Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 651022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1840 dnia: Marca 17, 2008, 06:47:17 am »
http://wiadomosci.onet.pl/1711657,11,item.html
Aha- przegrali dlatego, bo wywieszali plakaty w nieodpowiednich miejscach. Wszystko jasne.

Vaako- pojechałeś z tą Rosją.



VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1841 dnia: Marca 17, 2008, 13:03:24 pm »
W którym miejscu, ogólnie napsiałem o wschodzie ale rozmowa zeszła na Rosję...  natomiast powiedz mi w którym miejscu pojechałem, czy w tym że w ich kraju nie posuwają ich dzikusy, rozumiem że to jest ten tzw.postęp zachodniej cywilizacji :], jak tu się w ogóle ma sprawa Czeczenii w której były prowadzone działania wojenne, czy też argument bo w Rosji jest bieda, czyli biedny człowiek=zacofany, notabene nie napisałem nigdzie o bogactwie Rosji... problem nie w Rosji , a w kompleksach wspólnoty europejskiej, która cały czas psioczy, Rosja to Rosja tamto, ale jak co do czego dochodzi, to na bacznośc przed Putinem stoją :lol: "UE" chyba strasznie boli fakt, że w Rosji już znalazł się podobny cwaniaczek do nich, z tym że odmienne mają działania, jeden trzyma wszystkich za morde, a w UE ogłupia się motłoch aby wszytsko było po ich myśli.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1842 dnia: Marca 17, 2008, 13:53:13 pm »
Ano- w Rosji demokracja jest "ustawiona", a że mimo wszystko uznaję to za najlepszą formę rządzenia, to nie mogę napisać jakichkolwiek argumentów za.

Muzłumanie tam nie imigrują z prostego powodu- wolą jechać do bogatszych krajów.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1843 dnia: Marca 17, 2008, 14:23:45 pm »
W którym miejscu, ogólnie napsiałem o wschodzie ale rozmowa zeszła na Rosję...  natomiast powiedz mi w którym miejscu pojechałem, czy w tym że w ich kraju nie posuwają ich dzikusy, rozumiem że to jest ten tzw.postęp zachodniej cywilizacji :], jak tu się w ogóle ma sprawa Czeczenii w której były prowadzone działania wojenne, czy też argument bo w Rosji jest bieda, czyli biedny człowiek=zacofany, notabene nie napisałem nigdzie o bogactwie Rosji... problem nie w Rosji , a w kompleksach wspólnoty europejskiej, która cały czas psioczy, Rosja to Rosja tamto, ale jak co do czego dochodzi, to na bacznośc przed Putinem stoją :lol: "UE" chyba strasznie boli fakt, że w Rosji już znalazł się podobny cwaniaczek do nich, z tym że odmienne mają działania, jeden trzyma wszystkich za morde, a w UE ogłupia się motłoch aby wszytsko było po ich myśli.

sam sprowadziłeś rozmowę na temat rosji. mówiłeś o wschodzie i w tym samym zdaniu zszedłeś na temat moskwy.

tak vaako, masz rację na całym zachodzie są CAŁY czas zamieszki jak te kilka tygodni fightu, już gruby czas temu we francji.
w ogóle ile osób zginęło podczas tych zamieszek??
czasami wydaje mi się, że nie masz innego tematu aby pokazać to całe zacofanie , degenerację UE bo wracasz ciagle do tego i wracasz.

w czeczeni prowadzone działania wojenne?? przecież putin nic o tym nie wie, dla niego przecież nie ma tematu. cicho sza, tam się nic nie dzieje.

« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2008, 15:46:45 pm wysłana przez s00s »

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1844 dnia: Marca 17, 2008, 15:17:23 pm »
a'propos Rosji - całkiem fajny film produkcji brytyjskiej - "The Putin System".

