Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2527310 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22360 dnia: Marca 28, 2010, 16:24:03 pm »
To ja nie wiem co ty za PeCeta kupiłeś  :lol: I z tym wpieprzaniem kilku tysięcy to dajcie spokój, kolejne mity puszczane po sieci. Ostatnio wymieniłem kartę graficzną, starą sprzedałem i nie dopłaciłem wiele, bo tylko 350 zł i wszystko ładnie dalej śmiga. A 350 zł to nie jest wydatek jeżeli gra na PC kosztuje znacznie taniej niz jej odpowiednik na konsoli. Co do Metro, tam jest wszystko na max! Coś czego współczesna konsola nigdy nie osiągnie ( i nie osiągnął współczesny komputer :lol: ), 1920x1200, MSAA x4, AFx16 i jeszcze pod DX 11 który jeszcze mocniej zwalnia grę a dodaje zmiany kosmetyczne. Zmiana kilku ustawień i gra będzie śmigać i wyglądać ładniej niż na konsoli na właśnie takim rocznym sprzęcie jaki miałem.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 16:32:48 pm wysłana przez Moldar »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22361 dnia: Marca 28, 2010, 16:31:30 pm »
Przy premierze PS3 kupiłem kompa za 3500
(...)
Odpowiem - na pc nie poszła wcale.

W GTA4 wprawdzie nie grałem, ale sporo gier, które wyszły w przeciągu ostatnich dwóch lat, na moim laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną, która teoretycznie w ogóle nie nadaje się do grania, jakoś rusza na średnio bądź średnio-minimalnych ustawieniach z grywalną liczbą fps. Nie wiń więc proszę platformy za to, że dałeś sobie wcisnąć jakieś gówno. Komputery też trzeba umieć kupować.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 16:35:18 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22362 dnia: Marca 28, 2010, 16:43:32 pm »
W GTA4 wprawdzie nie grałem, ale sporo gier, które wyszły w przeciągu ostatnich dwóch lat, na moim laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną, która teoretycznie w ogóle nie nadaje się do grania, jakoś rusza na średnio bądź średnio-minimalnych ustawieniach z grywalną liczbą fps. Nie wiń więc proszę platformy za to, że dałeś sobie wcisnąć jakieś gówno. Komputery też trzeba umieć kupować.

Nie do konca sie zgodze. Przecie to gry na PieCach slyna z absolutnego braku optymalizacji (naturalnie drodzy flame'rzy nie zawsze, nie zawsze!). Co teraz zaczyna przedkladac sie na konsole.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22363 dnia: Marca 28, 2010, 16:47:47 pm »
co do metro 2033 to nie jest zaden benchamark!!!
Cytuj
Do testów wybraliśmy fragment gry który naprawdę potrafi kartom graficznym dać mocno w kość.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 16:59:14 pm wysłana przez Wulfen »

el becetol

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22364 dnia: Marca 28, 2010, 16:50:53 pm »
Przy premierze PS3 kupiłem kompa za 3500
(...)
Odpowiem - na pc nie poszła wcale.

W GTA4 wprawdzie nie grałem


To żałuj. Próba odpalenia GTA IV na pc w momencie premiery to niezapomniane przeżycie. Pól świata płakało tego dnia :) Ale pewnie wszyscy dali sobie wcisnąć jakieś gówno, na twoim laptopie na pewno by poszło od razu.



Na konsoli włożyłem płytę i działa.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22365 dnia: Marca 28, 2010, 16:59:39 pm »
Yhm. Po kiego grzyba przytaczałeś cenę i datę kupna kompa, plus skomentowałeś całość "Co to za platforma do gier, ktora po roku użytkowania nie odpala nowej gry?", jeżeli problemem był tu błąd gry związany z Rockstar Social Club, niezwiązany w jakikolwiek sposób ze specyfikacją sprzętową czy platformą? :roll:
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22366 dnia: Marca 28, 2010, 16:59:48 pm »
Cytuj


