Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12760 dnia: Października 12, 2011, 11:38:38 am »

Teraz to tylko armagedon może pomóc!!!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12761 dnia: Października 12, 2011, 14:14:56 pm »
Teraz to tylko armagedon może pomóc!!!

Podbijam stawkę:



A z cyklu "tylko w Polsce":

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pis-przyznaje-sie-do-bledu-nie-zauwazylismy-tego,1,4878031,wiadomosc.html

Cytuj
Przeoczyliśmy to, że zmienia się poparcie, i że zmienia się frekwencja. A jak wiadomo frekwencja ma wpływ na wynik wyborów - powiedział na antenie Radia ZET rzecznik PiS Adam Hofman.

W normalnym kraju im większa frekwencja tym lepiej dla wszystkich - w końcu więcej mieszkańców decyduje o losach kraju, co demokracji wychodzi zazwyczaj na dobre. Ale nie w Polsce - PiS oficjalnie potwierdził, że im gorzej dla demokracji (im mniejsza frekwencja) tym lepiej dla nich.  :grin:

Palikot chce zdjąć krzyż z sali obrad Sejmu - dawaj, dawaj, Janusz.  :lol:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12762 dnia: Października 12, 2011, 14:43:18 pm »
W normalnym kraju im większa frekwencja tym lepiej dla wszystkich - w końcu więcej mieszkańców decyduje o losach kraju, co demokracji wychodzi zazwyczaj na dobre. Ale nie w Polsce - PiS oficjalnie potwierdził, że im gorzej dla demokracji (im mniejsza frekwencja) tym lepiej dla nich. 

Im większa frekwencja tym lepiej dla demokracji? Tak się składa że w Korei Północnej w wyborach zawsze jest frekwencja około 99,9%, więc tam to dopiero musi być zajebista demokracja, co nie?  :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12763 dnia: Października 12, 2011, 15:02:46 pm »
frekwencja w wyborach jest miarą rozwinięcia społeczeństwa obywatelskiego, to jest fakt i żadne przykłady z dupy tego nie zmienią.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12764 dnia: Października 12, 2011, 15:24:11 pm »
Nóżką jeszcze tupnij, bo to że przekląłeś i święcie oburzyłeś się to starczy w odpowiedzi na fakt, że najwyższa frekwencja jest w krajach które z demokracją mają najmniej wspólnego 8) Nie nazywałbym "społeczeństwem obywatelskim" tłumów debili idących na wybory z przypadku zagłosować "dla beki" albo "bo śmiesznie będzie", a ich jedyna wiedza o państwie bierze się z obrazków na kwejku, jak to widziałem w powyborczych relacjach. Zresztą swoje zdanie wyraziłem tu:

Niech do wyborów idzie 5% społeczeństwa która ma jakieś pojęcie, to nie będą nami rządzić randomy z najładniejszym uśmiechem i najdroższym pijarem. A ci co się nie znają niech idą na grilla.
tu
Tym niemniej zgadzam się z tym że do głosu powinni iść ci którzy mają wiedzę, a nie banda baranów bez żadnej wiedzy sterowana mediami.
i tu
Reasumując - niech na wybory idą ci, którzy wiedzą co wybierają. Wybory mogą trwać pół godziny w niedzielny wieczór, a ci co się orientują w temacie i tak pójdą i oddadzą głos. Ignoranci niech sobie głowy nie zawracają i nie biorą się za rzeczy których nie rozumieją.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12765 dnia: Października 12, 2011, 15:29:51 pm »
Becet gdyby miało być tak jak piszesz, to najpierw trzeba by pozbawić możliwości głosowania tej całej rzeszy ludzi, którzy mają sprany mózg przez ojca dyrektora i innych jemu podobnych.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12766 dnia: Października 12, 2011, 15:33:52 pm »
Przecież ja nie mówię żeby kogoś pozbawiać możliwości głosowania, tylko żeby tak natarczywie nie namawiać do głosowania. I mówię o wszystkich stronach po równo.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12767 dnia: Października 12, 2011, 15:47:11 pm »
Nóżką jeszcze tupnij, bo to że przekląłeś i święcie oburzyłeś się ...

dupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadup adupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadu padupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupad upadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupa dupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadup adupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupadupa

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12768 dnia: Października 12, 2011, 16:41:50 pm »
el becemol: Zwolennik demokracji "kontrolowanej". A od myśli typu "niech tylko ci z wiedzą idą głosować" bardzo blisko do "to JA zdecyduję, kto ma głosować", a stamtąd już przechodzimy płynnie do "ja wiem lepiej od społeczeństwa, jak powinno się rządzić". I dyktatura gotowa.


Co za ch**. A ja Ci życzę żeby twoja kobieta nagle poczuła się obco w swoim ciele. Ciekawe co zrobisz.

Widzisz, tutaj leży problem. Tacy jak ty i Iras spinacie się, a całymi dniami boicie się odmieńców, ponieważ uważacie, że takim transseksualizmem i homoseksualizmem można się zarazić jak chorobą (zresztą wg. Iras'a i becemola to pewnie jest choroba).

Tymczasem ja mam jednak trochę większe horyzonty myślowe. I tak oto wiem, że nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że obie "przypadłości" są chorobami. Gejowstwem się zarazić nie można. I "moja" kobieta również się nie może zarazić transseksualizmem, i z dnia na dzień poczuć się mężczyzną, skoro przez 27 lat świetnie jej było jako kobieta.

Ale bójcie się, bójcie. Okna zamykajcie, gejowstwo wam wleci z powietrzem.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 16:46:12 pm wysłana przez Castor Krieg »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12769 dnia: Października 12, 2011, 17:21:43 pm »
el becemol: Zwolennik demokracji "kontrolowanej". A od myśli typu "niech tylko ci z wiedzą idą głosować" bardzo blisko do "to JA zdecyduję, kto ma głosować", a stamtąd już przechodzimy płynnie do "ja wiem lepiej od społeczeństwa, jak powinno się rządzić". I dyktatura gotowa.

Jak na razie to ty dałeś się poznać jako zwolennik dyktatury na modłę Korei Północnej. Jak ktoś ma pojęcie o polityce i chce głosować to idzie, jak ktoś nie ma i nie chce głosować to nie idzie - i ch** ci do ich swobodnego wyboru. Ja uważam że nie ma co kogokolwiek zmuszać szeregiem propagandowych akcji, żeby wszystko rzucał i szedł na wybory. Za to ty byś chciał nakazywać ludziom chodzić oddawać głos, więc nie muszę nawet tworzyć rozległych i chwiejnych teorii żeby twoje myślenie do dyktatury przyrównać - ponieważ twoje myślenie to komunistyczna dyktatura w pigułce - i udowadniasz to nie po raz pierwszy.

Ps. jak tam w Chinach? Znalazłeś dobrobyt w objęciach Partii? :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 17:45:29 pm wysłana przez el becetol »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12770 dnia: Października 12, 2011, 17:55:13 pm »
Tymczasem ja mam jednak trochę większe horyzonty myślowe.
No tak, wybacz że śmiałem się z Tobą równać alfo i omego.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12771 dnia: Października 12, 2011, 17:59:38 pm »
Nóżką jeszcze tupnij, bo to że przekląłeś i święcie oburzyłeś się to starczy w odpowiedzi na fakt, że najwyższa frekwencja jest w krajach które z demokracją mają najmniej wspólnego 8) Nie nazywałbym "społeczeństwem obywatelskim" tłumów debili idących na wybory z przypadku zagłosować "dla beki" albo "bo śmiesznie będzie", a ich jedyna wiedza o państwie bierze się z obrazków na kwejku, jak to widziałem w powyborczych relacjach. Zresztą swoje zdanie wyraziłem tu:

Niech do wyborów idzie 5% społeczeństwa która ma jakieś pojęcie, to nie będą nami rządzić randomy z najładniejszym uśmiechem i najdroższym pijarem. A ci co się nie znają niech idą na grilla.
tu
Tym niemniej zgadzam się z tym że do głosu powinni iść ci którzy mają wiedzę, a nie banda baranów bez żadnej wiedzy sterowana mediami.
i tu
Reasumując - niech na wybory idą ci, którzy wiedzą co wybierają. Wybory mogą trwać pół godziny w niedzielny wieczór, a ci co się orientują w temacie i tak pójdą i oddadzą głos. Ignoranci niech sobie głowy nie zawracają i nie biorą się za rzeczy których nie rozumieją.

