Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2712104 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20960 dnia: Października 14, 2009, 17:20:51 pm »
Widze, że niektórzy nie są w stanie pojąć, że w slasherach najważniejsza jest walka, ale cóż ludzie są ograniczeni.
Dadzą ci za bohatera psia kupę z milionem kombosów i powiesz, że najważniejsza jest walka? Ok, to wole być ograniczony i nie pojmować.

W sumie masz świętą racje o wiele lepiej jest biegać spedalonym Nero w DMC4 i tłuc jakieś zmutowane roślinki, albo walczyć z kamerą i zwolnieniami w NG2 <ok>
No. Szczególnie że jak dla mnie jeśli DMC to tylko jedynka, a NG to tylko ileś tam mniej kiczu od Bayonetty.

Co do grafiki masz racje lepiej niech będzie cudowna i rwie co chwile, aaaaaaaaaa zapomniałem na PS3 przecież pomimo, że nie jest cudowna to i tak rwie.
FPS X360 Average(47.973) Tearing(28.776%) Min-Max(30.0-60.0)
Jest dobrze, jest dobrze, aż przez 60% czasu gry nie rwie i do 60 brakuje tylko średnio 12 fps.


Na marginesie, po tym demie jakoś nie zauważyłem, aby system walki był bardziej złożony od tego w NG, chyba że kogoś rajcuje "fatal" w postaci "anioła" miotającego się jak kundel w przeręblu (strzelając do tego głupie miny), próbującego  bezskutecznie uwolnić się z demonicznego uścisku włosów Bayonetty, która dumnie pręży swoje schabowe a gracz w tym czasie ma za zadanie napierdzielać jeden z knefli ( na mojej zubożonej i na maxa rwącej wersji był to kwadrat albo kółko).

Widzisz jeżeli Twoja gra wygląda na tak, że mashujesz kwadrat i kółko to ja więcej pytań nie mam. Art całkiem fajny, ale nie wiem co chciałeś osiągnąć wrzucając go tutaj.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2009, 17:22:54 pm wysłana przez Patosław »

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20961 dnia: Października 14, 2009, 18:24:22 pm »
Cofam moje słowa, że B to crap. Jest niezła, ale kurka.. gdzie temu do ninji?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20962 dnia: Października 15, 2009, 10:39:16 am »
Najlepiej zapowiadający się slasher, pogromca DMC i NG to crap ? ku*** ciekawe podejście naprawdę. Bo jak dla mnie i wielu innych graczy to chyba najlepsza gra w swoim gatunku.
No, wpis. TO COŚ odziane w kombinezono/włosy, animowane niczym kurtyzana w godzinach szczytu,mające cyca większego od głowy, bijące niebiańskie istoty o twarzach słoneczka z teletubisiów z których sypią się kolorowe obręcze, pokazującego pół dupy przy specjalach w akopanamencie pier..... muzyki ( jazz?), grafy na poziomie DMC pierwszego w HD z tym, że nie udało się utrzymać 60fps oraz synchronizacji pionowej jest pogromcą DMC (oraz NG) , z którego to notabene zerżnieto jakieś 30% ciosów wyprowadzanych kataną.
Amen.

Widze, że niektórzy nie są w stanie pojąć, że w slasherach najważniejsza jest walka, ale cóż ludzie są ograniczeni. W sumie masz świętą racje o wiele lepiej jest biegać spedalonym Nero w DMC4 i tłuc jakieś zmutowane roślinki, albo walczyć z kamerą i zwolnieniami w NG2 <ok> Co do grafiki masz racje lepiej niech będzie cudowna i rwie co chwile, aaaaaaaaaa zapomniałem na PS3 przecież pomimo, że nie jest cudowna to i tak rwie.
Walka jest jednym z elementów  które tworzą dobrego slashera. Slasher to gra akcji, widowiskowa i dlatego grafika w takich grach jest zajebiście ważna. Tak samo jak w burnout-cie, jakby gra miała grafe na poziomie Ridge Racer to by była kiepska. Design postaci jak i klimat równiez są bardzo ważne w slasherach.