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1845 dnia: Marca 17, 2008, 16:08:42 pm »
"tak vaako, masz rację na całym zachodzie są CAŁY czas zamieszki jak te kilka tygodni fightu, już gruby czas temu we francji.
w ogóle ile osób zginęło podczas tych zamieszek??
czasami wydaje mi się, że nie masz innego tematu aby pokazać to całe zacofanie , degenerację UE bo wracasz ciagle do tego i wracasz."

Co tam te kilka tygodni zamieszek, co tam ponad tysiąc spalonych samochodów, co tam cała masa rannych policjantów, byc narażonym we własnym państwie na pobicie przez dzikie hordy, to jest dopiero niesamowite, a tu wspólnota płacze nad demokracją i sytuacją wschodu. Wałkuje ten teamt, bo jest dla mnie najbardziej niesamowity, pokazuje jak nisko już upadła "biała cywilizacja" , żeby afryko/islam zjeżdżał się do Europy dostawał socjal (zamiast pracowac), i jeszcze wszczynał zamieszki, to dobitnie pokazuje jak nieporadna jest "UE", może tobie się podoba, ich nastawienie pro afryko/islamizacji Europy, ale ja nie bardzo mam ochotę mieszkac w "Somalii", i nie tak dawno ponieważ największe były, w 2005, a i teraz niedawno bo, w 07 również były i będą się powtarzac, to raczej jest pewne.


"w czeczeni prowadzone działania wojenne?? przecież putin nic o tym nie wie, dla niego przecież nie ma tematu. cicho sza, tam się nic nie dzieje."
której były prowadzone działania wojenne
http://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_czeczeńska  


"ps. vaako ustosunkujesz się w ogóle jakoś do postu #1820, głównie z tobą prowadziłem wtedy dyskusję i jakoś zamilkłeś na ten temat."

Udział zatrudnionych w całkowitej liczbie osób w wieku produkcyjnym wynosi w USA prawie 80 proc. i jest wyższy niż we wszystkich krajach europejskich. Gospodarka niemiecka - największa w Europie , kręci się w miejscu. W latach 80. rosła tylko o 1,9 proc. rocznie, a po krótkim ożywieniu , od roku 1992  już tylko w tempie 1,4 proc. liczba zatrudnionych systematycznie spada, spada też udział wydatków publicznych na badania naukowe, ludzi starych (powyżej 60. roku życia) jest więcej niż młodych (poniżej 20. roku). ale tak masz rację Europa "SOCJALDEMOKRATYCZNA" ma "szanse" ale się ośmieszyc :]  a na wikipedi do której dałeś "linka", widze na pierwszym USA, drugim Chiny ;]

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1846 dnia: Marca 17, 2008, 17:27:46 pm »
Udział zatrudnionych w całkowitej liczbie osób w wieku produkcyjnym wynosi w USA prawie 80 proc. i jest wyższy niż we wszystkich krajach europejskich. Gospodarka niemiecka - największa w Europie , kręci się w miejscu. W latach 80. rosła tylko o 1,9 proc. rocznie, a po krótkim ożywieniu , od roku 1992  już tylko w tempie 1,4 proc. liczba zatrudnionych systematycznie spada, spada też udział wydatków publicznych na badania naukowe, ludzi starych (powyżej 60. roku życia) jest więcej niż młodych (poniżej 20. roku). ale tak masz rację Europa "SOCJALDEMOKRATYCZNA" ma "szanse" ale się ośmieszyc :]  a na wikipedi do której dałeś "linka", widze na pierwszym USA, drugim Chiny ;]

co nie zmienia faktu, że to UE ma najwyższe PKB(ja widzę, że rzeczywiście usa jest na 1 miejscu,ale jakby nie patrzec ue pkb ma wyższe, taki argument a'la kaczynski:P)) i faktu, że teraz to w stanach jest kryzys gospodarczy a nie w Europie.