Na konsoli włożyłem płytę i działa.

ojej, a niektórym heavy Rain konsole zawiesza, błędy zdarzają sie wszędzie, nie ważne czy to PC czy to konsola. Swoją drogą, niezła szopka była z tym Windows Live, nienawidzę tego do dziś ^^ To jest wielki minus Pecetów, kombinują we wszystkei strony aby ograniczyć piractwo, czy to ograniczona możliwość instalacji ( która zazwyczaj szybko mija dzięki wściekłym graczom :lol: )
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 17:04:46 pm wysłana przez Moldar »

el becetol

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22367 dnia: Marca 28, 2010, 17:19:18 pm »
Yhm. Po kiego grzyba przytaczałeś cenę i datę kupna kompa, plus skomentowałeś całość "Co to za platforma do gier, ktora po roku użytkowania nie odpala nowej gry?", jeżeli problemem był tu błąd gry związany z Rockstar Social Club, niezwiązany w jakikolwiek sposób ze specyfikacją sprzętową czy platformą? :roll:

Bo to jest właśnie magia grania na pc w pigułce. Co mnie obchodzi gdzie leży problem? Co mnie jako klienta to obchodzi? Na konsoli kupiłem gta, włożyłem płytkę i grałem. Kupiłem gta na pc, włożyłem płytkę i nie grałem. Cała reszta mnie nie obchodzi. Na PC z każdą nową grą muszę się pie**olić w mniejszym lub większym stopniu.

Cytuj
ojej, a niektórym heavy Rain konsole zawiesza, błędy zdarzają sie wszędzie, nie ważne czy to PC czy to konsola.

Ok, ale porównaj sobie skale problemu na konsolach, a na pc.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22368 dnia: Marca 28, 2010, 17:56:46 pm »
Bo to jest właśnie magia grania na pc w pigułce. (...) Na PC z każdą nową grą muszę się pie**olić w mniejszym lub większym stopniu.

Bzdura (chociaż to zależy, co rozumiesz przez "pie**olić", bo dla niektórych wielkim problem stanowi zainstalowanie i ustawienie opcji w grze; :lol: z innym bowiem "pierdoleniem" się w grach przez ostatnie kilka lat nie spotkałem).

Dałeś przykład jednej gry, gdzie problem nawet nie tyle był związany z grą, ale z Rockstar Social Club (serwisem do multiplayer wymyślonym przez R*, to tak dla niewtajemniczonych), i mówisz, jakby to był jakiś trend na PC. Jasne, zdarzają się problemy z grami, czy, jak w tym przypadku, różnymi usługami związanymi z grami (ostatni przypadek to AC2, gdzie serwery Ubisoftu nie wytrzymały i w związku z ich pieprzonym DRM przez kilka godzin część graczy nie mogło uruchomić w ogóle gry), jednak pisanie, że to "granie na PC w pigułce" to jedna, wielka bzdura.

Gry to software, sprzęt to hardware - wszystko tu może się spieprzyć. Nie chce mi się szukać po googlach, ale mógłbym tu chociaż przytoczyć przykład z firmware do PS3, który powodował błąd 8001050F. Idąc Twoim tokiem rozumowania klienta-ignoranta, którego nie obchodzi przyczyna, mógłbym na podstawie tego jednego przypadku skreślić całą tą platformę, bo "włożyłem płytkę i nie grałem" i napisać, że to "pigułka grania na PS3", bo przecież kilka wcześniejszych firmware'ów również powodowały różne błędy (zawieszanie się gier czy nieczytanie sejwów w niektórych grach).
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 18:00:11 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

el becetol

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22369 dnia: Marca 28, 2010, 18:30:13 pm »
Bo to jest właśnie magia grania na pc w pigułce. (...) Na PC z każdą nową grą muszę się pie**olić w mniejszym lub większym stopniu.