Np. rFactor ma najrelistycznieszy model jazdy, ale reszte ma skopaną i dlatego Forza czy GT są lepsze, mimo iż są mniej realistyczne. System walki, model jazdy, starownie itp. - te elementy same z siebie nie tworzą dobrej gry.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20963 dnia: Października 15, 2009, 10:48:49 am »
co jak co, ale tej gierce braku widowiskowości nie można zarzucić.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20964 dnia: Października 15, 2009, 17:01:08 pm »
Framerate Analiza z Uncharted 2 z single

http://zoome.jp/ps360/diary/428/
http://zoome.jp/ps360/diary/429/

Filmik 429 to sekcja z prezentacji z e3, wiec jak ktos nie gral, to nie znajdzie tam przez wiekszosc czasu zadnego spoilera ;]

Ogolnie najnizszy spadek podczas gameplayu to 29 fps [zdarzylo sie 2 razy i pare razy do 29.5], a tak to stale 30 fps, no i jeden wiekszy spadek podczas cut-scenki jak sie budynek zawalil do 21 fps przez sekunde.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20965 dnia: Października 15, 2009, 17:15:32 pm »
no i?

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20966 dnia: Października 15, 2009, 17:48:44 pm »
no i?

No i nawet nie wiesz, ilu osobom stanął po przeczytaniu poprzedniego postu.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20967 dnia: Października 15, 2009, 18:14:55 pm »
Oby tylko, ja cały monitor zalałem...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20968 dnia: Października 16, 2009, 01:20:49 am »
A co do artu, tak mogła wyglądać bezpłciowa Bayonetta z bezpłciowym designem.

Ale wówczas padały by zarzuty, że jest to kopia Dantego :roll:.
DMC (a co za tym idzie, ten art) to jak pisałem gotyk, skóra, demony i krzyże. Bayonetta idzie w kiczowaty, abstrakcyjny, do przesady "kobiecy" styl (celownik w kształcie ust, płatki róż zamiast krwi itp; brakuje tylko różowego kucyka). Dwa zupełnie inne światy.
Z tym "bezpłciowym" chodziło mi o brak oryginalności (cholernie zły dobór słów, przyznam). Bayonetta stawia na oryginalny styl i pomysły - niektórym się to podoba, innym nie.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

punisher85

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 12-01-2008
  • Wiadomości: 1 058
  • Reputacja: 7
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20969 dnia: Października 16, 2009, 01:45:32 am »
Uncharted 2 wyszedł i ani jednego wpisu xbotów,że Gears of War2 wygląda podobnie lub nawet ładniej od arcydzieła naughty Dog?

Staczacie się :P

A tak na serio to pomnik dla Naughty Dog- po prostu tą grą wyśmiały inne studia tworzące gry na konsole.Ciekawe co sobie teraz myślą np w EA jeśli grają w U2 gdy ich np. Fifa10 na ps3 wcina na powtórkach....

gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 261
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20970 dnia: Października 16, 2009, 02:57:45 am »
Chlip, chciałbym żeby zrobili jakiegoś reamake takich gier jak Nightmare Creatures (super klimat) czy Fighting Force (który miótł w co-opie) ; /

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20971 dnia: Października 16, 2009, 06:37:40 am »
jurass niestety pudło, coraz mniej cięte masz te riposty. "no i?" bo ch.uj mnie obchodzi w ilu klatkach chodzi najlepiej wyglądająca gra na konsole. przeczytaj dwa razy post miazgi, zrób dwa, trzy filmiki jaki to xbox jest beeee, na koniec przejrzyj się w lustrze (oby jeszcze czystym) ;)
: Październik 16, 2009, 06:30:37 am
Nie. Patosław stwierdził, że szykuje się pogromca DMC i NG. Nie zgodziłem się z tym, podając kilka istotnych szczegółów dlaczego tak nie jest moim zdaniem.
Ironicznie zapytam czy proste?

no dobra, że się tobie nie podoba to już wiemy. teraz pora, żebyś zrozumiał, że komuś innemu ta gra może się podobać. proste?

podobać = być dobrym slasherem/pogromcą DMC i NG.
btw. po co ciągniesz ten temat? dla ciebie to kicz i gówno, dla innych innych (zdecydowana większość) gra ma swój klimat i zajebisty system walki.
btw2. no i nie można zapominać, że najlepsze slasherey robią japończycy, a u nich kicz to jakoby element współczesnej kultury (to jako konkluzja odnośnie klimatycznej gierki z rozbudowanym systemem walki).
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2009, 06:59:46 am wysłana przez s00s »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20972 dnia: Października 16, 2009, 09:13:10 am »
"no i?" bo ch.uj mnie obchodzi w ilu klatkach chodzi najlepiej wyglądająca gra na konsole.

