Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2704883 razy)

0 użytkowników i 105 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17880 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:12:23 pm »
Swoją drogą świetny test, wykonany przez profesjonalistów. 8)
Zarówno jeśli chodzi o gry jak i kierownicę(choć tu jest to krótka sprawa). Prawdziwy test jest w innymi linku powyżej.

Gt is driving sim, but Forza is more racing Sim.

Czyli z tego zdania wynika że GT ma lepszy model JAZDY samochodem. Forza z przyczyn oczywistych jest lepszą symulacją wyścigów bo daje możliwość ustawiania ciśnienia w oponach itp. Natomiast GT wyraźnie pisze że jest grą w której bardziej symulacyjnie się jeździ.

PS. Zdanie z recenzji GO.

Cytuj
Której grze bliżej do symulacji? Sposób prowadzenia aut według mnie wypadają w obu grach podobnie, z tym że większe różnice między poszczególnymi wozami odczuwałem w GT5P. Wydaje mi się także, iż to produkcja Polyphony prezentuje bardziej rzeczywiste podejście do tematu, co udowodniła mi trudność w prowadzeniu niektórych samochodów.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17881 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:20:18 pm »
Swoją drogą świetny test, wykonany przez profesjonalistów. 8)
Zarówno jeśli chodzi o gry jak i kierownicę(choć tu jest to krótka sprawa). Prawdziwy test jest w innymi linku powyżej.

Gt is driving sim, but Forza is more racing Sim.

Czyli z tego zdania wynika że GT ma lepszy model JAZDY samochodem. Forza z przyczyn oczywistych jest lepszą symulacją wyścigów bo daje możliwość ustawiania ciśnienia w oponach itp. Natomiast GT wyraźnie pisze że jest grą w której bardziej symulacyjnie się jeździ.

PS. Zdanie z recenzji GO.

Cytuj
Której grze bliżej do symulacji? Sposób prowadzenia aut według mnie wypadają w obu grach podobnie, z tym że większe różnice między poszczególnymi wozami odczuwałem w GT5P. Wydaje mi się także, iż to produkcja Polyphony prezentuje bardziej rzeczywiste podejście do tematu, co udowodniła mi trudność w prowadzeniu niektórych samochodów.
Mam CI zacytować tą reckę przeprowadzonych przez byłych kierowców wyścigowych...Najlepiej włącz sobie od 7 min i posłuchaj co mówią. 8)

Płaski12;)

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-02-2009
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17882 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:27:20 pm »
ja postaram się podsumować ostatnie 5 dni branży konsolowej.3 zdjęcia będą mówić więcej niż 100 słów.





wszystkie trzy reatime,do tego pierwsza fota to pure gameplay i tyle w temacie ,a teraz wracamy do dyskusji Forza3 vs GT5
Nic dodać,  nic ująć :D
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17883 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:28:51 pm »
Mogę wkleić obrazki z Alan Wake, ME2...co lepsze będą prezentować się podobnie :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17884 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:29:20 pm »
Mogę wkleić obrazki z Alan Wake, ME2...co lepsze będą prezentować się podobnie :P
Dajesz :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17885 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:31:09 pm »
Właśnie oglądam i leje ze śmiechu. Koleś gra kierownicą i używa widoku zza auta oceniając fizykę. :lol: :lol: :lol:
Potem dopiero przełączył kam. Potem stwierdza że grafika w GT5:P jest lepsza ze względu na to że jest widok z kokpitu. :lol: :lol: :lol: Z tego co widzę to koleś używa 200 stopni grają w FM2 (moment kiedy kontruje Ferrari) więc kolejny lol. Presentation dali wyższy FM2. :lol: :lol: :lol: Poza tym oni zapominają (przy ocenie funu) że GT5:P to demko i mówią że FM2 ma dużo więcej do zaoferowania (to samo mówią przy ocenie liczby aut).


