Autor Wątek: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum  (Przeczytany 33620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 23, 2019, 16:14:35 pm »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 24, 2019, 13:15:49 pm »
Odklejone.

Co do PSX Extreme, to udało mi się odkopać bodaj 4 numery w których o GameOnly jest mowa - raz strona dostała nawet nagrodę Extremy dla najlepszej strony (2005 rok?). Podrzucę któregoś dnia, bo jeszcze chcę przejrzeć resztę numerów. Na tej podstawie znalazłem też inne archiwalne adresy strony (niestety nie pod każdym web.archive.org utrwaliło stronę) i stąd moje przypuszczenie, że GameWare i PS2 Only połączyły się między końcem lipca a początkiem sierpnia 2001 roku. Na GO nie ma newsów młodszych niż sierpień, na GameWare i PS2 Only nowszych niż początek lipca - a reszty pomiędzy brakuje.

@Mateo - chodzi o ten wygląd ?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2019, 13:18:45 pm wysłana przez gnysek »

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 28, 2019, 06:26:56 am »
@Mateo - chodzi o ten wygląd ?

O kurczaki, kiedy to było. Aż łezka się w oku kręci na widok "starego" forum  :)

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 28, 2019, 11:58:39 am »
To musiało być jakieś... 850 tysięcy postów temu ?

Dokonuję jeszcze ostatnich walk z linkami na nowej stronie (żeby np. nie dało się wejść w news używając urla /recenzja/xxx i na odwrót) i z połączeniem forum-strona (działają avatary i komentarze, nie działa jeszcze edycja komentarzy), oraz wyświetlaniem newsów z gameonly na ps-plus.pl / gameswithgold.pl / n-switch.pl (czyli na odwrót niż teraz). Jak się z tym uporam, a mam nadzieję w ciągu 3-4 wieczorów, to podmieniam stronę główną i można uznać, że strona wróciła. Redakcję zacznę jednak uzupełniać dopiero w drugiej połowie lipca, niech to wszystko zacznie bez błędów działać i żeby wstydu jakiegoś nie było, poza tym jeszcze chcę dodać encyklopedię gier, żeby móc linkować newsy z tytułami i można było łatwo przejrzeć poprzednie newsy o danej grze (i redaktorom to też się przyda, żeby się nie duplikować o czymś, co już dwa dni wcześniej napisali i zapomnieli).

Na forum raczej większych zmian na razie nie będzie, jak zapowiedzą next-geny to dorobi się odpowiednie kategorie. Myślę jedynie nad zakupem tej paczki: https://www.smfpacks.com/conversationsmod/ - pozwala na "wątkowanie" prywatnych wiadomości, jak tematy na forum, co mnie zawsze wkurzało w SMF. Co prawda to aż ~75zł, więc jeszcze poczekam z tym chyba z miesiąc czy dwa, aż się strona bardziej rozkręci.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 28, 2019, 13:32:55 pm »
Pamiętam ten wygląd strony jeszcze, masakra  :cry_anim:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 28, 2019, 14:43:39 pm »
Myślę jedynie nad zakupem tej paczki: https://www.smfpacks.com/conversationsmod/ - pozwala na "wątkowanie" prywatnych wiadomości, jak tematy na forum, co mnie zawsze wkurzało w SMF. Co prawda to aż ~75zł, więc jeszcze poczekam z tym chyba z miesiąc czy dwa, aż się strona bardziej rozkręci.
Lepiej poczekaj, bo z tym rozkręceniem to różnie może jeszcze być ;)

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 28, 2019, 17:24:03 pm »
Nie no, poziom minimum tego co ma ps-plus.pl to osiągniemy, skoro tamta strona będzie linkowała newsy do GO. Trochę tam ludzi wchodzi. W sumie bez tego bym się nie podejmował zadania.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 02, 2019, 08:46:31 am »
Cześć gnysek,

