Autor Wątek: Nintendo Switch - temat główny  (Przeczytany 212549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1560 dnia: Listopada 09, 2018, 18:03:57 pm »
Też mam takie wrażenie.

Nintendo has ideas on how to expand Switch’s user base without relying on franchise titles, will be announced later
Cytuj
As for any initiatives to expand the Nintendo Switch user base without relying on our franchise titles, we do have a variety of new ideas besides Nintendo Labo. We will announce these at a later time.
https://nintendoeverything.com/nintendo-has-ideas-on-how-to-expand-switchs-user-base-without-relying-on-franchise-titles-will-be-announced-later/

Nintendo: Unrealistic to expect every major game on Switch, but number of titles will increase
https://nintendoeverything.com/nintendo-unrealistic-to-expect-every-major-game-on-switch-but-number-of-titles-will-increase/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1561 dnia: Listopada 09, 2018, 21:50:10 pm »


BotW miało premierę 1,5 roku temu, a Nintendo nadal reklamuje nim Switcha. Trochę to zabawne, ale z drugiej strony widać, jak ważna to była gra dla sukcesu konsoli (i nadal jest, w pełni zasłużenie zresztą).

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1562 dnia: Listopada 11, 2018, 21:49:51 pm »
Dajcie coš ciekawego i mniej mainstreamowego na Switcha. Jakoš brak mi pomyslu..

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1563 dnia: Listopada 12, 2018, 13:30:29 pm »
Grałeś w Hollow Knighta?

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1564 dnia: Listopada 12, 2018, 18:38:09 pm »
Też polecam Hollow Knighta. Znakomita gra. A także SteamWorld Dig 2. Jeśli zaś lubisz strategie turowe, to warto kupić Into the Breach.

Do innych wartych rozważenia indyków na pewno można zaliczyć Celeste, Dead Cells, Owlboy, Iconoclasts i The Messenger. Zależy jednak, co by Cię interesowało.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1565 dnia: Listopada 14, 2018, 15:05:39 pm »
Rumour: PlatinumGames Is Working On Three Switch Titles
Cytuj
According to Nintendo Insider, the developer has a total of three games currently in development for Nintendo Switch. The first, as we've known since last year's Game Awards, is Bayonetta 3. As for the other two titles - take a guess.

The source - LeakyPandy - said Hideki Kamiya is associated with all three projects and two of the games - one of them being Bayonetta - are targeting 2019 releases:

    PlatinumGames has two more games for Switch beside Bayonetta 3... [Hideki] Kamiya is credited in all three of them. Both Bayonetta 3 [and] a second game target 2019.

Earlier this year, both Atsushi Inaba and Hideki Kamiya were throwing around the idea of Wii U title The Wonderful 101 making a comeback on the Switch, and at the time were reportedly in negotiations with Nintendo.

On a separate occasion, Inaba said Platinum had a desire to create and self-publish a brand new IP - with it likely to be a mid-tier release, not a AAA one due to finances at the company.
http://www.nintendolife.com/news/2018/11/rumour_platinumgames_is_working_on_three_switch_titles

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1566 dnia: Listopada 14, 2018, 15:20:46 pm »
Przy jednej z głównych ulic Warszawy.




3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1567 dnia: Listopada 14, 2018, 20:34:55 pm »
Reggie: Pokemon and Smash Bros. pre-sale trends are the best so far for Switch, “brand new surprises” in 2019
Cytuj
As fans start looking forward to 2019, Reggie teased that Nintendo has “brand new surprises that that we haven’t yet shared”. Nintendo is looking to “surprise and delight our fans in ways that they didn’t even think of.”
https://nintendoeverything.com/reggie-pokemon-and-smash-bros-pre-sale-trends-are-the-best-so-far-for-switch-brand-new-surprises-in-2019/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1568 dnia: Listopada 21, 2018, 22:20:26 pm »
3 gry na Switcha za 100 Euro (430 złotych) w Amazonie! Wychodzi ~143 zł za grę! Do wyboru nowości i największe hity!
Cytuj
3 gry za 100 Euro (wliczając wysyłkę i podatki)!

