Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2704188 razy)

0 użytkowników i 57 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17840 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:13:45 am »

Po co mi G25 jak mam lepszego Fanatec'a:

Jak forza3 wygląda jak GT4HD to widzę że ktoś jest ślepcem ;)


Nooo, tyle że sama kierownica kosztuje więcej niż G25 a doliczyć do tego pedały i skrzynię biegów to wychodzi taka suma że głowa boli. Pieniądze nie warte zapłaty za Fantec'a. Ja i tak bym wybrał DFP GT za 400zł, które miecie realizmem FF całą resztę.

Poza tym w Fantecu jest lepiej wykonane same kółko i skrzynię bo pedały to lipa. Fantec za bardzo przypomina kierownicę ze zwykłego auta a G25 to typowe sportowe kółko i do tego w cholerę tańsze.
Pedały deklasują G25(nawet te standardowe które widzimy na tym filmie)-test z linijką!

Co do ceny się zgodzę, 350 euro za kompletny standardowy zestaw to dużo jak na nasze polskie warunki. ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17841 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:19:29 am »
PS. Takie pytanie odnośnie tego filmiku. Czemu Fantec w tym teście od 17 sekundy nie odbija do końca? G25 pięknie wspomaga obrót i centrowanie przez FF a Fantec kuleje w tej kwestii.

phenix

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2009
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17842 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:21:31 am »
@Marecepan

Obejrzalem kilka recenzji fanateca na YT i co mowia wszyscy to to, ze FF na Fanatec'u nie ma sobie rownych, miecie G25 i cala konkurencje. A wykonanie sprawia wrazenie prawdziwej kierownicy.



btw. mozna do kierownic Fanatec'a podpiac pedaly od G25

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17843 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:23:19 am »
PS. Takie pytanie odnośnie tego filmiku. Czemu Fantec w tym teście od 17 sekundy nie odbija do końca? G25 pięknie wspomaga obrót i centrowanie przez FF a Fantec kuleje w tej kwestii.
Właśnie kiera w G25 centruję i nie odbija do tego miejsca skąd rozpoczęto zamach. Kolejna wada G25 ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17844 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:25:13 am »
Teee ziomek a jak jedziesz autem i puścisz kierownice to ona odbija do miejsca z którego ją puściłeś czy prostuje się do punktu centralnego? Jak jeździłeś autem to powinieneś znać odpowiedź na pytanie.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17845 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:26:26 am »
Teee ziomek a jak jedziesz autem i puścisz kierownice to ona odbija do miejsca z którego ją puściłeś czy prostuje się do punktu centralnego? Jak jeździłeś autem to powinieneś znać odpowiedź na pytanie.
Odbija do miejsca centralnego..ale nie tak jak w G25 robiąc jeszcze ruch w lewą stronę.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17846 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:28:09 am »
Polecam też sprawdzić jaka różnica jest w oporze pedałów. G25 nie wciska się pod naporem linijki. Fantec niestety ulega tak małemu naciskowi.
: Czerwiec 06, 2009, 08:27:04 am
Teee ziomek a jak jedziesz autem i puścisz kierownice to ona odbija do miejsca z którego ją puściłeś czy prostuje się do punktu centralnego? Jak jeździłeś autem to powinieneś znać odpowiedź na pytanie.
Odbija do miejsca centralnego..ale nie tak jak w G25 robiąc jeszcze ruch w lewą stronę.

Coooo??? Weź no wsiądź w jakieś auto i spróbuj tak zrobić.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17847 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:29:56 am »
Polecam też sprawdzić jaka różnica jest w oporze pedałów. G25 nie wciska się pod naporem linijki. Fantec niestety ulega tak małemu naciskowi.
To właśnie jest na plus kiery Fanateca jak w prawdziwym samochodzie, różna siła docisku w zależności od rodzaju pedału. G25 strasznie się tu ośmieszyło. Skrzynie biegów przemilczę.
: Czerwiec 06, 2009, 08:28:53 am
Polecam też sprawdzić jaka różnica jest w oporze pedałów. G25 nie wciska się pod naporem linijki. Fantec niestety ulega tak małemu naciskowi.
: Czerwiec 06, 2009, 08:27:04 am
Teee ziomek a jak jedziesz autem i puścisz kierownice to ona odbija do miejsca z którego ją puściłeś czy prostuje się do punktu centralnego? Jak jeździłeś autem to powinieneś znać odpowiedź na pytanie.
Odbija do miejsca centralnego..ale nie tak jak w G25 robiąc jeszcze ruch w lewą stronę.

