind Wakera HD nie było chyba tyle skokiem na kasę, co próbą zapchania planu wydawniczego grą z jakiejś znanej serii. N przyznało się, że WiiU ich z początku trochę przerosło i dlatego musieli przesunąć wiele premier.


Why Wii U should steal your Christmas
Cytuj
I’d hereby like to extend the Wii U as an invitation to anyone who read that piece and thought: I miss the old days. Wii U is the console for anyone who wants pure, old-fashioned gaming with a slight contemporary twist. It’s a beautiful paradox, if you think about it: Nintendo has taken the cutting edge technology and terms of engagement – the second screen play, motion control and connected world – and built it around its own wonderful world of colour and invention. In opposition to the Wii’s manifesto of shared experiences, and despite the presence of titles like Nintendo Land and Super Mario Bros. U, I’ve found the Wii U’s trick to be all in that new suffix: it’s about you. It’s a selfish console, one that encourages a single player to be king of the castle, to revel in the role of sole owner and overlord. Pikmin 3′s plot may outwardly appear to pivot on teamwork but there’s another reading to made here: it’s about one big cheese and a litter of minions. The chunky Gamepad is something to cherish and cradle; adults feel like big kids, kids feel like they should: like kids.

And so what if Wii U proves a harsh hurdle for thirdparties and a tough first-run sell to consumers: Nintendo isn’t in a rush, it never has been, even if it did usher in the next-gen first this time around.
http://www.edge-online.com/features/why-wii-u-should-steal-your-christmas/

Najwidoczniej nie jestem tak do końca osamotniony w pozytywnych odczuciach do WiiU ;)


I jeszcze coś:

The strongest next-gen line-up from the unlikeliest source
http://www.eurogamer.net/articles/2013-10-26-the-strongest-next-gen-line-up-from-the-unlikeliest-source
(oczywiście możemy mieć pewne zastrzeżenia do tego, co rozumiemy pod terminem "next-gen")
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2013, 19:38:09 pm wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1963 dnia: Października 26, 2013, 23:28:34 pm »
Przeglądam co jakiś czas oferty kupna konsoli na Allegro, bo na gwiazdkę będę się dokładał do konsoli dla chrześniaka. Na razie chyba jeszcze zaczekam z kupnem, ale na obecną chwilę te 3 wydają się najlepsze:

NOWA! Konsola Nintendo Wii U 8GB Basic Pack Gw.24m - 799zł, wysyłka gratis
http://allegro.pl/nowa-konsola-nintendo-wii-u-8gb-basic-pack-gw-24m-i3654622428.html

Konsola WII U + 11 Gier + Pen 32GB + Rok Gwarancji - 999zł + wysyłka
http://allegro.pl/konsola-wii-u-11-gier-pen-32gb-rok-gwarancji-i3635703865.html

Nintendo Wii U Premium Pack 32GB Czarny + 4 gry - licytacja, na razie 500zł, ale jeszcze jednej dzień do końca (niestety gość ma mało komentarzy)
http://allegro.pl/nintendo-wii-u-premium-pack-32gb-czarny-4-gry-i3658120800.html


Ktoś tam miał kupować konsolę pod koniec roku, więc pomyślałem, że nie zaszkodzi wrzucić.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1964 dnia: Października 28, 2013, 23:23:31 pm »
Wii U Premium 32 GB + Splinter Cell: Blacklist + Rayman: Legends za £245 (ok. 1200 zł)
Cytuj
Na brytyjskim Amazonie pojawiła się możliwość zakupu Wii U w wersji Premium (konsola z dyskiem 32 GB, gra Nintendoland i komplet akcesoriów) w nieoficjalnym zestawie z dwiema grami do wyboru za łącznie £244.98. Dostępne tytuły podzielono na 2 listy i żeby skorzystać z oferty, trzeba zaznaczyć po jednym z każdej. Możecie zrobić to dodając wszystko po kolei do koszyka, a na końcu zamówienia naliczony zostanie wam rabat, dzięki czemu zapłacicie tylko za konsolę. Wysyłka do Polski jest darmowa.