Bzdura (chociaż to zależy, co rozumiesz przez "pie**olić", bo dla niektórych wielkim problem stanowi zainstalowanie i ustawienie opcji w grze; :lol: z innym bowiem "pierdoleniem" się w grach przez ostatnie kilka lat nie spotkałem).

http://www.google.pl/#hl=pl&lr=&q=problemy+z+odpaleniem+gry&start=10&sa=N&fp=c3c8d38b12dcd749
Przeczytaj chociaż 100 stron, policz ile problemów na konsolach, ile na pc, a potem powtórz że przez ostatnie kilka lat nie było na pc pierdolenia sie z uruchamianiem gier. :lol:

I żeby było jasne - nie mówię tu o sytuacji, gdzie mamy awarie sprzętu, czy wynikającą z piractwa (że ktoś nie umie nagrac iso itp). Mówię o sytuacji gdzie ktoś kupił legalną grę wkłada ją do legalnego pc i dupa.

Na konsolach od czasu do czasu zdarzy się jakiś problem. Na pc od czasu do czasu zdarzy się że problemu nie będzie.
To jest ta różnica skali.




« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2010, 19:44:29 pm wysłana przez el becetol »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22370 dnia: Marca 28, 2010, 18:45:40 pm »
Cytuj
dla niektórych wielkim problem stanowi zainstalowanie i ustawienie opcji w grze;
Jak masz słabego/średniego kompa to tymi opcjami trzeba się nieźle nawachlować żeby gra wyglądała jak najlepiej ale i chodziła w miarę płynnie (30fps) Pamiętam swego czasu jak były poradniki na benchmark.pl do far cry i doom3 które pomagały w odpowiednich ustawieniach. Więc nie pisz że to taka prosta sprawa. Dodatkowo jak już znajdziesz ustawienia odpowiednie to w dalszej części gry być może będziesz musiał je kolejny raz zweryfikować gdyż robi się młócka i są spadki.  Do kompa można dorzucić problem ze sterownikami bo w tej grze na tych sterownikach więcej fpsów a w tamtej mniej. Czasem gry wywalają krzaki przez sterowniki albo brakuje jakiegoś efektu. Łatki też trzeba ściągać z jakiś zagranicznych stron szukać rozpakowywać itp. W konsoli masz aktualizacje i błędu niema. Dużo by pisać o różnicach  PC konsola

Mrocz

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22371 dnia: Marca 28, 2010, 20:34:09 pm »
Nie no dobra, nie popadajmy w skrajności, aż takich problemów z PC nie ma, sam gram na laptopie i w ME 2 grałem bez problemu na dosyć wysokich ustawieniach...

Nie mniej całe te sytuacje jak nowe "DRM" od UbiSoft wymagające stałego łącza z internetem, Games For Windows Live, który swoją drogą JESZCZE bardziej cierpi na brak obsługi w Polsce niż cały Xbox (na Xboxie można przynajmniej save'y robić :/ ), liczne zmiany sterowników... Jak zainstaluje te to Crysis lepiej mi pójdzie, ale wtedy ME 2 zaczyna ścinać (ten przykład akurat z dupy, ale wcześniej miałem problem z grą A i B które skrajnie chodziły na dwóch sterach, przykład jest symboliczny...)

Nie oszukujmy się... Popieram granie na PC bo sam do niedawna byłem 100% PeCetowcem, i chciałbym, by platforma się rozwijała, ale producenci sami dokładają oliwy do ognia, znacznie obniżając komfort grania na PC w porównaniu do Konsoli... Tu nie ma nawet dyskusji, na Konsoli wkładasz płyte i grasz i naprawdę w skrajnych przypadkach zdarza się coś nie działać... Na PC te skrajne przypadki są znacznie częstsze...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22372 dnia: Marca 28, 2010, 21:53:59 pm »
Games For Windows Live, który swoją drogą JESZCZE bardziej cierpi na brak obsługi w Polsce niż cały Xbox (na Xboxie można przynajmniej save'y robić pissed-off2 )

