Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 656509 razy)

0 użytkowników i 73 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3040 dnia: Lipca 07, 2008, 16:36:13 pm »

Komuś się tu przypadkiem nie popierdzieliło żarno z ziarnem?


Nie. Ziarno w fotografii jest często nazywane żarnem ale to wie ktoś kto siedział w fotografii analogowej a moje bliskie otocznie zarabiało na życie fotografowaniem. Zresztą tak jak mówię wystarczy wejść do zakładu fotograficznego i zapytać o zdjęcia z żarnem i wszelkie głupoty Irasa rozpadną się w pył.

Opublikowane: Lipiec 07, 2008, 16:34:42
Komuś się tu przypadkiem nie popierdzieliło żarno z ziarnem?

Ano popierdzieliło, ale jedzie mnie teraz od idiotów i amatorów gdzie się tylko da, bo śmiałem mu zwrócić uwagę.

Nom i zupełnie obcym ludziom na innych forach też się pomyliło gdyż nazywali ten efekt identycznie jak ja, mój ojciec, brat, znajomy fotograf i masa innych ludzi, którzy mają z tym do czynienia dłużej niż Iras aka "pro lustrzanka" fotograf.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3041 dnia: Lipca 07, 2008, 16:38:45 pm »
@LoNdEk - pisząc, że LPG musi zdrożeć, bo nigdzie nie ma takiej różnicy w cenie benzyna vs LPG jak w Polsce, albo twierdząc, że na zachodzie bardziej popularne są samochody hybrydowe i elektryczne niż autogaz, stałeś się wystarczająco niewiarygodny. Poza tym naucz się używać kropki i shifta, bo piszesz jak rasowy troll.

tak jak pisalem kilka postow wyzej, kwestje samochodow elektrycznych/hybrydowych poruszylem patrzac tylko na Uk/Londyn - BO JAK NAPISALEM nie mam pojecia jak to wyglada w innych krajach, a w UK/Londynie mieszkam, tak samo napisalem ze wiem ze ciezko znalezc stacje LPG we Wloszech/Austrii/Czechach/Niemczech gdyz przez te kraje kilkakrotnie podrozowalem samochodem z instalacja LPG, wiec chlopie nie naginaj rzeczywistosci...

btw. ceny w PL musza sie powoli zrownywac z reszta EU bo jesli sie nie myle takie sa wyznaczniki KE, do tego w kraju gdzie ciagle brakuje pieniedzy w budzecie, szukanie dodatkowych srodkow jest normalne...


nie odpowiedziales mi na pytanie o to dlaczego mimo to ze w UK jest nizsza akcyza (wg. twojego wykresu) na LPG niz w PL to mimo wszystko cena litra LPG jest wyzsza niz w PL

Ostro, najpierw jestem "ujaranym dzieciakiem" ;) ( oj bede to ci przypominal ;) - a tak wogole ile ty masz lat ?), a teraz czepiasza sie mojej pisowni, nic nie poradzisz, dla mnie liczy sie przekaz, a nie to jak to jest napisane...specjalnie dla ciebie uzylem przecinkow :* ...
jesli nie zauwazyles uzywam "trzykropka" zamiast kropki i czasami zamisat przecinka...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3042 dnia: Lipca 07, 2008, 16:48:36 pm »
Dobra, sam nigdy nie słyszałem o "żarnie" w fotografii ale nie o to chodzi w tym temacie. Niemniej jako że była tu mowa o korzystaniu z internetu rozśmieszyło mnie to:

 :cool:
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2008, 18:02:10 pm wysłana przez Leenk »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3043 dnia: Lipca 07, 2008, 16:56:03 pm »
Pewnie wielu też nie słyszało o naciąganiu pończochy na obiektyw co było stosowane w fotografii analogowej. Naprawdę aż dziw bierze że ktoś bezgranicznie ufa internetowi. Co zrobić że internetowe nerd'y tylko sieć uznają za najprawdziwsze źródło wiedzy i nie zamierzają się pokusić o rozmowę z profesjonalnym fotografem, który wyprostowałby ich myślenie i amatorska widzę.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3044 dnia: Lipca 07, 2008, 16:57:32 pm »
@LoNdEk, szlag, czytasz czasem, co się do ciebie pisze?