Lista 1: Splinter Cell: Blacklist, ZombiU, Sports Connection, Rabbids Land, Just Dance 4

Lista 2: Rayman: Legends, Assassin’s Creed III, The Smurfs 2, Marvel’s Avengers: Battle for Earth, YourShape: Fitness Evolved 2013, Sonic & All-Stars Racing Transformed
http://lowcygier.pl/promocje/wii-u-premium-32-gb-splinter-cell-blacklist-rayman-legends-za-245-ok-1200-zl/

Tu link do promocji:
http://www.amazon.co.uk/gp/feature.html/ref=amb_link_177968687_1?ie=UTF8&docId=1000758923&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=qpe-title-tag&pf_rd_r=0PYFCVP19RGX324X4E3A&pf_rd_t=201&pf_rd_p=438342287&pf_rd_i=B008B5YB4W

Nigdy nie zamawiałem niczego na Amazonie, ale okazja jest mega. Muszę się poważnie zastanowić, bo na Allegro ze świecą szukać takiej oferty.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1965 dnia: Października 29, 2013, 08:37:27 am »
Śmiało możesz zamawiać z Amazonu, w pełni polecam, sam ostatnio sporo z niego korzystam. ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1966 dnia: Października 29, 2013, 10:07:48 am »
Wczoraj złożyłem zamówienie :) Mam nadzieję, że wszystko będzie git.

Tak trochę dziwnie jest z przelewem, bo podaje się dane i numer karty, a zlecenie płatności następuje chyba automatycznie po zatwierdzeniu zamówienia. Nie dostałem jednak na razie żadnego potwierdzenia wpłaty, a na koncie też nie widzę żadnego wykonanego przelewu. Ale to może być zwykłe opóźnienie. Poza tym zamówienie można w każdej chwili anulować.
Nie byłem też pewien czy uwzględnia mi promocję, bo cały czas wyświetlało normalne ceny i dopiero w końcowym podsumowaniu, tuż przed zatwierdzeniem wszystko podlicza i odejmuje. Trochę się więc w nocy namęczyłem, zanim w końcu poznałem, jak to funkcjonuje.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1967 dnia: Października 30, 2013, 20:57:55 pm »
Details from Nintendo’s latest financial results
Cytuj
- 300,000 Wii U consoles sold in the three month period to September 30th
- That’s double the 160,000 sold in the prior three months
- Wii U has sold only 460,000 worldwide in the six month period to September 30th
- An average of 76,666 units a month worldwide
- Lifetime Wii U sales are 3.91 million
- Nintendo not likely to reach its nine million sales expectation by the end of its 2014 financial year
- Pikmin 3 and Zelda: Wind Waker HD did not significantly boost console sales during the six month period in which both games were released
- Nintendo’s net sales: 196.5 billion yet
- Loss of 23.2 million yen
- Nintendo statement: “The Wii U hardware still has a negative impact on Nintendo’s profits”
- Nintendo blamed the loss on a markdown in the US and Europe, plus advertising and research/development for Wii U
- Animal Crossing: New Leaf has sold 2.49 million units worldwide
- Luigi’s Mansion: Dark Moon, Mario & Luigi: Dream Team and Donkey Kong Country Returns 3D all showing “steady sales”
- Global 3DS sales: 3.89 million for the period
- 27.38 million games sold during the period
- 3DS has now sold 34.98 million units worldwide since launch to the end of September 2013
- Nintendo not revising its forecast for the 2014 financial year even with the loss and Wii U’s poor sales
- Pokemon X/Y “showed extremely strong initial sales, further propelling the popularity of the system”
- Wii U: “we attempt to concentrate on proactively releasing key first-party titles towards the coming year in order to regain momentum for the platform”
- Nintendo pointed to Wii Party U and Super Mario 3D World
- Wii U will be offered “at an affordable price by bundling software with the system”
- New promotional activities for Wii Fit U
- Nintendo also hopes to improve digital revenue and hardware profitability for both Wii U and 3DS by reducing their manufacturing cost
http://nintendoeverything.com/details-from-nintendos-latest-financial-results/