Coooo??? Weź no wsiądź w jakieś auto i spróbuj tak zrobić.
No robię w swoim, jak i w innych nie widzę tak dużego ruchu w lewą stronę jak ma to miejsce w G25, choć tu też dużo zależy od luzów(zużycia) w kiery.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17848 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:38:58 am »
Chłopie w każdym układzie mechanicznym istnieje zjawisko histerezy i układy wspomagania mają za zadanie sprowadzić powstały uchyb do zera. Nie możliwe jest że masa puszczona w ruch zatrzyma się nagle w punkcie 0 i powodując uchybu. Tym bardziej jeśli mowa jest o takiej masie.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17849 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:40:47 am »
Chłopie w każdym układzie mechanicznym istnieje zjawisko histerezy i układy wspomagania mają za zadanie sprowadzić powstały uchyb do zera. Nie możliwe jest że masa puszczona w ruch zatrzyma się nagle w punkcie 0 i powodując uchybu. Tym bardziej jeśli mowa jest o takiej masie.
Zrób tą czynność podczas postoju a potem podczas jazdy. Nie mówię że nie ma ruchu w przeciwnym kierunku, mówię tylko o tym że na pewno nie tak jak ma to miejsce w G25, zresztą Fanatec też nie jest tu idealny..

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17850 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:42:23 am »
Polecam też sprawdzić jaka różnica jest w oporze pedałów. G25 nie wciska się pod naporem linijki. Fantec niestety ulega tak małemu naciskowi.
To właśnie jest na plus kiery Fanateca jak w prawdziwym samochodzie, różna siła docisku w zależności od rodzaju pedału. G25 strasznie się tu ośmieszyło.

To weź linijkę i spróbuj w aucie nacisnąć nią dowolny pedał. Chyba tylko metalową albo drewnianą linijką uda Ci się taki wyczyn. G25 zachowuje się bardziej realistycznie.
: Czerwiec 06, 2009, 08:40:57 am
Chłopie w każdym układzie mechanicznym istnieje zjawisko histerezy i układy wspomagania mają za zadanie sprowadzić powstały uchyb do zera. Nie możliwe jest że masa puszczona w ruch zatrzyma się nagle w punkcie 0 i powodując uchybu. Tym bardziej jeśli mowa jest o takiej masie.
Zrób tą czynność podczas postoju a potem podczas jazdy. Nie mówię że nie ma ruchu w przeciwnym kierunku, mówię tylko o tym że na pewno nie tak jak ma to miejsce w G25, zresztą Fanatec też nie jest tu idealny..

Miałem tu na myśli sytuację podczas ruchu pojazdu gdyż moment bezwładności w ruchu tocznym jest zupełnie inny ze względu na opory tarcia.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17851 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:43:42 am »
ja postaram się podsumować ostatnie 5 dni branży konsolowej.3 zdjęcia będą mówić więcej niż 100 słów.





wszystkie trzy reatime,do tego pierwsza fota to pure gameplay i tyle w temacie ,a teraz wracamy do dyskusji Forza3 vs GT5

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17852 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:45:27 am »
Polecam też sprawdzić jaka różnica jest w oporze pedałów. G25 nie wciska się pod naporem linijki. Fantec niestety ulega tak małemu naciskowi.
To właśnie jest na plus kiery Fanateca jak w prawdziwym samochodzie, różna siła docisku w zależności od rodzaju pedału. G25 strasznie się tu ośmieszyło.

To weź linijkę i spróbuj w aucie nacisnąć nią dowolny pedał. Chyba tylko metalową albo drewnianą linijką uda Ci się taki wyczyn. G25 zachowuje się bardziej realistycznie.
: Czerwiec 06, 2009, 08:40:57 am
Chłopie w każdym układzie mechanicznym istnieje zjawisko histerezy i układy wspomagania mają za zadanie sprowadzić powstały uchyb do zera. Nie możliwe jest że masa puszczona w ruch zatrzyma się nagle w punkcie 0 i powodując uchybu. Tym bardziej jeśli mowa jest o takiej masie.
Zrób tą czynność podczas postoju a potem podczas jazdy. Nie mówię że nie ma ruchu w przeciwnym kierunku, mówię tylko o tym że na pewno nie tak jak ma to miejsce w G25, zresztą Fanatec też nie jest tu idealny..

