Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650946 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12720 dnia: Października 10, 2011, 11:51:11 am »
Osobiście zakładałem około 25% dla PiS prawdziwej opozycji.

Jest lepiej niż myślałem 8)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12721 dnia: Października 10, 2011, 11:56:11 am »
Wystarczy raz skrytykować Palikota a od razu z szafy wychodzą fanatycy i z mordą lecą. :lol: Jak to się mówi - uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Z mojej szafy nikt nie wyszedł, nikt też po stole nie uderzał.

Moim zdaniem największym wygranym wyborów jest Palikot (uwaga na szafy!), szczególnie wobec krótkiego czasu po sformalizowaniu swojej inicjatywy. Oby tylko nie wykorzystał swojego czasu w parlamencie na odstawianie kabaretów.
Największym przegranym jest Napieralski. Musi poważnie rozważyć potrzebę swojej dymisji. Wynik (i to z jaką łatwością oddał głosy na rzecz Palikota) jest dramatyczny. Liczę bardziej na powrót Olejniczaka+Kalisza niż (o zgrozo) Millera.

U góry status quo, zastanawia tylko całkowity brak refleksji nad sobą w PISie - "W końcu wygramy, bo przecież to My mamy rację".

Co do koalicji, niewykluczona jest jednak PO+Palikot - przed wyborami doszło do ostrego starcia PO z PSL. Poszło o lansowaną przez PO koncepcję metropolii sieciowej, na którą jest zdecydowany sprzeciw PSL (zmniejszenie znaczenia obszarów wiejskich w procesie rozwoju regionów). Temat odłożony na "po wyborach". To może być jeden z powodów braku porozumienia.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12722 dnia: Października 10, 2011, 12:05:26 pm »
U góry status quo, zastanawia tylko całkowity brak refleksji nad sobą w PISie - "W końcu wygramy, bo przecież to My mamy rację".

Problem w tym że PiS jest skazany na Kaczyńskiego. Mieliśmy już przecież projekt "PiS bez Kaczyńskiego" o nazwie PJN i ile zdobyli - 2,2%? Zmiana prezesa to koniec PiSu, zwłaszcza że na kogo go zmienią, na Ziobrę, który ma tyle samo wrogów, ale mniej zwolenników? Te młode aniołki z PiS, chociaż strasznie promowane z tego co widzę nawet się nie dostały - przynajmniej ta najbardziej eksponowana Sylwia Ługowska. PiS ma twardy elektorat i tyle, zmiany by ich tylko odstraszyły, a wątpię że by przyciągnęły kogoś nowego.

« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 12:09:54 pm wysłana przez el becetol »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12723 dnia: Października 10, 2011, 13:18:35 pm »
nie bardzo kojarzę skąd teraz taka nagonka na napieralskiego. w zeszłym roku koleś dostał 16% poparcia, cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród wyborców (blisko 50%) a wszyscy obwiniają go za blamaż sojuszu. według mnie to nie on pociągnął sojusz na dno, wydaje mi się nawet, że bez niego w ogóle by do sejmu nie weszli.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12724 dnia: Października 10, 2011, 13:23:49 pm »
http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/29173,korwin-mikke-zawiadomil-prokuratora-o-falszowaniu-wyborow
ciekawe jak wygląda  rozkład głosów nieważnych w tych wyborach

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12725 dnia: Października 10, 2011, 13:43:08 pm »
http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/29173,korwin-mikke-zawiadomil-prokuratora-o-falszowaniu-wyborow
ciekawe jak wygląda  rozkład głosów nieważnych w tych wyborach
Pewnie znowu bedzie twierdził, że TV wysyła sygnały podprogowe by nie głosować na niego  :lol:


A tymczasem ciekawe czy Jarosław odejdzie z polityki jak wcześniej obiecywał, że jeżeli nie wygra w 2011 to ustąpi miejsca młodym.


Szkoda tylko, ze Platforma znowu z PSL-em zrobi koalicje. Ruch Palikota dla mnie jest trochę "niepoważny", ale PO w koalicji z nimi mogloby przeforsować kilka ważnych ustaw.

