Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13080 dnia: Stycznia 23, 2012, 18:27:44 pm »
żydki zadecydowały  :evil:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13081 dnia: Stycznia 23, 2012, 18:28:23 pm »
Coś czuje dzisiaj w nocy kolejną falę ataków.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13082 dnia: Stycznia 23, 2012, 18:35:38 pm »
Dalej robią z ludzi debili.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13083 dnia: Stycznia 23, 2012, 18:45:51 pm »
Wychodzimy na uliche chłopaki. :/

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13084 dnia: Stycznia 23, 2012, 18:53:39 pm »
No to teraz czekamy na ujawnienie tych dokumentów, które ponoć mają hakerzy. Bardzo ciekawe czy faktycznie coś mają, bo jakoś mi się nie widzi. Zobaczymy czy to faktycznie takie kozaki, czy tylko dużo mówią, a małą robią jak ostatnie pipki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2012, 18:55:32 pm wysłana przez BoBaN »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13085 dnia: Stycznia 23, 2012, 19:01:34 pm »
Na TVN24 siwy dziadek wrzeszczy że trzeba złapać tych cytuje "gagadków hakierskich". System się broni jak umie  :lol:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13086 dnia: Stycznia 23, 2012, 23:50:42 pm »
Byłeś na imprezie integracyjnej? Zapłacisz podatek
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/podatki-2011/byles-na-imprezie-integracyjnej-zaplacisz-podatek,23471,1

Masakra. Na początku lutego mam imprezę firmową i co? Mam zapłacić podatek? :lol:

Przegięcie, niedługo powietrze i promienie słoneczne opodatkują :-?

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13087 dnia: Stycznia 24, 2012, 00:01:39 am »
Świerze powietrze już jest opodatkowane w niektórych miejscach. Opłata klimatyczna. ;)

hanza

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13088 dnia: Stycznia 24, 2012, 00:08:44 am »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13089 dnia: Stycznia 24, 2012, 20:26:12 pm »
Cytuj
"Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję? Rzadko. Czy inni posłowie i europosłowie wiedzą więcej? Nie" - napisał europoseł Marek Migalski na swoim blogu.

Cytuj
"W 90% przypadków posłowie i europosłowie nie mają pojęcia o tym, nad czym głosują. Dlaczego się tak dzieje? Bo ilość aktów prawnych jest tak duża, że normalny poseł nie jest w stanie zorientować się, o czym decyduje. Mamy do czynienia z zalewem ustaw, uchwał i rezolucji i nie ma szans, żeby jeden deputowany był w stanie zorientować się, co jest przedmiotem głosowania, w którym bierze udział"

Cytuj
"90% posłów w 90% przypadków nie ma najmniejszego pojęcia o tym, nad czym głosują"

Jestem rozbrojony.

http://wiadomosci.wp.pl/title,Polski-europosel-dowiedzialem-sie-ze-glosowalem-za-ACTA,wid,14195107,wiadomosc.html?ticaid=1dcc5

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13090 dnia: Stycznia 24, 2012, 20:32:29 pm »
Fajnie. Czyli w sumie ustawy wchodza w zycie tak naprawde randomowo?

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13091 dnia: Stycznia 24, 2012, 20:34:01 pm »
Czyli jak bramki w PES'ie. :D Zajebicho :-x


monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13092 dnia: Stycznia 24, 2012, 21:15:16 pm »
Oglądasz telewizje gdzie informacje sa filtrowane kreując w twojej bani obraz świata który nie istnieje. Potem głosujesz na to ile gość zapłacił mediom za reklamówki. Jakiś pokurwieńcy piszą pod siebie ustawy których nikt nie czyta. Potem typ którego teoretycznie wybrałeś głosuje losowo na te ustawy chyba że jakiś przełożony mu powie co ma robić i wybierają jedna zajebistą. Gość dostaje gurę szmalu i stoi ponad prawem mimo że nie spoczywa na nim żadna odpowiedzialność.

To jest kur** takie logiczne.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13093 dnia: Stycznia 24, 2012, 21:16:55 pm »
Czyli jak bramki w PES'ie. :D Zajebicho :-x
Wczoraj grałem, po długiej przerwie, z Realem. Przegrałem 0-3, wszystkie gole strzelił Ronaldo z rzutów wolnych mimo, że kombinowałem z ustawieniem bramkarza manualnie, a i tak piłka wpadała nad jego głową w środek bramki. TAKŻE NIE TAKI RANDOM TEN PESIK

Co do tematu: no a po co idzie się na europosła?