Do wyboru m.in.:

    Sid Meier´s Civilization VI
    Pokémon: Let´s Go, Eevee!
    Super Mario Party
    DIABLO III: Eternal Collection
    Valkyria Chronicles 4 – LE
    Nintendo Labo: Multi-Set
    Starlink Starter Pack
    Octopath Traveler
    Wolfenstein II: The New Colossus
    Dragon Ball FighterZ
    Pokémon Tekken DX
    Mario Kart 8 Deluxe
    Hyrule Warriors Definitive Edition
    Kirby Star Allies

i inne. Dzięki za cynk, pancor!
https://lowcygier.pl/promocje-pudelkowe/3-gry-na-switcha-za-430-zlotych-w-amazonie-wychodzi-143-zl-za-gre-do-wyboru-nowosci-i-najwieksze-hity/

3 gry na Switcha za 70 Euro (300 złotych) w Amazonie! Wychodzi ~100 zł za grę!
Cytuj

3 gry za 70 Euro (wliczając wysyłkę i podatki)!

Do wyboru m.in.:

    FIFA 19
    Dark Souls Remastered
    Dead Cells
    Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
    AoT 2 (based on Attack on Titan)
    South Park Fractured But Whole
    Titan Quest
    Overcooked! 2
    NBA 2K Playgrounds 2
    Fortnite: Deep Freeze Bundle
    Flashback 25th Anniversary
    Victor Vran: Overkill Edition Standard
    Rocket League Collector’s Edition

i inne.
https://lowcygier.pl/promocje-pudelkowe/3-gry-na-switcha-za-70-euro-300-zlotych-w-amazonie-wychodzi-100-zl-za-gre/
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2018, 22:23:25 pm wysłana przez POK »

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1569 dnia: Listopada 27, 2018, 19:35:09 pm »
Nie jestem w temacie, ale w okolicznym lombardzie lezy switch z grami na dysku - mario odyseja, zelda botw, mkart 8 dx i cos jeszcze. Pytanie czy te gry to oznaka pozostawienia czyjegos konta czy gry przypisane sa do konsoli i moge kupic, zrobic jakies tam konto (o ile jest?) i gry zostaja? Tak sie zastanawiam, bo akurat sa najwazniejsze dla mnie gry startowe juz.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1570 dnia: Listopada 27, 2018, 23:44:45 pm »
Z tego, co się orientuję, to gry są przypisane do konta i do konsoli. Czyli jeśli na danym Switchu jest konto z zainstalowanymi grami, to wszystkie konta na tej konsoli mogą grać w ściągniętą zawartość.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1571 dnia: Listopada 28, 2018, 08:13:11 am »
No wlasnie. Bo jezeli moge zalogowac sie na swoje konto i gry pozostana, to z checia kupie zestaw.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1572 dnia: Listopada 28, 2018, 11:55:50 am »
Możesz zalogować się na swoje konto i gry zostaną, spokojna głowa. Tylko ich lepiej nie usuwaj, bo tylko konto które je kupiło może je ponownie pobrać.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1573 dnia: Listopada 28, 2018, 20:57:50 pm »
No to super. Chyba wezme.
Tylko zastanawia mnie jedno - skoro w taki sposob zostaje gra na dysku i inne konto moze uzywac, to czy ktos, kto je zakupil moze na innej konsolce znowu je sciagnac sobie? Bo wychodzilo by na to, ze jak jedna osoba np. ze znajomych kupi gre, to moze zalogowac sie na konsolach innych znajomych, pobrac gre, zainstalowac itd. I wtedy kilka osob gra w jeden raz zakupiona gre. ? :)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1574 dnia: Listopada 28, 2018, 22:54:49 pm »
Może u siebie pobrać i grać na swoim koncie, ale na innych nie chyba, że tę inną konsolę ustawi jako swoją główną.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1575 dnia: Listopada 29, 2018, 07:54:27 am »
Czyli jak na tej konsolce co widzialem mozna grac w te gry, to nie ma co sie obawiac - najwyzej sam wlasciciel konta z ktorego zakupil gry juz ich sobie nie zainstaluje ponownie na innym SW ?

