Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 282004 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Michal102

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-05-2008
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 1
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:08:51 pm »
Cytuj
ale dalej są to modele bez widocznego kokpitu(tzn. jest on tam ale w opcji Lod Detail, Low Res).

lol

tu za to kokpity ociekają w detale:


coś pięknego...

Jedna i druga gra posiada ograniczenia, jednak Ty Unlimited dostrzegasz je tylko w grze T10... sam chyba nie wierzysz w brednie które wypisujesz.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 15:11:32 pm wysłana przez Michal102 »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:23:12 pm »
Dokladnie o tym mowilem.....kazda gra wyscigowa swapuje modele LOD.
GT5 w przy widoku z zewnatrz rowniez mocno obcina wnetrza. Ja nie mowie ze to zle, skoro podczas samego gameplayu to nie przeszkadza i wychodzi na wierz przy niektorych ujeciach z powtorek.
Ale chodzi o sam fakt czepiania sie na sile do kazdej niedoskonalosc w FM.
No bo wiadomo...obciete wnetrza w GT5 to pikus...ba standardy wam rowniez nie przeszkadzaja (ilez razy czytalem ze podczas samego gameplayu standardy sa jak najbardziej ok)...natomiast jesli chodzi o FM to od razu jest wielkie halo ze modele sa podmienianie :roll:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:35:23 pm »
@ Michał 102

Nie wiem skąd wynajdujesz te fotki..tyle że na pewno nie z GT5 :lol:

Odpowiedź jest prosta skoro modele aut w FM3 miały 20000-30000 polygonów, zakładając że je trochę poprawili, powiedzmy że dobili do poziomu 30000-35000 polygonów to i tak nie mają czego szukać przy 250000 polygonów(do 450000 polygonów w dedykowanym photo mode) z GT5. Do tego wybacz, ale samochody w FM3 i FM4 tak samo się niszczą(np. klosze lamp), więc na pewno nie ma tylu detali na nich jak przy samochodach z GT5, które niszczą się mniejszy sposób(wyjątek do WRC i NASCAR które można dosadniej zniszczyć) i rzadko uda CI się zbić klosz lampy.

Poza tym odnośnie detali w wnętrzu, tak to wygląda(przy okazji masz porównanie na jednym zdjęciu Premium i Standard model):





A tak to wygląda w dedykowanym Photo Mode:











Żeby jednak odrobinę Ci posłodzić, to te modele z MENU FM4 generalnie "robią", kto wie czy nie bardziej niż te z GT5. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 15:37:01 pm wysłana przez Unlimited »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:37:59 pm »
Dokladnie o tym mowilem.....kazda gra wyscigowa swapuje modele LOD.
GT5 w przy widoku z zewnatrz rowniez mocno obcina wnetrza. Ja nie mowie ze to zle, skoro podczas samego gameplayu to nie przeszkadza i wychodzi na wierz przy niektorych ujeciach z powtorek.
Ale chodzi o sam fakt czepiania sie na sile do kazdej niedoskonalosc w FM.
No bo wiadomo...obciete wnetrza w GT5 to pikus...ba standardy wam rowniez nie przeszkadzaja (ilez razy czytalem ze podczas samego gameplayu standardy sa jak najbardziej ok)...natomiast jesli chodzi o FM to od razu jest wielkie halo ze modele sa podmienianie :roll:
Juz ci mówię dlaczego marudzimy:

GT5 gameplay z podmienionymi modelami:


Forza 3 gameplay z podmienionymi modelami:

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:39:43 pm »


tu za to kokpity ociekają w detale:


coś pięknego...

Jedna i druga gra posiada ograniczenia, jednak Ty Unlimited dostrzegasz je tylko w grze T10... sam chyba nie wierzysz w brednie które wypisujesz.

to jest model z wyścigu, akurat wiem bardzo dobrze bo tym autkiem bardzo długo się ścigałem w GT5, jeśli odpali się photomode w czasie wyścigu to właśnie tak okrojone w detale jest wnętrze tego samochodu. Co innego photo mode ...tam ten samochód jest wykonany jako jeden z najbardziej ociekających w detale z gry.

