Autor Wątek: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots  (Przeczytany 626416 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5800 dnia: Października 15, 2008, 17:11:24 pm »
Wiem że trochę czasu minęło i sporo osób już przeszło MGS4, ale kurde teraz mnie naszły pewne przemyślenia co do fabuły. Czy nie lepiej aby Patriotami byli "zwykli" ludzie? Aby było jak w zakończeniu MGS3 gdzie jest napisane że Filozofowie amerykańscy przekształcili się w Patriotów, trochę by było to samo--budują AI itp. Ocelota pracowałby dla nich od dawna (jeszcze za czasów Filozofów). A po operacji SE i po wydarzeniach z PO Patrioci (jeszcze żywi) zobaczyli by potencjał Big Bossa, dlatego postanowili stworzyć dla niego konkurencję. Czyli Solida i resztę (stworzyli też idealnego klona, ale po ich stronie--Solidusa). Kiedy BB tworzy Outer Heaven i Zanzibar by walczyć z Patriotami oni wysyłają Snake'a by go zabić. Wtedy uruchamiają AI. W czasie wydarzeń na Shadow Moses Ocelot robi za "wtyczkę" u Liquida. Potem jest tak jak w MGS2. Ręka Liquida, kolejna wtyczka u Solidusa który się zbuntował. itp itd. Przez te wszystkie wydarzenia Patrioci (już AI) utrzymują BB przy sztucznym życiu, aby w razie czego stworzyć kolejne kopie do walki ( w końcu to program, powtarza to co ma zrobić). AI stwarza War Economy. Dalej mamy akcję z MGS4. Z tym że nie ma aktu 3 (chodzi o spotkanie z Big Mamą), reszta to samo (z lekkimi zmianami oczywiście) itp. Dochodzimy do zakończenia, Big Boss się budzi i mamy wszystko wyjaśnione, lecz Liquid do końca opanował Ocelota nie że Ocelot udawał Liquida. Może się potem okazać że Zero to Patriota itp. BB walczył z Patriotami w imię wartości The Boss itp. Więc zakończenie dużo się nie zmieni.

A co mnie skłoniło do takiego rozwoju fabuły? Napisanie że Filozofowie przekształcili się w Patriotów, słowa Ocelota kiedy kradnie Raya ( I'm taking it back, to the Patriots), no i walka świadomości Liquida z Ocelotem. Mimo to MGS4 to i tak genialna fabuła.

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5801 dnia: Października 15, 2008, 18:39:31 pm »
http://mgs.gram.pl/news.php?readmore=1071

Cytuj
Wczorajsza wypowiedź Yoshitaki Arai naturalnie spowodowała burzę w niekończącej się już kwestii możliwej konwersji MGS 4. Ponadto Arai uzasadniał swoje słowa tym iż obecnie na rynku światowym jest bardzo wysokie zapotrzebowanie na xboxową wersję gry. Dziś jednak przedstawiciele Konami UK, dementują tą informację twierdząc że MGS 4 pozostanie na platformie Sony. Jak nie trudno zauważyć mamy dwugłos w tej sprawie, gorzej że tak na dobrą sprawę nie wiadomo komu teraz ufać. Czekamy więc na dalsze rozwinięcie się sytuacji... 

Jak zwykle jedni potwierdzają inni dementują i tak w kółko.... Trzeba czekać na oficjalną wypowiedź, a nie opierać się na coraz to nowszych plotkach.

Według mnie MGS4 zostanie ex dla Sony, ale MGS4: Subsistence, czy coś takiego już będzie multiplatformowy.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5802 dnia: Października 15, 2008, 18:54:48 pm »
A co mnie skłoniło do takiego rozwoju fabuły? Napisanie że Filozofowie przekształcili się w Patriotów, słowa Ocelota kiedy kradnie Raya ( I'm taking it back, to the Patriots), no i walka świadomości Liquida z Ocelotem. Mimo to MGS4 to i tak genialna fabuła.
Mnie nie przeszkadza AI. MGS, a już czwórka szczególnie to w połowie s-f (nano technologie etc.) więc i AI mi całkiem gładko podeszło.

