Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2676578 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2920 dnia: Lutego 10, 2008, 16:00:44 pm »
Tarniak  w temacie Playstation napisał:
Cytuj
Oczywiście standardowo zauważam, że żal dupę ściska, bo Wii sprzedaje się lepiej od Xboxa i PS3. Jak to sobie tłumaczycie? Najprościej, Wii nie jest konsolą. Doskonała retoryka, na zasadzie "ciasto jest kłamstwem"... Laughing Uprawiacie jakiś solipsyzm: nie pojmuję tego, to znaczy, że tego nie ma.

Mam głęboko w poważaniu jak sprzedaje się WII bo to nie jestem zainteresowany tą konsolą.
Doceniam jednak co robi Nintendo jako firma bo idealnie wykorzystuje zapotrzebowanie rynkowe i kształtuje coś w rodzaju zbiorowej świadomości konsumenta(tak jak Apple).
Nie powiedziałem, że WII to nie konsola - tylko, że to nie jest next-gen i nie stanowi konkurencji dla PS3 i XO bo ma inny target.
Na sprzedaż WII ma wpływ wiele czynników(przede wszystkim cena) tak samo jak na sprzedaż PS3(przede wszystkim brak piractwa-przykre ale tak jest prawda).
Teraz napisz z czym tu się nie zgadzasz...







Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2921 dnia: Lutego 10, 2008, 16:12:59 pm »
Cytuj
Nie powiedziałem, że WII to nie konsola - tylko, że to nie jest next-gen i nie stanowi konkurencji dla PS3 i XO bo ma inny target.
Wii STANOWI konkurencje. Inny target i taktyka nie zmienia faktu, że jest to konkurencja. Jeżeli Wii to pluszak, a PS3 to powiedzmy klocki Lego Technics, to OCZYWISTYM jest, że mimo iż pluszaki są dla młodszych dzieciaków, a klocki dla tych 12+ to są to zabawki i w samej swoje istocie są dla siebie KONKURENCJĄ. Pod koniec roku oba znajdą się w rankingu produktów i pojawi się standardowy wniosek: "z zabawek najlepiej sprzedają się pluszaki, szokująco nisko sprzedają się klocki Lego". Co do targetu, nie ma czegoś takiego jak konsola dedykowana dla "hardkorowych graczy". Z tego odsetku hardkorowców pieniędzy nie będzie. Dlatego co, skoro na PS3 wyszedł Singstar to przestaje ona być konkurencją dla XO, bo wyszła gra dla "casuali", która jest brzydka i nie ma światozasadniczego przekazu? Wii to jest konsola i mogą na nią robić nawet symulator zbiorów winogron i to wciąż będzie konsola. Target jest ten sam, dodatkowo rozszerzony o ludzi, którzy NIGDY wcześniej nie grali - tych całych "casuali".

Cytuj
Doceniam jednak co robi Nintendo jako firma bo idealnie wykorzystuje zapotrzebowanie rynkowe i kształtuje coś w rodzaju zbiorowej świadomości konsumenta(tak jak Apple).
Dokładnie. No i zarówno MAC OS X (system, który każdy idiota obsłuży) i Linux, Windows - to są SYSTEMY OPERACYJNE. IPod, Zeny, Zune - to odtwarzacze MP3 i choć masa odtwarzaczy technicznie robi z palcem w dupie Srajpoda, to ten sprzedaje się najlepiej, bo fajnym gadżetem jest i szpan na ośce zapewnia. Ibook Air i Sony Vaio są notebookami, z czego ten pierwszy jest chłamem (ale ładnym i gadżeciarkism) a drugi ma praktycznie wszystko. Mimo to MacBook wygrywa a oba są notebookami.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2008, 16:15:48 pm wysłana przez tarniak »