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1576 dnia: Listopada 29, 2018, 17:14:20 pm »
Właściciel może na innym Switchu je zainstalować i w nie grać jeśli zaloguje się na tym innym Swichu na swoje konto. Ale na Ciebie to nie wpłynie.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1577 dnia: Grudnia 30, 2018, 11:51:15 am »
Tak sobie myślę, że Switch ma szansę stać się najlepszą konsolą Nintendo - zarówno pod względem gier, jak i sprzedaży. Połączenie konsoli stacjonarnej z przenośną to był jednak bardzo dobry pomysł. W tych czasach Nintendo już po prostu nie wyrabiało, by robić gry na dwa osobne systemy. Podejrzewam też, że ze względu na sukces konsoli nie będą chcieli szybko jej uśmiercić. Pewnie wyjdzie jakaś edycja "Switch+", z większą mocą i może nieco większym ekranem. Imo następcy nie ma co oczekiwać wcześniej niż w 2023 roku (osobiście stawiam na 2024), więc Switch powinien się doczekać jeszcze jednej dużej Zeldy, Mario i Mario Kart. Może też wyjdzie trochę nowych IP, jak wszystkie główne serie będą odfajkowane. Poza tym można oczekiwać coraz większego zainteresowania ze strony japońskich studiów.

Osobiście zaś najbardziej czekam na zapowiedź Pikmina 4 (gra jest od dawna w produkcji, ale coś się z nią nie śpieszą) oraz Super Mario Maker 2 (jedynka była rewelacyjna, a jeśli dodadzą więcej elementów rozbudowy i nowe style to w ogóle będzie sztos - tylko trochę o sterowanie się martwię). Fajnie byłoby też zobaczyć jakąś pełnoprawną platformówkę z Wario lub inną nieco mniej popularną postacią Nintendo.

A wy co jeszcze chcecie zobaczyć na Switchu i czego oczekujecie od konsoli w przyszłości?

lupinator

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1578 dnia: Grudnia 30, 2018, 23:34:12 pm »
A wy co jeszcze chcecie zobaczyć na Switchu i czego oczekujecie od konsoli w przyszłości?
Więcej różnorodnych gier zamiast podgrzewania i ogrzewania tego co już było.  Na razie nadzieję kładę na Pikminów, Animal Crossing, Pokemony i Metroida, ale nie chciałbym, żeby na tym skończyła się dla mnie konsola, a jest taka możliwość (i pewnie jeszcze remake Zeldy wpadnie). Na razie line-up mnie martwi. Ogólnie myślałem, że topowa popularność konsoli odbije się w grach, ale chyba się na to nie zapowiada.

Ciekawostka - byłem wczoraj w Media Markt zobaczyć po ile mają Smasha i nie mogłem znaleźć działu Nintendo, który zawsze skromnie trzymany był z boku. Myślałem, że już całkiem go zaorali i zapytałem gościa  - okazało się, że teraz Nintendo ma tam na oko jakieś 4-5x więcej miejsca i produktów.

Krzychowaty

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 14-12-2017
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 0
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1579 dnia: Grudnia 31, 2018, 11:43:13 am »
Wiele dobrego słyszałem o Personie, więc chciałbym w końcu w nią zagrać. Po za tym podobają mi się projekty postaci.
Po za tym jeśli Monolith wypuści jakieś nowe Xenoblade, to będę zachwycony :D .