Masz trochę racji, ale w ogólnym rozrachunku nic dobrego by z tego nie wyszło. Po pierwsze, nie da się jednogłośnie określić, która partia jest najlepsza, gdyż każda reprezentuje interesy trochę innej grupy społecznej. Po drugie, gdyby do wyborów szła jedynie wąska grupa dobrze obeznanych z polityką i ekonomią światową ludzi (na forum na 99% nie ma takiej osoby, bo mało kto wie jak politykowanie wygląda od środka - zwykły obywatel ma zbyt mało danych o funkcjonowaniu aparatu państwowego, rynku światowego oraz faktycznych motywów poszczególnych polityków), to istniałoby duże prawdopodobieństwo, że interesy zostaną źle rozłożone i pewne grupy społeczne ucierpią z tego powodu. Demokracja ma odzwierciedlać nastroje wszystkich obywateli. Nie ma co ludzi zmuszać do chodzenia do wybory, jednak przydałoby się, aby frekwencja była na poziomie 70-80%. Należałoby też w większym stopniu zająć się merytoryczną stroną dyskusji politycznych i zrównać szanse wszystkich partii, tak aby ludzie głosowali faktycznie na tych, których chcą widzieć w rządzie, a nie tych, których podsuwają im media. Dałoby się w tym względzie wiele poprawić, jednak nie oszukujmy się, naprawdę racjonalnie i sprawiedliwie wybierany rząd, to niestety tylko utopia.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12772 dnia: Października 12, 2011, 18:42:20 pm »
Nóżką jeszcze tupnij, bo to że przekląłeś i święcie oburzyłeś się to starczy w odpowiedzi na fakt, że najwyższa frekwencja jest w krajach które z demokracją mają najmniej wspólnego 8) Nie nazywałbym "społeczeństwem obywatelskim" tłumów debili idących na wybory z przypadku zagłosować "dla beki" albo "bo śmiesznie będzie", a ich jedyna wiedza o państwie bierze się z obrazków na kwejku, jak to widziałem w powyborczych relacjach. Zresztą swoje zdanie wyraziłem tu:

Niech do wyborów idzie 5% społeczeństwa która ma jakieś pojęcie, to nie będą nami rządzić randomy z najładniejszym uśmiechem i najdroższym pijarem. A ci co się nie znają niech idą na grilla.
tu
Tym niemniej zgadzam się z tym że do głosu powinni iść ci którzy mają wiedzę, a nie banda baranów bez żadnej wiedzy sterowana mediami.
i tu
Reasumując - niech na wybory idą ci, którzy wiedzą co wybierają. Wybory mogą trwać pół godziny w niedzielny wieczór, a ci co się orientują w temacie i tak pójdą i oddadzą głos. Ignoranci niech sobie głowy nie zawracają i nie biorą się za rzeczy których nie rozumieją.

To jest tak jak ja kiedyś pisałem. Kazdy obywatel powinien mieć daną 'wagę głosu' w zależności od wielu czynników (wykształcenie, wiek, status majątkowy, karalność itp.) oraz podczas głosowania mógłby do głosu załączyć test wykonywany na miejscu (40 pytań powiedzmy z puli 1000 na temat polityki, gospodarki, finansów itp.), który w zależności od wyniku zwiększał by 'wagę' głosu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12773 dnia: Października 12, 2011, 18:55:05 pm »
przecież to jest bzdura totalna.
temat papierka z napisem mgr był już poruszany. uposażenie w żadnym wypadku nie powinno mieć wpływu na ważność głosu, mielibyśmy samych bogaczy w sejmie. wiek? phi, czasy gdy starszy = mądrzejszy już dawno minęły. karalność to już w ogóle śmiech.

