Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 658149 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10440 dnia: Sierpnia 10, 2010, 12:46:43 pm »
W komentarzach z tekstu z UPR ktoś wskazał na istotną kwestię:

Cytuj
Mówi się, że stawki 21 i 7 procent zostaną podniesione o jeden punkt.
Stawka 3 procent zostanie podniesiona o dwa punkty.

Ale w wyniku tego niewielkiego, jedno- czy dwuprocentowego wzrostu STAWKI, pobierany PODATEK wzrośnie:
dla stawki 22 procent -- o 4,76 procent;
dla stawki 7 procent -- o 14,29 procent;
dla stawki 3 procent -- o 66,67 procent.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10441 dnia: Sierpnia 10, 2010, 12:51:37 pm »
Plebs jara się krzyżem, a podatki rosną :lol:

Ja licze na kibicow - derby Warszawy w ten weekend. Moze sie zbiora i roz*ebia ta farse. Komedia no poprostu komedia, grupa fanatykow religijnych napuszczona przez Jarka terroryzuja stolice...poprostu brawo. Jak nic sie nie zmieni, trzeba liczyc na sroga zime i ze wymrozi tych ludzi i sobie pojda :)
Mieszkasz w kraju, który jest terroryzowany przez fanatyków religijnych z trzeciego świata i jest ok, a tu taka mała beka jest dla Ciebie taka straszna. Kibiców krzyż mało by interesował, i jakby już kogoś napierda****, to pewnie policję :lol:

Co do tego, ze ktos terroryzuje anglie, to co masz na mysli ? No i policja tutaj raczej sie nie "cacka" jak sa takie akcje, nielegalne zgromadzenia itp. raczej szybko sa rozganiane, bardzo czesto ludzie narzekaja tez na brutalnosc policji :)

Tu masz przyklad:

http://www.dailyexpress.co.uk/posts/view/188153/Parliament-Square-s-Democracy-Village-campers-chucked-out/

Cytuj
“Whilst it is right and proper that it will always be a place where people can voice their opinions, we must find a way to help prevent it being hijacked by vociferous minorities whose primary intent seems to turn this Unesco World Heritage Site into a squalid campsite.”

Cos to wam przypomina :) ?

Grecy powinni nauczyć warszawiaków jak się demonstracje robi i tyle!

Ja licze na kibicow - derby Warszawy w ten weekend. Moze sie zbiora i roz*ebia ta farse. Komedia no poprostu komedia, grupa fanatykow religijnych napuszczona przez Jarka terroryzuja stolice...poprostu brawo. Jak nic sie nie zmieni, trzeba liczyc na sroga zime i ze wymrozi tych ludzi i sobie pojda :)

A to czym się różnią ci ''fanataycy religijni napuszczeni przez Jarka'', od hipokrytów ''zgoda buduje'' napuszczonych przez Palikota? Ci drudzy są bardziej kulturalni i herbatkę piją pod krzyżem?

juve26 nie wiem jak wyglada sprawa legalnosci pobytu tych osob pod krzyzem, ale ta manifstacja wczorajsza byla wpelni legalna, do tego, jest jeszcze ta kacja z ost. tygodnia, gdzie ludzie zmusili innych do zaprzestania proby przeniesienia krzyza, mimo iz ta decyzja (o przeniesieniu krzyza) byla wspolna kancelarii prezydenta, kurii i harcerzy.

hanza

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10442 dnia: Sierpnia 10, 2010, 13:03:18 pm »
Plebs jara się krzyżem, a podatki rosną :lol:

Ja licze na kibicow - derby Warszawy w ten weekend. Moze sie zbiora i roz*ebia ta farse. Komedia no poprostu komedia, grupa fanatykow religijnych napuszczona przez Jarka terroryzuja stolice...poprostu brawo. Jak nic sie nie zmieni, trzeba liczyc na sroga zime i ze wymrozi tych ludzi i sobie pojda :)
Mieszkasz w kraju, który jest terroryzowany przez fanatyków religijnych z trzeciego świata i jest ok, a tu taka mała beka jest dla Ciebie taka straszna. Kibiców krzyż mało by interesował, i jakby już kogoś napierda****, to pewnie policję :lol:

Co do tego, ze ktos terroryzuje anglie, to co masz na mysli ? No i policja tutaj raczej sie nie "cacka" jak sa takie akcje, nielegalne zgromadzenia itp. raczej szybko sa rozganiane, bardzo czesto ludzie narzekaja tez na brutalnosc policji :)

Tu masz przyklad:

http://www.dailyexpress.co.uk/posts/view/188153/Parliament-Square-s-Democracy-Village-campers-chucked-out/

Cytuj
“Whilst it is right and proper that it will always be a place where people can voice their opinions, we must find a way to help prevent it being hijacked by vociferous minorities whose primary intent seems to turn this Unesco World Heritage Site into a squalid campsite.”

Cos to wam przypomina :) ?

Grecy powinni nauczyć warszawiaków jak się demonstracje robi i tyle!

Ja licze na kibicow - derby Warszawy w ten weekend. Moze sie zbiora i roz*ebia ta farse. Komedia no poprostu komedia, grupa fanatykow religijnych napuszczona przez Jarka terroryzuja stolice...poprostu brawo. Jak nic sie nie zmieni, trzeba liczyc na sroga zime i ze wymrozi tych ludzi i sobie pojda :)

A to czym się różnią ci ''fanataycy religijni napuszczeni przez Jarka'', od hipokrytów ''zgoda buduje'' napuszczonych przez Palikota? Ci drudzy są bardziej kulturalni i herbatkę piją pod krzyżem?

juve26 nie wiem jak wyglada sprawa legalnosci pobytu tych osob pod krzyzem, ale ta manifstacja wczorajsza byla wpelni legalna, do tego, jest jeszcze ta kacja z ost. tygodnia, gdzie ludzie zmusili innych do zaprzestania proby przeniesienia krzyza, mimo iz ta decyzja (o przeniesieniu krzyza) byla wspolna kancelarii prezydenta, kurii i harcerzy.
skacz pitolic londek, bo jak hipisi lezeli w ch** czasu po big benem to policja lala na to cieplym moczem i byli taka sama atrakcja turystyczna jak dziadki plus krzyz w PL,
plus tak jak napisal Vakko narzekasz na krzyz w PL, sprobuj pokrzycze zle na allaha przy Finsbery parku  to skonczysz z kosa w plecach :roll:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10443 dnia: Sierpnia 10, 2010, 13:41:29 pm »
skacz pitolic londek, bo jak hipisi lezeli w ch** czasu po big benem to policja lala na to cieplym moczem i byli taka sama atrakcja turystyczna jak dziadki plus krzyz w PL,
plus tak jak napisal Vakko narzekasz na krzyz w PL, sprobuj pokrzycze zle na allaha przy Finsbery parku  to skonczysz z kosa w plecach Rolling Eyes

A czemu mam krzyczec zle na Allaha na Finsbury Park? Co to ja jestem w BNP ? Ba mam nawet znajomych muzulmanow i to naprawde normalni ludzie sa, ale wiem, ze sie trafi napewno kilku idotow/ekstremistow, z ktorymi sie nie wygra i oni psuja opinie wszystkim, w zyciu nie spotkalem sie w Londynie z przejawem agresji ze strony ludzi wyznajacych inna religie, a Polacy mnie kilka razy probowali zaczepiac - widocznie taki narod. Wiesz kiedy dochodzi do obrazania, grozenia strazy miejskiej, policji, wyzywaniu ksiezy itp. to robia katolicy innym katolikom, do tego w miejscu gdzie nie powinni wogole przebywac "- Krzyż w tym miejscu burzy zasady ochrony głowy państwa. Do granicy chodnika, do łańcuchów, rozciąga się strefa zero pod specjalną ochroną BOR." - I czemu mi tak ten krzyz przeszkadza ? Bo stal sie ze znaku religijnego (w PL wychowywani wszyscy jestesmy w szacunku dla tego symbolu - tak jestem ciagle polakiem), jedynie 2ma zbitymi deskami, ktore bardziej dziela niz lacza, nie jestem praktykujacym kotalolikiem, nie mam zadnego szacunku dla instytucji kosciola czy do kleru, jednak krzyz jako symbol religijny zawsze szanowalem, choc jestem przeciwny jego obecnosci w zyciu publicznym, bo imo. religia jest sprawa prywatna kazdego z nas i nie ma koniecznosci tak obnosic sie publicznie ze swoim wyznaniem, mowie nie dla krzyza w szkolach/urzedach itp. - tym bardziej mowie nie dla krzyza przed palacem prezydenckim . Jesli nie zauwazyles, ten krzyz, stal sie czescia rozgrywki miedzy roznymi partiami politycznymi i to naprawde nie ma juz nic wspolnego, nawet i z klerem.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10444 dnia: Sierpnia 10, 2010, 20:47:26 pm »
O , kolejna impreza.
Tym razem zwolenników krzyża.

Ale są dobrze zorganizowani, sprzęt audio profesjonalny :D Pochodnie nie byle jakie , może jakiegoś sponsora mają?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10445 dnia: Sierpnia 10, 2010, 20:59:07 pm »
Jarek rzucił kasą najpewniej.

Cytuj
"Domagajmy się rozliczenia tych wszystkich, którzy odmawiając prezydentowi prawa do uczczenia poległych w Katyniu, doprowadzili do tego, że nie zapewniono mu należytych środków bezpieczeństwa. Niech winni tej tragedii staną przed sądem"

Już stanął przed sądem.


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10446 dnia: Sierpnia 10, 2010, 21:02:45 pm »
No zupełnie jakbym Jarosława Kaczyńskiego czytał.
"Odpowiedzialność moralna, polityczna , rząd powinien zostać zmieciony z powierzchni ziemi po takiej katastrofie", etc...

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10447 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:58:02 pm »
Nie miałem co robić w domu, to przybyłem znów pod Pałac około godziny 20.30 :) Mniej więcej akurat, jak przybywali tam manifestujący dzisiaj [pro-krzyżowcy, żeby była jasność]. Nie mam pojęcia, czy przychodzili akurat z jakiejś pielgrzymki, czy kościoła, ale widok ich... zapalonych pochodni zrobił na mnie wrażenie :o Na szczęście Policja tak się z nimi ugadała, że wpuszczą ich pod Krzyż, jak je zgaszą, więc przynajmniej było bezpieczniej. Stali pod tym Krzyżem, śpiewali, modlili się, wygłaszali swoje przemówienia, itp. Po przeciwnej stronie niewielka grupka fanbojów PO - imo lekką wiochę tam odprawiali, puszczając cały czas te swoje szarpidruty [przynajmniej wyłączyli jak pod Krzyżem hymn kraju śpiewali], skandowali co chwila coś, żeby tych pod Krzyżem zagłuszyć [m.in. ''spieprzaj dziadu'' i ''sto lat, niech żyje nam'', lol] i rzucali wokół siebie jakąś piłką, z czego dwie im poza płot wpadły :lol: Jakoś niemiłe wrażenie na mnie wywarli, lecz i tak trzeba przyznać, że każda z tych dwóch grup to fanatycy...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10448 dnia: Sierpnia 11, 2010, 00:32:05 am »
Jakoś niemiłe wrażenie na mnie wywarli, lecz i tak trzeba przyznać, że każda z tych dwóch grup to fanatycy...

No jakoś nie jestem przekonany czy ten zwolennik po (po czym poznałeś że jest to zwolennik po tak właściwie? A nie np. zwolennik sld, czy też bezpartyjny?) dałby się zabic za słuszną sprawę krzyża. Tak więc nie nadużywajmy słowa "fanatyk". To określenie tutaj pasuje wyłącznie do jednej strony.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10449 dnia: Sierpnia 11, 2010, 00:46:46 am »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10450 dnia: Sierpnia 11, 2010, 00:57:58 am »
Jakoś niemiłe wrażenie na mnie wywarli, lecz i tak trzeba przyznać, że każda z tych dwóch grup to fanatycy...

No jakoś nie jestem przekonany czy ten zwolennik po dałby się zabic za słuszną sprawę krzyża.

Zabić za sprawę by sie nie dał, ale zabić kogoś dla sprawy z chęcią. Jak ktoś otwarcie wznosi hasła głoszące chęć pomordowania ludzi o innych niż jego poglądach, ten wpada w definicję fanatyka. Ze strony obrońców krzyża haseł o paleniu na stosie czy zakopywaniu w lesie nie słyszałem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 00:59:30 am wysłana przez el becetol »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10451 dnia: Sierpnia 11, 2010, 01:40:51 am »
To jest mordercą, nie fanatykiem.
Czy Ty w ogóle wiesz co oznacza ten termin że tak go ochoczo stosujesz?

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10452 dnia: Sierpnia 11, 2010, 02:29:06 am »

Taa.. ciekawe czy sam byś wytrzymał ten śpiew.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10453 dnia: Sierpnia 11, 2010, 08:51:56 am »
To jest mordercą, nie fanatykiem.
Czy Ty w ogóle wiesz co oznacza ten termin że tak go ochoczo stosujesz?

Cytuj
Fanatyzm (łac. fanaticus - zagorzały, szalony) – postawa oraz zjawisko społeczne polegające na ślepej i bezkrytycznej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych
via Wikipedia.

Tak, bo "wyznawcy" PO wcale nie wierzą w absolutną słuszność postępowania i logikę swojej partii, ani nie są ślepi, a akcje spowodowane hasłami wygłoszonymi przez Palikota to okaz racjonalizmu i zdroworozsądkowego postępowania :)

A żeby zostać mordercą, to wpierw trzeba dokonać morderstwa.

Do tego jeszcze dodam, że ci ludzie pod krzyżem nie wykazują skrajnej nietolerancji wobec osób o innych poglądach, czego nie można powiedzieć o ludziach, którzy tych modlących się wyzywają i obrzucają różnymi słówkami i przedmiotami - a to jest właśnie przejaw skrajnej nietolerancji odmiennych poglądów.
Ale rozumiem Palikot stworzył nowy porządek - oddanie i poświecenie idei to fanatyzm, a ateizm i krytyka za oddanie idei to racjonalizm :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 09:29:38 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10454 dnia: Sierpnia 11, 2010, 10:13:29 am »
O kurcze, definicja świetnie pasuje do PISowców -kto nie myśli tak jak my, nie jest prawdziwym Polakiem, katolikiem i patriotą-

Cytuj
Do tego jeszcze dodam, że ci ludzie pod krzyżem nie wykazują skrajnej nietolerancji wobec osób o innych poglądach

No nie, wcale, ale jak przyszedł ksiądz o odmiennych poglądach, aby zabrać krzyż, to go szatanem nazwali i egzorcyzmy odprawiali.
No i zupełnie nie ma skrajnej nietolerancji dla rządzącej opcji, w ogóle oni są święci, modlą się tylko przed tym krzyżem, a cała, zła, żydowska Polska biednych ich tak nie toleruje...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 10:17:46 am wysłana przez andryush »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10455 dnia: Sierpnia 11, 2010, 10:18:55 am »
No do tych drugich też - ci co nie myśla tak jak my to ciemnogród, katole, mohery, na stos z nimi i zakopać w lesie.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10456 dnia: Sierpnia 11, 2010, 10:24:17 am »
Tak, bo "wyznawcy" PO wcale nie wierzą w absolutną słuszność postępowania i logikę swojej partii, ani nie są ślepi, a akcje spowodowane hasłami wygłoszonymi przez Palikota to okaz racjonalizmu i zdroworozsądkowego postępowania

Przecież oni to robią dla beki- tylko tyle i aż tyle.
Krzyż z puszek od lecha? "Będzie śmiechu, robimy".


Do tego jeszcze dodam, że ci ludzie pod krzyżem nie wykazują skrajnej nietolerancji wobec osób o innych poglądach

No teraz jesteś niepoważny- wykazują ci ludzie skrajną nietolerancję i niesamowitą agresję wobec każdego kto nie jest z nim. Jest to poziom hitlera, takie samo zacietrzewienie.

Wciąż czekam aż przyjdzie policja, spałuje to towarzystwo, oraz wystawi kary- może organizatorzy akcji w postaci jarka i rydzyka się zrzucą na ich pokrycie.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10457 dnia: Sierpnia 11, 2010, 10:29:42 am »
Skrajna nietolerancja wobec rządzącej opcji, kiedy ma się podstawy by sądzić, że ta opcja jest zła i w dodatku jeszcze są dowody na to, że źle rządzi, jak dla mnie jak najbardziej uzasadniona tę nietolerancję i jej formę.

Nie widzę gdzie są podstawy by sądzić, że ludzie modlący się i wierzący stanowią jakieś zagrożenie czy szkodliwie wpływają na społeczeństwo. Zatem z czego wynika ta niechęć tych drugich do nich, jeżeli nie z czystej nienawiści do odmiennego postrzegania świata? Nie wspominając już o ich zrozumieniu...


Aaaa, rozumiem. Wyzywanie od klerów, moherów i innych cudów "to dla beki", rzucanie w ludzi przedmiotami też :D To jest OK i nic złego.
Dziękuję, że mi to wyjaśniłeś.
Teraz rozumiem.

Bekę można kręcić, wykazywać się brakiem szacunku i zrozumienia, okazywać zniewagę, obrażać - to wszystko można, w imię beki. Ale walczyć o ideę to już nie, bo to fanatyzm i skrajna nietolerancja wobec innych.

Pokaż mi proszę przykład, gdzie dzisiejszy polski praktykujący katolik okazuje skrajną nietolerancję i agresję wobec osób, które nie są z nimi i ma to charakter masowy, by strach i walka z nimi były uzasadnione.
Bo ja pod krzyżem, to tylko widziałem(z mediów) napieranie na barierki i służby bezpieczeństwa. A te nijak stanowią reprezentację odmiennego myślenia, tylko pełnią swój obowiązek. Swoją pracę.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 11:01:48 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10458 dnia: Sierpnia 11, 2010, 10:30:31 am »
Nie mam pojęcia, czy przychodzili akurat z jakiejś pielgrzymki, czy kościoła, ale widok ich... zapalonych pochodni zrobił na mnie wrażenie :o Na szczęście Policja tak się z nimi ugadała, że wpuszczą ich pod Krzyż, jak je zgaszą, więc przynajmniej było bezpieczniej. Stali pod tym Krzyżem, śpiewali, modlili się, wygłaszali swoje przemówienia, itp.

O kuwa jak to przeczytałem to od razu skojarzyło mi się z:



Wiadomość scalona: [time]Sierpień 11, 2010, 10:33:56 am[/time]
O kurcze, definicja świetnie pasuje do PISowców -kto nie myśli tak jak my, nie jest prawdziwym Polakiem, katolikiem i patriotą-

Cytuj
Do tego jeszcze dodam, że ci ludzie pod krzyżem nie wykazują skrajnej nietolerancji wobec osób o innych poglądach

No nie, wcale, ale jak przyszedł ksiądz o odmiennych poglądach, aby zabrać krzyż, to go szatanem nazwali i egzorcyzmy odprawiali.
No i zupełnie nie ma skrajnej nietolerancji dla rządzącej opcji, w ogóle oni są święci, modlą się tylko przed tym krzyżem, a cała, zła, żydowska Polska biednych ich tak nie toleruje...

Egzakli. Jak można twierdzić, że to co pokazali obrońcy krzyża gdy duchowni przyszli aby go przenieść nie jest brakiem tolerancji. Skoro taka była decyzja i wszyscy się na to zgodzili, to rzucanie obelgami w stronę księży gdy przyszli dopełnić porozumienia jest jak najbardziej przejawem braku tolerancji.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 10:34:48 am wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10459 dnia: Sierpnia 11, 2010, 10:48:36 am »
Idealny przykład jak wyborcza robi wam wodę z mózgu bezczelnie kłamiąc. W pewnym momencie protestu przeciwników krzyża na jednej z latarni pobił się jeden przeciwnik krzyża z drugim przeciwnikiem krzyża. Jak jest to opisane w wybiórczej?

Cytuj
00.18 Po północy doszło do incydentu - na jednej z latarni doszło do szarpaniny pomiędzy zwolennikiem i przeciwnikiem krzyża.

 http://wyborcza.pl/1,75248,8232837,Akcja_Krzyz_w_oparach_absurdu__Relacja_na_zywo.html

Ciekawe który zdaniem wyborczej to ten zwolennik krzyża? Ten co wywieszał transparent "precz z krzyżem" czy ten który chciał spalić pluszową kaczkę?  A lemingi czytają i powtarzają:

Cytat: andryush
a to dziwne bo przed chwila slyszalem�ze to akurat byl pojedynek zwolennika z przeciwnikiem krzyza

 :lol:

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 10:51:36 am wysłana przez el becetol »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10460 dnia: Sierpnia 11, 2010, 10:53:27 am »
No a ty gdzie przeczytałeś, że to nie był fan "krzyżowców" ?


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10461 dnia: Sierpnia 11, 2010, 10:56:15 am »
Od razu wyjaśnię, żeby potem nie było jakiś niedomówień. Nie wiem kto bił się na tej latarni, czy to był zwolennik czy przeciwnik. Chciałbym jednak się dowiedzieć skąd wiesz el becetol, że jeden chciał spalić kaczkę? Pytam z ciekawości bo do tej pory też słyszałem, że to byli ludzie z obu stron sporu.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10462 dnia: Sierpnia 11, 2010, 10:56:49 am »
A ale który? Ten z od transparentu "precz z krzyżem" czy ten co chciał spalić pluszową kaczkę?
Musi ci ktoś na piśmie wyjaśniać jakie poglądy prezentowali? Ja bym się raczej ciebie spytał skąd ci i wyborczej się wzięło że któryś z nich to obrońca krzyża.


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10463 dnia: Sierpnia 11, 2010, 11:13:01 am »
Cytuj
Nie widzę gdzie są podstawy by sądzić, że ludzie modlący się i wierzący stanowią jakieś zagrożenie czy szkodliwie wpływają na społeczeństwo

Są szkodliwi, bo to już prawie schizma, a jarek wspierając to otwarcie dalej dzieli społeczeństwo, podpala Polskę oraz nie akceptuje demokracji w której żyjemy. Mieliśmy leppera z samoobroną, teraz mamy pis z jarkiem- oby skończył jak opalony, im szybciej tym lepiej.

Cytuj
Ale walczyć o ideę to już nie

Jaką ideę? Jaka tam jest idea tego krzyża? To wszystko nie ma idei, tylko polityczną kalkulację- jarek zachowuje się jak nekrofil, na trupach idzie do celu, na trupie własnego brata, teraz jeszcze swoją matkę miesza w to wszystko dzisiaj rzuciło mi się w oczy. Coś takiego w normalnym kraju nie ma prawa się wydarzyc, ale my nie jesteśmy normalnym krajem.

Cytuj
Pokaż mi proszę przykład, gdzie dzisiejszy polski praktykujący katolik okazuje skrajną nietolerancję i agresję wobec osób, które nie są z nimi

Nie bardzo rozumiem to zdanie.
Ogólnie, to Polacy jako katolicy to jeden z najbardziej zakłamanych narodów jakie są, zawiśc, hipokryzja i nieliczenie się z innymi to nasze cechy narodowe niestety. Jesteśmy katolikami raz w tygodniu podczas niedzielnej mszy.

Tych ludzi pod krzyżem czy można nazwac katolikami? Czy katolik walczy krzyżem? Opluwa i oskarża bez najmniejszych podstaw żyjących, a kiedy dostaje odpowiedź, to zasłania się krzyżem? To już osobna sekta pod światłym przywództwem rydzyka, oni nie słuchają hierarchów kościelnych- to nie są ich księża, jak to powiedzieli.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 11:14:51 am wysłana przez _Music »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10464 dnia: Sierpnia 11, 2010, 11:42:51 am »
Cytuj
Są szkodliwi, bo to już prawie schizma, a jarek wspierając to otwarcie dalej dzieli społeczeństwo, podpala Polskę oraz nie akceptuje demokracji w której żyjemy. Mieliśmy leppera z samoobroną, teraz mamy pis z jarkiem- oby skończył jak opalony, im szybciej tym lepiej.

Nie rozumiem. Jaki Jarek ma tutaj wkład? Podział jest, bo ludzie niewierzący, ci "nowocześni" i młodzi piją nienawiścią do tych ludzi. Zaczęło się od krytyki kościoła i wierzących ludzi, a nie na odwrót.
Owszem, są miejsca, gdzie wierzący tworzą bardzo zwartą grupę twardogłowych i każdy kto nie jest z nimi, jest przeciw nim, ale poglądy te mają bardzo pasywny charakter. Milczenie, alienacja, obgadywanie za plecami.
Zatem raz jeszcze spytam: W jaki sposób to Jarek dzieli tutaj Polaków? Pokaż mi ten plan, mechanizm, te procesy i decyzje, które przyczyniają/przyczyniły się tego podziału.

Cytuj
Jaką ideę? Jaka tam jest idea tego krzyża? To wszystko nie ma idei, tylko polityczną kalkulację- jarek zachowuje się jak nekrofil, na trupach idzie do celu, na trupie własnego brata, teraz jeszcze swoją matkę miesza w to wszystko dzisiaj rzuciło mi się w oczy. Coś takiego w normalnym kraju nie ma prawa się wydarzyc, ale my nie jesteśmy normalnym krajem.

Tutaj w istocie to samo pytanie mogę postawić. Co Jarkowi z tej całej akcji? Jakie płyną dla niego zyski z podsycania tej całej awantury? Dlaczego miałby chcieć to robić?
Ja tu widzę manifestację wiary ludzi wierzących i nienawiści ludzi "nowoczesnych i młodych" Palikota.
Jeżeli POwcy są tacy wychowani, wykształceni i kulturalni, to powinien mieć miejsce dialog z wierzącymi, a nie obrzucanie ich nie wiadomo czym.
Cytuj
Nie bardzo rozumiem to zdanie.
Tym zdaniem odnosiłem się do ogólnej sytuacji w kraju. To jak traktuje się starszych ludzi i wierzących. Mohery, kler, bezmózgi rydzyka i inne hasełka. To nie Jarek stworzył, to nie PIS wymyślił ten podział. A to próbuje nam się wcisnąć i zatrważająca część społeczeństwa właśnie w to wierzy. Akcje typu "Zabierze babci dowód" mówią raczej co innego...

Pokaż w jaki sposób Kaczyńscy rzekomo podzielili naród. Może czegoś nie widzę, a jestem otwarty dostrzec te rzeczy. O ile są to tak twarde argumenty jak to co PO wyrabia dzisiaj w rządzie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 11:45:13 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10465 dnia: Sierpnia 11, 2010, 11:51:27 am »
Cytuj
Nie widzę gdzie są podstawy by sądzić, że ludzie modlący się i wierzący stanowią jakieś zagrożenie czy szkodliwie wpływają na społeczeństwo

Są szkodliwi, bo to już prawie schizma, a jarek wspierając to otwarcie dalej dzieli społeczeństwo, podpala Polskę oraz nie akceptuje demokracji w której żyjemy. Mieliśmy leppera z samoobroną, teraz mamy pis z jarkiem- oby skończył jak opalony, im szybciej tym lepiej.

Cytuj
Ale walczyć o ideę to już nie

Jaką ideę? Jaka tam jest idea tego krzyża? To wszystko nie ma idei, tylko polityczną kalkulację- jarek zachowuje się jak nekrofil, na trupach idzie do celu, na trupie własnego brata, teraz jeszcze swoją matkę miesza w to wszystko dzisiaj rzuciło mi się w oczy. Coś takiego w normalnym kraju nie ma prawa się wydarzyc, ale my nie jesteśmy normalnym krajem.

Cytuj
Pokaż mi proszę przykład, gdzie dzisiejszy polski praktykujący katolik okazuje skrajną nietolerancję i agresję wobec osób, które nie są z nimi

Nie bardzo rozumiem to zdanie.
Ogólnie, to Polacy jako katolicy to jeden z najbardziej zakłamanych narodów jakie są, zawiśc, hipokryzja i nieliczenie się z innymi to nasze cechy narodowe niestety. Jesteśmy katolikami raz w tygodniu podczas niedzielnej mszy.


Tych ludzi pod krzyżem czy można nazwac katolikami? Czy katolik walczy krzyżem? Opluwa i oskarża bez najmniejszych podstaw żyjących, a kiedy dostaje odpowiedź, to zasłania się krzyżem? To już osobna sekta pod światłym przywództwem rydzyka, oni nie słuchają hierarchów kościelnych- to nie są ich księża, jak to powiedzieli.



Wpis.

Podobalo mi sie jak jeden z obroncow krzyza mowil, ze "to zydostwo" o o pikietujacych przeciw krzyzowi.

Kaczynski cala rodzine wplatuje w polityke:

[/quote]"Matka – do roboty!" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Janusz Palikot. Poseł PO nawiązuje w ten sposób do wczorajszego apelu polityków PiS o zbudowanie pomnika, mającego uczcić ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Patronat honorowy nad akcją zgodziła się objąć matka Jarosława Kaczyńskiego Jadwiga. "Jarosław Kaczyński sięgnął teraz po matkę" - komentuje Palikot. [/quote]

http://wiadomosci.onet.pl/2208679,11,palikot_prezes_pis_siegnal_teraz_po_matke,item.html

Cytuj
Marcinkiewicz obawia się robotniczo-chłopskiej przyszłości kraju
Najważniejsze wyzwanie, które stoi dziś przed rządem PO, to według Kazimierza Marcinkiewicza, premiera w latach 2005 - 2006, reforma polskiej nauki i szkolnictwa wyższego - pisze "Polska The Times".

http://wiadomosci.onet.pl/2208613,11,marcinkiewicz_obawia_sie_robotniczo-chlopskiej_przyszlosci_kraju,item.html

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10466 dnia: Sierpnia 11, 2010, 11:56:55 am »
Nie rozumiem. Jaki Jarek ma tutaj wkład?

Organizacyjny chociażby?

Cytuj
Podział jest, bo ludzie niewierzący, ci "nowocześni" i młodzi piją nienawiścią do tych ludzi. Zaczęło się od krytyki kościoła i wierzących ludzi, a nie na odwrót.

Młodzi i "nowocześni" Polacy nie piją nienawiścią do nikogo, poza kilkoma skrajnymi subkulturami. Akurat ci młodzi to jedynie wybawienie dla tego kraju, fantastyczni ludzie.


W jaki sposób to Jarek dzieli tutaj Polaków? Pokaż mi ten plan, mechanizm, te procesy i decyzje, które przyczyniają/przyczyniły się tego podziału.

Poczytaj sobie wypowiedzi jarka z ostatnich dni.

Tutaj w istocie to samo pytanie mogę postawić. Co Jarkowi z tej całej akcji? Jakie płyną dla niego zyski z podsycania tej całej awantury? Dlaczego miałby chcieć to robić?

Tzn piszesz to tak jakby tego nie podsycał. Jak to co z tego ma- poparcie i władzę. Pis od samego początku tylko przez dzielenie i wzbudzanie strachu zdobywało poparcie (zaczęło się od szarej sieci) , teraz to weszło na zupełnie nowy poziom. Samoobrona była przynajmniej niegroźna bo miała niewielki wpływ na politykę, jarek jednak ma. Ta trucizna i podziały jaką tutaj wstrzykuje niestety zostanie na wiele lat jeszcze, zniszczył totalnie jezyk polityczny, sprowadził go do poziomu rynsztoku (a już wcześniej był niski). Wykorzystuje zmarłych do własnych politycznych celów, zawłaszcza symbole narodowe, mówi kto jest lepszym Polakiem, a kto gorszym- coś co się nie udało ruskim (bo wtedy przynajmniej się jednoczyliśmy wobec wspólnego wroga, a kościół na w tym pomógł), teraz dzielnie wykonuje jarek. A wszystko dla chęci zemsty- bo jemu już nie zależy na reformach czy przyszłości, tylko by ten kraj płonął.

Tym zdaniem odnosiłem się do ogólnej sytuacji w kraju

A to dobrze, bo tak też odpisałem.


maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10467 dnia: Sierpnia 11, 2010, 12:07:22 pm »
Cytuj
Młodzi i "nowocześni" Polacy nie piją nienawiścią do nikogo, poza kilkoma skrajnymi subkulturami. Akurat ci młodzi to jedynie wybawienie dla tego kraju, fantastyczni ludzie.

No, widać. Szczególnie kręcąc bekę krzyżami z puszkami od piwa i rzucając w modlących się przedmiotami i wyzwiskami. Nie widzę w tym zachowaniu ani nadziei, ani nic fantastycznego. Jeżeli Ty w tych ludziach dostrzegasz przyszłość naszego kraju, to tylko mogę powtórzyć to, że mnie zwyczajnie przerażasz.

Cytuj
Poczytaj sobie wypowiedzi jarka z ostatnich dni.

Powiedz mi na co mam zwrócić uwagę. Które z jego wypowiedzi dzielą Polaków i robiły to wcześniej? Ja tam widzę tylko jakieś psujące jemu samemu wizerunek kwestie.
Konkrety proszę!

Cytuj
Tzn piszesz to tak jakby tego nie podsycał. Jak to co z tego ma- poparcie i władzę. Pis od samego początku tylko przez dzielenie i wzbudzanie strachu zdobywało poparcie (zaczęło się od szarej sieci) , teraz to weszło na zupełnie nowy poziom. Samoobrona była przynajmniej niegroźna bo miała niewielki wpływ na politykę, jarek jednak ma. Ta trucizna i podziały jaką tutaj wstrzykuje niestety zostanie na wiele lat jeszcze, zniszczył totalnie jezyk polityczny, sprowadził go do poziomu rynsztoku (a już wcześniej był niski). Wykorzystuje zmarłych do własnych politycznych celów, zawłaszcza symbole narodowe, mówi kto jest lepszym Polakiem, a kto gorszym- coś co się nie udało ruskim (bo wtedy przynajmniej się jednoczyliśmy wobec wspólnego wroga, a kościół na w tym pomógł), teraz dzielnie wykonuje jarek. A wszystko dla chęci zemsty- bo jemu już nie zależy na reformach czy przyszłości, tylko by ten kraj płonął.
Znowu same hasła.
Daj mi konkrety!
W jaki sposób? Jakimi wypowiedziami i decyzjami? Jaka szara strefa?
Jaka zemsta? Co mu po zemście? Ten człowiek i jego rodziny żyją, mają się dobrze i jeszcze kupa życia przed nimi. Co im to da, że Polska będzie płonęła? Nie rozumiem tych wszystkich zarzutów. To się kupy nie trzyma.


Cytuj
Marcinkiewicz obawia się robotniczo-chłopskiej przyszłości kraju
Zabawne, bo do mnie docierają informacje, że w Polsce mamy problem z siłą roboczą, że jest wyraźny deficyt w rzemiośle.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 12:11:37 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10468 dnia: Sierpnia 11, 2010, 12:08:02 pm »
Młodzi i "nowocześni" Polacy nie piją nienawiścią do nikogo, poza kilkoma skrajnymi subkulturami. Akurat ci młodzi to jedynie wybawienie dla tego kraju, fantastyczni ludzie.

No kur** widać.



Gówno warty, bezideowy, studencki beton. Zwolennicy PO [']

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10469 dnia: Sierpnia 11, 2010, 12:13:59 pm »
Chciałbym jednak się dowiedzieć skąd wiesz el becetol, że jeden chciał spalić kaczkę? Pytam z ciekawości bo do tej pory też słyszałem, że to byli ludzie z obu stron sporu.



Tu dokładnie widać całą sytuację. Najpierw przez megafon krzyczał coś o 'kaczce', na co tłum młodych i wykształconych zaczął skandować "WC Kaczka!", potem z tłumu dostał maskotkę i chciał ją podpalić, więc motłoch poczuł się zagrożony i zaczęła się napierdalanka rozpoczęta przez typa od transparentu. Ale to już wyjaśnia autor filmiku: koleś był nawalony, nie chciał zejść, później chciał podpalić pluszową kaczkę lepiej tak niż miał by kapać roztopionym plastikiem na ludzi.. Ponawiam więc pytanie:

Skąd wyborczej i przepisującemu ją andryushowi wzięło się że jeden z nich to 'obrońca krzyża'?

Cytat: _Music
ci młodzi to jedynie wybawienie dla tego kraju, fantastyczni ludzie.

Co doskonale widać na powyższym filmiku. :lol: Polecam zwrócić uwagę na filmik, dokładnie 2.44 kiedy ktoś z tłumu wyjaśnia kim są naje**ni zadymiarze. Słychać wyraźnie - "wyborcy PO".

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10470 dnia: Sierpnia 11, 2010, 12:19:40 pm »
To lepiej ich polubcie, bo za x lat to oni przejmą stery i będą rządzic tym krajem :]

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10471 dnia: Sierpnia 11, 2010, 12:46:31 pm »
To i tak nic w porównaniu z rzucaniem zniczami w straż miejską.
Ooo to jakaś nowa wersja?  :lol: kur** nie na czasie jestem.
Tak. Za pół roku będzie że strzelali z bazuki.

Widocznie nie jesteście "na czasie".



Młodzi i "nowocześni" Polacy nie piją nienawiścią do nikogo, poza kilkoma skrajnymi subkulturami. Akurat ci młodzi to jedynie wybawienie dla tego kraju, fantastyczni ludzie.

No kur** widać.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Gówno warty, bezideowy, studencki beton. Zwolennicy PO [']

Porównajmy to teraz do zwolenników PiS'u.












el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10472 dnia: Sierpnia 11, 2010, 12:52:27 pm »
Czemu nie skomentowałeś kłamstwa wyborczej? Prawda boli?


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10473 dnia: Sierpnia 11, 2010, 13:04:00 pm »
Czemu nie skomentowałeś kłamstwa wyborczej? Prawda boli?



Khe? Chyba za bardzo zapędziłeś się w tym swoim "odkryciu Ameryki", że media manipulują informacjami bo zapomniałeś co napisałem:

Od razu wyjaśnię, żeby potem nie było jakiś niedomówień. Nie wiem kto bił się na tej latarni, czy to był zwolennik czy przeciwnik. Chciałbym jednak się dowiedzieć skąd wiesz el becetol, że jeden chciał spalić kaczkę? Pytam z ciekawości bo do tej pory też słyszałem, że to byli ludzie z obu stron sporu.

Wyjaśniłeś sprawę i tyle. Co tu więcej pisać. Poza tym potem zwracałeś się do:

Ponawiam więc pytanie:

Skąd wyborczej i przepisującemu ją andryushowi wzięło się że jeden z nich to 'obrońca krzyża'?

Czemu więc teraz nagle wyskakujesz jak filip z konopi do mnie? o_0 Ochłoń.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10474 dnia: Sierpnia 11, 2010, 13:24:35 pm »
Zapytałeś, odpowiedziałem - to się ustosunkuj zamiast wyciągać mój cytat sprzed dwóch dni i nagle postanawiając na niego odpowiadać, całkowicie pomijając odpowiedź na pytanie które przed chwilą zadałeś. Nie rozwijaj tego na całe media bo tu pokazuję konkretny przypadek konkretnej gazety o konkretnej postawie która konkretnie skłamała aby wybielić wizerunek stronnictwa przez nią popieranego - a kłamstwo to powtarzają niektórzy forumowicze. Skoro nie ma masz nic do powiedzenia na temat o który sam pytałeś to zamilknij, zamiast spamować.

Cytat: el becetol
Skąd wyborczej i przepisującemu ją andryushowi wzięło się że jeden z nich to 'obrońca krzyża'?

Ciągle czekam na odpowiedź.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10475 dnia: Sierpnia 11, 2010, 13:33:38 pm »
Ty się dobrze czujesz? Po prostu byłem ciekaw tej sytuacji z paleniem pluszowej kaczki, bo sam w mediach (różnych nie tylko na stronie wyborczej) słyszałem, że tam pobił się zwolennik z przeciwnikiem krzyża. Masz z tym jakiś problem, że tego nie rozumiesz?

PS. Co do filmiku, który przedstawia rozbite znicze podczas szarpaniny z Policją i Strażą Miejską to po prostu chciałem wyjaśnić jak to wyglądało, bo udawałeś strasznie zdziwionego i wypaliłeś z jakimś dziwnym tekstem o bazooce.

PS2. Jeśli już tak strasznie boli Cię, że jakieś media pokazały nieprawdę to musiałeś strasznie cierpieć oglądając TVP1 kiedy jeszcze była w rękach PiS'u. A nie, sorki...wtedy wszystko było OK.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10476 dnia: Sierpnia 11, 2010, 13:56:10 pm »
Zapytałeś, odpowiedziałem - to się ustosunkuj zamiast wyciągać mój cytat sprzed dwóch dni i nagle postanawiając na niego odpowiadać, całkowicie pomijając odpowiedź na pytanie które przed chwilą zadałeś.


LOL przeciez ty tak caly czas robisz.

Wiadomość scalona: [time]Sierpień 11, 2010, 13:57:00 pm[/time]
Cytat: el becetol
Skąd wyborczej i przepisującemu ją andryushowi wzięło się że jeden z nich to 'obrońca krzyża'?

Ciągle czekam na odpowiedź.


Wciaz czekam na odpowiedzi na pytania ktore zadalem ci tygodnie temu :)

Wiadomość scalona: Sierpnia 11, 2010, 13:57:51 pm
Cytuj
- Na jedności Polski stawiany jest krzyż - zauważa dzisiaj dziennik "Kommiersant", informując o toczącym się w Polsce sporze o krzyż przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.
http://wiadomosci.onet.pl/2208743,12,kommiersant_w_polsce_klerykalizacja,item.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 13:57:51 pm wysłana przez LoNdEk »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10477 dnia: Sierpnia 11, 2010, 14:06:46 pm »
Wciaz czekam na odpowiedzi na pytania ktore zadalem ci tygodnie temu :)

Niby jakie pytania Londek zadałeś? :lol: Chętnie odpowiem jeśli faktycznie było tam coś merytorycznego. A ty odpowiedz na to:


http://uniapolitykirealnej.pl/wiadomoci/253-by-yo-si-lepiej-czyli-trzy-lata-psucia-pastwa

Tytułem wstępu:

Cytuj
Zgodnie z przewidywaniami, „wolnorynkowa” PO okazała się zwykłym oszustwem. Nieudolne rządy Tuska to marsz w kierunku katastrofy finansów państwa, społecznego rozkładu i faszyzacji życia publicznego.

Polityka PO jest zaprzeczeniem liberalizmu. Rządy Donalda Tuska są zaprzeczeniem idei dobrego rządzenia.

Pierwsza kwestia:
Cytuj
Liberalne podejście do gospodarki zwykle wiąże się z oszczędnym gospodarowaniem pieniędzmi podatnika. Od rządu „liberalnej” partii oczekujemy marszu w kierunku państwa-minimum. Tymczasem polski budżet systematycznie się rozdyma. W tym roku udział wydatków publicznych w PKB wyniesie ok. 47,5 proc. i będzie najwyższy od czterech lat.  W 2010 r. Wydatki rządu wzrosły w porównaniu do roku ubiegłego o ponad 40 mld zł. O ile w roku 2009 wynosiły one 597,3 mld zł, to w br. już 640,52 mld zł. Tak więc ich poziom wzrósł o 7,9 proc., czyli znacznie powyżej inflacji, a ich udział w PKB wzrósł o ok. 2 proc.  Prosto i jasno wynika z tego, że propaganda PO o oszczędzaniu w obliczu kryzysu to zwykłe kłamstwo, w rzeczywistości rząd wydaje coraz więcej. 7,9% to wzrost bardzo duży, natomiast w czasie kryzysu, gdy zewsząd słyszymy frazesy o oszczędnościach, spodziewamy się przecież znacznej redukcji wydatków. Tymczasem zamiast oszczędności mamy wzrost wręcz gigantyczny.

Cytuj
Za to w rozwoju biurokracji i powiększaniu urzędniczej hydry PO nie ma sobie równych. Od czwartego kwartału 2007 r. do czwartego kwartału 2009 r., za rządów „liberałów” z PO liczba „pierdzistołków” wzrosła od 572,2 tys. do 620,6 tys. – o ponad 48 tysięcy osób. A jeśli doliczyć dodatkowo pierwszy kwartał bieżącego roku, to liczba ta wzrosła do 633,6 tys. – czyli o ponad 60 tysięcy osób od początku rządów Donalda Tuska.  Okazuje się, że za rządów „liberałów” z PO liczba urzędników przyrasta średnio w tempie ponad 3,5 raza szybszym niż za rządów uważanego za etatystyczne PiS!

Widzisz co nadyma budżet? Powódź to kropla jeżeli chodzi o może wydatków jakie niesie za sobą rozpasanie biurokracji przez Tuska. Kryzys? Przy kryzysie powinno się oszczędzać a nie zwiększać wydatki! Argument kryzysu działa tu na niekorzyść Tuska, bo tylko potęguje bezsens wzrostu wydatków.

Cytuj
Te podwyżki rząd tłumaczy ciężką sytuacją budżetu, są jednak daniny, które służą tylko i wyłącznie różnym klikom i sitwom, nie zasilając budżetu. Do takich należy tzw. opłata reprograficzna, którą obciążone są niektóre artykuły papiernicze i elektroniczne. Dochody z tej opłaty przekazywane są na rzecz „związków twórczych” i w założeniach mają stanowić rekompensatę części dochodów z praw autorskich, jakie twórcy tracą w wyniku kopiowania ich dzieł. Pomijam całą bezsensowność tej opłaty, wg tej samej logiki każdy kupujący nóż powinien odsiedzieć jeden dzień aresztu na poczet ukarania niezłapanych nożowników.
 
Z inicjatywy Ministerstwa Kultury i „środowisk twórczych” szykowana jest nowelizacja ustawy, która z jednej strony podwyższy opłaty (np. do 1,5% na papier), z drugiej zaś rozszerzy zakres towarów objętych opłatą, m.in. o pendrive'y i cyfrowe aparaty fotograficzne. O ile potrafię jeszcze zrozumieć objęcie papieru czy kserokopiarki podobną opłatą, o tyle zupełną aberracją jest opłata od drogich aparatów cyfrowych (rzekomo dlatego, że mogą służyć do fotografowania tekstu), której jedynym prawdziwym wytłumaczeniem jest chęć złupienia ich producentów i nabywców.

Te opłaty też mają ratować budżet? To ze kupując aparat cyfrowy muszę płacić dodatkowy podatek dla koncernów (aka "związków twórczych") bo mogę przez przypadek sfotografować wydaną przez nich książkę? Dofinansowuję prywatny interes kolegów Tuska.

Cytuj
Po wybuchu tzw. afery hazardowej „liberalny” rząd postanowił powalczyć z hazardem. Kolejny raz okazało się, że rząd wie lepiej, co dla obywatela dobre i tym razem uznał, że obywatel jest za głupi, by sam decydować, na co wyda swoje pieniądze. W ramach walki z hazardem nie tylko ograniczono kolejny obszar naszej wolności, ale też zlikwidowano ok. 100 tys. miejsc pracy w branży hazardowej. Bezpośrednie straty dla budżetu, tylko z tytułu niższych wpływów z podatku od gier, wynoszą w tym roku kilkaset milionów złotych.

No tak, bo kolega Doncia Rysiu musiał się dorobić, więc napisali ustawę która tragicznie powiększa dziurę budżetową. I teraz m.in. musimy spłacać to z wyższych podatków. Powtórz jeszcze sto razy "kryzys", jak jakieś magiczne słowo usprawiedliwiające wszystko - bo to kryzys pewnie spowodował ustawę hazardową, a nie dobijanie targów POwców z biznesem hazardowym na cmentarzach pod osłoną nocy.

Cytuj
W swoim pędzie do ograniczania wolności obywatelskich rzekomo liberalny rząd Donalda Tuska przygotował projekt nowej ustawy o CBA czyniącej z tej instytucji supersłużbę, o jakiej ministrowi Ziobrze się nawet nie śniło. CBA miałaby nie tylko zajmować się korupcją aparatu państwowego, ale też zyskałaby wszelkie uprawnienia policyjne wobec wszystkich obywateli, włącznie z prawem do inwigilacji i do gromadzenia tzw. informacji wrażliwych. Wygląda na to, że to właśnie dla CBA przewidziano rolę GeStaPo w nowym, lepszym państwie PO.

Tak POwcy nie lubili CBA, ale jak Donald robi z niej supersłużbę o praktycznie nieograniczonych uprawnieniach, to już nie wzbudza żadnego sprzeciwu. A czemu Tusk tworzy swoje zbrojne ramie partii - pewnie żeby nas bronić przed kryzysem, co nie?

Cytuj
Ciekawym obszarem postępów „liberalizmu” w wykonaniu PO jest kultura. Ministerstwo Kultury postanowiło zmusić nadawców radiowych do nadawania większej ilości polskich piosenek. Ustawa o radiofonii i telewizji nakazuje nadawcom radiowym wypełnienie co najmniej 33% czasu antenowego muzyką polskojęzyczną. Ustawodawcy nie obchodzi, że słuchacze chcą czego innego. A ponieważ słuchacze wolą inną muzykę, stacje radiowe obchodzą ten nakaz nadając polskie piosenki głównie w czasie najmniejszej słuchalności. Teraz minister Zdrojewski, stojący na czele najbardziej zbędnej instytucji w Polsce, postanowił zmusić Polaków do słuchania muzyki, której nie lubią (a może lubią tylko o tym nie wiedzą? W końcu „liberalny” rząd wie lepiej...). Nowe regulacje zakładają, że trzy czwarte ustawowej ilości polskich nagrań ma być emitowane między 6 a 23.
 
Jestem ciekaw, co powiedziałyby sieci kinowe, gdyby musiały wyświetlać w kinach 30 procent polskich filmów, z czego 75 procent na seansach wieczornych i w weekendy. Rynek komercyjny jest miejscem konkurencji, konkursem piękności, a nie odgórnym wspieraniem ludzi bez talentu przekonanych o swojej wartości. Czy podczas wyborów Miss Polski wprowadzimy odgórny nakaz prezentowania 30 procent brzydkich dziewcząt, z czego 75 procent z nich w finale, tylko dlatego że są i marzą o tym, by być piękne? – skomentował działania ministra jeden z szefów dużej stacji radiowej.

Kolejny przykład jak wolnościowy jest to rząd. On wie lepiej czego chcemy słuchać, więc będziemy do tego zmuszani.

Cytuj
Tak na marginesie wypada wspomnieć, że pan minister Zdrojewski (podobno jeden z najlepszych ministrów rządu Tuska) jako prezydent Wrocławia postanowił zbudować za pieniądze podatnika domy dla poszkodowanych w powodzi 1997 na... terenach zalewowych. W tym roku mieszkańców tych domów ponownie dotknęła powódź.

No tak powtarzałeś "powódź" - żeby sobie przemyśleć. Ty przemyśl jakie mózgi nami rządzą że z naszych podatków budują domy dla powodzian na terenach zalewowych, które teraz znów są zalane. Dolicz sobie dodatkowe procenty do dziury budżetowej ale nie z winy powodzi, tylko z winy głupoty rządu PO. Bo oczywiście ponownie w tym roku zalanym dzięki Zdrojewskiemu pomagamy z naszych podatków.

Cytuj
Zwolennicy PO głośno zapewniali, że rząd Tuska ma całe szuflady wypełnione projektami wolnorynkowych ustaw. Nie prezentuje ich, bo zły prezydent Lech Kaczyński kierowany pustą pisiacką złośliwością z pewnością skorzysta z prawa weta. Kiedy jednak tylko kandydat PO zostanie prezydentem, to na pewno rząd zajmie się na poważnie koniecznymi reformami. No i doczekaliśmy się, PO przejęła pełnię władzy i z magicznej szuflady zamiast projektów reform wypłynął projekt podwyżki podatków. Innych reform nie należy oczekiwać, co zresztą półoficjalnie przyznają sami politycy PO.

Prościej się nie da wypunktować strategii PO, które swoją nieudolność tłumaczyła wetami.

Aha - powyższy tekst nie był pisany przez żadnego PiSowca - a przez osobą co najmniej PiSowi niechętną. Więc argument o "opozycji plującej jadem cokolwiek PO nie zrobi" tym razem nie zadziała.

No peowcy forumowi, do argumentów. Bez wyzwisk, bez demotów, bez joemonstera - tym razem, tak dla odmiany zachowajcie się jak dorośli. Zobaczymy co macie do powiedzenia w obronie waszej partii.


Czekam.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2010, 14:08:40 pm wysłana przez el becetol »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10478 dnia: Sierpnia 11, 2010, 14:53:01 pm »
Niby jakie pytania Londek zadałeś? Laughing Chętnie odpowiem jeśli faktycznie było tam coś merytorycznego.

Ej moze nie byly to jakies pytania szczegolnie inteligetne (nie wiem bo ich nie pamietam, ale wiem ze byly :)  :oops:, ale jednak wciaz czekam na odpowiedz. A nie mam tyle zapalu co ty zeby wertowac strony tego watku w po szukiwaniu cytatow.

Co do reszty to z checia bym odpowiedzial, gdybym mial czas to przeczytac.

taka prosba na przyszlosc, dla mnie najlepiej 2 linijkowe teksty

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #10479 dnia: Sierpnia 11, 2010, 15:09:08 pm »
Niby jakie pytania Londek zadałeś? Laughing Chętnie odpowiem jeśli faktycznie było tam coś merytorycznego.

Ej moze nie byly to jakies pytania szczegolnie inteligetne (nie wiem bo ich nie pamietam, ale wiem ze byly :)  :oops:, ale jednak wciaz czekam na odpowiedz. A nie mam tyle zapalu co ty zeby wertowac strony tego watku w po szukiwaniu cytatow.

Co do reszty to z checia bym odpowiedzial, gdybym mial czas to przeczytac.

taka prosba na przyszlosc, dla mnie najlepiej 2 linijkowe teksty

HAHA!
Zajebisty jesteś!
Nie masz czasu przeczytać jednego dłuższego posta, ale masz czas siedzieć na forum i odpisywać na liczne inne posty, nie wspominając o tym, na ile postów tylko w tym temacie odpisujesz!
Jesteś mistrzem! Ucz mnie!

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!