Ej no, ja tam lubię wiedzieć, że nie skacze jak na przykład Mass Effect  ;)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20973 dnia: Października 16, 2009, 09:15:01 am »
w temacie o u2 to spoko, ale tutaj????

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20974 dnia: Października 16, 2009, 10:48:21 am »
w temacie o u2 to spoko, ale tutaj????
Po co mam tam smiecic? :>

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20975 dnia: Października 16, 2009, 14:53:50 pm »
z osobistymi podjazdami to albo dajesz na PW albo daj jeszcze kilka minusów, ok??


KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20976 dnia: Października 19, 2009, 19:17:06 pm »

Ołkej.

Ai wrogów- w żadnej grze(przynajmniej ja takiej nie spotkałem) nie ma tak inteligentnych botków. Jak ich naciskasz, cofają się do defensywy, gdy ty się cofasz, oni napierają, flankują itepe. Jak pierwszy raz to zobaczyłem to byłem w niemałym szoku, sprawa niby mała a jak się dobrze przyjrzysz widac geniusz.
Dźwięk- tu chyba nie muszę mówić, jest epicki
Multi- świetne wyważenie broni, świetny gameplay, dla mnie żadna gra nie ma nawet pierdniecia do Halo jeśli chodzi o rozgrywkę wieloosobową. Tak jakby idealny balans między trzema grami, które kiedyś strasznie mi się podobały- UT, Quake, CS
Fizyka(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) i jeszcze raz ! Żadna, ale to żadna gra nie ma tak rozwiniętej fizyka, uwierzcie mi.
I dla mnie, zdecydowanie gameplay i fabuła. Do tego otoczka, całe community Halo sprawiają, że ta gra MA TO COŚ!
Fizyka? Gdzie ta fizyka niby?
Multi to kwestia gustu, ale jest conajmniej 6-7 gier, ktore maja podobny/lepszy multi, wiec to nijak sie ma do 10/10.
Dzwiek? Wiekszosc swietnych gier ma swietny dzwiek tez nihil novi.
Fabula? Come on, tez nic szczegolnego, design tez taki sobie, sporej liczbie osob sie nie podoba.
Gra ma do tego wielki minus jakim jest grafika, co kompletnie nie kwalifikuje jej do gry 10/10, tym bardziej, ze nie jest innowacyjna w zaden sposob.

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20977 dnia: Października 19, 2009, 19:31:34 pm »
Fizyka- zapodawałem stosowne filmiki, ale jeśli nie pamiętasz zapodam jeszcze raz
Taak, multi to kwestia gustu, ale ja mówie o technikaliach, o wyważeniu tego trybu. Jedynie cod ma lepszy cod sieciowy(lepsze łączenie, szybsze itede)
Dźwięk i fabuła...nie wiem czy grałeś w Halo, ale muzyka świetnie buduje nastrój, podczas dużych walk, gdy Chief szuka Cortany, jak się dowiaduje, że jest tylko zlepkiem kodu i sztuczną inteligencją..aahh, mi ta muzyka wciąz w ban siedzi i chyba nie wyjdzie.

Design- no cóż, uniwersum halo przez różowe okulary. Niektórych drażni, ja nic do tego nie mam. Cieszyła mnie posoka lejąca się z locustów podczas cięcia piłą, tak samo cieszyła mnie łagodnośc Halo. Tak miało być.

Grafika rzeczywiście jest cienka, ale po pierwsze xbox nie jest mega mocarzem obliczeniowym, po drugie twórcy skupili się na innych elementach(jw.). Ale nie można odmówić jej schludności.

Aaaa i to co zapomniałem- epickie bitwy, E-P-I-C-K-I-E! Walka z dwoma scarabami na legendary- bezcenne, samo to, że nie ma skryptów i można grac na milion sposobów jest przecudowne.