Z drugiej strony, jakbyśmy się tak przyłożyli to wszystko da się ulepszyć. Fabułę pierwszego MGSa, system walki w Tekkenie 3 czy zupę pomidorową babci. Jak zauważyłem, na forum jest obleśny zwyczaj komentowania gier w odniesieniu do tego jak mogłoby być, gdyby... MGS4 ma taką fabułę a nie inną i niech taka zostanie bo jej nie zmienimy. Zresztą chciałbym usłyszeć wersję fabuły tych którzy mówią że w MGS4 jest ona słaba. Ja ją chętnie skomentuje.

MGS na Xa? Phi, ja już gram na PS3 od roku :cool: Swoją droga stawiam że rozszerzona wersja będzie dopiero multiplatformowa.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5803 dnia: Października 15, 2008, 18:56:14 pm »
MGS na Xa? Phi, ja już gram na PS3 od roku :cool:
Ledwo pół roku.;)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5804 dnia: Października 15, 2008, 18:58:47 pm »
Cytuj
Mnie nie przeszkadza AI. MGS, a już czwórka szczególnie to w połowie s-f (nano technologie etc.) więc i AI mi całkiem gładko podeszło.
Ale ja nigdzie nie napisałem że mi AI przeszkadza. To ciekawy pomysł, choć naprawdę to już trochę s-f, bo w naszych czasach nie wyobrażam sobie żeby zrobić AI które zastąpi ludzi umysł. Jednak co będzie za 100-200, czy 220 lat? Cholera wie.. Może Terminator to nie s-f a przyszła rzeczywistość ;)

A moje przemyślenia to nie próba udowodnienia że fabuła w 4 jest słaba, jak napisałem jest genialna, lecz po głowie chodziła mi alternatywna historia.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2008, 19:00:20 pm wysłana przez Solid Snake 1989 »

billabong

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-06-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
  • Ten kto ma pieniądze, ten ma i władzę.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5805 dnia: Października 16, 2008, 13:45:33 pm »
Ale ja nigdzie nie napisałem że mi AI przeszkadza. To ciekawy pomysł, choć naprawdę to już trochę s-f, bo w naszych czasach nie wyobrażam sobie żeby zrobić AI które zastąpi ludzi umysł. Jednak co będzie za 100-200, czy 220 lat? Cholera wie.. Może Terminator to nie s-f a przyszła rzeczywistość ;)

A moje przemyślenia to nie próba udowodnienia że fabuła w 4 jest słaba, jak napisałem jest genialna, lecz po głowie chodziła mi alternatywna historia.

To co piszesz świadczy tylko jak znikome masz pojęcie o najnowszych technologiach. Egzoszkielety stały się już rzeczywistością, chociażby HAL, który wspomaga mięśnie, dzięki któremu możemy podnieść ciężar dwukrotnie większy niż normalnie:



Amerykanie już teraz przeprowadzają testy/kursy pilotowania odrzutowców za pomocą zdalnego sterowania używając do tego jedynie umysłu.

http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34148,2371610.html

Nanotechnologia już w tej chwili działa prężnie i z roku na rok się ją udoskonala. Za niedługo, może kilka lat, będziemy mogli wyleczyć raka dzięki nanomaszynom.

Stworzenie jednego wielkiego komputera, kontrolującego przepływające informacje nie byłoby problemem w dzisiejszych czasach, gdzie wszystkie gałęzie przemysłu zahaczają o technologię Internetu. Już teraz są serwisy, które zbierają nasze informacje i je nam przekazują. Zastanawiałeś się kiedyś czy wikipedia, google itd. przekazują Ci całą prawdę? Człowiekiem da się manipulować - niestety, a takie urządzenie, które manipulowało by naszym całym światem jest poszukiwane przez największe mocarstwa świata.

Historia przedstawiona w MGS4 wcale nie musi być fantastyczna. Spójrz wstecz 20 lat i teraz pomyśl, co będzie za kolejną dekadę, mechy, nanomaszyny czy egzoszkielety to tylko część tego co nas czeka.



Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5806 dnia: Października 16, 2008, 15:05:17 pm »
Chyba trochę mnie nie zrozumiałeś. Ja piszę o AI a ty mi o egzoszkieletach i nanomaszynach.
Na dzień dzisiejszy na pewno nie da się zrobić AI tak potężnie manipulującego informacjami, analizowanie ich i co ważne wyciągania wniosków. Człowiek sam nie jest w stanie ogarnąć swoim umysłem to co się dzieje na świecie, a co dopiero stworzyć AI które by to potrafiło. Nie mówię że za x lat to nadal będzie nie możliwe.
Cytuj
Historia przedstawiona w MGS4 wcale nie musi być fantastyczna
Rozumiem że przez słowo historia masz na myśli rozwój techniki. Zauważ że w MGS4 technika dostała niezłego kopa, szybciej się rozwija niż w rzeczywistości. Pomimo tych samych dat np: mamy rok 2008 a w MGS4 w 2009 nanotechnologia jest na całym świecie, a nie w laboratoriach u Japończyków czy Amerykanów. Historia w MGS4 nie musi być fantastyczna...w przyszłości. Dziś, na obecne możliwości jest fantastyczna.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5807 dnia: Października 16, 2008, 15:39:06 pm »
Cytuj
Mnie nie przeszkadza AI. MGS, a już czwórka szczególnie to w połowie s-f (nano technologie etc.) więc i AI mi całkiem gładko podeszło.
Ale ja nigdzie nie napisałem że mi AI przeszkadza. To ciekawy pomysł, choć naprawdę to już trochę s-f, bo w naszych czasach nie wyobrażam sobie żeby zrobić AI które zastąpi ludzi umysł. Jednak co będzie za 100-200, czy 220 lat? Cholera wie.. Może Terminator to nie s-f a przyszła rzeczywistość ;)

A moje przemyślenia to nie próba udowodnienia że fabuła w 4 jest słaba, jak napisałem jest genialna, lecz po głowie chodziła mi alternatywna historia.
Maaan, ależ ja nie piłem do ciebie - ja się z tobą zgadzam co do fabuły.

MGS zawsze był trochę s-f, fajnie natomiast, że Hideo starał się wszystko wytłumaczyć jako naukowo realne. W końcu nieśmiertelność Vampa albo wątek Big Bossa mają jakieś tam wytłumaczenie w podłożu naukowym, a nie tylko "bo tak". Co nadaje MGSowi realizmu. Taki fajny mix ;)

billabong:
Wiesz, być może już testują wehikuły czasu albo perpetuum mobile, ale i tak to dla nas jest science-fiction.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5808 dnia: Października 16, 2008, 16:45:16 pm »
A mi właśnie trochę takich nadludzkich mocy podoba się w MGSie. Ot np Psycho Mantis, czy kruki Ravena.  Co do nieśmiertelności Vampa--nanomaszyny to całkiem niezłe wytłumaczenie, tak zostawiłbym mu bieganie po wodzie i super zręczność (choć to nie jest wytłumaczone że to nanosy).

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5809 dnia: Października 16, 2008, 16:50:06 pm »
tak zostawiłbym mu bieganie po wodzie i super zręczność (choć to nie jest wytłumaczone że to nanosy).
Bieganie po ścianach i wodzie jest wyjaśnione - potrafił to dzięki technologii jakiej używały FROGS.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5810 dnia: Października 16, 2008, 16:54:17 pm »
tak zostawiłbym mu bieganie po wodzie i super zręczność (choć to nie jest wytłumaczone że to nanosy).
Bieganie po ścianach i wodzie jest wyjaśnione - potrafił to dzięki technologii jakiej używały FROGS.
no przecież wiem. I dlatego napisałem że zostawiłbym mu jako jego skill :)

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5811 dnia: Października 16, 2008, 16:55:25 pm »
tak zostawiłbym mu bieganie po wodzie i super zręczność (choć to nie jest wytłumaczone że to nanosy).
Bieganie po ścianach i wodzie jest wyjaśnione - potrafił to dzięki technologii jakiej używały FROGS.
Dokładnie jest w pierwszym akcie przy końcówce jak Snake kieruje się w stronę bazy gdzie jest Liquid i wystarczy w obozie looknąć na cieżarówki z Gekko lub położyć się pod którąś męczyć Otacona przez codec ;) To samo dlaczego Snake zaczął używać CQC i wiele innych.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5812 dnia: Października 21, 2008, 16:46:49 pm »

lupinator

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5813 dnia: Października 21, 2008, 16:49:46 pm »

mateo

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5814 dnia: Października 21, 2008, 16:55:51 pm »
omfg !!!!

nakimushi

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5815 dnia: Października 26, 2008, 10:29:46 am »
mozna licytowac ten zestawik który podpisal sam Hideo ;)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130263869818


svonston

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5816 dnia: Października 26, 2008, 10:32:31 am »
Cena fantastyczna.