Jeżeli już ktoś nie chce się rejestrować na zagraniczne kraje, można sobie założyć konto offline i wówczas gry (a przynajmniej te, z którymi ja miałem do czynienia, nie wiem jak to jest np. z GTA4) czytają to jako normalny profil gracza. Minus jest taki, że gdy już w końcu gracz założy sobie konto online, to dupa, sejwów nie da się przenieść (w ten sposób straciłem jakieś 30 godzin w RE5 i musiałem wszystko od nowa zbierać).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mrocz

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22373 dnia: Marca 28, 2010, 22:04:26 pm »
Games For Windows Live, który swoją drogą JESZCZE bardziej cierpi na brak obsługi w Polsce niż cały Xbox (na Xboxie można przynajmniej save'y robić pissed-off2 )

Jeżeli już ktoś nie chce się rejestrować na zagraniczne kraje, można sobie założyć konto offline i wówczas gry (a przynajmniej te, z którymi ja miałem do czynienia, nie wiem jak to jest np. z GTA4) czytają to jako normalny profil gracza. Minus jest taki, że gdy już w końcu gracz założy sobie konto online, to dupa, sejwów nie da się przenieść (w ten sposób straciłem jakieś 30 godzin w RE5 i musiałem wszystko od nowa zbierać).

Gears Of War na PC chyba wymagał połączenia online by zapisać Save'y z GTA 4 z tego co słyszałem jest podobnie...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22374 dnia: Marca 28, 2010, 22:20:52 pm »
Gearsy połączenia na pewno nie wymagały; tzn. nie wiem, jak było przy premierze, ale gdy jakiś rok temu w nie grałem, nie mając jeszcze konta Live, to grałem na profilu offline i wszystko się ładnie sejwowało (jedynie tylko nie zaliczało mi achievmentów).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22375 dnia: Marca 29, 2010, 00:14:25 am »
Przy premierze PS3 kupiłem kompa za 3500
(...)
Odpowiem - na pc nie poszła wcale.
Moge poznac specyfikacje?

el becetol

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22376 dnia: Marca 29, 2010, 01:25:14 am »
Przy premierze PS3 kupiłem kompa za 3500
(...)
Odpowiem - na pc nie poszła wcale.
Moge poznac specyfikacje?

Całą?
Czy wystarcza Geforce 8800 GTS 320 MB i Intel Core Quad Q6600 2,4? Grafikę i tak tańszą kupiłem niż chciałem, planowałem potem zmienić. Reszta komponentów raczej ze średniej półki. Jakoś druga połowa 2007 roku.

Karta dziś warta 50 zł a wtedy koło 1100 zł 8)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22377 dnia: Marca 29, 2010, 01:34:18 am »
CO? I Tobie niby GTA 4 nie chodzi na tym sprzecie? Spokojnie bedziesz mial z 50 fps, moze musisz lekko podkrecic procka do 2.8ghz [to nie stanowi problemu], a ta karta graficzna spokojnie umozliwia granie w praktycznie wszystkie nowe gry w high lub very high.

Juz nie mowiac o tym, ze podkrecisz procka na 3.2ghz [nietrudne] i kupisz nowe karte graficzna np 5870 i masz kompa na kolejne 3 lata.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2010, 01:36:22 am wysłana przez KKRT »

el becetol

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22378 dnia: Marca 29, 2010, 01:55:53 am »
CO? I Tobie niby GTA 4 nie chodzi na tym sprzecie? Spokojnie bedziesz mial z 50 fps, moze musisz lekko podkrecic procka do 2.8ghz [to nie stanowi problemu], a ta karta graficzna spokojnie umozliwia granie w praktycznie wszystkie nowe gry w high lub very high.

Juz nie mowiac o tym, ze podkrecisz procka na 3.2ghz [nietrudne] i kupisz nowe karte graficzna np 5870 i masz kompa na kolejne 3 lata.

