Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2527121 razy)

0 użytkowników i 19 Gości przegląda ten wątek.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15240 dnia: Marca 04, 2009, 15:57:29 pm »
ŁAŁ zjechali mnie ?! Na prawdę MNIE ?! I co mam płakać teraz co ? Weź jesteś śmieszny. Ale najbardziej podoba mi się sytuacja jak dajesz PLUSY osobą które piszą pozytywa na tematy związane z ps3 oraz w momencie przed przestawieniem argumentów, które są z palca wyssanee np. fotki f3 z telewizora :D piszesz stałe teksty "lol","buhahaha" co tylko świadczy o twoim ograniczeniu umysłowym. Biedny Boban nawet nie wiedział że ma mnie w kontaktach na ps3 :/ A tyle razy chciał ze mną zagrać w wipeout hd, no ale nie bywał za często. Jak mu o tym wspomniałem to się oburzył "bo ja przecież jestem całymi dniami" taa a ja szczekam i biegam za patykiem. To tak kwestii pośmiania sie.

Zjechali cie. Nie widzisz tego? Aż tak bardzo ograniczony jesteś?

Tym razem dostałeś plusa mimo iż jedziesz po PS3 więc o co ci chodzi chłopcze?

Może i piszę teksty "lol" itp. ale przynajmniej nie pier.....ę głupot o pustych pokojach w KZ2. Idź jeszcze pograj w bete. BUHAHAHAHAHAHA!!!

Widocznie nie kojarzę cię z W:HD bo pewnie lamiłeś niemiłosiernie i żadnej poważnej walki z tobą nie stoczyłem. Zazwyczaj pamiętam dobrych graczy (np. Klocki_Lego). Ty (a nie sorki) ty pewnie obstawiałeś tyły stawki i cie nie pamięta.
: Marzec 04, 2009, 14:47:24 pm
Matołku napisałeś że mogę dać ci minusa co jest bzdurą bo już nieraz pisałem na forum że nigdy pierwszy nie daję minusów. Jedynie w odwecie. Jeśli tego nie pojmujesz to znaczy że sam jesteś ograniczony.

Swoją drogą to że jesteś ograniczony udowadnia tekst że konsola według ciebie nie może być uber hiper ale buty z Nike już tak. :lol: Jedna z najgłupszych rzeczy jakie kiedykolwiek przeczytałem na tym forum. Dostajesz plusa za to że swoją głupotą razisz na setki kilometrów i rozbawiasz tym ludzi.
hihihihihih A ty swoim fanboizem bo tego typu odpowiedzi się spodziewałem :) że o tym wspomnisz bo Cie to razi że ps3 już nie, a buty najkiego tak... No nic. 

Ooo zobacz. Ty też piszesz teksty w stylu "hihihi". Czyli według twojej teorii jesteś ograniczony. Piękny strzał w stopę.