test jest nawet chwytliwym pomysłem, ale skończyłoby się jak z prawem jazdy. bardziej zmobilizowani wyborcy (nie daj Boże jednej partii) wykuliby go na pamięć, co prowadziłoby do wypaczeń.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12774 dnia: Października 12, 2011, 19:48:16 pm »
Wprowadzenie "wagi głosu" czy testów, byłoby zupełnie bezsensu i na pewno nie wyszłoby na dobre. Stopniowanie wartości głosu godzi w równość i podstawowe postulaty demokracji. Natomiast testy mogłyby zniechęcić wyborców, a w dodatku rodziłyby wiele kontrowersji (ktoś w końcu musiałby ustalać te pytania). Demokracja jest do dupy, ale nic lepszego na dzień dzisiejszy na wymyślono. Najlepsze co można zrobić, to uświadamiać ludzi poprzez media i skłaniać ich do rzeczowej dyskusji. Wybór partii i tak zawsze opiera się głównie na intuicji. Nie ma żadnego zapewnienia, że dana partia się sprawdzi i rzeczywiście wprowadzi głoszone przed wyborami reformy. Oczywiście po 4 latach mamy wtedy szansę się z nią rozliczyć, dlatego dokonania partii rządzącej powinny być wyraźnie, czarno na białym przedstawiane do opinii publicznej - tak, aby w jak największym stopniu wyeliminować wszelkie niejasności. Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie uświadamianie społeczne za pomocą edukacji i mediów. Wszyscy wiemy jednak, że media są w mniejszym bądź większym stopniu nieobiektywne i ciężko temu zaradzić. A dodatkowy przedmiot w szkole nie pomoże, jeśli nie będzie nauczany z pasją. Tu nie chodzi o wklepywanie regułek, ale o naukę nowych schematów myślenia o społeczeństwie i więziach międzyludzkich.

Złożoność świata jest po prostu przytłaczająca (a ludzie ze swej natury są bardzo ograniczeni - mimo wszystko), dlatego nie da się znaleźć prostego leku na schorzenia współczesnej cywilizacji.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12775 dnia: Października 13, 2011, 08:05:08 am »
Konserwatyści zwierają szyki. "Wypowiadamy Palikotowi totalną wojnę na śmierć i życie!"


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/konserwatysci-zwieraja-szyki-wypowiadamy-palikotow,1,4878956,wiadomosc.html

W sumie priorytety mają dobre, co tam 6. przegrana PiSu. Palikot dostał tyle ile dostał głównie z powodu kolejnego wtrącania się Kościoła w wybory (Biskupie Mehrlingu, tylko podziekować!), ale lepiej walczyć z tym co na wierzchu, ponieważ w przeciwnym wypadku - szeptem o tym wspominam - okaże się, że w Polsce rzeczywiście coś się zmienia, społeczeństwo do końca nie zwapniało.


A co do tolerancji - tak sobie pomyślałem, że Polska w ciągu ostatnich 300 lat zrobiła niesamowity krok wstecz. Od Obojga Narodów, gdzie żyli obok siebie Żydzi (których regularnie nie gromiono), Katolicy, Protestanci, jacyś Muzułmanie na Kresach, zostaliśmy z dominacją Kościoła Katolickiego i mniej bądź jawnym antysemityzmem znacznej części społeczeństwa. Ciekawe czy to też spuścizna "cywilizacji" chrześcijańskiej, jak to pięknie poseł Błaszczak wczoraj ujął.  :P

Tam gdzie mieszkam przez całą noc słyszałem jeki antysemitów i homofobów. Zajebiście mi się spało.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12776 dnia: Października 13, 2011, 08:16:12 am »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12777 dnia: Października 13, 2011, 09:37:22 am »
http://biznes.onet.pl/wiecej-za-diesla-wiecej-za-e-myto,18493,4879081,3030583,57,1,news-detal

Cytuj
Resort infrastruktury planuje podwyżkę ceny oleju napędowego o 19 gr brutto za litr oraz objęcie e-mytem ponad 300 km dróg – informuje „Puls Biznesu”.