BTW Amazon wysłał konsolę :) Z darmowych gier wziąłem Just Dance 4 (to zakup pod siostrzenicę) i Rayman: Legends (żebym ja też coś miał z tego :D).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1968 dnia: Października 31, 2013, 08:46:36 am »
Details from Nintendo’s latest financial results briefing
Cytuj
- Sales: Animal Crossing: New Leaf – 2.49 million, Luigi’s Mansion: Dark Moon – 1.91 million, Tomodachi Collection – 1.37 million, Mario & Luigi: Dream Team – 1.37 million, Donkey Kong Country Returns 3D – 1.19 million
- Nintendo said the company took inventory write down to account for price reduction
- Nintendo saying 3DS share has increased in Japan, Europe, and the US; it’s a growing market, you down in USA and Europe as last year launched XL
- Pokemon X/Y: European shares grew from 18% to 38%; Nintendo believes there is/will be a similar uptick in the US
- In the US, 3DS has already passed last year’s total
- Nintendo expects to sell over 5 million 3DS units this year in the US with a strong holiday season
- Nintendo says the 2DS’ awareness is still too low, but is designed to appeal to lower-priced users
- Survey indicates 2DS buyers were new users
- Wii Sports Club will be download only and free-to-play for 24 hours
- Will then be 200 yen per day or 1,000 yen for the entire game
- Wii Fit U is also free for 1 month for users who have the Balance Board
- In Japan, a survey showed 500,000 people still use the Balance Board
- Fit Meter also has a baramoeter so it can measure if you’re going uphill or downhill
- Because of Pokemon X/Y’s launch, Nintendo hadn’t been doing much Wii U marketing
- This has changed and sales have already improved
- Nintendo did 11.4 billion of digital sales, 50% of which was for complete game downloads (retail?)
- Nintendo believes new bundles in Japan (Family Pack) and USA (Mario & Luigi) will boost sales
- The StreetPass DLC games have been purchased for a value of 1.1 billion yen
- 35% of the DLC sales have come from Japan
- Nintendo expects Pokemon to help boost in the future
- Nintendo, whether digital or packaged, believes price should be the same
- Nintendo claims once a consumer buys a game digitally, they’re more likely to buy again digital
- Nintendo understands free-to-play market, etc.
- Users feel packaged seems more expensive, Nintendo is trying new models as a result like Wii Sports Club
- Pokemon X/Y shipped over 1 million units in September ahead of October launch
- Nintendo argues 3DS sold 5.5 million units last year and over 5 million units in Japan this year
- These are record levels for a handheld, happening at the same time as the smartphone expansion
- In handheld market, hardware plus software design combined benefit in games and Ames experience different versus smartphones
- Nintendo will use smartphones to promote its own games
- Hardware takes 1.5 years to design, and entry-level 2DS well planned ahead
- Weaker yen made the 2DS possible
- This holiday, games are targeted more for family
- Next year, advanced players will be targeted

- Nintendo says next-gen consoles aren’t targeted at the family audience this year
- Nintendo also admits competition is increasing
- Nintendo is targeting US, Europe, Japan, and perhaps Australia for growth
- Nintendo will explain Emerging Country strategy in January for its next results
- Iwata’s commitment to 100 billion operating profit this year: “make best effort to achieve target” and not going to quit
- Iwata is focused on creating long-term value for Nintendo
- Iwata remembers Yamauchi’s advice: “don’t copy other entertainment companies”
- Nintendo intends to boost VC and library; it’s not fully utilized
- Nintendo thinks it can do more with its digital offerings

- No plans to release games on smartphones
- Nintendo won’t cut people to cut costs, not pessimistic on the future of the company
- On Yamauchi shareholding said it’s not 49 days since his passing and no concrete plans or discussion before 49 days with them
- Plan to cooperate with family as much as possible and don’t want burden on the market (at 49 days, traditional ceremony conducted in Japan)
http://nintendoeverything.com/details-from-nintendos-latest-financial-results-briefing/


