Autor Wątek: Gears of War  (Przeczytany 113018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Gears of War
« Odpowiedź #560 dnia: Grudnia 02, 2006, 02:53:23 am »
Najszybszym sposobem bedzie kombo torque bow + granaty + sanjperka + lancer. Z daleka poczestuj go strzalka w glowe, gdy ptaszyny odleca szybki headshot (perfect reload za kazdym razem w kazdej broni) powtorz to pare razy, gdy RAAM zacznie sie zblizac w twoja strone poczestuj go paroma granatami, jesli to go nie wykonczy to poczekaj az podejcie pod ciebie i nie wychylajac glowy wladuj mu w glowe caly magazynek z lancera. Po takim masazu padnie na pewno.

Jesli nie dasz rady, popros kogos o pomoc w trybie co-op. Jeden bedzie ladowal z torque bow'a a drugi ze snajperki. Gwarantuje ze RAAM nawet nie zdazy podejsc do was :D

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #561 dnia: Grudnia 02, 2006, 03:26:18 am »
Dostałem dziś monitorek :)22"
I zgadnijcie co pierwsze zrobiłem ? :)
GOW(720) oczywiście i ....
no właśnie, tak średnio
Mam mieszane odczucia bo, wszystko jest dokłaniejsze i bardziej szczegółowe, ale zauważyłem to doczytywanie się tekstur i LEKKIE chrupanie (czasami większe)
Więc nie wiem czy gow jest rzeczywiście lepszy w HD. :(

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Gears of War
« Odpowiedź #562 dnia: Grudnia 02, 2006, 03:38:23 am »
Te a to czemu ci chrupie? U mnie czy to na 720p czy 1080i nawet raz gra nie chrupnela. >>>?<<< A to doczytywanie sie teksturek trwa tylko moment i jest zauwazalne pomiedzy doladowywaniem sie rozdzialow. Przestan marudzic i wracaj grac na zwyklym TV :P

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #563 dnia: Grudnia 02, 2006, 03:52:09 am »
Oj nie że chrupie, tylko występują spadki framerate`u zamiast tam 30 jest ok. 25(może 20 ciężko powiedzieć :) ) i tak przez ok. sekunde :), co do doczytujących się tekstur to czasami wystarczy że biegniesz i jednocześnie patrzysz się na podłogę czy sufit, wiem nikt tego normalnych warunkach nikt tego nie robi   8)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Gears of War
« Odpowiedź #564 dnia: Grudnia 02, 2006, 04:35:15 am »
rav04 przestan sie faszerowac tymi pigulami :D

BTW: Jakby nadal kos chcial zobaczyc jak wyglada Gears of War na zwyklym TV i na CRT to porownanie jest na poprzedniej stronie.

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Gears of War
« Odpowiedź #565 dnia: Grudnia 02, 2006, 04:36:08 am »
no wlasnie tak czytam co on pisze i nie moge w to uwierzyc!!!przestan grzeszyc!!! :D

Sebol..!..

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #566 dnia: Grudnia 02, 2006, 08:45:59 am »
_ReD_ co rozumiesz przez stwierdzenie zwykły TV ? Czy zwykłym TV nie jest czasem CRT ???

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
Gears of War
« Odpowiedź #567 dnia: Grudnia 02, 2006, 08:56:40 am »
Teraz to praktycznie LCD jest zwykłym telewizorem, a CRL tym nietypowym :p

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Gears of War
« Odpowiedź #568 dnia: Grudnia 02, 2006, 09:00:39 am »
Zwykły telewizor to CRT czyli kineskopowiec.

Mtau - LCD mimo wszystko są jeszcze "niezwykłe"  :wink:

EDIT: Racja _ReD_  :)  Napisałem o technologii a nie wziąłem pod uwage rozdziałki  :wink:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Gears of War
« Odpowiedź #569 dnia: Grudnia 02, 2006, 09:06:13 am »
Generalnie nazywam CRT zwykle telewizorki z obsluga HD, ktore obsluguja 720p i 1080i a stare telewizory z rozdzialka 480i to po prostu stare telewizory :D

Zdjecia z CRT byly robione na tym TV:
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=7716769&type=product&productCategoryId=pcmcat95100050007&id=1138087675171

A zdjecia ze zwyklego TV byly robione na jakiejs starej Toshibie, ktorej juz na pewno nie produkuja :D

BTW: Ten Samsung do, ktorego macie link jest naprawde niezla alternatywa do 360tki, jakosc obrazu jest naprawde rewelacyjna, czern jest czarna, nasycenie kolorkow swietne, dobry kontrast. Masa wejsc w tym 2 HDMI, optyczne, 2 component, 1 USB, 2 zwykle wejscia AV. Jesli nie stac was na drogie wypasione LCD'ki czy plazmy to kupujac ten TV na pewno sie nie zawiedziecie. Co niektore egzemplarze maja male problemy z geometria, ale te modele Samsung wymienia na poprawnie dzialajace.

Sa jeszcze dwa podobne Tv, jeden od Sony a drugi od LG, ale mialem okazje testowac je wszystkie i jednoznacznie stwierdzam ze telewizor od Samsunga jest o wiele lepszy. Gry wygladaja na nim lepiej niz na niektorych LCD czy plazmach.

ebuebue

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-12-2004
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #570 dnia: Grudnia 02, 2006, 13:46:36 pm »
Cytat: "_ReD_"
Najszybszym sposobem bedzie kombo torque bow + granaty + sanjperka + lancer. Z daleka poczestuj go strzalka w glowe, gdy ptaszyny odleca szybki headshot (perfect reload za kazdym razem w kazdej broni) powtorz to pare razy, gdy RAAM zacznie sie zblizac w twoja strone poczestuj go paroma granatami, jesli to go nie wykonczy to poczekaj az podejcie pod ciebie i nie wychylajac glowy wladuj mu w glowe caly magazynek z lancera. Po takim masazu padnie na pewno.

Jesli nie dasz rady, popros kogos o pomoc w trybie co-op. Jeden bedzie ladowal z torque bow'a a drugi ze snajperki. Gwarantuje ze RAAM nawet nie zdazy podejsc do was :D


Hehehe. Cóż za kombinowanie. Załatwiłem RAAMa za 3 podejściem na HC ze zwykłego lancera po prostu lutując w typa kiedy Krylle odlatywały. Kryłem się tylko za dwoma zasłonami, tymi oświetlonymi naprzeciw siebie. Biegałem w tę i z powrotem, tyle. Ogólnie uważam bossów za strasznie lamerskich, Corpser to na przykład kpina. Bersereker to czysty fun a RAAM jest zwyczajnie łatwy. Teraz jadę insane i jestem ciekaw ile się zmieni w temacie boss

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Gears of War
« Odpowiedź #571 dnia: Grudnia 02, 2006, 14:37:01 pm »
Dzięki wielkie za pomoc. Dziś zrobiłem sobie nockę, Powerade, kielich winka pad w łapy i Janek Wiśniewski padł... znaczy się generał RAAM padł...
Fakt, że bossowie na Hardcore są nie za mocni. Ale RAAM to klimatyczny boss i mam nadzieję że teraz poziom Insane będzie  dużo trudniejszy.
Zakończenie świetne i bardzo zachęcające na kolejną cześć.
Jeszcze raz, dzięki za pomoc.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Gears of War
« Odpowiedź #572 dnia: Grudnia 02, 2006, 20:22:57 pm »
Cytat: "ebuebue"
Hehehe. Cóż za kombinowanie. Załatwiłem RAAMa za 3 podejściem na HC ze zwykłego lancera po prostu lutując w typa kiedy Krylle odlatywały. Kryłem się tylko za dwoma zasłonami, tymi oświetlonymi naprzeciw siebie. Biegałem w tę i z powrotem, tyle. Ogólnie uważam bossów za strasznie lamerskich, Corpser to na przykład kpina. Bersereker to czysty fun a RAAM jest zwyczajnie łatwy. Teraz jadę insane i jestem ciekaw ile się zmieni w temacie boss


Ups, pomylily mi sie poziomy, metode moja mozesz wykozystac na poziomie Insane, bo nie ma szans zebys wychylil glowke z lancerem w lapie bo stracisz ja bardzo szybko.
Z drugiej strony, walka z RAAm'em, sposobem jaki podal ebuebue, odbiera nam caly fun. Coz to za wyczyn uzyc Lancera. Tu chodzi o to aby wyrobic sobie szybkosc, precyzje i opanowac Perfect Reload za kazdym razem. Nie jest to trudna a przy tym walka w ten sposob daje o wiele wiecej satysfakcji no i nie trzeba oposzczac zaslony i biegac w te i z powrotem

lupinator

  • Gość
Gears of War
« Odpowiedź #573 dnia: Grudnia 02, 2006, 22:16:38 pm »
Trailerek GOWa z muzyczka Mad World na TVN  :mrgreen:

Supersonic

  • Gość
Gears of War
« Odpowiedź #574 dnia: Grudnia 02, 2006, 22:19:07 pm »
Właśnie miałem o tym napisać :D Dosłownie mnie zatkało. :shock:
Poza rekamą 360 i PGR jeszcze GoW, oby tak dalej.
Jak na polską TV to wielki wyczyn  :D

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Gears of War
« Odpowiedź #575 dnia: Grudnia 02, 2006, 22:23:13 pm »
Właśnie też zoabczyłem reklamę i chciałem napisać o tym xD I bardzo dobrze niech będzie więcej takich reklam=p

ebuebue

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-12-2004
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #576 dnia: Grudnia 03, 2006, 00:26:53 am »
Cytat: "_ReD_"
Z drugiej strony, walka z RAAm'em, sposobem jaki podal ebuebue, odbiera nam caly fun. Coz to za wyczyn uzyc Lancera. Tu chodzi o to aby wyrobic sobie szybkosc, precyzje i opanowac Perfect Reload za kazdym razem. Nie jest to trudna a przy tym walka w ten sposob daje o wiele wiecej satysfakcji no i nie trzeba oposzczac zaslony i biegac w te i z powrotem


Ale RAAM padł czy nie? No, padł. Ja tam miałem fun. A biegac lubię :D

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Gears of War
« Odpowiedź #577 dnia: Grudnia 03, 2006, 02:46:08 am »
Ufff, wszystkie achiv w Gears of War zdobyte, teraz zostalo mi tylko popracowac nad 10K kills :D

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Gears of War
« Odpowiedź #578 dnia: Grudnia 03, 2006, 09:25:24 am »
Cytat: "_ReD_"
Ufff, wszystkie achiv w Gears of War zdobyte, teraz zostalo mi tylko popracowac nad 10K kills :D


Lol ReD gratulacje :P. Teraz tylko sprawdze czy nie robisz nas w konia :D

ebuebue

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-12-2004
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #579 dnia: Grudnia 03, 2006, 14:06:14 pm »
Cytat: "Supersonic"
Właśnie miałem o tym napisać :D Dosłownie mnie zatkało. :shock:
Poza rekamą 360 i PGR jeszcze GoW, oby tak dalej.
Jak na polską TV to wielki wyczyn  :D


Hem? Jak na polską TV? A co ma do tego TV? Przyszedł wuja z MS, posypał groszem i już. Po prostu wcześniej żaden taki wuja się nie zjawił (prócz wyskoków w stylu reklam PS2 podczas Ligi Mistrzów, których marka PlayStation jest sponsorem i kilku spotów EA w stylu reklama Godfather przed projekcją "Ojca Chrzestnego"). Telewizja komercyjna żyje z reklam, gdyby to było prawnie możliwe reklamowaliby nawet poradniki "Jak gwałcic owcę" zamiast podrygów Kasi Cichopek. Fajnie, że w TV puszczają reklamy gier(nie tylko sprzętu) ale zachwyty nad tym to tylko dowód jak daleko nam do normalności (zachwycanie się papierkiem od Snickersa, jaki kolorowy, zamiast batonikiem, który ktoś już zjadł)  :roll:

kociub

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-08-2006
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #580 dnia: Grudnia 03, 2006, 21:00:15 pm »
Co do reklamy zgadzam się z tobą w 100% powinno nie być reklam to najbardziej wpieniające rzeczy w telewizji a zresztą posiadaczy x360 nie jest wielu tak jak ps2 w polsce więc nawet taka reklama nie przyciągnie wielu.