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12726 dnia: Października 10, 2011, 13:52:31 pm »
Widzę typowa logika powskiego fanatyka przeniosła się na obronę rpp. :lol: Coś skrytykujesz to automatycznie masz odpowiedź "no ale pis!". Proszę powiedz mi pankracy czemu człowiek którego jedyną zasługa jest to że przebiera się za babę jest dobrym kandydatem do rządzenia krajem? Czemu dobrym przykładem polityka jest juror idola? Albo człowiek którego jedyną cechą jest to, że lubi w pupę? A żaden z nich nie ma doświadczenia albo wiedzy w niczym innym.

wlasnie z tych powodow wynik palikota to jednorazowy wybryk, to jest samoobrona miejska, jak ktos ladnie powiedzial ktora skonczy podobnie jak oryginal  :troll:

problem w tym ze u swoich szkodnikow nie widzisz :lol:

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12727 dnia: Października 10, 2011, 13:52:52 pm »
A tymczasem ciekawe czy Jarosław odejdzie z polityki jak wcześniej obiecywał, że jeżeli nie wygra w 2011 to ustąpi miejsca młodym.

Czy ktoś w to wierzy? :roll: Ja na pewno nie...
Fryty tyty dotknij pyty

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12728 dnia: Października 10, 2011, 13:59:14 pm »
Widzę typowa logika powskiego fanatyka przeniosła się na obronę rpp. :lol: Coś skrytykujesz to automatycznie masz odpowiedź "no ale pis!". Proszę powiedz mi pankracy czemu człowiek którego jedyną zasługa jest to że przebiera się za babę jest dobrym kandydatem do rządzenia krajem? Czemu dobrym przykładem polityka jest juror idola? Albo człowiek którego jedyną cechą jest to, że lubi w pupę? A żaden z nich nie ma doświadczenia albo wiedzy w niczym innym.

wlasnie z tych powodow wynik palikota to jednorazowy wybryk, to jest samoobrona miejska, jak ktos ladnie powiedzial ktora skonczy podobnie jak oryginal  :troll:

problem w tym ze u swoich szkodnikow nie widzisz :lol:

to się jeszcze okaże, palikot jak się weźmie do roboty to może na stałe zagościć na polskiej scenie politycznej, usuwając w cień sld. już teraz będzie siedział w sejmie "na lewo" od nich.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12729 dnia: Października 10, 2011, 14:12:23 pm »
Największym przegranym jest Napieralski. Musi poważnie rozważyć potrzebę swojej dymisji.
BANG!
http://www.tvn24.pl/-1,1720339,0,1,przegral-wybory-odchodzi,wiadomosc.html

Wiadomość scalona: Października 10, 2011, 14:14:59 pm
nie bardzo kojarzę skąd teraz taka nagonka na napieralskiego. w zeszłym roku koleś dostał 16% poparcia, cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród wyborców (blisko 50%) a wszyscy obwiniają go za blamaż sojuszu. według mnie to nie on pociągnął sojusz na dno, wydaje mi się nawet, że bez niego w ogóle by do sejmu nie weszli.
On się nie nadaje na lidera, jak widzę go na żywo wśród ludzi, to mam wrażenie, że myśli tylko o tym, jak tu najszybciej zwiać. Czegoś mu brakuje. Wynik w wyborach prezydenckich to raczej brak wyboru na lewicy, ludzie o tych poglądach głosowali a niego bo nie mieli nikogo innego.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 14:14:59 pm wysłana przez prart »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12730 dnia: Października 10, 2011, 14:45:39 pm »
99,5% wyników. Aktualnie PO+PSL zdobywa 234 mandaty, czyli wystarczająco by mieć większość. Zabawne jest to że teraz wystarczy 4 posłów aby mieć Tuska w szachu i móc go szantażować. Ciekawe czy ktoś się połakomi na wymuszenie jakiejś "swojej" ustawy w ten sposób.


Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12731 dnia: Października 10, 2011, 15:20:18 pm »
Problem w tym że PiS jest skazany na Kaczyńskiego. Mieliśmy już przecież projekt "PiS bez Kaczyńskiego" o nazwie PJN i ile zdobyli - 2,2%? Zmiana prezesa to koniec PiSu, zwłaszcza że na kogo go zmienią, na Ziobrę, który ma tyle samo wrogów, ale mniej zwolenników? Te młode aniołki z PiS, chociaż strasznie promowane z tego co widzę nawet się nie dostały - przynajmniej ta najbardziej eksponowana Sylwia Ługowska. PiS ma twardy elektorat i tyle, zmiany by ich tylko odstraszyły, a wątpię że by przyciągnęły kogoś nowego.