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1580 dnia: Grudnia 31, 2018, 12:12:03 pm »
A wy co jeszcze chcecie zobaczyć na Switchu i czego oczekujecie od konsoli w przyszłości?
Więcej różnorodnych gier zamiast podgrzewania i ogrzewania tego co już było.
Niestety ostatnio bolączka każdej konsoli w pierwszych dwóch latach życia. Prawdę mówiąc nowej, nieodgrzewanej zawartości w tym czasie wyszło chyba więcej, a przynajmniej porównywalnie, co u konkurencji. Exów na pewno więcej.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1581 dnia: Grudnia 31, 2018, 14:53:56 pm »
Akurat Switch ma pewne uzasadnienie dla portów z WiiU, bo masa posiadaczy konsoli (tych obecnych i przyszłych) w nie nigdy nie zagrała, a to znakomite gry. Już na chwilę obecną Switch zdobył dwukrotnie więcej nabywców niż WiiU. Dlatego uważam, że te porty mają sens, choć powinny stanowić tylko dopełnienie line-upu. W tym roku np. kupiłem Hyrule Warriors na Switcha i przy grze spędziłem sporo godzin. Jak ktoś nie grał wcześniej w Bayonettę 2, Donkey Konga czy Captain Toada, to bardzo polecam sprawdzić ich porty na Switcha. To wciąż świetne gry. Nie podoba mi się tylko polityka cenowa Nintendo, które za porty życzy sobie tyle samo lub nawet więcej, niż na WiiU. To akurat jest kpina. O ile takie MK8 czy Hyrule Warriors rozumiem, bo gry oprócz paru nowinek i lepszej grafy dostały jeszcze wszystkie DLC. Ale inne porty to w większości skok na kasę (niby wiadomo, że o to w tym wszystkim chodzi, mogliby jednak chociaż dbać o reputację).

W każdym razie i tak zobaczyłbym z chęcią kilka remasterów na Switchu. Przede wszystkim trylogię Metroid Prime, ale także Super Mario Sunshine i 2 Zeldy z Wii (najlepiej w jednym pakiecie, choć imo nie ma na to szans). No i Metroid: Samus Returns z 3DSa bym chętnie przygarnął na Switchu.

Myślę, że w kolejnych latach nadal będą wychodzić na Switcha porty, ale już w mniejszej częstotliwości niż dotychczas.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1582 dnia: Grudnia 31, 2018, 20:23:32 pm »
rosnij Ninny, rosnij, zdetronizuj Sony. Ku chwale graczom.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1583 dnia: Stycznia 01, 2019, 16:50:07 pm »
Obecnie Nintendo i Sony właściwie nie stanowią dla siebie konkurencji. Świetna sprzedaż Switcha nie przełożyła się na gorszą sprzedaż PS4. O ile Sony i MS ściśle ze sobą rywalizują, tak Nintendo jest gdzieś z boku i idzie własną drogą.


BTW niedługo powinien ukazać się Direct z lineupem na pierwszą połowę roku. W 2018 Direct był 11 stycznia, a w 2017 12 stycznia. Tym razem będzie to pewnie 10 lub 17 stycznia. Wielkich oczekiwań nie mam. Przede wszystkim interesuje mnie data premiery Fire Emblem Three Houses. Liczę jednak na kilka niespodzianek. Metroid Prime 4 się nie spodziewam, ale odświeżona trylogia lub Samus Return byłoby miło zobaczyć. Istnieje też spora szansa na pierwszy trailer z Bayonetty 3.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2019, 16:59:47 pm wysłana przez POK »

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1584 dnia: Stycznia 01, 2019, 18:14:20 pm »
Moje główne życzenie jest raczej nierealne - chciałbym zobaczyć wycofanie się Nintendo z płatnego online, albo rozbudowanie tej usługi do poziomu wartego tych pieniędzy.

Przeglądałem ostatnio swoje gry na Switcha i generalnie jestem zadowolony. Mam coś na każdą okazję i w zasadzie brakuje mi tylko dobrych wyścigów. Pomyśleć, że kupowałem tę konsolę z myślą o tym, że będę ją odpalał raz na pół roku :lol: Ale cieszy mnie jej sukces, bo to daje nadzieję na jeszcze więcej niespodzianek, w które wcześniej nie spodziewałem się zagrać na platformie Nintendo (np. Doom, Civ6, Cities Skyline). Gry 1st party nie wszystkie mnie jarają, przyznaję, ale na te co lepsze czekam, czyli Animal Crossing i nowy Metroid.

Switcha Pro, lub Pro Dock, nieważne jakby to mieli rozwiązać, brałbym od razu. Może mógłbym wtedy zagrać w te wszystkie dobre multiplatformy obecnej generacji i nie musiałbym brać Xboxa lub PS4?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1585 dnia: Stycznia 02, 2019, 07:53:39 am »
Moje główne życzenie jest raczej nierealne - chciałbym zobaczyć wycofanie się Nintendo z płatnego online, albo rozbudowanie tej usługi do poziomu wartego tych pieniędzy.
To drugie jest bardzo realne. Może jeszcze nie przyszłym roku, ale za 2 czy 3 lata już jak najbardziej. Wystarczy, że będą dodawać gry ze Snesa i GBA oraz dadzą jakieś zniżki dla posiadaczy abonamentu. Wtedy te 80 zeta na rok stanie się bardzo dobrym interesem.

