Ankieta

Co sądzisz o piractwie?

Piractwo to koniecznosc w Polsce.
55 (40.4%)
Piractwo trzeba tepic i zwalczac.
71 (52.2%)
Nie mam zdania.
10 (7.4%)

Głosów w sumie: 122

Głosowanie skończone: Marca 24, 2005, 16:59:12 pm

Autor Wątek: Piractwo- debata.  (Przeczytany 144477 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 727
  • Reputacja: 74
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1240 dnia: Lutego 03, 2012, 19:51:02 pm »
Dla mnie to jest albo dismiss (oddalenie) albo reject (odrzucenie).

Ale faktycznie jest tam mowa o jakimś wyroku - oddalenie następuje w formie wyroku, odrzucenie w formie postanowienia....


Jacek84

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1241 dnia: Lutego 04, 2012, 00:40:08 am »
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2012, 00:43:28 am wysłana przez tarniak »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1242 dnia: Lutego 04, 2012, 11:36:19 am »
Nie mamy do czynienia z tekstem pisanym przez prawnika, sprawa nie toczy się w Polsce, a ja nawet nie wiem czy w Szwecji różnicuje się oddalenie i odrzucenie, więc będę się upierał, że to jednak jest czepianie się słówek, a z kontekstu i tak wszystko wynika.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1243 dnia: Lutego 10, 2012, 10:21:22 am »
http://olgierd.bblog.pl/wpis,swiat;wg;acta;ptasie;mleczko;tango;down,67947.html

Kolejny zły pirat okradający twórców zdjęty! Iras może odpalać szampana na takie intro do wspaniałego świata który szykują nam ochroniarze 'praw autorskich'.

svonston

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1244 dnia: Lutego 10, 2012, 10:25:05 am »
Hahaha, w sklepie tez Ptasie Mleczko W Nawiasie R znak towarowy chroniony na rzecz Lotte Wedel Spolka z Ograniczona Odpowiedzialnoscia poprosze.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1245 dnia: Marca 04, 2012, 15:21:11 pm »
No i się doigrali 'antypiraci', czyli ci prawdziwi złodzieje.

Cytuj
Sąd skazał ZAiKS i SFP (Stowarzyszenie Filmowców Polskich) za zmowę cenową, na mocy której utrzymywali najwyższe ceny filmów na DVD/BD. Ważny wyrok zapadł wczoraj.

Okazuje się, że przyczyną wysokich cen filmów na DVD/BD w Polsce było tajne porozumienie pomiędzy ZAiKSEM a SFP. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów odkrył, że obie organizacje ustaliły jednolite stawki za korzystanie z utworów audiowizualnych i odmówiły ich negocjowania. Organizacje zdecydowały, że będą pobierać od każdej płyty z filmem stałe wynagrodzenie, eliminując konkurencję ze szkodą dla przedsiębiorców i przede wszystkim nas wszystkich - konsumentów.

Prezes UOKiK postanowił ukarać ich organizację potocznie nazywaną kartelem antypiratów. Próbowali zaskarżyć decyzję do Sądu Apelacyjnego, ale przegrali apelację. Wyrokiem sądu mają natychmiast zaprzestać szkodliwej działalności. ZAiKS ma zapłacić karę w wysokości 1 mln złotych, a SFP w wysokości 250 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że ZAiKS zasłynął próbą uzyskiwania opłat za muzykę, do której nie miał praw. Domagali się pieniędzy za m.in. utwory udostępnione na licencji Creative Commons.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1246 dnia: Marca 04, 2012, 16:47:57 pm »
Zawsze byłem ciekawy, dlaczego płyty blu-ray na allegro bez rodzimej wersji językowej i detalicznych naklejek były takie tanie, w porównaniu do tych w polskich sklepach. Już wiadomo :lol:
Same sobie kurwy szkodzą. Jeszcze nie kupiłem żadnego filmu na niebieskim laserze z półki sklepowej. Nie nauczą się, że paradoksalnie popuszczenie cenowego pasa może tylko przynieść korzyści finansowe. Ważne, to się nachapać na mniejszej ilości.

Przykre jest tylko to, że zmowy cenowe i zawyżanie cen produktów to żadna nowość.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2012, 17:03:18 pm wysłana przez Kert »

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1247 dnia: Marca 04, 2012, 17:42:39 pm »
Przygotowywano dokument idący dalej niż ACTA. "To kompromitacja"
Cytuj
Minister kultury Bogdan Zdrojewski patronował porozumieniu, które szło zdecydowanie dalej niż umowa ACTA. Miało ono pozwolić dostawcom internetu na gromadzenie danych o internautach i przekazywanie ich bez żadnej kontroli innym organizacjom - informuje tvn24.pl. - Tekst porozumienia jest kompromitujący - uważają specjaliści.
 Prace nad dokumentem wstrzymano po interwencji Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Wojciecha Wiewiórowskiego, który przez przypadek dowiedział się o powstawaniu dokumentu.
Porozumienie szło zdecydowanie dalej niż ACTA.
- Dokument, którego projekt przygotowano pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego godzi w prawa i wolności człowieka – powiedział Wiewiórowski portalowi tvn24.pl.

 Z kolei mec. Robert Małecki specjalizujący sie w prawie autorskim uznał, że "tekst dokumentu jest kompromitujący", bo nie zapewnia sądowej ochrony praw internautów.

 Nad porozumieniem pracowano w ramach grupy zajmującej się przeciwdziałaniem naruszeniom prawa autorskiego i praw pokrewnych w internecie. Działała ona przynajmniej od 2009 roku. Projekt nosił nazwę "Porozumienia o współpracy i wzajemnej pomocy w sprawie ochrony praw własności
intelektualnej w środowisku cyfrowym". W myśl porozumienia dostawcy internetu mieli przekazywać twórcom dane internautów, którzy mogli naruszyć prawa autorskie. Wszystko bez udziału sądu.

W konsultacjach nad projektem wzięli udział przedstawiciele twórców, straży granicznej i dostawców internetu. Pominięto przy tym GIODO, który przypadkowo dowiedział sie o dokumencie i interweniował. Prace wstrzymano pod koniec zeszłego roku - informuje portal tvn24.pl.
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/protest-przeciw-umowie-acta/zdrojewski-przygotowywal-dokument-idacy-dalej-niz-,1,5044864,wiadomosc.html
Po cichu powstawał dokument idący dalej niż ACTA
http://www.tvn24.pl/12690,1736619,0,1,po-cichu-powstawal-dokument-idacy-dalej-niz-acta,wiadomosc.html

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1248 dnia: Marca 27, 2012, 09:53:09 am »

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1249 dnia: Marca 29, 2012, 20:44:50 pm »
http://wyborcza.pl/1,75480,11440328,Kancelarie_przeszukuja_siec__by_znalezc_piratow.html

Można oficjalnie postawić znak równości między 'przeciwnikami piractwa' a zwykłymi esbekami. Niedługo połowa Polski za kratkami będzie siedzieć na podstawie kłamstw jakiegoś discopolowca i jego kancelarii która przekupiła policje. W sumie to nawet komunistyczne SB nie miało takiego rozmachu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1250 dnia: Marca 29, 2012, 20:49:58 pm »
Nic nowego. CDP też ścigało na własną rękę za piracenie Wiedźmina. Pilnują swoich interesów i nie widzę w tym problemu.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1251 dnia: Marca 29, 2012, 20:53:45 pm »
No CDP grozilo, grozilo i potem z podkulonym ogonem wszystkich przepraszalo.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1252 dnia: Marca 29, 2012, 21:07:38 pm »
Czyli nagle Irasowi przestał przeszkadzać minister Tuska piszący tajemniczą ustawę 'przypadkowo' skrojoną pod konkretnego biznesmena, ani policja gnębiąca Polaków na podstawie jego pomówień? :lol: Nie musisz nic ściągać, kancelaria na podstawie dziwnego układu z policją rekwiruje sprzęt i pod szantażem "zapłać kilka stówek to dostaniesz go spowrotem, albo szykuj się na trwającą lata sprawę" zbija majątek. Ciekawe czy będziesz też ich tak popierał jak ci zabiorą kompy bo kancelaria prewencyjnie akurat w twojej okolicy oskarży kolejne tysiące osób o to że mogły coś ściągnąć.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1253 dnia: Marca 30, 2012, 09:19:59 am »
Cytuj
Korzystałem z DC++ (darmowy program wymiany plików P2P - Direct Connect) i udostępniałem cyfrowe kopie płyt, których oryginały mam w domu.

Prewencyjnie  :lol:

Rozumiem, że jak ciebie będą okradać, to na policję nie pójdziesz. Termin ugoda też pewnie jest ci obcy.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1254 dnia: Marca 30, 2012, 10:01:29 am »
Cytuj
Zarekwirowali mój komputer. Jestem osobą niepełnosprawną (prawie nie widzę, mam I grupę inwalidzką), sprzęt dostałam ze środków PFRON wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem dla osób niewidomych i niedowidzących. Od sześciu lat pracuję w domu.

Nie słucham takiej muzyki i żaden z moich domowników też nie słucha! Nie martwię się tym, że coś znajdą na moim komputerze. Nic tam po prostu nie ma. Ale zastanawiam się, czy mam w ogóle jakieś prawa i czy kancelaria, która mnie oskarżyła, poniesie karę za bezpodstawne pomówienie.

Teraz łatwiej? Jak się oskarża hurtem całe miasto ludzi to raz trafisz, a setki razy zgnębisz niewinnego. Dlatego piszę że SBeckie metody, bo w państwie prawa siepacze nie wpadają do setek niewinnych osób zabierając sprzęt.

Ciekawe czy będziesz też ich tak popierał jak ci zabiorą kompy bo kancelaria prewencyjnie akurat w twojej okolicy oskarży kolejne tysiące osób o to że mogły coś ściągnąć.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1255 dnia: Marca 30, 2012, 10:07:52 am »
Jak zwykle pier**lisz. Jeśli wyłapują z p2p, to nie wyłapują na ślepo tylko wyłapują po ip, a ip w logach z torrenta to już wystarczający powód do wjechania na chatę i zarekwirowania sprzętu.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1256 dnia: Marca 30, 2012, 10:21:00 am »
Cytuj
Nie słucham takiej muzyki i żaden z moich domowników też nie słucha! Nie martwię się tym, że coś znajdą na moim komputerze. Nic tam po prostu nie ma.

Czyli z góry zakładasz że to kłamstwo? Masz ciekawe spojrzenie na sprawiedliwość, trochę odległe od "niewinny aż do ogłoszenia wyroku skazującego".

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1257 dnia: Marca 30, 2012, 10:24:27 am »
Ona, ktoś z domowników albo sąsiad, bo jest na tyle głupia, że nie potrafi zabezpieczyć sieci domowej. W przypadku ip o pomyłkę raczej trudno. O winie nie przesądzam, ale podstawy do zabrania komputera w celach dochodzeniowych najwyraźniej były.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1258 dnia: Marca 30, 2012, 10:48:17 am »
W przypadku ip o pomyłkę raczej trudno.

Hehe, no. Tytacz tu kiedyś wrzucał jakąś strone która sprawdza czy ściągałeś coś z torrentów na podstawie logów ip z trackerów, to mi podaje że mieszkam w Zakopanym i ściągałem jakiś death metal, którego nie byłbym w stanie słuchać. Nie miałem nigdy  zainstalowanych żadnych trackerów programów do ściągania torrentów, a sieć mam zabezpieczoną.

Faktycznie trudno o pomyłke. Jestem metalem z Zakopca, co zrobić.  :lol:
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2012, 12:06:01 pm wysłana przez el becetol »

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1259 dnia: Marca 30, 2012, 11:35:02 am »
W sieciach osiedlowych wiele osob korzysta z tego samego ip :).
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1260 dnia: Marca 30, 2012, 11:52:06 am »
Tytacz wrzucał jakąś stronkę  :lol:  A w stronki wyliczające długość życia też wierzysz?

Fakty są takie, że ip można namierzyć bezbłędnie. Nawet z dynamicznym ip dostawcy mają w logach zapisane, który abonent miał jakie, kiedy i o której godzinie.

W sieciach osiedlowych wiele osob korzysta z tego samego ip :).

No i raczej nie spotkałem się z przypadkiem, kiedy na całym osiedli zarekwirowano komputery, bo ktoś w sieci coś ściągnął.

Jacek84

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1261 dnia: Marca 30, 2012, 12:01:44 pm »
Trackery to serwery więc ciężko je instalować na domowym komputerze...

Fakty są takie, że nie można IP namierzyć bezbłędnie w wielu przypadkach. A w niektórych (pozdrawiam z Rosji) w ogóle. :troll:

Stronka o której mowa: http://www.youhavedownloaded.com/

Nie ma ona specjalnego sensu w przypadku dynamicznych IP, proxy, VPNów, tunelowania czy korzystania z prywatnych trackerów.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2012, 12:07:23 pm wysłana przez tarniak »

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1262 dnia: Marca 30, 2012, 12:07:01 pm »
No i raczej nie spotkałem się z przypadkiem, kiedy na całym osiedli zarekwirowano komputery, bo ktoś w sieci coś ściągnął.
Rowniez nie slyszalem... ale takie dzialanie jest dosc wybiorcze. Zreszta nie do zlapania sa np uzytkownicy internetu na karte.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1263 dnia: Marca 30, 2012, 12:13:35 pm »
Fakty są takie, że nie można IP namierzyć bezbłędnie w wielu przypadkach. A w niektórych (pozdrawiam z Rosji) w ogóle.

To może inaczej. Nie zawsze ip można namierzyć, ale jeśli już zostanie namierzone (z udziałem prokuratury i przy współpracy dostawcy internetu, a nie z pomocą magicznych stronek :lol: ), to o pomyłkę trudno.

Jacek84

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1264 dnia: Marca 30, 2012, 12:26:49 pm »
Dlatego "heavy userzy" korzystają z seedboxów, VPNów czy premiumów na fileshare'ach (ostatnie w Polsce jest legalną formą zdobywania muzyki i filmów).

W zasadzie wszystko w tym artykule balansuje moim zdaniem na granicy prawdy. Ktoś kto używa DC++ (czyli nie jakiś muł, który ściąga z piratebaya piosenki Lady Gagi) doskonale wie co robi. Z drugiej strony, w jednym momencie podają stawkę 40 groszy za utwór, w innym za jeden kawałek chcą kobietę oskubać z kasy. To pokazuje, że na pewno część kwot o których mowa jest raczej wyssana z palca. Sęk w tym, że ludzie wybierają ugodę, bo nie chcą czekać pół roku na zwrot kompa + tak jak napisali w artykule, boją się sądu i płacenia jeszcze większej kary.

A to już jest smutne, bo to nie jest zwycięstwo prawa tylko zwycięstwo szantażystów.

Natomiast, jeśli spojrzeć na sprawę globalnie, to firmy które sięgają po pomoc adwokatów robią słaby biznes. Obstawiam, że koszt tych wszystkich spraw jest znacznie większy niż zrobienie dobrego systemu on-demand, gdzie długoterminowy zarobek będzie znacznie większy. Dlaczego chomiki są w polsce tak popularne? Bo każdy gimbus może sobie doładować download smsem. Dlaczego tak nie zrobić z filmami? Co do muzyki: Pandora? Grooveshark? Te serwisy działają, ludzie za nie płacą. Wiadomo, zawsze to jakieś ryzyko, lepiej ścigać niepełnosprawną laskę za ściągnięcie piosenki Boysów. :lol:
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2012, 12:33:38 pm wysłana przez tarniak »

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1265 dnia: Marca 30, 2012, 12:34:11 pm »
Nie zawsze ip można namierzyć, ale jeśli już zostanie namierzone (z udziałem prokuratury i przy współpracy dostawcy internetu

Ale czy do ciebie w końcu dotrze że oni wysyłają "ugodę" zanim skierują sprawę do prokuratury i uzyskają prawną możliwość zdobycia danych osobowych? A może nawet się nie zapoznałeś ze sprawą o której się wypowiadasz? Jak byk w zawiadomieniu stoi - zapłać nam, to nie zgłosimy tego do prokuratury. Jeśli nie poddasz się szantażowi wpada policja i zabiera sprzęt. Ugoda jest przedstawiona ponownie. Albo sąd. Ale powiedz jak zdobyli dane ludzi do których wysyłali pisma zanim zaangażowali policję, skąd wiedzieli kto ściąga torrenty? Masz możliwości:

a) poza prawem, łapówki
b) ślą pisma na chybił trafił, licząc że ludzie się przestraszą i zapłacą
c) za pomocą magicznych stronek

« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2012, 12:35:59 pm wysłana przez el becetol »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1266 dnia: Marca 30, 2012, 12:50:16 pm »
becet powtarza bzdury za artykułem z wyborczej :lol:

Adresy biorą z książki telefonicznej i straszą dowodami z ip, którego nie znają :yes_anim:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1267 dnia: Marca 30, 2012, 13:03:43 pm »
Fakty są takie, że nie można IP namierzyć bezbłędnie w wielu przypadkach. A w niektórych (pozdrawiam z Rosji) w ogóle.

To może inaczej. Nie zawsze ip można namierzyć, ale jeśli już zostanie namierzone (z udziałem prokuratury i przy współpracy dostawcy internetu, a nie z pomocą magicznych stronek :lol: ), to o pomyłkę trudno.

Policja nierzadko się myli i robi nalot na mieszkania niewinnych ludzi (chociażby ostatnio była głośna sprawa), a ty wierzysz, że w przypadku namierzania ip o pomyłkę trudno.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1268 dnia: Marca 30, 2012, 13:07:21 pm »
:lol:
:yes_anim:

Świetna odpowiedź, widać że nie wiesz o czym mówisz. Te praktyki są opisywane w dziesiątkach różnych miejsc, wkleiłem akurat wyborczą bo była dziś na głównej wykopu, a sprawnie streszcza temat dla kogoś kto pierwszy raz o nim czyta. Jeszcze raz powtarzam - zapoznaj się z tematem zamiast robić z siebie idiotę. Bez problemu znajdziesz zarówno artykuły, wywiady w tv, prasie, wypowiedzi samych fałszywie oskarżonych jak i skany wszystkich pism.

Skoro zgłaszają sprawę do prokuratury dopiero po tym jak nie zgodzisz się im zapłacić, to kłamiesz twierdząc że to prokuratura ujawniła im do kogo mają słać szantażujące pisma. Przyznaj się do błędu albo jakoś broń swojej wyssanej z brudnego palca tezy. Sylvanowymi emotikonami i na tym samym poziomie żartami tylko się pogrążasz.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1269 dnia: Marca 30, 2012, 13:27:33 pm »
Wyborcza, wykop - pięknie, pięknie. Sam chce instalować trackery, a innym zarzuca, że nie wiedzą o czym mówią. Mogę ci podać swoje ip, a ty wyciągnij z tepsy moje dane bez pomocy prokuratora. Powodzenia.

Zresztą prosto z twojego artykułu:

Cytuj
Skąd prawnicy mają dane osobowe? Otóż składając doniesienie o przestępstwie, występują jako pełnomocnicy poszkodowanego i otrzymują za zgodą prokuratora dostęp do akt sprawy. I tam znajdują wszelkie informacje o domniemanym piracie.

Łapówki, pisma na chybił trafił, magiczne stronki. Próbuj dalej robić z innych idiotów.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1270 dnia: Marca 30, 2012, 13:39:01 pm »
Cytuj
Skąd prawnicy mają dane osobowe? Otóż składając doniesienie o przestępstwie, występują jako pełnomocnicy poszkodowanego i otrzymują za zgodą prokuratora dostęp do akt sprawy. I tam znajdują wszelkie informacje o domniemanym piracie.

iras powtarza bzdury za artykułem z wyborczej :lol:

Dalej nie wiesz o czym mowa, albo udawanie idioty albo skrajna nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

Powtórzę raz jeszcze, przeczytaj kolejność zdarzeń na spokojnie i tym razem postaraj się ogarnąć treść. Najpierw masz wezwanie do zapłaty, w którym stoi że ściągasz torrenty i masz płacić. Dopiero potem, jeśli nie zapłacisz, sprawa kierowana jest do prokuratury. I dopiero w tym momencie stoi cytat który przytoczyłeś. Ja ciągle cię pytam skąd ci się wzięło że na samym początku domniemanego seedera ustalili przy pomocy prokuratury - skoro wtedy prokuratura jeszcze o sprawie nie wiedziała?




Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1271 dnia: Marca 30, 2012, 13:52:28 pm »
Jaką kolejność zdarzeń? Raz piszą o mailach do użytkowników pobieraczka, a za chwilę o użytkowników dc++ i torrentów. Przecież to się kupy nie trzyma! Pobieraczek może i się rozpruł i ujawnił dane użytkowników, ale nie namierzysz trzynastu tysięcy seederów bez policji i prokuratury. Mógłbyś w końcu zacząć więcej myśleć a mniej trollować.

Cytuj
Jednak do pełni szczęścia czegoś e-windykatorom brakuje. Brak bezpośredniego dostępu do danych osobowych internautów ogranicza im możliwości szybkiego i masowego występowania z pozwami cywilnymi. Muszą wykorzystywać prokuraturę i policję, by uzyskać jako pełnomocnicy poszkodowanego dostęp do tych informacji. Potem już mogą zarabiać.

Twoja kolejność zdarzeń.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1272 dnia: Marca 30, 2012, 14:05:14 pm »
Jaką kolejność zdarzeń? Przecież to się kupy nie trzyma!

:lol:

Tyle o twoim rozumieniu tekstu, skoro nie ogarniasz co to kolejność dwóch zdarzeń i które było pierwsze. Raz jeszcze powtarzam - zapoznaj się z tematem masz dziesiątki źródeł w sieci. Mózg cie od wiedzy nie rozboli, a i czegoś o świecie się dowiesz.

nie namierzysz trzynastu tysięcy seederów bez policji i prokuratury.

No widzisz, a jednak namierzyli. I napisali im pismo że jak nie zapłacą, to dopiero to zgłoszą na policję. Taka jest kolejność zdarzeń. Powtarzam to już któryś raz, jak ch** to stoi w każdym artykule na ten temat. Spróbuj przeczytać kilka razy, a w końcu zrozumiesz.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2012, 14:11:34 pm wysłana przez el becetol »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1273 dnia: Marca 30, 2012, 14:42:56 pm »
Uroiłeś sobie jakąś bzdurę i nic innego do wiadomości nie przyjmujesz. Przykre, ale z mojej strony koniec tematu.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1274 dnia: Marca 30, 2012, 15:07:27 pm »
Fajnie, tylko że tą moją "bzdurę" podają wszystkie źródła, artykuły i wypowiedzi ludzi których bezpośrednio dotknęła, a twoją "oczywistą prawdę" można znaleźć tylko w twoich postach. 

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1275 dnia: Marca 30, 2012, 17:02:44 pm »
Trackery to serwery więc ciężko je instalować na domowym komputerze...

Fakty są takie, że nie można IP namierzyć bezbłędnie w wielu przypadkach. A w niektórych (pozdrawiam z Rosji) w ogóle. :troll:

Stronka o której mowa: http://www.youhavedownloaded.com/

Nie ma ona specjalnego sensu w przypadku dynamicznych IP, proxy, VPNów, tunelowania czy korzystania z prywatnych trackerów.

Świetna stronka :lol: Nigdy w życiu z torrentów nie korzystałem. Za to według tej strony, bardzo fajny plik ściągnąłem

The.Graduate.XXX.XXX.DVDRip.XviD-XCiTE
No i raczej nie spotkałem się z przypadkiem, kiedy na całym osiedli zarekwirowano komputery, bo ktoś w sieci coś ściągnął.

Nie wiem czy akurat można pod "oseidla" podczepić akademiki, bo o takich akcjach się słyszało, że kompy studentów z akademików rekwirowali, a chyba tam mają wspólne IP.


Jacek84

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1277 dnia: Kwietnia 04, 2012, 11:12:35 am »
Świetna stronka :lol: Nigdy w życiu z torrentów nie korzystałem. Za to według tej strony, bardzo fajny plik ściągnąłem

The.Graduate.XXX.XXX.DVDRip.XviD-XCiTE

Cytuj
Nie ma ona specjalnego sensu w przypadku dynamicznych IP, proxy, VPNów, tunelowania czy korzystania z prywatnych trackerów.

el becetol

  • Gość
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1278 dnia: Kwietnia 06, 2012, 10:01:11 am »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Piractwo- debata.
« Odpowiedź #1279 dnia: Kwietnia 06, 2012, 10:44:12 am »
Straszne. Windowsa też pewnie używasz pirackiego, bo jak się zmieni płytę główną, to trzeba zadzwonić do supportu m$.