: Marzec 04, 2009, 14:48:35 pm
Dobra mykam pograć w KZ2. Jak masz jeszcze jakieś prywatne podjazdy to pisz na PW. Napisz coś jeszcze to się wszyscy pośmiejemy.
I ch.j że mnie zjechali mam płakać jak ty ? Weź się ocknij w końcu że leje na to że ONI wielcy userzy mnie zjechali :/ Ile razy można to pisać. ŁAŁ plusa dostałem, aleś ty dobry, ale znowu nie zrozumiałeś aluzji no nic. Lol, a pisanie o pustych pokojach nie jest podobne. Pierwsze to głupi, dziecinny skrót przeznaczony dla upośledzonej młodzieży, której brakuje słownictwa. Starsi wykorzystują, a raczej kopiują ten styl mówienia bo chcą być "trendi" i ty należysz do tego typu ludzi. Ponadto NADUŻYWASZ skrótu "WPIS" bo tak jesteś leniwy by napisać pełnym zdaniem że się zgadzasz. I znowu nie rozumiesz jak zwykle zresztą. MIAŁEŚ MNIE W KONTAKTACH, ALE NIE GRALIŚLMY MIMO IŻ MI TO PROPONOWAŁEŚ ZRESZTĄ JA TOBIE TAKŻE BO PO PROSTU NIE BYWAŁEŚ O-N-L-I-N-E  IT'S THAT CLEAR ? Czy dalej nie rozumiesz tego co napisałem. Czytaj nawet z 10 razy to samo bo jak widać nie umiesz czytać ze zrozumieniem prostych postów pisanych prostym językiem. Pisanie hihi, a ciągłe lolowanie czy rolfowanie czy pisanie BUHAHAH wytłuszczonym drukiem i z podkreśleniem stanowi wielką różnice, ale osobie takiej jak ty stanowi to ogromny problem rozkimać. Takie obrazeczki i inne zachowaj dla siebie i swojego otoczenia bo może kogoś one bawią, ale dla mnie to jest żałosne. Amen.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15241 dnia: Marca 04, 2009, 15:59:59 pm »
Tu nie ma o czym gadać Stereo a Dts lub Dolby Digital to wielka dzielaca je przepaść. Przynajmniej jesli chodzi o gry i filmy co do muzyki tu opinie sa podzielone.
NIe zgodzę się.
@ Chris
To temat na dłuższą rozmowę, nie chcę tu śmiecić. Generalnie mogę mówić i tak i nie. Jak coś to na PW.

qsh

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 22-02-2005
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
  • PSN ID i Gamertag: qsh
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15242 dnia: Marca 04, 2009, 16:17:10 pm »
Above89, nie szkoda Ci czasu? Odpuść. Wygłupiłeś się, ale nikt Ci nie będzie z tego powodu robił jakichś jazd. Moim zdaniem zwyczajnie przesadzasz. MarcePan też popłynął. Nerwy na marne szarpane.

hanza

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15243 dnia: Marca 04, 2009, 16:42:20 pm »
Czytanie tych bzdur jast tak dobre, ze oderwalo moja mame od Mody na Sukces.

Player01

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-10-2007
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15244 dnia: Marca 04, 2009, 16:43:53 pm »
Unlimited wrzuć foty tego swojego boskiego stereo. Jak ono jest w stanie konkurować z wysokiej jakości dźwiękiem przestrzennym to gratuluje  :lol:.

Rok 1980 prosi żebyś oddał mu spowrotem jego technologie  :lol:.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15245 dnia: Marca 04, 2009, 16:46:52 pm »
@above
Nie zrób kupy bo mi zarzucasz że się czymś przejmuje a tym czasem sam wypisujesz posty na pół strony. Idź pooglądaj pełne szczegółów pokoje w Gyrosach 2.

@Unlimited
W życiu na sprzęcie stereo nie osiągniesz tego co pokazuje (daje usłyszeć) KZ2 w DTS'ie na zestawie 5.1. To jest fizycznie nie możliwe. Wiem o czym piszę.
W żaden sposób na stereo nie można osiągnąć efektu kiedy z przodu w głośnikach słychać strzały przeciwników a z tyłu za plecami bardzo wyraźnie okrzyki naszych kompanów. Tego się po prostu nie da zrobić na dwóch głośnikach postawionych przed graczem.

Player01

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-10-2007
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15246 dnia: Marca 04, 2009, 16:59:19 pm »
Przeczytałem 10 pierwszych stron, i 10 ostatnich, i kurde.

Poważna sprawa to wojny systemowe, może powinniśmy się przesiąść na równie poważne sprzęty? (Lodówka>>>>>>>>pralka madafaka!)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15247 dnia: Marca 04, 2009, 17:07:14 pm »
Jeszcze takie małe pytanko. Skoro stereo potrafi to samo (a nawet więcej z tego co pisze Unlimited) niż DTS to po kiego czorta w kinach nie ma bardzo wysokiej klasy stereo, tylko montuje się systemy 5.1 lub nawet 7.1??? Pytanie jest troszkę retoryczne ale zapewne znajdzie się taki jeden, który udzieli na nie odpowiedzi.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15248 dnia: Marca 04, 2009, 17:15:36 pm »
@above
Nie zrób kupy bo mi zarzucasz że się czymś przejmuje a tym czasem sam wypisujesz posty na pół strony. Idź pooglądaj pełne szczegółów pokoje w Gyrosach 2.