Jacek84

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1586 dnia: Stycznia 04, 2019, 17:28:32 pm »
A wy co jeszcze chcecie zobaczyć na Switchu i czego oczekujecie od konsoli w przyszłości?
1. Przeglądarka + ewentualnie aplikacje VOD jeśli przeglądarka miałaby być jakąś zamkniętą biedą od Nintendo. I niech mi tu nikt nie wyjeżdża, że 4 de gaymuurs, bo jak masz coś wielkości małego tabletu i wieziesz to ze sobą, to byś se chociaż chciał tej pieprzonej podstawki użyć i puścić Netflixa. Może być w pełni kompatybilna przeglądarka, bo to co się dało odpalić na hacku z facebookiem było grubo niedopracowane.

2. Mniej tych wszystkich wynalazków typu Labo, nie pykło i podobne wynalazki też nie pykną. Robić gry, bo jak widać po SMBU, to daje pieniążki i sprzedaje system, nie kartony.

3. Mniej przesuwania premier. Ja nie wiem czy oni tam w Nintendo mają w akwarium koia, który w zależności od tego którego robaka zje tak ustawią miesiąc i rok, ale już mnie to denerwuje. Trzymać się TBA jak za dużo rzeczy może się wydupić. Już przestaję powoli wierzyć w nowe SMT w 2019. Pewnie wyjdzie Persona 5, a to pchną na 2020. Jak wyjdzie po prostu port, a nie coś w rodzaju Golden to będę bardzo niezadowolony...
Niech dotrzymają słowa i FE, Poki, Bayo, Animal Crossing w tym roku i może nawet wybaczę to SMT.

4. NINTENDOEKURWOSZOP - przypomina mi to niestety Appstore, które jest jednym z najgorszych miejsc do wyszukiwania czegokolwiek. Działa wolno. Fajnie że dołożyli pare filtrów, ale i tak tagi są nadawane chyba przez zaawansowane AI(c)TM(R), bo pełno tam bzdur. Niech sobie tam będą te wszystkie gry jakości telefonowych gatcha, ale niech da się jakoś te gówna wyfiltrowywać np. z current deals...

5. Virtual Console. Zamiast pchać mi za parę dolków miesięcznie jakieś parenaście gier i online który mam w zadzie, niech sprzedają klasyki ze SNESa i DSa (nierysikowe oczywiście). Setny raz zarobią na tym samym, a ja se fajnie będę klepał w różnie gierki na kanapie.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1587 dnia: Stycznia 04, 2019, 18:12:23 pm »
Co do przesuwania premier, to nie jest tak źle.
Z wymienionych przez Ciebie gier tylko FE miało podaną datę, którą przesunięto. Animal Crossing i Poki od początku miały wyjść w tym roku i pewnie się uda, natomiast ani Bayo, ani SMT nigdy nie miały oficjalnie podanej nawet przybliżonej daty. No i SMT nie jest wydawane przez Nintendo, więc to akurat nie od nich zależy.
Oprócz tego przesunięto jeszcze Yoshiego, ale nie kojarzę innych opóźnionych gier wydawanych przez Nintendo.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Jacek84

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1588 dnia: Stycznia 04, 2019, 20:14:57 pm »
Mówiąc o datach premier chodzi mi generalnie o terminowość. Wymieniłem po prostu tytuły, które chciałbym żeby się trzymały ram, a nie że były w jakikolwiek sposób spóźnione.

Choćby online (z perspektywy dobrze, ale raczej tylko pokazuje, że nawet z przesunięciami popełnili serwis, który zrobiłby mały startup...); FE jak już zauważyliśmy, Dark Souls, DQ, Spyro. To z głowy, tylko rzeczy które mnie interesują.