Miałem tu na myśli sytuację podczas ruchu pojazdu gdyż moment bezwładności w ruchu tocznym jest zupełnie inny ze względu na opory tarcia.
Ad.1
Tak, jest wyczuwalna różnica docisku w sprzęgle, hamulcu i gazie. Dlatego tu lepszy wg. mnie jest Fanatec.
Ad.2
Dokładnie o to mi chodziło..dlatego podczas testu tych dwóch kierownic mamy niejako sytuacje w spoczynku, gdyby wł. im silniczki i FF to inaczej by to wyglądało.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17853 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:49:21 am »
Ad1.
Chodziło mi o to że za cholerę nie wciśniesz linijką pedałów w aucie a jak widać Fantec na to pozwala. To nie jest realistyczne.

Ad2.
No i nawet w spoczynku G25 pokazuje przewagę.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17854 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:52:11 am »
Unlimited - nie wiem jak ty, ale ja po teście z linijką widzę, że pedały Logitecha stawiają różny opór. Hamulec ledwo się ugina, sprzęgło nawet nie drgnie, a gaz idzie prawie do końca.

Tutaj raczej Fanatec ma problem, bo nie wyobrażam sobie wciśnięcia sprzęgła linijką w normalnym samochodzie.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17855 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:54:15 am »
Ad1.
Chodziło mi o to że za cholerę nie wciśniesz linijką pedałów w aucie a jak widać Fantec na to pozwala. To nie jest realistyczne.

Ad2.
No i nawet w spoczynku G25 pokazuje przewagę.

Ad.1
W tym teście chodziło o to że pedały mają zmienną siłę docisku jak w realu, poza tym Fanatec jest w konfigurowalny.
Ad.2
Nie wiem..dla mnie lepiej to wygląda w kiery Fanateca ;)
@ Iras
Bardziej realny opór mają pedały od Fanateca, a to model podstawowy, prawdziwy show jest w tym droższym modelu Clubsport. Filmy są na Youtube. :)

phenix

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2009
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17856 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:56:09 am »
Po recenzjach z neta, osob, ktore mialy okazje wyprobowac obie kierownice, mozna smialo powiedziec, ze kierownica Fanatec jest jedna z najlepszych. Napewno ma najlepszy i najmocnejszy FF, wykonanie jak w realu i oferuje najbardziej "life like" doznania.

Unlimited - nie wiem jak ty, ale ja po teście z linijką widzę, że pedały Logitecha stawiają różny opór. Hamulec ledwo się ugina, sprzęgło nawet nie drgnie, a gaz idzie prawie do końca.

Tutaj raczej Fanatec ma problem, bo nie wyobrażam sobie wciśnięcia sprzęgła linijką w normalnym samochodzie.

Dlatego mozna do kiery Fanatec'a podpiac pedaly z G25 albo kupic te wypasiste ze strony fanatec'a za 150euro extra :)

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17857 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:57:13 am »
Po recenzjach z neta, osob, ktore mialy okazje wyprobowac obie kierownice, mozna smialo powiedziec, ze kierownica Fanatec jest jedna z najlepszych. Napewno ma najlepszy i najmocnejszy FF, wykonanie jak w realu i oferuje najbardziej "life like" doznania.

Unlimited - nie wiem jak ty, ale ja po teście z linijką widzę, że pedały Logitecha stawiają różny opór. Hamulec ledwo się ugina, sprzęgło nawet nie drgnie, a gaz idzie prawie do końca.

Tutaj raczej Fanatec ma problem, bo nie wyobrażam sobie wciśnięcia sprzęgła linijką w normalnym samochodzie.

Dlatego mozna do kiery Fanatec'a podpiac pedaly z G25 albo kupic te wypasiste ze strony fanatec'a za 150euro extra :)
Tu też to potwierdzają(filmik dał wcześniej Phenix):

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17858 dnia: Czerwca 06, 2009, 09:59:38 am »
Bardziej realny opór mają pedały od Fanateca, a to model podstawowy...

Bo ty tak powiedziałeś? Z filmików, które sam podrzucasz, wynika coś zupełnie odmiennego.

prawdziwy show jest w tym droższym modelu Clubsport. Filmy są na Youtube. :)

Nie wątpię, ale raczej nie porównuj do G25 pedałków, które same kosztują więcej niż komplet Logitecha.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17859 dnia: Czerwca 06, 2009, 10:01:01 am »
Po recenzjach z neta, osob, ktore mialy okazje wyprobowac obie kierownice, mozna smialo powiedziec, ze kierownica Fanatec jest jedna z najlepszych. Napewno ma najlepszy i najmocnejszy FF, wykonanie jak w realu i oferuje najbardziej "life like" doznania.

Filmik Unlimited tego nie potwierdza.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17860 dnia: Czerwca 06, 2009, 10:01:14 am »
Bardziej realny opór mają pedały od Fanateca, a to model podstawowy...

Bo ty tak powiedziałeś? Z filmików, które sam podrzucasz, wynika coś zupełnie odmiennego.

prawdziwy show jest w tym droższym modelu Clubsport. Filmy są na Youtube. :)

Nie wątpię, ale raczej nie porównuj do G25 pedałków, które same kosztują więcej niż komplet Logitecha.
Ad.1
Opieram się też na wiedzy i testów w necie(na paru z nich nawet testowali ją zawodowi kierowcy)
Ad.2
Ok, ale to tylko jako ciekawostka..

phenix

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2009
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17861 dnia: Czerwca 06, 2009, 10:18:25 am »
Po recenzjach z neta, osob, ktore mialy okazje wyprobowac obie kierownice, mozna smialo powiedziec, ze kierownica Fanatec jest jedna z najlepszych. Napewno ma najlepszy i najmocnejszy FF, wykonanie jak w realu i oferuje najbardziej "life like" doznania.

Filmik Unlimited tego nie potwierdza.

krotki filmik vs. 10 min. recenzja to juz twoja sprawa co jest dla ciebie bardziej miarodajne 
: Czerwiec 06, 2009, 09:13:41 am
Bardziej realny opór mają pedały od Fanateca, a to model podstawowy...

Bo ty tak powiedziałeś? Z filmików, które sam podrzucasz, wynika coś zupełnie odmiennego.

prawdziwy show jest w tym droższym modelu Clubsport. Filmy są na Youtube. :)

Nie wątpię, ale raczej nie porównuj do G25 pedałków, które same kosztują więcej niż komplet Logitecha.

Kupujesz kierownice Fanatec'a "czytsta" tzn. kierownica + biegi za 159 euro do tego dorzucasz pedaly od G25 za 50-60 euro (moze nawet i taniej) i masz najlepszy komplet na rynku za ok 800-900 zl :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17862 dnia: Czerwca 06, 2009, 10:19:59 am »
A gdzie można kupić same pedały od G25???


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17863 dnia: Czerwca 06, 2009, 10:24:40 am »
Kupujesz kierownice Fanatec'a "czytsta" tzn. kierownica + biegi za 159 euro do tego dorzucasz pedaly od G25 za 50-60 euro (moze nawet i taniej) i masz najlepszy komplet na rynku za ok 800-900 zl :)

Czysta kiera to 190 euro + biegi za kolejne 50.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17864 dnia: Czerwca 06, 2009, 10:40:43 am »
[...]nawet testowali ją zawodowi kierowcy[...]

Uwielbiam takie kwiatki, zwłaszcza jak grają w NFS z widoku za samochodu  :lol:

Do konsoli M$ można kupić coś lepszego niż jego własne firmowe kółko ? A to ciekawe  :o I ta forza to obsługuje ?

PS. Widziałem też, że mając 3 konsole można pograć na 3 monitorach!  :cool: normalnie jak w GT4  :lol:

phenix

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2009
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17865 dnia: Czerwca 06, 2009, 10:46:02 am »
A gdzie można kupić same pedały od G25???



ebay? google ci pomoze znalezc ;)

KLIK! i masz pedaly z G25 za ok 30usd

Kupujesz kierownice Fanatec'a "czytsta" tzn. kierownica + biegi za 159 euro do tego dorzucasz pedaly od G25 za 50-60 euro (moze nawet i taniej) i masz najlepszy komplet na rynku za ok 800-900 zl :)

Czysta kiera to 190 euro + biegi za kolejne 50.

Fanatec jest w miare nowym produktem wiec ciezko go kupic ( w miare jak zwiekszy sie jego popularnosc ceny lekko spadna i bedzie mozna kupic te kierownice z innych zrodel)

btw. na oficjalnej stronie Logitech G25  kosztuje wiecej (bo az 349.99 EUR) niz taki zestaw (Fanatec + pedaly) i zwroc uwage, ze ceny na Fanatec'u zaleza od terminu kiedy zlozyles zamowienie, a zaczynaja sie od 149,95 EUR.

btw2. Logitech widocznie nie sprzedaje G25 oficjalnie w Polsce bo brak tego produktu na polskiej stronie tej firmy :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2009, 10:57:18 am wysłana przez phenix »

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17866 dnia: Czerwca 06, 2009, 10:57:01 am »
[...]nawet testowali ją zawodowi kierowcy[...]

Uwielbiam takie kwiatki, zwłaszcza jak grają w NFS z widoku za samochodu  :lol:

Do konsoli M$ można kupić coś lepszego niż jego własne firmowe kółko ? A to ciekawe  :o I ta forza to obsługuje ?

PS. Widziałem też, że mając 3 konsole można pograć na 3 monitorach!  :cool: normalnie jak w GT4  :lol:
Testowi kierowcy w Forzie1,2,3 kręcą czasy z widoku z zderzaka(w grze)..Bo tak to jeżdżą po torach i testują..co lepsze twórcy zostawili ich realne ślady hamowania w grze. Widać jednak nie odwiedzasz oficjalnego forum tej gry..a szkoda bo teraz wyszedłeś na LOL'a :lol:

Można kupić i co lepsze to najlepsze kółko na rynku(najdroższa wersja). :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2009, 10:59:05 am wysłana przez Unlimited »

phenix

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2009
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17867 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:02:43 am »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17868 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:08:25 am »
Fanatec jest w miare nowym produktem wiec ciezko go kupic ( w miare jak zwiekszy sie jego popularnosc ceny lekko spadna i bedzie mozna kupic te kierownice z innych zrodel)

Bardzo mijasz się z prawdą, bo ta kiera to produkt limitowany i kolejne serie są coraz droższe.

btw. na oficjalnej stronie Logitech G25  kosztuje wiecej (bo az 349.99 EUR) niz taki zestaw (Fanatec + pedaly) i zwroc uwage, ze ceny na Fanatec'u zaleza od terminu kiedy zlozyles zamowienie, a zaczynaja sie od 149,95 EUR.

Idę do Media Markt i G25 kupuję bez większych problemów. W przypadku Fanateca nie mam takiego komfortu, a 149,95 euro to bzdura.

btw2. Logitech widocznie nie sprzedaje G25 oficjalnie w Polsce bo brak tego produktu na polskiej stronie tej firmy :)

http://www.logitech.pl/produkty/gaming/playstation-2/kierownice/single/g25-racing-wheel.html

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17869 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:08:47 am »
Inside Sim Racing 39 GT5P vs Forza 2
Oglądam, tip dla chętnych(test zaczyna się od 7 min).

phenix

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2009
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17870 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:13:25 am »
Fanatec jest w miare nowym produktem wiec ciezko go kupic ( w miare jak zwiekszy sie jego popularnosc ceny lekko spadna i bedzie mozna kupic te kierownice z innych zrodel)

Bardzo mijasz się z prawdą, bo ta kiera to produkt limitowany i kolejne serie są coraz droższe.

btw. na oficjalnej stronie Logitech G25  kosztuje wiecej (bo az 349.99 EUR) niz taki zestaw (Fanatec + pedaly) i zwroc uwage, ze ceny na Fanatec'u zaleza od terminu kiedy zlozyles zamowienie, a zaczynaja sie od 149,95 EUR.

Idę do Media Markt i G25 kupuję bez większych problemów. W przypadku Fanateca nie mam takiego komfortu, a 149,95 euro to bzdura.

btw2. Logitech widocznie nie sprzedaje G25 oficjalnie w Polsce bo brak tego produktu na polskiej stronie tej firmy :)

http://www.logitech.pl/produkty/gaming/playstation-2/kierownice/single/g25-racing-wheel.html

ad1. o tym, ze Fanatec jest produktem limitowanym nie mialem pojecia ( moze sie to zmieni wraz z premiera FM3??)
ad2. no, ze normalnie w sklepie kupic to mozna to wiem :)
ad3. LOL... tu mnie masz, ja wybralem kategorie PS3 i tam szukalem (bo tam wlasnie jest G25 na angielskiej i niemieckiej wersji strony Logitecha)


btw. z recenzji, do ktorej linka dalem wczesniej
Cytuj
GT5 is driving sim, and Forza is more racing sim.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17871 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:15:50 am »
Swoją drogą świetny test, wykonany przez profesjonalistów. 8)
Zarówno jeśli chodzi o gry jak i kierownicę(choć tu jest to krótka sprawa). Prawdziwy test jest w innymi linku powyżej.

Gt is driving sim, but Forza is more racing Sim.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2009, 11:23:18 am wysłana przez Unlimited »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17872 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:24:34 am »
Unlimited - kup sobie tego Fanateca, pedałki za 200 euro, trzy Xboxy, trzy telewizorki, trzy egzemplarze Forzy i idź grać, a nam pozwól jarać się tym nędznym Gran Turismo z tandetną G25  :(

phenix

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2009
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17873 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:26:33 am »
Unlimited - kup sobie tego Fanateca, pedałki za 200 euro, trzy Xboxy, trzy telewizorki, trzy egzemplarze Forzy i idź grać, a nam pozwól jarać się tym nędznym Gran Turismo z tandetną G25  :(

Fanatec wg. tej recenzji sprawuje sie lepiej niz G25 rowniez podczas sesji w GT5:P.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17874 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:27:47 am »
Unlimited - kup sobie tego Fanateca, pedałki za 200 euro, trzy Xboxy, trzy telewizorki, trzy egzemplarze Forzy i idź grać, a nam pozwól jarać się tym nędznym Gran Turismo z tandetną G25  :(
Nic takiego nie powiedziałem że G25 jest tandetne, obalam tylko mit że jest lepszy niż kiera Fanateca. G25 w swojej cenie to naprawdę bardzo dobry zakup. GT jest idealną grą na TT(driving sim) i nic ponad to, ma się nijak do emocji z wyścigów(racing sim z forzy). Chyba jest wszystko jasne. :cool:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17875 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:29:43 am »
Nic takiego nie powiedziałem że G25 jest tandetne, obalam tylko mit że jest lepszy niż kiera Fanateca.

Jednym słowem udowadniasz, że kierownica blisko dwukrotnie droższa jest lepsza <ok>

Fanatec wg. tej recenzji sprawuje sie lepiej niz G25 rowniez podczas sesji w GT5:P.

A dołożysz mi do Fanateca? Bo mnie ku.wa nie stać  :x

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17876 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:33:47 am »
Jak to ten Fanatec pracuje lepiej, jak powrót kierownicy był do miejsca w którym zaczął kręcić, a G25 wracało do punktu 0 (i to raczej normalnie, że lekko wychylało w bok).

Skrzynia biegów działa lepiej, pedały też. Ale sama kierownica? Troszkę słabiej.

phenix

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-03-2009
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17877 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:35:21 am »
Fanatec wg. tej recenzji sprawuje sie lepiej niz G25 rowniez podczas sesji w GT5:P.

A dołożysz mi do Fanateca? Bo mnie ku.wa nie stać  :x
[/quote]


Roznica w cenie obu kierownic nie jest duza, a za jakosc trzeba placic ;)
btw. Fanatec (bez pedalow) kostuje tyle co zestaw G25

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17878 dnia: Czerwca 06, 2009, 11:38:43 am »
Roznica w cenie obu kierownic nie jest duza, a za jakosc trzeba placic ;)
btw. Fanatec (bez pedalow) kostuje tyle co zestaw G25

Bez pedałów (swoją drogą wyobraża ktoś sobie grę bez pedałów?) i shiftera i tak jest nieco droższy.

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #17879 dnia: Czerwca 06, 2009, 12:01:28 pm »
Nic takiego nie powiedziałem że G25 jest tandetne, obalam tylko mit że jest lepszy niż kiera Fanateca.

Jednym słowem udowadniasz, że kierownica blisko dwukrotnie droższa jest lepsza <ok>

Fanatec wg. tej recenzji sprawuje sie lepiej niz G25 rowniez podczas sesji w GT5:P.

A dołożysz mi do Fanateca? Bo mnie ku.wa nie stać  :x
Podstawowy zestaw Fanateca jest droższy o 1/3 od G25.

Mnie też nie stać by z marszu taką kasę wyłożyć, jednak życie nauczyło mnie tego że lepiej doczekać i dozbierać..chociaż tak jak mówiłem G25 to też bardzo dobra kiera w swojej cenie. I jak kogoś nie stać lub nie chce dozbierać na droższego Fanateca to ma też bardzo dobrą kierę.