@Unlimited
W życiu na sprzęcie stereo nie osiągniesz tego co pokazuje (daje usłyszeć) KZ2 w DTS'ie na zestawie 5.1. To jest fizycznie nie możliwe. Wiem o czym piszę.
W żaden sposób na stereo nie można osiągnąć efektu kiedy z przodu w głośnikach słychać strzały przeciwników a z tyłu za plecami bardzo wyraźnie okrzyki naszych kompanów. Tego się po prostu nie da zrobić na dwóch głośnikach postawionych przed graczem.
Idź jesteś żałosny. Wow jakże ja cię uraziłem z tymi pustymi pokojami to nie ma bata. A ty idź graj w tą mega filmową i lagowata grę TAKTYCZNĄ w której pierw wciskasz spust, a dopiero potem się wychylasz zza zasłony i walisz w przeciwników ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15249 dnia: Marca 04, 2009, 17:19:50 pm »
@above
Nie zrób kupy bo mi zarzucasz że się czymś przejmuje a tym czasem sam wypisujesz posty na pół strony. Idź pooglądaj pełne szczegółów pokoje w Gyrosach 2.


@Unlimited
W życiu na sprzęcie stereo nie osiągniesz tego co pokazuje (daje usłyszeć) KZ2 w DTS'ie na zestawie 5.1. To jest fizycznie nie możliwe. Wiem o czym piszę.
W żaden sposób na stereo nie można osiągnąć efektu kiedy z przodu w głośnikach słychać strzały przeciwników a z tyłu za plecami bardzo wyraźnie okrzyki naszych kompanów. Tego się po prostu nie da zrobić na dwóch głośnikach postawionych przed graczem.
Idź jesteś żałosny. Wow jakże ja cię uraziłem z tymi pustymi pokojami to nie ma bata. A ty idź graj w tą mega filmową i lagowata grę TAKTYCZNĄ w której pierw wciskasz spust, a dopiero potem się wychylasz zza zasłony i walisz w przeciwników ;)

Dzięki że mi pozwoliłeś. Ty natomiast wracaj do gry w sztampową i świecącą się jak psu jajka grę z Marcusem, którą dzieli przepaść graficzna od KZ2. :P

PS. Uwierz mi że ktoś taki jak ty nie jest w stanie mi ubliżyć ani mnie urazić.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15250 dnia: Marca 04, 2009, 17:26:23 pm »
Jeszcze takie małe pytanko. Skoro stereo potrafi to samo (a nawet więcej z tego co pisze Unlimited) niż DTS to po kiego czorta w kinach nie ma bardzo wysokiej klasy stereo, tylko montuje się systemy 5.1 lub nawet 7.1??? Pytanie jest troszkę retoryczne ale zapewne znajdzie się taki jeden, który udzieli na nie odpowiedzi.
[lol]No bo jak powiedzą ,że transformersy polecą w DTS/7.1 , dodatkowo w jakości HD z mega wypasionego bluryjka, to dzieci mające monit 17cali i kinówke w rmvb oraz stereo zestaw słuchawkowy z tych radijek pepsi co kiedyś za kapsle rozdawali ,od razu to łykną .Jak również ich rodzice podziwiający erę HD podczas emisji plebani czy też upie**olonego stołu Durczoka w wiadomościach z naziemnej na wypaśnym elcede dełu czy też lajfs gut z promocji w tesco[/lol]

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 726
  • Reputacja: 74
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15251 dnia: Marca 04, 2009, 17:29:00 pm »
Ja miałem całkiem niezłe Kino domowe  Denon + Quadral Quintas... Teraz mam stereo i jest bez porównania lepiej... I nie mówię tu efektach z tyłu, których oczywiście brak, tylko o jakości dźwięku, odtwarzaniu szczegółów i niuansów... Moim zdaniem jest to o wiele więcej warte niż średniej jakości efekty przestrzenne

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15252 dnia: Marca 04, 2009, 17:36:30 pm »
No ja wolę mieć dźwięk dookoła głowy niż z przodu. Jakość stereo może ma lepszą, ale fun płynący z grania na zestawie 5.1 jest większy moim zdaniem :).