Teraz mi chodzi. Nie chodził w momencie premiery. Poczytaj poprzednią stronę zanim odpowiesz. Tam tłumaczyłem że przykład GTA IV to tylko przykład pierwszy z brzegu i dlaczego nie chodził, popierając stosownym filmikiem. Mogę dać więcej takich przykładów, gier nie kupuje w sklepach, ale kupuje CDA jak widzę coś ciekawego więc przykładów mam dużo. Np. taki Rollercoaster Tycoon 3 którego kupiłem dla dziewczyny, wyrzuca w trakcie gry spowrotem na pulpit. Dalej nie wiem o co chodzi, chociaż trochę na necie poczytałem. Dziewczynie odpaliłem Viva Pinata na xo i nie ma problemu. I tak jest zazwyczaj, sorry, ale nawet nie chce mi się sprawdzać czemu jakaś gra się krzaczy, po prostu wyłączam PC i ide pograć na konsoli, bo szkoda mojego czasu. I to był "bottom line" mojej wypowiedzi, a nie że specyfikacja była za słaba dla GTA IV.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22379 dnia: Marca 29, 2010, 09:21:34 am »
Brak umiejętności obsługi PC jak i utrzymywania systemu w stanie optymalnym, nie powinna być przyczyną narzekania na PC jako platformę do gier ; ). Posiadam nie reinstalowany system (XP) od paru lat i nigdy nie miałem żadnego problemu z żadną grą/programem/czymkolwiek, ponieważ dbam o system, dbam o brak śmieci w nim, dbam o najnowsze sterowniki itd. Oczywiście konsole są o wiele fajniejszą platformą do grania, ale z niczym się na PC nie trzeba "pie**olić".
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Unlimited

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22380 dnia: Marca 29, 2010, 10:55:58 am »
A czy dbanie o XP to nie jest pier*** się z Nim :P Wolę MAC OS który hasa parę lat bez zbędnego pier*** się, choć wiadomo że nie jest platforma do gier ;)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22381 dnia: Marca 29, 2010, 11:06:10 am »
wnioski:
żeby grać na PC:
gracz musi się znać na kompach. deweloperzy muszą się spinać, żeby gra chodziła na wszystkich konfiguracjach (rzadko im to wychodzi). wydawcy stosują uciążliwe triki, żeby ograniczyć piractwo. w momencie premiery ps3 (nie wspominając o xboxie) trzeba było mieć kompa za 3.5 żeby teraz grać sobie w miarę komfortowo teraz.
żeby grać na konsoli:
wystarczy kupić konsolę (1.6k w przypadku xboxa, 2.5k w przypadku ps3 w dniu premiery) i włożyć grę do napędu.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22382 dnia: Marca 29, 2010, 11:43:26 am »
Cytuj
gracz musi się znać na kompach
Nie, musi umiec czytac instrukcje, ktore zazwyczaj skip'uje.

Cytuj
deweloperzy muszą się spinać, żeby gra chodziła na wszystkich konfiguracjach (rzadko im to wychodzi)
Chciales powiedziec, ze zazwyczaj im wychodzi.

Cytuj
w momencie premiery ps3 (nie wspominając o xboxie) trzeba było mieć kompa za 3.5 żeby teraz grać sobie w miarę komfortowo teraz.
żeby grać na konsoli:
Po pierwsze gry na PC sa tansze [ME 2/BC2 2-3 tygodnie po premierze za 60zl kupisz - 250zl na dwoch grach mozna oszczedzic].
A po drugie w miare komfortowo lol, chciales powiedziec lepiej niz na konsoli - np Mass Effect 2 w wyzszej rozdzialce, AA i 60 fps. Poza tym czemu nikt z Was nie bierze pod uwage, ze PC to platforma, ktora ma dlugie nogi. By grac w nowe gry po 5-6 latach od wyjscia konsoli trzeba kupic kolejna konsole, na PC dalej sobie pograsz w niektore pozycje, a madrze kupiony komputer [zwlaszcza teraz] jest wzglednie tani w rozbudowie jesli chodzi o next-geny. Do tego dochodzi praktycznie 100% wsteczna kompatybilnosc.