Moja galeria www.picasaweb.com/kociub2 - Zapraszam!!

t3xz

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 09-02-2005
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
  • Große Liebe
Gears of War
« Odpowiedź #581 dnia: Grudnia 03, 2006, 23:29:11 pm »
Co wy gadacie do jasnej ciasnej? Reklama to fundament każdej szanującej się marki.  Uświadamiania graczy (którzy dotychczas grali na PC czy PS2), że istnieje coś takiego jak. Dzięki temu taki Jasio z Krakowa, pyta się w sklepie czy X360 generuje ładniejszą grafikę niż PS2, a Zdzisław z Wrocławia przelicza na złotówki ile go wyniesie modernizacja PCeta, żeby pograć w gry na maksymalnych detalach przez średni okres "życia" jednej generacji konsol. I tym samym wybiera X360, dla gwarancji, że każda zakupiona w sklepie gra, będzie chodzić tak samo jak u gościa 10 razy bogatszego zza Oceanu.  
Reklama w TV, pokazy przed właściwym seansem w Multiplexach, standy w Empikach i MediaM. To wszystko generuje niesamowity popyt na ten sprzęt, oraz ujawnia ten ukryty, który nie generuje zysków, ze względu na zbyt małą informację o danym sprzęcie.
To że tacy hardcoreowi gracze jak wy przełączacie program w TV, jest zrozumiałe. Lecz pamiętajcie o tych, co dopiero chcą wejść w ten temat gier elektronicznych. To głównie do nich jest skierowane te 60 sekund na TVNie i Polsacie.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Gears of War
« Odpowiedź #582 dnia: Grudnia 04, 2006, 00:16:37 am »
Jeden z szefów Xboxa na Polskę wypowiadał się zresztą w PSX Extreme, że głównym celem tych reklam nie jest przyciąganie hardcore'owych graczy tylko "budowanie świadomości marki". Inaczej jeszcze przez wiele lat przeciętny Kowalski kojarzył by wszystkie konsole z tą tam "plajstajszyn" w pokoju synka.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Gears of War
« Odpowiedź #583 dnia: Grudnia 04, 2006, 00:17:24 am »
Reklama to jedna z najistotniejszych rzeczy na świecie. Ja nie patrze na styl reklamy (chyba, że jest naprawde dobra, bądź odrzucająca), tylko na to, że dany produkt jest reklamowany. Reklama gier i konsol w Polsce jest bardzo potrzebna i to najlepiej na szeroką skalę. Może za pare lat reklamy gier będą normalnością i nikomu nie będzie się chciało o nich pisać (tak jak jest od dawna na zachodzie).
Dobrze, że reklama gearsów leci w TV, ale przydała by się jeszcze Viva Pinata (cała po polsku i dla dzieci) i R6 (taktyczna gierka dla dorosłych, w tym pecetowców). W każdym razie po świętach ilość reklam na pewno spadnie do zera na jakiś czas.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Gears of War
« Odpowiedź #584 dnia: Grudnia 04, 2006, 08:19:49 am »
Jest juz jeden mega koles, ktory ma wszystkie achivy a tym samym ma juz 10000 kills, takich panow jest dwoch ale tylko ten pierwszy ma wszystkie achivy. Ciekawe ile tak srednio godzin dziennie graja? 22 na 24? :D

http://www.mygamercard.net/leaderboard.php?gt=&g=150&z=&c=&x=80&y=11

BTW: Po zdobyciu achiv za 10K kills dostaje sie fajny Gamer Picture :D

ebuebue

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-12-2004
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #585 dnia: Grudnia 04, 2006, 12:13:25 pm »
Ale fajny ten achiv. Za trzy lata zaparzę sobie kawkę, odpalę GoW w którego nie grałem od misięcy, wybiorę multi warzone załatwię jakiegoś typa i dostanę achiva za 10k killów :D Już nie mogę się doczekac, lol.

A co do mojego postu o reklamach, to prosiłbym o czytanie ze zrozumieniem. Nigdzie tam nie napisałem źle o fruwających spotach XO i gier. Mam tylko zbitkę z niezdrowej ekscytacji tymże faktem. Ciekawe czy na forum o czekoladach brandzlują się nad nową reklamą Lindta?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Gears of War
« Odpowiedź #586 dnia: Grudnia 04, 2006, 12:43:23 pm »
Ciekawe ReD ile masz kilsów? Pewnie troche powyżej tysiaka.

Tannhauser

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #587 dnia: Grudnia 04, 2006, 19:30:37 pm »
Cytat: "rav04"
Dostałem dziś monitorek :)22"
I zgadnijcie co pierwsze zrobiłem ? :)
GOW(720) oczywiście i ....
no właśnie, tak średnio
Mam mieszane odczucia bo, wszystko jest dokłaniejsze i bardziej szczegółowe, ale zauważyłem to doczytywanie się tekstur i LEKKIE chrupanie (czasami większe)
Więc nie wiem czy gow jest rzeczywiście lepszy w HD. :(

Napisz coś więcej o tym monitorze! Czyżby to była iiyama? Jak z rozciąganiem obrazu? Nie ma jakiś artefaktów? Waśnie jestem na etapie zakupu monitora i waham sie pomiędzy iiyamą 22 cale i Dellem 24 cale....