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13094 dnia: Stycznia 24, 2012, 21:23:49 pm »
Jeszcze do nie dawna nie wiedziałem że Kariera Nikodema Dyzmy to film dokumentalny. :/

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13095 dnia: Stycznia 24, 2012, 22:01:44 pm »
Śmieszna sytuacja jest jak opozycja jest przeciwko ACTA, a wcześniej śmiało się pod nią podpisywali. Wiadomo, każdą sytuację trzeba wykorzystać  :lol:

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13096 dnia: Stycznia 24, 2012, 23:33:47 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13097 dnia: Stycznia 25, 2012, 00:42:15 am »
Cytuj
90% posłów w 90% przypadków nie ma najmniejszego pojęcia o tym, nad czym głosują
Wniosek: jest o 90% za dużo posłów.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13098 dnia: Stycznia 25, 2012, 01:10:49 am »
I 90% durnych niepotrzebnych przepisów.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13099 dnia: Stycznia 25, 2012, 08:32:37 am »
Cytuj
90% posłów w 90% przypadków nie ma najmniejszego pojęcia o tym, nad czym głosują
Wniosek: jest o 90% za dużo posłów.

Wiec za co oni biora pieniadze?

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13100 dnia: Stycznia 25, 2012, 19:40:56 pm »
Islandzka lekcja dla całego świata

Cytuj
"Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery, by zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji!

Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.

Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania. Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?

Oto krótka chronologia faktów:

Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.

Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu, a następnie przedterminowe wybory.

Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.

W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji:

Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.

Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.

W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.

W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej "25" - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osobę). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią "Magna Carty".

Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście - NIE!

W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno-informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba."

Link: http://beatrycze.nowyekran.pl/post/44174,islandzka-lekcja-dla-calego-swiata

Nie wiem czy było, ale daje!

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13101 dnia: Stycznia 25, 2012, 20:07:17 pm »
Cytuj
"Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję? Rzadko. Czy inni posłowie i europosłowie wiedzą więcej? Nie" - napisał europoseł Marek Migalski na swoim blogu.

Cytuj
"W 90% przypadków posłowie i europosłowie nie mają pojęcia o tym, nad czym głosują. Dlaczego się tak dzieje? Bo ilość aktów prawnych jest tak duża, że normalny poseł nie jest w stanie zorientować się, o czym decyduje. Mamy do czynienia z zalewem ustaw, uchwał i rezolucji i nie ma szans, żeby jeden deputowany był w stanie zorientować się, co jest przedmiotem głosowania, w którym bierze udział"

Cytuj
"90% posłów w 90% przypadków nie ma najmniejszego pojęcia o tym, nad czym głosują"

Jestem rozbrojony.

http://wiadomosci.wp.pl/title,Polski-europosel-dowiedzialem-sie-ze-glosowalem-za-ACTA,wid,14195107,wiadomosc.html?ticaid=1dcc5

Nasz wykładowca z Prawa już na 1 roku (szanowany sędzia w sądzie w gospodarczym) mówił nam jak wygląda głosowanie w Polsce. Partia podejmuje decyzję nt. ustawy - wchodzi czy nie i wszyscy mają tak zagłosować. Jeżeli ktoś zagłosuje inaczej może dostać nawet kary pieniężne (!). Opowiadał nam o pewnym autentycznym przypadku (nie pamiętam jaka to była posłanka, ale jak ktoś kojarzy akcję będę bardzo wdzięczny za link/nazwisko):
Wywiad telefoniczny z jakąś gazetą. Posłanka powiedziała, że może rozmawiać choć właśnie jest w sejmie. W pewnym momencie cisza. Po chwili przeprosiła, za tą ciszę i powiedziała, że musi kończyć rozmowę bo właśnie straciła 1000zł przy jakimś głosowaniu (czyli zaznaczyła przeciwnie do wymogu partii lub nie zagłosowała wcale). Byliśmy w ciężkim szoku.

Akcja w Islandii - szok, ale jak widać można. Szacun.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13102 dnia: Stycznia 25, 2012, 20:58:59 pm »
Szacun za co? Za "nabraliśmy kredytów, a teraz możecie nas pocałować w dupę"?

Dyscyplina w partii szokować może tylko kogoś, kto się polityką normalnie nie interesuje -> nic nowego.