1. Nie jesteś w stanie realnie ocenić, ile samochodów z LPG mija cię na ulicy. Przecież one wyglądają tak samo, jak diesle i benzyniaki, i jeśli nie rzuci ci się w oczy charakterystyczny wlew paliwa (który i tak jest często schowany), nie będziesz wiedział, że to gazik.

2. Jak jedziesz w trasę samochodem na gaz, musisz się do tematu odpowiednio przygotować. W moim mieście (~100k mieszkańców) są trzy punkty tankowania gazu i żaden na 'typowej' stacji benzynowej. Dwa na myjniach i jeden zupełnie niezależnie.

3. Ceny w PL lepiej niech się nie zrównują z cenami na zachodzie, bo narazie zarabiamy kilkakrotnie mniej.

4. Dyrektywy UE nakładają minimalną wysokość akcyzy na LPG, która wynosi 150€ za tonę gazu, podczas gdy u nas od września będzie to 350€.

5. Wpływy do budżetu z LPG w kolejnych latach - straty, straty, straty.



Nie ma co - skuteczne 'szukanie pieniędzy'  :?

@MarcePan - jak wejdę do sklepu odzieżowego i zapytam o swetr, też wszyscy będą wiedzieć o co chodzi. I nie wiem co cię śmieszy w mojej chęci kupienia lustrzanki. Z Zorki 4, na której zjadłem mleczaki, też się pośmiejesz? Swoją drogą o twojej pończosze na obiektywie nawet w wikipedii piszą  8)

Ja z wami panowie kończę, bo równie dobrze mogę grochem o ścianę porzucać.

@Leenk - umarłem  :lol:

Do postu niżej: bo zwyczajnie nie umiesz szukać - http://en.wikipedia.org/wiki/Color_banding

Jeszcze raz do postu niżej, bo ktoś nie potrafi odpuścić: banding jest angielskim słowem, poza tym zagadnieniem z grafiki komputerowej, więc nie dziw się, że go akurat tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Przegl%C4%85d_zagadnie%C5%84_z_zakresu_fotografii nie ma.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2008, 18:57:57 pm wysłana przez Iras »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3045 dnia: Lipca 07, 2008, 18:38:40 pm »
PS. W linku, który gdzieś tam dał Iras odnośnie zagadnień fotografii nie zauważyłem pojęcia banding. Także jak sami widzicie wikipedia i inne takie źródła nie zawsze wyczerpują temat. Na przyszłość radzę mniej ufać internetowi.
Opublikowane: Lipiec 07, 2008, 16:59:19
Do postu niżej: bo zwyczajnie nie umiesz szukać - http://en.wikipedia.org/wiki/Color_banding

Z tego co widzę to Ty masz problemy z szukaniem czegoś w linkach które sam podajesz.

@DEVIL - nie próbowałem - nie wiem.

@MarcePan - http://pl.wikipedia.org/wiki/Przegl%C4%85d_zagadnie%C5%84_z_zakresu_fotografii - zdjęć cie to nie nauczy robić, ale przynajmniej poszerzysz wiedzę.

Pokaż mi gdzie tu jest wzmianka o bandingu. Jak nie znajdziesz to zamilcz chłopaku.
Opublikowane: Lipiec 07, 2008, 18:37:42
Swoją drogą o twojej pończosze na obiektywie nawet w wikipedii piszą  8)

 :lol: Dobrze że napisali bo tak to byś nie wierzył.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3046 dnia: Lipca 07, 2008, 20:39:42 pm »
nie odpowiedziales mi na pytanie o to dlaczego mimo to ze w UK jest nizsza akcyza (wg. twojego wykresu) na LPG niz w PL to mimo wszystko cena litra LPG jest wyzsza niz w PL

bo oni kupują gaz z norwegii, a my wiadomo skąd :)
Opublikowane: Lipiec 07, 2008, 20:38:17
2. Jak jedziesz w trasę samochodem na gaz, musisz się do tematu odpowiednio przygotować. W moim mieście (~100k mieszkańców) są trzy punkty tankowania gazu i żaden na 'typowej' stacji benzynowej. Dwa na myjniach i jeden zupełnie niezależnie.

co nie zmienia faktu, że jak pojedziesz do niemiec czy wb samochodem na LPG to stacji w miastach i większych niż 100 tyś. mieszkańców nie uświadczysz. nieważne czy na myjni, targowisku, czy gdzie tam sobie nie wymyśliś. ich po prostu nie ma.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3047 dnia: Lipca 07, 2008, 21:31:13 pm »
nie odpowiedziales mi na pytanie o to dlaczego mimo to ze w UK jest nizsza akcyza (wg. twojego wykresu) na LPG niz w PL to mimo wszystko cena litra LPG jest wyzsza niz w PL

bo oni kupują gaz z norwegii, a my wiadomo skąd :)
Opublikowane: Lipiec 07, 2008, 20:38:17
2. Jak jedziesz w trasę samochodem na gaz, musisz się do tematu odpowiednio przygotować. W moim mieście (~100k mieszkańców) są trzy punkty tankowania gazu i żaden na 'typowej' stacji benzynowej. Dwa na myjniach i jeden zupełnie niezależnie.

co nie zmienia faktu, że jak pojedziesz do niemiec czy wb samochodem na LPG to stacji w miastach i większych niż 100 tyś. mieszkańców nie uświadczysz. nieważne czy na myjni, targowisku, czy gdzie tam sobie nie wymyśliś. ich po prostu nie ma.


ale Iras wie lepiej...:D


@LoNdEk, szlag, czytasz czasem, co się do ciebie pisze?

tak czasami czytam :D

1. Nie jesteś w stanie realnie ocenić, ile samochodów z LPG mija cię na ulicy. Przecież one wyglądają tak samo, jak diesle i benzyniaki, i jeśli nie rzuci ci się w oczy
charakterystyczny wlew paliwa (który i tak jest często schowany), nie będziesz wiedział, że to gazik.

ale ty jestes w stanie realnie ocenic ile elektrycznych/hybrydowych samochodow jezdzi po Londynie ?? ale zapomnialem ze Iras wie lepiej.... :D


2. Jak jedziesz w trasę samochodem na gaz, musisz się do tematu odpowiednio przygotować. W moim mieście (~100k mieszkańców) są trzy punkty tankowania gazu i żaden na 'typowej' stacji benzynowej. Dwa na myjniach i jeden zupełnie niezależnie.

jak sam napisales, liczba uzytkownikow samochodow z LPG w PL jest najwieksza w europie, wiec nie dziw sie, ze nawet u ciebie w miescinie sa takie stacje, u mnie w PL, pochodze z malej wsi (ok. 500 osob) jest jedna stacja z LPG, a w okregu 30-40km okolo 5-6 stacji na ktorych dostaniesz LPG, w niemczech/wloszech/czechach/UK sa one znacznie trudniej dostepne...
ale Iras wie lepiej...:D

3. Ceny w PL lepiej niech się nie zrównują z cenami na zachodzie, bo narazie zarabiamy kilkakrotnie mniej.

no coz ja tez bym nie chcial wielu rzeczy, ale jesli nie zauwazyles CENY PALIW NA CALYM SWIECIE ROSNA ( a jesli po wyborach prezydenckich dolar umocni sie w stosunku do zlotego to paliwo bedzie jeszcze drozsze), ceny zywnosci ida w gore w PL, ceny mieszkan/domow itp. w PL ida w gore, spada bezrobocie, poprawia sie standard zycia w PL, wiec co za tym idzie i cena gazu idzie w gore...
ale Iras wie lepiej...:D


4. Dyrektywy UE nakładają minimalną wysokość akcyzy na LPG, która wynosi 150€ za tonę gazu, podczas gdy u nas od września będzie to 350€.

odp. patrz wyzej...

5. Wpływy do budżetu z LPG w kolejnych latach - straty, straty, straty.

no coz nie wiem czy jestes takim dobrym ekonowmista, czy naprawde wierzysz takiej propagandowce...wiekszosc ludzi juz sie nauczyla ze jesli chodzi o ceny paliw itp.(czyli przychodow z ich sprzedazy) to nie mozna ich przewidziec nawet na nast. dzien,
ale Iras wie lepiej...:D
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2008, 22:11:30 pm wysłana przez LoNdEk »

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3048 dnia: Lipca 07, 2008, 21:33:21 pm »
: DDDDDDDD
Ale dzis rodzyny leca na forum.

Ciapkas

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3049 dnia: Lipca 07, 2008, 21:37:29 pm »
Odblokowano osiągnięcie 'zabraknie nam miejsca' dla LoNdEk za najdłuższy komentarz.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3050 dnia: Lipca 07, 2008, 21:40:36 pm »
Odblokowano osiągnięcie 'zabraknie nam miejsca' dla LoNdEk za najdłuższy komentarz.
Ta, tylko wszystko po 2 razy. Ale generalnie ma rację imo.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3051 dnia: Lipca 08, 2008, 01:21:53 am »
Cytuj
Nie jesteś w stanie realnie ocenić, ile samochodów z LPG mija cię na ulicy. Przecież one wyglądają tak samo, jak diesle i benzyniaki, i jeśli nie rzuci ci się w oczy charakterystyczny wlew paliwa (który i tak jest często schowany), nie będziesz wiedział, że to gazik.

Ale wierzysz że w PL jest ok. 2 mln samochodów na gaz w takim razie? Bo też możesz zanegować, mówiąc "a jak to policzyli?", może ich jest 6 mln?

Cytuj
Dyrektywy UE nakładają minimalną wysokość akcyzy na LPG, która wynosi 150€ za tonę gazu, podczas gdy u nas od września będzie to 350€.

Cytowałeś już to 3 razy!

Ps- fajna tabelka. Dzielny analityk przekazał ją ludzkości i wrócił do przyszłości.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3052 dnia: Lipca 08, 2008, 10:23:29 am »
Ale wierzysz że w PL jest ok. 2 mln samochodów na gaz w takim razie? Bo też możesz zanegować, mówiąc "a jak to policzyli?", może ich jest 6 mln?

W ten sposób można nawet podważyć, że na świecie żyje 6 miliardów ludzi.

Chyba lepiej przyjąć, że jeśli są podane jakieś liczby, to są one zbliżone do stanu faktycznego.

Cytowałeś już to 3 razy!

Wiem. A LoNdEk nadal wierzy, że Donek podniósł akcyzę, bo UE kazała.



Cytuj
"Rzeczpospolita": Możemy pożegnać się z marzeniem o autostradach na Euro 2012. Gazeta dowiedziała się bowiem o tym, że przez co najmniej półtora roku rząd nie rozpocznie żadnej budowy dofinansowywanej przez Unię Europejską.

Generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad na polecenie Ministra Rozwoju Regionalnego wysłał do wszystkich oddziałów pismo nakazujące wstrzymanie się z wystąpieniem o pozwolenie na budowę dróg współfinansowanych przez Unię. Jak pisze gazeta, polecenie to może dotyczyć całego programu autostrad za który odpowiada państwo.

Wszystko dlatego, że nasze prawo, na podstawie którego dotychczas powstawały drogi i autostrady, jest sprzeczne z normami Unii Europejskiej. Dostosowanie go potrwa wiele miesięcy. Gdybyśmy dalej budowali na obecnych zasadach, Unia mogłaby odmówić współfinansowania tych inwestycji. A tylko na drogowe projekty podstawowe, czyli te, które rząd wskazał jako kluczowe dla infrastruktury kraju, w ciągu najbliższych sześciu lat mamy dostać z UE 36 mld zł. Więcej w "Rzeczpospolitej".

http://wiadomosci.onet.pl/1784452,11,item.html

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3053 dnia: Lipca 08, 2008, 10:29:54 am »
Zamiast ustanawiać dobre prawo PiS przez dwa lata zajmował się czymś zupełnie innym no to teraz mamy problemy z budową autostrad.

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3054 dnia: Lipca 08, 2008, 10:31:34 am »
Zamiast ustanawiać dobre prawo PiS przez dwa lata zajmował się czymś zupełnie innym no to teraz mamy problemy z budową autostrad.

Myślę że nie jest to wina PiSu  :-x

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3055 dnia: Lipca 08, 2008, 10:40:19 am »
To akurat nie jest wina polskiego rządu w ogóle. Te k... z UE najpierw pobudowały sobie piękne autostrady, a później kolejne inwestycje obwarowali przepisami, którym cholernie ciężko jest sprostać. Z resztą tak jest ze wszystkim. Mają ekologiczne elektrownie, to przywalili drakońskie normy emisji CO2, mając centralnie w tyłku, że biedniejszym krajom trudno będzie je spełnić, itp. itd.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3056 dnia: Lipca 08, 2008, 10:47:02 am »
Prędzej wina PiS niż PO. W samym tekście jak byk jest napisane że dostosowywanie nowego prawa trwa wiele miesięcy. Cała sprawa nie pojawia się teraz - jest wynikiem zaniechań dużo wcześniejszych. Co oczywiście nie oznacza że teraz nie należy rozliczać platformersów z tego co z tym fantem zrobią. Jak nie będą robić nic lub mało - powinno im się to słusznie przypomnieć w przyszłych wyborach.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3057 dnia: Lipca 08, 2008, 11:19:32 am »
Cytuj
Wiceminister zostawił szpital z 20 mln zł długu

"Polska - Gazeta Krakowska": Marek Haber został nowym wiceministrem zdrowia. W szpitalu w Suchej Beskidzkiej mówi się, że uciekł z tonącego okrętu.


Marek Haber przez 18 lat kierował szpitalem w Suchej Beskidzkiej, jednak jego tamtejsze dokonania nie rokują dobrze polskiej służbie zdrowia. Szpital ma 20 mln zł długu, z czego 4 mln zł wymaga natychmiastowego zapłacenia - informuje "Polska - Gazeta Krakowska".

http://wiadomosci.onet.pl/2681,1784489,wiceminister_zostawil_szpital_z_20_mln_zl_dlugu,wydarzenie_lokalne.html

Kolejna "perła" w rządzie Słońca Peru?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3058 dnia: Lipca 08, 2008, 11:28:48 am »
Cytuj
W ten sposób można nawet podważyć, że na świecie żyje 6 miliardów ludzi.

Chyba lepiej przyjąć, że jeśli są podane jakieś liczby, to są one zbliżone do stanu faktycznego.

A więc przestań pisać:
Cytuj
Nie jesteś w stanie realnie ocenić, ile samochodów z LPG mija cię na ulicy. Przecież one wyglądają tak samo, jak diesle i benzyniaki


http://wiadomosci.onet.pl/1784480,11,item.html
Mam nadzieję że będzie precedens i bardzo wysoka kara za coś takiego.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3059 dnia: Lipca 08, 2008, 11:32:10 am »
Cytuj
Wiceminister zostawił szpital z 20 mln zł długu

"Polska - Gazeta Krakowska": Marek Haber został nowym wiceministrem zdrowia. W szpitalu w Suchej Beskidzkiej mówi się, że uciekł z tonącego okrętu.


Marek Haber przez 18 lat kierował szpitalem w Suchej Beskidzkiej, jednak jego tamtejsze dokonania nie rokują dobrze polskiej służbie zdrowia. Szpital ma 20 mln zł długu, z czego 4 mln zł wymaga natychmiastowego zapłacenia - informuje "Polska - Gazeta Krakowska".

http://wiadomosci.onet.pl/2681,1784489,wiceminister_zostawil_szpital_z_20_mln_zl_dlugu,wydarzenie_lokalne.html

Kolejna "perła" w rządzie Słońca Peru?

Nom, ewidentna wina PO, które rządzi już od 18 lat. :???: Ręce opadają.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3060 dnia: Lipca 08, 2008, 11:39:14 am »
A ile szpitali nie jest zadłużonych?

Zresztą to chyba i tak lepiej niż wiceminister zdrowia w rządzie PiS który chyba nawet do teraz siedzi w pierdlu za łapówki.   :cool:
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2008, 11:45:27 am wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3061 dnia: Lipca 08, 2008, 11:52:29 am »
@_Music - oczywiście nie widzisz różnicy między luźnymi obserwacjami LoNdKa, a statystykami podpartymi różnego rodzaju danymi? Przecież na ulicy tego nie widać, ale już samo monitorowanie sprzedaży instalacji LPG pozwala realnie ocenić, ile samochodów jeździ na gaz.

PS: W Polsce nie ma prawa precedensowego.

@MarcePan - jeszcze nie wytrzeźwiałeś? To chyba jasne, że chodzi mi o to, że PO wzięło do rządu osobę, która we wcześniejszej pracy zadłużyła prowadzony przez siebie szpital na 20 baniek, a więc kogoś na wskroś niekompetentnego.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3062 dnia: Lipca 08, 2008, 11:54:46 am »
@MarcePan - jeszcze nie wytrzeźwiałeś? To chyba jasne, że chodzi mi o to, że PO wzięło do rządu osobę, która we wcześniejszej pracy zadłużyła prowadzony przez siebie szpital na 20 baniek, a więc kogoś na wskroś niekompetentnego.

Za to nie ma to jak Lepper w rządzie mimo wcześniejszych zapewnień PiSu że absolutnie nie będą wchodzić w układy z przestępcami.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3063 dnia: Lipca 08, 2008, 13:06:32 pm »
@MarcePan - jeszcze nie wytrzeźwiałeś? To chyba jasne, że chodzi mi o to, że PO wzięło do rządu osobę, która we wcześniejszej pracy zadłużyła prowadzony przez siebie szpital na 20 baniek, a więc kogoś na wskroś niekompetentnego.

Za to nie ma to jak Lepper w rządzie mimo wcześniejszych zapewnień PiSu że absolutnie nie będą wchodzić w układy z przestępcami.
Tak i genialny minister sportu, jak mu tam było, Lipiec?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3064 dnia: Lipca 08, 2008, 14:56:48 pm »

@MarcePan - jeszcze nie wytrzeźwiałeś? To chyba jasne, że chodzi mi o to, że PO wzięło do rządu osobę, która we wcześniejszej pracy zadłużyła prowadzony przez siebie szpital na 20 baniek, a więc kogoś na wskroś niekompetentnego.


nie wiem jakie sa dokladne dane, ale z tego co sie caly czas slyszy spora czesc szpitali jest zadluzona...
...dlatego wlasnie jestem calkowicie za prywatyzacja szpitalii, z wielkich panstwowych molochow - stana sie dobrze porsperujacymi komercyjnymi placowkami i NFZ nie bedzie musial juz placic za ich utrzymanie, a jedynie bedzie rozliczal sie za wykonane badania/ zabiegi itp.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3065 dnia: Lipca 08, 2008, 17:20:25 pm »
jak nie NFZ to kto??
ja dziękuję, wolę państwową służbę zdrowia.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3066 dnia: Lipca 08, 2008, 17:27:34 pm »
jak nie NFZ to kto??
ja dziękuję, wolę państwową służbę zdrowia.

w zalozeniach to NFZ ma placic placowom prywatnym za wykonane zabiegi/badania itp. z barkow NFZ spada wtedy caly koszt utrzymania szpitala(utrzymanie budynku, wyplaty dla lekarzy itd.), dla szarego "Kowalskiego" sluzba zdrowia bedzie ciagla "darmowa" ale kto inny ( nie NFZ) bedzie sie nami zajmowal...


btw. na dzien dzisiejszy prawie 1/5 (jedna-piata) szpitali jest w prywatnych rekach! :)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3067 dnia: Lipca 08, 2008, 17:34:09 pm »

btw. na dzien dzisiejszy prawie 1/5 (jedna-piata) szpitali jest w prywatnych rekach! :)

można prosić o źródło??

BTW.
W Polsce najlepiej to się sprywatyzowali lekarze :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3068 dnia: Lipca 08, 2008, 17:42:40 pm »

btw. na dzien dzisiejszy prawie 1/5 (jedna-piata) szpitali jest w prywatnych rekach! :)

można prosić o źródło??

BTW.
W Polsce najlepiej to się sprywatyzowali lekarze :lol:

zrodlo?? -  "mowisz masz" :D

Cytuj
W Polsce zarejestrowane są 742 szpitale, w tym 153 to szpitale niepubliczne.
[/b]

cytat z wypowiedzi pani Minister Zdrowia Ewy Kopacz, a calosc wypowiedzi/raportu znajdziesz tutaj (dodam jeszcze ze raport jest z 06-02-2008:

http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/main/06FD9814



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3069 dnia: Lipca 08, 2008, 17:44:21 pm »
O naiwności! Skoro NFZ miałby płacić tylko za wykonane zabiegi, a Kowalski nie zapłaci za opiekę, to kto wg ciebie pokryje koszty utrzymania szpitali? Żaden prywaciarz raczej w geście społecznym z własnej kieszeni do interesu nie dołoży  :lol:

Swoją drogą obawiam się, że ze szpitalami mogłoby być podobnie jak z różnymi przedsiębiorstwami państwowymi. Większość rozgrabiona i zamknięta, a może 10% dobrze prosperuje dzięki zagranicznym inwestorom.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3070 dnia: Lipca 08, 2008, 17:53:06 pm »
zrodlo?? -  "mowisz masz" :D

Dzięki - miałem dostęp do starszych danych a widzę, że jest postęp znaczny w prywatyzacjach!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3071 dnia: Lipca 08, 2008, 18:01:50 pm »
O naiwności! Skoro NFZ miałby płacić tylko za wykonane zabiegi, a Kowalski nie zapłaci za opiekę, to kto wg ciebie pokryje koszty utrzymania szpitali? Żaden prywaciarz raczej w geście społecznym z własnej kieszeni do interesu nie dołoży  :lol:

Swoją drogą obawiam się, że ze szpitalami mogłoby być podobnie jak z różnymi przedsiębiorstwami państwowymi. Większość rozgrabiona i zamknięta, a może 10% dobrze prosperuje dzięki zagranicznym inwestorom.

aktualnie az 20% szpitali w PL jest w prywatnych rekach i jakos funkcjonuja...NFZ bedzie placil cene taka jak wyznaczy szpital za udzielony zabieg, napewno beda jakies wyznaczniki/cenniki co i jak, ale z tym ze NFZ nie bedzie placil, chodzilo mi raczej o utrzymanie budynku itp. zwroc uwage ze "prywaciaz" bedzie swiadczyl usluge za ktora rozliczy sie z NFZ, i jeszcze jedno, w prywatnych szpitalach zazwyczaj sa zatrudnieni dobrzy menadzerowie, ktorzy tym wszystkim kieruja zeby nie bylo tak jak w panstwowych molochach, ze lekarz jest swietny ale na kierowaniu takiego obiektu sie nie zna...dodatkowym zrodlem napewno beda dla takich prywatnych szzpitali ludzie ktorzy sa gotowi pokryc koszty leczenia/badan z wlasniej kieszeni, a takich nie brakuje, chcacy przyspieszyc cala procedure (juz teraz masa ludzi korzysta z badan w prywatnych gabinetach, bo nie musza stac w kolejkach i lekarz zawsze jakby milszy :) )

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3072 dnia: Lipca 08, 2008, 18:06:55 pm »
aktualnie az 20% szpitali w PL jest w prywatnych rekach i jakos funkcjonuja...

Bo pobierają za leczenie grubą kasę.

Kasa z NFS i dobrze prosperujące szpitale w prywatnych rękach - to nie ma prawa się sprawdzić.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3073 dnia: Lipca 08, 2008, 18:43:15 pm »
aktualnie az 20% szpitali w PL jest w prywatnych rekach i jakos funkcjonuja...

Bo pobierają za leczenie grubą kasę.

Kasa z NFS i dobrze prosperujące szpitale w prywatnych rękach - to nie ma prawa się sprawdzić.

no tak ale zobacz ile dlugow generuja publiczne placowki !?!? i myslisz ze kto za nie placi gruba kase...przeczytaj cala wypowiedz pani Minister Zdrowia, podane sa konkretne liczby i wbrew temu co mowi PiS dla duzej czesci szpitali prywatyzacja jest jedynym ratunkiem no chyba ze wolisz taki scenariusz ze bledy menadzerskie dyrektorow szpitali pokryjemy z budzetu ( czyli za nasze pieniadze)

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/19393,za_oddluzenie_szpitali_zaplaci_budzet_panstwa.html

btw.
w jedrzejowie (woj. swietokrzyskie) nie dawno zostal sprywatyzowany szpital:

http://www.rynekzdrowia.pl/Artykuly/Szpital-w-Jedrzejowie-wydzierzawiony,538.html

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3074 dnia: Lipca 08, 2008, 18:59:12 pm »
Jeśli ci się wydaje, że przyjdzie pan biznesmen, spłaci dług i z prywatnej kieszeni będzie utrzymywał nierentowny szpital...

Szpitale publiczne są jakie są - byle jakie, ale dają gwarancję, że będzie się gdzie za darmo leczyć. Po prywatyzacji może być różnie.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3075 dnia: Lipca 08, 2008, 21:12:52 pm »
Jeśli ci się wydaje, że przyjdzie pan biznesmen, spłaci dług i z prywatnej kieszeni będzie utrzymywał nierentowny szpital...

Szpitale publiczne są jakie są - byle jakie, ale dają gwarancję, że będzie się gdzie za darmo leczyć. Po prywatyzacji może być różnie.

isnieje inna opcja na ktora pewnie panstwo przystanie, mozna oglosic upadlosc takiego zadluzonego szpitala, bo w wiekszosci przypadkow to panstwo jest wierzycielem, przypuszczam ze wlasnie w taki sposob i jeszcze oferujac atrakcyjne dzierzawy panstwo bedzie kusilo prywatnych inwestorow...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3076 dnia: Lipca 08, 2008, 21:22:28 pm »
Znaczy się co? Prywaciarz przejmie szpital, rozkradnie resztę i ogłosi upadłość? Tego się właśnie obawiam.

Mieszkam w Zgierzu k. Łodzi. Kiedyś był to bardzo uprzemysłowiony region. Po prywatyzacji większość fabryk tak właśnie skończyła.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3077 dnia: Lipca 08, 2008, 21:25:42 pm »
Tyle tylko że upadek przemysłu w danym regionie po upadku komuny nie ma wiele wspólnego z prywatyzacją Wręcz przeciwnie - dzięki prywatyzacji dało się cokolwiek uratować.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3078 dnia: Lipca 08, 2008, 21:53:20 pm »
Ale dlaczego wiążesz załamanie przemysłu w moim regionie z upadkiem komunizmu? Mój ojciec pracował w Urzędzie Dozoru Technicznego w Łodzi i miał z łódzkim przemysłem produkcyjnym wiele wspólnego długo po roku 89. Kryzys i upadek fabryk był ściśle powiązany z prywatyzacją i działaniami pana Leszka B. Rozdane za bezcen, rozkradzione, pozamykane - tyle.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3079 dnia: Lipca 08, 2008, 22:46:09 pm »
Znaczy się co? Prywaciarz przejmie szpital, rozkradnie resztę i ogłosi upadłość? Tego się właśnie obawiam.

Mieszkam w Zgierzu k. Łodzi. Kiedyś był to bardzo uprzemysłowiony region. Po prywatyzacji większość fabryk tak właśnie skończyła.


kolo Lodzi fakt czuc problemy i to bardzo, sam czesto bywalem w Tuszynie (jako kierowca na zakupach) wiec wiem jak ilosc handlarzy tekstyliow(glowny przmysl w tym rejonie)...ale akurat powolna degradacja tego terenu zwiazana jest z chinska konkurencja...sam zaczalem uczeszczac do pod Warszawskich, Janek do centrum handlu Chinskiego czy Tureckiego i wierz mi Iras malo to ma zwiazku z prywatyzacja!