EDIT: Przesyłka z Amazon'a dotarła :)
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2013, 19:40:44 pm wysłana przez POK »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1969 dnia: Listopada 01, 2013, 08:42:33 am »
Tak trochę dziwnie jest z przelewem, bo podaje się dane i numer karty, a zlecenie płatności następuje chyba automatycznie po zatwierdzeniu zamówienia. Nie dostałem jednak na razie żadnego potwierdzenia wpłaty, a na koncie też nie widzę żadnego wykonanego przelewu. Ale to może być zwykłe opóźnienie. Poza tym zamówienie można w każdej chwili anulować.
Nie byłem też pewien czy uwzględnia mi promocję, bo cały czas wyświetlało normalne ceny i dopiero w końcowym podsumowaniu, tuż przed zatwierdzeniem wszystko podlicza i odejmuje. Trochę się więc w nocy namęczyłem, zanim w końcu poznałem, jak to funkcjonuje.
Kasę ściągają dopiero jak wyślą.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1970 dnia: Listopada 01, 2013, 13:10:54 pm »


Niezłe 8)

iko

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1971 dnia: Listopada 05, 2013, 13:27:10 pm »
Samus Aran w wersji FPP, tylko to się liczy.  :grin:
Ciekawe w jakiej formie Nintendo zaprezentuje Metroida na WiiU... relatywnie mógłbym strawić TPP, za dużo zrobił Prime, by myśleć o innym urozmaiceniu.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1972 dnia: Listopada 05, 2013, 21:07:50 pm »
Iwata talks Nintendo’s digital business
http://nintendoeverything.com/iwata-talks-nintendos-digital-business/#more-141641

Nintendo uważa, że obniżanie cen wersji cyfrowych (w stosunku do sklepowych) jest złe na dłuższą metę, dlatego zamiast po prostu obniżać ceny, będzie się starało szukać nowych sposobów promocji swoich gier. Poza tym jest możliwe, że "Wii Sports Club" wyjdzie kiedyś jako paczka w pudełkowej wersji (imo dziwne gdyby tak nie zrobili).
Najgorsze jest to, że niektóre edycje gier w cyfrowej dystrybucji (np. Zelda) są droższe niż przy sprzedaży detalicznej. Zupełny idiotyzm.

Iwata – End-of-year Wii U may not be targeting same user as the competition, new consoles beneficial for Nintendo
http://nintendoeverything.com/iwata-end-of-year-wii-u-may-not-be-targeting-same-user-as-the-competition-new-consoles-beneficial-for-nintendo/

Końcówka tego roku wydawniczego ma być sygnałem dla casualów, że WiiU jest najlepszym sprzętem dla rodzin. Mają o tym świadczyć Wii Party U, Wii Sports Club, Wii Fit U oraz Mario & Sonic at the Sochi 2014. Te gry mają zainteresować posiadaczy Wii i być konkurencją dla next genów, które na razie nie mogą zaoferować zbyt wiele casualom. Pojawienie się next genów ma też swoje dobre strony, ponieważ rozrusza cały rynek.
W następnym roku Nintendo skupi się na prawdziwych graczach.

Nintendo hoping to “enrich” the VC lineup
http://nintendoeverything.com/nintendo-hoping-to-enrich-the-vc-lineup/#more-141652

Nintendo won’t fire staff in order to cut costs, Iwata doesn’t see a dark future for the company
http://nintendoeverything.com/nintendo-wont-fire-staff-in-order-to-cut-costs-iwata-doesnt-see-a-dark-future-for-the-company/


Minął miesiąc od obniżki cen konsoli. Od tego czasu sprzedaż WiiU wzrosła dwukrotnie i utrzymuje ten poziom. Mimo to i tak sprzedaje się wciąż dużo gorzej niż np. X360, nie wspominając już o PS3. Poza tym z grami sprawa też nie wygląda za różowo. Wind Waker HD poradził sobie nieźle, ale już w przypadku Sonika czy Wii Party można spokojnie mówić o klapie (choć na temat tej drugiej gry na razie ciężko wyrokować i w dłuższej perspektywie czasowej może to inaczej wyglądać). Ogólnie więc jest poprawa, ale sytuacja i tak nie prezentuje się zachęcająco.


