Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 657953 razy)

0 użytkowników i 61 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3080 dnia: Lipca 08, 2008, 23:00:14 pm »
Oj LoNdEk... Ja o wielkich fabrykach, a ty o handlarzach tekstyliów.

Fabrykanckiej Łodzi nie ma od lat.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3081 dnia: Lipca 08, 2008, 23:08:43 pm »
Ale dlaczego wiążesz załamanie przemysłu w moim regionie z upadkiem komunizmu? Mój ojciec pracował w Urzędzie Dozoru Technicznego w Łodzi i miał z łódzkim przemysłem produkcyjnym wiele wspólnego długo po roku 89. Kryzys i upadek fabryk był ściśle powiązany z prywatyzacją i działaniami pana Leszka B. Rozdane za bezcen, rozkradzione, pozamykane - tyle.
Ulubiona bzdura skrajnej prawicy - rozkradziony majątek, Balcerowicz musi odejść  itd.

Jedyną opcją uratowania takich regionów przemysłowych była restrukturyzacja i prywatyzacja. Utrzymanie państwa w tych regionach to byłaby prosta droga to wielkiej biedy, stagnacji i bezustannego dokładania do nierentownych i źle zarządzanych firm.

Balcerowicz zastosował ostrą reformę.. Bolesną? Jasne, tylko gdyby nie ona mielibyśmy nadal poziom życia Ukrainy czy innych krajów gdzie nadal są wielkie obszary niby państwowej własności.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3082 dnia: Lipca 08, 2008, 23:24:56 pm »
Ale o jakim uratowaniu mówisz, skoro prywatyzacja zwyczajnie zamordowała przemysłową Łódź? Nie mam zamiaru na ten temat polemizować. Ojciec był przy pogrzebie sporej liczby łódzkich przedsiębiorstw, więc wiadomości mam z pierwszej ręki. W wielu przypadkach wyglądało to tak, że zagraniczny "inwestor" za bezcen przejmował fabryki, ogłaszał upadłość i wywoził na zachód warte wielokrotnie więcej niż suma przejęcia maszyny - bez jakiejkolwiek próby ratowania. Ciężko to nazwać inaczej niż rozkradziony majątek.

W tym momencie wciskasz mi propagandową papkę, a ja wiem, jak prywatyzacja wyglądała w praktyce.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3083 dnia: Lipca 08, 2008, 23:32:18 pm »
Ojciec był przy pogrzebie sporej liczby łódzkich przedsiębiorstw, więc wiadomości mam z pierwszej ręki.

Ooo to tak samo jak ja w przypadku żarna miałem informacje z pierwszej ręki.

Nie rozumiem takiego myślenia odnośnie prywatyzacji. To co, lepiej zostawić tak jak jest i dalej zadłużać szpitale by te brnęły jeszcze mocniej na dno? Nie lepiej stworzyć przyjazne przepisy dla prywatnych przedsiębiorców aby Ci mogli łatwiej i skuteczniej pokierować takimi placówkami?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3084 dnia: Lipca 08, 2008, 23:38:17 pm »
Tylko, że twoje żarno nie istnieje nawet w słowniku języka polskiego, a najlepszym potwierdzeniem moich słów, jest liczba fabryk, która się po prywatyzacji w Łodzi ostała.

Co do szpitali, to przyjazne przepisy nic nie dadzą, kiedy potrzeba pieniędzy. Prywaciarz ich nie dodrukuje, a - Boże uchowaj, żeby szpitale miały podzielić los łódzkich przedsiębiorstw.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3085 dnia: Lipca 08, 2008, 23:40:36 pm »
Nie powołuj się na szanownego Tatę bo osobiste doświadczenia i poglądy nie decydują o prawdzie. Inaczej już dawno dyskusja o żarnie by się skończyła...  też mogę się powołać na masę przykładów z osobistych doświadczeń i co z tego? :cool:

Takie rzeczy o których opowiada Twój Tata się zdarzały? Oczywiście! Nie znaczy to że prywatyzacja nie była konieczna. Czy jest jakiś kraj który odniósł sukces w naszej sytuacji po kilkudziesięciu latach księżycowej gospodarki i który utrzymał wielkie regiony z dominacją własności państwowej? Nie ma.

