Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12920 dnia: Grudnia 07, 2011, 14:45:49 pm »
Tusk już powiedział, że się z pomysłem KRRiT nie zgadza. (...)
Zresztą nie stękaj tak KRRiT=PO, ponieważ tak nie jest.

Pewnie, Tusk za nic nie odpowiada, a już na bank nie za KRRiT. Pewnie dlatego poj**y dostawały wytrysków i połączonych z tęczową sraczką jak przez długi czas Tusk mówił że zlikwiduje abonament - wtedy jakoś nie widziałem ani jednego twojego postu który by stwierdził że Tusk nie jest w stanie zlikwidować abonamentu. A skoro Tusk zmienił zdanie, to nagle ty też zdanie zmieniasz? Typowa mentalność leminga niezdolnego do samodzielnego myślenia.

Tusk zapowiada zniesienie abonamentu, lemingi lecą głosować. Tusk wygrywa wybory, obstawia KRRiT swoimi ludźmi. Pomysł zlikwidowania abonamentu zostaje zastąpiony obowiązkowym abonamentem nawet jak nie masz telewizora. Co robią lemingi? Nie widzą w tym nic złego, Tusk dalej pozostaje super wodzem za którym skoczą w ogień. W końcu to nie jego wina, on się nie zgadza, ale nic nie może, bo przecież jest 'tylko' premierem. On może tylko zapowiadać że coś zrobi, potem zrobić coś innego i twierdzić że on się z tym nie zgadza.  :lol:

Że są jeszcze idioci którzy się na to słodkie pierdzenie nabierają.



Chyba by mnie poj**ało, jakbym o przyszłości kraju miał decydować w oparciu o to, kto mi da zaoszczędzić 100zł rocznie.  :lol: A co do "nic nie mogę" Tuska - jasne, Jaro to by zrobił porządek. A to, że w 2005-2007 gówno się działo, a Lech Kaczyński w Warszawie gówno zdziałał przez całą kadencję, i muszę mieć teraz rozkopaną stolicę, ponieważ bufetowa nadrabia zaległości - toż to wszystko spisek polskojęzycznych gazet!

Pomijam już fakt, że osoba na stanowisku Premiera PR powinna się zajmować innymi rzeczami, niż abonamentem RTV.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12921 dnia: Grudnia 07, 2011, 14:47:34 pm »
Chyba by mnie poj**ało, jakbym o przyszłości kraju miał decydować w oparciu o to, kto mi da zaoszczędzić 100zł rocznie.   A co do "nic nie mogę" Tuska - jasne, Jaro to by zrobił porządek. A to, że w 2005-2007 gówno się działo, a Lech Kaczyński w Warszawie gówno zdziałał przez całą kadencję, i muszę mieć teraz rozkopaną stolicę, ponieważ bufetowa nadrabia zaległości - toż to wszystko spisek polskojęzycznych gazet!Pomijam już fakt, że osoba na stanowisku Premiera PR powinna się zajmować innymi rzeczami, niż abonamentem RTV.

Się pośmiałem.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12922 dnia: Grudnia 07, 2011, 14:59:59 pm »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12923 dnia: Grudnia 07, 2011, 16:17:46 pm »
Krytykować każdy potrafi (a już mistrzami w tej dziedzinie w polsce jest opozycja, która jak mało kto wie może też dawać projekty ustaw do sejmu) a już wymyślić jak zrobić aby było lepiej i nie skończyć jak Grecja to już mało kto potrafi.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12924 dnia: Grudnia 07, 2011, 16:44:58 pm »

Ostateczne argumenty leminga :lol:

Eeeeeeeee, a to jaką pozycję trzeba mieć aby coś zrobić? Jaro był premierem, Lech najpierw prezydentem Warszawy, a potem Polski. Każdy stołek poniżej dożywotniego dyktatora nie pasuje?

Jak jedziesz po Tusku, to taką samą miarę przykładaj do liderów innych ugrupowań. A liderem PiSu jest jeszcze Jarosław.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12925 dnia: Grudnia 07, 2011, 17:02:23 pm »
Ale czemu ty znowu pier**lisz o PiSie? Czy wy lemingi nie potraficie się ustosunkować do chociaż jednej kwestii z bieżącej polityki rządu nie wrzeszcząc czegoś o PiSie/Kaczyńskim? Gadka z lewakami jest jak granie w pomidora, tylko że odpowiedzią na każdą kwestie jest "Kaczyński", ewentualnie "Jaro" albo "PiS".

