Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650905 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13120 dnia: Stycznia 26, 2012, 04:10:03 am »
Nie wiem jak innych (i polityków), ale mnie mama uczyła, że jak mam 100 zł, to nie wydam nic ponadto. Widocznie tyczy się to tylko szarego obywatela.

Mieszkanie na kredyt, auto na kredyt, telewizor na raty - to pewnie szarego obywatela nie dotyczy?

Ale zdajesz sobie sprawę, że my nic nie mamy? I że większość ludzi gówno obchodzą greckie obligacje?

Większość ludzi to idioci, więc nic nowego nie powiedziałeś. Utrata zaufania inwestorów, odpływ kapitału i recesja bardzo szybko rozleje się po całej Europie, a wtedy PKB na -6% i bezrobocie na 20%. Tu by się grubsza lekcja ekonomii przydała, bo niektórzy nie mają pojęcia na czym świat stoi.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Unlimited

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13121 dnia: Stycznia 26, 2012, 08:31:13 am »
Iras tylko my sobie nie dodrukujemy bez konsekwencji 5 mld dolarów jak zrobiła to np. Ameryka, a najlepsze jest to że nikt nie wie co się stało z tymi pieniędzmi(to akurat przypadek kryzysu US). Obudź się Iras, gadasz jakbyś miał ciepłą rządową posadkę. :P

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13122 dnia: Stycznia 26, 2012, 09:13:41 am »
Ireneusz, zaskakująco ogarnięta wypowiedź. Jestem pod wrażeniem. :angel:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13123 dnia: Stycznia 26, 2012, 09:27:51 am »
Iras tylko my sobie nie dodrukujemy bez konsekwencji 5 mld dolarów jak zrobiła to np. Ameryka, a najlepsze jest to że nikt nie wie co się stało z tymi pieniędzmi(to akurat przypadek kryzysu US). Obudź się Iras, gadasz jakbyś miał ciepłą rządową posadkę. :P

jak to co się stało? wykupili swoje obligacje. chinczycy dostali bezwartościowe papierki :D

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13124 dnia: Stycznia 26, 2012, 09:54:47 am »
Irasowy skręt w lewo jest już komiczny. :lol:



Niech najpierw wyrównają te poziomy, a dopiero potem możemy myśleć o jakiejkolwiek pomocy. Typowe przedstawienie problemu makro w skali mikro, dla wszystkich co dalej nie rozumieją. Powiedzmy że sam pracujesz od rana do nocy ledwo wiążąc koniec z końcem dla utrzymania rodziny, a masz na ulicy sąsiada dużo bogatszego od siebie, który całymi dniami się opierdala, wydaje kasę na koks i dziwki, nie płaci rachunków i nagle go dojeżdża komornik na spłatę rachunków na kwotę dla ciebie nieosiągalną - co robisz? Odbierasz sobie od gardła te kilkanaście tysięcy i lecisz na kolankach spłacać jego długi - kiedy on deklaruje że ma wyje**ne, on dalej będzie się opierdalał i spał na forsie, po prostu nie chce mu się płacić? Jeżeli dalej jak sługa chcesz za niego płacić - to przepraszam - ale jesteś frajerem.

Cytat: Iras
Utrata zaufania inwestorów, odpływ kapitału i recesja bardzo szybko rozleje się po całej Europie, a wtedy PKB na -6% i bezrobocie na 20%.

A jak twojego sąsiada eksmitują, to ty stracisz prace, wszyscy się z ulicy wyprowadzą. Więc lepiej dawać mu bez końca walizki pieniędzy, niech sobie dalej baluje. Tobie by się przydała lekcja samodzielnego myślenia bo łykasz propagandę jak mierny uczniak.

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13125 dnia: Stycznia 26, 2012, 10:00:35 am »
Ty za to becet niebezpiecznie odpływasz w kurwinomorze i też to nie brzmi dobrze. Do Węgier się wyprowadź, tam nas kochają i na nikogo nigdy nie będziesz musiał pracować. Druga Szwajcaria na naszych oczach powstaje. :lol: Nikogo przecież nie boli, że nędza. Ważne, że władza silna i przeciwko UE.

Koncepcja, że sprawa grecka nas nie dotyczy jest komiczna i aż dziwne, że ty takie rzeczy piszesz.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13126 dnia: Stycznia 26, 2012, 10:04:53 am »


Kopaczowa się nie wyświetla ale jest opis "rozdała 5mln złotych kupowała posłuszeństwo swoich ludzi"

« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 10:09:35 am wysłana przez sieq »

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13127 dnia: Stycznia 26, 2012, 10:14:27 am »

Mieszkanie na kredyt, auto na kredyt, telewizor na raty - to pewnie szarego obywatela nie dotyczy?