Jak juz pisalem, wszystkie platformy maja swoje plusy i minusy. Na PC czasami jest problem z nasza konfiguracja, bo developer nie moze niestety przewidziec wszystkiego piszac gre pod otwarta architekture, z drugiej strony konsola ma zamknieta architekture i nie masz wplywu na plynnosc oraz jakosc gier.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22383 dnia: Marca 29, 2010, 11:50:00 am »
A czy dbanie o XP to nie jest pier*** się z Nim :P Wolę MAC OS który hasa parę lat bez zbędnego pier*** się, choć wiadomo że nie jest platforma do gier ;)
No masz tutaj rację, ale też bez przesady ;p raz na te trzy tygodnie poświęce 30min na sprawdzenie nowszych sterowników i "przejade" system czymś do sprawdzania rejestru i wyszukiwania jakichś trojanów i innych śmieci. Także tego pier... też nie jest tak znowu dużo ; )

@s00s
no jasne, dlatego nigdy nie powiem, że PC jako platforma do grania jest lepsza od konsol, ale nie można aż tak narzekać. Kwoty rzędu 3-4tys też są przesadzone, swojego składałem już ze dwa lata temu i wtedy nie dałem tyle, a do dziś chodzi wszystko w co mam ochotę grać, po prostu trzeba z głową składać, a nie tylko to co akurat jest najdroższe. Dobrą metodą jest kupić dobrą kartę graficzną raz, a potem odsprzedawać, dokładać do lepszej, którą się poźniej odpsrzeda... nie są to tragiczne pieniądze (największy wydatek to ten pierwszy zakup), a komputer naprawdę dłuuuugo się nie zestarzeje ; ). Optymalizacja gier na PC to już inna bajka... ale co tu poradzimy?
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22384 dnia: Marca 29, 2010, 12:18:41 pm »
No dokładnie jak Milford pisze, pierwszy zakup jest najgorszy, bo trzeba wyłożyć ładną sumkę, ale późniejsza modernizacja nie jest już tak tragiczna, sprzedajesz kartę, kupujesz nową. Wydatek rzędu 300-400 zł, jeżeli porównać do konsol, to różnica w cenie 4 gier. Oczywiście nic mi nie zastąpi fotela, pufy pod nogami i spokojne granie, ale też nic mi nie zastąpi RTSów, znacznie lepszej komunikacji, większej liczby graczy i modów.  8) oczywiście z pośród tysiąca, znajdziesz może 10-20 bardzo dobrych. Ale perełek jest masa, Project Reality do Battlefield 2, czy dla miłośników Halo, Freelancer Combat Evolved, z innej beczki mod do Total War Rome, gdzie dostajemy Śródziemie, wszystkie mapy, nowe modele postaci. To  jest moc PeCetów  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2010, 12:24:43 pm wysłana przez Moldar »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 296
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22385 dnia: Marca 29, 2010, 12:39:15 pm »
ale też nic mi nie zastąpi RTSów, znacznie lepszej komunikacji, większej liczby graczy i modów.   oczywiście z pośród tysiąca, znajdziesz może 10-20 bardzo dobrych. Ale perełek jest masa, Project Reality do Battlefield 2, czy dla miłośników Halo, Freelancer Combat Evolved, z innej beczki mod do Total War Rome, gdzie dostajemy Śródziemie, wszystkie mapy, nowe modele postaci. To  jest moc PeCetów
A ja odpowiem jednym zdaniem. Nie jara mnie to.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22386 dnia: Marca 29, 2010, 12:41:13 pm »
Trudno, ale wielu innych jara. Czasem można dojść do wniosku że mod jest lepszy od gry  :lol: Tak więc za 100 zł, mam masę możliwości  8)

To wygląda cudnie :]

« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2010, 12:44:35 pm wysłana przez Moldar »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22387 dnia: Marca 29, 2010, 22:26:03 pm »

Chciałbym Metro zobaczyć przy takich ustawieniach na konsolach. Jakby to poszło ..... Prawdopodobnie w ogóle. Ale zapewne wystarczy obniżyć jakieś pierdoły, zrezygnować z danego efektu, który i tak notabene nie rzutuje na wrażenia wizualne i gra z całą pewnością będzie się lepiej niż na konsolach prezentowała przy płynnej animacji.