Nie podoba mi się też nomenklatura, która sugeruje, że to nie "ich wina", bo nie oni wydają. Mimo wszystko nie jestem z żadną z firm produkującą konsole związany magiczną, czerwoną nicią miłości, więc jako konsumenta średnio mnie obchodzi, że jest np. problem z wersją UE supportowaną przez Switcha albo, że na Switcha ciężko się portuje (Spyro). Mówienie, że to "nie od nich zależy" w takich sytuacjach jest naciągane. Kto sprzęt designował? Naprawdę ja nie oczekuję, że zagram w RDR2 na switchu, ale litości - jak słyszę o problemach w portowaniu remastera 7 letniej gry to ciężko o pozytywną reakcję. Dla mnie trochę żena, że nie da się "takich gier" wydać jednoczesnie na Switcha... (https://video.twimg.com/tweet_video/DpER4tiXoAAFdDP.mp4)

A i jeszcze 6 punkt:
Wydanie Wind Wakera HD, choćby cyfrowo. Nie wiem jak można nie chcieć tylu pieniędzy raz jeszcze, tak małym kosztem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2019, 20:25:31 pm wysłana przez tarniak »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1589 dnia: Stycznia 04, 2019, 21:53:08 pm »
Na WiiU było dużo gorzej jeśli chodzi o trzymanie się terminów przez Nintendo, szczególnie w pierwszych dwóch latach życia. Jak devi opanują Switcha i będą na niego równocześnie robić gry, to już nie powinno być tyle opóźnień. Pamiętajmy, że konsola nie jest jeszcze nawet dwa lata na rynku.

Wydanie Wind Wakera HD, choćby cyfrowo. Nie wiem jak można nie chcieć tylu pieniędzy raz jeszcze, tak małym kosztem.
Nintendo stara się chyba trzymać planu - jedna Zelda minimum i maksimum na rok (w 2017 było BotW, w 2018 Hyrule Warriors DX). Jestem pewny, że jakąś Zeldę w tym roku zobaczymy. Może to być port, ale również nowa Zelda 2D. Prędzej czy później jednak tego Wind Wakera pewnie wydadzą, podobnie jak Twilight Princess i Skyward Sword, bo to faktycznie łatwa kasa dla nich. W każdym razie liczę, że tak właśnie będzie. Przykładowy scenariusz:

2019: Zelda 2D
2020: Skyward Sword HD
2021: Zelda 3D (akurat do promowania mocniejszej wersji Switcha)
2022: Wind Waker HD
2023: Twilight Princess HD

Mogą też wydać Wind Wakera i Twilight Princess w jednym paku, z czego bym się bardzo cieszył.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1590 dnia: Stycznia 04, 2019, 21:58:29 pm »
Spoko, że Cię to nie ineresuje, ale tak to wygląda. Tak samo jak z kilkukrotnie przesuwaną premierą Persony 5 - Sony nie miało wiele do gadania.
I tak jak pisałem z gier, opóźnione są tylko Yoshi i FE, i poza tym nie było podanych żadnych dat i ram czasowych przy grach, które wymieniłeś.
Zarówno SMT, Bayo 3 czy na przykład Prime 4 są wyłącznie zapowiedziane, że będą, nic więcej.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2019, 23:31:51 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Jacek84

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1591 dnia: Stycznia 05, 2019, 07:48:51 am »
Dark Souls też nie miał daty? Kurde mnichu, zaraz zaczniesz mi wmawiać, że nie ma problemów z portowaniem na Switcha (pominąłeś temat całkiem)

Cytuj
Zarówno SMT, Bayo 3 czy na przykład Prime 4 są wyłącznie zapowiedziane, że będą, nic więcej.

Praktykę teaserów i mówienia, że "coś będzie kiedyś" to akurat zawsze ganię, niezależnie od platformy/gry. Może nie znam się na rynku gier, ale pracuje w "software housie" i jednak mimo wszystko, da się zaplanować chociaż rok wydania... Nie licząc oczywiście jakiś dramatycznych wydarzeń jak Persona 5, Prey czy gry Blizzard. Development hell to patologia, a nie standard.