Zaczyna się.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12778 dnia: Października 13, 2011, 09:42:55 am »
Przeciez juz gdzies dawalem link, ze ma byc podwyzszona cena za rope. Jakis specjalista spekulowal nawet cene 6 zl za litr. :lol:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12779 dnia: Października 13, 2011, 10:04:06 am »
http://wybory.wp.pl/title,Nie-oddam-wladzy-nikomu-kto-moglby-mi-zaszkodzic,wid,13890141,wiadomosc.html?ticaid=1d310

tuskowi już całkowicie odpierdala.

A w czym to się różni od tego co robi Jaro? Tusk ładnie zapyta Schetynę, Jaro od razu wywala z partii.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12780 dnia: Października 13, 2011, 10:13:26 am »
ale to, że jaro ma z deklem to ja już dawno wiem. po prostu widzę jak przez władzę odpierdala następnemu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12781 dnia: Października 13, 2011, 10:28:39 am »
Przeciez juz gdzies dawalem link, ze ma byc podwyzszona cena za rope. Jakis specjalista spekulowal nawet cene 6 zl za litr. :lol:

Było o akcyzie, a Ministerstwo Infrastruktury ustala wysokość opłaty paliwowej, więc do poprzednich szacunków możesz doliczyć kolejne 19 groszy.

No ale Polacy wybrali mądrze - niech zdychają z głodu albo wypierdalają do Chin  :lol:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12782 dnia: Października 13, 2011, 10:42:06 am »
przecież to jest bzdura totalna.
temat papierka z napisem mgr był już poruszany. uposażenie w żadnym wypadku nie powinno mieć wpływu na ważność głosu, mielibyśmy samych bogaczy w sejmie. wiek? phi, czasy gdy starszy = mądrzejszy już dawno minęły. karalność to już w ogóle śmiech.

test jest nawet chwytliwym pomysłem, ale skończyłoby się jak z prawem jazdy. bardziej zmobilizowani wyborcy (nie daj Boże jednej partii) wykuliby go na pamięć, co prowadziłoby do wypaczeń.
Wcześniej opisywałem to dokładniej, teraz napisałem wszystko w skrócie. Magistrzy mieli by małe plusy, ale większe od tych z podstawowym wykształceniem - chyba sprawiedliwe? Większe plusy byłyby za tytuł doktora lub profesora.

Status majątkowy apisałem jako kolejny skrót myślowy. Chodzi raczej o to czy jest bezrobotny, na zasiłku od 10 lat, czy jest osoba aktywną zawodowo, czy zakłada jakieś firmy, czy gdzieś pracuje, czy ma i co wazniejsze zajmuje sie gospodarką rolną, czy korzysta z dofinansowań itp. Chodzi o poziom przedsiębiorczosci.

Wiek bym pod uwagę mniej więcej w ten sposób, ze osoby 18-24 miałyby mniejszą siłę głosu, IMO 90% z nich nie ma pojęcia o zyciu, polityce i głosuje tak jak rodzice. Podobnie ludzie 70, może 80+ powinni mieć mniej znaczący głos.

Nie wiem co złego w tym by karalność miałą wpływ na 'wagę głosu'.

Test nie byłby dostępny przed wyborami, a jedynie w trakcie wyborów i to powiedzmy tylko w ostatnich 3 godzinach głosowania. Każdy test to losowe 40 pytań z puli kilku tysięcy. Umieszczanie ich na necie czy dzielenie się nimi przez ludzi byłoby karalne.

Głosowanie w wyborach powinno być obowiązkowe, jedynie można by było sobie wcześniej załatwić w urzędzie zwolnienie od głosowania - jakby ktoś nie chciał iść. Jak komuś nie pasowali by kandydacie to mógłby oddać niewazny głos.