I jeszcze co do grafiki. Uncharted II i pierwsze girsy zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. I obydwie gry są/były świetnie. Ale nawet ta grafika nie czyni z nich dzieła sztuki, wydarzenia jakim dla mnie jest Halo.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20978 dnia: Października 19, 2009, 19:42:02 pm »
o fizyce nie masz pojęcia, bo nigdy nie grałeś i nie widziałeś akcji gdzie rakieta, która zmienia swoją trajektorię przez wybuch granatu uderza w pojazd, od którego odpada koło i lecąc przez pół mapy zabija kogoś na drugim jej końcu. to tylko jeden z przykładów, tak żeby zobrazować jaki fizyka ma wpływ na rozgrywkę, a nie tylko ładnie wygląda.

multi to jest kwestia większości. akurat najlepsze multi mają gry, w które gra najwięcej osób.
z tym, że jest 6-7 gier nie masz racji. jedyne tak wielkie multi gry jak halo znajdują się w świecie pecetowym, są to: quaki, cs, starcraft, diablo i wow(choć to trochę inna kategoria).

grafa w halo ma drugorzędne znaczenie, nie jest super-hiper, ale w takim qłejku sam włączałem sobie simple items, wyłączałem particle,  redukowałem jakość tekstur. wszystko po to, żeby skupić się na multi, grafa nie była ważna.

niestety ale choapku nie zmienisz faktu, że halo jest wielkie i bezkonkurencyjne w świecie konsol.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20979 dnia: Października 19, 2009, 19:44:24 pm »
A mi i tak sie ni chu chu nie podoba. Jedynie multi jest ok.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20980 dnia: Października 19, 2009, 19:44:56 pm »
No tak ale twoje filmiki z fizyka przedstawiały tylko coś chyba z rakietami...jeśli dobrze pamietam.A ogólnie to nie tylko o to chodzi.Interakcja z otoczeniem jest prawie zerowa.Co do AL to się zgadzam.A muzyka świetna no ale czy genialna?.No i właśnie ten motyw który mi sie najmniej podoba to ten design.Jeśli chodzi o fenomen tej gry to ja go nigdy nie pojme.

Cytuj
niestety ale choapku nie zmienisz faktu, że halo jest wielkie i bezkonkurencyjne w świecie konsol.

Bezkonkurencyjne znaczy że jak??

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20981 dnia: Października 19, 2009, 19:48:24 pm »
Cytuj
Fizyka- zapodawałem stosowne filmiki, ale jeśli nie pamiętasz zapodam jeszcze raz
Mowisz o odbiciu rakiety np od granata? pff Killzone 2, nie wiem jak w innych grach, bo w UT 3 nie gralem, w reszcie nie strzela sie zbytnio rakietami :P Nie wiem jak to bylo w Battlefield 2. Ogolnie malo istotny szczegol w porownaniu np do fizyki Bad Company czy Red Faction.

Cytuj
Taak, multi to kwestia gustu, ale ja mówie o technikaliach, o wyważeniu tego trybu. Jedynie cod ma lepszy cod sieciowy(lepsze łączenie, szybsze itede)
Na PC od lat jest lepszy multi :P

Dzwiek? MGS 4 czy Mass Effect to tez geniusze w tym wzgledzie, wiec tez nic co przeciera szlaki.

Kazda gra ma skrypty, a to, ze AI jest dobre w Halo wszyscy wiemy.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20982 dnia: Października 19, 2009, 19:49:41 pm »
tak jak uncharted2 jest bezkonkurencyjny pod względem grafy tak halo jest bezkonkurencyjne pod względem multi i community.

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20983 dnia: Października 19, 2009, 19:54:08 pm »
Widzisz, bo ta gra by się sprzedała w milionie, może półtora egzemplarzy. Ale MS widział jak wielki jest w tej grze potencjał i stworzył fenomen tej gry, wspierał ja i stworzył taką markę.

Kiedyś na onecie był świetny artukuł o tym fenomenie, szkoda, że go nie zapodałem.

Z tą interakcją to prawda. Otoczenie nie jest w pełni interaktywne. Ale pomyśl, czy byłoby to możliwe? Przypominam, że to jest jednak eksboks, zamknięta struktura i zwyczajnie takiego ogromu obliczeń nie dałby rady pociągnąć.

A filmiki to nie tylko z rakietami. Jest ich naprawdę mnóstwo i pokazują geniusz tej gry. Powtórzę to po raz pińcetny. Pod tym względem żadna gra nie może się z nia równać.

KKTR, mówimy o innych rzeczach, BC2 ma świetną interakcję z otoczeniem, ale fizyka już taka świetna nie jest. To samo Red Faction. Nawet podczas grania w bc zdarzało mi się widzieć mniejsze czy większe bugi w fizyce. Oraz to, że jest po prostu dobra.