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Gears of War
« Odpowiedź #588 dnia: Grudnia 04, 2006, 20:42:18 pm »
Nie chce byc nie mily i takie tam, chociaz sam wiem ze pisalem tez przy okazji jakiegos postu na temat TV ale proponowalbym przenies rozmowy na temat TV i Monitorow do stosownego dzialu :) Bo zacznie sie syf robic.

elmo-chan

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-09-2005
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • reedemer & destroyer
Gears of War
« Odpowiedź #589 dnia: Grudnia 04, 2006, 21:06:12 pm »
Cytat: "_ReD_"
Pierwsze w kazym porownaniu jest zdjecie ze zwyklego TV, drugie natomiast z CRT.

hymm co za różnica CRT a "zwykły" TV ... z tego co mi wiadomo wszystkie "zwykłe" TV są CRT ... wyprowadzi mnie ktoś z błędu?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Gears of War
« Odpowiedź #590 dnia: Grudnia 04, 2006, 21:24:48 pm »
Cytat: "_ReD_"
Generalnie nazywam CRT zwykle telewizorki z obsluga HD, ktore obsluguja 720p i 1080i a stare telewizory z rozdzialka 480i to po prostu stare telewizory  

Zdjecia z CRT byly robione na tym TV:
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=7716769&type=product&productCategoryId=pcmcat95100050007&id=1138087675171

A zdjecia ze zwyklego TV byly robione na jakiejs starej Toshibie, ktorej juz na pewno nie produkuja  

BTW: Ten Samsung do, ktorego macie link jest naprawde niezla alternatywa do 360tki, jakosc obrazu jest naprawde rewelacyjna, czern jest czarna, nasycenie kolorkow swietne, dobry kontrast. Masa wejsc w tym 2 HDMI, optyczne, 2 component, 1 USB, 2 zwykle wejscia AV. Jesli nie stac was na drogie wypasione LCD'ki czy plazmy to kupujac ten TV na pewno sie nie zawiedziecie. Co niektore egzemplarze maja male problemy z geometria, ale te modele Samsung wymienia na poprawnie dzialajace.

Sa jeszcze dwa podobne Tv, jeden od Sony a drugi od LG, ale mialem okazje testowac je wszystkie i jednoznacznie stwierdzam ze telewizor od Samsunga jest o wiele lepszy. Gry wygladaja na nim lepiej niz na niektorych LCD czy plazmach.

elmo-chan

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-09-2005
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • reedemer & destroyer
Gears of War
« Odpowiedź #591 dnia: Grudnia 04, 2006, 21:32:17 pm »
sorka niedoczytalem

AZAKIEL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-02-2006
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #592 dnia: Grudnia 04, 2006, 22:48:19 pm »
mam taką nietypową prośbę związaną z tą grą. Zamierzam niedługo rozpocząć pracę nad figurką Marcusa Fenixa . Figurka będzie w skali około 1:9 (jakies 200 mm). Do zrobienia figurki uzyję profesjonalnej masy Magic Sculp (1kg około 180zł) a jako szkielet i wewnętrzne wypełnienie drutu miedzianego i glinki polimerowej FIMO-SOFT. Obróbką narzędziami dentystycznymi, dremelem i pilnikami.

Ponizej mozecie zobaczyc figurkę zrobioną własnie z Magic Sculpa:

http://www.planetfigure.com/forums/index.php?showtopic=5533

a tutaj widać w duzym uproszczeniu cały proces powstawania (czyli drut miedziany + manekin i na to kolejno detale)

http://www.planetfigure.com/forums/index.php?showtopic=11803

Prosba dotyczy materiałów referencyjnych do Marcusa. Od razu mówię że przekopałem internet wszerz i wzdłuż i wszystkie screenshoty czy concepty z gry które gdzies były zamieszczone juz mam. Problem w tym ze nie pokazują one Marcusa ze wszystkich stron dosyc dokładnie a chcialbym zeby ta figurka wiernie odwzorowywała detale (tzn zgodnie z oryginałem).

Jesli więc ktos ma aparat cyfrówkę i oczywiscie xboxa i GoW-a i bedzie chciał mi pomóc to byłoy miło. Po prostu chodzi o zrobienie zdjęc postaci z wszystkich mozliwych ujęć najlepiej maksymalne zblizenia. Moze w trybie single-cooperative się da drugim graczem zdjąc takie shoty z monitora/dobrego tv lub rzutnika. Pomocne byłyby tez zdjęcia z cutscenek realtimowych (w cutscenkach obiekty podmieniane są na dokładniejsze niz w samej grze)

Jesli więc ktos będzie miał mozliwosci sprzętowe i na tyle czasu i chęci by pomóc to proszę o przesłanie zdjęć na maila: azakiel@poczta.onet.pl

w przeciwnym wypadku będę musiał troszkę improwizować przy robieniu pewnych elementów figurki  :wink:


Heviro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #593 dnia: Grudnia 04, 2006, 23:03:19 pm »
Hmm niezły pomysł popieram szkoda ze nie mogę ci pomoc

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Gears of War
« Odpowiedź #594 dnia: Grudnia 04, 2006, 23:47:20 pm »
Ja ci pomoge. Przesle ci jutro na maila wszystko co tylko potrzebujesz, zdjecia i filmik. Ustawie Marcusa na srodku i bardzo wolniutenko bede obracal kamerke tak zebys mogl go zobaczyc z kazdej strony + do tego porobie zdjecia.

Aha i zeby nie bylo, rob dwie bo ja od razu jedna lykam :D

NHS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-02-2006
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #595 dnia: Grudnia 05, 2006, 00:33:38 am »
Dzisiejsza rundka online coś pięknego. Taktyka, taktyka i jeszcze raz taktyka , pomimo braku jednej osoby każdy mecz wygrany bez strat własnych.

AZAKIEL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-02-2006
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #596 dnia: Grudnia 05, 2006, 00:41:52 am »
Cytat: "_ReD_"
Ja ci pomoge. Przesle ci jutro na maila wszystko co tylko potrzebujesz, zdjecia i filmik. Ustawie Marcusa na srodku i bardzo wolniutenko bede obracal kamerke tak zebys mogl go zobaczyc z kazdej strony + do tego porobie zdjecia.

Aha i zeby nie bylo, rob dwie bo ja od razu jedna lykam :D




Dzięki wielkie 8)   Jesli figurka bedzie udana  postaram się zrobic jej odlew/odlewy za pomocą gumosilu i żywicy. Jeszcze tego nie robiłem ale znam strony gdzie jest to opisane  np tutaj:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=6828&page=8

(specjalnie link prowadzi nie do początku tematu na forum, bo od tego miejsca zaczyna sie opis robienia odlewu (tłumaczenie Leru - czytać jego posty..będzie tego na pare dalszych stron))


ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Gears of War
« Odpowiedź #597 dnia: Grudnia 05, 2006, 16:06:29 pm »
Cytat: "_ReD_"
Ja ci pomoge. Przesle ci jutro na maila wszystko co tylko potrzebujesz, zdjecia i filmik. Ustawie Marcusa na srodku i bardzo wolniutenko bede obracal kamerke tak zebys mogl go zobaczyc z kazdej strony + do tego porobie zdjecia.

Aha i zeby nie bylo, rob dwie bo ja od razu jedna lykam

ranga ,,człowiek dobrej rooty" powinna zostać w Ciebie na cały czas :)

a ja sie jak narazie ajram tą gierą. Juz na swieta amm nadzieje grac na XO, a pierwsza gra bedzie GoW :D

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Gears of War
« Odpowiedź #598 dnia: Grudnia 06, 2006, 20:13:35 pm »
Nareszcie pochytalem GoW i cioram jak za dawnych lat:D

Grywalnosciowo i graficznie - cudo, chociaz troche brakuje mi dynamicznych cieni, ale bez tego da sie przezyc;)
Fryty tyty dotknij pyty

curtis

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 0
Gears of War
« Odpowiedź #599 dnia: Grudnia 06, 2006, 20:18:26 pm »
QFO, Szafa juz macie GOW a  na jakim Tv ciupicecie sobie , pytam z ciekawosci:) hehe ja bede miał na start kameo i Viva pinata bo jak cipne w GOW to sie noeddesam i nic innego mnie niepodjara:)
....: Live For Everything, Die For Nothing :....