Proszę Unlimited o zacytowania zdania gdzie mówią o tym driving i racing. Proszę zacytuj bo według mnie oni wyraźnie mówią że FM2 jest bardziej racing sim ze względu na więcej bajerów do ustawiania i wybierania.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2009, 15:32:56 pm wysłana przez MarcePan »

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17886 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:38:35 pm »
a więc daje ;)
Alan Wake:




: Czerwiec 06, 2009, 14:35:52 pm
Właśnie oglądam i leje ze śmiechu. Koleś gra kierownicą i używa widoku zza auta oceniając fizykę. :lol: :lol: :lol:
Potem dopiero przełączył kam. Potem stwierdza że grafika w GT5:P jest lepsza ze względu na to że jest widok z kokpitu. :lol: :lol: :lol: Z tego co widzę to koleś używa 200 stopni grają w FM2 (moment kiedy kontruje Ferrari) więc kolejny lol. Presentation dali wyższy FM2. :lol: :lol: :lol: Poza tym oni zapominają (przy ocenie funu) że GT5:P to demko i mówią że FM2 ma dużo więcej do zaoferowania (to samo mówią przy ocenie liczby aut).


Proszę Unlimited o zacytowania zdania gdzie mówią o tym driving i racing. Proszę zacytuj bo według mnie oni wyraźnie mówią że FM2 jest bardziej racing sim ze względu na więcej bajerów do ustawiania i wybierania.
Oni testują konkretnie wg. siebie, mają na co dzień do czynienia z sim'ami na PC, więc pewnie wiedzą o co kaman(grają na 200 stopni, zgadza się). Mówią o tym przy fizyce i zachowaniu samochodów.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17887 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:45:21 pm »
Koleś mówi coś takiego:

Cytuj
GT is more driving sim for me, FM2 is more racing sim because there's a lot more racing elements involved in Forza2. In GT5:P you drive a lot of stock cars. Yes you can tuned up a little but you can't ...(tu wymienia wiele rzeczy z tunignu aut jakie da się zrobić w FM2 a w GT5:P nie).

Także on ewidentnie stwierdza że FM2 jest bardziej racing sim ze względu na większe możliwości rozbudowy auta, tunignu i modyfikacji. Nigdzie nie wspomina o modelu jazdy. GT5:P zarzuca to że jeździ się tam bardziej autkami sotck czyli w takich wersjach jak wychodzą z salonu bez żadnych przeróbek.

Proponuję wszystkim zapoznać się z tym filmikiem by potwierdzić to co tutaj napisałem.
: Czerwiec 06, 2009, 14:42:27 pm
(grają na 200 stopni, zgadza się). Mówią o tym przy fizyce i zachowaniu samochodów.

No i to w moich oczach dyskwalifikuje ten test. Skoro GT5:P obsługuje tryb 900 stopni co jest oczywiście celowym zabiegiem twórców gry by oddać realizm prowadzenia auta, to tak powinni oceniać tą grę. Nie można porównać sterowania 200 z 900 stopni bo to zupełnie inna gra. Tyle ode mnie w kwestii tego filmiku i porównania.




punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17888 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:52:32 pm »
a więc daje ;)
Alan Wake:






To niby mają być te foty,które mają się równać z tymi co ja dałem?no bez jaj:D

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17889 dnia: Czerwca 06, 2009, 15:56:45 pm »
No i to w moich oczach dyskwalifikuje ten test. Skoro GT5:P obsługuje tryb 900 stopni co jest oczywiście celowym zabiegiem twórców gry by oddać realizm prowadzenia auta, to tak powinni oceniać tą grę. Nie można porównać sterowania 200 z 900 stopni bo to zupełnie inna gra. Tyle ode mnie w kwestii tego filmiku i porównania.



Wiedziałem :D Zawsze coś jest co dyskwalifikuje test, recenzje :D Jeżeli nie jest jasno napisane że ps3 niszy XO to recenzja,test nie jest brana pod uwage :D Jak nie 900 stopni to recenzent fanboj hahaha :D
: Czerwiec 06, 2009, 14:52:44 pm
Co do ceny porównania ceny fanteca i g25. Kiedyś ludzią nie przeszkadzało kupić kierownice za 800 zł kiedy mieli równie dobrą za 200 zł. Płacili za jakość. Dlaczego teraz nie mielibyście dołożyć znowu skoro wiadomo, że jakość jest lepsza ? Oczywiście obydwie ceny to kosmos, narkoman ostatnio kupił malucha za 250 zł hahaha :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17890 dnia: Czerwca 06, 2009, 16:02:59 pm »
SH16 pomyśl logicznie. Jeżeli gra ma tryb 900 stopni to jaki debil ocenia ją na 200? Chyba po coś ten tryb 900 jest przez twórców stworzony.

PS. Co do ceny to ja bym wybrał DFP GT gdyż to najrozsądniejszy wybór. Poza tym jak widać po testach Fantec wcale lepiej od G25 nie wypada (źle odbijająca kierownica i pedały ze zbyt lekkim naciskiem). Fantec jest lepiej wykonany ale inne elementy wcale nie przewyższają tak mocno G25 albo wcale tego robią.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17891 dnia: Czerwca 06, 2009, 16:04:23 pm »
a więc daje ;)
Alan Wake:






To niby mają być te foty,które mają się równać z tymi co ja dałem?no bez jaj:D
a nie :P :D
Na pewno nie jest to poziom gorszy..zresztą porównujemy jabłko z gruszką i truskawką..hmmm bez sensu..swoją drogą TRICO i Uncharted2 Wam zazdroszczę i na razie tylko tego :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2009, 16:06:22 pm wysłana przez Unlimited »

Płaski12;)

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-02-2009
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17892 dnia: Czerwca 06, 2009, 16:04:31 pm »
"GT5:P zarzuca to że jeździ się tam bardziej autkami sotck czyli w takich wersjach jak wychodzą z salonu bez żadnych przeróbek."
 Ale przecie to zaleta  :D

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17893 dnia: Czerwca 06, 2009, 16:08:36 pm »
SH16 pomyśl logicznie. Jeżeli gra ma tryb 900 stopni to jaki debil ocenia ją na 200? Chyba po coś ten tryb 900 jest przez twórców stworzony.

PS. Co do ceny to ja bym wybrał DFP GT gdyż to najrozsądniejszy wybór. Poza tym jak widać po testach Fantec wcale lepiej od G25 nie wypada (źle odbijająca kierownica i pedały ze zbyt lekkim naciskiem). Fantec jest lepiej wykonany ale inne elementy wcale nie przewyższają tak mocno G25 albo wcale tego robią.

No ja rozumiem ale jeżeli jest taki test no to można go wziąść lekko pod uwagę nie, a nie od razu, że dyskryminujemy ? To tak samo jakbyś dyskryminował recenzje faksa bo gry przechodzi na easy :D A jego recenzje liczą się tak samo jak inne :D
: Czerwiec 06, 2009, 15:07:06 pm
Nie no Uncharted i GOW 3 miażdzy, trzeba będzie w to zagrać.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17894 dnia: Czerwca 06, 2009, 16:24:35 pm »
Nie no Uncharted i GOW 3 miażdzy, trzeba będzie w to zagrać.
Jak? przecież X0 tego nie pociągnie :cool: Chyba że chcesz chałupe spalić :eek:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17895 dnia: Czerwca 06, 2009, 16:32:10 pm »
"GT5:P zarzuca to że jeździ się tam bardziej autkami sotck czyli w takich wersjach jak wychodzą z salonu bez żadnych przeróbek."
 Ale przecie to zaleta  :D

Tu chodziło raczej o to że właśnie dlatego że w większości takimi się jeździ to gra jest bardziej driving sim niż racing sim. Ja się z tym zdaniem zgadzam. Typowe racing game to np. SuperCar Challenge na PS3 gdzie ścigamy się tylko autami przygotowanymi do wyścigów. GT5:P to gra traktująca znacznie szerzej motoryzację niż jakikolwiek inny tytuły z tego gatunku.

Płaski12;)

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-02-2009
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17896 dnia: Czerwca 06, 2009, 16:59:47 pm »
"GT5:P zarzuca to że jeździ się tam bardziej autkami sotck czyli w takich wersjach jak wychodzą z salonu bez żadnych przeróbek."
 Ale przecie to zaleta  :D

Tu chodziło raczej o to że właśnie dlatego że w większości takimi się jeździ to gra jest bardziej driving sim niż racing sim. Ja się z tym zdaniem zgadzam. Typowe racing game to np. SuperCar Challenge na PS3 gdzie ścigamy się tylko autami przygotowanymi do wyścigów. GT5:P to gra traktująca znacznie szerzej motoryzację niż jakikolwiek inny tytuły z tego gatunku.

Właśnie w Gran Turismo genialne jest to pomieszanie z poplątaniem :P Auta różnego typu.Na torze np Mitsubishi Lancer Evo VI,TVR Griffith, Mercedes SL, Honda NSX, Aston martin DB7, RUF jakiś tam, Audi RS6 Avant Chevrolet Corvette Sting Ray itd. Motoryzacja przez duże M  :wink:

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17897 dnia: Czerwca 06, 2009, 17:30:56 pm »
Aha czyli rozumiem że w Forzie nie ma edycji salonowych jak i przerobionych ? Jaki ja byłem głupi, widocznie to co widziałem w Forzie 2 to iluzja :( Ale wiem w GT5 to zalety w Forzie niestety to duża wada :(

phenix

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2009
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17898 dnia: Czerwca 06, 2009, 17:45:31 pm »
Aha czyli rozumiem że w Forzie nie ma edycji salonowych jak i przerobionych ? Jaki ja byłem głupi, widocznie to co widziałem w Forzie 2 to iluzja :( Ale wiem w GT5 to zalety w Forzie niestety to duża wada :(

Ale wiesz, ze tylko ich racja jest sluszna, a reszta to belkot tych, ktorzy nie znaja sie na temacie :) Widzisz MarcePanowi podeszla ta recka GT5:P vs FM2 bo mowia tam ,ze GT5:P to "driving sim", ale nikt nie wspomina, ze to FM2 w ostatecznym rozrachunku zostala wyzej oceniona :) tym samym mozna uznac, ze poprostu jest gra lepsza  ;)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17899 dnia: Czerwca 06, 2009, 17:54:13 pm »
Wiecie dlaczego seria Forza jest nadal z tyłu za serią Gran Turismo? Nie przez to, że grafika jest dużo gorsza, nie przez debilny patent, że zawsze startuje sie z 1 miejsca i już tak się dojeżdża do końca, nie dlatego, że poslizgi się banalnie łatwo kontroluje i już przy pierwszym kontakcie z grą driftowałem na zakrętach. Wiecie dlaczego? Przez trasy!!! Po pierwsze jest ich śmiesznie mało i przez to przez całą grę ma się wrażenie, że się jeździ tylko po kilku trasach. Po drugie w ogóle nie są zróżnicowane! Jest jedna trasa miejska - która lepiej przemilczeć. Reszta tras- to trasy czysto sportowe, wyścigowe. Wszystkie wyglądają tak samo.

Ktoś napisze, że to przecież ma byc symulacja i w ogóle. Sram na to! Gra ma mi dawac przyjemność. Jak chce symulacje i typową racing game, to gram Ferrari Chelange, GTR czy rFactor. Te gry mają tylko licencjonowane trasy, super realistyczny model jazdy, przepisy wyścigowe itp. Czy to oznacze, że te gry sa przez to lepsze? NIE! Może dla jakiegoś super maniaka symulacji to sa najlepsze ścigałki, ale dla reszty nie.

W GT4 mamy kilkadziesiąt różnych tras. Są trasy licencjonowane, ale są też: górskie, w kanionie, w lesie, dużo tras miejskich, wąskie trasy dla wyścigów z czasem bądź jednym rywalem, są trasy na szutrze, śniegu, lodzie, na mokrej nawierzchni, są wyścigi w nocy, w dzień, o zachodzie słońca, są trasy na 1/4 mili.

Samochody w GT4. Są wyścigowe, normalne, pick-upy, SUV-y, prototypy, zabytkowe, z lat 60, 70, są malutkie auta miejskie, formuły, samochody klasy WRC oraz większe terenowe samochody, WTCC, Kombi, Roadstery, Kabriolety, jest dużo ameryksńskich klasyków, muscle cary.


To stanowi o niedoścignionej potędze serii Gran Turismo. Różnorodność! W gre cały czas chce się grać, non-stop dostajemy nowe samochody, człowiek z chęcią chce się przejachać jakimś klasykiem, bądź pościgać muscle carem. Do tego jest tyle tras, sa tak zróżnicowane, są tak ciekawe, że nie odczuwa się monotonii. W grze cały czas robime coś innego, jeżdzimy inna klasą samochodów, na innej trasie.

Teraz jak w GT5:P zrobili najlepszy model jazdy, to już doświadczenie jest jeszcze lepsze. Dodatkowo w GT5 będą zniszczenia to już gra będzie praktycznie ideałem.

Płaski12;)

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-02-2009
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17900 dnia: Czerwca 06, 2009, 17:55:10 pm »
Ale czy ja coś piłem do Forzy? Kicham na tą grę. W GT jest większa różnorodność i dużo lepszy klimat.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17901 dnia: Czerwca 06, 2009, 18:00:07 pm »
A wiecie co zapewne zapowiada trasa górska z trailera ? To że będzie większa różnorodność ! Zresztą tu by się przydał BR.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17902 dnia: Czerwca 06, 2009, 18:00:18 pm »
Ale czy ja coś piłem do Forzy? Kicham na tą grę. W GT jest większa różnorodność i dużo lepszy klimat.
Ja nie pisze tego posta to konkretnych osób. Zauważyłem, że jest dyskusja na ten temat, to napisałem co o tym sądzę.
A wiecie co zapewne zapowiada trasa górska z trailera ? To że będzie większa różnorodność ! Zresztą tu by się przydał BR.
Zgadzam się. Forza 3 idzie w dobrym kierunku. Widać, że liczba tras ma byc duużo większa, oraz same one mają być ciekawsze. Również zapowiedziano, że samochody mają być bardziej urozmaicone.

DLatego już to gdzieś pisałem. Forza 3 zapowiada się naprawdę konkretnie i IMO jako pierwsza część z serii może być prawdziwym konkurentem dla serii GT.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2009, 18:02:52 pm wysłana przez Piter_neo »

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17903 dnia: Czerwca 06, 2009, 21:40:20 pm »
SH16 pomyśl logicznie. Jeżeli gra ma tryb 900 stopni to jaki debil ocenia ją na 200? Chyba po coś ten tryb 900 jest przez twórców stworzony.

PS. Co do ceny to ja bym wybrał DFP GT gdyż to najrozsądniejszy wybór. Poza tym jak widać po testach Fantec wcale lepiej od G25 nie wypada (źle odbijająca kierownica i pedały ze zbyt lekkim naciskiem). Fantec jest lepiej wykonany ale inne elementy wcale nie przewyższają tak mocno G25 albo wcale tego robią.
Robiłem test z kierownicą i to zarówno w Oplu jak i Fordzie. W stanie spoczynku odbija tak jak w Fanatecu, podczas jazdy zbliża się do tego co pokazuję G25. Kto nie wierzy niech zmierzy ;)

Płaski12;)

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-02-2009
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17904 dnia: Czerwca 07, 2009, 10:12:40 am »
...blablabla.... Doszedłem do takiego wniosku. X ssał. XO ssie. Następny X będzie ssał. A ponieważ na potomków przechodzą najlepsze cechy rodziców. To oczywistym jest , że każdy następny X będzie ssał jeszcze bardziej.

Kierownice do gier nie połamią rąk przy manewrach więc nie są takie super realistyczne :D

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17905 dnia: Czerwca 07, 2009, 10:20:24 am »
...blablabla.... Doszedłem do takiego wniosku. X ssał. XO ssie. Następny X będzie ssał. A ponieważ na potomków przechodzą najlepsze cechy rodziców. To oczywistym jest , że każdy następny X będzie ssał jeszcze bardziej.

Kierownice do gier nie połamią rąk przy manewrach więc nie są takie super realistyczne :D

blablabla...Pierwszy X nie ssał(NG, DoA3, seria PGR, Forza, Abe Oddysey, HL2, FarCry i wiele wiele innych...do tego fenomenalny Xbox Media Center). X360 nie ssie, gdyż oferuję nadal stan zwyżkowy(po GoW wiele osób mówiło że to już finito), wniósł ulepszony Xbox Live i wiele wiele cech które sprawiło że Sony coraz bardziej się spociło. Dla mnie akurat Ps3 jest na kursie zniżkowym..to nie to samo co PS2 i definitywnie nie to co Psx. A miało być tak pięknie... :cool:

phenix

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2009
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17906 dnia: Czerwca 07, 2009, 10:59:18 am »
...blablabla.... Doszedłem do takiego wniosku. X ssał. XO ssie. Następny X będzie ssał. A ponieważ na potomków przechodzą najlepsze cechy rodziców. To oczywistym jest , że każdy następny X będzie ssał jeszcze bardziej.

Kierownice do gier nie połamią rąk przy manewrach więc nie są takie super realistyczne :D

blablabla...Pierwszy X nie ssał(NG, DoA3, seria PGR, Forza, Abe Oddysey, HL2, FarCry i wiele wiele innych...do tego fenomenalny Xbox Media Center). X360 nie ssie, gdyż oferuję nadal stan zwyżkowy(po GoW wiele osób mówiło że to już finito), wniósł ulepszony Xbox Live i wiele wiele cech które sprawiło że Sony coraz bardziej się spociło. Dla mnie akurat Ps3 jest na kursie zniżkowym..to nie to samo co PS2 i definitywnie nie to co Psx. A miało być tak pięknie... :cool:

Pierwszego Xbox'a mam do dzis, jest wiele gier, ktore mozna nazwac kultowymi. DO listy dodal bym jeszcze Panzer Dragon Orta, Fable, Jade Empire, KOTOR, Stranger's Wrath, RalliSport, HALO itd. Pojawil sie tez XBOX Live i to wszystko na konsole, ktora dopiero zadebiutowala na rynku. XO nie ssie, jest to b. dobra maszynka do gry, nie brakuje dobrych tytulow, do tego jest najtansza na rynku, ma wypasiona usuge sieciowa (Sony i Wii sa kilka krokow za MS), a tegoroczne E3 pokazalo, ze i w nadchodzacym roku na XO nie zabraknie dobrych tytulow -  FM3, Alan Wake, 2 gry w uniwersum Halo, SC:C, ME2...itd. i pewnie w czasie TGS zostanie zapowiedziane kilka nastepnych. Gier wysokiej jakoscie nie zabraknie na XO. Podobnie zreszta sprawa ma sie z PS3, tez jest i bedzie w co grac. Tylko Wii kuleje w  tej kwestii ( chodzi mi o jakosc, a nie ilosc ;) )

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17907 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:41:10 am »
Aha czyli rozumiem że w Forzie nie ma edycji salonowych jak i przerobionych ? Jaki ja byłem głupi, widocznie to co widziałem w Forzie 2 to iluzja :( Ale wiem w GT5 to zalety w Forzie niestety to duża wada :(

Ale wiesz, ze tylko ich racja jest sluszna, a reszta to belkot tych, ktorzy nie znaja sie na temacie :) Widzisz MarcePanowi podeszla ta recka GT5:P vs FM2 bo mowia tam ,ze GT5:P to "driving sim", ale nikt nie wspomina, ze to FM2 w ostatecznym rozrachunku zostala wyzej oceniona :) tym samym mozna uznac, ze poprostu jest gra lepsza  ;)

No trudno żeby pełnoprawna gra zbierała niższe oceny niż demko, którym jest GT5:P. :lol: :lol: :lol: Używacie czasem mózgu zanim coś napiszecie?
: Czerwiec 07, 2009, 10:33:25 am
Aha czyli rozumiem że w Forzie nie ma edycji salonowych jak i przerobionych ? Jaki ja byłem głupi, widocznie to co widziałem w Forzie 2 to iluzja :( Ale wiem w GT5 to zalety w Forzie niestety to duża wada :(

Następny, który rozumie o czym dyskusja. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem.

SH wiadome że w FM2 też są takie auta ale w recenzji koleś stwierdził że przez to iż w GT5:P stock cars jest najwięcej to gra jest mniej racing sim a bardziej driving sim. Do tego doszedł fakt że w FM2 da się bardziej przerabiać auta.

Szczerze to mam już dosyć tego łopatologicznego tłumaczenia niektórym tak oczywistych rzeczy. :?
: Czerwiec 07, 2009, 10:35:55 am
SH16 pomyśl logicznie. Jeżeli gra ma tryb 900 stopni to jaki debil ocenia ją na 200? Chyba po coś ten tryb 900 jest przez twórców stworzony.

PS. Co do ceny to ja bym wybrał DFP GT gdyż to najrozsądniejszy wybór. Poza tym jak widać po testach Fantec wcale lepiej od G25 nie wypada (źle odbijająca kierownica i pedały ze zbyt lekkim naciskiem). Fantec jest lepiej wykonany ale inne elementy wcale nie przewyższają tak mocno G25 albo wcale tego robią.
Robiłem test z kierownicą i to zarówno w Oplu jak i Fordzie. W stanie spoczynku odbija tak jak w Fanatecu, podczas jazdy zbliża się do tego co pokazuję G25. Kto nie wierzy niech zmierzy ;)

No i co w tym nowego? Przecież właśnie o tym pisałem przy okazji tamtej dyskusji. Swoją drogą co znaczy że kierownica w stanie spoczynku odbija tak jak w Fantec'u? U mnie w aucie jak w stanie spoczynku skręcę koła i puszczę kierownice to zostaje ona w takiej pozycji do której ją skręciłem. Czy ktoś z forum ma tak jak Unlimited że puszczając skręconą kierownicę na postoju ta odbija mu do momentu wyprostowania kół??? :o

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17908 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:48:48 am »
Aha czyli rozumiem że w Forzie nie ma edycji salonowych jak i przerobionych ? Jaki ja byłem głupi, widocznie to co widziałem w Forzie 2 to iluzja :( Ale wiem w GT5 to zalety w Forzie niestety to duża wada :(

Ale wiesz, ze tylko ich racja jest sluszna, a reszta to belkot tych, ktorzy nie znaja sie na temacie :) Widzisz MarcePanowi podeszla ta recka GT5:P vs FM2 bo mowia tam ,ze GT5:P to "driving sim", ale nikt nie wspomina, ze to FM2 w ostatecznym rozrachunku zostala wyzej oceniona :) tym samym mozna uznac, ze poprostu jest gra lepsza  ;)

No trudno żeby pełnoprawna gra zbierała niższe oceny niż demko, którym jest GT5:P. :lol: :lol: :lol: Używacie czasem mózgu zanim coś napiszecie?
: Czerwiec 07, 2009, 10:33:25 am
Aha czyli rozumiem że w Forzie nie ma edycji salonowych jak i przerobionych ? Jaki ja byłem głupi, widocznie to co widziałem w Forzie 2 to iluzja :( Ale wiem w GT5 to zalety w Forzie niestety to duża wada :(

Następny, który rozumie o czym dyskusja. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem.

SH wiadome że w FM2 też są takie auta ale w recenzji koleś stwierdził że przez to iż w GT5:P stock cars jest najwięcej to gra jest mniej racing sim a bardziej driving sim. Do tego doszedł fakt że w FM2 da się bardziej przerabiać auta.

Szczerze to mam już dosyć tego łopatologicznego tłumaczenia niektórym tak oczywistych rzeczy. :?
: Czerwiec 07, 2009, 10:35:55 am
SH16 pomyśl logicznie. Jeżeli gra ma tryb 900 stopni to jaki debil ocenia ją na 200? Chyba po coś ten tryb 900 jest przez twórców stworzony.

PS. Co do ceny to ja bym wybrał DFP GT gdyż to najrozsądniejszy wybór. Poza tym jak widać po testach Fantec wcale lepiej od G25 nie wypada (źle odbijająca kierownica i pedały ze zbyt lekkim naciskiem). Fantec jest lepiej wykonany ale inne elementy wcale nie przewyższają tak mocno G25 albo wcale tego robią.
Robiłem test z kierownicą i to zarówno w Oplu jak i Fordzie. W stanie spoczynku odbija tak jak w Fanatecu, podczas jazdy zbliża się do tego co pokazuję G25. Kto nie wierzy niech zmierzy ;)

No i co w tym nowego? Przecież właśnie o tym pisałem przy okazji tamtej dyskusji. Swoją drogą co znaczy że kierownica w stanie spoczynku odbija tak jak w Fantec'u? U mnie w aucie jak w stanie spoczynku skręcę koła i puszczę kierownice to zostaje ona w takiej pozycji do której ją skręciłem. Czy ktoś z forum ma tak jak Unlimited że puszczając skręconą kierownicę na postoju ta odbija mu do momentu wyprostowania kół??? :o
Dokładnie i tak samo jest w Fanatecu, zobacz na filmie że nie centruję tylko zostaje w tym punkcie w którym została ona puszczona, tak samo miałem ja jak robiłem test. Do wyprostowania kół odbija kierownica G25 co jest nie realne podczas postoju.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17909 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:55:55 am »
Ooo kurde to ja mam z Hondą coś nie tak. :shock:

Pytanie do innych użytkowników forum. Jak stoicie autem w miejscu i skręcicie kierownicę to odbija ona Wam do z powrotem tak jak w 17 sekundzie tego filmiku???


Płaski12;)

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-02-2009
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17910 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:00:16 pm »
A ta kierownica wydana do Gran Turismo 4 to jest dobra? Driving Force Pro się nazywa czy jakoś tak.
: Czerwiec 07, 2009, 10:59:19 am
Ooo kurde to ja mam z Hondą coś nie tak. :shock:

Pytanie do innych użytkowników forum. Jak stoicie autem w miejscu i skręcicie kierownicę to odbija ona Wam do z powrotem tak jak w 17 sekundzie tego filmiku???


Oczywiście , że nie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17911 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:12:51 pm »
A ta kierownica wydana do Gran Turismo 4 to jest dobra? Driving Force Pro się nazywa czy jakoś tak.


Ja ją mam. Nie jest to tak genialny produkt jak G25 ale spośród trójki najlepszych kierownic (cena/jakość) zajmuje u mnie 3 miejsce. DFP GT już lepiej kup. 400zł kosztuje a jest następcą DFP z poprawionym FF i ma parę dodatkowych bajerów.

Jeżeli chcesz bawić się a nie grać to polecam G25 ale jak chcesz kręcić czasy i mieć do tego profesjonalne urządzenie to DFP GT.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17912 dnia: Czerwca 07, 2009, 12:15:38 pm »
:cool:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17913 dnia: Czerwca 07, 2009, 13:12:37 pm »
Ooo kurde to ja mam z Hondą coś nie tak. :shock:

Pytanie do innych użytkowników forum. Jak stoicie autem w miejscu i skręcicie kierownicę to odbija ona Wam do z powrotem tak jak w 17 sekundzie tego filmiku???


:shock:  WOW, tyle się mówi o tym FANTEC-u a ja widze, że to nie ma porównania do G25.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17914 dnia: Czerwca 07, 2009, 14:28:29 pm »
Ooo kurde to ja mam z Hondą coś nie tak. :shock:

Pytanie do innych użytkowników forum. Jak stoicie autem w miejscu i skręcicie kierownicę to odbija ona Wam do z powrotem tak jak w 17 sekundzie tego filmiku???


:shock:  WOW, tyle się mówi o tym FANTEC-u a ja widze, że to nie ma porównania do G25.
Odbija kierownicę realniej(przynajmniej mi tak wyszło z testów w Oplu i Fordzie), pedały są także lepsze, skrzynia biegów miażdży tą od G25, jakość materiałów także lepsza w Fanatecu, co ma pokrycie w wyższej o 1/3 cenie podstawowego modelu.

czokapik

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2008
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17915 dnia: Czerwca 07, 2009, 14:35:08 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17916 dnia: Czerwca 07, 2009, 14:36:45 pm »
Odbija kierownicę realniej(przynajmniej mi tak wyszło z testów w Oplu i Fordzie), pedały są także lepsze, skrzynia biegów miażdży tą od G25, jakość materiałów także lepsza w Fanatecu, co ma pokrycie w wyższej o 1/3 cenie podstawowego modelu.

Lepszości pedałów po tym filmie nie widać - te od G25 stawiają zdecydowanie większy, bardziej zróżnicowany opór. Shifter Logitecha chodzi bardzo lekko, ale samo urządzenie Fanateca bardzo się przy zmianie biegów wygina, co robi nie najlepsze wrażenie. Suma sumarum sam ten filmik wrzuciłeś i chyba strzeliłeś sobie w stopę.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17917 dnia: Czerwca 07, 2009, 14:54:46 pm »
Unlimited bo się wkurzę i nakręcę filmik jak kręcę na postoju kierownicą w moim aucie bo nie wiem jakim cudem Tobie kółko odbija na postoju.

czokapik

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2008
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17918 dnia: Czerwca 07, 2009, 14:59:48 pm »
Unlimited bo się wkurzę i nakręcę filmik jak kręcę na postoju kierownicą w moim aucie bo nie wiem jakim cudem Tobie kółko odbija na postoju.

toć to chyba niemożliwe żeby odbijało na postoju(nigdy przynajmniej się z takim czymś nie spotkałem) :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17919 dnia: Czerwca 07, 2009, 15:01:06 pm »
Unlimited tak ma. :P