To że na konsolach nie pójdzie to wiadomo, PC zawsze miało lepszą grafikę, ale nie po to się kupuje grafikę za 2000 zł by nie była wstanie pociągnąć w ten sposób każdej gry obecnej na rynku...
(...)

No i Mrocz zepsułeś zabawę garstki osób, która na pandę "pan da, pan da" wybłagała pewną funkcję. Praca administratora też w łeb wzięła. Że co .... Że jednak pewien user od jakiegoś kwartału nawet 4 postów nie napisał, bywa tu raz na ruski rok, ale skorzystał by "nabić korzystną" statystykę ....  :hihi:

Ujmijmy to nad wyraz logicznie. Na podstawie cyferek. Matematyka dźwignia handlu .... Czy jakoś tak.

Pamiętajmy bowiem, że nie tylko karta się liczy. A co z procesorem. A te również kosztowne są. Weźmy takiego i7 920.

Kto zatem posiada sprzęt (combo procesor, karta + inne takie) z najwyższej półki ....
O, oo. Las rąk widzę.  :whistle: No podnieść łapkę. .... Tak, jest ktoś.... O, sam Sylvan Wielki.... Ktoś jeszcze.

KKRT, pisałeś , że masz dobry sprzęt. Aa, też bruździsz w płynności przesyłanych informacji poprzez tę opcję śmieszna. No nic, nie oświecisz ludu GO.
Poważnie. Jakie bebechy wasz klon ma.

Ponieważ ja widzę to w następujący sposób. Ja mam, nie narzekam. Ktoś nie ma i .... paradoksalnie psioczy na ów sprzęt.

A można kupić procesor tańszy niż spodnie z Iceberg, wcale nie aż tak kosztowną kartę (4870) by cieszyć się lepszym poziomem niż na konsoli (w tych samych tytułach, bowiem jak wiemy U2, GoW III rządzą niepodzielnie). Czyli taki sam Batman, czy RE5, ale w fHD i z taki tam pierdołami. Wszędzie.

Stąd nie prawdą jest, że karta kilka rzędów droższa - 58** - wyszła, kosztuje tyle ile kosztuje i z czymś sobie tam nie radzi. Z jedną grą za epylion, czy z dwiema.  :roll:

Tylko to co KKRT tu zaprezentował, to jawna prowokacja. Taka stricte konsolowa, co dziwi, gdyż facet coś tam broni PC'tów.
Trochę jak Tusk, który ukazuje wyborcom jakieś wykresy, tabelki, niekoniecznie zgodne z prawdą.

Pisałem o Crysostairs i NecroVision. Miałem (mam) obie i obie przycinają. KTRR tez pokaże, że na karcie droższej niż PS3 wraz z x0, gra, która gorzej niż CoD 4 wygląda chrupie i jest to oznaka upośledzenia karty .... systemu .... No właśnie. Słaba optymalizacja.

Mam Metro. Graficznie robi spore wrażenie, jest tu kilka zaawansowanych efektów. Ale nie jest to na pewno gra, z którą nie radzi sobie potężna karta wsparta równei mocnym procesorem.

Faktycznie, coś mi tam zwolniło, przycięło, ale NV, który na jakieś 7/10 graficzne zasługuje też to robi na tej karcie. jej to wina Oo No nie sądzę.

A jakiż to ból obniżyć jakiś parametr, czy nawet dwa. I tak dalej gra bdzie śliczna i nikt nie będzie marudził "tyle kasy i chrupie". Aa, no tak. Teraz będzie "tyle kasy i trzeba obniżyć jakość detali".  
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2010, 23:08:09 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22388 dnia: Marca 29, 2010, 22:48:44 pm »
Cytuj
KKTR
Cytuj
KTRR
Cytuj
KTRR

Do kogo pisałeś powyższą wypowiedź? :roll:

Cytuj
O, oo. Las rąk widzę.  whistle-anim No podnieść łapkę. .... Tak, jest ktoś.... O, sam Sylvan Wielki.... Ktoś jeszcze.

Jesteś aż nazbyt skromny  :oops:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22389 dnia: Marca 29, 2010, 23:07:24 pm »
Cytuj
KKTR
Cytuj
KTRR
Cytuj
KTRR

Do kogo pisałeś powyższą wypowiedź? :roll:

Cytuj
O, oo. Las rąk widzę.  whistle-anim No podnieść łapkę. .... Tak, jest ktoś.... O, sam Sylvan Wielki.... Ktoś jeszcze.

Jesteś aż nazbyt skromny  :oops:
Ale jak napiszesz coś rzeczowego, to również chętnie przeczytamy. A jak ktoś lepszy PC ma .... No gratulację. To niech nie chowa się i napisze jak to na prawdę jest.
No dobrze. BoBaN wiemy, że to ty, masz 5970 i 960 i marzysz o GT5 na nim , przyznaj się  8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22390 dnia: Marca 29, 2010, 23:09:07 pm »
Nie wiem o co chodzi ale OK...kuwa!

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22391 dnia: Marca 29, 2010, 23:09:36 pm »
Jakbym wyraził swoja opinie to płakałbyś w internetach, dlatego się wstrzymam :(.

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22392 dnia: Marca 29, 2010, 23:34:56 pm »
Już wcześniej zauważyłem to, co tytacz
Cytuj
KKTR
Cytuj
KTRR
Cytuj
KTRR

Do kogo pisałeś powyższą wypowiedź? :roll:

Cytuj
O, oo. Las rąk widzę.  whistle-anim No podnieść łapkę. .... Tak, jest ktoś.... O, sam Sylvan Wielki.... Ktoś jeszcze.

Jesteś aż nazbyt skromny  :oops:

Moja wypowiedź nie wniesie może tyle do tego tematu co post sylvii, ale: WPIS  :roll:

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22393 dnia: Marca 30, 2010, 19:31:23 pm »
Ja tam nie uznaje grania na PC, co nie znaczy ze jest bee i ze moja racja to najsłuszniejsza racja, a i inne racje to gówno racje. xD

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22394 dnia: Marca 30, 2010, 21:10:29 pm »
Nie wiem czy padl ten argument czy nie, ale warto go przypomniec.

PS3 combined with Uncharted & GoW3 ----> PC SUCKS

Dziekuje. Dobranoc  ;)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22395 dnia: Marca 31, 2010, 06:50:07 am »
A ja powoli się nawracam i zaczynam znowu doceniać granie na PC/MAC.
Gram sobie w Machinarium, W3, Starcrafta i jest super.
Miła odskocznia od pada i konsoli.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22396 dnia: Marca 31, 2010, 09:39:56 am »
ehh Machinarium to boska gra, świetny gust  :)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22397 dnia: Marca 31, 2010, 14:24:33 pm »
Koło się zamyka - głupi ten, kto lekce sobie waży którąś z platform i basta!

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22398 dnia: Marca 31, 2010, 14:32:11 pm »
Koło się zamyka - głupi ten, kto lekce sobie waży którąś z platform i basta!
wpis i zamknac temat fpisdu.

el becetol

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #22399 dnia: Marca 31, 2010, 14:33:44 pm »
 :lol:

A co to znaczy "lekceważy" którąś z platform? Dla testu teraz przyznać sie, kto ma zarówno Xboxa360, Ps3 i PC nadającego się do grania? Bo nie wiem kto jest głupi - ten który nie posiada którejś z platform, czy ten który posiada wszystkie i obiektywnie w oparciu o swoje doświadczenie potrafi stwierdzić która jest jego zdaniem lepsza?