Wspaniale podsumowałeś PiS. Teraz tylko czekać. Za cztery lata Kaczyński będzie miał ile? 66 lat? Trochę betonu wymrze, itd. Tak oto PiS odchodzi na śmietnik historii.

Widzę typowa logika powskiego fanatyka przeniosła się na obronę rpp. :lol: Coś skrytykujesz to automatycznie masz odpowiedź "no ale pis!". Proszę powiedz mi pankracy czemu człowiek którego jedyną zasługa jest to że przebiera się za babę jest dobrym kandydatem do rządzenia krajem? Czemu dobrym przykładem polityka jest juror idola? Albo człowiek którego jedyną cechą jest to, że lubi w pupę? A żaden z nich nie ma doświadczenia albo wiedzy w niczym innym.

Przecież ta kobieta (czy ona aby nie przeszła operacji zmiany płci?) zna problemy środowiska transgender. Rządzić krajem? Krajem to głównie rządzi rząd, w Sejmie uchwala się ustawy. A ustawy mogą dotyczyć różnych dziedzin życia. W Polsce potrzebna jest silna reprezentacja laicyzmu, gejów (przepraszam, "lubiących w pupę"), itd. aby stanowić odskocznię od KK. Jakoś się nie rzucasz, że w Sejmie zasiadają takie "klejnoty" jak posłanka Sobecka. Jakie ona ma atuty poza miłością do Ojca Dyrektora? Albo Tomaszewski?
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 15:29:27 pm wysłana przez Castor Krieg »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12732 dnia: Października 10, 2011, 17:46:52 pm »
Akurat to, że jest kilku odmieńców w sejmie nie jest aż takie kontrowersyjne. Pamiętajmy, że oni w jakiś sposób odzwierciedlają społeczeństwo. Demokracja ma na celu wysłuchiwać wszystkich głosów. Gorzej ma się sprawa z tym, na ile faktycznie takie osoby się nadają do rządzenia. Ja uważam, że do sejmu powinny trafiać raczej wykwalifikowane osoby i jestem przeciwny dawaniu aktorów, sportowców, piosenkarzy itd. Zatem jeśli dajemy do sejmu geja - lub coś w tym stylu - to powinniśmy go dawać ponieważ zna się na rzeczy, zależy mu na interesie Polski itd., a nie dlatego tylko, że jest "inny" i dzięki temu zyska rozgłos.

Zresztą PiS też nie jest taki idealny, bo bardzo prawdopodobne, że z tej partii do sejmu wejdzie Jan Tomaszewski.

U góry status quo, zastanawia tylko całkowity brak refleksji nad sobą w PISie - "W końcu wygramy, bo przecież to My mamy rację".

Problem w tym że PiS jest skazany na Kaczyńskiego. Mieliśmy już przecież projekt "PiS bez Kaczyńskiego" o nazwie PJN i ile zdobyli - 2,2%? Zmiana prezesa to koniec PiSu, zwłaszcza że na kogo go zmienią, na Ziobrę, który ma tyle samo wrogów, ale mniej zwolenników? Te młode aniołki z PiS, chociaż strasznie promowane z tego co widzę nawet się nie dostały - przynajmniej ta najbardziej eksponowana Sylwia Ługowska. PiS ma twardy elektorat i tyle, zmiany by ich tylko odstraszyły, a wątpię że by przyciągnęły kogoś nowego.
Jestem tego samego zdania. Odejście Jarka z roli przywódcy PiSu byłoby wielkim błędem tej partii. Szczególnie po katastrofie smoleńskiej, w której zginęło wiele znanych i charakterystycznych twarzy. PiS to Kaczyński i nic tego nie zmieni. Ziobro może kiedyś będzie nadawał się na lidera partii, ale nie nastąpi to zbyt szybko.

Edit: http://wybory.wp.pl/title,To-on-odpowie-za-porazke-PiS-Duzo-osob-wkurzyl,wid,13881521,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 17:51:47 pm wysłana przez POK »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12733 dnia: Października 10, 2011, 18:05:18 pm »
Wspaniale podsumowałeś PiS. Teraz tylko czekać. Za cztery lata Kaczyński będzie miał ile? 66 lat? Trochę betonu wymrze, itd. Tak oto PiS odchodzi na śmietnik historii.

Kiedyś na pewno odejdą, tak jak aktualnie teraz twoi czerwoni idole.