W jednym się zgadzamy - nie ma raczej sensu polemizować, temat wałkowany od wielu lat i nikt nikogo nie przekonał.  :cool:
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2008, 23:43:23 pm wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3086 dnia: Lipca 08, 2008, 23:50:08 pm »
Potrzeba prywatyzacji może i była, ale nie przeprowadzonej w taki sposób - dla wielu przedsiębiorstw śmiertelnej, na której zarabiali nie ci, którzy powinni.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3087 dnia: Lipca 08, 2008, 23:51:16 pm »
Tylko, że twoje żarno nie istnieje nawet w słowniku języka polskiego...

Tak samo jak nie jest powiedziane czy twoje zakłady i fabryki nadal by prosperowały gdyby ich nie sprywatyzowano i czy ta prywatyzacja nie była konieczna jak pisze Leenk. :cool:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3088 dnia: Lipca 09, 2008, 10:28:04 am »
Cytuj
"Politycy PO są ludźmi słabo rozwiniętymi intelektualnie"

Kolejna wypowiedź na poziomie pana kadłubka Gosiewskiego, pokazujący wysoki stan kultury i szacunku w pisie.
http://wiadomosci.onet.pl/1785384,11,item.html
Co śmieszniejsze- gdy pis rządziło, dostawali identyczne instrukcje.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3089 dnia: Lipca 09, 2008, 10:41:47 am »
Nie ma to jak Pan "Roker Pererio i Artur Borubar". On za to jest wielce rozwinięty. :lol:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3090 dnia: Lipca 09, 2008, 12:05:12 pm »
Iras ale kiedy byla prywatyzacja o ktorej mowisz?? teraz wszyscy wszytkim patrza na rece, a prywatyzacja szpitalii musi zostac zabezpieczona odpowiednimi przepisami/regulacjami, jesli juz dzis sa prywatne szpitale i zarabiaja na siebie to czemu mamy dalej utrzymywac, generujace straty molochy...



btw. Lodz od zawsze slynela wlasnie z przemyslu tekstylnego i wlokienniczego i to wlasnie najbardziej "napedzalo" ten rejon, wiec dziwi mnie twoja wypowiedz:

Oj LoNdEk... Ja o wielkich fabrykach, a ty o handlarzach tekstyliów.

Fabrykanckiej Łodzi nie ma od lat.


a to cos dla ciebie: :D

http://www.polonica.net/Kronika_Wyprzedazy_Polski_3.htm

skrajnie prawicowe poglady...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3091 dnia: Lipca 10, 2008, 11:05:15 am »
ja nie rozumiem dlaczego mielibyśmy prywatyzowac dalej szpitale. jeżeli takowy może sprawnie funkcjonowac w rękach prywatnych to co stoi na przeszkodzie aby tak samo dobrze funkcjonował w rękach państwowcyh? tylko to, że jest państwowy?? lol
ktoś powie, że w prywatnych są menadżerowie i w ogóle, ogóle. to dlaczego nie zatrudnić takiego menadżera do państwowego szpitala?? powinni to wszystko zdecentralizowac, dac pełną władzę nad szpitalami w ręce samorządów, tak aby było jasno określone kto jest odpowiedzialny za szpital (w tym wypadku samorząd) i niech lokalni ludzie robią co mogą, żeby było jak najlepiej. nie rozumiem dlaczego od razu sprzedawac. przecież szpital to nie fabryka, to nie jest biznes. przecież logiczne, że jak NFZ zapłaci tylko za zabiegi i utrzymanie kolesia w szpitalu, to ktoś będzie musiał zapłacic za benzynę do karetek, remonty, nowy sprzęt itp. bez dodatkowych zastrzyków finansowych szpital nie da rady funkcjonowac w rękach prywatnych na takiej zasadzie jak widzimy to teraz (czyli free dla użytkowników).
z prywatyzacją fabryk/zakładów jest troszeczkę inaczej. były takie przypadki, gdzie firmy powychodziły na prostą, były takie, że maszyny pokradziono (ani za jedną, ani za drugą opcję nie odpowiada bezpośrednio balcerowicz, on tylko dał zielone światło dla prywatyzacji, a nie kupował i sprzedawał). gdzie są teraz samorządowcy z łodzi, którzy weryfikowali kompetencje i określali szanse rozwoju danych zakładów po sprzedaży w dane ręce?????takich powinno się pozamykac (ciekawe ile z sianka z tych wywiezionych maszyn poszło na łapówki?),a tym co zrobili prywatyzację książkowo, byly i tacy, powinno się dac kolejne zadania.
niby proste, a jednak nie do końca:P

