Autor Wątek: Sea of Thieves  (Przeczytany 30696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 975
  • Reputacja: 132
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 23, 2018, 16:46:06 pm »
Ciekawe jaki procent graczy gra bo game pass.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pewnie znaczna większość, ja już jutro, a może dzisiaj :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 543
  • Reputacja: 251
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 23, 2018, 21:12:35 pm »
Sea of Thieves nie jest żadnym sztosem, ale z całą pewnością, to bardzo przyjemny w odbiorze tytuł. Samemu gra się w to jako tako. Można pozwiedzać, można się pośmiać. Jednak siłą tej pozycji jest granie z kilkoma kamratami u boku, a tutaj gra spisuje się kozacko. Niektóre akcje są tak soczyste, że można je jeszcze długo opowiadać przy kuflu grogu. A to wszytko w odpowiedniej otoczce, bo szata graficzna jest miła dla oczu. Stylistycznie całość przypomina nieco świetne Dishonored, ale jest tu bardziej kolorowo. Obok tej z Assassin's Creed Origins woda jest najlepszą jaką można w grach wideo podziwiać. Abordaż przy akompaniamencie "Ride of the Valkyries" Ryszarda Wagnera również spisuje się na medal. Ogólnie rzecz biorąc jeżeli ten okręt szybko nie zatonie, a autorzy będą go sukcesywnie rozbudowywać (przydałaby się większa różnorodność), to gra będzie się cieszyła długim życiem. I oby tak było. :yes_anim: Arrr.

Lupi wrzucił stronę temu kilka swoich zrzutów, zatem i ja przedstawię kilka z początku przygody.









Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 25, 2018, 11:01:00 am »
a autorzy będą go sukcesywnie rozbudowywać (przydałaby się większa różnorodność),

Grałem na PC i właśnie nie mogę się doczekać rozwoju tego produktu. Niestety na razie brak mikrotransakcji przez co gra staje się nudna po paru minutach, ale na szczęście Rare już je zapowiedziało. Szkoda jedynie, że ma nie być losowych loot boxów, bo uwielbiam je, a ta pozycja ma idealny potencjał na taki model. Piracka skrzynia z losowym lootem za 10$, a do tego płatny klucz za 5$ - czyż nie można wyobrazić sobie większego funu z gry? Oceny w recenzjach poszybowałyby w górę niczym Falcon Heavy Elona Muska. No niestety musimy obejść się smakiem utraconych możliwości.

Mrocz

  • Gość
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 25, 2018, 21:31:34 pm »
Sea Of Thieves: Xbox One:

Ogólnie rzecz biorąc jeżeli ten okręt szybko nie zatonie, a autorzy będą go sukcesywnie rozbudowywać (przydałaby się większa różnorodność), to gra będzie się cieszyła długim życiem. I oby tak było. :yes_anim: Arrr.

Gry które nie wyszły na Xboxa

Wydać płatne demo za ponad 4 Kazimierze i kilka miesięcy po premierze, gdy gra potaniała o połowę, dodawać zawartość . To nawet zabawne nie jest.

Na tej generacji to rak. Wychodzi dana gra (Battlefront, Destiny, SF V i wiele innych) i za betę płaci się 240zł. Po kilkunastu miesiącach kosztuje niecałe dwa Kazimierze, ale znowu wychodzi jakieś GOTY i prawie pełna cena. Sprzeczać nie ma się co, każdy ma odmienne zdanie.

Zgodzisz się jednak, że SFV na premierę powinien taka zawartość mieć. Byłoby bosko, a tak jest tylko niesmak, który próbują zatrzeć. Szkoda tym bardziej,że SF4 to wg mnie 10/10, a V była jedną z najbardziej oczekiwanych gier i zasadniczo miał być to taki pewniak.