Przecież ta kobieta (czy ona aby nie przeszła operacji zmiany płci?) zna problemy środowiska transgender. Rządzić krajem? Krajem to głównie rządzi rząd, w Sejmie uchwala się ustawy. A ustawy mogą dotyczyć różnych dziedzin życia. W Polsce potrzebna jest silna reprezentacja laicyzmu, gejów (przepraszam, "lubiących w pupę"), itd. aby stanowić odskocznię od KK.

To jest tak żenujące że aż żal odpowiadać. A ilu księży masz w sejmie że potrzebujesz od nich odskoczni? Od kiedy transwestyci są przeciwwagą dla wierzących, myślałem że są dla nich ateiści? Co to znaczy zna problemy środowiska mężczyzn lubiących ubierać się w sukienki - czy idąc tym tropem mamy też mieć przedstawicieli środowiska lubiącego walić czekoladowe torty na klaty czy środowiska osób lubiących przytulać się nago do drzew? :lol: Różne są zaburzenia seksualności, a nie każde od razu tworzy nową mniejszość która chce nowych praw. Typy które się przebierają za kobiety nie są jakąś oddzielną rasą czy nacją żeby ich specjalnie i wyjątkowo reprezentować, tak samo o reprezentacje mogli by się ubiegać w sejmie przedstawiciele np. środowiska posiadaczy Golfa II (bez urazy dla posiadaczy Golfów). Ciągle powtarzasz te wkute na pamięć w domu mądrości z czasów PZPR, kiedy we władzy musiał być stolarz, cieśla, rolnik itp. i oni decydowali o gospodarce, chociaż nie mieli o tym pojęcia - no ale w końcu reprezentowali mniejszość stolarzy, cieśli, rolników itp. Do wyborów w celu ustanawiania prawa powinni przede wszystkim iść specjaliści, a nie ludzie którym się wydaje że ich wyjątkowo dziwna preferencja seksualna daje im prawo do rządzenia krajem.

Btw. Jestem przeciwny celebrytom w sejmie typu Sobecka (spikerka radiowa), Tomaszewski, Dzięcioł (gwiazda big brothera, PO) czy Blanik (gimnastyk, PO) ale oni w swoich partiach stanowią tyły, jakiś mało ważny plankton, a u Palikota stoją na pierwszej linii jako najważniejsi politycy.
  

Wiadomość scalona: [time]Październik 10, 2011, 18:14:10 pm[/time]




A czy mniejszość ładnych kobiet nie powinna mieć reprezentacji w sejmie, Castor?  :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 18:46:08 pm wysłana przez el becetol »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12734 dnia: Października 10, 2011, 18:55:36 pm »
To jest tak żenujące że aż żal odpowiadać. A ilu księży masz w sejmie że potrzebujesz od nich odskoczni? Od kiedy transwestyci są przeciwwagą dla wierzących, myślałem że są dla nich ateiści? Co to znaczy zna problemy środowiska mężczyzn lubiących ubierać się w sukienki - czy idąc tym tropem mamy też mieć przedstawicieli środowiska lubiącego walić czekoladowe torty na klaty czy środowiska osób lubiących przytulać się nago do drzew? :lol: Różne są zaburzenia seksualności, a nie każde od razu tworzy nową mniejszość która chce nowych praw. Typy które się przebierają za kobiety nie są jakąś oddzielną rasą czy nacją żeby ich specjalnie i wyjątkowo reprezentować

Ty znasz kogo krytykujesz? Ta kobieta urodziła się mężczyzną, i przeszła operację zmiany płci. Jest legalnie i faktycznie kobietą. Sytuacja, kiedy ktoś czuje się "obco" we własnym ciele jest udokumentowana, to że od porządku boskiego to odbiega to nie znaczy, że wstrętni geje znowu uprawiają propagandę.

Transwestyci, geje, lezby, ateiści są przeciwagą dla wszechobecnego w polski życiu Kościoła katolickiego. A znając doświadczenie tej instytucji w krzewieniu tolerancji (szczególnie w Polsce) cieszę się że ci OKROPNI PROPAGANDZIŚCI ROZPUSY I ZEPSUCIA dostali się do Sejmu.
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2011, 18:57:30 pm wysłana przez Castor Krieg »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12735 dnia: Października 10, 2011, 18:57:32 pm »
A żebyś sobie złamasie znalazł taką kobietę  :lol:  Najlepiej w Chinach.

