Autor Wątek: [archiwum] Odp: POLITYKA  (Przeczytany 650928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #880 dnia: Listopada 02, 2007, 13:34:16 pm »
bhehehe, homole jęczą jakby nie wiedzieli ,że w tym kraju nie uznaje się słowa tolerancja . To Polska ludzie  :twisted: 
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #881 dnia: Listopada 02, 2007, 14:51:50 pm »
Gdybyśmy byli częścią Rosji to możnaby się pogodzić z tym faktem (można by i pogodzić się z rządami pisu wtedy), ale że aspirujemy do zachodu i jakąś jego częścią już jesteśmy, to przyrównujmy się do nich, nie do rosjan i białorusinów.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #882 dnia: Listopada 02, 2007, 15:10:13 pm »
Cytuj
Afro-Amerykanie
Tak... w stanach tak bardzo chcą być poprawni i nikogo nie urażać, że staje się to żałosne. Tak samo jak na niewidomych/ślepych mówią visually challenged...  :???:


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #883 dnia: Listopada 02, 2007, 19:26:11 pm »
wkurwiać mnie zaczyna ta moda na to ,że wszyscy powinni być równi i ogólnie żyć w wspólnocie . Takie to piękne , choć tak nie realne . Co ciekawe coraz częściej stawia się mury między mniejszościami etnicznymi . I są efekty. Najmniej barier stawia Europa , która w pewnym momencie obudzi się z ręką w nocniku .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #884 dnia: Listopada 02, 2007, 23:04:08 pm »
wkurwiać mnie zaczyna ta moda
A co mnie to obchodzi? Mnie wku***a ta cała nagonka na homoseksualistów, tak jakby było ich milion w Polsce i lizali się na przystankach.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #885 dnia: Listopada 03, 2007, 07:51:02 am »
Cytuj
wkurwiać mnie zaczyna ta moda na to ,że wszyscy powinni być równi i ogólnie żyć w wspólnocie . Takie to piękne , choć tak nie realne . Co ciekawe coraz częściej stawia się mury między mniejszościami etnicznymi . I są efekty. Najmniej barier stawia Europa , która w pewnym momencie obudzi się z ręką w nocniku .
Buduje się Związek Socjalistycznych Republik Europejskich (ZSRE).

Trochę rozbawiła mnie wypowiedź Kaczyńskiego, że wolność słowa w Polsce teraz (gdy PO obejmie rządy) stała się zagrożona. I  - uwaga, uwaga - on będzie czuwać, żeby do tego nie doszło. Rozumiem, że ktoś może obawiać się, że ten cud gospodarczy się nie zdarzy, a Polska zostanie zaatakowana zbrojnie przez Niemcy, ale o wolność słowa to bym się najmniej martwił.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #886 dnia: Listopada 03, 2007, 09:53:04 am »
Cytuj
A co mnie to obchodzi? Mnie wku***a ta cała nagonka na homoseksualistów, tak jakby było ich milion w Polsce i lizali się na przystankach.
blah , czyli chciałbyś by twój dzieciak chodził do klasy ze spedalonymi kolegami  :twisted:


Co do spraw czysto politycznych , Kaczorek typa nóżką bo jest teraz pozbawiony prawej ręki . Kto teraz będzie negocjował kontrakty i konszakty na boku ?  Lech będzie teraz kładł kłody pod nogi każdemu dobremu projektowi , ktory w jego mniemaniu będzie zbyt uber liberalny . Kabararecik , wbrew zapewnieniom , będzie trwał najlepsze . A pierwsze posiedzenie poprowadzi nie kto inny jak Tadeusz Ross . Znany  w niektórych kręgach jako Zulu Gula  :mrgreen:

''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #887 dnia: Listopada 03, 2007, 12:50:07 pm »
Hehe, no ja padłem jak przeczytałem że ten dziennikarz którego zaczął ścigać sąd za niestawienie się na swoją rozprawę to wg Kaczyńskiego ofiara PO.
Cytuj
Mnie wku***a ta cała nagonka na homoseksualistów, tak jakby było ich milion w Polsce i lizali się na przystankach.
Mnie zawsze śmieszyło jak łatwo wybuchają takie gorące dyskusje m.in. tutaj - akurat przeginki takie jak w Holandii czy Skandynawii nam nie grożą. Nawet nie kwestia prawa czy polityki. Po prostu nie te klimaty, nie te społeczeństwo. 