I to dokładnie pokazuje to,że czepiacie się zmiany LOD w autach w wyścigu w F3/F4 kiedy GT5 ma to samo

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:41:51 pm »
@ Michał 102

Nie wiem skąd wynajdujesz te fotki..tyle że na pewno nie z GT5 :lol:
Otoz jest...podczas kamery z TPP takie wlasnie wnetrze mamy...tyle ze jak mowielm...mnie to nie przeszkadza bo to widac w sumie tylko w powtorkach.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:44:57 pm »

I to dokładnie pokazuje to,że czepiacie się zmiany LOD w autach w wyścigu w F3/F4 kiedy GT5 ma to samo
Tak? Popatrz na mój poprzedni post.

GT5 ma modele LOD, ale nie widać różnicy przez 99.99% czasu grania w grę, a poza tym różnica jest w większości wypadków minimalna.

Forza ma w gameplayu baaaaaaaaardzo mocno okrojone modele i to widać na pierwszy rzut oka.

Taka jest różnica.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:49:28 pm »
a to już wiesz jak obcinać będzie LOD w F4? bo na razie jedyne co wiem na 100% to ,że modele do photo mode w F4> modele z photo mode z GT5


Zresztą tu nie chodzi tyle o same modele aut bo konsola nie jest z gumy, nawet jesli bedą gorsze podczas gry to spójrzcie na to,że tam każde autko w tej grze jest ok(a nie jest standardy w GT5), otoczenie zaprezentowanej na E3 trasy jest bogate w detale, nie ma chamskich bitmap w oddali albo drzew 4d(baa nawet te drzewa się tam ruszają). Na serio już na chwilę obecną widać,że przegonili oprawą GT5.

To też pokazuje to co wiele razy było poruszane tu na forum - wolumetryczny dym, 1080p, 3d które ma GT5 były niepotrzebne i zamiast tego mogli przynajmniej zrobić np niezbugowane cienie

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:52:17 pm »
Dokladnie o tym mowilem.....kazda gra wyscigowa swapuje modele LOD.
GT5 w przy widoku z zewnatrz rowniez mocno obcina wnetrza. Ja nie mowie ze to zle, skoro podczas samego gameplayu to nie przeszkadza i wychodzi na wierz przy niektorych ujeciach z powtorek.
Ale chodzi o sam fakt czepiania sie na sile do kazdej niedoskonalosc w FM.
No bo wiadomo...obciete wnetrza w GT5 to pikus...ba standardy wam rowniez nie przeszkadzaja (ilez razy czytalem ze podczas samego gameplayu standardy sa jak najbardziej ok)...natomiast jesli chodzi o FM to od razu jest wielkie halo ze modele sa podmienianie :roll:
Juz ci mówię dlaczego marudzimy:

GT5 gameplay z podmienionymi modelami:


Forza 3 gameplay z podmienionymi modelami:




To powinno zamknąć dyskusję o modelach podczas gry. Forza wypada tutaj bardzo biednie, ale to było już wiadomo od dawna. Nie wiem po co to zaklinanie rzeczywistości.

PS. Z grzeczności nie wspomnę o samych kierowcach, bo tutaj FM nie istnieje.

Wiadomość scalona: Czerwca 09, 2011, 15:55:52 pm
a to już wiesz jak obcinać będzie LOD w F4? bo na razie jedyne co wiem na 100% to ,że modele do photo mode w F4> modele z photo mode z GT5


Zresztą tu nie chodzi tyle o same modele aut bo konsola nie jest z gumy, nawet jesli bedą gorsze podczas gry to spójrzcie na to,że tam każde autko w tej grze jest ok(a nie jest standardy w GT5), otoczenie zaprezentowanej na E3 trasy jest bogate w detale, nie ma chamskich bitmap w oddali albo drzew 4d(baa nawet te drzewa się tam ruszają). Na serio już na chwilę obecną widać,że przegonili oprawą GT5.