co do czeczeni to z twojego źródła wynika, że działania wojenne były tam prowadzone w połowie lat 90(tym tokiem rozumowania we francji też kiedyś były prowadzone działania wojenne), wiesz teraz mamy 2008 i ludobójstwo nadal jest tam na porządku dziennym, a putin, tak jak mówiłem, nic o tym nie wie i mówi, że w czeczeniu wszystko cacy cacy.

jeżeli idze o francję to dalej brniesz w jeden temat. na który zresztą mam zupełnie inne zdanie, według mnie zamieszki były tylko eskalacją odizolowywania imigrantów przez dziesiątki lat, taka bomba zegarowa co po prostu wybuchła.
pamiętaj też, że we francji wszelkiego rodzaju huczne powstania/manifesty są jakoby uwarunkowane historycznie, oni jak coś zmieniali to tylko wszystko paląc, niszcząc. REWOLUCJA.
btw. jakoś na wyspach imigrantów jest też bardzo dużo a żadnych zamieszek i tysięcy spalonych samochodów nie było. wyolbrzymiasz jeden problem (który może się kiedyś jeszcze powtórzy, ale mimo wszystko nie stanowi sedna sprawy).


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1847 dnia: Marca 17, 2008, 17:55:32 pm »
Ostatnimi dniami był w gazetach i na portalach news o tym że USA to już nie największa gospodarka świta, a jest nią Unia Europejska - trochę mnie to rozśmieszyło po przeczytaniu że Unię zamieszkuje 498.8 mln obywateli. USA niedawno przekroczyło 300 milionów.  :???:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1848 dnia: Marca 17, 2008, 18:22:07 pm »
Ostatnimi dniami był w gazetach i na portalach news o tym że USA to już nie największa gospodarka świta, a jest nią Unia Europejska - trochę mnie to rozśmieszyło po przeczytaniu że Unię zamieszkuje 498.8 mln obywateli. USA niedawno przekroczyło 300 milionów.  :???:

no fakt, ale chiny na tym tle wypadają już w ogóle elegancko: 1 300 000 :D:D:D

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1849 dnia: Marca 17, 2008, 18:28:47 pm »
Poczekajcie 10 lat, Chiny będą namba łan jeśli chodzi o gospodarkę na świecie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1850 dnia: Marca 17, 2008, 18:39:31 pm »
Taa.. patrząc na zabawki mojego chrześniaka, 99% z nich to "made in China". Ten 1% to Matchbox'y jakie odziedziczył po mnie (czyli mające około 20 lat) :|
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1851 dnia: Marca 17, 2008, 18:47:06 pm »
Poczekajcie 10 lat...

Ej ej takie teksty to może tylko Sony puszczać. :P

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1852 dnia: Marca 17, 2008, 18:51:30 pm »
Poczekajcie 10 lat...

Ej ej takie teksty to może tylko Sony puszczać. :P

hahaha
lol

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1853 dnia: Marca 17, 2008, 18:58:35 pm »
 :cool:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1854 dnia: Marca 17, 2008, 20:40:34 pm »
Przemówienie prezydenta- Epic Fail!!
Ta muzyka w tle na serio leciała? Masakra!

No i oczywiście prezydent pokazał jakim to jest mężem stanu i wzniósł się ponad podziałami- słucha rozkazów rydzyka i popiera pis w sprawie traktatu.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1855 dnia: Marca 17, 2008, 20:49:41 pm »
Przyznać się, kto tak naprawdę cokolwiek wie o tym Traktacie prócz tego, że jest super...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1856 dnia: Marca 17, 2008, 20:55:41 pm »
Inaczej- dlaczego pis nie chce podpisać traktatu.
Bo boją się, że niemcy nas wykupią :/

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1857 dnia: Marca 17, 2008, 20:58:57 pm »
Nie wykupią, tylko odzyskają za darmo ziemie. Zresztą są już takie przypadki.