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #888 dnia: Listopada 03, 2007, 13:07:44 pm »
Cytuj
Lech będzie teraz kładł kłody pod nogi każdemu dobremu projektowi
Zachowujesz się jakby PO tego wcześniej nie robiło. Szczególnie przed wyborami.  :lol:


_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #889 dnia: Listopada 03, 2007, 13:35:09 pm »
Cytuj
Lech będzie teraz kładł kłody pod nogi każdemu dobremu projektowi
Zachowujesz się jakby PO tego wcześniej nie robiło. Szczególnie przed wyborami.  :lol:

Wszystko co pis chciał to przeszło praktycznie, a PO było nawet za CBA, więc kładł najwyżej gałązki pod nogi.

Kurdupel będzie walczył by nie była w Polsce "putinada" i zawłaszczenie mediów- szczyt bezszczelności. Złodziej najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja"- absolutny brak jakiegokolwiek honoru i godność menela spod budki z piwem.
Prezydent niewiele lepszy- łaskawie przyjął przeprosiny od Tuska (za co? Że ten powiedział prawdę? To za prawde trzeba przepraszać?). Mógł chociaż użyć Donald słów "przepraszam pana prezydenta na usługach żydów i jego żonę czarownicę, co jeszcze eutanazji się nie poddała", bo jak wiemy to nie jest obraza prezydenta (by sąd niezawisły w Toruniu).

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #890 dnia: Listopada 03, 2007, 13:44:01 pm »
Cytuj
Lech będzie teraz kładł kłody pod nogi każdemu dobremu projektowi
Zachowujesz się jakby PO tego wcześniej nie robiło. Szczególnie przed wyborami.  :lol:

Jest jednak różnica pomiędzy opozycją, która jest od krytykowania rządu i wytykania mu błędów, a prezydentem, który powinien (jakoś) współpracować z rządem, a mimo to już od samego początku stroi fochy i obraża się na cały świat.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #891 dnia: Listopada 03, 2007, 14:42:50 pm »
Mógł chociaż użyć Donald słów "przepraszam pana prezydenta na usługach żydów i jego żonę czarownicę, co jeszcze eutanazji się nie poddała", bo jak wiemy to nie jest obraza prezydenta (by sąd niezawisły w Toruniu).

Z tego mi się najbardziej śmiać chce. Mamy takiego męskiego Prezydenta co pozwala na obrażanie swojej żony. Zwykły tchórz, który trzepie portkami przed Rydzykiem i jego imperium.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #892 dnia: Listopada 03, 2007, 17:49:24 pm »
Cytuj
Lech będzie teraz kładł kłody pod nogi każdemu dobremu projektowi
Zachowujesz się jakby PO tego wcześniej nie robiło. Szczególnie przed wyborami.  :lol:

Przecież PO jest święte - nie robiło nic złego! Lech w zasadzie też, ale (p)owce już wiedzą, że będzie blokował dobre projekty na złość Doniowi  :lol:

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #893 dnia: Listopada 03, 2007, 19:28:21 pm »
Przecież PO jest święte - nie robiło nic złego!

PO było opozycją.
Ale no tak, wg mentalności PiS opozycja (gdy PiS jest w rządzie) i media powinny jedynie schlebiać rządzącym, a nie ich krytykować i patrzeć na ręce. Gdy krytykują, to znaczy, że *dum dum dum* należą do UKŁADU!