Ej ziom, ale jak gra ma przecierać szlaki w dźwięku? Może w ogóle ma go nie być. Tak nihilistycznie? :grin:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20984 dnia: Października 19, 2009, 19:56:44 pm »
Cytuj
multi to jest kwestia większości. akurat najlepsze multi mają gry, w które gra najwięcej osób .
z tym, że jest 6-7 gier nie masz racji. jedyne tak wielkie multi gry jak halo znajdują się w świecie pecetowym, są to: quaki, cs, starcraft, diablo i wow(choć to trochę inna kategoria).
CS, CSS, MoH:AA, CoD, Q1/Q3, Battlefield 1/2, AA i to same FPS'y, a gier z innych gatunkow, ktore tak jak piszesz diablo,sc itd sa dziesiatki. Poza tym napisales, ze najlepsze multi maja gry w ktore gra najwiecej osob, to nie do konca prawda, najlepsze multi maja gry zbalansowane i bardzo skillowe.


----------
Cytuj
Ej ziom, ale jak gra ma przecierać szlaki w dźwięku? Może w ogóle ma go nie być. Tak nihilistycznie?
No, ale sam podajesz dzwiek jak cos co miazdzy konkurencje, a jak pokazuje, ze wcale nie miazdzy :)

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20985 dnia: Października 19, 2009, 20:00:14 pm »
No tak, to w sumie też kwestia gustu. W takim razie powiedzmy- najwyższa półka.
: Październik 19, 2009, 18:59:20 pm
Cytuj
najlepsze multi maja gry zbalansowane i bardzo skillowe

Podpisuję się pod tym czterema łapami.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20986 dnia: Października 19, 2009, 20:01:51 pm »
proszę, nie stawiaj battelfielda, aa i moh w jednym rzędzie z csamin i quakami o_O

z tym zbalansowaniem masz rację, ale to się jedno na drugie przekłada.

Spidey^

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20987 dnia: Października 19, 2009, 20:20:09 pm »
Się tam znacie, najlepsze multi to miało Sniper Elite :P

PolskiBigos

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-10-2009
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20988 dnia: Października 19, 2009, 21:30:22 pm »
Jeżeli ktoś pisze że fizyka w Halo to absolutny nr. 1 w świecie konsol to ta osoba na pewno nie grała w Killzone 2 i Uncharted 2. To samo tyczy się dźwięku. Muzyka jak i dźwięk w DTS'ie w Uncharted 2 to absolutny mistrz świata. Dla mnie gra ma bezkonkurencyjny dźwięk.

Do tego należy pamiętać że takie gry jak KZ2 czy U2 to tytuły gdzie dużo mocniej można zżyć się z bohaterem. Obserwujemy jego rekacje na każdy bodziec, sytuację i wydarzenia poprzez idealnie odwzorowaną mimikę. W Halo tego nie ma, bo MC nosi kask i gó...o za przeproszeniem widać. To jest bardzo ważny element rozgrywki.

Zgodzić się mogę co do multi. Tutaj Halo króluje nad tymi tytułami. Aczkolwiek co op w Uncharted 2 to według mnie najlepszy co op z jakim mieliśmy do czynienia w rozgrywkach online. Ale ani Halo ani U2 czy KZ2 nie zmienią faktu że królem multi jest COD4, czy tego ktoś chce czy nie.

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20989 dnia: Października 19, 2009, 22:22:31 pm »
No spoko, w sumie z niczym sie nie zgadzam, ale odpowiedzi na wsyzsatko zawarłem we wcześniejszych postach.

A z dźwiękiem w DTSie a dźwiękiem w Halo to jest tak jak z grafiką w Kilzonie i grafiką w Okami. O. O czymś innym mówimy niestety.

PolskiBigos

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-10-2009
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20990 dnia: Października 19, 2009, 22:35:21 pm »
Dla mnie rozmach z jakim zostały obie gry zrobione jest nieporównywalny. Mowa tutaj o grze a nie o reklamie i marketingu bo w tym Halo jest bezkonkurencyjne.

Proponuję ukończyć Uncharted 2 i przekonać się jak wielka jest ta gra. Całość jest zrobiona z takim rozmachem i filmowością że kompletnie nie widzę na horyzoncie tytułu, który może tej grze zagrozić.

Zresztą oceny też mówią same za siebie.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20991 dnia: Października 20, 2009, 08:09:15 am »
Dla mnie rozmach z jakim zostały obie gry zrobione jest nieporównywalny. Mowa tutaj o grze a nie o reklamie i marketingu bo w tym Halo jest bezkonkurencyjne.