To też pokazuje to co wiele razy było poruszane tu na forum - wolumetryczny dym, 1080p, 3d które ma GT5 były niepotrzebne i zamiast tego mogli przynajmniej zrobić np niezbugowane cienie

No kierwa bez jaj. Wiem, że potem będziesz jarał się na forum PE jak to pocisnąłeś BoBaNa i resztę na GO, ale jeśli piszesz, że lepiej zrobić dopracowane drzewka gdzieś w oddali niż wolumetryczny dym i 1080p, to chyba coś z Tobą ziomuś nie tak. 1080p daje kopa w ryj na dzień dobry, a dym przy poślizgach to coś co podziwiamy podczas samej rozgrywki. Natomiast jakieś drzewka w oddali (które notabene w Forzie 3 też są sklejone podobnie jak w GT5) kompletnie nie przykuwają niczyjej uwagi kiedy się ściga.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 15:55:52 pm wysłana przez BoBaN »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwca 09, 2011, 15:55:54 pm »
a to już wiesz jak obcinać będzie LOD w F4? bo na razie jedyne co wiem na 100% to ,że modele do photo mode w F4> modele z photo mode z GT5
Zapewne w F4 modele LOD będą wyglądały jeszcze gorzej niż te z F3, biorąc pod uwagę iż zwiększyli dwukrotnie liczbę aut na trasie.

modele do photo mode w F4> modele z photo mode z GT5
Same modele może i tak, ale biorąc pod uwagę oświetlenie to nadal grafika/auta w photo mode GT>F4. Modele od Turn10 mimo iż dokładne to nadal wyglądają plastikowo i nierealistycznie.


To też pokazuje to co wiele razy było poruszane tu na forum - wolumetryczny dym, 1080p, 3d które ma GT5 były niepotrzebne i zamiast tego mogli przynajmniej zrobić np niezbugowane cienie
Cienie w GT5 i tak są o niebo lepsze od tych z F3.

3D - nie ma nic do grafiki
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 15:57:34 pm wysłana przez Piter_neo »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:04:05 pm »
Rzeczywiście niesamowicie okrojone<życzył bym FM4 by tak te samochody były okrojone podczas replayów>:  :roll:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Poza tym, wolumetryczny dym jest grze potrzebny(jego podświetlenie, ilość, sposób rozchodzenia się, powstawania), tak samo jak genialne oświetlenie(także real timowe chce podkreślić, a to one jest głównie winowajcą poszarpanych cieni, oraz brak do końca optymalizacji produktu..), zmienne warunki pogodowe także miały swój wpływ na oprawę graficzną, choć dążenie na siłę do 1080P wg. mnie miało wymierny<negatywny> wpływ na oprawę graficzną, choć posiadacze TV FULL HD pewnie się z tego(takiej rozdzielczości) cieszą.

Z czym się mogę zgodzić to z tym że samochody z menu w FM4 prezentują się genialnie(na moje oko lepiej od tych z GT5), choć nie do końca to wykorzystują, bo oświetlenie mimo że poprawione i lepsze, ciągle jest gorsze od tego z GT5, mogę się także zgodzić z tym że otoczenie w FM4 jest bardziej napakowane w detale niż te z GT5. Jednak z technicznego punktu widzenia nawet nie dotknęli GT5 pod względem oprawy(poza tymi modelami z menu w FM4). 8)

« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 16:16:03 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:06:03 pm »
Ta F40 podczas replay'u miażdży. Czekam teraz na takim sam pokaz ze strony Forzy. Ciekawe czy się doczekam.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:15:10 pm »
jesteście udani:

jeden z najbardziej zjebanych motywów w gt5, czyli cieniowanie, jest o niebo lepszy niż w fm3
auta w fm3 się gorzej niszczą od tych z gt5, które nie niszczą się prawie w ogóle.
forza podmienia modele na gorsze niż te z menu i jest beee, w gt5 ten patent jest ok.
screen z ferrari california to nie screen z gt5.
mimo, że samochody w photo mode w forzie4 mają, prawdopodobnie, lepsze modele niż w gt5, to i tak ch**, bo wyglądają plastikowo.

BEKA ROLS

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:17:32 pm »
Akurat wygląd plastikowych modeli to głównie sposób ich renderingu i oświetlenia, patrząc na FM4 ciągle widzę grę komputerową, patrzać na GT5 czasem ciężko pozbyć się złudzenia fotorealistyczności.

Także BEKA ROLLS CIĄG DALSZY :grin: :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:19:10 pm »
zrzut californi to nie jest gt5, a w serii od pd intra są zawsze real time.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:25:30 pm »
Widzę, że dyskusja trwa w najlepsze, tyle że cały czas rozchodzi się wokół grafiki, a to przecież model jazdy jest najważniejszy. Po filmikach widać, że będzie lepszy od tego z FM3.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:26:25 pm »
@ s00s

Tak tak, zamiast cwaniaczyc kowboju lepiej bys zobaczyl replye ktore dalem z gt5 i na Twoim miejscu modlil bym sie by modele z Fm4 tak wygladaly.