Ja to tak tylko tu zostawię xD xD

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 543
  • Reputacja: 251
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 26, 2018, 11:14:35 am »

Gry które nie wyszły na Xboxa

Wydać płatne demo za ponad 4 Kazimierze i kilka miesięcy po premierze, gdy gra potaniała o połowę, dodawać zawartość . To nawet zabawne nie jest.

Na tej generacji to rak. Wychodzi dana gra (Battlefront, Destiny, SF V i wiele innych) i za betę płaci się 240zł. Po kilkunastu miesiącach kosztuje niecałe dwa Kazimierze, ale znowu wychodzi jakieś GOTY i prawie pełna cena. Sprzeczać nie ma się co, każdy ma odmienne zdanie.

Zgodzisz się jednak, że SFV na premierę powinien taka zawartość mieć. Byłoby bosko, a tak jest tylko niesmak, który próbują zatrzeć. Szkoda tym bardziej,że SF4 to wg mnie 10/10, a V była jedną z najbardziej oczekiwanych gier i zasadniczo miał być to taki pewniak.

Ja to tak tylko tu zostawię xD xD

Tego typu posty (o ile bawią cię drobne złośliwości, a widzę, że tak) umieszczaj sobie w System Wars, a nie rób tu śmietnika.

Niemniej jak już tak bardzo zabiegasz o atencję, to odpowiem, bowiem w przeciwieństwie do ciebie w SoT, oraz całą resztę grałem.

Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy faktem, że kontynuacja wybitnego mordobicia nie ma 3/4 trybów, jakie miał poprzednik, posiada znacznie mniej postaci oraz grami, o których wiadomo przed premierą, że kompletne wydanie kosztuje pół tysiąca, a nowym tytułem, którego cena dla posiadaczy Xbox Game Pass to : bezpłatne, a sama w sobie zawiera sporo grania (bo sam wstęp zajmuje więcej czasu niż bieganie po podstawowych mapach w Battlefront), to cóż zrobisz  :> Zresztą twoja niechęć do tego obozu jest znana. I uwierz, wymienione gry ukazały się na konsoli Xbox.  :)

Wracając bezpośrednio do tematu, zgadzam się z Johnem, że HDR przedstawiony w grze jest jednym z najlepszych, jakie można zobaczyć w grach wideo.


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 236
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 26, 2018, 11:16:14 am »
Tu mi bardziej wygląda nie na niechęc mrocza, a na hipokryzję i wręcz fanbojstwo drugiego użytkownika :)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 26, 2018, 11:18:02 am »
To pozostając bezpośrednio w temacie, co by mydełko upudrowanego lica nie zasłaniało przezroczystego, klarownego przekazu o gierce:


Mrocz

  • Gość
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 26, 2018, 11:21:04 am »
Tu mi bardziej wygląda nie na niechęc mrocza, a na hipokryzję i wręcz fanbojstwo drugiego użytkownika :)

W rzeczy samej :) tu już nie chodzi o to czy Sea Of Thieves to dobra czy zła gra, ale czytając tak stronnicze posty to się człowiek aż łapie za głowe :) i jeszcze robienie ze swojej opinii obiektywnej xD

Hipokryzja na maksa xD

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 543
  • Reputacja: 251
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 26, 2018, 11:48:19 am »
Nie stawiajcie znaku równości pomiędzy "przyzwoita zawartość, mogłoby być więcej" w grze, która jest bezpłatna i pozycjami typu 249zł za bazę + 249zł za to co wycięliśmy.
I platforma, na której dany tytuł hula nie ma nic do znaczenia. Nie twierdzę, że SoT, to wybitna gra, ale pozycja, której spokojnie można dać sumienne 7/10, czy nawet 8/10, bo jednak gra w kilka osób daje frajdę.

Nierzetelny fanboj natomiast tak się zachowuje:



Ja w pełni rozumiem, że nie każdemu się gra podoba, ale sporo 0/10 ukazało się niedługo (kilkadziesiąt min), po tym jak można było w ogóle zagrać....
No i ta wspaniała argumentacja : "Pograłem kilka godzin, całkiem spoko, ale później się znudziło mi 0/10"  :-x

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 236
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 26, 2018, 12:09:47 pm »
w grze, która jest bezpłatna
Sea of Theves nie jest bezpłatne.

Mrocz

  • Gość
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 26, 2018, 12:11:19 pm »
Nie stawiajcie znaku równości pomiędzy "przyzwoita zawartość, mogłoby być więcej" w grze, która jest bezpłatna i pozycjami typu 249zł za bazę + 249zł za to co wycięliśmy

Jak dla mnie to tylko potwierdza że nie masz pojęcia o czym piszesz

A to że łacisz abonament nie znaczy że gra jest za darmo  ;)

https://muve.pl/sklep/xbox-one/przygodowe/sea-of-thieves-xone,413799#

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 543
  • Reputacja: 251
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 26, 2018, 12:38:58 pm »
w grze, która jest bezpłatna
Sea of Theves nie jest bezpłatne.


Nie stawiajcie znaku równości pomiędzy "przyzwoita zawartość, mogłoby być więcej" w grze, która jest bezpłatna i pozycjami typu 249zł za bazę + 249zł za to co wycięliśmy

Jak dla mnie to tylko potwierdza że nie masz pojęcia o czym piszesz

A to że łacisz abonament nie znaczy że gra jest za darmo  ;)



Dobrze. Ja z kolejnymi wypowiedziami tutaj poczekam, aż korsarz Moldar chwyci za stery. Bo widzę, że Mrocz robi sobie tu System Wars, personalne wycieczki, a jak argumentów brak, to bezpłatna gra nie jest bezpłatna, bo trzeba ją kilkanaście min. ściągać, co równoznaczne jest z opłatami za korzystanie z energii elektrycznej i jeszcze trzeba operatora opłacić :)

Tymczasem w sklepie M$ :roll:


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 236
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 26, 2018, 12:46:19 pm »
I za żaden abonament wcześniej nie zapłaciłeś, prawda?

Mrocz

  • Gość
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 26, 2018, 12:47:17 pm »
Rozumiem że samo pudelko kosztuje 249 zł?

Fakt kolekcjonerzy docenią takie wydanie :)

A co do zdjęcia w Windows Store. U mnie wyświetla za 249 zł bo nie płace za gamepass xD

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 26, 2018, 12:51:57 pm »
Bo widzę, że Mrocz robi sobie tu System Wars, personalne wycieczki, a jak argumentów brak
To ja tylko dodam na boku dyskusji, że przyganiał kocioł garnkowi. W niejednym temacie prowokujesz wskazując na podziały systemowe, odnosząc się do nich, a jak już ktoś się odniesie z sensownymi argumentami to sam nabierasz wody w usta i ignorujesz wypowiedzi, być może ze względu na mocny brak czasu, bo kopiuj-wklej między trzema forami tych samych postów samo się nie zrobi. Więcej samokrytyki, użytkowniku.

Mrocz

  • Gość
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 26, 2018, 12:55:42 pm »
BTW.

Tyle z pierdu pierdu Sylvana

„Darmowa gra” pod warunkiem że zapłacisz


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 975
  • Reputacja: 132
Sea of Thieves
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 27, 2018, 20:49:48 pm »



Generalnie z recenzją mam pełną zgodę. Pogram jeszcze w domu w weekend, ale nic gry nie uratuje.

Piękna grafika, świetny gameplay, zerowa zawartość, brak progresu postaci, statku, kompletnie nic w jakieś tam imię balansu co jest bzdurą.

Żadnych kar za śmierć, nawet nie można cudzego statku przejąć.

Nie dziwię się że przed premierą tej gry wrzucili to do gamepassa.

Do zaorania.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2018, 21:06:25 pm wysłana przez Moldar »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 27, 2018, 23:30:37 pm »



Generalnie z recenzją mam pełną zgodę. Pogram jeszcze w domu w weekend, ale nic gry nie uratuje.

Piękna grafika, świetny gameplay, zerowa zawartość, brak progresu postaci, statku, kompletnie nic w jakieś tam imię balansu co jest bzdurą.

Żadnych kar za śmierć, nawet nie można cudzego statku przejąć.

Nie dziwię się że przed premierą tej gry wrzucili to do gamepassa.

Do zaorania.

Wyłączyłem zaraz po drugiej minucie bo typek najzwyczajniej w świecie kłamie, że zapłacił 60 dolców za grę, a jak wiemy Sea of Thieves jest za darmo. Co za żenada ten Angry Joe.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 28, 2018, 22:18:46 pm »
MS: Sea of Thieves is Our 'Fastest-Selling First-Party New IP of This Generation'
Cytuj
Microsoft and Rare have announced more than two million people have played Sea of Thieves in its first week.

The game is also the company's "fastest-selling first-party new IP of this generation" and the "best-selling Microsoft Studios first-party title on Windows 10." This does not include people playing via Xbox Game Pass, according to Aaron Greenberg.
http://www.vgchartz.com/article/275614/ms-sea-of-thieves-is-our-fastest-selling-first-party-new-ip-of-this-generation/

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 28, 2018, 22:36:45 pm »
xD

bojawiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 29-11-2013
  • Wiadomości: 3 321
  • Reputacja: 86
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 30, 2018, 08:30:54 am »
Mając Game Passa nawet nie chce mi się tego instalować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 30, 2018, 10:10:59 am »
Warto sprawdzić, bo sama gra chyba zła nie jest, tylko zawartość dali ubogą i zbyt mało zróżnicowaną.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 821
  • Reputacja: 81
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 30, 2018, 12:37:53 pm »
MS: Sea of Thieves is Our 'Fastest-Selling First-Party New IP of This Generation'
Cytuj
Microsoft and Rare have announced more than two million people have played Sea of Thieves in its first week.

The game is also the company's "fastest-selling first-party new IP of this generation" and the "best-selling Microsoft Studios first-party title on Windows 10." This does not include people playing via Xbox Game Pass, according to Aaron Greenberg.
http://www.vgchartz.com/article/275614/ms-sea-of-thieves-is-our-fastest-selling-first-party-new-ip-of-this-generation/
W tej generacji na konsoli M$ to żaden wyczyn. Z dużych gier AAA to Ryse, Sunset O. i Quantum Break. No to 25% szans.
Sam bym chętnie pograł, ale dla mnie ta gra to xboxowe Gran Turismo Sport. Brak singla, każdą grę dyskredytuje w moich oczach na starcie i tyle.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 543
  • Reputacja: 251
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 03, 2018, 13:07:36 pm »
Warto sprawdzić, bo sama gra chyba zła nie jest, tylko zawartość dali ubogą i zbyt mało zróżnicowaną.

Oczywiście, że nie jest zła. W kilkuosobowej kooperacji gra się przyjemnie. Gra musi mieć coś w sobie skoro w dniu premiery grało ok miliona osób, a kilkadziesiąt godzin później po morzach pływało ponad dwa miliony (!!!!) korsarzy. I co ciekawe, dane te nie obejmują osób, które skorzystały z usługi Xbox Game Pass by grać za darmo/za 29zł bo abonament/4tys zł bo za darmo w abonamencie za 29zł, ale trzeba na czymś grać - niepotrzebne skreślić.  :)

Plus jak spojrzysz na tłicz, bądź mikser, to niemal zawsze SoT jest w czołówce, a jak ustępuje jakiejś grze, to tuzom pokroju PUBG/Fortnite.
Bardzo dobrze opisał grę quaz. W skrócie - śliczna, przyjemna rozgrywka w kooperacji na kilkanaście godzin, a później pustka.


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 975
  • Reputacja: 132
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 03, 2018, 14:03:45 pm »
Sorry sylvan, ale te twoje informacje są albo niesprawdzone, albo masz stare dane.

2 miliony graczem było ogółem, dane nie dotyczące gamepass to tylko " najlepiej sprzedające się nowe ip".

Na twitchu gra regularnie traci i od dawna nie ma jej już w czołówce, aktualnie gdzieś na 20 miejscu, kwestia czasu jak wyleci na dobre, chyba że dodatkami coś tam uratują.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 03, 2018, 15:07:12 pm »
Sylvan przeklejał posty i zapomniał o dacie, dlatego u niego gra dalej jest w czołówce na tłiczu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 543
  • Reputacja: 251
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #66 dnia: Maja 18, 2018, 15:30:53 pm »


The Hungering Deep czyli darmowy dodatek do Sea of Thieves będzie dostępny pod koniec maja. Zaoferuje nowe nagrody, dodatkowe narzędzia, nowych przeciwników, jak i kolejną, potężną istotę atakującą graczy - coś na wzór krakena z podstawowej wersji gry.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 975
  • Reputacja: 132
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 17, 2018, 12:00:26 pm »
Ta gra jest dziwna. Kontentu jak było, tak jest mało. Głównie chodzenie po wyspach i szukanie skarbów. Na początku głównie wysepki z zaznaczonym na mapie X, ale później dochodzą te z zagadkami i trzeba samemu znaleźć skarb. Jakby to była gra bez graczy, to raczej szybko by się odpadło, bo powtarzalność może dobić.

Ale....

Jak tylko widzę, że ktoś gra to od razu wbijam i ta godzinna sesja zmienia się w 4-5 godzin lekko. Dalej szukanie skarbów, ale wszystko na wyższym poziomie. Gra rodzi sporo chorych pomysłów, a to dlatego, że nie ma większych ograniczeń i nie ma neutralnych miejsc. Wszędzie można zginąć i widząc obcy statek, należy zachować ostrożność.

Miałem już kilka dziwnych przygód, z jednym typem zrobiliśmy fort, ale na koniec podziału łupów zabiłem go i zatopiłem mu statek :lol:, więc wszytko dla mnie. Innym razem pozbierałem sporo łupów ale zostałem ostrzelany z fortu i trafiłem na sztorm. Starałem się jak mogłem aby statek przetrwał, ale podczas wylewania wody zajebałem w skałę. Już prawie się ogarnąłem to podpłynął galon i wszystko mi zaje**li :)

Ta niepewność jest praktycznie cały czas, płyniesz oddać skarby, ale nie wiesz czy tam się nikt nie czai i tylko czekają aż podplyniesz.

Graficznie jest pięknie, widoczki mnie za każdym razem rozwalają, sam ocean oczywiście poezja.

Takie gry lubię, nie jest to gra na 5/6, bliżej temu na 4 bądź 3, ale gra się zacnie, zwłaszcza z innymi.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 543
  • Reputacja: 251
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 17, 2018, 15:03:45 pm »
Takie 7/10, które mogło mieć znacznie lepszą średnią, gdyby nie klasyczny dla tej generacji model biznesowy.  :>
Samemu można pobawić się kilka godzin, ale gra rozwija skrzydła w trybie multi.

Możesz do ekipy ppe uderzyć. Do dzisiaj jest tam kilku zapaleńców, którzy grają od premiery świetnie się bawiąc przy tym.
Graficznie racja - śliczna. Pomaga temu styl graficzny i dobrze. Będzie się wolno starzeć ta gra.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 975
  • Reputacja: 132
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 17, 2018, 15:31:43 pm »
No ja z nimi właśnie pływam.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 543
  • Reputacja: 251
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 21, 2018, 13:52:58 pm »


Woda to chyba tylko w Asasynie lepiej wygląda.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 975
  • Reputacja: 132
Sea of Thieves
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 14, 2019, 10:51:58 am »
Ostatni piątek, godzina 20, widzę, że znajomy gra to wbijam na godzinę pograć. Po trzeciej w nocy już spanie wygrało i skończyłem grać :)


Jestem zauroczony tym, że często się pływa na luzie, ale też ciągle trzeba zwracać uwagę na inne statki, bo stracić łup, który się zbierało przez dwie godziny to lekka porażka.

Działo się sporo, gonił nas galeon i męczyliśmy się bez kitu godzinę, ciągła ciężka walka 3vs4 i doszliśmy do wniosku, że trzeba ich jakoś zgubić bo to może trwać i trwać. Jednak udało się, wyskoczyłem z wybuchającą beczką i zakradłem się na statek, odpaliłem pod pokładem i kiedy zaczęli tonąć i chcieli naprawiać, zabiłem dwóch i zatoneli.

Inna akcja, ładujemy skarby na szalupe i widzimy, że płyną w naszą stronę dwa statki. Skarbów od groma i szybka rozkmina co robimy. Odpłynąłem z pustym statkiem aby ich odciągnąć, a jeden na szalupie w drugą stronę ze skarbami. Plan się udał połowicznie bo już byłem blisko szalupy ale oba statki płynęły w moją stronę i się spotkaliśmy obok siebie



Generalnie doszło do tego, że ciągle naprawiając statek odpłynąłem bardzo daleko od szalupy i znajomy został sam, a my we dwójkę gubiliśmy pościg. W końcu się udało i teraz trzeba było się znaleźć. Dodam, że gra w żaden sposób nie zaznacza pozycji dla innych graczy ze statku, trzeba po prostu odnaleźć. No i tak się chwilę szukaliśmy, aż znajomy z szalupy zauważył statek, była noc, więc po żaglach nie mógł poznać czy to faktycznie my, więc trzymał dystans.



(screeny z yt, więc jakość kiepska :))
Jak się rozpoznaliśmy? Robiłem sygnały świetlne lampami na statku i w taki oto sposób się odnaleźliśmy :D

Gra nie wymusza na nas, abyśmy trzymali się razem, można kogoś zostawić na wyspie i płynąć na drugi koniec mapy. I to się czasem przydaje. Mieliśmy statek pościgowy, zatopilismy ich wcześniej, ale udało im się ukryć klucz do fortu. Szukaliśmy go chwilę, aż  się znalazł. Klucz jest bardzo przydatny, bo bardzo szybko można wydobyć sporo skarbów. Chłopaki odpłynęli, a ja zostałem, bo byliśmy pewni, że ekipa wróci po klucz, z myślą, że go nie znaleźliśmy. Nie było naszego statku, więc wszyscy opuścili swój i poszli na wyspę. To ja przy okazji podłączyłem beczkę i znowu mieli po statku :lol:

Inna sytuacja, zaatakował nas kraken i znów decyzja co robimy. Mieliśmy tylko klucz, więc zabrałem go ze sobą i popłynąłem na pobliską wyspę, a chłopaki zostali na statku. Zatoneli, ale klucz uratowany, po 10 minutach przypłynęli po mnie na wyspę i dalej po skarby.

Podczas tej 6-7 godzinnej gry działo się znacznie więcej, można pisać i pisać. Gra nie ma neutralnych miejsc, zabić gracza można wszędzie, jest zupełna dowolność w rozgrywce i to tak mnie wciąga, że szok. To takie właśnie Dayz w innym wydaniu, bajecznie mi się gra :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2019, 15:34:08 pm wysłana przez Moldar »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 14, 2019, 11:57:49 am »
Jak tak czytam to zajebisty temat. Z ekipą, bez znaczników (ostatnio tak gram w gry zupełnie inny poziom, również w komunikacji właśnie) :) No i klimaty pirackie mniam.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 975
  • Reputacja: 132
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 14, 2019, 14:47:05 pm »
Wiadomo, trzeba lubić też nudę, ale podczas wspólnego grania, kiedy ciągle trzeba mieć uwagę, to ja osobiście się odnajduje. No i widoczki też robią swoje, gra po prostu rozwala pod tym względem.



I tak, szukanie się po oceanie, to szukanie punktów odniesienia, używanie kompasu itp. O ile osoby na statku mają mapę i widzą wyspy, tak ktoś poza statkiem, jak właśnie na szalupie, nie widzi nic i ma tylko kompas i lunetę do pomocy :)

To komiczne było jak znajomy się pytał czy to my, a my tylko, że ciężko powiedzieć bo ciemno i tylko próbowałem latarniami mu dawać sygnały, aby miał pewność :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 14, 2019, 14:50:50 pm »
Co się robi ze skarbami i łupami? Jakiś jest ogólny licznik, gdzieś się to transportuje? Jaki jest cel tego wszystkiego?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 975
  • Reputacja: 132
Sea of Thieves
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 14, 2019, 14:56:54 pm »
Sprzedajesz w punktach, za to reputacje i hajs dostajesz. Na dobrą sprawę sam z tym niewiele robię, bo jak wbijam to na losowo robimy pewne rzeczy. Najlepsze są misje z zagadkami, stan pod kamieniem, zrób kilka kroków i takie tam, jest fun, bo jak pisałem, ciągle ktoś się może czaić w pobliżu. :lol:

Gra zawartością nie grzeszy, ale to właśnie gracze tworzą ten tytuł. Ostatnio mgłę dodali i przyznam, że przejebane jak tak płyniemy dosyć szybko i nagle skały i tylko " o kur**, kur**, dawaj w lewo".

Istotna jest współpraca, to nie sterowanie jak statkiem w assasinie. Jeden steruje, drugi rozwija czy zwija żagle, trzeba je ustawiać zgodnie z wiatrem jak chcemy płynąć szybciej, jak statek przecieka, to trzeba wylewać wodę i latać dziury. Jak chcemy zrobić abordaz to najlepiej wskoczyć na statek i opuścić kotwicę, bo podnoszenie jej trochę trwa, zwłaszcza na większych statkach. Połączenie tego wszystkiego mnie osobiście daje świetny gameplay, bo dużo trzeba się nakombinować aby wygrywać potyczki z innymi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2019, 15:06:15 pm wysłana przez Moldar »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 14, 2019, 15:04:15 pm »
No właśnie też się zastanawiałem, czy za te skarby są jakieś wymierne korzyści. Bo jeśli nie, to taka trochę bez celu gra (choć w sumie większość online taka jest). Miło jednak się czyta o takich akcjach :)

Niech ulepszają grę i na kolejnego Xa wydadzą dwójkę, to może nawet się skuszę i trochę zagram, choć ogólnie nie przepadam za tytułami online (zbyt czasochłonne).

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 975
  • Reputacja: 132
Sea of Thieves
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 14, 2019, 15:08:12 pm »
Korzyści są bardzo minimalne, jakieś ciuchy i takie tam. Każdy ma takie same szanse od samego początku i nie ma lepszych statystyk postaci, broni czy statku. Oto w tej grze chodzi, wrzucają cię na mapę i baw się.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 25, 2019, 08:04:59 am »
https://seaofthieveshub.com/blog/sea-of-thieves-mega-update-details-include-arena-fishing-and-more/

Cytuj
From the trailer released and other information gathered, the Anniversary Update includes three major releases:

The Arena – Sea of Thieves’ dedicated PvP mode
Tall Tales – Shores of Gold – a revamp of the quest system that delivers story-driven Voyages based in the lore of the game
The Hunter’s Call – a new Trading Company that introduces long-awaited features like fishing and cooking


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 543
  • Reputacja: 251
Odp: Sea of Thieves
« Odpowiedź #79 dnia: Października 01, 2019, 18:46:06 pm »


Tajemnice niczym w Soulsach  :P