- KRRiT planuje zmiany w abonamencie.
- Kaczyński!
- Ale co "Kaczyński"? Co to ma do tematu?
- KACZYŃSKI! JARO! LECH!
- Ale to są twoje argumenty w obronie planowanych zmian?
- Jaro był premierem, Lech najpierw prezydentem Warszawy, a potem Polski!!!!!11111one

No gadka jak ze skończonym idiotą.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12926 dnia: Grudnia 07, 2011, 17:58:18 pm »
Zauważyłem, że strasznie się denerwujesz kiedy ktoś wspomni o Jarku lub Lechu, przedstawiając ich w złym świetle.

Co do planowanych zmian, które proponuje KKRiT to oczywiście, że jestem na coś takiego wkur**ony. Na szczęście tym razem mam czyste sumienie, bo olałem tych pajaców z Wiejskiej i nie marnowałem swojego czasu w tych wyborach.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12927 dnia: Grudnia 07, 2011, 18:30:34 pm »
Zauważyłem, że strasznie się denerwujesz kiedy ktoś wspomni o Jarku lub Lechu, przedstawiając ich w złym świetle.

Niech se przedstawia jak chce, a nie wbija "Kaczyński" jako uniwersalną odpowiedź na każdy nieudolny ruch rządu Tuska. Jakby ktoś w każdym temacie na każdą odpowiedź ci rzucał "Całe GT5 wygląda jak z PS One!" myśląc że to odpowiada na wszystko, to byś się wkurwiał nie na to że to jest przedstawianie GT w złym świetle (bo że całe GT5 wygląda jak z PS One to taka sama prawda, jak to to że "Kaczyński gówno zrobił" - takiego czegoś nie traktuje się na serio) , tylko na to, że takim marnym trollingiem nie pozwala dyskutować na żaden inny temat.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12928 dnia: Grudnia 07, 2011, 23:50:21 pm »
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12929 dnia: Grudnia 09, 2011, 19:10:25 pm »
Dołożymy się do reanimacji trupa, stwierdzenie zgonu odłożone w czasie  :/

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;dolozy;miliardy;euro;na;ratowanie;eurolandu,76,0,986188.html

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12930 dnia: Grudnia 13, 2011, 12:58:45 pm »
Dołożymy się do reanimacji trupa, stwierdzenie zgonu odłożone w czasie  :/

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;dolozy;miliardy;euro;na;ratowanie;eurolandu,76,0,986188.html

Nie uśmiecha mi się to, wg. mnie najlepiej byłoby wywalić Grecję z Eurolandu, ale co poradzić? Nie pomagać, Euro się załamie, i gospodarka nam poleci -5-6% PKB w przyszłym roku (opublikowany niedawno raport ING)? Dobrze, że wezmą z rezerwy NBP, tych pieniędzy się rzadko używa. Niech jeszcze zmienią naliczanie długu zagranicznego na śródroczne, zamiast z 31.12, to i będzie potrzebna mniejsza rezerwa, ponieważ się NBP ze spekulantami pod koniec grudnia nie będzie tarł.

Jaro (znowu o PiSie!) może mówić co chce, prawdopodobnie zachowałby się tak samo, ale teraz musi zgrywać twardziela, ponieważ główny twardziel Ziobro robi mu konkurencję na prawicy.


A z tematów innych - dzisiaj rocznica stanu wojennego!  :angel: Jak usłyszałem, że podobno 1750 czołgów brało udział to pierwsze pomyślałem: "Wliczając te 1500 stojące w jednostkach z braku paliwa?".