Wiadomość scalona: Czerwca 09, 2011, 16:28:23 pm
Widzę, że dyskusja trwa w najlepsze, tyle że cały czas rozchodzi się wokół grafiki, a to przecież model jazdy jest najważniejszy. Po filmikach widać, że będzie lepszy od tego z FM3.

To na pewno. Teraz pytanie czy tak dobry jak w Gt5?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 16:28:23 pm wysłana przez Unlimited »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:29:45 pm »
a po co mam się moglić? mi korona z głowy nie spadnie jak fm4 będzie wyglądała gorzej niż gt5. ważne, że ma ogromną szansę być lepszą grą. w zasadzie to martwi mnie tylko model jazdy. jak zrobią bardziej wymagający niż w trzeciej części to mamy króla racerów, a nie pół produkt z 3gb paczy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:36:28 pm »
jesteście udani:

jeden z najbardziej zjebanych motywów w gt5, czyli cieniowanie, jest o niebo lepszy niż w fm3

Bo cieniowanie w GT5 przynajmniej jest, a w FM3...no właśnie.

auta w fm3 się gorzej niszczą od tych z gt5, które nie niszczą się prawie w ogóle.

Khe? Polecam najpierw pograć w GT5. No chyba, że tylko ja doświadczyłem odpadających drzwi, klapy i maski w autach WRC, a w pozostałych gięcia blachy, otarć itp.

forza podmienia modele na gorsze niż te z menu i jest beee, w gt5 ten patent jest ok.

Jak widać na porównaniu Pitera_neo, Forza podmienia modele na totalne brzydactwa. Przecież to widać jak na dłoni. No chyba, że ktoś nie chce tego widzieć.

screen z ferrari california to nie screen z gt5.

Pewnie, że jest ale teraz spójrzmy jak to wygląda w FM3...no tak, znowu okazuje się, że dużo słabiej. Już nie wspominam o zaciemnionych szybach w pozostałych furach, żeby nie było widać biedy i żeby ukryć fakt jak biedny jest model kierowcy (porównując do GT5 jest bardzo biedny). Kokpitów w obu grach też lepiej nie porównywać, bo znowu fani Forzy będą musieli zaklinać rzeczywistość.

mimo, że samochody w photo mode w forzie4 mają, prawdopodobnie, lepsze modele niż w gt5, to i tak ch**, bo wyglądają plastikowo.

Kwestia oświetlenia. Ile to już razy Turn10 chwaliło się miliardami polygonów, a potem w grze gówno z tego zostawało. Może tym razem chociaż photo mode podoła.

BEKA ROLS

Faktycznie beczunia.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:37:44 pm »
@ s00s
Ojj wstrzymal bym sie z tym osadem..nawet jak poprawia model jazdy to ciekawe czy poprawia fakture trasy, bo te sa plaskie jak patelnia w Fm3, do tego Fm4 ma poki co ciagle mniej ficzerow niz Gt5.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:38:08 pm »
a po co mam się moglić? mi korona z głowy nie spadnie jak fm4 będzie wyglądała gorzej niż gt5. ważne, że ma ogromną szansę być lepszą grą. w zasadzie to martwi mnie tylko model jazdy. jak zrobią bardziej wymagający niż w trzeciej części to mamy króla racerów, a nie pół produkt z 3gb paczy.

:lol: :lol: :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:45:15 pm »
@boban

cienie i efekty cząsteczkowe w gt5 są zjebane. to jest fakt i tylko fanboje twierdzą inaczej.
model zniszczeń w gt5 jest potraktowany po macoszemu, może i auta wrc się niszczą, ale reszta to czołgi, a nie samochody. przynajmniej jak grałem w swoją bete za 190 zł to tak było. może dociągnięcie kilkuset mega łatek by to naprawiło...w multi.
dobrze, że chociaż niektórzy wielbiciele gt5 nie zaginają rzeczywistości i jak widzą model ferrari wydany grubo po debiucie gt4, do tego z kierowcą w kasku gt to nie zaklinają rzeczywistości. punkt dla ciebie.

btw. może kilka słów o online? malowaniach aut? tuningu? storefront (z malowaniami i ustawieniami)?