Ja tam się nie będę wypowiadał, bo prawdę mówiąc NIC nie wiem o tym traktacie. Ale śmiesza mnie ankiety w TV 67% za traktatem. Więcej niż 5/6 osób nie wie NIC o tym. Chyba, że dołaczą opis w referendum ( o ile do niego dojdzie), ale szczerze w to wątpię.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1858 dnia: Marca 17, 2008, 21:15:09 pm »
Ta muzyka w tle na serio leciała? Masakra!

Aż mi się śmiać zachciało, gdy to usłyszałem. Naprawdę, Prezydent powinien wymienić ludzi od PR.

Zaś co do Traktatu - dlatego uważam, że jakiekolwiek referendum pozbawione byłoby sensu. Przecież znaczna większość, która miałaby głosować (w tym i ja) nie ma większego pojęcia o tym, nad czym miałaby głosować i szła by tylko za głosem polityków/dziennikarzy.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1859 dnia: Marca 17, 2008, 21:16:17 pm »
Ale krytykowanie PISu za coś czego nie rozumiecie też jest trochę nie na miejscu.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1860 dnia: Marca 17, 2008, 21:21:57 pm »
Dlatego zakładam że pis podpisał coś, co nie odda ziem.
Jestem takiej myśli, bo taki numer by nie przeszedł.
No i raczej nie ma spraw z oddawaniem terenów Polski- tzn. były jakieś starania, ale nawet rząd Niemiecki to potepił bodajże.

Co do przemówienia- czekałem tylko by na końcu prezydent wyciągnął spod biurka kieliszek wina i arystokratycznie zaczął się nim delektować.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1861 dnia: Marca 17, 2008, 21:26:48 pm »
Widziąłem to orędzie prezydenta i też mnie muzyka trochę śmieszyła ;)

Wydaje mi sie, że był to czysty chwyt reklamowy, miała ona jakby pokazać "niewinność" prezydenta, wpływać na podświadomość widzą ;)

Tylko jeszcze powinni wsadzić "marsz imperialny" kiedy pokazywali te mapki Polski po 1919 roku :P

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1862 dnia: Marca 17, 2008, 21:27:22 pm »
Z tego co słyszałem na Forum w tvp2- pis oburza się na 2 punkty traktatu które wdłg nich są niejasne.
Pierwszy- chodzi o małżeństwo- pis się oburza że nie jest dopisane, że chodzi o związek dwóch różnych płci.
Drugi- chodzi o ew. wykupy ziemi po cenie normalnej (czyli uber wysokiej), bądź równie ogromnych odszkodowań- pis się boi że niemcy wykupią 1/3 Polski (tak powiedział ten typ z wąsem z pisu).

No ale tak to jest jak się widzi zagrożenie wszędzie.
Dziś też na wiecu jakimś Jarek nazwał PO partią "postkomunistyczną", więc nie mam pytań.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1863 dnia: Marca 17, 2008, 21:32:44 pm »
Ja to bym sie bardziej tym Traktatem zainteresował, gdybym miał prawo brać udział w refe. ;)

Tak to wiem, włąśnie tylko i wyłącznie o tych punktach co wymienił Music.

Co do pierwszego, to mi tam nie przeszkadza, o ile UE nie dopieprzy nam żadnej kary za np. odmówienie zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy gejami.

A co drugiego - cóż, istnieje takie zagrożenie. Dla zwykłych obywateli nie będize miało to znaczenia, jedynie na małe firmy, które będą prosperować w tamtych rejonach.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1864 dnia: Marca 17, 2008, 21:38:25 pm »
Przyczepianie się do tej muzyki w tle, to już trochę na siłe ;) panie _Music


Co do sprawy, pozwów powiernictwa pruskiego, to Trybunał w Strasburgu obiecał że je natychmiast oddali :] jak wiadomo nie zrobił tego...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1865 dnia: Marca 17, 2008, 21:49:32 pm »
Cytuj
Przyczepianie się do tej muzyki w tle, to już trochę na siłe  panie _Music

No litości- jak to wyglądało...
W trakcie samego przemówienia jak wspomniałem brakowało jedynie by wyciągnął ten kieliszek wina.
A w czasie prezentacji map wypadało by zrzucił ten garnitur, wyciągnął nóż i wrzasnął "Im' Turok!".

Ciekawe co puszczą w tle w następnym orędziu- może "ich troje"?


VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1866 dnia: Marca 17, 2008, 21:51:21 pm »
Bogurodzice ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1867 dnia: Marca 17, 2008, 21:53:13 pm »
Cytuj
Bogurodzice Wink

To mnie centralnie rozśmieszyło :lol:

VaaKo jak zwykle nawiązanie do średniowiecnzych czasów ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1868 dnia: Marca 17, 2008, 23:37:04 pm »
No i raczej nie ma spraw z oddawaniem terenów Polski- tzn. były jakieś starania, ale nawet rząd Niemiecki to potepił bodajże.

Pier*olenie. Dlaczego rząd niemiecki nie weźmie na siebie odszkodowań dla wypędzonych, tak jak rząd polski dla Kresów Wschodnich? Oczekują ratyfikacji traktatu i przyjęcia karty praw podstawowych przez Polskę. Później tylko czekać na korzystne dla Niemców wyroki trybunału europejskiego. Oczywiście to tylko gdybanie, ale dajemy im taką możliwość. Podaj mi jeden racjonalny argument za odrzuceniem zabezpieczenia, jakie daje nam protokuł brytyjski.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1869 dnia: Marca 18, 2008, 00:09:48 am »
To może nieco faktów:
Cytuj
ustawa ratyfikacyjna jest ustawą techniczną i jej treść nie wpływa na treść Traktatu, a odejście od protokołu brytyjskiego (czego obawia się PiS, domagając się stosownej poprawki w projekcie ustawy -red.) wymagałoby wszczęcia ponownie negocjacji ze wszystkimi państwami i UE i ponownej ratyfikacji.

PiS, kiedy rządził, sam negocjował taki a nie inny Traktat. Ogłaszał to jako swój wielki sukces. Chyba tylko najwięksi naiwniacy wierzą że teraz nagle chodzi im o cokolwiek innego poza obawą przed utratą części skrajnego elektoratu.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2008, 00:21:02 am wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1870 dnia: Marca 18, 2008, 00:21:28 am »
Może najpierw zapoznaj się z traktatem i kartą praw podstawowych, a później zabieraj głos w sprawie "o co chodzi PiSowi"  :???:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1871 dnia: Marca 18, 2008, 00:49:04 am »
Tja... Zabawny jest m.in. że PiS za jeden ze swoich głównych argumentów podaje że boi się czy aby przypadkiem nie będziemy zmuszani do zalegalizowania małżeństw homo...
Artykuł 9
Prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny

Prawo do zawarcia małżeństwa i prawo do założenia rodziny są gwarantowane zgodnie z ustawami krajowymi regulującymi korzystanie z tych praw.


Pomijam już absurd rozwalania wszystkiego z powodu takiego drobiazgu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1872 dnia: Marca 18, 2008, 01:28:20 am »
Myślisz bardzo, bardzo płytko i całkowicie nie rozumiesz sprawy. Art. 9. mówi, że każdy ma prawo do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny, a jednocześnie nie reguluje płci małżonków. W innym punkcie jest mowa o wyższości prawa unijnego nad prawem krajowym. Wtedy wystarczy, że Unia postanowi zalegalizować małżeństwa homoseksualne, a nasze prawo krajowe będzie warte tyle, co papier toaletowy. Pomijając kwestie moralne (mogę Ci tylko współczuć braku wartości rodzinnych wpojonych przez rodziców, skoro małżeństwa homo i ich "zakładanie rodziny" to dla Ciebie "drobiazg"), Karta Praw Podstawowych to jawny zamach na suwerenność członków UE.

Pozostaje jeszcze kwestia roszczeń niemieckich.

Stanowisko PiSu jest oczywiste. Najpierw podjęto decyzję o odrzuceniu Karty Praw Podstawowych, później wynegocjowano najlepszą, możliwą formę Traktatu Reformującego. Skoro PO zmieniło decyzję odnośnie Karty, proszę się nie dziwić, że PiS nie poprze ratyfikacji Traktatu.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1873 dnia: Marca 18, 2008, 02:24:29 am »
Cytuj
Art. 9. mówi, że każdy ma prawo do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny, a jednocześnie nie reguluje płci małżonków.
...jednocześnie dodając że zakres tych praw reguluje każdy kraj osobno swoimi ustawami...

Unia Europejska nie ma jakichkolwiek kompetencji jeśli o narzucanie czegokolwiek w kwestiach prawa rodzinnego czyli m.in. możliwości małżeństw gejów nie miała, nie ma i dzięki temu traktatowi również żadnych uprawnień nie otrzyma. Zależy to wyłącznie od ustawodawstwa wewnętrznego.

Wartości rodzinne nie mają nic wspólnego ze sztucznymi, nudnym i śmiesznym mieleniem wciąż o tych gejach (czyli coś tam pare procent ludzi) w sytuacji gdy jest 15938 ważniejszych problemów. Ani tym bardziej z coraz śmieszniejszymi posunięciami PiSu.  :???:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1874 dnia: Marca 18, 2008, 08:16:18 am »
Dokładnie- jeśli chodzi o małżeństwa, to w debatach słyszę, że prawo krajowe i tak reguluje ten fakt- pisowcy nie zaprzeczają.

http://wiadomosci.onet.pl/1712451,11,item.html
Kościół na serio tęskni za czasami, gdy nikt mu nie patrzył na ręcę i był jedyną oświeconą władzą pod którą podlegali cesarzowie i królowie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1875 dnia: Marca 20, 2008, 16:54:20 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5042453.html

Orzechowski składa powiadomienie do prokuratory na Palikota, bo ten "obraził jego uczucia religijne" nazywając o. Rydzyka "Belzebubem z Torunia" oraz "diabłem"...

Czy tylko wg mnie "obraza uczuć religijnych" jest pojęciem trochę zbytnio nadużywanym przez niektórych, a przede wszystkim jest to pojęcie zbyt mocno niesprecyzowane, by korzystać z niego w prawie? Przecież pod "obrazę uczuć religijnych" można obecnie podpiąć dosłownie wszystko, co jest związane z Kościołem.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1876 dnia: Marca 20, 2008, 17:07:04 pm »
Mnie jest zupełnie obojętne, czy Palikotowi dobiorą się do tyłka za obrazę Prezydenta, czy uczuć religijnych Orzechowskiego.

Ważne, żeby go w końcu ogarnęli  :cool:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1877 dnia: Marca 20, 2008, 19:23:09 pm »
Zachowanie i język Palikota niczym się nie różni od języka i zachowania Rydzyka i J. Kaczyńskiego (Lech nie jest aż tak zapiekły).
Z tą różnicą że oni swój jad sączą o wiele częściej.

Ciekawe czy jest jakakolwiek  szansa żeby Tybetańczycy przetrwali jako naród...  :???:
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2008, 19:39:36 pm wysłana przez Leenk »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1878 dnia: Marca 20, 2008, 20:41:45 pm »
Dalajlama na pewno przetrwa, bo chiny mu zapewniły nietykalność 8)

O resztę tybetańskiego narodu to bym się martwił  :???:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #1879 dnia: Marca 20, 2008, 21:16:12 pm »
Mnie bardziej zastanawia gdzie jest teraz, ten "bohaterski" naród amerykański :lol:strażnik wolności, i demokracji na świecie ;)