Jak szary obywatel bierze coś na kredyt i nie spłaca, to bank zabiera mu majątek w ramach zadośćuczynienia - to jest uczciwe
Jak politycy naciągną masę kredytów i nie mają jak je spłacić, to TOBIE dostanie się po kieszeni, nie politykowi - to jest chujnia praktykowana wszędzie

Widzę, że wiele osób boli to, że niektórzy nie życzą sobie wspierania innych narodów, jak sami mamy problemy. Pewnie jak my będziemy na kolanach to będą przysyłać nam paczuszki, kochane niemiaszki i francuziki.

Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13128 dnia: Stycznia 26, 2012, 10:41:19 am »
Ty za to becet niebezpiecznie odpływasz w kurwinomorze i też to nie brzmi dobrze.

Skoro do poglądów Korwina zbliża mnie stwierdzenie że trzeba być odpowiedzialnym za swoje decyzje i spłacać swoje kredyty to ok. Nie wiem w jakie morze za to odpływa wasz pogląd, gdzie biedny sąsiad ma spłacać długi bogatego idioty który wcale nie ma zamiaru się poprawiać. Ciekawe czy w życiu też tak postępujecie, chodzicie po domach bogatych bananowców pytając czy nie oddać im swoich pieniędzy, żeby mogli sobie więcej przemelanżować? Czy tylko moje pieniądze tak chętnie rozdajecie?


Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13129 dnia: Stycznia 26, 2012, 10:46:49 am »
Ty za to becet niebezpiecznie odpływasz w kurwinomorze i też to nie brzmi dobrze.

Skoro do poglądów Korwina zbliża mnie stwierdzenie że trzeba być odpowiedzialnym za swoje decyzje i spłacać swoje kredyty to ok. Nie wiem w jakie morze za to odpływa wasz pogląd, gdzie biedny sąsiad ma spłacać długi bogatego idioty który wcale nie ma zamiaru się poprawiać. Ciekawe czy w życiu też tak postępujecie, chodzicie po domach bogatych bananowców pytając czy nie oddać im swoich pieniędzy, żeby mogli sobie więcej przemelanżować? Czy tylko moje pieniądze tak chętnie rozdajecie?
W retoryce. To jest właśnie przekazywanie złożonych problemów w sposób prosty i przystępny. Porównujesz wielowymiarowe załamanie gospodarki z relacją międzyludzką czy sytuacją w lokalnej społeczności. Co jest kur** taniochą niemiłosierną. Ale spróbujmy pójść tą drogą.

To co, może teraz jesteś też za odbieraniem ludziom zasiłków. Przecież te pierdolone nieroby siedzą z tymi 500 zł brutto i opierdalają się, a ty ciężko w korpo pracujesz i płacisz na nich podatki. Może NFZ nie jest potrzebny a każdy kto choruje na serce, ale jest gruby i dużo wpie**ala, powinien być odsyłany do domu za to że jest głupi, a nie leczony ZA MOJE PINIONDZE.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13130 dnia: Stycznia 26, 2012, 10:54:36 am »
W retoryce. To jest właśnie przekazywanie złożonych problemów w sposób prosty i przystępny. Porównujesz wielowymiarowe załamanie gospodarki z relacją międzyludzką czy sytuacją w lokalnej społeczności. Co jest kur** taniochą niemiłosierną.

Jakbyś tak jak ja skończył ekonomię, to byś wiedział że przedstawianie problemów makroekonomicznych w skali mikroekonomicznej jest całkowicie normalną retoryką, zwłaszcza przy tłumaczeniu skomplikowanych problemów laikom. Najwybitniejsi ekonomiści używają takich porównań.

To co, może teraz jesteś też za odbieraniem ludziom zasiłków. Przecież te pierdolone nieroby siedzą z tymi 500 zł brutto i opierdalają się, a ty ciężko w korpo pracujesz i płacisz na nich podatki.

Siedzą za 500 złotych, a nie za 1500 euro. Widzisz różnice? Jak ten co się opierdala i wpada w długi dostaje kilkukrotnie więcej pieniędzy niż ktoś ciężko pracujący,  to mamy z sytuacją skrajnie niesprawiedliwą. Ty mi wytłumacz jak ty się lewicowcem nazywasz skoro chcesz żeby biedni wypruwali sobie żyły za drobne i utrzymywali opierdalających się bogaczy. Kompletnie wam się w łbach poprzewracało.

Może NFZ nie jest potrzebny a każdy kto choruje na serce, ale jest gruby i dużo wpie**ala, powinien być odsyłany do domu za to że jest głupi, a nie leczony ZA MOJE PINIONDZE.

Ja właśnie chce żeby Polak był leczony, a ty chcesz żeby pieniądze na jego leczenie zabrać i dać Grekowi na kolejne Cayenne. Teraz rozumiesz? Pieniądze dla Grecji nie wezmą się z powietrza - powinny zostać inwestowane w naszym kraju, zamiast zostać przepierdolone na wielkie greckie wesele.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 10:59:21 am wysłana przez el becetol »

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13131 dnia: Stycznia 26, 2012, 11:11:45 am »
Owszem, przedstawienie zjawisk makro w skali mikro jest sensowne i normalne (i nie jest to tylko zabieg w ekonomii nadęty bucu :*). Oczywiście jeśli skala mikro ma przełożenie na skalę makro co w przykładzie który przedstawiłeś już się nie pojawia. Chyba, że jesteś połączony ze swoim sąsiadem jakąś umową z której czerpaliście wzajemnie zyski.