Marins

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5817 dnia: Października 26, 2008, 10:37:23 am »
I tak się znajdzie ktoś kto to kupi, nawet za dwa razy więcej  :eek:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5818 dnia: Listopada 06, 2008, 14:22:14 pm »
Huh?  :shock:
http://polygamia.pl/demo-metal-gear-solid-4-juz-dostepne
: Listopad 06, 2008, 13:20:51 pm
I tak się znajdzie ktoś kto to kupi, nawet za dwa razy więcej  :eek:
Poszło i to grubo:
http://polygamia.pl/odjechane-ps3-dla-fanow-metal-gear-solid-4-sprzedane

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

piou

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-06-2008
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 0
  • BROTHER!!!
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5820 dnia: Listopada 06, 2008, 18:13:07 pm »
http://polygamia.pl/demo-metal-gear-solid-4-juz-dostepne

TIME PARADOX!

:lol:
No nareszcie, czekałem na to demo 4 miechy przechodząc w tym czasie pełną wersję MGS4 ze 20 razy..  nareszcie jest!!!

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5821 dnia: Listopada 06, 2008, 18:32:40 pm »
no, trzeba sprobowac wreszcie tego majstersztyku, ciekawy jestem ocenek  :P

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5822 dnia: Listopada 09, 2008, 12:06:46 pm »
Przeszedlem MGS4 jakis miesiac temu to teraz szybkensem napisze, ze dla mnie MGS4 jest nierowny.
Graficznie i z gameplay'u jest swietny. Grafika jest prawie taka jak na pierwszym pokazie TGS 2005 a musze powiedziec, ze powatpiewalem czy im sie to uda. Grywalnosc super, chociaz nie ma co mowic o miodnosci na poziomie CoD4 czy Girsow (jezeli chodzi o strzelanie). Zas fabula to straszny let down. Zdecydowanie najgorsza fabula ze wszystkich duzych metali. Nawet nie wiem jak sie tego spoilera robi, zeby napisac co mnie zawiodlo, wiec nie napisze nic ponad to, ze o ile taki MGS2 robil nadzieje na to, ze ta fabula ma cos w sobie, jest jakos fajnie osadzona w realnym swiecie i mozna sie dobrze wczuc w klimat, tak MGS4 to budja na resorach, malpki jarajace szlugi, denis rodman handlujacy bronia, 100 letni bohaterowie itp. Porazka
Chociaz calosciowo MGS4 jest super i naprawde swietnie sie bawilem, to nie mialem ani razu takich dreszczykow jak przy MGS2 gdy wychodzilo na jaw co to jest GW, kim jestesmy czy jak w MGS3 i calej historii The boss z naked snake'iem.

f5k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-03-2006
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5823 dnia: Listopada 09, 2008, 21:52:26 pm »
Buzu->Jeśli szukasz nierealności w MGS4 to może zobacz na Bossów z MGS3: gość co kontroluje pszczoły, 100 letni snajper co go ładuje las, facet co prąd ma w sobie prąd niewiadomo skąd i gość co ma powyginane kości tak że skacze po drzewach itd. małpa tresowana jest nierealna? że gość co handluje bronią jest murzynem? no i?

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5824 dnia: Listopada 09, 2008, 21:59:00 pm »
Uwierz mi, ze przyklady, ktore dalem sa najmniej denerwujace. Zaakceptowalem to, ze Ocelot "pczyczepil" sobie reke liquida w MGS2 i ona przejela jego osobowosc, zaakceptowalem wszystkie inne bzdury z MGS3. Jednak to co mi sie w wczesniejszych czesciach podobalo, np w MGS3 odwolania do gorbaczowa, lot w kosmos, kryzys kubanski czy w MGS2 idea patyjotow jako szarej eminencji, wszystko to fajnie laczylo elementy sci-fi MGS ze swiatem realny i naprawde tworzylo to unikalny klimat. Tak przyszedl MGS4 i... okazuje sie, ze patryjotami byli... (bez spoilerow) i wszystko poszlo sie walic, nagle sie okazalo, ze wszystko to bajeczka gdzie wszystko sie skupia w okolo wyimaginowanych postaci i juz nie ma zadnego przelozenia na swiat realny. Ja sie zawiodlem bardzo bo mialem nadzieje na jakas inteligenta intryge, spisek a wyszlo jak wyszlo a te sceny z problemami zoladkowymi itp tylko mnie dodatkowo dobily

f5k

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-03-2006
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5825 dnia: Listopada 09, 2008, 22:08:56 pm »
Przecież to że ręka przejeła nad człowiekiem znaczy jego umysłem władze było debilne
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
co do patriotów naprawde przecież było niedorzeczne że oni powstali z niczego... bo w MGS2 tak było wytłumaczone,
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Reszta wydaje sie być w miare sensowna.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5826 dnia: Listopada 09, 2008, 22:23:29 pm »
Widzisz ja nie gralem w MPO (chociaz mialem, hehe). Sprawa jest taka, ze ja sobie wyobrazalem takie cos, ze patryjoci to jacys niesamowicie wplywowi ludzie, z ogromna iloscia pieniedzy, ktorzy rzadza swiatem. Ubzduralem sobie, ze sa to jednostki tak ukryte i chronione, ze zaden snake czy inny otacon nawet nie ma prawa wiedziec kim oni sa. Zakladalem, ze fabula jest ponad to co sie dzieje w metalu, ze tak naprawde snake to taki pionek w rekach szarej eminencji, ktora wlasnie jakos bedzie powiazana z realnym swiatem (nie wiem, moze jakis znany polityk, moze wlasciciel jakiejs transnarodowej korporacji) co doda grze smaczka. Zas wyszlo, ze rownie dobrze emanuel moglbyc patryjota, ciocia klocia filozofem, a babcia raidena byla szpiegiem KGB a pseudonimie EVA. Wyszla z tego telenowela gdzie kazdy jest potrojnym agentem i ten jest tym ale tez i tym a takze zrobil to, natomiast ten nie dosc, ze to to jeszcze tamto i wyszlo, ze fabula, ktora sugerowala istnienie jakiegos wielkiego spisku w ktory wlaczona jest cala siatka przeroznych osobowosci i agencji konczy sie tym, ze caly swiat to praktycznie tylko 10 istotnych osob i kazdy ma jakis zwiazek ze snakiem. Wyborazalem sobie wiecej politycznych odwolan jakas intryge mocno osadzona w realnym swiecie, cos co by uwiarygadnialo MGSy a tak sie nie stalo, MGS4 ewidentie odcial sie od jakiejkolwiek historii wspolczesnego swiata i stworzyl swoj wyimaginowany swiat z siatka 20 wymyslonych osobowosci. Dla mnie to zawod i splycenie tego co widzialem w poprzednich metalach

Maximmus80

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5827 dnia: Listopada 09, 2008, 22:29:10 pm »
fabułą w MGS4  jest kiepska :P
chyba że tak jak MGS3 naśladował filmy o bondzie tak 4 to celowa parodia westernu...

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5828 dnia: Listopada 20, 2008, 17:15:00 pm »
Rozbraja mnie jedna rzecz!Czytam na różnych forach,że niektórzy nie chcą żeby następny mgs sie nawet pojawil,nawet węża nie chcą za glówną postać w serii :-xDziwne to dla mnie strasznie bo jak można nie chcieć kontynuacji najlepszej gry pod slońcem!Już nawet nie mówie o snejku bo prawie wszyscy złościli sie strasznie że dostali go tak niewiele w mgs2 a teraz narzekają.W następnym mgsie bedą i tak węże bo z tego co wiem to bylo 6 klonów,więc zostalo ich jeszcze trzech(no 4 jak jeden dożyje).
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5829 dnia: Listopada 20, 2008, 17:19:09 pm »
Cytuj
6 klonów
było 6 "płodów" 4 zmarły został się Liquid i Solid, a potem pewnie zrobili idealną kopię czyli Solidusa.