Cytuj
ale (p)owce już wiedzą, że będzie blokował dobre projekty na złość Doniowi

Rząd PO jeszcze nawet nie powstał, ale (PiS)owce już wiedzą, że za rok/2 lata będą nowe wybory oraz że w czasie kadencji rządu PO w Polsce będzie katastrofa (patrz: posty w tym temacie zaraz po wynikach wyborów).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #894 dnia: Listopada 05, 2007, 18:51:18 pm »
PiS już zaczyna robić sobie żarty. Celowe przedłużanie wyboru marszałka Sejmu by uzależnić go od wyborów w Senacie. Ludzie z PiS są na prawdę chorzy na władzę.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #895 dnia: Listopada 06, 2007, 11:10:30 am »
A prezydent przyznał że wolałby inny wynik wyborów.
Parodia ciąg dalszy.
Da się jakoś odwołać prezydencika- IMO to powinna być pierwsza misja PO.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #896 dnia: Listopada 06, 2007, 11:43:49 am »
A prezydent przyznał że wolałby inny wynik wyborów.
Parodia ciąg dalszy.
Jest w tym coś szokującego?

Podobała mi się konferencja Tuska z zagranicznymi dziennikarzami, plusik dla kaczorka.
Zobaczymy co przyniesie spotkanie z prezydentem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #897 dnia: Listopada 06, 2007, 11:56:13 am »
Cytuj
Jest w tym coś szokującego?

Tak.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #898 dnia: Listopada 06, 2007, 13:19:14 pm »
Cytuj
"Ziobro mógłby aresztować 90 proc. opozycji"

Janusz Korwin-Mikke postuluje na swoim blogu ograniczenie immunitetu poselskiego. "Dziś 80% obywateli III RP opowiada się za tym, by zlikwidować immunitet poselski!!!!" – przypomina znany polski polityk.

"Gdyby nie immunitet poselski, to Jarosław Kaczyński już rok temu poprosiłby JE Zbigniewa Ziobrę, by poaresztował odpowiednią liczbę Posłów "opozycji" (na 90% Posłów ciążą wystarczające zarzuty - lub choćby podejrzenia - kryminalne...)" – twierdzi Korwin-Mikke.

"Ja tam bardzo bym się cieszył, gdyby ktoś zlikwidował d***krację. Jednak człowiek opowiadający się za d***kracją i chcący likwidacji immunitetu poselskiego jest politycznym schizofrenikiem" – pisze Korwin-Mikke.

http://wiadomosci.onet.pl/1635956,11,item.html

Słodko  :-)

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #899 dnia: Listopada 06, 2007, 16:57:20 pm »
Korwin-Mikke jest w porządku. Nie dość, że ma zbieżne poglądy z moimi (raczej ja mam zbieżne z jego), wydaje się być uczciwy, jest zabawny i nie boi się mówić o trudnych rzeczach - zawsze ma jakieś zdanie. Nie umywa rąk.

Cytuj
Słodko  :-)
Kolejny sympatyk JKM-a? Poza podatkiem liniowym, to z tego co wyczytałem w tym temacie, masz poglądy zbieżne z jego - na tematy społeczne i ekonomiczne.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #900 dnia: Listopada 06, 2007, 17:04:25 pm »
Podoba mi się to co powiedział, a właściwie napisał na blogu.

Nie jestem jego sympatykiem, ale chciałbym, żeby kiedyś odegrał znaczącą rolę na politycznej scenie.

W przeciwieństwie do dużej grupy polityków ma facet jaja.
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2007, 17:07:46 pm wysłana przez Iras »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #901 dnia: Listopada 06, 2007, 17:20:47 pm »
No, jasne - facet który by chciał zlikwidować demokracje i wsadzić opozycje do pierdla dla Irasa musi mieć "jaja"... potem jeszcze tylko do gazu wszystkich homosiów i mniejszości narodowe i cała władza w ręce Fuhrerka Kaczorka...  :cool:

Słodko, rzeczywiście.  :lol:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #902 dnia: Listopada 06, 2007, 17:32:26 pm »
Cytuj
No, jasne - facet który by chciał zlikwidować demokracje i wsadzić opozycje do pierdla dla Irasa musi mieć "jaja"... potem jeszcze tylko do gazu wszystkich homosiów i mniejszości narodowe i cała władza w ręce Fuhrerka Kaczorka...  :cool:

Słodko, rzeczywiście.  :lol:
Tak wyolbrzymiamy??? No to proszę bardzo - dowalmy podatek 60% dla bogatych, wyłączając z tego sługów ludu rzecz jasna. Homosie rzecz jasna adoptują dzieci, a kobiety sobie usuwają dzieci do 3 miesiąca po urodzeniu. Mordercy siedzą w klimatyzowanych celach z PS3 z full HD. Dzieci w szkole uczymy onanizowania się, zaś katolików poddajemy chłoście.