Wiadomość scalona: Czerwca 09, 2011, 16:48:16 pm
a po co mam się moglić? mi korona z głowy nie spadnie jak fm4 będzie wyglądała gorzej niż gt5. ważne, że ma ogromną szansę być lepszą grą. w zasadzie to martwi mnie tylko model jazdy. jak zrobią bardziej wymagający niż w trzeciej części to mamy króla racerów, a nie pół produkt z 3gb paczy.

:lol: :lol: :lol:

ile czasu spędziłeś z serią forza?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 16:48:16 pm wysłana przez s00s »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:49:04 pm »
Nie ma tego i dobrze bo Gt5 ma swoj wlasny styl, bardziej powazny i magiczny niz ten z Forzy, dla jednych to dobrze, dla innych zle.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:50:21 pm »
@boban

cienie i efekty cząsteczkowe w gt5 są zjebane. to jest fakt i tylko fanboje twierdzą inaczej.

Cienie w GT5 sa dalekie od ideału, ale czy widziałeś te z F3? Szczególnie chodzi mi o znikające, rozciągające sie, przkłamujące cienie aut przeciwników. Jak przeciwnik jedzie blisko to sa całkiem spoko, ale jak odjedzie 3 metry od nas to na naszych oczach cień zmienia się w paćke jakąś i jak jedziemy blisko niego to na zmianę zmienia się z normalnego w rozpikselizowany.


Różnica w grafice pomiędzy GT, a Forzą jest taka, że GT stara się być realistyczny, a Forza stara się być ładna, kolorowa, plastyczna ale przez to mniej realistyczna.


Odnośnie fizyki zderzeń:

Chociaż ja mimo iż jestem fanem GT5 to uważam, iż ogólnie fizyka zderzeń jak i sama ich wizualizacja ogólnie jest lepasza w Forzie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 16:55:30 pm wysłana przez Piter_neo »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:52:00 pm »
Yeah malowanie w online - Forza rox ...

Moze cos o Nascar/gokartach/wrc/wlasnych trasach/podgladzie aktualnej rozgrywki? Spectator mode? Wyscigach 24h?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 19:01:54 pm wysłana przez KKRT »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 09, 2011, 16:52:29 pm »
@s00s
Online śmiga bardzo konkretnie. Malowanie aut? A co to kur** SIMSy są? Tuning też jest wystarczająco dobrze oddany? Czego Ci brakuje przy ustawieniu aut?

Proponowałbym Ci jednak spojrzeć na porównanie Piter'a, to może dotrze do Ciebie jak ch**owe modele aut ma FM3. Albo niech ktoś wrzuci ten gif z podmianką i motywem zaciemniania szyb w FM3. Będzie śmiesznie.

Co do zniszczeń, to FM3 nie ma się czym chwalić i nie powiedziałbym, że wypada lepiej niż GT5 w tej kwestii. No chyba, że dla Ciebie podmiana tekstur to szczyt techniki i uber realizm. Zniszczenia aut WRC w GT5 zamiatają pod dywan to co pokazuje w tym temacie Forza.

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 09, 2011, 16:54:08 pm[/time]
Yeah malowanie w online - Forza rox ...

Moze cos o Nascar/gokardach/wrc/wlasnych trasach/podgladzie aktualnej rozgrywki? Spectator mode? Wyscigach 24h?

...zmiennych warunkach/zmiennej porze...eee po co, przecież Forza i tak jest the best, nawet bez tych "zbędnych" dodatków.

Wiadomość scalona: Czerwca 09, 2011, 16:54:48 pm
ile czasu spędziłeś z serią forza?