Proponuję ukończyć Uncharted 2 i przekonać się jak wielka jest ta gra. Całość jest zrobiona z takim rozmachem i filmowością że kompletnie nie widzę na horyzoncie tytułu, który może tej grze zagrozić.

Zresztą oceny też mówią same za siebie.

oceny Halo też mówią same za siebie  :-o :-o

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20992 dnia: Października 20, 2009, 08:52:27 am »
Dla mnie rozmach z jakim zostały obie gry zrobione jest nieporównywalny. Mowa tutaj o grze a nie o reklamie i marketingu bo w tym Halo jest bezkonkurencyjne.

Proponuję ukończyć Uncharted 2 i przekonać się jak wielka jest ta gra. Całość jest zrobiona z takim rozmachem i filmowością że kompletnie nie widzę na horyzoncie tytułu, który może tej grze zagrozić.

Zresztą oceny też mówią same za siebie.

oceny Halo też mówią same za siebie  :-o :-o
Nom, żadna część Halo nie ma wyższych ocen od Uncharted 2 :wink:
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20993 dnia: Października 20, 2009, 08:57:48 am »
Dla mnie rozmach z jakim zostały obie gry zrobione jest nieporównywalny. Mowa tutaj o grze a nie o reklamie i marketingu bo w tym Halo jest bezkonkurencyjne.

Proponuję ukończyć Uncharted 2 i przekonać się jak wielka jest ta gra. Całość jest zrobiona z takim rozmachem i filmowością że kompletnie nie widzę na horyzoncie tytułu, który może tej grze zagrozić.

Zresztą oceny też mówią same za siebie.

oceny Halo też mówią same za siebie  :-o :-o
Nom, żadna część Halo nie ma wyższych ocen od Uncharted 2 :wink:

ale nie ma też oczen sugerujących że to kolorowy shit jak to co niektórzy strają się na siłę wszystkim wmówić...

Mrocz

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20994 dnia: Października 20, 2009, 09:32:19 am »
ale nie ma też oczen sugerujących że to kolorowy shit jak to co niektórzy strają się na siłę wszystkim wmówić...

Bo nie jest to kolorowy shit... Ale nie jest to gra wielka i perfekcyjna w każdym calu... Po prostu bardzo dobry FPS, tak jak Killzone 2... A nie "bezkonkurencyjne arcydzieło"...

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20995 dnia: Października 20, 2009, 09:37:58 am »
nie ma gier które są perfekcyjne... a to choć by dlatego iż ocena to subiektywne odczucie każdego grającego...
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2009, 09:41:09 am wysłana przez Maugan Ra »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20996 dnia: Października 20, 2009, 10:35:14 am »
nie ma gier które są perfekcyjne... a to choć by dlatego iż ocena to subiektywne odczucie każdego grającego...
Tak samo subiektywna jak odczucie ze halo to kolorowy shit. Zdanie zaczynamy wielką literą a kończymy kropką. Jedną.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20997 dnia: Października 20, 2009, 10:46:40 am »
minusam mi za to wstaw jak Ci się polepszy  :-?

nie ma gier które są perfekcyjne... a to choć by dlatego iż ocena to subiektywne odczucie każdego grającego...
Tak samo subiektywna jak odczucie ze halo to kolorowy shit.

... i... bo wniosło to tyle do tematu że strach...
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2009, 10:49:57 am wysłana przez Maugan Ra »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20998 dnia: Października 20, 2009, 10:50:04 am »
Miało wnieść tyle że może w końcu zrozumiesz ze komuś halo moze sie po prostu nie podobac i moze to byc dla niego kolorowy jarmarczny shit. Fakt nie mozna mu odmowic spolecznosci i swietnego online. Ale reszta to tak naprawde sprawa baaaardzo subiektywna.

Jak widac jednak pomylilem sie.

Maugan Ra

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2009
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #20999 dnia: Października 20, 2009, 10:51:51 am »
Miało wnieść tyle że może w końcu zrozumiesz ze komuś halo moze sie po prostu nie podobac i moze to byc dla niego kolorowy jarmarczny shit. Fakt nie mozna mu odmowic spolecznosci i swietnego online. Ale reszta to tak naprawde sprawa baaaardzo subiektywna.

Jak widac jednak pomylilem sie.

jak już napisałem wyżej nie ma gier idealnych... więc o co się pieklisz nie kapuje  :-?
są gusta i guściki i tyle, z mojej wypowiedzi nie wynikało iż uważam Halo za gre idealną  :-?