Autor Wątek: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots  (Przeczytany 624931 razy)

0 użytkowników i 23 Gości przegląda ten wątek.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3760 dnia: Maja 30, 2008, 19:09:05 pm »
Ocena Gamesmaster: 9/10
http://www.n4g.com/ps3/News-151377.aspx

Cytuj
Graphics
91% Mind-Blowing attention to detail brought to spectular life.
Gameplay
97% A near perfect refinement of MG's familiar stealth and shoot mechanics
Lifespan
90% Its the longest of the series and there are plenty of reasons to play again.

Cytuj
Quick Summary.
97% Best MGS Game.
GM Loves
Battiling the Beauty and the beast units
The Octo Cam Suit
Stealthily sneaking around the middle east.
GM Hates
The Odd Lengthy cutscene
That It might be the last one!


Skany:
http://img95.imageshack.us/img95/8790/scan0009yp4.jpg
http://img260.imageshack.us/my.php?i...can0010vi2.jpg
http://img527.imageshack.us/img527/4060/scan0011yd7.jpg
http://img220.imageshack.us/img220/4935/scan0012ax4.jpg

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3761 dnia: Maja 30, 2008, 19:12:38 pm »
Panowie zakochacie się w soundtracku z tej gry no miazga przez ogromne "m". Czegoś takiego w życiu nie słyszałem Harry Gregson Williams i Nobuka Toda pokazali klasę jakiej nikt do tej pory nie pokazał. Kojima pozamiatał tą grą jak nic przez pare ładnych lat nie zobaczymy czegoś takiego jak MGS az się boje podejśc do tego tytułu !!!!! ;0


Muzyka jest piękna !
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2008, 19:15:23 pm wysłana przez above89 »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3762 dnia: Maja 30, 2008, 19:28:00 pm »
Jedyny utwór, który mi się nie podoba w MGS4 OST to... Love Theme. Szczerze mówiąc nawet nie potrafiłem przesłuchać go do końca :/
Zaś co do "Here's To You" - świetny utwór, jednak bardziej podoba mi się oryginalne wykonanie (tzn. to, które było zamieszczone na ps3site); tutaj Lisbeth Scott brzmi, jakby sama miała się zaraz rozpłakać, i chociaż tworzy to specyficzny klimat, to jednak wg mnie wpływa negatywnie na wykonanie piosenki.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2008, 19:31:23 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3763 dnia: Maja 30, 2008, 19:30:36 pm »
Mnie się podobają wszystkie względem MGS2 postęp w MGS4 jest niesamowity. (Niestety nie było mi dane przejść mgs3)

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3764 dnia: Maja 30, 2008, 19:43:27 pm »
ja ze swojej strony jeszcze życzę Konami by się tam obudzili i na 12 czerwca postawili dużo serwerów by znowu nie było tak jak z
1)internetową stroną Konami gdzie zdobywało się klucz do bety
2)z serwerami na którym hulała beta MGO
3)ze stroną internetową Konami ,na której tydzień temu można było zamawiać specjalne wersje PS3 z MGS4

w każdym z tych przypadków serwery im nie wytrzymały

Kto będzie grał w MGO, kiedy do przejścia będzie jeszcze MGS4, no bez przesady. Jak dla mnie to te serwery mogłyby w ogóle nie być włączone przez następne kilka dni od premiery gry...
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2008, 19:45:54 pm wysłana przez Emiel »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3765 dnia: Maja 30, 2008, 19:51:05 pm »
Sadze, ze troche z****liscie zapoznajac sie z soundtrackiem juz teraz. Nie uswiadczycie juz tego wow, ktore pojawia sie zawsze gdy obraz i dzwiek sa idealnie dopasowane do sytuacji, akcji itp.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3766 dnia: Maja 30, 2008, 19:58:21 pm »
Spoko, w MGS2 i MGS3 zapoznałem się OST'em na długo przed zagraniem w nie (tutaj też pewnie sobie dłuugo poczekam :D). To samo miałem z SH3 i SH4. A mimo to wcale tego "WoW" nie brakowało. Nawet więcej - czekałem, kiedy dany (lubiany przeze mnie) kawałek się pojawi, a ja mogłem sobie go nucić pod nosem, bądź wręcz podśpiewywać ("Can't Say Goodbye to Yesterday" z MGS2 czy "Hometown" z SH3) ^^.

Nie mówiąc już o tym, że podczas gry (czy też w czasie filmu) często ścieżka dźwiękowa mi umyka; np. dopiero po przesłuchaniu OST'u z Hellsinga czy Cowboy Bebbop'a poznałem, jak świetne one są -- w anime nie zwracałem na nie uwagi.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3767 dnia: Maja 30, 2008, 20:01:44 pm »
Ja wlasnie mam odwrotnie. Czasami jest nawet tak, ze dany kawalek mi sie nie podoba (przeslucham zanim zagram) a potem (po ukonczeniu gry) jestem nim zachwycony.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3768 dnia: Maja 30, 2008, 21:26:24 pm »
Troche nieodpowiedni temat ale pozwole sobie, a co! Tak więc czy w skład MGS Portable Ops Plus wchodzi zwykły MGS PO? Bo trochę straciłem orientację (strasznie niskie oceny byly a to przeciez ulepszenie jest) Czy np. jest tam wyciety tryb fabularny albo inne wazne rzeczy?

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 774
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3769 dnia: Maja 30, 2008, 21:36:25 pm »
np. dopiero po przesłuchaniu OST'u z Hellsinga czy Cowboy Bebbop'a poznałem, jak świetne one są -- w anime nie zwracałem na nie uwagi.

Wyjdź i nie wracaj ;). Ja właśnie po anime musiałem kupić ost z Hellsinga.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3770 dnia: Maja 30, 2008, 22:55:19 pm »
Mnie do OST'a Hellsinga przekonał (już podczas oglądania anime) opening - "World Without Logos". Reszta utworów spodobała mi się już na soundtracku - po prostu oglądając anime bardziej skupiałem się na kresce, akcji oraz fabule ;).
To samo zresztą z Cowboy'em - część utworów potrafię jako tako umieścić, w jakim były odcinku, ale większości nie. Dlatego chyba będe musiał jeszcze raz obejrzeć serial :).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3771 dnia: Maja 31, 2008, 02:56:45 am »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3772 dnia: Maja 31, 2008, 12:48:23 pm »
Recka IGN
http://ps3.ign.com/articles/877/877611p3.html
Było kilka stron wcześniej.

Ocena Playfrance: 9.5/10
http://66.102.9.104/translate_c?hl=fr&sl=fr&tl=en&u=http://www.playfrance.com/test-ps3-metal-gear-solid-4-guns-of-the-patriots-page4.html

Cytuj
Graphics
8 / 10
The PS3 has done better but the graphics is high quality. The PS3 has done better but the graphics is high quality. The modelling and animation characters are themselves blameless. The modelling and animation characters are themselves blameless. Cutscenes and phases of gameplay mix to give a homogenized and sometimes bluffant. Cutscenes and phases of gameplay mix to give a homogenized and sometimes bluffant.
#
Gameplay:
9 / 10
Nothing to say on this side except that improvements in gameplay offer a lot more fluidity that all the episodes combined. Nothing to say on this side except that improvements in gameplay offer a lot more fluidity that all the episodes combined. It is never against the plague control Snake or because of the camera. It is never against the plague control Snake or because of the camera. Great! Great!
#
Sound
9 / 10
From high art. From high art. The sound has been a particular job to immerse themselves in the adventure. The sound has been a particular job to immerse themselves in the adventure. We believe it! We believe it! The music is a rare quality even if they sometimes struggle to be heard when one is in the midst of battle. The music is a rare quality even if they sometimes struggle to be heard when one is in the midst of battle.
#
Lifetime
9 / 10
I can not reveal the length of the game but know that this view will not be disappointed. I can not reveal the length of the game but know that this view will not be disappointed. A MGS is never long enough anyway! A MGS is never long enough anyway!
#
Fun
9 / 10
Hideo Kojima has been able to renew itself by offering different experiences throughout the game Hideo Kojima has been able to renew itself by offering different experiences throughout the game You jubilerez several times and, during certain phases key game, you will not know more or watch it so good. You jubilerez several times and, during certain phases key game, you will not know more or watch it so good.

Opublikowane: Maj 31, 2008, 08:01:42
Ocena PSM3 UK: 95%. A richly-layered masterpiece but resolving the series' epic history takes its emotional toll.
http://forums.gametrailers.com/showthread.php?t=415986

Opublikowane: Maj 31, 2008, 08:06:01
Recenzja gram.pl
http://www.gram.pl/art_8QTqHu1_Metal_Gear_Solid_4_Guns_of_the_Patriots_recenzja.html

Cytuj
Geny, zabójczy wirus i nanomaszyny okazały się mieszanką, w starciu z którą nawet potomek największego żołnierza w dziejach - Big Bossa - okazuje się bezsilny. Ostatnia misja Snake'a to nie tylko rozpaczliwa próba ostatecznego rozprawienia się z dążącym do przejęcia władzy nad światem Liquidem, ale również swoiste podsumowanie i rozliczenie z przeszłością. Nie ma w dorobku branży elektronicznej rozrywki drugiej serii, która w tak oczywisty, naturalny i przemyślany sposób spinałaby w swoim ostatnim akcie wątki rozpoczęte na przestrzeni dziesięciu - czy nawet dwudziestu - lat. Po zakończeniu Guns of the Patriots docenicie kunszt i finezję, z jaką zwieńczony został bieg wydarzeń urwany wraz z finałem Sons of Liberty, zrozumienie z jakim smakiem i wyrafinowaniem wpisuje się w to wszystko fabuła Snake Eatera. Dopiero teraz wszystkie elementy tej układanki trafiły na właściwe miejsce.

Cytuj
Zresztą cut-scenki zrealizowane są z iście hollywoodzkim rozmachem. Dynamiczny montaż, zmiany kątów kamery i nagłe zwroty akcji w połączeniu z genialną reżyserią sprawiają, że wszystko to nie tyle się ogląda, co wręcz chłonie. Z szacunku dla osób śledzących przygody Snake'a od samego ich zarania, nie będę zagłębiał się w detale, aczkolwiek Kojimie oddać należy - po raz kolejny - że patosem gra jak nikt inny w tej branży. Nie chodzi tutaj bynajmniej o ckliwe opowiastki i sztuczne próby nadawania historii znamion wielkości, ale o wyczucie, smak i klasę. Tam gdzie powinno być epicko - jest epicko, gdzie jest miejsce na łzy - są łzy, kiedy prosi się o serię z karabinu maszynowego - jest wystrzał z moździerza.

Cytuj
Nawet tak, wydawać by się mogło, prozaiczny proces jak przerzucanie danych na dysk konsoli podany został w sposób nieszablonowy. Przykład? Proszę bardzo - podczas lotu samolotem Snake nie próbuje walczyć ze swoim nałogiem i sięga po owiniętą w bibułkę porcję nikotyny, na co Sunny (córka Olgi Gurlukovich)... I tu następuje efekt zaskoczenia, którego doświadczyć musicie sami.

Cytuj
Jeżeli walki z Psycho Mantisem, Solidusem czy The Boss utkwiły Wam w pamięci, możecie być pewni, że zmagania z postaciami z Guns of the Patriots zajmą miejsca tuż obok nich. Starcia z kolejnymi członkiniami Beauty and The Beast Unit to klasa sama w sobie, poziom do którego zresztą zostaliśmy już przyzwyczajeni. Klasycznie - na każdego z bossów jest pewien sposób. Najczęściej banalny... kiedy się go pozna. Sama walka to jednak nie wszystko. Prawdziwym gwałtem na niewinności naszych umysłów są historie każdej z "ostatecznych ofiar wojny".

Cytuj
Oczywiście nieszablonowe i wielopłaszczyznowe postacie od zawsze stanowiły podstawę tej serii. Nie dziwi więc powrót kilku starych znajomych. Nawet tych, których zupełnie się nie spodziewacie. Ba, których nie macie prawa się spodziewać! Niektóre z nich przedstawione zostały z zupełnie nowej perspektywy, inne raz jeszcze uwodnią, że ich obecność w tej opowieści nie jest dziełem przypadku. Okazuje się przy tym, iż ta, rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości opowieść, wcale nie jest tak zupełnie oderwana od otaczającej nas rzeczywistości. Ta historia naprawdę mogłaby się wydarzyć. Kiedyś. Może.

nakimushi

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3773 dnia: Maja 31, 2008, 13:23:50 pm »
"Wady:  grafika mogłaby być lepsza  "  to ma byc te 10/10 :lol:
Opublikowane: Maj 31, 2008, 12:18:39
edge dal kolejna 8

Reviews

Metal Gear Solid 4 8
Haze (5)
Grid (9)
Lego Indiana Jones (6)
Boom Blox 8
Civilzation Revolution 8
Lostwinds 8
Baroque (5)
Iron Man (2)
Soul Bubbles (7)
Noitu Love 2 (7)
Track and Field (7)
1942: Joint Strike (4)
Commando 3 (6)


czyli gozej ocenili niz grida

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3774 dnia: Maja 31, 2008, 13:49:57 pm »
prawda jest taka, że nie każdemu musi się podobać MGS, tak samo jak mnie się nie podoba SC :)

Noth

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-11-2006
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3775 dnia: Maja 31, 2008, 14:07:50 pm »
Do przewidzenia to "Edge"  , Grid(beczka smiechu)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3776 dnia: Maja 31, 2008, 14:23:58 pm »
Pierwsza polska recka:
http://www.gram.pl/art_8QTqHu1_Metal_Gear_Solid_4_Guns_of_the_Patriots_recenzja.html

Jeszcze nie czytałem ale:
Cytuj
Zalety:  fabuła; klimat; system gry; starcia z bossami; oprawa dźwiękowa; David Hayter

Wady: grafika mogłaby być lepsza; to już naprawdę koniec?!

długość gry:
Cytuj
> Proszę o jedno info - ile za pierwszym razem się przechodzi :P Takie minimum powiedzmy
> :)

No niestety akurat tego jeszcze oficjalnie powiedzieć nie mogę, aż do premiery gry wiąże mnie NDA :)
Krótkie info tylko - mnie przejście gry zajęło ZNACZNIE krócej aniżeli wspomniane 30 h.

i jeszcze coś:
Cytuj
Aha, gdyby ktoś pytał - dychy nie daję. Mocna dziewiątka. Głównie ze względu na drobne niedociągnięcia techniczne i tę hermetyczność serii.
Ale zgadza się ze sobą i wystawioną swego czasu maksymalną notą dla Snake Eatera. Miałem rację ;p

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3777 dnia: Maja 31, 2008, 14:31:32 pm »
Pierwsza polska recka:
http://www.gram.pl/art_8QTqHu1_Metal_Gear_Solid_4_Guns_of_the_Patriots_recenzja.html
Było trochę wyżej.

Zresztą w recenzji jest wspomniane, że rzekomy poziom Normal jest jeszcze łatwiejszy niż w MGS2 i 3.
Dopiero trzeci poziom sprawia problemy, gdzie trzeba bardzo często OctoCam wykorzystywać.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3778 dnia: Maja 31, 2008, 14:36:53 pm »
Czyżby Konami i Kojime dotknęła fala CASUAL GRACZY ?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3779 dnia: Maja 31, 2008, 14:55:04 pm »
Cytuj
Było trochę wyżej.
Faktycznie. Myślałem, że to wycinki z jakiegoś zagranicznego serwisu :oops:

Czyżby Konami i Kojime dotknęła fala CASUAL GRACZY ?
Po sukcesie Wii nikt przed nią nie umknie :evil: Wystarczy wymienić chociażby GTA IV, NG2 (choć i tak jest nadal chora), czy w przyszłości GoW2 (dodatkowy niższy poziom trudności).
Dla mnie to i tak bez różnicy, zawsze przecież można wybrać wyższy poziom trudności.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3780 dnia: Maja 31, 2008, 14:56:59 pm »
Najwięcej smiechu jest z Alone in the Dark gdzie będzie można skipować levele noo porażka na całej linii pytanie tylko w jaki sposób taki gracz zrozumie fabułe jak zacznie skipować trudniejsze poziomy ? Retrospekcje czy co ?!


ps: Czy METAL GEAR ONLINE będzie zupełnie za free tzn czy granie będzie wymagało jakiegoś abonamentu czy cos?

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3781 dnia: Maja 31, 2008, 14:58:05 pm »
ps: Czy METAL GEAR ONLINE będzie zupełnie za free tzn czy granie będzie wymagało jakiegoś abonamentu czy cos?
To nie MMO więc nie.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3782 dnia: Maja 31, 2008, 15:01:01 pm »
No to zajebiscie raz ze MGO razem z MGS4 to jeszcze za free granie mMmM oby tylko serwery działały hohoho i było ich dużo ;)

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3783 dnia: Maja 31, 2008, 15:17:46 pm »
a nie przypadkiem na plycie bedzie podstawowa wersja MGS O a reszte trzeba bedzie dokupic?

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3784 dnia: Maja 31, 2008, 15:22:19 pm »
a nie przypadkiem na plycie bedzie podstawowa wersja MGS O a reszte trzeba bedzie dokupic?
Jest MGO? Jest.
To, że będzie tylko 5 map, to już inna sprawa (albo będzie więcej map do ściągnięcia z PSS albo wersja pudełkowa z przykładowo 20 mapami).

Gość Anonimowy

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 2 626
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3785 dnia: Maja 31, 2008, 17:16:25 pm »
Pierwsza polska recka:
http://www.gram.pl/art_8QTqHu1_Metal_Gear_Solid_4_Guns_of_the_Patriots_recenzja.html

Jeszcze nie czytałem ale:
Cytuj
Zalety:  fabuła; klimat; system gry; starcia z bossami; oprawa dźwiękowa; David Hayter

Wady: grafika mogłaby być lepsza; to już naprawdę koniec?!

długość gry:
Cytuj
> Proszę o jedno info - ile za pierwszym razem się przechodzi :P Takie minimum powiedzmy
> :)

No niestety akurat tego jeszcze oficjalnie powiedzieć nie mogę, aż do premiery gry wiąże mnie NDA :)
Krótkie info tylko - mnie przejście gry zajęło ZNACZNIE krócej aniżeli wspomniane 30 h.

i jeszcze coś:
Cytuj
Aha, gdyby ktoś pytał - dychy nie daję. Mocna dziewiątka. Głównie ze względu na drobne niedociągnięcia techniczne i tę hermetyczność serii.
Ale zgadza się ze sobą i wystawioną swego czasu maksymalną notą dla Snake Eatera. Miałem rację ;p
Z tym czasem gry.
To trochę taka chamska zagrywka - możecie dostać od nas grę do recenzji przed czasem ale nie nie możecie napisać o czasie gry/przerywników i instalacjach przed/w trakcie gry itd.


http://www.joystiq.com/2008/05/30/mgs4-print-reviewers-asked-to-not-disclose-install-time-cut-sce/

Cytuj
that say that Konami had some rather odd restrictions for Metal Gear Solid 4 print reviews. Namely, that they avoid the topic of the game's installation or the length of the cut scenes.

The 4.5GB installation is listed on the box itself, and the cut scene length was brought up in IGN UK's review. "One of those things that Konami doesn't want us to talk about is the 'total length of cut-scenes,'" reads the review, which later goes on to say that cut scenes encompass about half the game's content. Whether or not these restrictions are true remain to be seen (they certainly aren't true online). We'll have to keep an eye out as the print reviews start showing up.

jeżeli to prawda że przerywniki to mniej więcej połowa gry i ten czas co był podany w tej polskiej recenzji - to sam czas rozgrywki specjalnie długi nie jest.
"Na forum nie ma żadnych ludzi, tylko porno boty z podciągniętym AI."
(by tarniak, all rights and lefts reserved)
---
Lies. Deceit. Cake.
---

13 Porównanie Gier (X360 vs PS3)
http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=2178.msg349879#msg349879

lupinator

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3786 dnia: Maja 31, 2008, 17:17:53 pm »
Anonimowy zobacz czy nie ma cię w innym topicu.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3787 dnia: Maja 31, 2008, 17:20:11 pm »


Cytuj
that say that Konami had some rather odd restrictions for Metal Gear Solid 4 print reviews. Namely, that they avoid the topic of the game's installation or the length of the cut scenes.

The 4.5GB installation is listed on the box itself, and the cut scene length was brought up in IGN UK's review. "One of those things that Konami doesn't want us to talk about is the 'total length of cut-scenes,'" reads the review, which later goes on to say that cut scenes encompass about half the game's content. Whether or not these restrictions are true remain to be seen (they certainly aren't true online). We'll have to keep an eye out as the print reviews start showing up.

jeżeli to prawda że przerywniki to mniej więcej połowa gry i ten czas co był podany w tej polskiej recenzji - to sam czas rozgrywki specjalnie długi nie jest.

No i co z tego? To jest MGS chłopie. Ta gra tak miała, ma i mieć będzie.

Ehhh...widać że Ty grasz w obrazki z internetu a nie w gry.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3788 dnia: Maja 31, 2008, 17:23:15 pm »
Dokłądnie MGS to filmy i gadanie to raczej film niż gra i chyba żadnemu fanowi to nie przeszkadza wręcz przeciwnie np. dla mnie ilość filmików w MGS2 czy MGS1 była zbyt mała uwielbiam oglądać kunszt i skilla Kojimy podczas doskonałych przerywników i ciesze się jak cholera ze w MGS4 są długie i czesto ;)

Szczerze to nie mam nic przeciwko aby filmów było więcej niż gameplay'a ;)

I anonimowy jak masz wątpliwości co do gry to poprostu nie kupuj kto Ci każe ? Widocznie historia Cię nie urzekła ;) Nawet leje na instalacje gry na dysk i inne tego typu rzeczy ;)

mraka

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-09-2006
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 0
  • ..psn id1: mraka82 ..psn id2(+ i vita): FuBu_82
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3789 dnia: Maja 31, 2008, 18:41:03 pm »
anonimowy przeczytalem pare twoich postow z roznych tematow i widze czleku ze ty masz jakies powazne problemy ze soba  :shock: wyjdz kiedys na swieze powietrze (masz teraz okazje bo zajebista pogoda) zagraj w cos w koncu a nie tylko o grach czytasz  :-x  wkreciles se jakies chore jazdy i chcesz byc ostatnim sprawiedliwym ktory uswiadomi wszystkich jak to jest  :lol:  jesli bys mial jeszcze za to placone to bym zrozumial ale tak to nie warto bo zycie zmarnujesz  :?
- szanuj ziomka swego jak siebie samego -

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 774
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3790 dnia: Maja 31, 2008, 18:45:30 pm »
Proszę trzymać się tematu.

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3791 dnia: Maja 31, 2008, 18:51:22 pm »
Wyluzujcie trochę ludzie, wiem że MGS dla was to świętość ale nie warto się aż tak bulwersować.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3792 dnia: Maja 31, 2008, 18:58:59 pm »
Już nie tyle chodzi o sam MGS, o ile skłonność (radość z?) do napinania w każdym możliwym temacie w dziale PS3 Anonima. Jakoś sobie poradzimy, nawet jakby MGS4 mial trwać nie 30, a 20h. Zresztą każdy wie, że filmiki to esencja serii MGS, która trwa już okrągłe 10 lat, a jeden osobnik i tak nie zburzy entuzjazmu graczy do tej serii.

On Topic: 12 dni :D

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3793 dnia: Maja 31, 2008, 18:59:04 pm »
Juz w 3 czesci filmiki prezentowaly wysoki poziom a przy poziomie technicznym jakie prezentuje silniki MGS4 jest to absolutnie mistrzostwo swiata. Ludzie chodza do kina zeby zobaczyc tego typu wykonane technika komputerowa filmy a z tego co sie orientuje to jedynie FF AC prezentuje wyzszy poziom ale trzeba brac pod uwage ze jest w SD. A tu mamy wszytko w znacznie wyzeszej rozdzialce z dziwkeim 7.1

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3794 dnia: Maja 31, 2008, 19:12:09 pm »
Nie rozumiem tekstów w reckach czy od osób ze MGS zawiera za dużo filmów i gadania ?! Toż to esencja tej serii Kojima maniak kina zamiast zostać reżyserem z prawdziwego zdarzenia zrobił serie tak doskonała i tak filmową, że obecnie nie ma i nie będzie drugiej ;)

ps: nie jestem maniakiem, ani fanboyem czy cholera wie czym jeszcze, ale mgs mnie urzekł od mg (tak grałem na emulatorze) po mgs2, mgs3 niestety nie zaliczyłem osobiście, ale ogladam filmy z poczynań innych graczy wszystko gadanie, filmy z gameplayem poprostu ktoś kamerował pierwsze podejście od napisów początkowych do końcowych ;)

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3795 dnia: Maja 31, 2008, 19:18:59 pm »
Juz w 3 czesci filmiki prezentowaly wysoki poziom a przy poziomie technicznym jakie prezentuje silniki MGS4 jest to absolutnie mistrzostwo swiata. Ludzie chodza do kina zeby zobaczyc tego typu wykonane technika komputerowa filmy a z tego co sie orientuje to jedynie FF AC prezentuje wyzszy poziom ale trzeba brac pod uwage ze jest w SD. A tu mamy wszytko w znacznie wyzeszej rozdzialce z dziwkeim 7.1

Niestety z każdym Twoim postem nt. MGS'a widać, że masz blady poziom o serii brachu ;).
Już w 3 części prezentowały wysoki poziom? Filmiki w MGS'ie od 1wszej części prezentują chyba najwyższy poziom. Ubliżasz tej serii i to bardzo takim pieprzeniem. :-P
pozdro

Już prawie czerwiec hehe  8-)

elfor

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 19-11-2007
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 4
  • Wór 1000 Team
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3796 dnia: Maja 31, 2008, 19:23:55 pm »
Mam dziwne przeczucie, że jutro pokażą jakiś nowy trailer :>

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3797 dnia: Maja 31, 2008, 19:24:57 pm »
Wyluzujcie trochę ludzie, wiem że MGS dla was to świętość ale nie warto się aż tak bulwersować.

Jak widać po ocenach tej gry to nie tylko dla nas. ;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3798 dnia: Maja 31, 2008, 19:26:29 pm »
Cytuj
która trwa już okrągłe 10 lat,
eee seria zaczęła się w MG a więc już ponad 20 lat.  :-D

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #3799 dnia: Maja 31, 2008, 19:29:44 pm »
Games Master UK - 97%
Play France - 9.5/10