Jak czytam Twoje posty, to myślę sobie, że równie mało co Ty z GT5.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 16:54:48 pm wysłana przez BoBaN »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 09, 2011, 17:01:14 pm »
kkrt mam w "ignorowanych" i nie czytam jego wypocin. jeżeli mamy mówić o porównaniach forzy3 do g5, to powinniśmy zmienić temat.

boban, no powiedz ile. ja w gt5 doszedłem do 17 levelu i z przyczyn ode mnie niezależnych gra poszła na półkę. nie twierdzę, że jest słaba, model jazdy rozp**rdala fm3. niestety jako grze (patrząc całościowo) to jest więcej do poprawienia niż pozostawienia bez zmian. tak jak wspominałem, grałem tylko w betę, po odpaleniu gierki czekać mnie będzie kilka godzin ściągania poprawek, więc pewnie teraz jest lepiej.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 09, 2011, 17:08:23 pm »
O wiele lepiej. Tylko musisz około 13GB ściągnąć :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2011, 17:11:12 pm wysłana przez Unlimited »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 09, 2011, 17:09:45 pm »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwca 09, 2011, 17:36:20 pm »
@s00s
To ja z Forzą 3 spędziłem znacznie mniej czasu. Poza tym grałem padem i w żaden sposób nie mogę odnieść się do modelu jazdy. Zapewne Ty grałeś kierownicą w oba tytuły i masz na to pogląd skoro piszesz o zajebistości modelu jazdy. Ja jedyne co mogę stwierdzić, to że do niepowtarzalnego klimatu GT, Forza nawet się nie zbliża. No i mogę powiedzieć jeszcze, że graficznie też sporo odstaje. W dodatku FM3 zaczęło nudzić już od początku, a single w GT5 znudził mnie po około 25lvl. Dobrze, że dodają sezonówki, bo to pozwala wracać do tej gry. Ciekawe jak będzie wyglądał support FM4 po premierze. GT5 dostało masę darmowego i potężnego contentu, a co pokaże w tej kwestii konkurencja? Zobaczymy.

Powyższy gif pokazuje dobitnie jak mają się modele aut i ich podmianka w Forzie, do tego co jest w GT5.

Nie chce prorokować, ale pewnie będzie tak jak z każdą Forzą. Przed premierą masa podjary, screenów, gif'ów itp. a potem każdy szybko zapomni o tej grze, a sprzedaż nawet nie dotknie pułapu konkurencji. Jest tylko jedna gra/seria, która pokazuje temat motoryzacji w niepowtarzalny i ponadprzeciętny sposób. Nadal  jest nią GT5.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 09, 2011, 17:49:46 pm »
Nie ma tego i dobrze bo Gt5 ma swoj wlasny styl, bardziej powazny i magiczny niz ten z Forzy, dla jednych to dobrze, dla innych zle.

je**em

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwca 09, 2011, 18:00:53 pm »
w forze grałm na kierze, ale tylko na "sesjach" u ziomka. gt5 na padzie bardziej mi się widział model jazdy.
grafa to kwestia sporna, bo już niejeden post napisano o kurewsko nierównej oprawie gt5.
klimat jest sprawo dalece bardziej dyskusyjną niż grafa. albo rozmawiamy o konkretach, albo o "klimacie", czy "magicznym stylu" (WTF?) jak to określił unli.
content do gt5 musiał się pojawić, bo gra była najzwyczajniej w świecie niedokończona jak wyszła. proste.

efekt końcowy jaki będzie zobaczymy całkiem niedługo. może nie będzie taki, jak na tych wszystkich filmikach/screenach/gifach. w dalszym ciągu będzie to jedynie grafa, a nie gra jako całość.

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwca 09, 2011, 18:12:44 pm »
Ja osobiście nie porównuje obu gier ponieważ jedna jest już na rynku , natomiast Forza 4 dopiero wyjdzie . Nie ma co porównywać ich obie są świetne ,a każda z nich ma plusy i minusy i  tyle.
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwca 09, 2011, 18:13:16 pm »
Nie ma tego i dobrze bo Gt5 ma swoj wlasny styl, bardziej powazny i magiczny niz ten z Forzy, dla jednych to dobrze, dla innych zle.

je**em

je**iesz jeszcze raz jak posłuchasz Podcasta PES 2012 and Fifa 12 <wersje z E3>

PES 2012 jest lepsze niż Fifa 12 :grin:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 09, 2011, 18:14:04 pm »
Jeśli mówisz o GT5 vs FM4, to na razie niewiele można tutaj rozstrzygnąć. Natomiast GT5 vs FM3 w kwestii chociażby grafy to oczywista oczywistość. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie napisze, że oprawa z FM3 może stawać w szranki z GT5. Kilka porównań masz wyżej. A jako całość to osobiście szczerze wątpię, że jakakolwiek gra wyścigowa na konsolach przebije to co oferuje GT5.