Jeżeli potrzebujesz pomocy w kodowaniu albo radakcyjnie, daj znać na priv :)

Chętnie pomogę po godzinach w ożywieniu marki.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 02, 2019, 09:57:19 am »
No i na GO nie będzie seriali i filmów jak na PPE, tym chciałbym się wyróżnić.




cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 02, 2019, 12:55:47 pm »
PRZECIEŻ WIEDŹMIN TO TEŻ GRA !!!!1!1!11!!!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 02, 2019, 14:16:05 pm »
Jakbyś przeczytał pierwszą linijkę newsa to byś wiedział, ze dla filmów związanych z grami jest wyjątek. Trudno, żebym pominął film Uncharted czy Metal Gear na stronie z grami, skoro to temat akurat ściśle związany. O butach Nike czy innego Reeboka z Dragon Ballem czy innymi Pokemonami też można czasem dać newsa, mimo, że nie zamieniamy się w blog modowy :)

Generalnie mam teraz dylemat, czy jeszcze siedzieć nad encyklopedią/bazą gier, czy już odpalać nową stronę, bo jest praktycznie gotowa (trochę jeszcze na komórkach jest poprawek w wyglądzie, ale to już mógłbym codziennie po prostu aktualizować).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 02, 2019, 14:21:38 pm »
Jakbyś przeczytał pierwszą linijkę newsa to byś wiedział, ze dla filmów związanych z grami jest wyjątek. Trudno, żebym pominął film Uncharted czy Metal Gear na stronie z grami, skoro to temat akurat ściśle związany. O butach Nike czy innego Reeboka z Dragon Ballem czy innymi Pokemonami też można czasem dać newsa, mimo, że nie zamieniamy się w blog modowy :)

Generalnie mam teraz dylemat, czy jeszcze siedzieć nad encyklopedią/bazą gier, czy już odpalać nową stronę, bo jest praktycznie gotowa (trochę jeszcze na komórkach jest poprawek w wyglądzie, ale to już mógłbym codziennie po prostu aktualizować).
Moze i przeczytalbym pierwsza linijke newsa, jakby ten byl na gameonly. Niestety linki nadal przekierowują do jakiegoś zewnętrznego serwisu na który nie chcę wchodzić, bo jest cały zawalony reklamami lub prośbami o wyłączenie adblocka i wygląda podejrzanie.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 02, 2019, 15:19:22 pm »
Ale jesteś marudny...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 02, 2019, 15:22:12 pm »
¯\_(ツ)_/¯

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 08, 2019, 16:02:35 pm »
Widzę, że kolejnym krokiem ku poprawie stanu rzeczy na GO jest zabranie jedynemu adminowi który w jakikolwiek sposób dbał o to forum przes ostatnie kilka lat (tak, Conker placil, ale chyba nawet tutaj nie zaglądał) żeby to wszystko jakkolwiek jeszcze trzymało się kupy wszystkich uprawnień administratora. Bez pytania o nic, bez konsultacji, bez nawet zwyklego dzięki, ale już Cię tutaj nie chcemy. Nie wiem czy to foch o to, że skrytykowałem otwarcie pewne decyzje, bo jestem marudą czy co, ale to jednak troszke nie fair. Troche szkoda, jednak ponad 10 lat i 30k postow.

PS. Prosze tez o zabranie uprawnien moderatorskich w takiej sytuacji.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 08, 2019, 16:35:45 pm »
wszystkich uprawnień administratora.

Nie da się ustawić części uprawnień administratora z tego co widzę, stąd taka decyzja. Poza tym rozumiem, ze potrzebowałeś dostępu np. do tworzenia kopii bazy danych, czy możliwości instalacji nowych styli i rozszerzeń ? Jak dla mnie, status "Administrator" jest jasny - osoba która ma dostęp do wszystkiego, w tym do serwera. I np. Maciej aka Mr_Zombie taki dostęp miał, bo robił zmiany w kodzie, ja też.

Gdybym się obraził, to zabierałbym wszystkie uprawnienia - naprawdę chcemy się bawić w wysyłanie pocztą "Umowy powierzenia danych osobowych" przez to, jakie panel dawał opcje? Takie są niestety dzisiaj obowiązki jak masz dostęp do bazy, więc stąd taka decyzja - to nie jest żadna degradacja. GO akurat ze względu na swoje luzactwo nigdy jakoś nie podchodziło do takich prawnych aspektów, no ale z racji, że zawodowo pracuję w branży IT i co chwila takie papierologie są do wypełniania z każdym z klientów, to chyba lepsza opcja niż podpisywanie umów i przesyłanie np. skanu dowodu ? Ja np. musiałem taką umowę z hostingiem z którego korzystamy zawrzeć i ona mnie zobowiązuje wtedy z wami też podpisać taką umowę. Przypomnij sobie kto mi skasował wczesniej jeden z postów bo RODO, "Bez pytania o nic, bez konsultacji"... Ktoś z osób z dostępem do admina skasował jedno z subforów które dodałem kilkanaście dni temu, też bez konsultacji, jeśli już się licytujemy. A przecież można wysłać PW albo napisać na forum redaktorskim.

Tak więc, dwoje z aktywnych adminów zostawiłem nadal z opcją moderowania, bo nie mam przeciwwskazań, żeby robiły to dalej, ale niekoniecznie chciałbym dawać dostęp do bazy i tu nie było o czym dyskutować. Kilka osób które już od jakiegoś czasu się nie logują (jak wspomniany Mr_Zombie, czy Conker, który mi przecież powierzył stronę) w ogóle straciło takie uprawnienia - więc naprawdę, nie ma się co obrażać, nie wiem czemu odbierasz to jako jakąś ujmę. Skoro nadal masz uprawnienia do moderacji, to gdzie to oznacza "już Cię tutaj nie chcemy" ? Ewidentnie masz jakieś dziwne nastawienie wobec mnie, a jak rok temu się odzywałeś w sprawie reaktywacji forum/strony, odniosłem zupełnie inne wrażenie. Naprawdę, jedyny powód tej zmiany to uprawnienia do robienia kopii bazy danych i wgrywania plików.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2019, 16:38:20 pm wysłana przez gnysek »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 08, 2019, 23:06:07 pm »
Moim zdaniem zabrakło trochę więcej rozmowy z użytkownikami, którzy jednak to forum utrzymywali przez te wszystkie czasy i kiedy przez te ostatnie lata kompletnie ciebie gnysek tutaj nie było. Ba, gdyby nie chłopaki, boty już dawno by zaorały spamem to forum, A internet już dawno by blokował stronę jako niebezpieczną.

Spoko, że coś tam próbujesz, ale na krytykę jedno piszesz na forum, drugie ciśniesz na Twitterze, niestety pokazuje to trochę "profesjonalizm" z twojej strony.  Niestety, imo spaliłeś się mocno na starcie.

Co do reklam, każdy widział twoje psplus i jeżeli mam być szczery, to wygląda to jak strona do wyciągania danych osobowych.

Życzę powodzenia, ale musisz zmienić imo podejście.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2019, 23:08:18 pm wysłana przez Moldar »

Mrocz

  • Gość
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 08, 2019, 23:20:20 pm »
Jak piszą koledzy wyżej. Cała akcja na twiterze mocno słaba. Naprawdę budzi to mocny niesmak.

Do tego daruj se zakładanie multikont żeby symulować ruch na forum. Ten cały "plejstejszyn" który to nagle pojawił się na stronie. I pierwsze co to napisał w twoim temacie który ma iść na stronię... trochę to dziecinne zachowanie, a chyba każdy głupi widzi że to nie jest prawdziwy użytkownik.

W ogóle ciekawa metafora... Kojarzy mi się z taktyką EA w świecie gier. Pierwsze co to zabrałeś się za monetyzację i obietnice zamiast zadbać o stronę merytoryczną i odbiorców tej strony. To jest niestety krótkowzroczna taktyka. Twoje poprzednie strony od dawna są przeze mnie unikane właśnie przez poziom reklam powodujący nieczytelność strony.


Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 09, 2019, 00:30:33 am »
Kurfa, bohaterowie wielkiej wojny ojczyźnianej się zebrali i narzekają, bo komuś się chce. Każdy mógł sam uderzyć do Conkera i próbować przejąć stronę, a teraz widzę dupe trochę ściska. Bo to od początku wcale nie wygląda na konstruktywna krytykę, ale zwykłą, staropolską zawiść.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 09, 2019, 01:03:17 am »
Dzięki Szymku, ująłeś w dwóch zdaniach to o co miałem na myśli wylewając dziś mój żal poza forum. Jak napisałem recenzje, czy zapodalem temat żeby wciągnąć forum w dyskusję która trafi na front, to pies z kulawą nogą się nie zainteresował, żeby konstruktywnie odpowiedzieć. Ale jak zaingerowałem w cokolwiek na forum, to od razu właśnie są głosy i to w 90% protestów.
Jak dodałem subforum o next-genach w trakcie E3 to ktoś usunął. A to chyba tylko admini mogą. Nawet jak przestawiłem domyślny styl forum na to co mr_zombie 7 lat temu nakodzil to też złe, chociaż to nawet nie moja zmiana tak naprawdę. Więc się czuję jakby mnie tu grillowano, bo się dogadałem z Conkerem i teraz mogę więcej niż inni, a to źle. Chcę zostawić jak najwięcej tak jak było, ale i każda mała zmiana przeciwko mnie to szybko jest demonstracyjnie lub cynicznie komentowana.

Mrocz

  • Gość
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 09, 2019, 07:09:45 am »
Kurfa, bohaterowie wielkiej wojny ojczyźnianej się zebrali i narzekają, bo komuś się chce. Każdy mógł sam uderzyć do Conkera i próbować przejąć stronę, a teraz widzę dupe trochę ściska. Bo to od początku wcale nie wygląda na konstruktywna krytykę, ale zwykłą, staropolską zawiść.

Nie chodzi o to że mu się chce, tylko w jaki sposób się za to zabrał. Jeżeli masz ochotę dalej pisać na jakimś portalu kupujtanioonly.pl przeładowanym reklamami które utrudniają nawigacje po niej to twoja sprawa, ja nie zamierzam za to bić braw. Gnysek po prostu nie umiał przyjąć początkowo delikatnej krytyki więc teraz ma nie delikatną krytykę.

Co by nie było to teraz twoja strona gnysek i zrobisz z nią co ci się podoba, no ale nie oczekuj że każdy będzie cie całował po stopach bo wielki gnysek uratował forum. To nie jest twoje dobro i poświęcenie tylko chęć szybkiego zarobku. To dosyć wyraźnie widać.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 09, 2019, 08:31:28 am »
Tego też nie oczekiwałem. liczyłem bardziej na "gnysek, ale to j to nie jest fajne, jest szansa to zmienic?" I dać mi kilka dni na zmianę, bo nie zawsze mam chwilę usiąść przy kodzie strony. Jak na mniejszych komórkach faktycznie 90% ekranu jest zawalone to jest to przecież logiczny argument i się z nim zgodzę.

Tak więc przepraszam jeśli wczoraj jakaś wypowiedzią kogoś z was uraziłem, nie spałem przez to pół nocy i mi wstyd.

Dziękuję też za waszą krytykę, prosiłbym jedynie o wersje właśnie z szansą na poprawianie rzeczy a nie od razu przekreślanie i odrzucanie całości.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 09, 2019, 09:39:00 am »
+ za usunięcie wpisów z twittera.

Jak na moje to nie ma co się dąsać, a fajnie by było połączyć siły i ożywić bądź co bądź - naszą markę. Prawdą jest, ze gdyby nie spolecznosc forumowa i wklad modów, to GO by juz dawno poszlo z dymem.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 09, 2019, 09:56:25 am »
+ za usunięcie wpisów z twittera.

Jak na moje to nie ma co się dąsać, a fajnie by było połączyć siły i ożywić bądź co bądź - naszą markę. Prawdą jest, ze gdyby nie spolecznosc forumowa i wklad modów, to GO by juz dawno poszlo z dymem.
To się zgadza.
Tyle tylko, że poprzedni reżim ocenia nowy reżim na mój gust powierzchownie (no że Gnysek robi kupę z włosem, szarogęsi się i w ogóle chce zarabiać na ich krwawicy) bez wnikania w motywy i docenienia, tego że ktoś angażuje swoje środki umiejętności i wolny czas w gasnący projekt. Dlatego ja też sobie oceniam ich zachowanie powierzchownie - jako ból dupy. Może częściowo uzasadniony pracą wykonaną w latach minionych, ale nadal ....

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 09, 2019, 10:14:00 am »
No właśnie, a przez ostrą reakcję zrobił się naprawdę ostry zgrzyt. Chciałem przynajmniej ze dwie osoby z forum zaprosić do zespołu redaktorskiego, ale teraz to już nie wiem, czy jest sens proponować, bo może się zniechęciły tym chaosem i nie chcą brać udziału w takich wojenkach.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 11, 2019, 09:28:17 am »
Fajny pomysł z ilością nowych postów obok linka do forum na głównej!
Ten licznik mógłbyś zrobić przez AJAX i z CSS Transform kiedy count rośnie :D  - Czytelnik widziałby wówczas na żywo jak żywe jest forum.

I do tego widziałem również reklamę na google:

Sugestia: porponuję adwordsy ustawić jeszcze na hasła "psx, ppe, polygamia, gry-online" i inne które są używane przez użytkowników pozostałych portali :)

Fajnie działasz gnysek!
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2019, 10:51:38 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 11, 2019, 11:49:52 am »
Dzięki. Właśnie z tego powodu są też reklamy na stronie - zarabiają na reklamowanie strony ;) Trochę śmiesznie Google jednak dobrał linki na dole, muszę popatrzeć na jakiej podstawie to biorą. Poprawiłem tez na komórkach umieszczenie logo - strona pojawia się teraz jakoś 30-50% wyżej.

Co do nowych postów - ze względu na to ile opcji ma SMF nie byłem w stanie tego jakoś fajnie zrobić, tak naprawdę więc pobieram stronę "zobacz posty od ostatniej wizyty" tak jak forum ją pobiera dla templatki (dostaje tablicę) i zliczam... liczbę tematów. Lepsza byłaby chyba liczba postów, ale ze względu na różne uprawnienia i dostępy do tematów, na razie obrałem ten wariant, bo nie wymagał studiowania bazy danych.

Na razie trochę ugrzęzłem na tej encyklopedii gier, ale bez tego to tak średnio serwis pójdzie, bo można by np. łączyć tematy na forum o danej grze z encyklopedią i wtedy jak piszę newsa, zaznaczam której gry dotyczy i automatycznie można wyświetlić jej profil, poprzednie newsy, galerie i właśnie "podyskutuj na forum". Nie mniej codziennie kilkanaście prawie zmian leci na stronę, nawet, jeśli ich na pierwszy rzut oka nie widać ;)

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 11, 2019, 12:04:26 pm »
I jeszcze taka statystyka - w sobotę ruszyła nowa wersja strony, statystyki widać więc raptem za 4 dni (niedziela-środa), ale jest ewidentny wzrost, a to dopiero przecież początek, trudno po czterech dniach czegoś oczekiwać. Realnie to pewnie z 3-4 miesiące na pierwsze wnioski.


Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 11, 2019, 12:17:14 pm »
Jakie to są wartości na tym wykresie?

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 11, 2019, 12:30:04 pm »
A właśnie, za małego screena zrobiłem. To jest liczba odsłon, no szału nie ma, wolałbym 10x tyle ;)



Edit: hmm, teraz patrzę... jakby różne te dwa wykresy ? :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2019, 12:32:20 pm wysłana przez gnysek »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 12, 2019, 18:53:02 pm »
Uważam że ad bar w wersji telefonowej to przesada. Jest to znamienny patent dla śmieciowych i malwarowych stron.
Bardzo zle skojarzenie i do tego utrudniające ux ze stroną.

I nie przemawia do mnie możliwość schowania tej belki. To jeden klik/tap więcej ze stroną niż mam ochotę wykonać. Pomijając fakt, że czasami się nie trafi palcem i reklama się odpala.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 12, 2019, 21:08:02 pm »
Zmieniłem, potwierdź czy działa :)

Dodałem też powiadomienie o postach na forum na komórce tak, że nie trzeba rozwijać menu żeby obaczyć ile nowych tematów jest.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 12, 2019, 21:10:02 pm »
Ja jak odpalam GO w telefonie, to żadnych reklam nie mam. Ale fakt, wyskakujących okien nie powinno być. Tak samo reklamy pomiędzy newsami też powinny zostać usunięte. Może i jest z nich więcej kasy, jednak już wyraźnie pogarszają odbiór strony.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 12, 2019, 22:49:51 pm »
Teraz jest error 403 ;)
Zdaje się jakąś aktualizacją?

Dzięki że to uwzględniłeś!

Adsy pomiędzy newsami to już chyba standard nawet na największych znanych stronach. Moim zdaniem nie są tak inwazyjne, o ile się nie da przebranych za "kolejny" post, jak na reddit na przykład. Tutaj jest acceptowalnie w moim odczuciu.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2019, 23:26:36 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #74 dnia: Lipca 13, 2019, 08:45:17 am »
Jakie 403?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 13, 2019, 13:46:07 pm »
Jest OK. Musial byc jakoś błąd z ciastkami u mnie
Teraz wygląda git:)

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 13, 2019, 14:35:17 pm »
Wczoraj udało mi się dobrnąć do etapu encyklopedii gdzie mam wszystkie gry na PS4, xone i Switcha w bazie (prawie 4000), z datami premier i wydawcami/devami.
Teraz muszę zrobić ładne tego wyświetlanie i poleci ma stronę.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 13, 2019, 17:13:55 pm »
Jeszcze jedna uwaga:
Na mobile zamienilbym kolejnosc slidera z reklamą.
Na chwilę obecną przez to jak slajder się skaluje w porównaniu do diva z reklamą, reklama jest pierwszą i główną treścią która się widzi po wejściu na stronę. Tym bardziej że slider przybiera wysokosc polowy bannera reklamy.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 01, 2019, 09:40:42 am »
@Mateo - chodzi o ten wygląd ?

O kurczaki, kiedy to było. Aż łezka się w oku kręci na widok "starego" forum  :)
pieknie stare forum. Mialem wtedy 20 lat  :cry:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Osiemnastka GO i inne zmiany na stronie i forum
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 01, 2019, 11:17:04 am »
Właśnie napisał do mnie "Kubeł", jeśli ktoś kojarzy tak zamierzchłe czasy - był jednym z współzałożycieli PS2Only więc pamięta czasy 18-19 lat temu i zaczęliśmy rozmowę o powrocie do pisania po tylu latach. Trochę mi się opóźniło parę rzeczy ale w ciągu 2-3 dni postaram się zaktualizować nieco stronę (trochę poprawek, encyklopedia gier, uprawnienia adminów na froncie) i w końcu rozwinąć redakcję - o czym napiszę już w osobnym wątku (tak maertin, pamiętam o Twojej ofercie pomocy ;) ).