Cytuj
Siedzą za 500 złotych, a nie za 1500 euro. Widzisz różnice? Jak ten co się opierdala i wpada w długi dostaje kilkukrotnie więcej pieniędzy niż ktoś ciężko pracujący,  to mamy z sytuacją skrajnie niesprawiedliwą. Ty mi wytłumacz jak ty się lewicowcem nazywasz skoro chcesz żeby biedni wypruwali sobie żyły za drobne i utrzymywali opierdalających się bogaczy. Kompletnie wam się w łbach poprzewracało.

Korzystam z grantów, które po części sponsorowali mi grecy właśnie. Nie wiem co tu jest nienormalnego. Pomoc Polski powinna być proporcjonalna do naszych możliwości finansowych i tyle.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 11:18:40 am wysłana przez tarniak »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13132 dnia: Stycznia 26, 2012, 11:21:58 am »
Pomoc Polski powinna być proporcjonalna do naszych możliwości finansowych i tyle.

Dokładnie. Grecy są kilkukrotnie bogatsi, więc proporcjonalnie według możliwości finansowych to oni powinni dawać nam pieniądze, a nie na odwrót  ;)

A jeszcze jedno, bo czegoś nie rozumiem - wiesz że te pieniądze w zdecydowanej większości pójdą na ratowanie inwestycji banków, głównie Niemieckich i Francuskich które się wjebały na spekulowanie długiem Greckim? Więc w skrócie my dajemy te pieniądze Grekom, tylko po to aby mogli oddać je od razu tym bankom - więc my tak na prawdę finansujemy zagraniczne, prywatne, banki. W USA OWS w całym kraju chce palić bankierów za bailouty z kieszeni podatnika, wpierw popierałeś postulaty OWS, a teraz popierasz finansowanie nieudolnych spasionych bankierów? Jak to jest?

« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 11:26:11 am wysłana przez el becetol »

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13133 dnia: Stycznia 26, 2012, 11:31:20 am »
"Żeby Grecy mogli oddać" - sam to napisałeś. Jak to się ma do bailoutów i OWS? Bez głębokiej zmiany systemowej trzeba jakoś egzystować w tym co mamy. No smutne to jest, że te pieniądze pójdą na spłatę błędów nie tylko pojedynczych Greków, ale w obecnym kontekście i przy założeniu, że bank i kredyty są gwarantami że wszystko jeszcze w kapitaliźmie stoi, ciężko bez zmiany systemowej zrobić cokolwiek by wpłynąć na to szerzej.

Ty mnie nie rozumiesz najwyraźniej. Ja wolałbym, żeby pieniądze zostały w Polsce, ale to jest nasze zobowiązanie niestety. Nie można oczekiwać dopłat na uprawę cebuli, a potem nakur**ać na to że też trzeba komuś pomóc. Przypominam Ci, że do takiej sytuacji w ogóle by nie doszło przy moim założeniu systemowym, więc wybacz, że coś może Ci się wydawać tutaj zdrożne.  8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 11:32:57 am wysłana przez tarniak »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13134 dnia: Stycznia 26, 2012, 11:47:07 am »
"Żeby Grecy mogli oddać" - sam to napisałeś. Jak to się ma do bailoutów i OWS?

W obu przypadkach banki wpadły w kłopoty przez udzielanie niespłacalnych kredytów i spekulacjach długiem, w obu przypadkach spłatę ich bankowych zadłużeń wziąć na siebie muszą ludzie którzy tych kredytów nie brali. Jak dla mnie obie sytuację raczej sporo "do siebie mają".

Cytat: Tarniak
Nie można oczekiwać dopłat na uprawę cebuli, a potem nakur**ać na to że też trzeba komuś pomóc. Przypominam Ci, że do takiej sytuacji w ogóle by nie doszło przy moim założeniu systemowym, więc wybacz, że coś może Ci się wydawać tutaj zdrożnego.

Dopłaty na uprawę cebuli idą ze składki członkowskiej, także naszej dla innych krajów i to jest zobowiązanie równoległe - z kolei nie przypominam sobie żeby przy wchodzeniu do Unii była mowa o tym że oprócz pomocy strukturalnej będziemy zmuszeni finansować francuskie banki. Tak więc nie mylmy różnych spraw.



Polecam każdemu przesłuchać zanim się wypowie w tej kwestii.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13135 dnia: Stycznia 26, 2012, 11:50:18 am »
Ty mnie nie rozumiesz najwyraźniej.

doskonale rozumie. musiałby być nieskończonym kretynem, albo kończyć ekonomie w bieszczadach, żeby było inaczej. po prostu bez jakiejkolwiek refleksji napierdala wyniesione z domu formułki, "BO TAK JAK JA MÓWIĘ JEST DOBRZE I ch**".