@becet - po co z nim w ogóle dyskutować?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12736 dnia: Października 10, 2011, 19:01:03 pm »
A żebyś sobie złamasie znalazł taką kobietę  :lol:  Najlepiej w Chinach.

Tolerancja straszna rzecz. Lepiej nienawidzić innych, zgadza się? Świat jest wtedy protszy. A kobietę już "mam", szczęśliwie ateistkę.  :angel:

Życzę, aby twoje dziecko pewnego dnia powiedziało, że jest homo. Będzie miał tatuś problem co zrobić.  :lol:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12737 dnia: Października 10, 2011, 19:11:04 pm »
A żebyś sobie złamasie znalazł taką kobietę  :lol:  Najlepiej w Chinach.

Tolerancja straszna rzecz. Lepiej nienawidzić innych, zgadza się? Świat jest wtedy protszy. A kobietę już "mam", szczęśliwie ateistkę.  :angel:

Życzę, aby twoje dziecko pewnego dnia powiedziało, że jest homo. Będzie miał tatuś problem co zrobić.  :lol:
Co za ch**. A ja Ci życzę żeby twoja kobieta nagle poczuła się obco w swoim ciele. Ciekawe co zrobisz.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12738 dnia: Października 10, 2011, 19:20:17 pm »
A żebyś sobie złamasie znalazł taką kobietę  :lol:  Najlepiej w Chinach.

Tolerancja straszna rzecz. Lepiej nienawidzić innych, zgadza się? Świat jest wtedy protszy. A kobietę już "mam", szczęśliwie ateistkę.  :angel:

Życzę, aby twoje dziecko pewnego dnia powiedziało, że jest homo. Będzie miał tatuś problem co zrobić.  :lol:
Co za ch**. A ja Ci życzę żeby twoja kobieta nagle poczuła się obco w swoim ciele. Ciekawe co zrobisz.
Pewnie ją rzuci, kijowy podjazd.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12739 dnia: Października 10, 2011, 19:21:18 pm »
A ja sobie spokojnie poczekam, aż takie mendy jak Castor będzie się w naszym pięknym kraju na drzewach wieszać.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12740 dnia: Października 10, 2011, 19:22:22 pm »
Tolerancja straszna rzecz. Lepiej nienawidzić innych, zgadza się? Świat jest wtedy protszy.

Właśnie dlatego tak nienawidzisz Kościoła i wierzących.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12741 dnia: Października 10, 2011, 19:22:33 pm »
A żebyś sobie złamasie znalazł taką kobietę  :lol:  Najlepiej w Chinach.

Tolerancja straszna rzecz. Lepiej nienawidzić innych, zgadza się? Świat jest wtedy protszy. A kobietę już "mam", szczęśliwie ateistkę.  :angel:

Życzę, aby twoje dziecko pewnego dnia powiedziało, że jest homo. Będzie miał tatuś problem co zrobić.  :lol:
Co za ch**. A ja Ci życzę żeby twoja kobieta nagle poczuła się obco w swoim ciele. Ciekawe co zrobisz.
Pewnie ją rzuci, kijowy podjazd.

kur** je**em. :lol: :lol: :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12742 dnia: Października 10, 2011, 19:27:18 pm »
No co wy, przecież to by była skrajna nietolerancja. Castor by zaakceptował.

Co innego jakby jego dziewczyna nagle obwieściła że chce się ochrzcić, wtedy jak każdy tolerancyjny lewicowiec musiałby ją zabić strzałem w tył głowy i zakopać ciało w pobliskim brzozowym lasku.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12743 dnia: Października 10, 2011, 20:13:03 pm »
Cytuj
Wynik Palikota budzi emocje. - Ja p… Palikot trzeci w Polsce. Polacy zwariowali. Pora szykować się na ostrą wojnę światopoglądową. Nie odpuszczę - przynajmniej ja - temu sk… i poplecznikom. I powiem krótko, wstyd mi za tych, którzy głosowali na mendę w przebraniu trefnisia - tak tuż po ogłoszeniu wyników napisał w sieci Tomasz Terlikowski. Na marginesie: ten znany dziennikarz katolicki pracował kiedyś w "Ozonie", piśmie, którego głównym inwestorem był nie kto inny, ale Janusz Palikot.