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13103 dnia: Stycznia 25, 2012, 21:14:23 pm »
Szacun za pokazanie środkowego palca systemowi finansowemu który rujnuje gospodarki różnych krajów. Już nie raz dawałem filmy do teorii spiskowych o UE, kto jest na jej czele, jakie osoby są tam wpływowe itd. UE robi sporo dobrych rzeczy, ale robi też sporo złych, a na te złe mają wpływ takie a nie inne osoby które pociągają za sznurki w UE.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13104 dnia: Stycznia 25, 2012, 21:32:22 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13105 dnia: Stycznia 25, 2012, 21:42:08 pm »
Szacun za pokazanie środkowego palca systemowi finansowemu który rujnuje gospodarki różnych krajów. Już nie raz dawałem filmy do teorii spiskowych o UE, kto jest na jej czele, jakie osoby są tam wpływowe itd. UE robi sporo dobrych rzeczy, ale robi też sporo złych, a na te złe mają wpływ takie a nie inne osoby które pociągają za sznurki w UE.

Tak, jasne, system zły, ale lepszego nikt nie wymyślił. Niespłacanie zaciągniętych kredytów nie jest rozwiązaniem.

Teorie spiskowe i UE nie mają nic do rzeczy.

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13106 dnia: Stycznia 25, 2012, 21:50:39 pm »
Akurat finanse to taka dziedzina gdzie powinno uczyć się na błędach, bo są one tu nieuniknione, tylko gdzie ta nauka, przecież tyle recesji już zapisanych w historii i nic..

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13107 dnia: Stycznia 25, 2012, 21:58:22 pm »
Iras przy Islandii chodziło mi, że obywatele się wzięli i zaczęli ogarniać. Nie oni sobie spier....i gospodarkę tylko rządzący i jacyś ekonomiści.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13108 dnia: Stycznia 25, 2012, 22:25:24 pm »
Można by zacząć od całkowitej odpowiedzialności finansowej polityków za podjęte decyzję. Wjebałeś kraj w długi? Rekwirujemy dom, samochód i wszystkie inne dobra na spłatę długu - i tyczy się to wszystkich od prezesa do najmniejszej płotki w partii. A nie że od lat te same mordy niszczą kraj, biorą za to bajońskie pieniądze, nawet nie czytają co uchwalają, a my mamy płacić za ich błędy. Ja popieram mieszkańców Islandii - też odmawiam spłaty długu najebanego przez czerwonych - ja ich kur** nie wybierałem i żadnych kredytów nie brałem.

To samo z bankami - śmieszy mnie jak skomlą o bailout typy w garniturach za 20 000$ zarabiający miliony z biurowców wartych miliardy. Nie moje długi, nie ja będę je spłacał.


monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13109 dnia: Stycznia 25, 2012, 22:40:34 pm »
Niespłacanie zaciągniętych kredytów nie jest rozwiązaniem.
Ok. w takim razie spłacaj kredyt 5 greków. Przecież niespłacanie kredytów jest złe. Ja uważam że rozdysponowywanie pieniędzy których się nie ma jest gorsze.

Akurat finanse to taka dziedzina gdzie powinno uczyć się na błędach, bo są one tu nieuniknione, tylko gdzie ta nauka, przecież tyle recesji już zapisanych w historii i nic..
No. Bardzo się zastanawiam w którym to kraju dopierdalanie nowych podatków i zwiększanie istniejących spowodowało wzrost gospodarczy i zmniejszyło bezrobocie. Serio nie przyszło mi szukać takiego info, chciałbym zobaczyć jeden klarowny przykład który usprawiedliwia działanie naszego rządu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2012, 22:45:24 pm wysłana przez monio4 »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13110 dnia: Stycznia 25, 2012, 22:47:56 pm »
Ok. w takim razie spłacaj kredyt 5 greków. Przecież niespłacanie kredytów jest złe. Ja uważam że rozdysponowywanie pieniędzy których się nie ma jest gorsze.

Ale zdajesz sobie sprawę, że my również mamy greckie obligacje i ich bankructwo = nasza strata?

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13111 dnia: Stycznia 25, 2012, 22:48:18 pm »
Nie wiem jak innych (i polityków), ale mnie mama uczyła, że jak mam 100 zł, to nie wydam nic ponadto. Widocznie tyczy się to tylko szarego obywatela.

EDIT:
Ok. w takim razie spłacaj kredyt 5 greków. Przecież niespłacanie kredytów jest złe. Ja uważam że rozdysponowywanie pieniędzy których się nie ma jest gorsze.

Ale zdajesz sobie sprawę, że my również mamy greckie obligacje i ich bankructwo = nasza strata?