Czad...

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #903 dnia: Listopada 06, 2007, 17:52:56 pm »
Korwin Mikke od wielu lat ma "genialne" pomysły, efekciarskie i populistyczne tezy przemawiające do naiwniaków. Był szefem Unii Polityki Realnej - czyli partii politycznej nie będącej w stanie nawet wejść do parlamentu. To jest facet z jajami?  :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #904 dnia: Listopada 06, 2007, 17:54:17 pm »
JKM wielki człowiekiem był i będzie. Zawsze zreszta na niego głosowałem (teraz był pierwszy raz kiedy postawilem krzyżyk przy innej parti).
Nawet teraz, kiedy zaprzedał się LPRowi.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #905 dnia: Listopada 06, 2007, 18:04:07 pm »
Cytuj
Korwin Mikke od wielu lat ma "genialne" pomysły, efekciarskie i populistyczne tezy przemawiające do naiwniaków. Był szefem Unii Polityki Realnej - czyli partii politycznej nie będącej w stanie nawet wejść do parlamentu. To jest facet z jajami?  :lol:
A co on poradzi na to, że ludzie wolą puste obietnice. PO już się wycofało z podatku liniowego, to po co w ogóle go obiecywali? Prywatyzacja szpitali - też nie będzie. KRUS zlikwidują - rolnicy będą płacić do ZUS-u, który nie będzie wypłacalny za kilkanaście lat. Gdyby w życie wszedł program UPR, to Polska przez kilka lat miałaby naprawdę ciężko, biedni zapewne ledwo wiązaliby koniec z końcem, ale ostatecznie byłoby dużo lepiej. Teraz gość z małym przedsiębiorstwem płaci 700złotych ZUS-u + podatki. Co mu zostaje? Więcej mają bezrobotni lenie - nic nie robią, ciągną zasiłki i surfują po internecie i codziennie wypożyczają po kilka filmów na DVD i oglądają na swoim 42-calowym telewizorze. To przykład autentyczny. Do tego prowadzi państwo socjalne. Ten co się wypruwa, by rodzinę utrzymać ma gorzej, niż ten co jest wiecznym bezrobotnym. Gdzie lecą ludzie z biednych krajów? Do Szwecji, ciągną zasiłki ile wlezie, ten kraj musi coś zrobić, bo długo tak nie pociągnie. Płaci ogromne zasiłki bezrobotnym muzułmanom (na przykład), z 5 dzieci, którzy pracują na czarno.

Program UPR jest, jak nazwa partii mówi, REALNY i dobry.

Cytuj
JKM wielki człowiekiem był i będzie. Zawsze zreszta na niego głosowałem (teraz był pierwszy raz kiedy postawilem krzyżyk przy innej parti).
Nawet teraz, kiedy zaprzedał się LPRowi.
Na swoim blogu i w Najwyższym Czasie inni UPR-owcy wiele razy poruszali sprawę tej kooperacji. W kilku sprawach program jest zbieżny (raczej był, z Ligi niewiele zostało), a taka współpraca dawała szanse na wejście. Niestety zbyt wielu zwolenników LPR oddało głos na PiS, a UPR na PO ("nie zagłosujemy na LPR"). 
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2007, 18:17:25 pm wysłana przez setezer »