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12931 dnia: Grudnia 15, 2011, 17:08:11 pm »
http://www.tvn24.pl/-1,1728098,0,1,palikot-do-pis-lepsi-niemcy-niz-wy,wiadomosc.html
Cytuj
Chcemy federalnej Europy, chcemy zachęcić premiera i szefa MSZ do budowania jednego państwa europejskiego - oświadczył Janusz Palikot podczas czwartkowej debaty w Sejmie. Pochwalił działania rządu ws. integracji UE, ostro krytykując jednocześnie PiS. - Ja bym się znacznie lepiej czuł w państwie europejskim, mając za swój rząd Niemców, Francuzów, niż w Polsce mając was za współziomków

Wreszcie wprost powiedział że chce zlikwidowania Polski. A jak od lat mówiono że to jest główny cel całej salonowej lewicy to były głosy niedowierzania.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12932 dnia: Grudnia 16, 2011, 08:43:36 am »

Wreszcie wprost powiedział że chce zlikwidowania Polski. A jak od lat mówiono że to jest główny cel całej salonowej lewicy to były głosy niedowierzania.

Dżizas, ty to się przyczepiasz i spinasz niczym Wilstein i Pospieszalski. Wiadomo, że Palikot idzie na kontrowersje, legalizacja kokainy i heroiny tego dowodzi (i nie, nie chcę legalizować ciężkich narkotyków). Wiadomo, że Palikot nienawidzi PiSu, wiadomo również, że tak jak PiS uznaje cześć narodu za zdrajców, tak wiele osób widzi w Jarosławie czołowego kandydata do Tworek.

I teraz sobie dodaj 2 + 2 i będziesz mieć źródło tej wypowiedzi. Palikot walną zdanie, aby zaistnieć w mediach, a ty już z tego że chce zlikwidować Polskę. Moim zdaniem Polskę chce zlikwidować PiS, i przekształcić w jakiś -stan rządzony przez dożywotniego satrapę Kaczyńskiego.

Niedawno o. Rydzyk powiedział, że rozkręcił RM z pieniędzy z Niemiec, i z niemieckimi samochodami. Idąc twoim tokiem myślenia RM to tajna operacja Stazi.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2011, 08:45:25 am wysłana przez Castor Krieg »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12933 dnia: Grudnia 16, 2011, 10:55:48 am »
Tak, bo za głupi jesteś żeby zauważyć delikatną różnice miedzy zlikwidowaniem państwa i przekazaniem władzy nad nim Niemcom, a jeżdżeniem niemieckim samochodem. :lol: Dziwisz się potem że cie każdy tu ignoruje? Palikot jest przy władzy więc bez różnicy jest to czy on chce zlikwidować Polskę dla beki, żeby kogoś podkurwić, czy dla osobistych zysków. Lewicowa koalicja chce to zrobić, powiedział to wprost i to jest fakt.

Dołożymy się do reanimacji trupa, stwierdzenie zgonu odłożone w czasie  :/

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;dolozy;miliardy;euro;na;ratowanie;eurolandu,76,0,986188.html

A na co się dokładnie zrzucimy?

http://media.wp.pl/kat,1022947,wid,14081337,wiadomosc.html?ticaid=1d913

Cytuj
Dopłacimy do 4000 złotych zasiłku jaki na bezrobociu dostaje mieszkaniec Neapolu. Zafundujemy "13" i "14" rentę wypłacaną choremu ze słonecznej Krety. Złożymy się na miesięczny dodatek wysokości 700 złotych za każde dziecko w dublińskiej rodzinie. Wesprzemy też dodatkiem 1900 złotych lizbończyka w trudnej sytuacji finansowej.

My mamy zapierdalać na to żeby Grek, Włoch czy Portugalczyk mógł leżeć do góry brzuchem otrzymując dzięki nam miesięczne zasiłki w kwotach na które Polak musi tyrać na śmieciowej umowie przez kilka miesięcy. Tak się kończy wybieranie 5 kolumny do rządzenia krajem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12934 dnia: Grudnia 16, 2011, 12:58:44 pm »
bicie piany. okazuje się, że nie 45 mld zł, a połowę z tego. do tego nie "damy", a pożyczymy.

warto jeszcze dodać, że wkład włochów jest 3x taki, także śmiało można założyć, że sami opłacą swoje zasiłki.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12935 dnia: Grudnia 16, 2011, 13:22:14 pm »
Pożyczymy i będziemy liczyć, że nam oddadzą, jak nie splajtują? :troll:

Serio, wspomaganie strefy euro, do której nie należymy jest najgorszym możliwym wyjściem.
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12936 dnia: Grudnia 16, 2011, 13:30:48 pm »
kwestią mocno dyskusyjną i w zasadzie bez odpowiedzi jest czy ewentualny rozpad strefy euro kosztowałby nas więcej niż te pożyczone 6 mld euro.

osobną kwestią jest też to o czym mówi iras. nie wiadomo czy te pieniądze coś dadzą (syndrom ratowania trupa) i tutaj przyznaję mu rację, choć osobiście wydaje mi się, że lepiej spróbować niż czekać z założonymi rękoma.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2011, 13:32:48 pm wysłana przez s00s »

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12937 dnia: Grudnia 16, 2011, 13:42:12 pm »
Wszystko w Unii jest kwestią dyskusyjną.
Są dwa wyjścia - pożyczamy kasę (którą możemy stracić jak te państwa w końcu upadną) i liczymy na to, że euro stanie na nogach, albo nie pożyczamy i przyglądamy się, jak cała strefa euro i tak legnie w gruzach.
Wiadomo, że upadek strefy euro odbije się czkawką na naszej gospodarce, ale co jest lepsze: jak teraz będziemy mieli lekkie zawirowania, czy jak po x latach euro w końcu pierdolnie bez pardonu na glebę i z większą siłą będziemy odczuwać skutki?
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12938 dnia: Grudnia 16, 2011, 13:47:26 pm »
jak teraz będziemy mieli lekkie zawirowania, czy jak po x latach euro w końcu pierdolnie bez pardonu na glebę i z większą siłą będziemy odczuwać skutki?

w tym przypadku odpowiedź jest jasna, ale zawsze jest opcja, że nie dość że teraz będziemy mieć "lekkie zawirowania", to po x latach euro i tak "pierdolnie bez pardonu".
przynajmniej tak odczytuję intencje irasa, typowego eurosceptyka ;)

ogólnie ciężko powiedzieć, ale tak jak pisałem, według mnie opłaca się podjąć rękawicę.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12939 dnia: Grudnia 16, 2011, 13:55:03 pm »
Jakby to była moja osobista decyzja, za moje pieniądze, to może i podjąłbym walkę, aby ratować strefę euro. Ale mówimy tutaj o kasie obywateli różnych państw, którzy nie dość, że utrzymują nierobów w swoim kraju, borykają się ze swoimi problemami to jeszcze dopłacą grube miliardy dla ratowania gospodarek innych krajów. Rządząca elita nie powinna bez pardonu szastać kasą, która nie jest ich.
Pomoc finansowa? Pod jednym warunkiem - kraje, którym zostanie ona przekazana mają przejść gruntowną przemianę gospodarczą i socjalną, tak aby zaczęły przynosić zyski, a nie straty. A na to się nie zgodzą (patrz Grecja).
Ratowanie topielca, który zaraz z powrotem wejdzie do wody nie ma zbytnio sensu :/
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12940 dnia: Grudnia 16, 2011, 14:21:33 pm »
grecja przecież się zgodziła, inaczej nie otrzymaliby drugiej transzy pomocy. mfw nie daje nic za darmo. ograniczenie deficytu jest głównym wymogiem. osobną kwestią jest jakość przeprowadzanych reform, ale mówienie że grecja nie przeprowadzi reform jest nieprawdą/celowym wprowadzaniem w błąd/nieznajomością tematu.

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12941 dnia: Grudnia 16, 2011, 15:07:20 pm »
Może nie do końca wyraźnie się wyraziłem, stąd niezrozumienie. No wiadomo kto chce reform - rząd, żeby ratować kraj. Innego wyjścia nie mają. Ale zwykli obywatele greccy nie za bardzo chcą reform. Obawiają się dwóch rzeczy - koniec "haj lajf" i stopniowego uzależnienia się kraju od innych. Co do tego drugiego to innego wyjścia nie mają,a co do tego pierwszego - przez lata nieumiejętnego gospodarzenia i naciągania socjala mają za swoje i muszą się przyzwyczaić.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2011, 15:09:19 pm wysłana przez Palpantine »
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12942 dnia: Grudnia 16, 2011, 17:27:44 pm »
ale co jest lepsze: jak teraz będziemy mieli lekkie zawirowania, czy jak po x latach euro w końcu pierdolnie bez pardonu na glebę i z większą siłą będziemy odczuwać skutki?

Nazywasz utratę 5% PKB w ciągu roku "lekkim zawirowaniem"? Moim zdaniem to jest pad na mordę kosmiczny.

Ale zwykli obywatele greccy nie za bardzo chcą reform. Obawiają się dwóch rzeczy - koniec "haj lajf" i stopniowego uzależnienia się kraju od innych. Co do tego drugiego to innego wyjścia nie mają,a co do tego pierwszego - przez lata nieumiejętnego gospodarzenia i naciągania socjala mają za swoje i muszą się przyzwyczaić.

I albo się dostosują, albo zbankrutują i wylecą z Euro. To, że wszyscy spisali Grecję na straty wiadomo od połowy roku. Problem polega na tym, żeby razem z Grecją nie padła reszta strefy Euro. I dlatego pożyczamy.

My mamy zapierdalać na to żeby Grek, Włoch czy Portugalczyk mógł leżeć do góry brzuchem otrzymując dzięki nam miesięczne zasiłki w kwotach na które Polak musi tyrać na śmieciowej umowie przez kilka miesięcy. Tak się kończy wybieranie 5 kolumny do rządzenia krajem.

No własnie leżeli przez lata do góry brzuchem, ale teraz już nie, jak cały kraj im się wali. Bądź pewien, że jeśli te zasiłki już nie zostały cofnięte, to będą cofnięte wkrótce.

Rozumiem, że pracownicy państwowego KGHM, gdzie średnia płaca to 8 tyś. zł tyrają dniami i nocami?  :P Niby jak się to ma do pracy na śmieciowym 3 tyś. zł brutto? Przyczep się do tego. W każdym kraju jest masa marnotrawstwa, w Polsce również. Nie udawajmy, że problem dt. jedynie Grecji. To oni pierwsi znaleźli się pod ścianą. Gdyby rządził PiS to już dawno byśmy mieli powyżej 60% PKB długu, w końcu Kaczyński jest fanem Orbana.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2011, 17:36:22 pm wysłana przez Castor Krieg »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12943 dnia: Grudnia 17, 2011, 13:27:12 pm »
http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Nowe-przepisy-dotyczace-prawa-jazdy,wid,14010120,wiadomosc.html

Jak można tak tłamsić obywatela. Masakra, czy my w tym kraju musimy mieć na każdym kroku pod górkę, no kur** mać. Skurwiałe poj**y.

iko

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12944 dnia: Grudnia 17, 2011, 13:47:50 pm »
Ten kraj jest poj**@ny, no ale przecież to MY jesteśmy za niego odpowiedzialni, w dodatku rząd okrada ludzi. Czysta parodia.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12945 dnia: Grudnia 17, 2011, 19:41:26 pm »
http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Nowe-przepisy-dotyczace-prawa-jazdy,wid,14010120,wiadomosc.html

Jak można tak tłamsić obywatela. Masakra, czy my w tym kraju musimy mieć na każdym kroku pod górkę, no kur** mać. Skurwiałe poj**y.


ale co w tym zlego? mam nadzieje, ze dzieki temu bedzie bezpieczniej na drogach

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12946 dnia: Grudnia 17, 2011, 20:15:37 pm »
Wątpię, że w kwestii bezpieczeństwa coś się zmieni. Obecny poziom egzaminu już do łatwych nie należy, a jednak jakimś cudem tacy ludzie dostają prawko:




svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12947 dnia: Grudnia 17, 2011, 20:34:14 pm »
Nie wiem, kiedy sie uczyles, ale u mnie na naukach wygladalo to tak "podjedz na 3/4 dlugosci naszego samochodu do tego obok, obroc kierownice o 3/4 w prawo i jak zobaczysz ze masz kolo przy krawezniku to odkrec" albo "na luku to jak masz 3ci pacholek w lusterko to 3/4 obrotu w prawo i bedzie dobrze". Sorry, ale to niczego nie uczy.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12948 dnia: Grudnia 17, 2011, 21:04:48 pm »
Nie wiem, kiedy sie uczyles, ale u mnie na naukach wygladalo to tak "podjedz na 3/4 dlugosci naszego samochodu do tego obok, obroc kierownice o 3/4 w prawo i jak zobaczysz ze masz kolo przy krawezniku to odkrec" albo "na luku to jak masz 3ci pacholek w lusterko to 3/4 obrotu w prawo i bedzie dobrze". Sorry, ale to niczego nie uczy.

No właśnie uczy. Cała masa pacanów nie potrafi parkować i manewrują tymi samochodami, zamiast zrobić tak jak ich uczyli.

Co do nowego egzaminu - wydaje się, że zmiany idą na lepsze.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12949 dnia: Grudnia 17, 2011, 21:06:25 pm »
Ty to chyba w inernecie żyjesz. Instruktorzy uczą zdawać egzamin, nie parkować.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12950 dnia: Grudnia 17, 2011, 21:50:28 pm »
Niedawno rozmawiałem z koleżanką która w USA zapisała się na prawko i poszła na to co myślała że jest kursem, a okazało się egzaminem. Bez kursów (nie wymagane) ani żadnego egzaminu teoretycznego siedząc pierwszy raz za kierownicą automatu zdała egzamin za pierwszym razem - to tyle o poziomie trudności.

Może porównamy statystyki wypadków w USA i u nas - raz na zawsze wtedy ustalimy czy więcej wymagań od urzędasów = bezpieczniej.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12951 dnia: Grudnia 17, 2011, 21:54:49 pm »
Nie wiem, kiedy sie uczyles, ale u mnie na naukach wygladalo to tak "podjedz na 3/4 dlugosci naszego samochodu do tego obok, obroc kierownice o 3/4 w prawo i jak zobaczysz ze masz kolo przy krawezniku to odkrec" albo "na luku to jak masz 3ci pacholek w lusterko to 3/4 obrotu w prawo i bedzie dobrze". Sorry, ale to niczego nie uczy.

Ja prawko zdawałem jak jeszcze były manewry na placu, a tam wjeżdżało się w pola na styk. Równoległe parkowanie było nauczane bardzo dokładnie. Mało tego, to na placu równoległe było tak na styk robione, że do tej pory jak jeżdżę, to jeszcze nie spotkałem takiej luki do równoległego. A nawet jak bym spotkał, to i tak bym się tam nie pchał. :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2011, 22:00:19 pm wysłana przez BoBaN »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12952 dnia: Grudnia 17, 2011, 21:58:58 pm »
Niedawno rozmawiałem z koleżanką która w USA zapisała się na prawko i poszła na to co myślała że jest kursem, a okazało się egzaminem. Bez kursów (nie wymagane) ani żadnego egzaminu teoretycznego siedząc pierwszy raz za kierownicą automatu zdała egzamin za pierwszym razem - to tyle o poziomie trudności.

Może porównamy statystyki wypadków w USA i u nas - raz na zawsze wtedy ustalimy czy więcej wymagań od urzędasów = bezpieczniej.

W USA drogi swoje robią. Gdyby u nas takie drogi były, to też mielibyśmy mniej wypadków. Swoją drogą przypomniałeś mi o tym, że w niektórych państwach jest tak, że instruktor, który spędza z uczniem te kilkadziesiąt godzin jest potem jego egzaminatorem i on daje mu prawko. IMO takie coś jest najlepszym rozwiązaniem. Bo nikt mi nie powie, że jakiś trep, który widzi nas niecałą godzinę jest w stanie wydać bardziej sprawiedliwą opinię o umiejętnościach danego kursanta niż ktoś kto jeździ z nim kilkadziesiąt godzin.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12953 dnia: Grudnia 17, 2011, 22:05:24 pm »
No robią drogi pewnie - dlatego politykom polecam zająć się budową autostrad a nie wymyślaniem przepisów generujacych kolejne koszty. W USA większość tych dróg zbudowali więźniowie, a u nas siedzą na dupach pod dachem i jeszcze kur** narzekają że im ciasno.

A co do egzaminu to Svonowi chodzi chyba o to że uczą parkować w odniesieniu do punktów których w rzeczywistym świecie nie spotkasz. Zdaje taki na Pandzie i nauczy się że ma "przekręcić kierownice o 3/4 kiedy pachołek w odbiciu zbliży się do rogu lusterka", a w po egzaminie wsiada w Opla kombi i nawet jakby miał pachołki poustawiane to te rady instruktora mu się na nic nie przydadzą bo ma inaczej zbudowany samochód.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12954 dnia: Grudnia 17, 2011, 22:08:41 pm »
No właśnie uczy. Cała masa pacanów nie potrafi parkować i manewrują tymi samochodami, zamiast zrobić tak jak ich uczyli.
Bo inaczej sie parkuje sedanem/vanem bez srodkowego lusterka na przyklad niz Punto. Gowno ucza.