Rozemocjonowany Terlikowski dodał też, że "trzeba się przygotować na wojnę o wiarę i Polskę". - Krucjata modlitewna to podstawowa broń - różańce, Pismo Święte, post w dłonie i do dzieła - to jego przepis na walkę.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dlaczego-palikot-stal-sie-najwiekszym-wygranym,1,4875459,wiadomosc.html

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12744 dnia: Października 10, 2011, 20:16:46 pm »
Wkleiłem to 5 minut po tym jak to opublikował, wolny jesteś.  8)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12745 dnia: Października 10, 2011, 21:39:11 pm »
Wkleiłem to 5 minut po tym jak to opublikował, wolny jesteś.  8)

kuwa  :roll:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12746 dnia: Października 10, 2011, 21:46:06 pm »
Transwestyci, geje, lezby, ateiści są przeciwagą dla wszechobecnego w polski życiu Kościoła katolickiego. A znając doświadczenie tej instytucji w krzewieniu tolerancji (szczególnie w Polsce) cieszę się że ci OKROPNI PROPAGANDZIŚCI ROZPUSY I ZEPSUCIA dostali się do Sejmu.
I spirala nienawiści się nakręca - jeśli oni mnie, to ja ich. Wina leży po obu stronach. Krzykacz potępiający Kościół, jest tak samo denerwujący, jak ksiądz, który publicznie neguje homoseksualizm, a ateizm uważa za prostą drogę do piekła.

Tak naprawdę godne potępienia są wszystkie działania wynikające z zawiści do drugiej osoby. Nieakceptowanie wyznawanych przez inną osobę idei, jest jak najbardziej normalnym zachowaniem. Gorzej, gdy próbujemy na siłę przekonać innych do własnych poglądów, które z natury są zawsze subiektywne. Nie jesteśmy wstanie wczuć się w pełni w drugą osobę i dlatego nie wiemy, co ją skłania do takiego zachowania. Jeśli widzimy jakiegoś popaprańca i myślimy sobie: "O kur**, co za zjeb", to jest ok. Należy tylko zrozumieć, że niektórzy mogą to widzieć inaczej, i że tamten punkt widzenia może być równie słuszny jak nasz własny - nie akceptuję twego stylu bycia (bo zostałem tak ukształtowany przez doświadczenie i geny), ale go toleruję (bo wiem, że jest to mój subiektywny punkt widzenia).

(miałem tu na myśli oczywiście tylko takie zachowania, które nie godzą w osoby trzecie)


To, co tu napisałem jest oczywiście banalne, jednak rzadko która osoba zdaje sobie z tego sprawę w codziennym życiu. Najczęstszym czynnikiem budzącym agresję jest właśnie odmienność przekonań, poglądów, zachowania itd. Wyznawane przez nas samych wartości, są z góry uznawane za słuszne.

A krytyka? Tak, jak najbardziej, ale konstruktywna, poparta sensownymi argumentami i oparta na dialogu. Konserwatyzm jest w tym względzie zły, że z trudem dopuszcza zdanie innych i trzyma się utartych schematów (jego zaletą jest stabilność, wadą zaś stagnacja). To czy ktoś jest gejem czy trans, nie powinno być w ogóle kryterium wyboru na polityka. Są to atrybuty właściwie bez znaczenia dla bycia posłem. Liczyć się powinno: czy jest oddany dla sprawy?, jakie ma wykształcenie i umiejętności?, jaką miał przeszłość społeczną?, itp, itd. Dlatego też uważam, że robi się halo nie z tego powodu, co powinno.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12747 dnia: Października 10, 2011, 21:52:27 pm »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12748 dnia: Października 10, 2011, 22:05:45 pm »
jaką miał przeszłość społeczną?

A propos
Okazuje się, że „jedynka” RP w Elblągu i jeden z najbliższych współpracowników Janusza Palikota za kratkami spędził 2 lata i 3 miesiące.  (...)
Wojciech Penkalski, bo o nim mowa, przeszłość ma raczej mało kryształową. Skazywany był aż trzykrotnie. Pierwszy raz odsiadywał karę za brutalne pobicie kijem baseballowym. Za drugim razem sąd ukarał go za „grożenie w celu zmiany zeznań”. I w końcu za trzecim razem skazano go za pobicie i wymuszenie. Teraz ten człowiek chce reprezentować społeczeństwo w parlamencie.
Janusz Palikot nie widzi w tym nic złego. Twierdzi, że sam siedział w więzieniu. W stanie wojennym. Uważa także, że w naszym kraju „trudno być przyzwoitym człowiekiem i nie zaliczyć pudła”.