Player01

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-10-2007
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15253 dnia: Marca 04, 2009, 17:39:13 pm »
Cytuj
Ja miałem całkiem niezłe Kino domowe  Denon + Quadral Quintas... Teraz mam stereo i jest bez porównania lepiej... I nie mówię tu efektach z tyłu, których oczywiście brak, tylko o jakości dźwięku, odtwarzaniu szczegółów i niuansów... Moim zdaniem jest to o wiele więcej warte niż średniej jakości efekty przestrzenne
Od czasów wprowadzenia nowych technologii w głośnikach jakość poprawiła się niezmiernie, nawet w tańszych zestawach kina domowego. Wcześniej sam w domu miałem stereo Sharpa za gruby pejs, z tymże prawie nigdy nie było używane do oglądania filmów i grania.

Naprawdę, biedni ludzie powinni unikać tego tematu. Szczegóły i niuanse :D, co Ci z tego jak gubisz 2/3 dźwięku?

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15254 dnia: Marca 04, 2009, 17:39:44 pm »
Stereo do muzyki, 5.1/7.1 do gier i filmow, tyle.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 726
  • Reputacja: 74
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15255 dnia: Marca 04, 2009, 17:42:47 pm »
Cytuj
Ja miałem całkiem niezłe Kino domowe  Denon + Quadral Quintas... Teraz mam stereo i jest bez porównania lepiej... I nie mówię tu efektach z tyłu, których oczywiście brak, tylko o jakości dźwięku, odtwarzaniu szczegółów i niuansów... Moim zdaniem jest to o wiele więcej warte niż średniej jakości efekty przestrzenne
Od czasów wprowadzenia nowych technologii w głośnikach jakość poprawiła się niezmiernie, nawet w tańszych zestawach kina domowego. Wcześniej sam w domu miałem stereo Sharpa za gruby pejs, z tymże prawie nigdy nie było używane do oglądania filmów i grania.

Naprawdę, biedni ludzie powinni unikać tego tematu. Szczegóły i niuanse :D, co Ci z tego jak gubisz 2/3 dźwięku?

Ignorance is bliss

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15256 dnia: Marca 04, 2009, 17:46:58 pm »
Stereo do muzyki, 5.1/7.1 do gier i filmow, tyle.

Dokładnie. Nigdy nie przeczyłem że DTS czy DD5.1 nie ma szans przy dobrym stereo jeśli chodzi o odsłuch muzyki. To nie podlega wątpliwości. Jednak do gier/filmów jedynym słusznym wyborem jest zestaw składające się z 5 kolumn lub więcej.


Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15257 dnia: Marca 04, 2009, 17:49:24 pm »
Stereo do muzyki, 5.1/7.1 do gier i filmow, tyle.
Nawet do muzyki , przykładowo utworki z Wipout HD są kodowane w 5.1 i w stereo niektóre dźwięki są po prostu przytłumione , nie mówiąc już o podkładzie muzycznym z Ambra Experience.
(Na podstawie własnych obserwacji)

Player01

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-10-2007
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15258 dnia: Marca 04, 2009, 17:52:57 pm »
Cytuj
Ja miałem całkiem niezłe Kino domowe  Denon + Quadral Quintas... Teraz mam stereo i jest bez porównania lepiej... I nie mówię tu efektach z tyłu, których oczywiście brak, tylko o jakości dźwięku, odtwarzaniu szczegółów i niuansów... Moim zdaniem jest to o wiele więcej warte niż średniej jakości efekty przestrzenne
Od czasów wprowadzenia nowych technologii w głośnikach jakość poprawiła się niezmiernie, nawet w tańszych zestawach kina domowego. Wcześniej sam w domu miałem stereo Sharpa za gruby pejs, z tymże prawie nigdy nie było używane do oglądania filmów i grania.

Naprawdę, biedni ludzie powinni unikać tego tematu. Szczegóły i niuanse :D, co Ci z tego jak gubisz 2/3 dźwięku?