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #906 dnia: Listopada 06, 2007, 18:23:33 pm »
Więcej mają bezrobotni lenie - nic nie robią, ciągną zasiłki i surfują po internecie i codziennie wypożyczają po kilka filmów na DVD i oglądają na swoim 42-calowym telewizorze.
Ktos niezle musi pomagac temu bezrobotnemu, by z 800 zl na miesiac bylo go stac na wypozyczanie filmow, utrzymanie domu, Internet i ten 42 calowy telewizor.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #907 dnia: Listopada 06, 2007, 18:25:55 pm »
Cytuj
Ktos niezle musi pomagac temu bezrobotnemu, by z 800 zl na miesiac bylo go stac na wypozyczanie filmow, utrzymanie domu, Internet i ten 42 calowy telewizor.
Przecież on mieszka z bezrobotną żoną, dorosłymi synami i córką. Oczywiście dzieci zameldowani są gdzieś indziej. Jeden zasiłek idzie na jedzenie, prąd. Drugi na ogrzewanie, ubrania, paliwo. A pozostałe na rozrywki.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #908 dnia: Listopada 06, 2007, 18:48:44 pm »
Tylko że polityk mający nawet najbardziej racjonalne argumenty i genialne poglądy bez umiejętności zdobywania wyborców nic nie znaczy. W sumie bez umiejętności przekonywania do swoich racji nie jest politykiem tylko publicystą - tak jak JKM.  :???:

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #909 dnia: Listopada 06, 2007, 18:51:17 pm »
Cytuj
Przecież on mieszka z bezrobotną żoną, dorosłymi synami i córką. Oczywiście dzieci zameldowani są gdzieś indziej. Jeden zasiłek idzie na jedzenie, prąd. Drugi na ogrzewanie, ubrania, paliwo. A pozostałe na rozrywki.
Z tego, co wiem, to bezrobotny dostaje na miesiac kolo 400paru zlotych do reki. Na terenach z ponad przecietnym bezrobocie dostaja 120%. Uwazasz, ze nawet za 2 tysiace miesiecznie mozna utrzymac 4 osobowa rodzine, miec pieniadze na paliwo, ubrania, ogrzewanie (czyli i dom jednorodzinny; rozumiem, ze to spadek) i 'pozostale rozrywki' - w tym 42-calowy telewizor?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #910 dnia: Listopada 06, 2007, 19:01:21 pm »
Nie wiem, ale oni tak żyją. Nie będę nazwiska pisał, ale jest taka rodzina w Kujawsko-Pomorskim, która żyje w takich "luksusach". Co prawda dom ledwo się trzyma, ale telewizor mają zacny. Nuda im nie doskwiera, głód również, a kompletnie nic nie robią.

Wnioskuję, że są pasożytami, których państwo socjalne utrzymuje, bowiem biednym trzeba pomagać.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #911 dnia: Listopada 06, 2007, 19:03:32 pm »
Przecież Setezer napisał, że dużo z tych bezrobotnych pracuje NA CZARNOOO czyli państwo o tym nie wie i nie płaci od tego podatków i przy tym może też brać zasiłek. Taki jakiś bezrobotny np.l mieszkający przy granicy Niemiec będzie sobie wyjeżdżał dwa trzy razy w tygodniu do Niemiec i zarobi powiedzmy, żę dniówka będzie 200 euro to przez te 4 tygodnie razy 3*200€ to będzie 2400€ kasy Netto od której płaci taki "bezrobotny" zero podatku. (sorka, jeżeli dałem za dużą "dniówkę" [trochę zawyżyłem ale co tam]) Więc takiego "bezrobotnego" stać na filmy i TV 42 cale.

Czytajcie do końca czyjeś wypowiedzi.