Zamiast uczyc jezdzic, ucza zdawac egzamin.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12955 dnia: Grudnia 17, 2011, 22:16:13 pm »
No robią drogi pewnie - dlatego politykom polecam zająć się budową autostrad a nie wymyślaniem przepisów generujacych kolejne koszty. W USA większość tych dróg zbudowali więźniowie, a u nas siedzą na dupach pod dachem i jeszcze kur** narzekają że im ciasno.

No niestety tu masz rację. Najlepszy przykład mam w mojej okolicy. Tyle lat ludzie czekają na 30km odcinek drogi, bo obecnie jest w opłakanym stanie i do wypadków dochodzi non stop. Kiedy po tylu latach wreszcie zabrali się za robotę, to nagle okazało się, że firma, która wygrała przetarg teraz splajtowała. Stan na dzień dzisiejszy jest taki, że asfalt w wielu miejscach jest zerwany, stoją światła kierujące ruchem wahadłowym i tak już 3 miesiące. A dodam, że to jedna z bardziej uczęszczanych dróg Kraków-Kielce. Ludzie teraz jeżdżą inną drogą (w sumie są tylko dwie możliwości, albo ta popsuta, albo dłuższa), ale ta jest sporo dłuższa. Może u nas władza się boi, że im więźniowie pouciekają, bo fakt jest taki, że stróże prawa potrafią jedynie mandaty wlepiać. Trzeba by wojsko do tego zaprzęgnąć.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12956 dnia: Grudnia 17, 2011, 23:27:11 pm »
Zależy na jakiego instruktora się trafi. Sam zdawałem po starych zasadach i uczył mnie właśnie w ten sam sposób, który opisaliście, ale to było na przejście egzaminu, jak się kur** uparły, to linijką sprawdzały, więc w jakiś sposób było to przydatne. No ale mój instruktor nie zapominał o parkowaniu w mieście, całkiem sporo mnie tego uczył i dziś parkuję zawsze tyłem, aby wyjazd był łatwiejszy, no chyba, że szukam miejsca parkingowego w manufakturze, gdzie obowiązuje prawo dżungli  :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12957 dnia: Grudnia 18, 2011, 01:08:24 am »
ja tam nie wiem na co narzekacie. zmiany idą w dobrym kierunku. praktyka już jest całkowicie przemodelowana, dla mnie na plus. teraz wzięli się za jebniętą teorię. wygląda na to, że też na plus, bo zmiany idą w kierunku zdawania "z marszu".

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12958 dnia: Grudnia 18, 2011, 01:19:04 am »
Ja zdawałem prawko prawie rok temu i mogę powiedzieć, że uczyłem się tak pół na pół- i do jazdy i pod egzamin. Jeżdzę sporo, w sumie nieźle mi idzie (raz otarłem gościowi kołpak...), ale nie jestem fanem egzaminu. Bo co to za bzdurne przepisy, które oblewają np. za najechanie kołem na linię ciągłą albo powierzchnię wyłączoną? Bzdura totalna, tym bardziej że są zakręty, w których bardzo ciężko nie zahaczyć. Poza tym subiektywna ocena przejazdu przez skrzyżowanie przy zmianie świateł- egzaminator może to ocenić wg własnego widzimisię (tj. to, czy byśmy zdołali się zatrzymać). Teoria, którą zdawałem, jest idiotyczna- nie ukrywam, że uczyłem się pytań, a niektóre były tak bezsensowne, że mózg staje. Bekę miałem z pytania o stan zdrowia poszkodowanego, który chyba miał mieć złamane żebro i jako opcja było to, że objawi się to jako boląca noga. Albo pytania o ciągniki, naczepy i inne sranie w banie- straszna sprawa.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #12959 dnia: Grudnia 18, 2011, 08:42:53 am »
Dobre bylo jedno pytanie, gdzie prawidlowa odpowiedzia na pytanie, co zrobisz, gdy zobaczysz lezacego po wypadku rannego bylo "potrzasne nim i zapytam sie co sie stalo". No kur**, powodzenia w jezdzie na wozku, drogi poszkodowany. :lol: