Ankieta

Co sądzisz o piractwie?

Piractwo to koniecznosc w Polsce.
55 (40.4%)
Piractwo trzeba tepic i zwalczac.
71 (52.2%)
Nie mam zdania.
10 (7.4%)

Głosów w sumie: 122

Głosowanie skończone: Marca 24, 2005, 16:59:12 pm

Autor Wątek: Piractwo- debata.  (Przeczytany 152574 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #520 dnia: Marca 22, 2007, 17:08:54 pm »
Jak ja mówie, że chce sobie kupić oryginała to mi kumple mówia ale z ciebie itiota i takie tam :wink: . W sumie to mnie kuzyn namówił zeby kupić przerobiona konsole i tak zostało ale wtedy byłem mały i głupi (a może głupszy by bardziej pasowało ale to nie o tym temat) a teraz jestem mądry (cicho!) i planuje kupic PS3 i grac na oryginałach :roll: .
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #521 dnia: Marca 22, 2007, 17:15:38 pm »
Cytat: "Solid Snake 1989"
Jak kupuje dobrą gre to chcę dać zarobić osobą które ją zrobiły.



No nie mócie mi takich rzeczy, zę w trakcie kupowania oryginała macie takie intencje. Ja kupuje oryginały, poprostu dla siebie by grać i mi to zwisa, zę jedni piracą a inni nie. I nigdy nie kupowałem gry czy filmu myślac o tym by dać zaraobić osobie, która to zrobiłą lol.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #522 dnia: Marca 22, 2007, 19:05:21 pm »
Cytat: "Master_666"
No nie mócie mi takich rzeczy, zę w trakcie kupowania oryginała macie takie intencje

Ja mam takie intencje jak kupuje MGSa, po za tym to jakiś kontrargument na tych co mnie namawiają do piracenia i w sumie tak ja ty kupuje by pograć.  Mi też zwisa czy inni piracą ale wkurza mnie jak namawiają na to innych. To indywidualna sprawa każdego człowieka (ale napisałem:)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #523 dnia: Marca 22, 2007, 20:58:51 pm »
U mnie wyglada , tak zassysam film i sprawdzam czy to scierwo czy arcydzielo . Jesli to drugie to biegne po pelne wydanie DVD ,a jesli nie ... no coz jaka praca taka placa  :lol:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #524 dnia: Marca 23, 2007, 06:45:51 am »
Cytat: "Master_666"
Cytat: "Solid Snake 1989"
Jak kupuje dobrą gre to chcę dać zarobić osobą które ją zrobiły.

No nie mócie mi takich rzeczy, zę w trakcie kupowania oryginała macie takie intencje. Ja kupuje oryginały, poprostu dla siebie by grać i mi to zwisa, zę jedni piracą a inni nie. I nigdy nie kupowałem gry czy filmu myślac o tym by dać zaraobić osobie, która to zrobiłą lol.

W sumie to intencje są nieważne dopóki kupuje się oryginał. Jeden się może cieszyć, bo mu ładnie wygląda na półce, a drugi się cieszy, bo autor dostał należne mu tantiemy i mógł mu w ten sposób podziękować za grę (muzykę, film, program, cokolwiek).

Jednak co do zarobku autorów, to najbardziej śmieszą mnie półki z filmami VideoCD, na których w sklepach z co większym wyborem znajdzie się nie tak stare filmy za niecałe 10 zł, podczas gdy identyczny film obok na DVD kosztuje na półce obok nawet i 60 zł. Nikt chyba nie powie, że autor zarabia jakieś sensowne pieniądze na tych VideoCD, ani że koszt wydania DVD jest o tyle większy w porównwniu do VideoCD. Ot paradoks.

Cytat: "jay jay"
U mnie wyglada , tak zassysam film i sprawdzam czy to scierwo czy arcydzielo . Jesli to drugie to biegne po pelne wydanie DVD ,a jesli nie ... no coz jaka praca taka placa  :lol:

Mówiąc bez ogródek, kradniesz.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #525 dnia: Marca 23, 2007, 08:58:48 am »
Cytat: "Inlagd Sill"
Mówiąc bez ogródek, kradniesz.


naprawde ?




A co z wydaniami promo w gazetkach ? Profitu z tego tytulu tworca nie ma chyba zadnego a mimo to ludzie kupuja . Ba, byliby glupi gdyby nie skorzystali z takiej okazji .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #526 dnia: Marca 23, 2007, 09:48:02 am »
Cytat: "jay jay"
A co z wydaniami promo w gazetkach ?



Wydaje mi sie że gazeta płąci za licencje.. No ale ja się nie znam.

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #527 dnia: Marca 23, 2007, 12:53:37 pm »
Cytat: "jay jay"
Cytat: "Inlagd Sill"
Mówiąc bez ogródek, kradniesz.

naprawde ?

Naprawdę.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #528 dnia: Marca 23, 2007, 13:04:10 pm »
Cytat: "Inlagd Sill"
Cześć, Michael!



Cześć :lol:



Fajnie, że już nie którzy sie pytają o piracenie PS3=p

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #529 dnia: Marca 24, 2007, 18:53:20 pm »
Cytuj
Fajnie, że już nie którzy sie pytają o piracenie PS3=p

A da sie piracic?

Ja orginalne gry kupuje zeby docenic prace osob je tworzacych.
 Gdyby wiecej osob gralo na orginalach, moze by nie zamkneli Clover Studios...

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #530 dnia: Marca 24, 2007, 20:32:58 pm »
Cytuj
Ja orginalne gry kupuje zeby docenic prace osob je tworzacych.
Gdyby wiecej osob gralo na orginalach, moze by nie zamkneli Clover Studios...

 :lol:  :lol: Hubi skończ. Clover zamknęli nie dlatego że kilka tysiący osób spiraciło ich gre ale dlatego ze kilka milionów małych smiesznych ludków woleli kupic Fife 3486.

Przez piratów powstało tez Tsunami, wybuchają wulkany i topnieją lodowce :lol:

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #531 dnia: Marca 24, 2007, 21:14:16 pm »
Cytat: "Mikes"
Przez piratów powstało tez Tsunami, wybuchają wulkany i topnieją lodowce Laughing

No naprawde, smieszne, dawno sie tak nie usmialem.

Moge sie zalozyc, ze gdyby Okami sprzedalo sie w wiekszym nakladzie i przynioslo wieksze zyski, nie zamknieli by Clover Studios, bo i po co. A mniejsze zyski po czesci as wina piratow.

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #532 dnia: Marca 24, 2007, 21:24:15 pm »
IMO Okami się nie sprzedało, bo nie trafiało do zbytnio szerokiego grona odbiorców, a gdyby zła sprzedaż gier była winą piratów, to żadna by się nie sprzedawała, a studia deweloperskie zamykali by jedno po drugim. Tak więc rola piratów jest naprawdę znikoma tutaj ;)

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #533 dnia: Marca 24, 2007, 23:56:37 pm »
Cytat: "Hubi"
Cytat: "Mikes"
Przez piratów powstało tez Tsunami, wybuchają wulkany i topnieją lodowce Laughing

No naprawde, smieszne, dawno sie tak nie usmialem.

Moge sie zalozyc, ze gdyby Okami sprzedalo sie w wiekszym nakladzie i przynioslo wieksze zyski, nie zamknieli by Clover Studios, bo i po co. A mniejsze zyski po czesci as wina piratow.


No więc teraz Hubi nadrabiaj to co studia przez Ciebie straciły jak grałęś na Xboxie :D.

Ja uwazam, ze piractwo moze byc tolerowane, gdy ktos naprawde nie ma na gry, a chcialby grać. Nie widze wytlumaczenia dla ludzi ktorzy maja kase, a sciagaja gry bo płyta DVD to jeno 5zł, a gra az 50 o_O

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #534 dnia: Marca 25, 2007, 07:27:39 am »
Cytat: "LesiuGR"
Ja uwazam, ze piractwo moze byc tolerowane, gdy ktos naprawde nie ma na gry, a chcialby grać.

Ja uważam, że kradzież samochodów powinna być tolerowana, gdy ktoś naprawdę nie ma na auto, a chciałby jeździć.

Ja uważam, że gwałt powinien być tolerowany, gdy ktoś naprawdę nie ma na seks, a chciałby skorzystać.

Ja uważam, że łapówkarstwo powinno być tolerowane, gdy ktoś naprawdę mało zarabia, a chciałby więcej.

Napisałeś dokładnie taką samą bzdurę, jak te powyżej. Nie masz pieniędzy - nie znaczy, że możesz kraść. Proste.