Edit: Najnowsze info wskazuje, że w następnych tygodniach sprzedaż WiiU będzie dużo wyższa. Szczególny skok można odnotować w Japonii gdzie z 2,5 tys. konsol w zeszłym tygodniu wyniki skoczyły do prawie 39 tys. Za ten skok jest odpowiedzialne przede wszystkim Wii Party U i nowe bundle (wyszło też Wii Fit U, ale tylko w formie darmowego traila, więc wątpię, aby miało wielki wpływ na ten wzrost). W USA nowe bundle (te z NSMBU i NSLU) też podobno świetnie schodzą.
http://www.nintendolife.com/news/2013
/11/wii_party_u_and_wii_fit_u_deliver_major_increase_to_wii_u_hardware_sales_in_japan
http://www.nintendolife.com/news/2013/11/mamma_mia_the_mario_and_luigi_wii_u_bundle_is_sold_out_at_target_and_gamestop
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2013, 16:29:47 pm wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1973 dnia: Listopada 09, 2013, 19:12:33 pm »
Całkiem ciekawy artykuł:

Why Nintendo Isn't Popular in Poland
http://www.nintendolife.com/news/2013/11/feature_why_nintendo_isnt_popular_in_poland

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1974 dnia: Listopada 09, 2013, 19:44:17 pm »
Całkiem
Dobrze, że dodałeś to słowo, bo nie zgadzam się z całym pkt. 1. o tym, że brak lokalizacji wpływa negatywnie na sprzedaż WiiU i gier na nią przeznaczonych. Za czasów ps2 i x'a gro tytułów nie miało języka pl w opcjach, a konsole oficjalnie sprzedawały się o niebo lepiej, niż sprzęt Nintendo kiedykolwiek. Oczywiście, PlayStation miało już pewną wyrobioną markę, na co zwrócił uwagę Burgess w artykule, ale należy mieć na uwadze, że wyrobiło ją na tytułach, które nie posiadały lokalizacji.
Kolejny aspekt, czemu uważam artykuł za przejaskrawiony - przy okazji pkt. 2 mam bardzo mieszane uczucia. Jeżeli autor chciał zrobić Polsce reklamę ku pokrzepieniu serc - to dobrze, jednak jest wiele bzdur w tym akapicie, brzmiących jak propaganda partii starającej się wejść do sejmu i ciężko mi uwierzyć, że Burgess mieszkał w naszym kraju i poznał wiele smaków życia w PL, a nie jedynie bananową rzeczywistość stolicy - bo takie odnoszę wrażenie i ewidentnie widać, że artykuł jest pisany w perspektywy "przyjezdnego".

Tak, czy inaczej, miło przeczytać artykuł w zagranicznym serwisie, rzucającym światło na sytuację branży w Polsce.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1975 dnia: Listopada 09, 2013, 20:01:42 pm »
Punkt5 zrobiłbym pierwszym...

Nie jest problemem brak lokalizowanych gier. Może jest w przedziale wiekowym 40+. Niżej, nie widzę żadnego. Ja przechodziłem gry po niemiecku jak nie było w sklepach oryginału po angielsku (co zdarzało się za czasów PSXa). Mój wiek był wówczas jednocyfrowy, a do dzisiaj potrafię tylko frazy z filmów o IIWŚ. Dało się? Dało się.

Problemem jest a) brak dystrybutora b) brak reklamy od zawsze, c) polska mentalność. Zupełnie nie dziwię się Nintendo że nie chcą wejść na nasz rynek. Bo kto kupi Wii-U? Ja, ty. Reszta pójdzie w konsole na której mogą oglądać filmy, puszczać muzykę, grać w Butterfild i inne modne gry wśród gówniarzy.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1976 dnia: Listopada 09, 2013, 20:09:22 pm »
Dość śmiesznie brzmi kwestia sentymentu:
Cytuj
New Super Mario Bros U: Some critics hate this game because they’ve seen it all before. I love this game for exactly the same reason.
Jedzie się ostro tasiemce od Activision, ale wg artykułu to samo w przypadku Ninny stanowi siłę napędową sprzedaży i wyższą ocenę gry.

lupinator

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1977 dnia: Listopada 09, 2013, 20:39:09 pm »
Brak sentymentu? Jakby spytać szaraka polaka (albo pokazać zdjęcia do rozpoznania) o postać z gier to z 90% rzuciłaby od razu Mariana. Co innego, że jako konsolę podaliby PlayStation, ale no kur** kto z ludzi tu obecnych nie miał Pegasusa?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1978 dnia: Listopada 09, 2013, 21:46:05 pm »
Tak, czy inaczej, miło przeczytać artykuł w zagranicznym serwisie, rzucającym światło na sytuację branży w Polsce.
I o to głównie mi chodziło. Bo jeśli chodzi o samą warstwę merytoryczną to artykuł nie jest specjalnie odkrywczy. Nintendo radzi sobie słabo w Polsce, bo nie miało (a teraz to już w ogóle nie ma) dystrybucji z prawdziwego zdarzenia. A co za tym idzie nie ma reklam, promocji, gry są drogie, produktów nie ma w sklepach (albo są schowane z boku) itd. Gdyby ktoś kompetentny się zabrał za promocję konsol Nintendo, to myślę, że dałoby się osiągnąć przynajmniej umiarkowany sukces. Nie od razu oczywiście, ale po kilku latach starań już jak najbardziej.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1979 dnia: Listopada 09, 2013, 21:51:16 pm »
odkrywczy
To nawet nie o to chodzi. Jest przejaskrawiony/krzywdzący, bo gdyby ktoś uwierzył w przedstawione w artykule zaplecze historyczne Polski, mógłby się nieco zdziwić przy bliższym poznaniu.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1980 dnia: Listopada 09, 2013, 21:56:16 pm »
No jest pisany z dość powierzchownego punktu widzenia, fakt.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1981 dnia: Listopada 22, 2013, 00:57:27 am »
Nintendo's UK Store to Release A Wii U Mario Mega Bundle
Cytuj
For £299.99 the bundle includes the following:

    A Wii U Premium 32GB system, bundled with New Super Mario Bros. U and New Super Luigi U on a single disc.
    A disc copy of Super Mario 3D World
    A Mario Wii RemotePlus
    A Mario hat


http://www.nintendolife.com/news/2013/11/nintendos_uk_store_to_release_a_wii_u_mario_mega_bundle

Cena konkret, za taki zestaw.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1982 dnia: Listopada 22, 2013, 17:04:55 pm »
Niestety nie wysyłają go do Polski ;) tylko dla UK. Stałem sie dzisiaj 11 posiadaczem Wii U w Polsce :P zobaczymy czy ta konsola jest warta nawet tych 7 stow, które za nią dałem.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1983 dnia: Listopada 22, 2013, 17:07:59 pm »
7 stow

O, fajnie. Jeszcze ze trzy stówki i pewnie sam kupię.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1984 dnia: Listopada 22, 2013, 17:12:01 pm »
Używki moze gdzies chodzą po tyle, bo za 7 stow dostałem nowke, ale w pakiecie Basic. Inna sprawa, ze ta konsola o wiele bardziej podoba mi sie w białym kolorze ;) dodatki z Deluxe Pack mnie mało interesowały ;)

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1985 dnia: Listopada 22, 2013, 17:15:15 pm »
Złamali jakoś WiiU?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1986 dnia: Listopada 22, 2013, 17:19:37 pm »
Używane mnie nie interesują, ale mam 100% pewności, że po premierze pozostałych next-genów N będzie opychać Wii U po kosztach.

Więcej za ten złom i tak nikt nie zapłaci, a swoje zarobią na grach.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1987 dnia: Listopada 22, 2013, 17:37:27 pm »
Jaki hejt na sprzęt Nintendo, to aż oczy łzawią :(

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1988 dnia: Listopada 22, 2013, 17:47:39 pm »
Wyraziłem zamiar kupna Wii U, a ten mi o hejcie pisze  :?

svonston

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1989 dnia: Listopada 22, 2013, 17:48:24 pm »
I w co byś chciał pyknąć?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1990 dnia: Listopada 22, 2013, 17:49:59 pm »
Odgrzewaną Zeldę i... na razie to by było na tyle.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1991 dnia: Listopada 22, 2013, 17:50:24 pm »
Haha, beka z tej czapki w zestawie.  :lol:

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1992 dnia: Listopada 22, 2013, 18:13:09 pm »
No ja wlasnie dorwalem Zelde w edycji kolekcjonerskiej i ciekaw jestem jak bedzie sie sprawować, ale konsole odpale gdzies za dwie godziny :(

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1993 dnia: Listopada 22, 2013, 20:38:09 pm »
Witam na pokładzie :)

Przede wszystkim polecam Pikmina 3. A jeśli lubisz survival-horrory to koniecznie sprawdź ZombiU. Gra chodzi teraz w całkiem przyzwoitych cenach (w cyfrowej dystrybucji można ściągnąć za kilkadziesiąt złotych bodajże, a na aukcjach dostaniesz poniżej stówy).

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1994 dnia: Listopada 22, 2013, 20:53:29 pm »
Złamali jakoś WiiU?

Nie. Złamali vWii co pozwala odpalać na Wii-U homebrew z Wii.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1995 dnia: Listopada 23, 2013, 01:58:50 am »
Research firm expects lifetime sales of Wii U to be around 25 million
Cytuj
The following comes from research firm DFC Intelligence, who has been at least moderately accurate with their predictions in the past:

- They expect Wii U to sell 25 million units or less over its lifetime
- A bit more than the Gamecube
- Lower than initially expected, but they believe Nintendo is playing the right cards
- “Nintendo is carving out a different audience”
- Not the same audience that Sony and Microsoft are going after.”
- They’re going after Nintendo fans first, “I think … it’s the right strategy”
http://nintendoeverything.com/research-firm-expects-lifetime-sales-of-wii-u-to-be-around-25-million/

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1996 dnia: Listopada 23, 2013, 02:04:23 am »
Robiąc gry na PS4 i X1 pewnie by więcej zarobili. No nic, może z porażki Wii U wyciągną wnioski...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1997 dnia: Listopada 23, 2013, 02:08:12 am »
Na Gacku zarobili podobno. Może przy WiiU też wyjdą na swoje.

Ja w każdym razie zakładam sprzedaż na poziomie 30-35 mln.

Maciomaniak

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2005
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 6
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1998 dnia: Listopada 23, 2013, 12:19:50 pm »
Pogralem wczoraj w Zelde i gra jest kapitalna. To mój pierwszy kontakt z Wind Waker i po tych wszystkich FPSach, wyścigach czy sportowkach, to jest właśnie to, czego potrzebowałem :) wciąga nieziemsko, grafika jest świetna, a na dodatek ten kontroler jest bardzo wygodny :)

Ściągnąłem demo ZombieU, ale póki co jestem troszeczkę zawiedziony grafika, niemniej gra ma kilka ciekawych patentów :) samo menu konsoli chodzi niestety dosyć wolno i jest ociężałe takie... Za to maja świetna aplikacje YouTube :P

Sama idea "tabletopada" zawsze do mnie trafiała i fajne to jest, jak masz dwa ekrany i robisz cos na tym małym dodatkowo. Jeszcze głośniczek. W Zeldzie, jak mam ekwipunek, to czuje sie tak, jakbym faktycznie miał go przy sobie - to potęguje wrażenia :)

Ogólnie zakup uważam za bardzo udany, czekam na premierę Super Mario 3D World i nowego Metroida, będę tez celować w Pikmina 3 i kilka innych tytułów.

Samo Wii jest cichutkie i malutkie, bardzo ładna jest ta konsola i swietnie "wciąga" płytki, tak lekko ;) a dodatkowo sterowanie TV z poziomu pada jest mega wygodne, bo wszystko jest pod ręka.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1999 dnia: Listopada 23, 2013, 12:51:41 pm »
Jeśli masz z kim grać, to koniecznie sprawdź Nintendo Land (można tanio dostać). Niektóre mini-gry mają genialne multi, a poza tym jest to znakomity test dla padleta. Tyle, że trzeba posiadać wii remote, najlepiej z motion plusem. W NSMBU też warto zagrać. Bardzo dobry platformer 2D.