Prędzej czy później jednak tego Wind Wakera pewnie wydadzą, podobnie jak Twilight Princess i Skyward Sword, bo to faktycznie łatwa kasa dla nich.
Mimo wszystko, z WW mniej roboty ;). Gra jest gotowa, w HD, porty z Wii będą nieco bardziej problematyczne. Zreszta Wii miało miliony ludzi, a sam zawsze powtarzasz, że porty z Wii U są sensowne, bo mało kto miał. :wink:. Jeszcze jakieś nadzieje na SS można mieć, bo joyconny się sprawdzą na te gimmiki, które wymyślili, ale TP nie sądzę...

Pociesza mnie natomiast, że nikt nie komentuje reszty punktów, więc jest cień szansy, że widzicie jednak parę innych "problemów".
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2019, 07:57:44 am wysłana przez tarniak »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1592 dnia: Stycznia 05, 2019, 12:04:48 pm »
Tarniak, czytaj ze zrozumieniem ;) Odnosiłem się do opóźnień gier wydawanych przez Nintendo, a Dark Souls taką grą nie jest.
Opóźnienie było DS było skandaliczne, zgadzam się w pełni, ale akurat z pierwszej ręki wiem z czego wynikało i trudność w portowaniu to był najmniejszy problem - port na Switcha rozpoczęto dwa lata później niż na PS4 i One, i był robiony bardzo na szybko, Bamco przestrzeliło z datą premiery, zwłaszcza, że studio, które portowało bylo i tak już obciążone.
Też nie przepadam za zapowiadaniem gier "na kiedyś", ale nie można mimo wszystko mówić o opóźnianiu i przesuwaniu.
W przypadku SMT zakładam, że długi development jest spowodowany tym, że to dla Atlusa pierwszy projekt na Unrealu, a bue ich własnych narzędziach.
Mimo wszystko, w szerszej perspektywie, gry na Switcha wychodzą zaskakująco terminowo póki co.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1593 dnia: Stycznia 05, 2019, 12:43:44 pm »
Mimo wszystko, z WW mniej roboty ;). Gra jest gotowa, w HD, porty z Wii będą nieco bardziej problematyczne. Zreszta Wii miało miliony ludzi, a sam zawsze powtarzasz, że porty z Wii U są sensowne, bo mało kto miał. :wink:. Jeszcze jakieś nadzieje na SS można mieć, bo joyconny się sprawdzą na te gimmiki, które wymyślili, ale TP nie sądzę...
Twilight Princess HD zostało wydane na WiiU w 2016. Remaster był chwalony i sam zastanawiałem się, czy nie kupić, ale wolałbym grę na Switchu (możliwość uśpienia konsoli to dla mnie spora zaleta). Zatem mają z tym tyle roboty, co w Wind Wakerem. Wystarczy wynająć jakieś mniejsze studio i z lekką pomocą Nintendo obrobią się w niecały rok. A 2-3 mln na pewno by sprzedali.

Jacek84

  • Gość
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1594 dnia: Stycznia 06, 2019, 09:21:38 am »
Twilight Princess HD zostało wydane na WiiU w 2016
A to nawet nie wiedziałem...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1595 dnia: Stycznia 06, 2019, 11:05:35 am »


Graficznie szału nie ma, ale podnieśli rozdziałkę do 1080p i polepszyli większość tektur. Poza tym dodano nową lokację - serię wyzwań - aktywowaną za pomocą amiibo wilka. Wersja na Switcha pewnie doczekałaby się jeszcze paru usprawnień. Mam nadzieję, że wyjdzie kiedyś.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1596 dnia: Stycznia 06, 2019, 12:06:15 pm »
Ja to bym w najnowszą zelde tak pograł :)



Podnieść Draw distance i bajeczka.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1597 dnia: Stycznia 08, 2019, 17:21:40 pm »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1598 dnia: Stycznia 08, 2019, 17:30:20 pm »
Wrzucałem już do tematu gry ;)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nintendo Switch - temat główny
« Odpowiedź #1599 dnia: Stycznia 08, 2019, 18:00:42 pm »
Ja mam nadzieję, że jutro zapowiedzą na czwartek Direct. Przydałoby się jakieś info odnośnie lineupu na pierwszą połowę roku. Szczególnie na Fire Emblem czekam, z którego na razie widzieliśmy tylko jeden trailer.