Ale zdajesz sobie sprawę, że my nic nie mamy? I że większość ludzi gówno obchodzą greckie obligacje?
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13112 dnia: Stycznia 25, 2012, 22:49:44 pm »
To ile ich mamy i jak nas to tak dotknie ze jest warte pompowania tych milionów? Liczby.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13113 dnia: Stycznia 25, 2012, 23:15:38 pm »
Cytuj
Kontrolerzy NIK będą mogli zbierać informacje nt. preferencji seksualnych, poglądów politycznych, wyznania, a nawet informacji genetycznej - podaje "Polityka". - To rzecz przerażająca - komentuje była szefowa GIODO dr Ewa Kulesza

Cytuj
Projekt nowelizacji ustawy o NIK nie wzbudził sprzeciwu posłów. Został przyjęta przez Sejm i wejdzie w życie w czerwcu. Jednak jak okazuje się, kontrolerzy NIK uzyskali dzięki ustawie ogromne uprawnienia. Będą mogli zbierać i gromadzić informacje ze wszystkich sfer życia obywateli m.in. na temat pochodzenia rasowego, preferencji seksualnych, poglądów politycznych, wyznania, a nawet informację genetyczną, nałogów oraz stanu zdrowia

Takie tam, jedno z wielu ostatnio.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13114 dnia: Stycznia 25, 2012, 23:27:50 pm »
KONSTYTUCJA kur**. :/ Co się dzieje?! 2012 chyba faktycznie będzie przełomowy. Tylko jeszcze pytanie czy to koniec tych skur**synów czy wolnych ludzi.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13115 dnia: Stycznia 26, 2012, 00:03:31 am »
Można by zacząć od całkowitej odpowiedzialności finansowej polityków za podjęte decyzję. Wjebałeś kraj w długi? Rekwirujemy dom, samochód i wszystkie inne dobra na spłatę długu - i tyczy się to wszystkich od prezesa do najmniejszej płotki w partii. A nie że od lat te same mordy niszczą kraj, biorą za to bajońskie pieniądze, nawet nie czytają co uchwalają, a my mamy płacić za ich błędy. Ja popieram mieszkańców Islandii - też odmawiam spłaty długu najebanego przez czerwonych - ja ich kur** nie wybierałem i żadnych kredytów nie brałem.
Próbowano już to w bodajże w Bułgarii w stosunku do urzędników, efekt nie było chętnych do pracy w roli urzędnika :lol:, więc pewnie jakby zrobić takie kuku posłom to zaraz wszyscy by się zajęli pieczeniem placków, mechaniką samochodową lub architekturą.

Yeahh, me and hate that's an odd couple

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13116 dnia: Stycznia 26, 2012, 00:22:42 am »
Najgorsze jest to, że władza nie potrafi dysponować funduszami państwa. Zaciąga kredyty nie wiadomo po ch**. Nie masz kasy - trudno, trzeba trochę poczekać i odłożyć kasę na większe wydatkami. Natomiast podejście: nie mam kasy = biorę kredyt, jest głupie i krótkowzroczne, a większość rządów tak właśnie robi. A dlaczego tak robią? Bo to nie ich prywatna kasa, a dobro wspólne, którym mogą szastać na prawo i lewo. Własność wspólna nigdy nie jest tak samo traktowana jak własność prywatna, bo odpowiedzialność zostaje rozdzielona. Dlatego politycy i kluczowi dla krajowej gospodarki ekonomiści, powinni być ze wszystkiego rozliczani. Jeśli zaciągnięty kredyt przyniósł więcej strat niż korzyści, to odpowiedzieć za niego powinni brać ci, którzy ten kredyt zaciągali. Rozumiem, że często wpływ mają czynniki zewnętrzne (często nie do przewidzenia), lecz decyzje należy podejmować zawsze z pewną powściągliwością (nie zaczynasz budować domu jeśli twoja sytuacja finansowa jest niepewna).

Można by zacząć od całkowitej odpowiedzialności finansowej polityków za podjęte decyzję. Wjebałeś kraj w długi? Rekwirujemy dom, samochód i wszystkie inne dobra na spłatę długu - i tyczy się to wszystkich od prezesa do najmniejszej płotki w partii. A nie że od lat te same mordy niszczą kraj, biorą za to bajońskie pieniądze, nawet nie czytają co uchwalają, a my mamy płacić za ich błędy. Ja popieram mieszkańców Islandii - też odmawiam spłaty długu najebanego przez czerwonych - ja ich kur** nie wybierałem i żadnych kredytów nie brałem.
Próbowano już to w bodajże w Bułgarii w stosunku do urzędników, efekt nie było chętnych do pracy w roli urzędnika :lol:, więc pewnie jakby zrobić takie kuku posłom to zaraz wszyscy by się zajęli pieczeniem placków, mechaniką samochodową lub architekturą.
Jeśli kraj zyskuje na decyzji polityka, to powinien on dostać stosowną do tego premię, jeśli zaś traci - karę. Jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób wartościowania. Oczywiście musi być zachowana pewna równowaga, bo taki polityk ani nie powinien dostawać milionów za swe zasługi, ani być obciążany milionowymi karami. Jednak pewna odpowiedzialność powinna być. Ludzie u władzy muszą czuć, że ich działania wywierają wpływ nie tylko na innych, ale również na ich własne życie. Polityka to gra, a jeśli przegrasz partyjkę w pokera, to musisz wypłacić należność stosowną do podjętego ryzyka. Dlatego konfiskata dóbr (w pewnym stopniu) wcale nie jest tak głupim pomysłem (w końcu skądś ma te dobra).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13117 dnia: Stycznia 26, 2012, 01:51:14 am »
Nie wiem jak innych (i polityków), ale mnie mama uczyła, że jak mam 100 zł, to nie wydam nic ponadto. Widocznie tyczy się to tylko szarego obywatela.

Mieszkanie na kredyt, auto na kredyt, telewizor na raty - to pewnie szarego obywatela nie dotyczy?

Ale zdajesz sobie sprawę, że my nic nie mamy? I że większość ludzi gówno obchodzą greckie obligacje?

Większość ludzi to idioci, więc nic nowego nie powiedziałeś. Utrata zaufania inwestorów, odpływ kapitału i recesja bardzo szybko rozleje się po całej Europie, a wtedy PKB na -6% i bezrobocie na 20%. Tu by się grubsza lekcja ekonomii przydała, bo niektórzy nie mają pojęcia na czym świat stoi.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13118 dnia: Stycznia 26, 2012, 02:31:23 am »
Cytuj
Kontrolerzy NIK będą mogli zbierać informacje nt. preferencji seksualnych, poglądów politycznych, wyznania, a nawet informacji genetycznej - podaje "Polityka". - To rzecz przerażająca - komentuje była szefowa GIODO dr Ewa Kulesza

Cytuj
Projekt nowelizacji ustawy o NIK nie wzbudził sprzeciwu posłów. Został przyjęta przez Sejm i wejdzie w życie w czerwcu. Jednak jak okazuje się, kontrolerzy NIK uzyskali dzięki ustawie ogromne uprawnienia. Będą mogli zbierać i gromadzić informacje ze wszystkich sfer życia obywateli m.in. na temat pochodzenia rasowego, preferencji seksualnych, poglądów politycznych, wyznania, a nawet informację genetyczną, nałogów oraz stanu zdrowia

Takie tam, jedno z wielu ostatnio.

Dokładnie Monio, szykuje się coraz większy rozpierdziel w tym roku. Jak nigdy do takich protestów czy manifestacji nie podchodziłem poważnie by brać w nich udział tak teraz chyba po raz pierwszy jestem w stanie iść na każdą. A ten cytat jeszcze bardziej mnie podburza. Tyle machlojek co wychodzi ostatnio to zaczyna mi się to w głowie nie mieścić. Oj czas się wziąć za ten rząd. Jeszcze troszkę i będzie hardcorowo w naszym państwie. Ostatnio nawet coś wspominali o stanach wyjątkowych. W tym już mamy pewne doświadczenie więc niech tylko spróbują. Na samą myśl, naszych rodziców chyba nerwica trafi i sami nas będą wypychać na ulice.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13119 dnia: Stycznia 26, 2012, 03:34:00 am »

Pewnie do rana admini fb naprawia sytuacje dlatego zachowuje dla potomnych. Piękne!  :lol: :lol: :lol:

Szmajdzik- Ja teraz też jestem w stanie iść na każdą tego typu manifestacje. To co pokazał wczoraj kraków rozpierdoliło kosmos (do 15k osób) i takich ludzi powinno być co raz więcej. Kiedyś czytałem czy oglądałem coś o agresji, ona nie jest jakimś atawizmem który powinniśmy amputować ona zawsze będzie miała swój cel. I to jest prawda i zróbmy z tego wkurwienia diament. Im bardziej wkurwione będzie społeczeństwo tym większa szansa obalenia tyranii wszelakiej.