A jak ktoś myśli inaczej, to dlaczego ktoś nie wynosi towarów objętych prawem autorskim EMPIKów czy innych sklepów, tylko ściąga je z sieci? Dlatego, że boi się konsekwencji wyniesienia ze sklepu (a ściągnięcia już nie), czy dlatego, że w jego chorej mentalności to nie jest kradzież (bo nie kradnie niczego fizycznie)? A przecież to dokładnie takie samo łamanie prawa.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #535 dnia: Marca 25, 2007, 11:27:03 am »
Cytuj
Moge sie zalozyc, ze gdyby Okami sprzedalo sie w wiekszym nakladzie i przynioslo wieksze zyski, nie zamknieli by Clover Studios, bo i po co. A mniejsze zyski po czesci as wina piratow.

tjaa, Hubi piraciłeś kiedyś, ile producentów musiało się przez Ciebie zwinać?
Cytat: "Inlagd Sill"
Dlatego, że boi się konsekwencji wyniesienia ze sklepu

rotfl! ale po co wynosić ze sklepu i ryzykować niemal pewnym złapaniem skoro mozna sciagnac bez zadnych onsekwencji? Dorabiasz do tego jakąś dziwną ideologie o_O
Ale z resztą postu się zgadzam

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #536 dnia: Marca 25, 2007, 12:14:04 pm »
Cytat: "Inlagd Sill"
Cytat: "LesiuGR"
Ja uwazam, ze piractwo moze byc tolerowane, gdy ktos naprawde nie ma na gry, a chcialby grać.

Ja uważam, że kradzież samochodów powinna być tolerowana, gdy ktoś naprawdę nie ma na auto, a chciałby jeździć.

Ja uważam, że gwałt powinien być tolerowany, gdy ktoś naprawdę nie ma na seks, a chciałby skorzystać.

Ja uważam, że łapówkarstwo powinno być tolerowane, gdy ktoś naprawdę mało zarabia, a chciałby więcej.

Napisałeś dokładnie taką samą bzdurę, jak te powyżej. Nie masz pieniędzy - nie znaczy, że możesz kraść. Proste.

A jak ktoś myśli inaczej, to dlaczego ktoś nie wynosi towarów objętych prawem autorskim EMPIKów czy innych sklepów, tylko ściąga je z sieci? Dlatego, że boi się konsekwencji wyniesienia ze sklepu (a ściągnięcia już nie), czy dlatego, że w jego chorej mentalności to nie jest kradzież (bo nie kradnie niczego fizycznie)? A przecież to dokładnie takie samo łamanie prawa.


Stary, ja Ci gratuluje jak Ty nie widzisz roznicy pomiędzy gwałtem, a ściągnieciem gry z neta :D

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #537 dnia: Marca 25, 2007, 13:01:14 pm »
Cytat: "LesiuGR"
Stary, ja Ci gratuluje jak Ty nie widzisz roznicy pomiędzy gwałtem, a ściągnieciem gry z neta

Niestety ja nie mam ci czego gratulować, skoro nie zobaczyłeś analogii w braku podstaw do tolerowania czegokolwiek w przytoczonych przeze mnie porównaniach (a dopatrzyłeś się jakiejś pomiędzy nimi samymi).

Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #538 dnia: Marca 25, 2007, 15:29:44 pm »
Cytat: "Inlagd Sill"
Ja uważam, że kradzież samochodów powinna być tolerowana, gdy ktoś naprawdę nie ma na auto, a chciałby jeździć.

Ja uważam, że gwałt powinien być tolerowany, gdy ktoś naprawdę nie ma na seks, a chciałby skorzystać.

Ja uważam, że łapówkarstwo powinno być tolerowane, gdy ktoś naprawdę mało zarabia, a chciałby więcej.

Napisałeś dokładnie taką samą bzdurę, jak te powyżej. Nie masz pieniędzy - nie znaczy, że możesz kraść. Proste.

Super, porównywanie kradzieży własności intelektualnej do gwałtu jest chore., poryte etc. Idąc tym tokiem myślenia, co za różnica czy ktoś ukradnie batona czy ktoś okradnie bank w Zurichu. Niech idą siedzieć na 12 lat. A co, kur*a! Ja bym zalecił jeszcze publiczną chłostę.

CrazyFox

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #539 dnia: Marca 25, 2007, 16:07:42 pm »
Ja też kupuję piraty ( na pc ).Sry ale jeśli w polsce jedna nowa fajna gra kosztuje powyżej 100 zł :shock: , to troche przesada.Nie kupowałbym piratów jeśli dostawałbym większe kieszonkowe, np jakbym żył w jakimś zachodnim kraju i dostawał 40 euro kieszonkowego to po co miał  bym kupować nieorginały? :P



setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #540 dnia: Marca 25, 2007, 16:16:58 pm »
Nikt Ci nie każe kupować najnowszych hitów, wielkie pozycje na PC są po 19zł, w pełni spolonizowane, jakieś zniżki do tego na kolejne gry. "I weź tu pirać, i weź tu pirać, no nie da się, nie da się". Jednak się da. (mowa o PC, z konsolami trochę gorzej, ale to też żadne usprawiedliwienie).

Zapewne gdybyś dostawał 200zł kieszonkowego na miesiąc, to i tak byś nie wydał ich na gry - po co płacić, można mieć za darmo. Kasa pójdzie na coś co ciężej ukraść.

CrazyFox

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #541 dnia: Marca 25, 2007, 16:23:12 pm »
Ok, od dzisiaj bedę wzorowym obywatelem ,zacznę kupowac gry z serii "PLAY" oraz wykupie całą EXTRA KLASYKĘ :wink: Na Fife 2007 poczekam z 4 lata :lol:  :lol:
Weź mnie nie rozśmieszaj @up



setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #542 dnia: Marca 25, 2007, 16:27:04 pm »
"Jestem Jasio, mam 12lat, lubię gry, ale nie stać mnie, więc piracę"

Pasowałoby to do Ciebie? (wiek i imię dowolnie zmień).

mejs

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #543 dnia: Marca 25, 2007, 16:27:54 pm »
Cytat: "CrazyFox"
Ja też kupuję piraty ( na pc ).Sry ale jeśli w polsce jedna nowa fajna gra kosztuje powyżej 100 zł :shock:


A wiesz czemu kosztuje 100zł? Bo mało osób kupuje i nie ma zysku jakiego by oczekiwano. Czemu mało osób kupuje? Bo sobie zasysają! [Skierowanie do opisu]

CrazyFox

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #544 dnia: Marca 25, 2007, 16:35:29 pm »
Cytat: "setezer"
"Jestem Jasio, mam 12lat, lubię gry, ale nie stać mnie, więc piracę"

Z czego to cytat?



Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #545 dnia: Marca 25, 2007, 16:42:49 pm »
Cytat: "CrazyFox"
a też kupuję piraty ( na pc ).Sry ale jeśli w polsce jedna nowa fajna gra kosztuje powyżej 100 zł Shocked , to troche przesada.Nie kupowałbym piratów jeśli dostawałbym większe kieszonkowe, np jakbym żył w jakimś zachodnim kraju i dostawał 40 euro kieszonkowego to po co miał bym kupować nieorginały?

Tlumaczenie 5 latka. Bo oczywiscie musisza zagrac w nowa gre w dzien premiery (lub nawet dzien przed). Poczekasz miesiac i kupic gre o wiele taniej (szczegolnie gre na PC).
Tak jak napisal Setezer- gdybys zacza dostawac 200 zl kieszonkowego to i tak bys pomyslal, ze latwiej sciagnac gre za darmo.


Cytuj
Super, porównywanie kradzieży własności intelektualnej do gwałtu jest chore., poryte etc. Idąc tym tokiem myślenia, co za różnica czy ktoś ukradnie batona czy ktoś okradnie bank w Zurichu. Niech idą siedzieć na 12 lat. A co, kur*a! Ja bym zalecił jeszcze publiczną chłostę.

Nie mozna tych porownan traktowac w pełni doslownie. Ale aka jest racja- skoro mamy tolerowac kradziez gier to czemu by nie tolerowac np. kradziezy gumy do zucia ze sklepu?

CrazyFox

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #546 dnia: Marca 25, 2007, 16:46:00 pm »
Cytat: "Hubi"
Poczekasz miesiac i kupic gre o wiele taniej (szczegolnie gre na PC).

Tak zaoszczędzę około 20 zł :wink:



Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #547 dnia: Marca 25, 2007, 17:02:52 pm »
Cytat: "Hubi"
Ale aka jest racja- skoro mamy tolerowac kradziez gier to czemu by nie tolerowac np. kradziezy gumy do zucia ze sklepu?

Podziwiam prostolinijność. Grających na piratach zamykałbym ze skazanymi za gwałt na nieletniej!

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #548 dnia: Marca 25, 2007, 17:03:59 pm »
Ja tam nie sledze rynku PC, ale ceny gier na PS2 szybko spadaja.
Ogolnie- w porownaniu z tym co bylo kilka lat temu jest o wiele lepiej. Nowisci chodza nawet po 130 zł.

EDIT:
Cytuj
Podziwiam prostolinijność. Grających na piratach zamykałbym ze skazanymi za gwałt na nieletniej!

Przeciez napisalem, ze nie mozna tego brac doslownie.

A tak na marginiesie- czemu wg. Ciebie jedno przestepstwo (piracenie) moze byc usprawiedliwiane, a inne nie, np. kradziez? W koncu to to samo.

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #549 dnia: Marca 25, 2007, 17:12:15 pm »
Cytat: "Tarniak"
Cytat: "Inlagd Sill"
Ja uważam, że kradzież samochodów powinna być tolerowana, gdy ktoś naprawdę nie ma na auto, a chciałby jeździć.

Ja uważam, że gwałt powinien być tolerowany, gdy ktoś naprawdę nie ma na seks, a chciałby skorzystać.

Ja uważam, że łapówkarstwo powinno być tolerowane, gdy ktoś naprawdę mało zarabia, a chciałby więcej.

Napisałeś dokładnie taką samą bzdurę, jak te powyżej. Nie masz pieniędzy - nie znaczy, że możesz kraść. Proste.

Super, porównywanie kradzieży własności intelektualnej do gwałtu jest chore., poryte etc. Idąc tym tokiem myślenia, co za różnica czy ktoś ukradnie batona czy ktoś okradnie bank w Zurichu.

Kolejny raz to samo: przecież analogia dotyczy braku podstaw do tolerowania motywów w przytoczonych przeze mnie porównaniach, a nie czegokolwiek pomiędzy nimi samymi. Ludzie, pomyślcie najpierw zamiast wyciągać pochopne wnioski.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #550 dnia: Marca 25, 2007, 20:11:14 pm »
Cytuj
rotfl! ale po co wynosić ze sklepu i ryzykować niemal pewnym złapaniem skoro mozna sciagnac bez zadnych onsekwencji? Dorabiasz do tego jakąś dziwną ideologie o_O


To nie jest ideologia, tylko logiczne myślenie.
I nie "bez żadnych konsekwencji", bo gdyby prawo było egzekwowane jak należy, to spotkałoby cię top samo co wyniesienie płyty z empiku.

Cytuj
Idąc tym tokiem myślenia, co za różnica czy ktoś ukradnie batona czy ktoś okradnie bank w Zurichu


To kradziez i to kradzież- czy zwinięcie batona powinno być twoim zdaniem dopuszczalne więc? Co w takim razie można kraść, a co nie? Zróbmy jakąś listę najlepiej.

Cytuj
Nie kupowałbym piratów jeśli dostawałbym większe kieszonkowe, np jakbym żył w jakimś zachodnim kraju i dostawał 40 euro kieszonkowego


Tiaa- na wojnie straciłeś ręce i nogi, więc nie możesz złapać jakiejś dorywczej pracy? No chyba że ty się nie godzisz się zniżać do poziomu i zarabiać na własne potrzeby, a nie żerowac na rodzicach...

CrazyFox

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #551 dnia: Marca 25, 2007, 20:27:48 pm »
Cytat: "_Music"
wojnie straciłeś ręce i nogi

Tak
Widzę że 3/4 forumowiczów tu , to miliarderzy, a mówią że w Polsce jest źle :roll:
Macie coś do ludzi którzy kupują piraty?Ja uważam że piractwo w Polsce to konieczność, mieszkamy w POLSCE, tu nie wszystkich stać na wszystko.



Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #552 dnia: Marca 25, 2007, 20:35:09 pm »
Cytat: "Inlagd Sill"
Kolejny raz to samo: przecież analogia dotyczy braku podstaw do tolerowania motywów w przytoczonych przeze mnie porównaniach, a nie czegokolwiek pomiędzy nimi samymi. Ludzie, pomyślcie najpierw zamiast wyciągać pochopne wnioski.

Przepraszam, nie wyraziłem się jasno. Chciałem napisać, że pieprzysz androny. Teraz lepiej chyba.
Cytat: "_Music"
To kradziez i to kradzież- czy zwinięcie batona powinno być twoim zdaniem dopuszczalne więc? Co w takim razie można kraść, a co nie? Zróbmy jakąś listę najlepiej.

No widzisz, a jednak prawo jest tak przemyślane by badać szkodliwość czynu społecznego. I to chyba logiczne, że są sprawy wagi dużej oraz wagi małej. W obliczu kradzieży samochodu, kradzież własności intelektualnej w postaci dvd verbatim na półce jest ową sprawą wagi małej. Tylko to chciałem przekazać.

Off

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-05-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #553 dnia: Marca 25, 2007, 20:40:58 pm »
Cytat: "Tarniak"
Grających na piratach zamykałbym ze skazanymi za gwałt na nieletniej!

Może to dało by piratom do myślenia, a dziś na głównej stronie IGNu przeczytałbym zapowiedź Okami 2. Smutne ale prawdziwe.
23 MARZEC 2007 - Welcome HOME

Inlagd sill

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #554 dnia: Marca 25, 2007, 21:13:25 pm »
Cytat: "CrazyFox"
Macie coś do ludzi którzy kupują piraty?

Tak, są najgorszymi złodziejami, bo kradną z pełną premedytacją i świadomością coś, co nie jest niezbędne do życia, a jedynie ma je im uprzyjemniać.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #555 dnia: Marca 25, 2007, 21:16:15 pm »
Cytuj
Tak
Widzę że 3/4 forumowiczów tu , to miliarderzy, a mówią że w Polsce jest źle  
Macie coś do ludzi którzy kupują piraty?Ja uważam że piractwo w Polsce to konieczność, mieszkamy w POLSCE, tu nie wszystkich stać na wszystko.


Najgorsza podstawa jaka może być i takich nienawidzę- mieszkamy w Polsce i piractwo to nie konieczność.
No ale trzeba czegoś więcej niż siedzieć na 4 literach, narzekać na wszystko i odgrywać przysłowiowego "Jasia".

Cytuj
I to chyba logiczne, że są sprawy wagi dużej oraz wagi małej. W obliczu kradzieży samochodu, kradzież własności intelektualnej w postaci dvd verbatim na półce jest ową sprawą wagi małej. Tylko to chciałem przekazać.


Fajnie, ale to nie zmienia faktu że kara być powinna współmierna z czynem, więc jeśli usprawiedliwiamy małą kradzież, to również usprawiedliwiamy dużą.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #556 dnia: Marca 25, 2007, 21:18:22 pm »
Cytat: "CrazyFox"
Macie coś do ludzi którzy kupują piraty?



Ja nic nie mam i dobrze mi z tym  bo większość moich kumpli piraci i to na PC. Haha :mrgreen: bo konsol nie mają ha :mrgreen: Za to lubiuą Need for speedy lol.

Tarniak

  • Gość
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #557 dnia: Marca 25, 2007, 21:36:00 pm »
Cytuj
Fajnie, ale to nie zmienia faktu że kara być powinna współmierna z czynem, więc jeśli usprawiedliwiamy małą kradzież, to również usprawiedliwiamy dużą.

Chyba masz mylne wyobrażenie o moim sotsunku do tematu. Ja tam nikogo ułaskawiać nie chcę, nie poopieram w żadnym stopniu piractwa. Ja chcę tylko zwrócić uwagę ludziom, którzy poza elektroniką świata nie widzą, że pogląd: "grają na piratach, bo mogą mieć je za darmo" to zaściankowe myślenie, generalizowanie i w ogóle nie podoba mi się to,

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #558 dnia: Marca 25, 2007, 22:58:18 pm »
Cytat: "CrazyFox"
Widzę że 3/4 forumowiczów tu , to miliarderzy, a mówią że w Polsce jest źle Rolling Eyes
Macie coś do ludzi którzy kupują piraty?Ja uważam że piractwo w Polsce to konieczność, mieszkamy w POLSCE, tu nie wszystkich stać na wszystko.

Wk**wia mnie takie cos jednym slowem. Piracenie koniecznosci w Polsce? Nie sadze. Wystarczy spojrzec na ludzi, ktorzy jakos graja na orginalach, a nie maja za rodzicow Abramowicha i Billa Gatesa. Tylko trzeba zmieniac podejscie i nie zadac najnowszych gier w dzien premiery. Wszystko sie da zrobic, trzeba tylko chciec.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Piractwo- debata.
« Odpowiedź #559 dnia: Marca 26, 2007, 12:22:42 pm »
Cytuj
Wystarczy spojrzec na ludzi, ktorzy jakos graja na orginalach, a nie maja za rodzicow Abramowicha i Billa Gatesa.


To byłaby taka nowoczesna rodzina :]