Oczywiście w takim systemie wiele osób byłoby skrzywdzonych, bo mogę mieć 18 lat, a znać się super na gospodarce, polityce itp. ale na pewno byłoby mniej skrzywdzonych osób niż jest teraz, gdzie babcina ze wsi, z podstawowym wykształceniem co nic nie wie o świecie ma tak samo ważny głos, co profesor ekonomii czynnie działający w polityce.

Taki system nie był by idealny ale na pewno lepszy i sprawiedliwszy od zwykłej demokracji.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12783 dnia: Października 13, 2011, 10:44:09 am »
Przeciez juz gdzies dawalem link, ze ma byc podwyzszona cena za rope. Jakis specjalista spekulowal nawet cene 6 zl za litr. :lol:

Było o akcyzie, a Ministerstwo Infrastruktury ustala wysokość opłaty paliwowej, więc do poprzednich szacunków możesz doliczyć kolejne 19 groszy.

No ale Polacy wybrali mądrze - niech zdychają z głodu albo wypierdalają do Chin  :lol:
Nawet w biedniejszych państwach mają droższe paliwo od nas. Tak, najlepiej dajmy zarobić kolejne miliony koncernom paliwowym zamiast państwu i zaciągajmy kolejne kredyty i w końcu skończymy jak Grecja!
Yeahh, me and hate that's an odd couple

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12784 dnia: Października 13, 2011, 10:48:26 am »
teraz wygląda to sensowniej, ale mimo wszystko taki system, według mnie, zniechęciłby wielu ludzi do wyborów. sytuacje w stylu:
"nie idę na wybory bo i tak mam niską wagę głosu", "nie idę, bo ma być jakiś test, a ja nie mam czasu" itp. byłby na porządku dziennym.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12785 dnia: Października 13, 2011, 10:53:26 am »
Nawet w biedniejszych państwach mają droższe paliwo od nas. Tak, najlepiej dajmy zarobić kolejne miliony koncernom paliwowym zamiast państwu i zaciągajmy kolejne kredyty i w końcu skończymy jak Grecja!

Skończ te brednie.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12786 dnia: Października 13, 2011, 11:07:15 am »
Nawet w biedniejszych państwach mają droższe paliwo od nas. Tak, najlepiej dajmy zarobić kolejne miliony koncernom paliwowym zamiast państwu i zaciągajmy kolejne kredyty i w końcu skończymy jak Grecja!

Skończ te brednie.
<ok> wszyscy umrzemy z głodu.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12787 dnia: Października 13, 2011, 11:19:04 am »
Taki system nie był by idealny ale na pewno lepszy i sprawiedliwszy od zwykłej demokracji.

Byłby po prostu nie demokratyczny. Pomysł jest zacny, ale jego wykonanie + przekonanie do niego społeczeństwa może doprowadzić do całkowitego odejścia od urn. I tak jak napisali przedmówcy, nie uważam, żeby 5% któe wtedy zagłosuje miało wtedy wybrać rząd. To za mało.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12788 dnia: Października 13, 2011, 17:12:29 pm »
przecież to jest bzdura totalna.
temat papierka z napisem mgr był już poruszany. uposażenie w żadnym wypadku nie powinno mieć wpływu na ważność głosu, mielibyśmy samych bogaczy w sejmie. wiek? phi, czasy gdy starszy = mądrzejszy już dawno minęły. karalność to już w ogóle śmiech.

test jest nawet chwytliwym pomysłem, ale skończyłoby się jak z prawem jazdy. bardziej zmobilizowani wyborcy (nie daj Boże jednej partii) wykuliby go na pamięć, co prowadziłoby do wypaczeń.
Wcześniej opisywałem to dokładniej, teraz napisałem wszystko w skrócie. Magistrzy mieli by małe plusy, ale większe od tych z podstawowym wykształceniem - chyba sprawiedliwe? Większe plusy byłyby za tytuł doktora lub profesora.

Status majątkowy apisałem jako kolejny skrót myślowy. Chodzi raczej o to czy jest bezrobotny, na zasiłku od 10 lat, czy jest osoba aktywną zawodowo, czy zakłada jakieś firmy, czy gdzieś pracuje, czy ma i co wazniejsze zajmuje sie gospodarką rolną, czy korzysta z dofinansowań itp. Chodzi o poziom przedsiębiorczosci.

Wiek bym pod uwagę mniej więcej w ten sposób, ze osoby 18-24 miałyby mniejszą siłę głosu, IMO 90% z nich nie ma pojęcia o zyciu, polityce i głosuje tak jak rodzice. Podobnie ludzie 70, może 80+ powinni mieć mniej znaczący głos.

Nie wiem co złego w tym by karalność miałą wpływ na 'wagę głosu'.

Test nie byłby dostępny przed wyborami, a jedynie w trakcie wyborów i to powiedzmy tylko w ostatnich 3 godzinach głosowania. Każdy test to losowe 40 pytań z puli kilku tysięcy. Umieszczanie ich na necie czy dzielenie się nimi przez ludzi byłoby karalne.

Głosowanie w wyborach powinno być obowiązkowe, jedynie można by było sobie wcześniej załatwić w urzędzie zwolnienie od głosowania - jakby ktoś nie chciał iść. Jak komuś nie pasowali by kandydacie to mógłby oddać niewazny głos.



Oczywiście w takim systemie wiele osób byłoby skrzywdzonych, bo mogę mieć 18 lat, a znać się super na gospodarce, polityce itp. ale na pewno byłoby mniej skrzywdzonych osób niż jest teraz, gdzie babcina ze wsi, z podstawowym wykształceniem co nic nie wie o świecie ma tak samo ważny głos, co profesor ekonomii czynnie działający w polityce.

Taki system nie był by idealny ale na pewno lepszy i sprawiedliwszy od zwykłej demokracji.
Napiszę tylko, że się nie zgadzam. Mam strasznie duże obiekcje do takiego systemu, a nie ma sensu bym pisał elaborat. Ludzie są z natury równi i tego się trzymajmy.

A tutaj trochę o Annie Grodzkiej:
http://pomponik.pl/news/mialam-na-imie-ryszard,1707555

Wiadomość scalona: [time]Październik 13, 2011, 18:11:18 pm[/time]
EDIT:
Za PiSu było lepiej
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Palikot-traci-grunt-pod-nogami-Zostanie-zmieciony,wid,13890350,komentarz.html
Trudno nie oddać temu trochę racji. Z drugiej strony nie można wszystkiego brać dosłownie, bo od 2008 roku mamy recesję i sytuacja na rynku się zmieniła.

Euro już wkrótce po 4,75 zł (?)
http://waluty.wp.pl/kat,1026939,title,Euro-juz-wkrotce-po-475-zl,wid,13890142,wiadomosc.html

Z łupków popłynie także ropa
http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Z-lupkow-poplynie-takze-ropa,wid,13890093,wiadomosc.html
Cytuj
Zdaniem ekspertów, wydobycie ropy łupkowej mogłoby za ok. 10 lat zaspokoić jedną trzecią polskich potrzeb.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 18:11:53 pm wysłana przez POK »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12789 dnia: Października 13, 2011, 20:46:14 pm »
Nawet w biedniejszych państwach mają droższe paliwo od nas. Tak, najlepiej dajmy zarobić kolejne miliony koncernom paliwowym zamiast państwu i zaciągajmy kolejne kredyty i w końcu skończymy jak Grecja!

Skończ te brednie.


Jak zwykle Iras nie masz racji :D :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Gasoline_and_diesel_usage_and_pricing

Raczej nie brednie... jestesmy na 39 miejscu jesli chodzi o ceny paliwa i na 20 jesli chodzi o PKB

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12790 dnia: Października 13, 2011, 21:09:18 pm »
W którym miejscu Iras nie ma racji? Że głosujące na Tuska matoły nie wiedzą ile wynosi marża na paliwie, a ile podatki? Że bandzie osłów wydaje się, że po obniżeniu tych drugich marża skoczy w górę o tysiąc/-e procent? Czy wreszcie że kretyni zapominają, że rząd ma w rękach wszystkie narzędzia do sterowania cenami paliw, bo główne koncerny paliwowe są (jeszcze) w państwowych rękach?

Do jakiego poziomu ceny benzyny mogą rosnąć, a w dupę ruchani klakierzy będą przyklaskiwać kolejnym podwyżkom?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12791 dnia: Października 13, 2011, 22:00:30 pm »
W którym miejscu Iras nie ma racji? Że głosujące na Tuska matoły nie wiedzą ile wynosi marża na paliwie, a ile podatki? Że bandzie osłów wydaje się, że po obniżeniu tych drugich marża skoczy w górę o tysiąc/-e procent? Czy wreszcie że kretyni zapominają, że rząd ma w rękach wszystkie narzędzia do sterowania cenami paliw, bo główne koncerny paliwowe są (jeszcze) w państwowych rękach?

Do jakiego poziomu ceny benzyny mogą rosnąć, a w dupę ruchani klakierzy będą przyklaskiwać kolejnym podwyżkom?

Chodzilo mi o to, ze ceny benzyny w PL nie sa az tak wysokie w porownaniu z innymi krajami z podobnym PKB

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12792 dnia: Października 13, 2011, 22:07:32 pm »
Oczywiście można gdybać, ale jakoś wątpię aby jakaś partia obniżyła podatki na paliwie.  Teraz opozycja pewnie będzie o tym gadać przez kolejne lata, ale czy sami coś by zrobili ?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12793 dnia: Października 13, 2011, 23:02:44 pm »
Dokładnie. PiS rządził i podatku nie zmniejszyli, a innego kandydata nie widzę.

Polska i tak ma jedną z najniższych cen paliwa w Europie. Na zachodzie jest średnio o 1,5zł drożej (choć wiadomo, że nasze zarobki są o wiele mniejsze).

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12794 dnia: Października 13, 2011, 23:31:45 pm »
Różnica w cenie paliw bierze się głównie z miernego kursu złotego... Ale tak czy inaczej mamy najtańszą wahę w UE.
Fryty tyty dotknij pyty

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12795 dnia: Października 13, 2011, 23:43:35 pm »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12796 dnia: Października 14, 2011, 01:54:42 am »
Dokładnie. PiS rządził i podatku nie zmniejszyli, a innego kandydata nie widzę.

Polska i tak ma jedną z najniższych cen paliwa w Europie. Na zachodzie jest średnio o 1,5zł drożej (choć wiadomo, że nasze zarobki są o wiele mniejsze).
Barroso: reform nie można dalej odkładać
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/barroso--reform-nie-mozna-dalej-odkladac,20538,1
kur** ile my zarabiamy ? ludzie poj**ało? porownaj zarobki z czym do czego?

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12797 dnia: Października 14, 2011, 12:50:52 pm »
Cytuj
Serbia 1,99$
Turkey 2,64$

Więc UE też nie ma nic do rzeczy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12798 dnia: Października 14, 2011, 17:08:55 pm »
W Turcji to już w ogóle jest przejebane pod tym względem. Polska cena paliwa nie jest żadnym światowym ewenementem.
http://nafta.wnp.pl/ceny_paliw_europa/
W Polce mamy jedno z najtańszych paliw w Europie.

kur** ile my zarabiamy ? ludzie poj**ało? porownaj zarobki z czym do czego?
Identycznie ma się sprawa z odzieżą, jedzeniem, telewizorami itd. (choć w tych przypadkach, to nawet niektóre z tych produktów są tańsze na zachodzie, a benzyna jest jednak droższa o te 20-30%)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12799 dnia: Października 15, 2011, 11:32:56 am »
No tak, pałujmy się rosnącymi cenami paliw, bo gdzie indziej i tak mają drożej  :lol:

Tym czasem... na zachodzie już,

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onet-pl/wielka-afera-w-niemczech-zlamali-tajny-kod,1,4876822,wiadomosc.html

a w Polsce w niedalekiej przyszłości.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/beda-kontrolowac-internet-to-nielegalne,1,4881432,wiadomosc.html

Czas się chyba przenieść na TOR.