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13136 dnia: Stycznia 26, 2012, 11:57:15 am »
Jak zwykle konkretne argumenty s00sa przećpanego środkami przeciwbólowymi. Weź wolne od forum na czas leczenia jak twoje wypowiedzi mają się ograniczać do bluzgów i prywaty.



On też skończył ekonomie na bieszczadach i bez jakiejkolwiek refleksji napierdala wyniesione z domu formułki, "BO TAK JAK JA MÓWIĘ JEST DOBRZE I ch**". ? Jak do moich nie potrafisz, to odnieś się do jego argumentów.

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13137 dnia: Stycznia 26, 2012, 11:58:23 am »
W obu przypadkach banki wpadły w kłopoty przez udzielanie niespłacalnych kredytów i spekulacjach długiem, w obu przypadkach spłatę ich bankowych zadłużeń wziąć na siebie muszą ludzie którzy tych kredytów nie brali. Jak dla mnie obie sytuację raczej sporo "do siebie mają".
Ale w USA wszystko opiera się na braniu kredytów przez podmioty fizyczne. Każdy kto chce uzyskać wykształcenie, jeśli nie pochodzi z bogatej rodziny, musi ów kredyt wziąć. Sytuacja w której musisz spłacać dodatkowo bankowe zadłużenie jest nieco inna niż sytuacja Greków. Nie mówię, że to diametralnie różne sytuacje, ale jednak.

Cytuj
Dopłaty na uprawę cebuli idą ze składki członkowskiej, także naszej dla innych krajów i to jest zobowiązanie równoległe - z kolei nie przypominam sobie żeby przy wchodzeniu do Unii była mowa o tym że oprócz pomocy strukturalnej będziemy zmuszeni finansować francuskie banki. Tak więc nie mylmy różnych spraw.

Założeniem akcesji do UE było nie tylko wyrównanie poziomów między regionami w poszczególnych krajach członkowskich (ta cała ISPA itd.), ale również spójności w obrębie całej Unii. Jak do niej dołączaliśmy to uzyskaliśmy status kraju "potrzebującego" (to jakiś traktat obrazował, ale nie pamiętam nazwy :() i dlatego mogliśmy korzystać z pomocy strukturalnej w dużej mierze.

Filmik obejrzę, ale propsowanie gościa centrum Adama Smitha wraca do punktu domyślnego w tej rozmowie ;). Więc jeśli Irasowi odjebało to tobie również tylko w inną stronę. Ekonomię studiowałes, kto to Adam Smith wiesz doskonale i ciekaw jestem jak łączysz sympatię do PiSu z ziomkami z centrum Adama Smitha.

I jeszcze wracając do tematu, pomoc Grecji powinna być proporcjonalna do naszych możliwości. Wydaje mi się oczywistym, że ciężar pomocy powinien być przerzucony głównie na stronę Niemiec i Francji. Tyle.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 12:07:43 pm wysłana przez tarniak »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13138 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:09:41 pm »
Wiedza na temat jak działa światowa gospodarka robi ze mnie lewaka  :lol:

Jak dla mnie możemy nie pomagać. Niech nikt nie pomaga - Grecji, Francji, Niemcom. Niech się wali. Odłożyłem hajs na 8-10 lat życia i ja wszystko przetrwam, a zdziwienie becetów i innych chętnie zobaczę.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13139 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:15:14 pm »
Filmik obejrzę, ale propsowanie gościa centrum Adama Smitha wraca do punktu domyślnego w tej rozmowie ;). Więc jeśli Irasowi odjebało to tobie również tylko w inną stronę. Ekonomię studiowałes, kto to Adam Smith wiesz doskonale i ciekaw jestem jak łączysz sympatię do PiSu z ziomkami z centrum Adama Smitha.

Jestem umiarkowanym liberałem i w żadnym wypadku moje poglądy się nie zmieniły. Nie popieram korwinowskiego pędu do prywatyzowania wszystkiego, ale moje poglądy dalej stoją po stronie wolności gospodarczej, ograniczonej do absolutnego minimum biurokracji i poglądzie, że to majętność obywateli jest kołem zamachowym bogactwa państwa jako całości, więc celem państwa powinna być pomoc obywatelom a nie ich obciążanie wysokimi podatkami. Jeżeli możesz mi wskazać gdzie niby w swoich poglądach się ruszyłem to proszę o zaznaczenie konkretnego przykładu w którym zmieniłem zdanie, bo osobiście nie przypominam sobie żeby popierał kiedykolwiek finansowanie francuskich banków z polskiego budżetu.

Niech się wali.