Ignorance is bliss
:lol: Chcesz mi powiedzieć, że wydałeś powyżej 5 tysięcy złotych na kolumny stereo? I oczywiście nie zapominajmy o centrali za co najmniej 3k, która pozwoliła by ci uzyskanie tego dźwięku. A, no i kupujesz muzykę w masterach.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 726
  • Reputacja: 74
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15259 dnia: Marca 04, 2009, 18:37:22 pm »
Chce powiedzieć, że wydając 3 tys na kino domowe i tę samą kwotę na stereo lepsze efekty  nawet w grach i filmach uzyskasz na stereo... Oczywiście przy budżecie 15 tys sytuacja może ulec zmianie, ale niedrogie zestawy kina domowego moim zdaniem zbudowane są na kompromisach - to po prostu nie może dobrze grać i nie gra

Na jakość dźwięku składają się bowiem nie tylko efekty przestrzenne, ale również pozostałe czynniki - rozdzielczość dźwięku, dynamika, brzmienie, równowaga, oddanie poszczególnych składowych itd

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15260 dnia: Marca 04, 2009, 20:06:17 pm »
Odpiszę jak znajdę czas bo to będzie dłuższa wypowiedź na temat dźwięku itd. Prawdopodobnie będzie to po godz. 21. Po krótcę napiszę tylko tyle że jasne że nie uzyska się dźwięków za sobą(no może poza zestawami MBL stereo ale one kosztują min. 30 tyś złotych). Więc to co do fizyczności zgadzam się z MarcePanem bo wiem o czym pisze i co miał na myśli na resztę nieprawdziwych teorii i opinii napiszę później. Co do mojego kompletu to zdjęcia tutaj:












Dobrze czas na mojego przydługawego posta. Zaczynamy.
Zacznijmy od tego że przelicznik dźwięku między Stereo a KD w tej samej cenie jest równy 1:2 lub 1:3. Czyli kupując zestaw stereo za 2000zł taki sam zestaw KD który da podobny lub identyczny barwowo dźwięk w przedziale 4000-5000zł. Oczywiście wpływ na to ma wiele czynników od pokoju odsłuchowego przez wybór komponentów zestawu aż do preferencji brzmieniowych kupującego.

Co do teorii głoszonych przez niektórych że Stereo to technologia lat 80 i na nich się zatrzymała do gratuluję rozumowania. Tak samo jak to co jest kodowane w 5.1 nie może dobrze brzmieć w stereo. Podsumuję to jednym słowem:Bzdury

To co jest kodowane w 5.1 może być spokojnie kodowane w stereo w formacie PCM 2.0 co robią odpowiednie sekcje w wzmacniaczach czy amplitunerach stereofonicznych. To jedno mamy już za sobą. Co do tak zwanego odrywania niuansów w stereo i to że brzmi coś mniej ostro niż w 5.1. <łooooo>
Głęboki wdech, gdyż to jakiś wymysł lub opieranie się na sprzęcie średnio-niskiej jakości(który się słyszało). W większości mini wieżyczek czy zestawach all in one KD traci się około 60/70% muzyki. Przez nieudolność samych przetworników, po układy i końcówki czy Dac w sprzęcie, na "Sztucznie" upiększających korektorach barwy itd. które "zniekształcają" dźwięk z dala od orginału. Pomijam tu ustawienie sprzętu w pokoju odsłuchowym(bo tu większość osób źle to robi, myśląc że nie ma to znaczenia-ma to znaczenie bardzo duże).

Dobry dobór komponentów w systemie Stereo daję coś co w tanim kinie jest nie do wychwycenia, a mianowicie mamy dobrą scenę z szerokim i głębokim jej rozstawieniem, otrzymujemy utracone informacje na płycie(odkrywamy płyty na nowo), dostajemy barwę i wiele wiele innych o których można by dużo pisać.