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3092 dnia: Lipca 10, 2008, 11:35:41 am »
Bo wszystko co jest publiczne, jest zarządzane gorzej i ma ok. 50% mniej wydajności (jeśli strat nie przynosi).
Zbyt idealistycznie do tego podchodzisz- tak powinno być, ale nie jest i można zakładać że nie będzie.


Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3093 dnia: Lipca 10, 2008, 11:42:52 am »
http://wiadomosci.onet.pl/1786155,11,1,1,item.html

Jacek jak zawsze brzytwy się chwyta. :lol:

Co do sprawy prywatyzacji to popieram s00s'a. Zwiększenie roli samorządów + oddanie w ich ręce szpitali, innych lokalnych placówek to najlepsze wyjście. Decentralizacja w tej kwestii jest imo jedynym logicznym rozwiązaniem.
Cytuj
Bo wszystko co jest publiczne, jest zarządzane gorzej i ma ok. 50% mniej wydajności (jeśli strat nie przynosi).
Generalizujesz, zresztą prywaciarz prywaciarzowi nie równy. Widziałem już kilka "zmarnowanych potencjałów" z powodu zbyt małego kapitału.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2008, 11:45:16 am wysłana przez tarniak »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3094 dnia: Lipca 10, 2008, 11:52:06 am »
Ja nie rozumiem, dlaczego nasz rząd traci czas na martwy traktat.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3095 dnia: Lipca 10, 2008, 11:55:27 am »
Cytuj
martwy traktat.
No wiesz, teraz nie wartościuje czy to dobrze czy źle, ale to się jeszcze okaże. :-P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3096 dnia: Lipca 10, 2008, 11:59:16 am »
Dobrze pisze s00s i to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie aby szpitalami zajęły się samorządy. Jak widać po naszym pięknym kraju, samorządy potrafią najlepiej wykorzystać pieniądze z wszelakich dofinansowań czy funduszy.

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3097 dnia: Lipca 10, 2008, 12:11:00 pm »
Bo w co bardziej rozgarniętych okręgach, ludzie wiedzą na kogo głosują, część zna danych ludzi od lat, a że to społeczność lokalna to nikt nie chce bruździć we własnym domu. Poczucie odpowiedzialności też większe, bo nie jest się tylko gadającą głową w TV. 8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3098 dnia: Lipca 10, 2008, 13:39:56 pm »
Miałem napisać to samo, ale dosadniej - lokalnych polityków łatwiej zlinczować  8-)

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3099 dnia: Lipca 10, 2008, 14:12:49 pm »

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3100 dnia: Lipca 10, 2008, 14:34:26 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5442266,Sad__Sprawa_Kiszczaka_umorzona.html

Znowu się mu upiekło. :lol:
łohoho komunisten prędzej przejdą na jasną stronę mocy nizli dostaną wyroki . Wybiórcza zapewne cieszy się z tego faktu .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3101 dnia: Lipca 10, 2008, 14:38:33 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5442266,Sad__Sprawa_Kiszczaka_umorzona.html

Znowu się mu upiekło. :lol:
łohoho komunisten prędzej przejdą na jasną stronę mocy nizli dostaną wyroki . Wybiórcza zapewne cieszy się z tego faktu .
Impreza w 'Pod Baranami' o 19, wpadnij.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3102 dnia: Lipca 12, 2008, 17:06:22 pm »
Miażdżący sondaż dla rządu Donalda Tuska

Cytuj
Ośrodek ABR Opinia, na zlecenie tygodnika "Wprost", przeprowadził sondaż, który miał odpowiedzieć na pytanie: Czy rząd PO-PSL realizuje przedwyborcze obietnice? O wynikach sondażu informuje serwis wprost.pl.