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2922 dnia: Lutego 10, 2008, 16:23:54 pm »
No dobra, ale cieszy was, że to Nintendo w przyszłości będzie kształtować rynek? Dla mnie to jest przerażająca wizja...gdzie będzie Metal Gear Mario, że będzie się robotom wchodzić do rur kanalizycajnych i je rozkręcać od wnętrza rozwalając rybki i robaczki ;D. Szczerze powiedziawszy to wolałbym, żeby którakolwiek z dwóch pozostałcyh wygrała niż Wii.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2923 dnia: Lutego 10, 2008, 16:25:04 pm »
Wii STANOWI konkurencje. Inny target i taktyka nie zmienia faktu, że jest to konkurencja. Jeżeli Wii to pluszak, a PS3 to powiedzmy klocki Lego Technics, to OCZYWISTYM jest, że mimo iż pluszaki są dla młodszych dzieciaków, a klocki dla tych 12+ to są to zabawki i w samej swoje istocie są dla siebie KONKURENCJĄ. Pod koniec roku oba znajdą się w rankingu produktów i pojawi się standardowy wniosek: "z zabawek najlepiej sprzedają się pluszaki, szokująco nisko sprzedają się klocki Lego". Co do targetu, nie ma czegoś takiego jak konsola dedykowana dla "hardkorowych graczy". Z tego odsetku hardkorowców pieniędzy nie będzie. Dlatego co, skoro na PS3 wyszedł Singstar to przestaje ona być konkurencją dla XO, bo wyszła gra dla "casuali", która jest brzydka i nie ma światozasadniczego przekazu? Wii to jest konsola i mogą na nią robić nawet symulator zbiorów winogron i to wciąż będzie konsola. Target jest ten sam, dodatkowo rozszerzony o ludzi, którzy NIGDY wcześniej nie grali - tych całych "casuali".

Ok - przekonałeś mnie. WII i PS3 w takim szerokim rozumieniu stanowią dla siebie konkurencję.
PS: świetne porównania  :D


Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2924 dnia: Lutego 10, 2008, 16:25:55 pm »
No dobra, ale cieszy was, że to Nintendo w przyszłości będzie kształtować rynek? Dla mnie to jest przerażająca wizja...gdzie będzie Metal Gear Mario, że będzie się robotom wchodzić do rur kanalizycajnych i je rozkręcać od wnętrza rozwalając rybki i robaczki ;D. Szczerze powiedziawszy to wolałbym, żeby którakolwiek z dwóch pozostałcyh wygrała niż Wii.
Ja nie popieram w żadnym razie polityki takich firm jak Apple czy obecne Nintendo, gdzie miarka minimalizmu zdecydowanie przebrała.  :???:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2925 dnia: Lutego 10, 2008, 16:31:54 pm »
Poza tym to co dzieje się w obecnej generacji -w przeciwieństwie do poprzednich - pokazuje, że może się nie wyłonić jednoznaczny zwycięzca. Rozsądek nakazuje wierzyć, że moda na WII jak na wszystko inne kiedyś minie.
A Snake już jest razem z Mario w SSBB...

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2926 dnia: Lutego 10, 2008, 18:03:31 pm »
Odpalilem dzis ze szfagrem Beowulf na ps3 i zgadnijcie co?? gra sie instaluje 5 minut krotko ale warto odnotowac ten fakt 8)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2927 dnia: Lutego 10, 2008, 18:20:06 pm »
@tarniak - Sony VAIO raczej do Macbooka Pro trzeba porówywać, a wtedy okaże się, że w żadnym VAIO równie wydajnej karty co w produkcie Apple nie znajdziesz. AIR w pewnym segmencie rynku jest bezkonkurencyjny. Również zwykły macbook na tle innych produktów z ekranem 13,3" źle nie wypada.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2928 dnia: Lutego 10, 2008, 18:42:53 pm »
Czepiasz się tego porównania, chociaż doskonale wiesz o co chodzi. Mam nadzieję, że inne przykłady do Ciebie przemawiają :).
Opublikowane: Luty 10, 2008, 18:41:57
@tarniak - Sony VAIO raczej do Macbooka Pro trzeba porówywać, a wtedy okaże się, że w żadnym VAIO równie wydajnej karty co w produkcie Apple nie znajdziesz. AIR w pewnym segmencie rynku jest bezkonkurencyjny. Również zwykły macbook na tle innych produktów z ekranem 13,3" źle nie wypada.
BTW od kiedy w laptopie ważna jest wydajność GPU. :-o

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2929 dnia: Lutego 10, 2008, 21:22:37 pm »
Jak coś jest PRO, to powinno mieć również PRO GPU  ;)

Pozatym uważam, że z nazwaniem AIR chłamem przegiąłeś. Jeśli już chcesz się czepiać Apple, to raczej nie iPoda i macbooków, a iPhone - ten jest dla mnie nieporozumieniem.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 850
  • Reputacja: 82
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2930 dnia: Lutego 10, 2008, 22:41:25 pm »
Poza tym to co dzieje się w obecnej generacji -w przeciwieństwie do poprzednich - pokazuje, że może się nie wyłonić jednoznaczny zwycięzca. Rozsądek nakazuje wierzyć, że moda na WII jak na wszystko inne kiedyś minie.
A Snake już jest razem z Mario w SSBB...