Jak widać nie ma nic złego w napaściach z kijem bejsbolowym. Ważne że kandydat nienawidzi kościoła. Elita i wartości nowej lewicy w pigułce.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12749 dnia: Października 10, 2011, 22:14:17 pm »
Czytałem o tym gościu i jak też potępiam dawanie takich kandydatów na posłów. Do geja w sejmie nic nie mam, ale do osoby z wyrokiem za napaść już jak najbardziej.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12750 dnia: Października 11, 2011, 09:50:09 am »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12751 dnia: Października 11, 2011, 09:53:42 am »
Ciekawie by było jakby Ziobro i Kurski założyli partię ze Schetynowcami :)

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12752 dnia: Października 11, 2011, 10:22:35 am »
Oglądał ktoś wczorajszą debatę powyborczą u lisa na dwójce? Jak nie oglądam takich rzeczy, tak ta wczorajsza byla niezła. Pozytywnie zaskoczył Palikot, który gasił wszystkich rzeczowymi, spokojnymi i... mądrymi wypowiedziami. Warto było obejrzeć. Teraz ciekawi mnie ile ze wszystkich obietnic wejdzie w zycie :)
Fryty tyty dotknij pyty

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12753 dnia: Października 11, 2011, 13:38:09 pm »
http://wybory.wp.pl/title,Jaroslaw-Kaczynski-zdecydowal-czy-zostaje-na-stanowisku,wid,13883742,wiadomosc.html?ticaid=1d2e5

Cytuj
To ja mogę poprowadzić PiS do zwycięstwa, wyborcy widząc mnie wołają "Jarosław zbaw Polskę" - wyjaśnił

:lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12754 dnia: Października 11, 2011, 14:23:28 pm »
je**ny. :lol: :lol: :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12755 dnia: Października 11, 2011, 14:27:01 pm »
No kur**, Mesjasz.

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12756 dnia: Października 11, 2011, 14:43:14 pm »
No dobra po wyborach, ma ktoś linka gdzie są ładnie opisane wszystkie obietnice wyborcze PO.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12757 dnia: Października 11, 2011, 14:45:31 pm »
na co ci to? przecież i tak nic z tego nie wyjdzie ;)

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12758 dnia: Października 11, 2011, 14:55:49 pm »
http://wybory.wp.pl/title,Jaroslaw-Kaczynski-zdecydowal-czy-zostaje-na-stanowisku,wid,13883742,wiadomosc.html?ticaid=1d2e5

Cytuj
To ja mogę poprowadzić PiS do zwycięstwa, wyborcy widząc mnie wołają "Jarosław zbaw Polskę" - wyjaśnił

:lol:

Tak J.K. powiedział dokładnie (nawet filmik jest):
http://www.tvn24.pl/-1,1720459,0,1,prezes-pis-nie-odejdzie--krzycza-jaroslaw--polske-zbaw,wiadomosc.html
 
Cytuj
Mnie witają okrzykami: "Jarosław, Polskę zbaw". Można to oczywiście różnie oceniać, ale to jest fakt i z całą pewnością nie ma sensu tego marnować

 :lol: :lol: :lol: to z WP
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2011, 14:57:23 pm wysłana przez dante0 »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12759 dnia: Października 11, 2011, 17:14:50 pm »
No dobra po wyborach, ma ktoś linka gdzie są ładnie opisane wszystkie obietnice wyborcze PO.
Tu coś znalazłem:
http://finanse.wp.pl/kat,58434,title,Konkurencja-dla-NFZ-likwidacja-PIT-oto-co-nas-czeka-za-rzadow-PO,wid,13877320,wiadomosc.html

Czytałem jeszcze gdzieś, że w dokumentacja strategiczna jest naprawdę dobra, konkretna i nieźle udokumentowana (a najbliższym czasie ma zostać upubliczniona, na razie tylko dziennikarze mieli dostęp do części). Problem tylko z tym, że nie wiadomo jak to wyjdzie w rzeczywistości, bo teoria i praktyka to dwie różne rzeczy. A politycy nie słyną z realizowania planów i obietnic. Osobiście nie liczę na poprawę. Rząd jest ten sam, więc będzie tak jak było.