Pewnie, bo jak damy Grecji miliony to będziemy żyć w Kraju Rad i Wszyscy Będą Szczęśliwi.  :lol: Lewackie barany myślą że przedsiębiorstwa i państwa źle zarządzane mogą być dalej źle zarządzane i w tym nie trzeba nic zmieniać, wystarczy im dawać pieniądze na przeżarcie a wszystko się jakoś ułoży. Świetnie. Ja jednak stoję przy tym ze bez reform strukturalnych żadna pomoc nie ma sensu. To tak jakbyś chciał pomóc alkoholikowi dając mu codziennie dychę i klepiąc po plecach mówiąc "rób tak jak ciągle robisz, jak się skończą pieniądze to ja doniosę", zamiast spróbować wpłynąć na jego życie. Ciekawe która drogą jest lepszą drogą do upadku. 

Niech nikt nie pomaga - Grecji, Francji, Niemcom.

Haha, pewnie, finansujmy Grecję, Francję i Niemcy. Bo w końcu stać nas. Jakoś wizja tego że na dłuższą metę doprowadzi to do upadku Polski jakoś snu z powiek ci nie spędza. Aby tylko Niemcom było dobrze, Polskę je**ć. "Prawicowiec"  :lol:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 12:22:17 pm wysłana przez el becetol »

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13140 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:19:14 pm »
W 6:20 pada dokładnie to samo pytanie co tutaj i Pan Andrzej się nie zgadza z koncepcją pomocy, ale nie proponuje alternatywnego rozwiązania. Wiara w Smithowską niewidzialną rękę i samorozwiązywanie się spraw jest urocza.

EDIT:

PiS nigdy nie był za "umiarkowanym liberalizmem" więc dziwi mnie jak łączysz poglądy z wyborem partii. To tak jakbym ja propsował Millerowskie SLD. Sensu to dla mnie nie ma i tyle. Wybacz.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 12:20:57 pm wysłana przez tarniak »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13141 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:27:54 pm »
PiS nigdy nie był za "umiarkowanym liberalizmem" więc dziwi mnie jak łączysz poglądy z wyborem partii. To tak jakbym ja propsował Millerowskie SLD. Sensu to dla mnie nie ma i tyle. Wybacz.

Ale czemu ty mi ten PiS tak przybijasz? Ja gdzieś deklarowałem wybór tej partii? To Music i inne Bobany mi łatkę PiSowca przybijały, tylko dlatego że krytykowałem PO, chociaż wielokrotnie powtarzałem że nie głosowałem na PiS. Mam ciągle udowadniać że nie jestem wielbłądem?

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13142 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:33:32 pm »
No nie wiem czy tak wielokrotnie, bo ja sobie nie przypominam. ;) Ale ok, w takim razie możemy uznać, że jesteś konsekwentny. Natomiast nie widzę jak Iras nagle stał się lewakiem, bo mimo iż hejtuje UE widzi jakie mogą być następstwa olewania ich błędów.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13143 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:35:45 pm »
Ale w USA wszystko opiera się na braniu kredytów przez podmioty fizyczne. Każdy kto chce uzyskać wykształcenie, jeśli nie pochodzi z bogatej rodziny, musi ów kredyt wziąć.
Musi, nie musi. Jeśli zacznie oszczędzać 10 lat z wyprzedzeniem, to spokojnie uzbiera odpowiednią sumę i nie będzie zmuszony zaciągać kredytu. Akurat nawet ci trochę biedniejsi amerykanie mogą sobie spokojnie pozwolić na odkładanie gotówki (no chyba, że są zawaleni kredytami). Większym problem jest sam amerykański styl życia, branie kredytów na prawo i lewo. Co z tego, że piętrowy dom z ogrodem to wydatek ponad mój stan? Biorę kredyt i jest mój. A, że będę go musiał spłacać przez następne 20-30 lat to już trudno. Dużo rozchodzi się tutaj o kwestię statusu społecznego.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13144 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:43:30 pm »
Jak zwykle konkretne argumenty s00sa przećpanego środkami przeciwbólowymi. Weź wolne od forum na czas leczenia jak twoje wypowiedzi mają się ograniczać do bluzgów i prywaty.

a może jest inaczej? podążasz jak leming prawicową ścieżką, nigdy nie przyznajesz się do błędów. używasz ZŁYCH analogii ekonomicznych, jednocześnie podpierając się, że inni też tak robią. zapominasz dodać, że te ich są trafne.