Mniej więcej 2 lata temu łudziłem się, że na DSa też minie. Już dałem sobie z tym spokój. Tu będzie podobnie.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż cudowne i kochane przez 3 latków N zacznie kształtowac rynek gier. Jak tak dalej pójdzie to kolejna generacja konsol będzie walczyc o konsumenta brzydszą grafiką, niż Wii i jeszcze bardziej debilnym sterowaniem. Może pad w kształcie patelni? W nowym Neo+ jeden z redaktorków w "wizjach na 2008" zasugerował, że N najpewniej odbije całkiem w stronę casuali i jedyna gra dla starszych z ich stajni - czyli PEGI > 3 lata - Zelda kiedyś tam może wyjdzie. Nie zdziwiłbym się.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2931 dnia: Lutego 11, 2008, 01:39:36 am »
Poza tym to co dzieje się w obecnej generacji -w przeciwieństwie do poprzednich - pokazuje, że może się nie wyłonić jednoznaczny zwycięzca. Rozsądek nakazuje wierzyć, że moda na WII jak na wszystko inne kiedyś minie.
A Snake już jest razem z Mario w SSBB...

Mniej więcej 2 lata temu łudziłem się, że na DSa też minie. Już dałem sobie z tym spokój. Tu będzie podobnie.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż cudowne i kochane przez 3 latków N zacznie kształtowac rynek gier. Jak tak dalej pójdzie to kolejna generacja konsol będzie walczyc o konsumenta brzydszą grafiką, niż Wii i jeszcze bardziej debilnym sterowaniem. Może pad w kształcie patelni? W nowym Neo+ jeden z redaktorków w "wizjach na 2008" zasugerował, że N najpewniej odbije całkiem w stronę casuali i jedyna gra dla starszych z ich stajni - czyli PEGI > 3 lata - Zelda kiedyś tam może wyjdzie. Nie zdziwiłbym się.
Dlaczego uważasz że jest debilne ? Jakieś argumenty ? Zmęczony po pracy ?
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2008, 01:44:47 am wysłana przez rav04 »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2932 dnia: Lutego 11, 2008, 02:03:07 am »
tylko, co na to Sony i Microsoft? nie wierzę, że fachowcy w tych firmach nie kombinują już jak by tu podebrac kilka procent użytkowników Wii jadąc na podobnych Nintendowym patentach.

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2933 dnia: Lutego 11, 2008, 13:05:25 pm »
tylko, co na to Sony i Microsoft? nie wierzę, że fachowcy w tych firmach nie kombinują już jak by tu podebrac kilka procent użytkowników Wii jadąc na podobnych Nintendowym patentach.
Właśnie w tym problem, że kombinują i zamiast robić normalne gry z fabułą, grafiką itd. za niedługo dostaniemy wysyp 'carnival games' :P.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2934 dnia: Lutego 11, 2008, 13:37:49 pm »
...i wówczas jedyną platformą, na którą będą wychodzić prawdziwe gry dla "hardcorowych" graczy będzie PC ;P
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2935 dnia: Lutego 11, 2008, 14:01:42 pm »
...i wówczas jedyną platformą, na którą będą wychodzić prawdziwe gry dla "hardcorowych" graczy będzie PC ;P

lol

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2936 dnia: Lutego 11, 2008, 14:26:06 pm »
...i wówczas jedyną platformą, na którą będą wychodzić prawdziwe gry dla "hardcorowych" graczy będzie PC ;P
To raczej wcześniej będzie koniec świata :P.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2937 dnia: Lutego 11, 2008, 18:36:57 pm »
Jak coś jest PRO, to powinno mieć również PRO GPU  ;)

Pozatym uważam, że z nazwaniem AIR chłamem przegiąłeś. Jeśli już chcesz się czepiać Apple, to raczej nie iPoda i macbooków, a iPhone - ten jest dla mnie nieporozumieniem.
Z tym ostatnim nie miałem styczności. A, jak już powtórzyłem przy produktach Apple płacisz głównie za dizajnerstwo i markę. EOT.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2938 dnia: Lutego 11, 2008, 23:07:28 pm »
Nie EOT, bo jesteś w błędzie - przynajmniej jeśli chodzi o komputery Apple.