55 procent ankietowanych jest zdania, iż rząd nie realizuje swych wyborczych obietnic, podczas gdy 29 procent uważa, iż gabinet Donalda Tuska w pełni się z nich wywiązuje. 16 procent osób wskazało opcję "Trudno powiedzieć".
 
Sondaż przeprowadzono w grupie właścicieli firm i menedżerów dużych przedsiębiorstw, a więc wśród tych, którzy najczęściej oddawali w ostatnich wyborach głosy na Platformę Obywatelską. Są teraz rozczarowani stopniem realizacji wyborczych obietnic - informuje serwis wprost.pl.

Pełen sondaż w poniedziałkowym wydaniu "Wprost".

http://wiadomosci.onet.pl/1787762,11,item.html

Od Donalda nawet swoi się odwracają  8-)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3103 dnia: Lipca 12, 2008, 18:21:55 pm »
Czemu odwracają? Gdzie jest powiedziane, że się odwracają?
Są rozczarowani, że obietnice nie zostały (w najlepszym wypadku- jeszcze) spełnione.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3104 dnia: Lipca 12, 2008, 20:28:45 pm »
I jednocześnie w niczym nie przekłada się to na upragniony wzrost notowań PiSu. 

Najnowszy sondaż CBOS - PO - 42%, PiS - 18%...  :cool:
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2008, 20:33:27 pm wysłana przez Leenk »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3105 dnia: Lipca 12, 2008, 21:54:14 pm »
PWNED!!! 8-)

Irlandii nie będzie ale kto w to tak naprawdę wierzył? Za to na całe szczęście nie ma już PiS'u u władzy dzięki czemu skończyło się kompromitowanie Polski w oczach całego świata.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3106 dnia: Lipca 12, 2008, 22:06:26 pm »
Czy kompromitowaniem Polski nazywasz walkę o godność, dobro naszego kraju i należne nam miejsce w Europie?

Dla mnie kompromitacja była wtedy, kiedy Donald Tusk chciał zabić "wiecie kogo"  :-?

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3107 dnia: Lipca 12, 2008, 22:16:17 pm »
Czy kompromitowaniem Polski nazywasz walkę o godność, dobro naszego kraju i należne nam miejsce w Europie?

Dla mnie kompromitacja była wtedy, kiedy Donald Tusk chciał zabić "wiecie kogo"  :-?
Dla mnie totalną kompromitacją są wpisy fanatyków pisu. Weź wypomnij jeszcze, że w młodości jarał trawkę. To jest wasz główny oręż w walce z opozycją. Zresztą trudno się wam dziwić, skoro nie posiadacie konkretnych argumentów.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3108 dnia: Lipca 12, 2008, 22:41:55 pm »
No tak, bo sytuacja, kiedy premier RP publicznie mówi, że chciał zabić sędziego piłkarskiego, gdzie informacja poszła w świat i była omawiana przez wszystkie agencje informacyjne, to taki nieznaczący drobiazg. Ty lepiej popatrz na argumenty zwolenników PO - nie zrobili nic, ale dobrze, że odsunęli od władzy nieudolnych Kaczyńskich. Czemu nieudolnych? Bo tak  :-?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3109 dnia: Lipca 12, 2008, 23:32:57 pm »
Szkoda że jednocześnie pomijasz milczeniem fakt jak bardzo często te same agencje informacyjne opisywały jak dziwnym i śmiesznym krajem była Polska przez okres rządów PiSu.

 
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2008, 23:42:13 pm wysłana przez Leenk »

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3110 dnia: Lipca 12, 2008, 23:41:32 pm »
W każdym razie na następne wybory się zwyczajnie nie udam, przestałem ufać każdej partii i nie wierze, że w tym kraju są jeszcze uczciwi politycy mający na celu dobro kraju (a nie dzielenie go jak Kaczyńscy). Poza nielicznymi wyjątkami to świnie u koryta. Szkoda gadać.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3111 dnia: Lipca 13, 2008, 00:18:57 am »
Cytuj
Szkoda że jednocześnie pomijasz milczeniem fakt jak bardzo często te same agencje informacyjne opisywały jak dziwnym i śmiesznym krajem była Polska przez okres rządów PiSu.

Bo wszystkie agencje informacyjne w Polsce i na świecie są w rękach niemców (wrogów Polski od chwili powstania pierwszych granic), lub żydów (wszędzie tam, gdzie niemcy nie pasują), więc przedstawiali kłamliwy obraz Polski.
Jedyne prawdziwe informacje były jedynie w Toruniu, ale ten promień prawdy i mądrości nie dotarł niestety do społeczeństwam i nie został doceniony.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3112 dnia: Lipca 13, 2008, 10:15:16 am »
Dla mnie kompromitacja była wtedy, kiedy Donald Tusk chciał zabić "wiecie kogo"  :-?

Zapewne dlatego Tusk ma ciągle tak duże poparcie wśród Polaków. Bo to swój chłop. W ciemno można stwierdzić że po zagwizdaniu tego karnego Tusk nie był jedynym Polakiem, który chciał wpie...ć temu łysemu oszustowi. Baaa na pewno Donald był wśród większości.

Natomiast taki Jarosław Kaczyński, który mówi o różnych klasach ludzi jest po prostu uważany za zakompleksionego nieudacznika. Te wszystkie stwierdzenia o ludziach wychowanych na podwórkach itp. tylko dobitnie pokazują że ludzie z PiSu uważają się za lepszych od innych. Czy też stwierdzenie "ciemnota to kupi" jednej z czołowych postaci partii PiS. To samo jest z wyborcami PiSu, którzy wszędzie chcą udowadniać że wszystko wiedzą najlepiej a każdy inny jest głupi i nie wie o czym gada. To jest partia zakompleksionych ludzi, którzy znajdują ukojenie identyfikując się ze stylem bycia polityków PiSu. Coś w stylu "My jesteśmy ponad Wami a Wy to ciemna masa i nie wmówicie nam że białe jest białe a czarne jest czarne".

Donek to swojski chłop i dlatego zmiażdżył i miażdży w sondażach tych zakompleksionych ludzików z opozycyjnej partii.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3113 dnia: Lipca 13, 2008, 10:29:39 am »
Donald, jako premier, ma psi obowiązek zachowywać poziom wypowiedzi wyższy, niż 100% pozostałych kibiców piłki nożnej.

Mnie się cały czas wydaje, że to PiS jest partią zwykłych ludzi, a ty mógłbyś sobie darować analizę portretu psychologicznego ich wyborców.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3114 dnia: Lipca 13, 2008, 10:36:20 am »
Donald, jako premier, ma psi obowiązek zachowywać poziom wypowiedzi wyższy, niż 100% pozostałych kibiców piłki nożnej.

O tym właśnie mówię. Według Ciebie kibice piłki nożnej to ktoś gorszy od premiera rządu. Czyli typowe PiSowskie myślenie i rozdzielanie ludzi na klasy wyższe i niższe. Natomiast ja uważam że Donald Tusk wtedy kiedy wszyscy rodacy oglądali mecz Polska - Austria był (jest nadal) takim samym kibicem jak każdy inny obywatel. Dlatego też to właśnie PO odsunęło rząd PiSu i ma się sondażach znacznie lepiej od partii braci Kaczyńskich.

PS. Dobrze że Donek chociaż wie jak nazywają się polscy piłkarze grający w drużynie narodowej. Bo Pan Prezydent ma z tym poważne problemy. ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3115 dnia: Lipca 13, 2008, 11:06:18 am »
Stary, nie kompromituj się! Jeśli uważasz, że Donald Tusk ma prawo wypowiadać się na poziomie przeciętnego kibica piłki nożnej, to nie mamy o czym rozmawiać. Tylko później nie pisz, że to politycy PiS przynoszą nam wstyd.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3116 dnia: Lipca 13, 2008, 11:12:58 am »
Stary, nie kompromituj się! Jeśli uważasz, że Donald Tusk ma prawo wypowiadać się na poziomie przeciętnego kibica piłki nożnej, to nie mamy o czym rozmawiać. Tylko później nie pisz, że to politycy PiS przynoszą nam wstyd.

No tak, to ja się kompromituje. Znowu chcesz pokazać jaki to mądry jesteś? Mądrzejszy od wszystkich? Już nie raz pokazałeś na co Cię stać. Zresztą nadal pokazujesz patrząc na Twój profil.

Czy politycy PiSu przynoszą wstyd? Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie jeśli szef partii rządzącej (za czasów rządu PiSu) nazywa redaktorkę "małpą w czerwonym" czy podaje kwiatki łodygą do góry to niemała kompromitacja. Bracia Kaczyńscy nie są nawet nauczeni jak traktować kobiety. Świadczy o tym nie tylko to co napisałem wcześniej ale również fakt że ksiądz z Torunia może dowolnie obrażać pierwszą damę. Zresztą gdyby politycy PiSu nie przynosili Polsce wstydu to by nadal rządzili a jak jest każdy wie i widzi.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3117 dnia: Lipca 13, 2008, 11:50:24 am »
Kolejny przykład, że posłowie pisu są ponad wszystkimi i takie bzdety jak prawo ich nie dotyczy.
Kurski odmawia przeprosin dla agory bodajże, mimo że przegrał o to sprawe w sądzie.
No ale jeśli prezes kaczor także miał w d**e prowomocny wyrok i nie chciał przeprosić, to nie ma się co dziwić- przykład idzie z góry.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3118 dnia: Lipca 13, 2008, 12:20:04 pm »
Kolejny przykład, że posłowie pisu są ponad wszystkimi i takie bzdety jak prawo ich nie dotyczy.
Kurski odmawia przeprosin dla agory bodajże, mimo że przegrał o to sprawe w sądzie.
No ale jeśli prezes kaczor także miał w d**e prowomocny wyrok i nie chciał przeprosić, to nie ma się co dziwić- przykład idzie z góry.

poprostu daja przyklad obywatelom, ze nalezy miec prawo w d**** ...i tak jak napisal marcepan teraz kazdy moze obrazic pierwsza dame i powolac sie na sprawe z o.ryzykiem, a w zwiazku z tym ze kazdy jest rowny wobec prawa powinno obejsc sie bez sadu (w co watpie)...

btw. Marcepan zapomniales jeszcze o niesmiertelny "spieprzaj dziadu" w sumie to juz wiadomo na kim sie wzoruje Iras obrzucajac wszystkich ( majacych inne poglady) blotem...


hahaha leze :
http://youtube.com/watch?v=DzIc3dLxMaY
Opublikowane: Lipiec 13, 2008, 12:08:30
jeszcze to jest mocne:

http://youtube.com/watch?v=dznHrddHQaI&feature=related

wizyta w czikago:http://youtube.com/watch?v=QVNw2UWVlcI&feature=related
Opublikowane: Lipiec 13, 2008, 12:17:45
a tak premiera kaczynskiego postrzegali zagranica:



Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #3119 dnia: Lipca 13, 2008, 12:40:13 pm »
...i tak jak napisal marcepan teraz kazdy moze obrazic pierwsza dame i powolac sie na sprawe z o.ryzykiem, a w zwiazku z tym ze kazdy jest rowny wobec prawa powinno obejsc sie bez sadu (w co watpie)...

Z urzędu ścigana jest tylko obraza Głowy Państwa. To, że za obrażenie Pani Prezydentowej nie został złożony prywatny pozew przeciw Rydzykowi, nie oznacza, że nie zostanie złożony przeciw każdej innej osobie która się tego dopuści - wolny wybór osoby pokrzywdzonej.

Zamieszczanie filmików z youtube żal komentować. Można tylko ubolewać, że "intelektualne dzieci", które prezentują taki poziom, mają prawo udziału w wyborach.