Powiem tyle taki Piano Craft E410/E810(po wygrzaniu kolumn) gra lepiej niż każdy zestaw nowy KD do 3000-3500zł. Oczywiście mam na myśli to że ktoś słucha częściej muzyki niż gra czy ogląda filmy. Jednak nawet CI co częściej grają i oglądają filmy(a oczekują przede wszystkim jakości dźwięku a nie efektowności dźwięku) dostają bardzo dobrą alternatywę.

Oczywiście jeśli ktoś nie jest wymagającym do dźwięku może śmiało kupować zestawy głośnikowe firm Harman Kordon, Logitech, Creative, Altec Lansing i tak dostaną dźwięk bardzo dobry w stosunku do ceny. Tak samo jest z 60% zestawów all in one czy mini wież.
 :cool:

Ps. polecam udać się na targi Audio(ceny biletu niskie, wrażenia wysokie) czy salonu hifi i poprosić o odsłuch(nie powinni robić problemu bo prędzej czy później wiedzą że tam przyjdziemy coś kupić..przynajmniej zbadać temat o którym się piszę).
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2009, 21:32:20 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15261 dnia: Marca 04, 2009, 22:01:52 pm »
Odpiszę jak znajdę czas bo to będzie dłuższa wypowiedź na temat dźwięku itd. Prawdopodobnie będzie to po godz. 21. Po krótcę napiszę tylko tyle że jasne że nie uzyska się dźwięków za sobą(no może poza zestawami MBL stereo ale one kosztują min. 30 tyś złotych). Więc to co do fizyczności zgadzam się z MarcePanem bo wiem o czym pisze i co miał na myśli...

Dobrze mnie zrozumiałeś. Ja sobie bardzo cenie wysokiej klasy zestawy stereo (mój brat jest audiofilem i wydał chore pieniądze na zestaw do odsłuchu swoich ukochany płyt) gdyż miałem okazję posłuchać takie sprzęty. Jeden właśnie u mojego brata i jasno stwierdzam że mój zestawić przy tym to pyrkacz kiedy mowa jest o odsłuchu muzyki. Kiedyś jednak byłem w domu u klienta i miał on specjalnie, profesjonalnie przygotowany pokój ze ścianami obłożonymi bodajże korkiem, kolumny to były Triangle a stereo firmy Rotel. Jak zapodał jakieś CD, gdzie ścieżki były osobno nagrywane a muzyka z jakiegoś koncertu to się niemal obsrałem na miętowo. Miałem ciary na całym ciele bo tak to grało.

Natomiast parę miesięcy później zamienił ten pokoik na miejsce gdzie można też było oglądać filmy i po zapodaniu bodajże Mission Immpossible 2 usłyszałem jedynie dynamikę dźwięku i głębię ale o przestrzeni nie było mowy. Na moim zestawie ten film brzmiał znacznie bardziej wymownie. Owszem jakość samego dźwięku u tego kolesia była lepsza aczkolwiek nie było to tak odczuwalne jak w przypadku odsłuchu muzy. Jednak efektów zestawu 5.1 nie odwzorowywało to wcale.

Dlatego też bardzo polecam każdemu zagrać w Killzone 2 na sprzęcie z DTS'em bo to co zrobiło GG mnie osobiście sponiewierało. Ciężko będzie mi się teraz przyzwyczaić do tych wszystkich gier z płaskim dźwiękiem, który tylko w nazwie ma DD5.1 czy DTS. GG pokazali jak powinno się wykorzystać kino domowe.

-------

W tymi miejscu był post z moim KD.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2009, 10:11:50 am wysłana przez MarcePan »

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15262 dnia: Marca 04, 2009, 22:08:02 pm »
to mozecie polecic jakis dobry zestawik w rozsadnej cenie, ktory by mozna bylo fajnie rozlokowac w pokoju (dlugie kable albo wifi) i ktory mozna podlaczyc zarowno do 360 i ps3?

do takiego zestawu taki slaby TV? wstyd... a prosilem o jakies linki czy nazwy... zdjeciem nie wyszukam nic...
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2009, 22:37:37 pm wysłana przez kun »

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15263 dnia: Marca 04, 2009, 22:29:54 pm »
Jaka cena i jak duży pokój??

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15264 dnia: Marca 04, 2009, 22:33:03 pm »
do takiego zestawu taki slaby TV? wstyd... a prosilem o jakies linki czy nazwy... zdjeciem nie wyszukam nic...

Nie stać mnie na większy. Poza tym jak gram to siedzę od TV około metra więc na większym widziałbym więcej niedociągnięć w grach.

PS. TV jest lepszej klasy niż zestaw kina także źle trafiłeś.

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15265 dnia: Marca 04, 2009, 22:45:02 pm »
niedociagniecia na ps3 bys widzial... FAIL!

lol

anyway pokoj jest maly... generalnie to zrobie rysunek

ale jako, że dupa z wymiarowania jestem to zróbcie +/- 1m XD


: Marzec 04, 2009, 22:38:28 pm
acha na mocy mi nie zależy, nie muszą być super mocno, bo ja nawet nie mogę za głośno nic słuchać XD
fajnie jakbyście polecili jakieś WifI, bo mam dosyć już kabli.

No i rozsądny przedział cenowy

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15266 dnia: Marca 04, 2009, 22:46:26 pm »
Stereo czy KD i jaka cena(konkrety) :P

Tu też znajdziesz inspirację i pomysły(pokoje w większości=90% forumowiczy): http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=3609&p=129#k
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2009, 22:48:38 pm wysłana przez Unlimited »

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15267 dnia: Marca 04, 2009, 22:48:32 pm »
a co to KD? 5.1 maja byc... i musze je umiec podlaczyc do 360 i ps3... cena nie gra roli... rzuc mi prosze propozycje z niszy i sredniej polki... drogiego sprzetu nie chce bo i tak gluchy jestem. Generalnie jakie sa najtansze, wtedy ci powiem jaki mnie przedział interesuje...

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15268 dnia: Marca 04, 2009, 22:54:11 pm »
a co to KD? 5.1 maja byc... i musze je umiec podlaczyc do 360 i ps3... cena nie gra roli... rzuc mi prosze propozycje z niszy i sredniej polki... drogiego sprzetu nie chce bo i tak gluchy jestem. Generalnie jakie sa najtansze, wtedy ci powiem jaki mnie przedział interesuje...

Jeśli X360 ma wyjście optyczne to podłączysz do niego praktycznie każde kino domowe. PS3 takie wyjście ma ;).

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15269 dnia: Marca 04, 2009, 22:56:19 pm »
ale zescie poradzili...

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15270 dnia: Marca 04, 2009, 22:57:24 pm »
Polecał bym jakieś zestawy komputerowe firm Altec Lansing, Logitecha czy Creativa do 1200zł. Potem to już się zaczynają przedziały w cenie 3000zł(za jakiś rozsądny zestaw Kina Domowego=KD).

Np z komputerowych zestawów:
http://www.alteclansing.net.pl/html/Altec_Lansing_PC_AUDIO_For_Style_&_Sound_FX5051.htm

http://www.alteclansing.net.pl/html/Altec_Lansing_HOME_AUDIO_Home_Audio_Systems_PT6021.htm

http://allegro.pl/item565063867_logitech_z_5500_dd_thx_505w_odpinane_kable_salon.html

http://allegro.pl/item568223397_sprzedam_nowe_creative_gigaworks_g550w_glosniki.html

lub pełnoprawny system KD(nisko-średni budżet):

http://allegro.pl/item567811847_yamaha_rxv363_jamo_s506_dealer_raty_salon_q21.html

To tak na szybko.





BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15271 dnia: Marca 04, 2009, 23:10:32 pm »
niedociagniecia na ps3 bys widzial... FAIL!

Wiem fanboju bo na większym TV wyłażą wszystkie niedociągnięcia w grafice. Pogrywam sobie w pracy na 46calach Sharpie. Zielarz tez kiedyś pisał m.in. o tym że Killzone 2 wygląda słabiej na 46" niż na 32.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15272 dnia: Marca 04, 2009, 23:30:25 pm »
niedociagniecia na ps3 bys widzial... FAIL!

Wiem fanboju bo na większym TV wyłażą wszystkie niedociągnięcia w grafice. Pogrywam sobie w pracy na 46calach Sharpie. Zielarz tez kiedyś pisał m.in. o tym że Killzone 2 wygląda słabiej na 46" niż na 32.
Odezwał się dojrzały posiadacz konsoli. Zeratul ma to do siebie że się nabija z każdej konsoli, a Ty od razu od fanboji wyzywasz LITOŚCI. Jak twoja mamusia powie że ten wipeout wygląda beznadziejnie to też jej wykrzyczysz "TY FANBOJKO" ? :/

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15273 dnia: Marca 04, 2009, 23:38:39 pm »
Po prostu chciałem mu pomóc a ten wyjechał z jakimiś wieśniackimi tekstami to mu odpowiednio odpisałem. Nie musisz być jego adwokatem.

PS. Teksty o mamusi zachowaj dla siebie bo takie podjazdy to szczyt chamstwa.

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15274 dnia: Marca 05, 2009, 00:11:42 am »
Po prostu chciałem mu pomóc a ten wyjechał z jakimiś wieśniackimi tekstami to mu odpowiednio odpisałem. Nie musisz być jego adwokatem.

PS. Teksty o mamusi zachowaj dla siebie bo takie podjazdy to szczyt chamstwa.

Nie napisałem niczego czego byś ty nie napisał. Napisałeś, że nie chcesz większego TV bo byś niedociągnięcia w grach widział, a jako że posiadasz tylko PS3, to byś widział je w grach na PS3...  więc sorry, ale wieśniactwem sam rzuciłeś pierwszy.

I po raz kolejny dzięki za rady... takim specem od audio jesteś jak i od konsol


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15275 dnia: Marca 05, 2009, 00:17:38 am »
Po prostu chciałem mu pomóc a ten wyjechał z jakimiś wieśniackimi tekstami to mu odpowiednio odpisałem. Nie musisz być jego adwokatem.

PS. Teksty o mamusi zachowaj dla siebie bo takie podjazdy to szczyt chamstwa.

Nie napisałem niczego czego byś ty nie napisał. Napisałeś, że nie chcesz większego TV bo byś niedociągnięcia w grach widział, a jako że posiadasz tylko PS3, to byś widział je w grach na PS3...  więc sorry, ale wieśniactwem sam rzuciłeś pierwszy.

Przecież to oczywiste że pisałem o grach na PS3. Co w tym takiego szokującego? Nawet przyznałem że KZ2 wygląda słabiej na większym TV. Zresztą to się tyczy każdej konsoli. Im większy TV tym więcej niedociągnięć w grafice widać. Proste i logiczne.

I po raz kolejny dzięki za rady... takim specem od audio jesteś jak i od konsol

Skąd wiesz jakim ja specem od audio jestem? Przecież żadnej rady ci nie udzieliłem bo nawet nie napisałeś czego dokładnie poszukujesz, jaki masz pokój i do jakiej kasy ma być sprzęt. Zacząłem temat ale że odpisałeś jak burak to skasowałem post i darowałem sobie dalszą dyskusję bo widzę że nie ma ona sensu gdyż nawet w takiej sytuacji nie potrafisz utrzymać normalnego poziomu.

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15276 dnia: Marca 05, 2009, 00:22:48 am »
oczywiście, że nie napisałem czego szukam i jak mój pokój wygląda tylko rysunek zrobiłem...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15277 dnia: Marca 05, 2009, 00:24:41 am »
oczywiście, że nie napisałem czego szukam i jak mój pokój wygląda tylko rysunek zrobiłem...

To było już po tym jak wyjechałeś mi z tym słabym TV i lolami. Krótką masz pamięć.

Zeratul

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
  • H3&KZ2 United&Win
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15278 dnia: Marca 05, 2009, 01:42:27 am »
nie, to bylo w tym samym poscie

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #15279 dnia: Marca 05, 2009, 02:36:24 am »
Hmmm, panowie gdzie sa te 3 milony preorderow na KZ2, "oszukancza" stronka http://www.vgchartz.com/games/game.php?id=12253&region=All , pokazuje, ze jest tego znacznie mniej. :P