Trzeba je zdecydowanie oddzielić od reszty gadżetów.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2939 dnia: Lutego 12, 2008, 00:03:08 am »
Teraz pisałem np. o Ipodzie. Choćby Shuffle podstawowy jest droższy niż dużo bardziej zaawansowane/LEPIEJ GRAJĄCE/ODTWARZACZE z WYŚWIETLACZEM innych firm.

http://www.ceneo.pl/75083
http://www.ceneo.pl/661475
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2008, 00:05:36 am wysłana przez tarniak »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2940 dnia: Lutego 12, 2008, 01:36:38 am »
Ja kupujac mp3 kierowalem sie jakoscia dzwieku i postawilem na iRivera. Co prawda mialem tez przez jakis czas ochote na jakiegos IPoo ale zrezygnowalem. Cena tych urzadzen nie jest adekwatna do ich mozliwosci.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

klausa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-08-2005
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
  • Panczandragon FTW!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2941 dnia: Lutego 12, 2008, 07:02:09 am »
Shuffle można wyrwać na allegro ostatnio za 150 zł. Logo gellwe wam nie przeszkadza chyba?
Ja właśnie na allegro jakieś 2 tygodnie temu wyrwałem pomarańczowego shuffle'a 2g z przesyłką za 150zł, i _BARDZO_ sobie chwalę.
Opublikowane: Luty 12, 2008, 06:57:40
Jak coś jest PRO, to powinno mieć również PRO GPU  ;)

Pozatym uważam, że z nazwaniem AIR chłamem przegiąłeś. Jeśli już chcesz się czepiać Apple, to raczej nie iPoda i macbooków, a iPhone - ten jest dla mnie nieporozumieniem.
Dlaczego iPhone to nieporozumienie? Miałeś okazję trzymać go w ręku na dłużej niż 15 minut? Bo średnio po takim czasie nastawienie ludzi całkowicie się zmienia...

A co do nazywanie mba chłamem - zrozumcie, że są ludzie którzy potrzebują stosunkowo dużej matrycy, wi-fi, bluetootha, długiego czasu pracy na baterii i wydajności tak na prawdę na miarę p4 (do ssh nie trzeba wiele). mba ma o wiele większą wydajność, ale resztę tych warunków spełnia doskonale.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2942 dnia: Lutego 12, 2008, 09:22:59 am »
@tarniak - już pisałem, ze odnośnie iPodów się zgadzam, ale nie można szerokiej oferty Apple pakować do jednego worka.

@klausa - akurat iPbone w obcowaniu jest bardzo przyjemny. Problem w tym, że już w momencie debiutu był mocno przestarzały. Słaby aparat, brak możliwości kręcenia filmów, brak kamery do video rozmów i co najgorsze - brak HSDPA czy chociaż UMTS. A to wszystko w telefonie za dwa koła.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2943 dnia: Lutego 12, 2008, 09:34:40 am »
Iras wydaję mi się, że co by nie mówić o produktach apple to stosunek cena/jakość mają jeden z najwyższych na świecie.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2944 dnia: Lutego 12, 2008, 10:05:45 am »
@tarniak - już pisałem, ze odnośnie iPodów się zgadzam, ale nie można szerokiej oferty Apple pakować do jednego worka.
Kk, nie irytuj się. ;) Mnie marka zraziła właśnie srajpodem i Mac OS Xem. :?

Byleby Jobs nie zrobił konsoli, bo już widzę drugie Wii  :cool:

Iras wydaję mi się, że co by nie mówić o produktach apple to stosunek cena/jakość mają jeden z najwyższych na świecie.
A to tak, przy okazji prawda :).
Opublikowane: Luty 12, 2008, 09:35:51
Sprzedaż Xboxa w 2008 pozostanie na dobrym poziomie
http://money.cnn.com/news/newsfeeds/articles/djf500/200802110728DOWJONESDJONLINE000188_FORTUNE5.htm

Smutne, że jadą na koniku VOD i wyzyskiwania użytkowników XBL, a nie sprzedaży kolejnych jednostek.

"It's not just about the actual number of consoles," said Bowman. He also said that Microsoft can take advantage of its XBox Live online service to provide content such as movies and TV shows for download.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2945 dnia: Lutego 12, 2008, 10:08:05 am »
Iras wydaję mi się, że co by nie mówić o produktach apple to stosunek cena/jakość mają jeden z najwyższych na świecie.

Są drogie, ale popatrz z drugiej strony - przeciętny Kowalski nie jest targetem docelowym dla maca pro z dwoma czterordzeniowymi procesorami, 32GB ram i czterema kartami graficznymi z obsługą ośmiu monitorów w sumie. Kolejna sprawa - każdy z komputerów mac w chwili debiutu jest bardzo nowoczesny i na tle konkurencji wypada świetnie. Poprostu maci wolno się starzeją i nie tanieją tak szybko jak inne. Pozatym kupując komputer Apple płacimy nie tylko za hardware, ale również za świetny system i bogate oprogramowanie.

@tarniak, a co złego o OS X może powiedzieć użytkownik linuxa?  :eek:

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2946 dnia: Lutego 12, 2008, 10:14:20 am »
Iras wydaję mi się, że co by nie mówić o produktach apple to stosunek cena/jakość mają jeden z najwyższych na świecie.
@tarniak, a co złego o OS X może powiedzieć użytkownik linuxa?  :eek:
Że jest... za prosty. Siedzieliśmy z ziomkiem (również linuxowcem) nad obsługą tego czegoś i te rozwiązania są... za proste. To jest system dla Paris Hilton :). Nie wspominam o braku ingerencji w "jądro" i inne takie (jako system oparty na BSD - powinien mieć bardziej zaawansowane rozwiązania w niektórych kwestiach).

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2947 dnia: Lutego 12, 2008, 10:25:48 am »
Odpalilem dzis ze szfagrem Beowulf na ps3 i zgadnijcie co?? gra sie instaluje 5 minut krotko ale warto odnotowac ten fakt 8)

moze ktos (G.Anonimowy:)??) pokusi sie o stworzenie listy ile tak naprawde gier sie instaluje??


Że jest... za prosty. Siedzieliśmy z ziomkiem (również linuxowcem) nad obsługą tego czegoś i te rozwiązania są... za proste. To jest system dla Paris Hilton :). Nie wspominam o braku ingerencji w "jądro" i inne takie (jako system oparty na BSD - powinien mieć bardziej zaawansowane rozwiązania w niektórych kwestiach).

Mialem stycznosc z OS X i mam zdanie podobne do tarniaka ( mimo ze nie jestem "linuxowcem" nie moge sie tak nazwac mimo ze korzystam z Menderiv'y) system ten poprostu daje zbyt malo mozliwosci zaawansowanym user'om.

elfor

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 19-11-2007
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 4
  • Wór 1000 Team
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2948 dnia: Lutego 12, 2008, 10:33:35 am »
Ja dodaj jeszcze że nowy Ratchet też się instaluje :D 450MB ale szybciutko  :cool:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2949 dnia: Lutego 12, 2008, 10:35:24 am »
Odpalilem dzis ze szfagrem Beowulf na ps3 i zgadnijcie co?? gra sie instaluje 5 minut krotko ale warto odnotowac ten fakt 8)
moze ktos (G.Anonimowy:)??) pokusi sie o stworzenie listy ile tak naprawde gier sie instaluje??

To niech Ci prześle na PW bo tutaj na prawdę mało kogo to interesuje i nie ma w tym nic dziwnego.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2950 dnia: Lutego 12, 2008, 10:43:06 am »
Ja dodaj jeszcze że nowy Ratchet też się instaluje :D 450MB ale szybciutko  :cool:

Nie chodzi mi o pliki tymczasowe ( takie ktore sie po wylaczeniu gry same usuwaja), mialem na mysli wieksze instalacje, ktore pozostaja na dysku!