svonston

  • Gość
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #912 dnia: Listopada 06, 2007, 19:10:18 pm »
Master_666: Nie mierz wszystkich swoja miara. Przeczytalem do konca, czytalem takze o tym zarabianiu na czarno. Z tego co Setezer pisze, to odnosi sie do Szwecji. Nawet jezeli zarabia na czarno, to ktos wczesniej czy pozniej zainteresuje sie, skad bezrobotny czlowiek ma 42-calowy telewizor.
Poza tym Twoje wyliczenia sa po prostu super. 200 euro dniowki, mowisz? Pozniej cos wspominasz o 4 tygodniach, lecz mnozysz przez 3, wiec w koncu jak? I czemu mnozysz przez dniowke? Chodzilo Ci o to, ze 200 euro zarabia na tydzien? Fajnie. Pozjadales wszystkie rozumy, zawsze masz gdzies do wpieprzenia swoje 3 grosze, zawsze wiesz wszystko najlepiej, a tutaj takie byki. Nieladnie.
Tak naprawde to niewiele zrozumialem z Twoich obliczen, ale przyjmujac, ze ktos zarabia 200 euro na dzien (:lol:), to na tydzien zarabia 1000 euro (5 dni w tygodniu), wiec na miesiac bedzie 4 tysiace euro. Nie przesadzasz? Gdzie znajde taka robote?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #913 dnia: Listopada 06, 2007, 19:15:01 pm »
Dniówka czyli w moim pryzkładzie 200 euro - w tygodniu napisałem że trzy dni pracy czyli przez tydzień zarabia 600 euro i teraz sobie pomnóż to przez ilość tygodni w miesiącu.

Swoją drogą napisałem, że moja "dniówka" jest trochę za wysoka (wielkie przepraszam to TYLKO przykład... Nawet jakby ta dniówka wynosiła 50 euro na dzień to i tak by było na nasze na miesiąc 2400 zł, a to w polskich realiach jest dobra płaca)

A gdzie taką pracę znajdziesz? Np. jako sprzątaczka. Ja płace sprzątaczce 50 zł to w Niemczech pewnie płaci się 50€. (oczywiście za jedno sprzątanie - czyli jeden dzień)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #914 dnia: Listopada 06, 2007, 19:50:01 pm »
Cytuj
W sumie bez umiejętności przekonywania do swoich racji nie jest politykiem tylko publicystą - tak jak JKM.

No niestety- ludzie nie chcą wziąść się w garść i dostać wędki, tylko od razu rybę- przykładów takich jak podał setezer jest mnostwo i to już czasem drugie takie socjalne pokolenie.
to jest bol Polski, taka chora mentalność.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #915 dnia: Listopada 07, 2007, 18:45:38 pm »
Cytuj
KRUS zlikwidują - rolnicy będą płacić do ZUS-u, który nie będzie wypłacalny za kilkanaście lat
drobna poprawka , nie będzie wypłacalny już w 2012 . Doszło do tak dramtycznej sutuacji , że obecni płacący dają na chleb obecnym emerytom  . Sweeeet . Pomyślcie zatem co będzie za 10 -15 , nie w Polsce , na świecie , gdzie urzędy ''zawieszą '' działalność . Nie będzie ani 500 zł renty , ani bandy decydentów . Pozostanie tylko płacz i zgrzytanie zębów .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #916 dnia: Listopada 07, 2007, 20:18:34 pm »
Cytuj
Nie będzie ani 500 zł renty , ani bandy decydentów . Pozostanie tylko płacz i zgrzytanie zębów .

Bedzie- podwyższą podatki, za benzynę zapłacimy 6 zł, ale będzie.


Jarek nakazał pracownikom abw niszczyć dowody i haki zebrane na dziennikarzy i na opozycję- już chyba Lenin był subtelniejszy.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #917 dnia: Listopada 07, 2007, 20:34:16 pm »
apropo benzyny , to jej nie będzie w 2016  :twisted:

To kolejna katastrofa dla wygodniejszej części świata .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #918 dnia: Listopada 07, 2007, 21:23:25 pm »
Hmm?
Z tego co czytałem, zapasów benzyny jest jeszcze na ok. 50 lat ze złóż już odkrytych i używanych. Pozostają jeszcze te nieodkryte. Skąd masz takie dane? 

Tak czy inaczej- świat będzie musiał się przestawić na silniki wodorowe bądź elektryczne- od razu świat będzie piekniejszy :]

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: [archiwum] Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #919 dnia: Listopada 08, 2007, 10:08:02 am »
oglądałem niedawno dokument na Dwójce . Tam podawali takie info .

''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl