Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650925 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13000 dnia: Stycznia 12, 2012, 13:16:58 pm »
czesie to są w ogóle poj**y. taki mały kraj, a prezydencja droższa niż w polsce. olaboga.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13001 dnia: Stycznia 12, 2012, 14:44:06 pm »
Tymczasem:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

6 zł pękło.

Ehhh...no nic. Chętnie pomyślałbym na oszczędności w postaci instalacji Wodorowej, ale nasze przepisy z tego co wiem, nie pozwalają na jazdę autem z czymś takim. Swoją drogą, to i tak dosyć droga zabawa i do auta o takiej wartości jak moje raczej nieopłacalne.

http://aukcjewp.wp.pl/instalacja-wodorowa-hho-generator-1-4-2-8-cm3-i2027854973.html

Gazu do auta nigdy nie wrzucę.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13002 dnia: Stycznia 12, 2012, 14:45:59 pm »
Gazu do auta nigdy nie wrzucę.
Bo?
Najnowsze sekwencje to tania jazda, a osiagi identyczne, a czasem nawet lepsze niz na benzynie. Moze sie zle kojarzyc i moze byc ci wstyd (mi by nie bylo) podjechac pod elpidżi, ale jezdzisz tak samo za polowe mniej (no nie do konca, ale taniej o jakies 40% jest).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13003 dnia: Stycznia 12, 2012, 15:36:39 pm »
Gazu do auta nigdy nie wrzucę.
Bo?
Najnowsze sekwencje to tania jazda, a osiagi identyczne, a czasem nawet lepsze niz na benzynie. Moze sie zle kojarzyc i moze byc ci wstyd (mi by nie bylo) podjechac pod elpidżi, ale jezdzisz tak samo za polowe mniej (no nie do konca, ale taniej o jakies 40% jest).
Potwierdzam.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13004 dnia: Stycznia 12, 2012, 15:49:02 pm »
To zależy, bo najpierw trzeba wydać na montaż instalacji, a ceny są różne, a po drugie auto spala więcej gazu. Jak się nie jeździ za dużo to tak szybko się nie zwróci.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13005 dnia: Stycznia 12, 2012, 15:54:52 pm »
Gazu do auta nigdy nie wrzucę.
Bo?
Najnowsze sekwencje to tania jazda, a osiagi identyczne, a czasem nawet lepsze niz na benzynie. Moze sie zle kojarzyc i moze byc ci wstyd (mi by nie bylo) podjechac pod elpidżi, ale jezdzisz tak samo za polowe mniej (no nie do konca, ale taniej o jakies 40% jest).

Bo nawet dobre zapalniczki są na benzynę. :P

A tak na poważnie, to nikt mi nie wmówi, że gaz nie je**e silnika. Zaraz się zlecą zwolennicy tego paliwa, ale od razu uprzedzam, że w mojej rodzinie jest kilku takich co tego używa i do kiedy nie przerobili aut na gaz to wymieniali tylko niezbędne rzeczy podczas eksploatacji, a teraz wiecznie coś im się pierdoli. I nie piszcie o źle założonych instalacjach, bo oszczędzane na instalacji nie było. Mój ojciec powrócił do benzyny, bo w obu autach, które miał na gaz wiecznie były problemy.

Nie chodzi tutaj o jakiś wstyd przy tankowaniu, bo ja nie jestem z tego typu ludzi, którzy wstydzą się oszczędzać. Wstyd to jest jak koleś podjeżdża Cayennem pod LPG. Autem mojego typu/wartości to nic dziwnego. Po prostu nie jestem zwolennikiem tego syfu i to wszystko.

A poza tym jeśli weźmiemy pod uwagę koszt instalacji, droższe przeglądy, częstsze zaglądanie pod maskę i większe spalanie, to LPG wcale nie jest taką super oszczędnością jak niektórzy myślą.

PS. Zapomniałem napisać o smrodzie gazu, który jest po prostu ohydny. Zapach benzyny to jest to. Mógłbym mieć takie perfumy. :P I tak, zanim o to zapytacie to już Wam odpowiem. Nie jestem również zwolennikiem samochodów elektrycznych i wizja takiej motoryzacji mnie przeraża.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2012, 16:04:43 pm wysłana przez BoBaN »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13006 dnia: Stycznia 12, 2012, 23:57:43 pm »
Tyle, że z tych państw, które wymieniłeś Polska ma zdecydowanie najwięcej ludności:

Polska - 38,2 mln
Węgry - 10 mln
Belgia - 10,5 mln
Dania - 5,5 mln
Szwecja - 9,5 mln

Czyli zestawienie z dupy. Zrównajmy koszt kampanii do liczby ludności:

Polska - 115 mln euro
Węgry - 80x4 = 320 mln
Belgia - 70x4 = 280 mln
Dania - 50x8 = 400 mln
Szwecja - 40x4 = 160 mln

Inna sprawa, że koszty kampanii są astronomiczne. Jednak porównywanie podobnie wybiórczych danych jest kompletnie stronnicze, a nawet pozbawione sensu.
Co za FAIL, chłopie przestań juz kom. i durnie bronić te kur**
Przecież napisałem, że się zajebałem, bo byłem pijany :-?

Poza tym tu nie chodzi o obronę, a o rzetelne przedstawianie argumentów. Bezpodstawna krytyka jest idiotyzmem. Jeśli krytykujemy władzę, to chcemy pokazać jej słabości i wskazać rzeczy, które można by zrobić lepiej. Jeśli natomiast nasza krytyka opiera się na wyjętych z dupy porównaniach, czy przedstawianiu fałszywych faktów (krytyka dla samej krytyki), to oznacza, że wcale nie jesteśmy lepsi od panującej elity.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13007 dnia: Stycznia 13, 2012, 01:54:28 am »
Nie jestem również zwolennikiem samochodów elektrycznych i wizja takiej motoryzacji mnie przeraża.

poczekaj aż wymyślą porządne baterie/ogniwa. samochody spalinowe przejdą do takiego lamusa jak teraz parowe. różnica w osiągach też będzie podobna.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13008 dnia: Stycznia 13, 2012, 02:25:24 am »
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/374771,jestes-pedofilem-ekshibicjonista-albo-hazardzista-to-dostaniesz-rente-w-grecji.html

Cytuj
Mimo trudności z załataniem dziury budżetowej Grecja nie szczędzi grosza na pomoc społeczną. Ministerstwo pracy za niepełnosprawnych, którzy mogą się starać o rentę, uznało... pedofilów, ekshibicjonistów, sadomasochistów, piromanów i hazardzistów.

Vivat postępowa unia europejska - dawać naszą kasę grecji żeby pedofil mógł z powodu swojego zboczenia iść na rentę inwalidzką, kiedy u nas nie ma kasy na podstawowe świadczenia i leki dla najciężej chorych.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13009 dnia: Stycznia 13, 2012, 03:02:24 am »
wątpię aby to przeszło, choć artykuł bardzo ciekawy i dobitnie pokazujący przyczyny greckiego kryzysu. warto przybliżyć jego drugą, znacznie ciekawszą, część:

Cytuj
Walczący z widmem bankructwa od 2009 r. kraj dopiero w tym roku likwiduje liczne bonusy. Wśród nich tak absurdalne, jak wart ponad 400 euro miesięcznie dodatek za utrzymanie „czystości rąk” dla pracowników państwowych kolei (warto przypomnieć, że dzięki podobnym dopłatom kolejarze zarabiali nawet 7 tys. euro miesięcznie). Z kolei pracownikom ministerstw przysługują dodatkowe pieniądze za umiejętność korzystania z... komputera.

Perełką wśród absurdów stała się historia z rządową agencją powołaną w 1957 r. do nadzoru nad procesem osuszania jeziora Kopais. Mimo że rozlewisko zniknęło w tym samym roku, agencja wraz 30-osobowym składem pracowników przetrwała do ubiegłego roku. Do dziś istnieje agencja, która promuje Saloniki jako Europejską Stolicę Kultury. Problem w tym, że miasto było już Europejską Stolicą Kultury w 1997 r. I na razie ponownie o to miano się nie stara. Leandros Rakindzis, który jest generalnym inspektorem w greckiej administracji publicznej, naliczył aż 750 podobnych instytucji.

Z kolei w powiecie korynckim – zagłębiu kasyn – zebrano do połowy ubiegłego roku zaledwie 20 tys. euro z CIT. W Salonikach, gdy rząd obniżył o 20 proc. zarobki poborcom podatkowym, zrezygnowali oni z kontroli.

Następny absurd dotyczy sfery prywatnej. W mieście Larisa na jednego mieszkańca przypada najwięcej luksusowych samochodów Porsche Cayenne w skali świata. W całej Grecji jest ich więcej niż osób płacących najwyższą stawkę podatku PIT. Ceny tego SUV-a zaczynają się od 60 tys. euro. Okazuje się jednak, że greckich podatników z dochodem powyżej 50 tys. euro rocznie jest mniej niż greckich cayenne.

btw. powyższy przykład powinien dać do myślenia cwaniakom unikającym płacenia różnych podatków/abonamentów. pokazuje on wyraźnie do czego prowadzi taka postawa, gdy przyjmuje ją niemal całe społeczeństwo.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13010 dnia: Stycznia 13, 2012, 09:11:47 am »
Nie jestem również zwolennikiem samochodów elektrycznych i wizja takiej motoryzacji mnie przeraża.

poczekaj aż wymyślą porządne baterie/ogniwa. samochody spalinowe przejdą do takiego lamusa jak teraz parowe. różnica w osiągach też będzie podobna.

Nie o to w tym chodzi. Auto musi być słychać, ma być czuć paliwo, bo wtedy wiadomo skąd się moc bierze. Nic nie zastąpi dźwięku wkręcającej się dett'ki, załączanego vtec'a, V6 czy V8. Całe szczęście jesteśmy jeszcze daleko od upowszechnienia samochodów elektrycznych. Na razie nie potrafimy zrobić baterii, która w smartfonie trzyma chociaż te kilka dni, a gdzie dopiero napędzanie tak potężnej masy jak samochód. Jeśli auta elektryczne będą mieć taki zasięg jak benzynowe, a ich ładowanie będzie równie szybkie co zalanie paliwa na stacji, to wtedy będzie można mówić o nastaniu ery aut elektrycznych. Obecnie to tylko bardziej pokazowe niż użyteczne samochody.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13011 dnia: Stycznia 13, 2012, 10:05:13 am »
btw. powyższy przykład powinien dać do myślenia cwaniakom unikającym płacenia różnych podatków/abonamentów. pokazuje on wyraźnie do czego prowadzi taka postawa, gdy przyjmuje ją niemal całe społeczeństwo.

Ludzie zawsze unikają okradania - im bardziej rozsądne podatki tym mniej ludzi się od nich miga, a tym samym większe wpływy są notabene z mniejszych podatków - prawica zawsze to powtarza ;) Wina za stan państwa zależy od polityków którzy obiecują cuda, rozdmuchują administrację a potem podnoszą podatki żeby spłacić swój PR - nie można zwalać winy za stan finansowy państwa na ludzką naturę, bo ona jest taka jak się ludzi wychowa i przyzwyczai przez lata.

A abonamentu w to nie mieszaj bo to idiotyczne finansowanie gwiazd tańczących na lodzie powinno być opcjonalne i tyle, a już na pewno nie wymagane jak oddzielnie płacisz za kablówkę.

Kończąc jeszcze co do Grecji - obniża tam pensje i przywileje do poziomu Polski to wtedy można myśleć o pomaganiu - póki tego nie zrobią nie ma co brać pod uwagę finansowania tych leniwych bogaczy przez biednych Polaków.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13012 dnia: Stycznia 13, 2012, 12:32:52 pm »
Nie jestem również zwolennikiem samochodów elektrycznych i wizja takiej motoryzacji mnie przeraża.

poczekaj aż wymyślą porządne baterie/ogniwa. samochody spalinowe przejdą do takiego lamusa jak teraz parowe. różnica w osiągach też będzie podobna.
Tylko skąd się weźmie tę całą energię? Teraz energia napędzająca samochody idzie z ropy, a dalej? Trzeba by chyba wybudować mnóstwo elektrowni atomowych, lub najlepiej termojądrowych, tyle że te drugie zaczną masowo powstawać gdzieś dopiero za 50 lat. No chyba, że samochody elektryczne byłyby cholernie wydajne i znaczną część energii wytwarzałyby same (poprzez hamowanie itd.).

Ja stawiałbym raczej na rozrost rynku małych samochodów hybrydowych w najbliższych latach. Jeśli takie auto będzie spalać 2-3 litry, to nawet przy cenie 10-15zł za litr, nie będzie aż takiej tragedii. Na nowy, powszechnie stosowany rodzaj napędu przyjdzie nam poczekać jeszcze z kilkadziesiąt lat.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13013 dnia: Stycznia 14, 2012, 02:23:47 am »
btw. powyższy przykład powinien dać do myślenia cwaniakom unikającym płacenia różnych podatków/abonamentów. pokazuje on wyraźnie do czego prowadzi taka postawa, gdy przyjmuje ją niemal całe społeczeństwo.

Ludzie zawsze unikają okradania - im bardziej rozsądne podatki tym mniej ludzi się od nich miga, a tym samym większe wpływy są notabene z mniejszych podatków - prawica zawsze to powtarza ;) Wina za stan państwa zależy od polityków którzy obiecują cuda, rozdmuchują administrację a potem podnoszą podatki żeby spłacić swój PR - nie można zwalać winy za stan finansowy państwa na ludzką naturę, bo ona jest taka jak się ludzi wychowa i przyzwyczai przez lata.

A abonamentu w to nie mieszaj bo to idiotyczne finansowanie gwiazd tańczących na lodzie powinno być opcjonalne i tyle, a już na pewno nie wymagane jak oddzielnie płacisz za kablówkę.

Kończąc jeszcze co do Grecji - obniża tam pensje i przywileje do poziomu Polski to wtedy można myśleć o pomaganiu - póki tego nie zrobią nie ma co brać pod uwagę finansowania tych leniwych bogaczy przez biednych Polaków.

bzdury gadasz. podatki w grecji wcale nie były wyższe niż w niemczech/dani/holandii. po prostu grecy w chu** lecieli i ludzka natura, czy prawica/lewica nie ma tutaj nic do rzeczy. zresztą według artykułu który sam podałeś, kryzys grecki ma korzenie w przywilejach z nawet z lat 50. jakoś nie chce mi się wierzyć, aby przez 60 lat cały czas rządzili nimi socjaliści.

wracając do abonamentu, to mamy jeden z najniższych w europie, a nie płaci go najwięcej ludzi (niektórzy tłumaczą to sobie "ludzką naturą" ;) ).

btw. za kablówkę nikt ci nie karze płacić, w ramach abonamentu masz dostęp do kilku, niedługo kilkunastu, kanałów w cyfrowej jakości "z powietrza".

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13014 dnia: Stycznia 14, 2012, 04:50:11 am »
Tylko skąd się weźmie tę całą energię? Teraz energia napędzająca samochody idzie z ropy, a dalej? Trzeba by chyba wybudować mnóstwo elektrowni atomowych, lub najlepiej termojądrowych, tyle że te drugie zaczną masowo powstawać gdzieś dopiero za 50 lat. No chyba, że samochody elektryczne byłyby cholernie wydajne i znaczną część energii wytwarzałyby same (poprzez hamowanie itd.).

Ja stawiałbym raczej na rozrost rynku małych samochodów hybrydowych w najbliższych latach. Jeśli takie auto będzie spalać 2-3 litry, to nawet przy cenie 10-15zł za litr, nie będzie aż takiej tragedii. Na nowy, powszechnie stosowany rodzaj napędu przyjdzie nam poczekać jeszcze z kilkadziesiąt lat.

ropy jest na świecie jeszcze od cholery. wystarczy, żeby całą "zupę" wlewaną teraz do baków przetransferować do elektrowni i w nich wytwarzać energię elektryczną, na masową skalę, dla aut elektrycznych. efektywność takiego procesu całościowo byłaby wyższa niż obecny system.
za to zgadzam się, że przez najbliższe lata brylować będą auta hybrydowe, ale to głównie z powodu słabych baterii. teraz w autach używa się praktycznie tych samych ogniw co w laptopach/komórkach. w mojej toshibie po 1,5 roku żywotność baterii spadła o prawię połowę, także nasram na auto, które po kilku latach będzie miało 50% oryginalnego zasięgu.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13015 dnia: Stycznia 14, 2012, 09:43:27 am »
btw. powyższy przykład powinien dać do myślenia cwaniakom unikającym płacenia różnych podatków/abonamentów. pokazuje on wyraźnie do czego prowadzi taka postawa, gdy przyjmuje ją niemal całe społeczeństwo.

Ludzie zawsze unikają okradania - im bardziej rozsądne podatki tym mniej ludzi się od nich miga, a tym samym większe wpływy są notabene z mniejszych podatków - prawica zawsze to powtarza ;) Wina za stan państwa zależy od polityków którzy obiecują cuda, rozdmuchują administrację a potem podnoszą podatki żeby spłacić swój PR - nie można zwalać winy za stan finansowy państwa na ludzką naturę, bo ona jest taka jak się ludzi wychowa i przyzwyczai przez lata.

A abonamentu w to nie mieszaj bo to idiotyczne finansowanie gwiazd tańczących na lodzie powinno być opcjonalne i tyle, a już na pewno nie wymagane jak oddzielnie płacisz za kablówkę.

Kończąc jeszcze co do Grecji - obniża tam pensje i przywileje do poziomu Polski to wtedy można myśleć o pomaganiu - póki tego nie zrobią nie ma co brać pod uwagę finansowania tych leniwych bogaczy przez biednych Polaków.

bzdury gadasz. podatki w grecji wcale nie były wyższe niż w niemczech/dani/holandii. po prostu grecy w chu** lecieli i ludzka natura, czy prawica/lewica nie ma tutaj nic do rzeczy. zresztą według artykułu który sam podałeś, kryzys grecki ma korzenie w przywilejach z nawet z lat 50. jakoś nie chce mi się wierzyć, aby przez 60 lat cały czas rządzili nimi socjaliści.

wracając do abonamentu, to mamy jeden z najniższych w europie, a nie płaci go najwięcej ludzi (niektórzy tłumaczą to sobie "ludzką naturą" ;) ).

btw. za kablówkę nikt ci nie karze płacić, w ramach abonamentu masz dostęp do kilku, niedługo kilkunastu, kanałów w cyfrowej jakości "z powietrza".

Ja place abonament 12 GBP/miesiac i mam tylko kablowke

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13016 dnia: Stycznia 14, 2012, 14:06:49 pm »
Tylko skąd się weźmie tę całą energię? Teraz energia napędzająca samochody idzie z ropy, a dalej? Trzeba by chyba wybudować mnóstwo elektrowni atomowych, lub najlepiej termojądrowych, tyle że te drugie zaczną masowo powstawać gdzieś dopiero za 50 lat. No chyba, że samochody elektryczne byłyby cholernie wydajne i znaczną część energii wytwarzałyby same (poprzez hamowanie itd.).

Ja stawiałbym raczej na rozrost rynku małych samochodów hybrydowych w najbliższych latach. Jeśli takie auto będzie spalać 2-3 litry, to nawet przy cenie 10-15zł za litr, nie będzie aż takiej tragedii. Na nowy, powszechnie stosowany rodzaj napędu przyjdzie nam poczekać jeszcze z kilkadziesiąt lat.

ropy jest na świecie jeszcze od cholery. wystarczy, żeby całą "zupę" wlewaną teraz do baków przetransferować do elektrowni i w nich wytwarzać energię elektryczną, na masową skalę, dla aut elektrycznych. efektywność takiego procesu całościowo byłaby wyższa niż obecny system.
za to zgadzam się, że przez najbliższe lata brylować będą auta hybrydowe, ale to głównie z powodu słabych baterii. teraz w autach używa się praktycznie tych samych ogniw co w laptopach/komórkach. w mojej toshibie po 1,5 roku żywotność baterii spadła o prawię połowę, także nasram na auto, które po kilku latach będzie miało 50% oryginalnego zasięgu.
No ropy jest jeszcze dużo, ale też ubywa bardzo szybko. Przy obecnym tempie złoża wyczerpią się za kilkadziesiąt lat. Znaczna część złóż i tak pójdzie na rezerwy państwowe, jako paliwo dla samolotów itd. A ceny będą iść stale w górę, i prędzej czy później osiągną te 10 zeta.
Efektowność procesu, o którym mówisz na pewno była by dużo wyższa, tyle, że trzeba by zainwestować w technologię, nowe budynki i pracowników. Więc aż tyle by się nie zaoszczędziło znowu. Może coś jednak jest w tym rozwiązaniu.

Myślę, że auta hybrydowe zaczną się porządnie rozpowszechniać dopiero gdzieś po 2020 roku. Na razie firmy będą raczej inwestować w małe, tanie i ekonomiczne samochodziki, takie jak np. Volkswagen up!.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13017 dnia: Stycznia 14, 2012, 18:08:46 pm »
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/374771,jestes-pedofilem-ekshibicjonista-albo-hazardzista-to-dostaniesz-rente-w-grecji.html

Cytuj
Mimo trudności z załataniem dziury budżetowej Grecja nie szczędzi grosza na pomoc społeczną. Ministerstwo pracy za niepełnosprawnych, którzy mogą się starać o rentę, uznało... pedofilów, ekshibicjonistów, sadomasochistów, piromanów i hazardzistów.

Vivat postępowa unia europejska - dawać naszą kasę grecji żeby pedofil mógł z powodu swojego zboczenia iść na rentę inwalidzką, kiedy u nas nie ma kasy na podstawowe świadczenia i leki dla najciężej chorych.

W świetle międzyrządowej umowy o pakcie fiskalnym, złotówki z pieniędzy NBP bym im nie dał powąchać. Wykładamy 6 mld euro, a na szczyty eurolandu wstępu nie mamy nawet w roli obserwatora bez prawa głosu. O naszych pieniądzach bez nas. Niestety Tusk się pewnie zgodzi... Trudno, nie wszystko można wygrać - w mordę kopany zwycięzca.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13018 dnia: Stycznia 14, 2012, 18:16:06 pm »
btw. za kablówkę nikt ci nie karze płacić, w ramach abonamentu masz dostęp do kilku, niedługo kilkunastu, kanałów w cyfrowej jakości "z powietrza".

*każe

A poza tym bzdury pier**lisz jak zwykle. Tak, to cały grecki naród się zgadał żeby nie płacić abonamentu i przez to jest kryzys, a biedni greccy politycy nie mieli na sytuację w kraju żadnego wpływu - i "wierzyć ci się nie chce" żeby mogło być inaczej. Państwa upadają bo nikt nie chce finansować gwiazd tańczących na lodzie - zgłoszę cię do ekonomicznej nagrody nobla za te teorie. Już za same wrzucenie polskiego abonamentu rtv do dyskusji o greckim kryzysie jakiś order uśmiechu ci się należy.  ;)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13019 dnia: Stycznia 14, 2012, 18:32:54 pm »
oczywiście ja pier**le jak zwykle. fakt omijania faktów prze ciebie jest już ok.
tak jak mówiłem, podatki w grecji były nie większe niż w danii, czy niemczech. stopień ich płacenia zupełnie inny. ty to nazywasz ludzką naturą, ja cwaniactwem.
jakoś też się nie potrafisz ustosunkować do dvb-t (nie wspinając o tvp kultura, czy teatrze telewizji oraz ME 2012) za 17 zł/mc, bo PRZECIEŻ PŁACISZ ZA KABLÓWKĘ. pożal się Boże za takich prawicowców.

btw. wyraźnie zanzaczylem "podatków/abonamentów", w sensie różnych. że ty przypiąłeś do tego rtv do już świadczy o twoim kompleksie, no bo chyba nie twierdzisz, że kolesia którego stać na porsze nie może zapłacić abonamentu czy zwykłego (na tle europy) podatku od dochodu?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2012, 18:52:40 pm wysłana przez s00s »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13020 dnia: Stycznia 14, 2012, 18:47:05 pm »
pier**lisz, bo po musicu przejąłeś fuchę zmieniacza niewygodnych dla PO tematów. Ja piszę o tym że nasz dużo biedniejszy kraj nie powinien dawać pieniędzy dla bogatej Grecji póki panuje tam lewackie rozdawnictwo, jako przykład dając artykuł o rentach dla greckich pedofilów, a ty w odpowiedzi piszesz jakieś bzdury o kablówce i telewizji cyfrowej i jeszcze unikając właściwego tematu wymagasz żebym się ustosunkowywał do twoich offtopów.

jakoś też się nie potrafisz ustosunkować do dvb-t (nie wspinając o tvp kultura czy teatrze telewizji)

No kur** xD A niby czemu mam pisać o telewizji cyfrowej w temacie POLITYKA i dyskusji o greckim rozdawnictwie? Załóż sobie odpowiedni temat Elektronika / Gadżety i tam pierd** o dvb-t, zamiast zaśmiecać temat o polityce o której nic sensownego do powiedzenia nie masz.

Z pozdrowieniami, dalej offtopy ignoruję.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13021 dnia: Stycznia 14, 2012, 18:51:41 pm »
ty mi załóż. jesteś w tym dobry ;)

btw. nie wiem czy czytałeś mój post, ale dałem jasno do zrozumienia, że mam poważne wątpliwości, aby postulowane przez ciebie, jako fakty dokonane (nie pierwszy raz zresztą), weszły w życie. niemniej jednak całkowicie się zgadzam z twoimi obawami.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2012, 18:56:55 pm wysłana przez s00s »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13022 dnia: Stycznia 14, 2012, 20:29:36 pm »
Przeczytałem ten artykuł trzy razy i głowy nie dam, ale wynika z niego raczej, że te zmiany już weszły.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13023 dnia: Stycznia 15, 2012, 02:17:53 am »
zmyliło mnie to ponowne przemyślenie całego projektu.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13024 dnia: Stycznia 15, 2012, 17:49:42 pm »


WTF.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13025 dnia: Stycznia 15, 2012, 18:00:52 pm »
No coś im się popierdoliło hahahah

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13026 dnia: Stycznia 16, 2012, 20:42:08 pm »
Nikt nie komentuje dzisiejszej konferencji prokuratury? Dwie komisje oparły swój raport na naprutym generale w kabinie, wywierającym nacisk na pilotów, a tu taki zonk. Na rusków leję, ale ciekawe czy Miller przeprosi.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13027 dnia: Stycznia 16, 2012, 20:46:50 pm »
A skąd ludzie coś mają wiedzieć o jakiś nowych informacjach od prokuratury skoro media pokazują je tak:


?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13028 dnia: Stycznia 19, 2012, 21:09:13 pm »
UWAGA SMOLEŃSK

Wczoraj słuchałem jak Klich tłumaczył jak jego i Millera specjaliści ustalili że generał Błasik był w kokpicie. A więc ustalili to tak, że powiedzieli mu to Rosjanie. A on to ujawnił, bo Rosjanie mu powiedzieli że czują się zaniepokojeni że Polacy nie biorą winy na siebie. I co on biedny miał zrobić? W końcu wie komu służy. Poinformował więc że gen Błasik był w kabinie pilotów. (a reszta mediów sprzyjających PO od razu że skoro był, to naciskał, wywierał presje itp.)

Ostatnio prokuratura odczytała resztę zapisów czarnych skrzynek i ustaliła że słów z kokpitu nie można było przypisać Błasikowi, więc jest inaczej niż mówią Rosjanie, inaczej niż twierdził Klich i Miller (i za nimi Tusk, i Wyborcza, i tak dalej).

A na jakiej podstawie Rosjanie stwierdzili że Błasik był w kabinie? Ano wydedukowali tak po tym ze jego ciało znajdowało się w strefie 1 miejsca katastrofy. I powiedzieli że w strefie 1 są ciała ludzi którzy byli w kabinie. I Klich przekazał całej Polsce że Błasik był w kabinie.

A teraz najlepsze, co wyszło na jaw dopiero dziś.

W strefie 1 nie było ciał pilotów. Były w strefach 2 i 3. Bo strefa 1 wcale nie świadczy o tym kto był w kabinie, o czym Rosjanie wiedzieli od początku, ale biednemu Klichowi nie przekazali.

Wnioski co do tego jak to zostało rozegrane, jak na podstawie fałszywej informacji ukuta została teoria o pijanym generale naciskającym na pilotów i jaki był w tym udział "polskich" śledczych, polityków i mediów wyciągnijcie sobie sami.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13029 dnia: Stycznia 20, 2012, 01:15:33 am »
farsa i tyle. klich jeszcze miał jakiś tam honor i przeprosił. miller za to brnie dalej w gówno. dzisiaj gdzieś czytałem też, że podobno w strefie, tej niby z kokpitu, znaleziono 13 ciał o_O

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13030 dnia: Stycznia 20, 2012, 16:33:21 pm »
Nowego śledztwa i komisji   nie będzie...   :roll: Gdzie my żyjemy?

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13031 dnia: Stycznia 21, 2012, 00:30:48 am »
A co nowe dowody zmieniają hmm tak naprawdę nic, więc po co dodatkowe koszta aby wszyscy się dowiedzieli że nie lubimy naszych wschodnich sąsiadów ?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13032 dnia: Stycznia 21, 2012, 07:32:36 am »
A co nowe dowody zmieniają hmm tak naprawdę nic, więc po co dodatkowe koszta aby wszyscy się dowiedzieli że nie lubimy naszych wschodnich sąsiadów ?
Ktos popelni blad, nikt nie ponosi konsekwencji. Dla mnie to jednak nienormalne.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13033 dnia: Stycznia 21, 2012, 09:02:00 am »
A co nowe dowody zmieniają hmm tak naprawdę nic, więc po co dodatkowe koszta aby wszyscy się dowiedzieli że nie lubimy naszych wschodnich sąsiadów ?
Ktos popelni blad, nikt nie ponosi konsekwencji. Dla mnie to jednak nienormalne.
Jak chcecie obwinić ludzi z wieży to powodzenia :lol:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2012, 10:42:51 am wysłana przez Devilek »
Yeahh, me and hate that's an odd couple

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13034 dnia: Stycznia 21, 2012, 10:17:25 am »
Jak zaraz nie poprawisz błędu, to Cię zjedzą żywcem.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13035 dnia: Stycznia 21, 2012, 10:34:55 am »
Jak chcecie obwinić ludzi z wierzy to powodzenia :lol:
WIEŻY.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13036 dnia: Stycznia 21, 2012, 10:43:35 am »
No wiecie, no bo wiara, wierzyć... no :oops:
Yeahh, me and hate that's an odd couple

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13037 dnia: Stycznia 21, 2012, 18:16:15 pm »
A co nowe dowody zmieniają hmm tak naprawdę nic, więc po co dodatkowe koszta aby wszyscy się dowiedzieli że nie lubimy naszych wschodnich sąsiadów ?
Ktos popelni blad, nikt nie ponosi konsekwencji. Dla mnie to jednak nienormalne.
Jak chcecie obwinić ludzi z wieży to powodzenia :lol:
No fajnie.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13038 dnia: Stycznia 21, 2012, 21:31:32 pm »
Ja tam się zadowolę dymisją rządu i wyrokami pierdla dla Tuska i Klicha, a także głośnym opierdoleniem Rosji za stan lotniska i zachowanie ludzi na wieży.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13039 dnia: Stycznia 21, 2012, 22:26:33 pm »
Ja tam się zadowolę dymisją rządu i wyrokami pierdla dla Tuska i Klicha, a także głośnym opierdoleniem Rosji za stan lotniska i zachowanie ludzi na wieży.
Niemożliwe i jeszcze bardziej niemożliwe!
Yeahh, me and hate that's an odd couple