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5830 dnia: Listopada 20, 2008, 17:31:32 pm »
jakos mnie naszlo zeby mgs4 skonczyc jednak po raz drugi (z reguły gry przechodze tylko raz). nieźle sie zdziwilem jak zobaczylem jak wiele dróg i miejscówek przegapiłem za pierwszym razem  :shock: ścieżek do celu jest mnóstwo  :shock: przynajmniej w II akcie

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5831 dnia: Listopada 20, 2008, 18:25:43 pm »
jakos mnie naszlo zeby mgs4 skonczyc jednak po raz drugi (z reguły gry przechodze tylko raz). nieźle sie zdziwilem jak zobaczylem jak wiele dróg i miejscówek przegapiłem za pierwszym razem  :shock: ścieżek do celu jest mnóstwo  :shock: przynajmniej w II akcie
ja dziś w demko (po pełną pożyczyłem) przeszedłem zupełnie inaczej. Też się troszkę zdziwiłem gdy na samym początku dema (zaczyna się kiedy w pełnej pojawia się napis Act I) też znalazłem inną drogę, choć w sumie jest o wiele trudniejsza niż te którymi chodzę.
Dlatego też nie przepadam za 3 aktem, trzeba iść za typkiem zamiast samemu wybrać drogę.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5832 dnia: Listopada 20, 2008, 18:28:26 pm »
jakos mnie naszlo zeby mgs4 skonczyc jednak po raz drugi (z reguły gry przechodze tylko raz). nieźle sie zdziwilem jak zobaczylem jak wiele dróg i miejscówek przegapiłem za pierwszym razem  :shock: ścieżek do celu jest mnóstwo  :shock: przynajmniej w II akcie
ja dziś w demko (po pełną pożyczyłem) przeszedłem zupełnie inaczej. Też się troszkę zdziwiłem gdy na samym początku dema (zaczyna się kiedy w pełnej pojawia się napis Act I) też znalazłem inną drogę, choć w sumie jest o wiele trudniejsza niż te którymi chodzę.
Dlatego też nie przepadam za 3 aktem, trzeba iść za typkiem zamiast samemu wybrać drogę.
Tylko typek chodzi różnie w zależności od poziomu trudności po fakt czy uśpimy strażnika czy poczekamy i gościu pójdzie inna trasa oraz gdy zobaczy spiącego lub zabitego zmieni trasę itp Wiele czynników wpływa na zmianę ścieżki.


Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5833 dnia: Listopada 20, 2008, 18:32:28 pm »
jakos mnie naszlo zeby mgs4 skonczyc jednak po raz drugi (z reguły gry przechodze tylko raz). nieźle sie zdziwilem jak zobaczylem jak wiele dróg i miejscówek przegapiłem za pierwszym razem  :shock: ścieżek do celu jest mnóstwo  :shock: przynajmniej w II akcie
ja dziś w demko (po pełną pożyczyłem) przeszedłem zupełnie inaczej. Też się troszkę zdziwiłem gdy na samym początku dema (zaczyna się kiedy w pełnej pojawia się napis Act I) też znalazłem inną drogę, choć w sumie jest o wiele trudniejsza niż te którymi chodzę.
Dlatego też nie przepadam za 3 aktem, trzeba iść za typkiem zamiast samemu wybrać drogę.
Tylko typek chodzi różnie w zależności od poziomu trudności po fakt czy uśpimy strażnika czy poczekamy i gościu pójdzie inna trasa oraz gdy zobaczy spiącego lub zabitego zmieni trasę itp Wiele czynników wpływa na zmianę ścieżki.



tez tego nie wiedziałem  :eek: :eek: kurde, warto to bedzie przejsc i trzeci raz :D ponoc jak sie idzie za tym typkiem to czasem gdy sie odwrocimy widac te małe skubane z matrixa( czy z czego tam) sledzące nas.  :smile:
a snake jak rozmawial z evą to sie zarzekal ze nikt go nie śledził  :lol: :lol: eh dziadek...

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5834 dnia: Listopada 20, 2008, 18:47:29 pm »
jakos mnie naszlo zeby mgs4 skonczyc jednak po raz drugi (z reguły gry przechodze tylko raz). nieźle sie zdziwilem jak zobaczylem jak wiele dróg i miejscówek przegapiłem za pierwszym razem  :shock: ścieżek do celu jest mnóstwo  :shock: przynajmniej w II akcie
ja dziś w demko (po pełną pożyczyłem) przeszedłem zupełnie inaczej. Też się troszkę zdziwiłem gdy na samym początku dema (zaczyna się kiedy w pełnej pojawia się napis Act I) też znalazłem inną drogę, choć w sumie jest o wiele trudniejsza niż te którymi chodzę.
Dlatego też nie przepadam za 3 aktem, trzeba iść za typkiem zamiast samemu wybrać drogę.
Tylko typek chodzi różnie w zależności od poziomu trudności po fakt czy uśpimy strażnika czy poczekamy i gościu pójdzie inna trasa oraz gdy zobaczy spiącego lub zabitego zmieni trasę itp Wiele czynników wpływa na zmianę ścieżki.



tez tego nie wiedziałem  :eek: :eek: kurde, warto to bedzie przejsc i trzeci raz :D ponoc jak sie idzie za tym typkiem to czasem gdy sie odwrocimy widac te małe skubane z matrixa( czy z czego tam) sledzące nas.  :smile:
a snake jak rozmawial z evą to sie zarzekal ze nikt go nie śledził  :lol: :lol: eh dziadek...
Na pewno widać, te małe "coś" co nas śledziło. Wiem bo sam przypadkowo to zobaczyłem przechodząc, któryś raz z kolei. Szkoda tylko, że jak spróbujesz podbiec do tego, to ucieknie.

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5835 dnia: Listopada 20, 2008, 18:59:11 pm »
to o nich właśnie mowiłem  8) wydawalo mi sie ze bylo inspirowane matrixem ale sie pomylilem. matrix dotyczy czego innego

mateo

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5836 dnia: Listopada 20, 2008, 19:05:14 pm »
UWAGA News tego roku!! :D
Podobno 12 grudnia Konami ujawni prawdziwe zakończenie Metal Gear Solid 4.Wiecie o co chodzi; ) -Czytaj Słowa Old Snake ''pozostało mi jeszcze 6 miesięcy życia''. Kompletne zakończenie!!??
 

Pewnie będzie, to przedstawione w formie filmiku, AAA ów filmik odblokujemy uwagaaaaa w grze.  :shock::shock:
Oczywiście, to tylko plotka.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5837 dnia: Listopada 20, 2008, 19:27:57 pm »
UWAGA News tego roku!! :D
Podobno 12 grudnia Konami ujawni prawdziwe zakończenie Metal Gear Solid 4.Wiecie o co chodzi; ) -Czytaj Słowa Old Snake ''pozostało mi jeszcze 6 miesięcy życia''. Kompletne zakończenie!!??
 

Pewnie będzie, to przedstawione w formie filmiku, AAA ów filmik odblokujemy uwagaaaaa w grze.  :shock::shock:
Oczywiście, to tylko plotka.

już dawno było o tym mówione, zostało to obalone nie tylko oficjalnie przez Konami, ale także przez fabułę 4. 6 miesięcy to zostało do póki FoxDie nie zabije Snake'a a że teraz ma nowego to ma więcej czasu.

mateo

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5838 dnia: Listopada 20, 2008, 19:34:10 pm »
w sumie tak, ale dzisiaj przeczytałem takiego newsa w nowym PE, więc troszkę się podnieciłem.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5839 dnia: Listopada 20, 2008, 19:53:42 pm »
już dawno było o tym mówione, zostało to obalone nie tylko oficjalnie przez Konami, ale także przez fabułę 4. 6 miesięcy to zostało do póki FoxDie nie zabije Snake'a a że teraz ma nowego to ma więcej czasu.

Mogę się mylić, ale FoxDie nie miał zabić Snake'a, ale w ciągu trzech miesięcy się uaktywnić (czyt. rozprzestrzeniać na innych ludzi). Naomi zaś przewidziała, że Snake'owi pozostało pół roku życia zanim jeszcze wspomniała o FoxDie.