To niech Ci prześle na PW bo tutaj na prawdę mało kogo to interesuje i nie ma w tym nic dziwnego.

przestroga dl aciebie Marcepan:D:D:D


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2951 dnia: Lutego 12, 2008, 10:51:32 am »
Iras wydaję mi się, że co by nie mówić o produktach apple to stosunek cena/jakość mają jeden z najwyższych na świecie.

Są drogie, ale popatrz z drugiej strony - przeciętny Kowalski nie jest targetem docelowym dla maca pro z dwoma czterordzeniowymi procesorami, 32GB ram i czterema kartami graficznymi z obsługą ośmiu monitorów w sumie. Kolejna sprawa - każdy z komputerów mac w chwili debiutu jest bardzo nowoczesny i na tle konkurencji wypada świetnie. Poprostu maci wolno się starzeją i nie tanieją tak szybko jak inne. Pozatym kupując komputer Apple płacimy nie tylko za hardware, ale również za świetny system i bogate oprogramowanie.

@tarniak, a co złego o OS X może powiedzieć użytkownik linuxa?  :eek:

no sory,ale mac pro to zwykły komp, na zwykłych podzespołach (procesor intel, karta ati i nvidi, nothing special) na systemie operacyjnym appla, który z "rewelacyjnymi" wersjami poprzednich systemów appla nie ma za dużo wspólnego (ten nowy to jeden wielki cukierek dla przedszkolaków). jego cena jest usprawiedliwiona jedynie ładną obudową i jabłuszkiem na obudowie.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2952 dnia: Lutego 12, 2008, 10:52:20 am »
przestroga dl aciebie Marcepan:D:D:D
Nie tylko dla niego  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2953 dnia: Lutego 12, 2008, 10:54:10 am »
@LoNdeK

Stare, niemodne i do Ciebie podobne. :P

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2954 dnia: Lutego 12, 2008, 11:03:50 am »
@LoNdeK

Stare, niemodne i do Ciebie podobne. :P

jesteś żałosny :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2955 dnia: Lutego 12, 2008, 11:05:43 am »
@LoNdeK

Stare, niemodne i do Ciebie podobne. :P

jesteś żałosny :P

Nie wiesz o co chodzi to siedź cicho. :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2956 dnia: Lutego 12, 2008, 11:11:28 am »
@s00s - nie przypominam sobie zwykłego kompa, który ma dwa procki po cztery rdzenie, osiem modułów po 4GB ram i cztery karty graficzne. Podaj mi nazwę płyty głównej, na której można coś takiego złożyć.

W ten sposób nawet najnowocześniejsze rozwiązanie można nazwać "zwykłym kompem".

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2957 dnia: Lutego 12, 2008, 11:13:17 am »
@LoNdeK

Stare, niemodne i do Ciebie podobne. :P

oooooo k**wa, leze, jak ja dawno tego nie sluszalem, to prawie jak lisc opad - listopad itp.:D:D:D, a niech cie dunder swisnie:D:D

@s00s

wyluzuj:D:D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2958 dnia: Lutego 12, 2008, 11:15:51 am »
@LoNdeK

Stare, niemodne i do Ciebie podobne. :P

oooooo k**wa, leze, jak ja dawno tego nie sluszalem, to prawie jak lisc opad - listopad itp.:D:D:D, a niech cie dunder swisnie:D:D


Dobra dobra hultaju! Bo Ci przetrzepię skóre! Jasny gwint!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2959 dnia: Lutego 12, 2008, 11:23:46 am »
spoko:P:P:P
myślałem, że jakieś osobiste podjazdy się ty wyczynia.:P

@Iras
no niby racja, z półki sklepowej takiej płyty nie kupisz (na zamówienie też ciężko:)). przyznaję rację.
ale nie zmienia to faktu, że cena jest nieadekwatna, zbyt wysoka. można by taki klaster złożyć taniej, no ale tu jest jabłko(przyznam, że symbol nie tylko dizajnu ale także jakości) za które się płaci.
co do nazwania najnowocześniejszych rozwiązań zwykłym kompem, to taka jest prawda, że architektura obecnych systemów w swoich pierwotnych założeniach zmieniła się niewiele od pierwszych procesorów IBM.


ps. tak w ogóle to trochę topic zboczył z tematu SYSTEM WARS na kompy i pokrewne:D