co do filmiku to oczywiści koleś ma rację, tyle że nie porusza bardzo wielu kwestii. żyjemy obecnie w globalnej ekonomi. niewypłacalność grecji = niewypłacalność niemieckich/francuskich banków = kolejny mocniejszy kryzys = pomoc dla tych banków z kieszeni podatników (możliwe, że z całej eu) = ucieczka kapitału z europy = kolejny kryzys w usa (?) = kryzys w chinach (?) = inwazja obcych. NIE WIADOMO. chodzi o to, że skutki są, w tym momencie, ciężkie do przewidzenia i założę się, że nawet sadowski nie byłby w stanie podjąć się ich wskazania.
jedno jest tylko pewne. nie będą należały do przyjemności.
przypomnij sobie co niedawno wywołało bankructwo jednego banku. jedno, wydawałoby się mogło że piko w skali makro, zdarzenie spowodowało lawinę kryzysu na całym świecie. my tu mówimy o bankructwie kraju, ewentualnie nieobliczalnym w skutkach zachwianiu systemu bankowego w dwóch największych gospodarkach europy. 
ja rozumiem,  że dla sadowskiego to kolejne statsy/wykresy do porównań historycznych i dalszej analizy, ewentualnie brak podwyżki przez dwa lata, ale wtedy tysiące rodzin doświadczyły mega tragedii. teraz nie będzie inaczej, a ty zdajesz się uważać, że nad polską niepokalana dziewica rozłoży jakiś parasol ochronny i będzie miło i radośnie.
no ja naprawdę nie wiem jak mam ci to wytłumaczyć bardziej dosłownie, szczególnie że jestem jednym z kilku, a ty dalej nic.

jeszcze od ćpunów ludzi na celebreksie wyzywasz.
nie dziw się, że niektórzy mają cię za beton.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 12:45:20 pm wysłana przez s00s »

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13145 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:43:51 pm »
Musi, nie musi. Jeśli zacznie oszczędzać 10 lat z wyprzedzeniem, to spokojnie uzbiera odpowiednią sumę i nie będzie zmuszony zaciągać kredytu. Akurat nawet ci trochę biedniejsi amerykanie mogą sobie spokojnie pozwolić na odkładanie gotówki (no chyba, że są zawaleni kredytami). Większym problem jest sam amerykański styl życia, branie kredytów na prawo i lewo. Co z tego, że piętrowy dom z ogrodem to wydatek ponad mój stan? Biorę kredyt i jest mój. A, że będę go musiał spłacać przez następne 20-30 lat to już trudno. Dużo rozchodzi się tutaj o kwestię statusu społecznego.
Amerykański styl życia jest efektem forsowania owego stylu i rozprzestrzeniania propagandy sukcesu. Stoją za tym prominentni politycy i prezydenci. Tacy panowie jak Hoover właśnie. Wychowywanie w izolacji od europejskiej kultury, red scare - to wszystko przyczyniło się do tego co teraz mają. 

http://wearethe99percent.tumblr.com/

Nawet jeśli założyć, po republikańsku, że to je**ni kłamcy to wciąż nie wygląda to za dobrze. A przynajmniej nie wygląda to dobrze z perspektywy istniejącego systemu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 12:46:34 pm wysłana przez tarniak »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13146 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:52:50 pm »
Pewnie, bo jak damy Grecji miliony to będziemy żyć w Kraju Rad i Wszyscy Będą Szczęśliwi.  :lol: Lewackie barany myślą że przedsiębiorstwa i państwa źle zarządzane mogą być dalej źle zarządzane i w tym nie trzeba nic zmieniać, wystarczy im dawać pieniądze na przeżarcie a wszystko się jakoś ułoży. Świetnie. Ja jednak stoję przy tym ze bez reform strukturalnych żadna pomoc nie ma sensu.

no i nie mów mi, że nie jesteś celowo ślepy na pewne fakty, bo w to, że grecy głównie oburzają się na reformy wyznaczone przez mfw cię jakoś ominęło.
no chyba, że podobnie jak oni, wolisz się zastawiać niemieckimi bankami. prawda jest taka, że tym wszystkim greckim nierobom i złodziejom podatkowym (abonamentowi pewnie również :troll:) żal dupę ściska, że zabiorą im premię za punktualność. nawet sadowski, w przytoczonym przez ciebie materiale, mówi że strajkują głównie ludzie z budżetówki. nic dziwnego, jak raz, to jest największa grupa pracownicza w grecji. dwa, to ich właśnie reformy dotkną najbardziej.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13147 dnia: Stycznia 26, 2012, 12:54:59 pm »
W 6:20 pada dokładnie to samo pytanie co tutaj i Pan Andrzej się nie zgadza z koncepcją pomocy, ale nie proponuje alternatywnego rozwiązania.

nie proponuje bo ma wyje**ne. dobitnie pokazują to jego ostatnie wypowiedziane słowa. on by nawet CHCIAŁ aby grecja zbankrutowała. mu się przecież krzywda nie stanie, ba, będzie bogatszy o wiedzę, a resztę ma gdzieś.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13148 dnia: Stycznia 26, 2012, 13:16:38 pm »
Haha, pewnie, finansujmy Grecję, Francję i Niemcy. Bo w końcu stać nas. Jakoś wizja tego że na dłuższą metę doprowadzi to do upadku Polski jakoś snu z powiek ci nie spędza. Aby tylko Niemcom było dobrze, Polskę je**ć. "Prawicowiec"  :lol:

W domu wszyscy zdrowi?

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13149 dnia: Stycznia 26, 2012, 13:21:17 pm »
Siła argumentu poraża. Jakie ty właściwie masz wykształcenie Iras?

szczególnie że jestem jednym z kilku

O to tak jak ja w temacie GT5. Powinienem tak jak tam zaakceptować zdanie większości. Wyłączyć samodzielne myślenie i wykształcenie. W demokracji przecież 3 żuli spod budki z piwem ma większą siłę głosu niż jeden profesor, przenieśmy to na boisko forumowe i ekonomistę przegada taki spec od maszyn, co się nawet na skuterze wyjebie. :troll:

Cytat: s00s
niewypłacalność grecji = niewypłacalność niemieckich/francuskich banków = kolejny mocniejszy kryzys = pomoc dla tych banków z kieszeni podatników (możliwe, że z całej eu) = ucieczka kapitału z europy = kolejny kryzys w usa (?) = kryzys w chinach (?) = inwazja obcych.

Seems legit. Lepiej zróbmy tak:

Cytat: s00s
wjebanie miliardów na pomoc grecji = niewypłacalność grecji = niewypłacalność niemieckich/francuskich banków = kolejny mocniejszy kryzys = pomoc dla tych banków z kieszeni podatników (możliwe, że z całej eu) = ucieczka kapitału z europy = kolejny kryzys w usa (?) = kryzys w chinach (?) = inwazja obcych.

Jako biedniejsze o pieniądze wyrzucone w błoto na 'pomoc' Grecji na pewno lepiej sobie poradzimy w kryzysie... Bo zdajesz sobie sprawę że ich system nie działa i obojętnie ile wjebiemy tam pieniędzy on i tak prędzej czy później upadnie? Po prostu nie ma szans powodzenia, jest błędny od zawsze. Jedynie zmiana zasad działania zepsutego systemu może zmienić sytuację, a zanim komuś pomożemy on musi wyznać grzechy i obiecać poprawę - nie ma co pomagać komuś kto będzie szedł dalej droga do upadku ciesząc się że ma racje, bo za jakiś czas będziemy mieli powtórkę z rozrywki (FYI - to nie pierwsza pomoc dla Grecji. I jak te poprzednie? Pomogły? :troll:) Przy tych wizjach końca świata pamiętaj że z każdym zagrożeniem wiąże się także szansa, przy upadku strefy Euro, przy upadku Niemiec i Francji, przy opisywanym przez ciebie kryzysie na całym świecie, my, jako kraj z osobną walutą możemy stać się najsilniejszym graczem w regionie. Pomyśl, było by nas stać na laserowe dzidy jeśli zgodnie z twoimi przepowiedniami dojdzie do inwazji obcych.  ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 13:25:37 pm wysłana przez el becetol »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13150 dnia: Stycznia 26, 2012, 13:25:43 pm »
O to tak jak ja w temacie GT5. Powinienem tak jak tam zaakceptować zdanie większości. Wyłączyć samodzielne myślenie i wykształcenie. W demokracji przecież 3 żuli spod budki z piwem ma większą siłę głosu niż jeden profesor, przenieśmy to na boisko forumowe i ekonomistę przegada taki spec od maszyn, co się nawet na skuterze wyjebie. :troll:

mnie jebałeś za brak argumentów.
do tego taki z ciebie spec od ekonomii, że nawet o procencie składanym nie miałeś pojęcia.
dla twojej informacji, aktywnie uczestniczę w ekonomii dłużej niż ty klepałeś studia, no ale pewnie zaraz mi powiesz, że praktyka to ch**. LICZY SIĘ PAPIER.
co do reszty to, znowu pomijając niewygodnie przez siebie fakty, zapominasz o wymuszonych na greckim rządzie reformach.
szkoda czasu na dyskusję z tobą. pa
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 13:27:59 pm wysłana przez s00s »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13151 dnia: Stycznia 26, 2012, 13:34:49 pm »
Jakie ty właściwie masz wykształcenie Iras?

jakie to ma właściwie znaczenie, panie zpatentemnawiedzę?


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13152 dnia: Stycznia 26, 2012, 13:38:49 pm »
Chlopaki, bez wyzwisk.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13153 dnia: Stycznia 26, 2012, 13:40:52 pm »
sorka, celecoxib płynie w moich żyłach i nie wiem co mówię.

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13154 dnia: Stycznia 26, 2012, 13:48:12 pm »
mnie jebałeś za brak argumentów.

Bo ich nie masz. Gratuluje zignorowania kompletnie drugiej części wpisu.

do tego taki z ciebie spec od ekonomii, że nawet o procencie składanym nie miałeś pojęcia.

Chyba ty.

dla twojej informacji, aktywnie uczestniczę w ekonomii

Jak każdy obywatel w kapitalizmie.

no ale pewnie zaraz mi powiesz, że praktyka to ch**. LICZY SIĘ PAPIER.

Tak, dokładnie tak powiem. <facepalm>
Mam też 5 lat zawodowej praktyki.

zapominasz o wymuszonych na greckim rządzie reformach.

Bo to ch** nie reformy, wiedziałbyś jakbyś miał w temacie jako takie pojęcie. Już napisałem co powinni zmienić zanim pomyślimy nad pomocą.

szkoda czasu na dyskusję z tobą. pa

pa

Jakie ty właściwie masz wykształcenie Iras?

jakie to ma właściwie znaczenie, panie zpatentemnawiedzę?

Zaraz zaraz, to mówisz "pa" i dalej się produkujesz? Trochę konsekwencji. A wykształcenie nie ma znaczenia. U ciebie pewnie chętnie do projektowania maszyn zatrudnią kogoś po bibliotekarstwie albo filologii angielskiej bez żadnego doświadczenia.

sorka, celecoxib płynie w moich żyłach i nie wiem co mówię.

No.

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13155 dnia: Stycznia 26, 2012, 13:55:02 pm »
U ciebie pewnie chętnie do projektowania maszyn zatrudnią kogoś po bibliotekarstwie albo filologii angielskiej bez żadnego doświadczenia.
:(



Założenie że tylko osoba z wykształceniem ekonomicznym może się wypowiadać o ekonomii jest nieładne. No bo niby jakim prawem wy, plebsie, korzystacie z języka nie znając natury procesów słowotwórczych :(.

Becet, może od razu FULL JANUSZ i demokracja nie ma sensu, bo elektryk może być najważniejszą osobą w państwie. :troll:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 13:59:55 pm wysłana przez tarniak »

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13156 dnia: Stycznia 26, 2012, 14:17:20 pm »
Założenie że tylko osoba z wykształceniem ekonomicznym może się wypowiadać o ekonomii jest nieładne. No bo niby jakim prawem wy, plebsie, korzystacie z języka nie znając natury procesów słowotwórczych :(.

Porównanie dobre. Wyobraź sobie że ty kogoś poprawiasz, a on ci wyskakuje z "je**ć to tylko twoja opinia, je**e mnie twoja filologia, ja dalej będę nakur**ać poziomy dwukropek i ch** ci w dupę, nas robiących błędy jest więcej więc się dostosuj" po czym następuje strona przekonywania że on wie lepiej. Wie czy nie?

Elektryk może być prezydentem, jak widać drażniący filologa człowiek który nie potrafi poprawnie zdania napisać też może, jak każdy inny - 'studiów prezydenckich' z tego co wiem jak na razie nie ma. 

Jacek84

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13157 dnia: Stycznia 26, 2012, 14:28:35 pm »
Porównanie dobre. Wyobraź sobie że ty kogoś poprawiasz, a on ci wyskakuje z "je**ć to tylko twoja opinia, je**e mnie twoja filologia, ja dalej będę nakur**ać poziomy dwukropek i ch** ci w dupę, nas robiących błędy jest więcej więc się dostosuj" po czym następuje strona przekonywania że on wie lepiej. Wie czy nie?
Nie, ale też nie zabraniam mu się wypowiadać tudzież stawiać poziomego dwukropka. Dodatkowo, nie należy samemu zakładać, że jeśli się studiowało językoznawstwo to wie się o języku wszystko i może się okazać, że w niektórych kwestiach ktoś ma rację, a ja się mylę. Wiedzę o ekonomii na pewno mam znacznie mniejszą, co nie znaczy że żadną, bo na szczęście nic nie jest na ten moment wiedzą tajemną i można we własnym zakresie poczytać/posłuchać wykładów. Domorosły programista może być lepszy niż taki z papierem, bo nic nie stoi na przeszkodzie żeby pogłębiał swoją wiedzę po godzinach. Tak jest w każdej dziedzinie, w której mamy swobodny dostęp do materiałów.

Cytuj
Elektryk może być prezydentem, jak widać drażniący filologa człowiek który nie potrafi poprawnie zdania napisać też może, jak każdy inny - 'studiów prezydenckich' z tego co wiem jak na razie nie ma. 
Ale poseł który ma zamiar zmieniać stawki podatkowe fajnie jakby się na ekonomii znał. To co, technokracja?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13158 dnia: Stycznia 26, 2012, 14:33:48 pm »
O to tak jak ja w temacie GT5. Powinienem tak jak tam zaakceptować zdanie większości. Wyłączyć samodzielne myślenie i wykształcenie.

Ja tylko sprostuję. Akurat w temacie o GT5 wykazywałeś kompletny brak wiedzy i zwyczajnie trollowałeś. Nie dziw się, że zostałeś tam naprostowany. Koniec OT. :grin:

el becetol

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13159 dnia: Stycznia 26, 2012, 14:41:04 pm »
Cytuj
Elektryk może być prezydentem, jak widać drażniący filologa człowiek który nie potrafi poprawnie zdania napisać też może, jak każdy inny - 'studiów prezydenckich' z tego co wiem jak na razie nie ma. 
Ale poseł który ma zamiar zmieniać stawki podatkowe fajnie jakby się na ekonomii znał.

Pewnie że fajnie, ale można by zacząć od tego żeby chociaż zadał sobie trud przeczytania tego za czym glosuje.  ;)