PS. Jeśli mowa o klimacie i otoczce to uwierz mi, że dla fana motoryzacji marka Gran Turismo to coś więcej niż tylko gra. Nie muszę chyba przypominać o takich faktach jak Citroen GT, X2010, GT-R 35, Integra LM czy Akademia GT. Gran Turismo jest częścią prawdziwego świata motoryzacji i po części go kształtuje. Konkurencji jeszcze daleko do takich osiągnięć. Może dlatego prawdziwi fani czterech kółek czują sentyment do GT, a sam klimat produkcji GT to dla nich naturalne środowisko.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwca 09, 2011, 18:21:54 pm »
Że wam się chce.......  o_O :wall_bash:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwca 09, 2011, 18:22:45 pm »
jasne, że można porównywać grafę z fm3 do gt5. wystarczy wziąć na tapetę micrę na srr7 w deszczu, na pierwszym zakręcie, jak się auta zjeżdżają w paczkę i mamy gre z ps2, albo nawet psx. wiem, że na tsukubie z samymi autami premium sprawa wygląda odwrotnie, ale mówienie o "oczywistej oczywistości" to jakaś bzdura.

twoje postscriptum wszystko wyjaśnia, nie wiadomo co by ci pd zaserwowało, to i tak byś się fapował, bo klimat, bo zrobili dashboard do gtra, łaaaaaaa, KOSMOS. ja patrzę na gt jak na grę, a nie obiekt kultu.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwca 09, 2011, 18:27:29 pm »
kkrt mam w "ignorowanych" i nie czytam jego wypocin. jeżeli mamy mówić o porównaniach forzy3 do g5, to powinniśmy zmienić temat.

To ja Ci wkleje może:
Cytuj
Yeah malowanie w online - Forza rox ...

Moze cos o Nascar/gokardach/wrc/wlasnych trasach/podgladzie aktualnej rozgrywki? Spectator mode? Wyscigach 24h?

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwca 09, 2011, 18:29:30 pm »
Nie muszę chyba przypominać o takich faktach jak Citroen GT, X2010, GT-R 35, Integra LM czy Akademia GT. Gran Turismo jest częścią prawdziwego świata motoryzacji i po części go kształtuje. Konkurencji jeszcze daleko do takich osiągnięć. Może dlatego prawdziwi fani czterech kółek czują sentyment do GT, a sam klimat produkcji GT to dla nich naturalne środowisko.

Boban wpis ale proszę Cię patrz na to obiektywnie. GT5 wprowadza wiele zmian do tej serii ale jednocześnie jest najbardziej niedoskonałą częścią w serii. Niby jest realtimowe oświetlenie ale ja wolę za wyjątkiem tych trzech tras z zmienną pogodę oświetlenie i cieniowanie takie jak w Prologue bo tam przynajmniej nie krzywiłem się oglądając replaye. W GT5 kraty atakują zewsząd. Wolumetryczny dym to klimat, pewnie ktoś powie,że efekt kratownicy jak w niego wjedzie to wina PS3 a nie Polyphony ale przecież na miłość boską - to psuje ogólne odczucie jak oglądasz sobie pikseloze gdy wjeżdżasz w obłok.
Do tego standardy,efekt deszczu na szybie rodem z ps2,najsłabsza kariera z wszystkich GT, brak rankingów które były tak świetne w Prologue, auta się nie brudzą(a brudziły się w GT na ps2), najuboższy tryb WRC od momentu jego wprowadzenia do serii, niewykorzystany potencjał licencji Top Gear i Nascar, trasy skopiowane z ps2... to wszystko mając na uwadze czas developingu sprawia,że GT5 zawodzi

Turn10 w tym czasie na SŁABSZY sprzęt tworzą grę która w czwartej osłonie ma szansę być grą nie tylko lepszą ale i ładniejszą niż wielkie GT5 i za to im szacun.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwca 09, 2011, 18:34:13 pm »
@juras

przecież boban już mi to cytował.

trudno się do tego ustosunkować. po pierwsze nie wiadomo, czy coś z tego się nie znajdzie w fm4, po drugie część z wymienionych ficzerów to śmiech na sali.