Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2738367 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1640 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:06:47 am »
Bo większość to "nowe" serie, a nie taśmowce, toteż wszyscy bazują na sprawdzonej marce sugerując, że będzie to killer. Ja liczę, że Lost Oddysey, Infinite Undiscovery i Fable 2, pokażą, że nie liczy się tylko FF przed tytułem. Nie wiem ile razy przeszedłem 7-8-9, ale od X coraz gorzej... :(

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1641 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:07:58 am »
Tarniak - Alan Wake możesz wykreślić, bo na PC wyjdzie (niestety, Vista only... :/).
Tak samo jeżeli ten Dark Messiah to nie żadna nowa część, to również wyszedł już na PC ;).
Przypuszczam, że jeszcze kilka z tych tytułów również wyjdzie na blaszaki (Splinter Cell, Chrome).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1642 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:10:52 am »
Chrome nie jest czasem grą polskich producentów?

Spidey^

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1643 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:11:13 am »
Zapomniałeś o Gran Turismo, a Microsoft naprawdę nie ma w tym roku armat na Finala, Metala, czy właśnie GT. Nie mówię o ilości, tylko o najmocniejszych tytułach, z których Bill wypstrykał się w tym roku (Halo, Forza).

Lista z sierpnia, na 2008.Nie zawiera gier, które wychodzą również na PCta (standardowy argument Irasa :) ).

• Age of Conan: Hyborian Adventures
• Alan Wake *
• Alive
• All Points Bulletin
• Banjo-Kazooie 3 *
• Castle Wolfenstein
• Chrome 2
• Command & Conquer 3: Kane's Wrath
• Cry On
• Croteam Project [untitled]
• Dark Messiah of Might and Magic
• Dead Island
• Dead or Alive Code: Cronus
• Destineer Spy Project [untitled]
• Dawn of Fantasy
• Fable 2 *
• Far East of Eden Ziria
• GTR
• Halo Wars *
• Huxley *
• Infinite Undiscovery
• Lost Odyssey
• Left 4 Dead
• Marvel MMO
• Ninja Gaiden 2
• Postal III
• Precursors
• Splinter Cell: Conviction
• Strike Force Red Cell
• Sacred 2: Fallen Angel
• The Secret World
• Total Overdose 2
• Theseis
• The Shadow of Aten
• Too Human *
• Universe At War: Earth Assault
• Voodoo Nights
• Warhound
• Warhammer: Battle March



OMG!
Czy to lista zapowiedzi na peceta? Jak bym sobie chciał pograć w takie gry to zupgrejdował bym sobie pieca a nie kupował konsole.
Poza tym kilka dobrych gierek i to wszystko, żadnej killer app.
I gdzie się podziały japońskie produkcje nie licząc kilku rodzynków?

Edit:
Bo większość to "nowe" serie, a nie taśmowce, toteż wszyscy bazują na sprawdzonej marce sugerując, że będzie to killer.(

Czy Ty w ogóle orientujesz się w pecetowym rynku?
70% tych gier wyszło lub wyjdzie na PC.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 00:13:44 am wysłana przez Spidey^ »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1644 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:14:29 am »
Japońskie produkcje to już niewielka część całego rynku konsolowego. Wiele się zmieniło od czasów PSX-a. Ilościowo i jakościowo.
I znowu mamy zlot miłośników PCtów...  ciekawe jak wielu ich teraz wśród zagorzałych zwolenników SONY.  :cool:

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1645 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:17:04 am »
Tarniak - Alan Wake możesz wykreślić, bo na PC wyjdzie (niestety, Vista only... :/).
Tak samo jeżeli ten Dark Messiah to nie żadna nowa część, to również wyszedł już na PC ;).
Przypuszczam, że jeszcze kilka z tych tytułów również wyjdzie na blaszaki (Splinter Cell, Chrome).
Pisałem, że z sierpnia jest :).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1646 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:18:16 am »
Tarniak, te gry mogą i być może będą dobre, ale sprzedaży Xboxa mocno w górę nie podciągną. Patrząc na lineup na 2008 uważam, że z siedmiu milionów przewagi konsoli MS nad Sony za rok nic już nie zostanie.

Nie wiem, jaki cel ma ta lista. Postal to ma być killer na 2k8? O części z tych gier prawie nic lub niewiele wiadomo, a część z nich datę premiery ma ustaloną na TBA. Pozatym skłamałeś, pisząc, że lista nie zawiera gier, które wyjdą na PC.

Ja God of War 3 ani kontynuacji Uncharted i Heavenly Sword nie wymieniam.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1647 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:18:49 am »
Czy Ty w ogóle orientujesz się w pecetowym rynku?
70% tych gier wyszło lub wyjdzie na PC.
A co, dostanę dodatkowe punkty na legitymację konsolowca? :lol:

Mimo to, pokaż mi te 70% proszę, bo niestety nie używam PC do grania i nie wiem.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1648 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:19:47 am »
Niech lepiej, oprócz Wipeouta oczywiście, dłubią na PS3 nad kontynuacją Motorstorma. Nowe IP a imho gra na PS3 lepsza niż kolejne MGS/GT i FF razem wzięte.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1649 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:20:05 am »

Nie wiem, jaki cel ma ta lista. Postal to ma być killer na 2k8? O części z tych gier prawie nic lub niewiele wiadomo, a część z nich datę premiery ma ustaloną na TBA. Pozatym skłamałeś, pisząc, że lista nie zawiera gier, które wyjdą na PC.
LISTA POCHODZI Z SIERPNIA 2007.

Wybacz, ze nie sprawdziłem każdego tytułu. ;( Celowo skłamałem, żebyś dostał palpitacji i migotania przedsionków.

Tak czy inaczej kończę. Aktywność na forum prowadzę wedle zasady:


Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 00:32:19 am wysłana przez tarniak »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1650 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:29:23 am »
Czy to lista zapowiedzi na peceta? Jak bym sobie chciał pograć w takie gry to zupgrejdował bym sobie pieca a nie kupował konsole.

Nie kupuj, nikt ci nie karze 8)
Zresztą, zaraz, zaraz - czy przypadkiem jednym z argumentów przeciwko PC-tom, a za konsolami, nie było to, że "konsol nie trzeba co rusz upgrade'ować, tak jak PC"? Jak widać, jeżeli chodzi o kontrargumenty przeciwko XO, wszystkie wady PC-tów w oczach konsolarzy nagle znikają ;D.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Spidey^

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1651 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:35:43 am »
Czy Ty w ogóle orientujesz się w pecetowym rynku?
70% tych gier wyszło lub wyjdzie na PC.
A co, dostanę dodatkowe punkty na legitymację konsolowca? :lol:

Mimo to, pokaż mi te 70% proszę, bo niestety nie używam PC do grania i nie wiem.

Proszę bardzo, gry mające korzenie pecetowe, które wyszły lub zapewne wyjdą na PC:
• Age of Conan: Hyborian Adventures
• Alan Wake *
• Castle Wolfenstein
• Chrome 2
• Command & Conquer 3: Kane's Wrath
• Dark Messiah of Might and Magic
• Dead Island
• Dawn of Fantasy
• Fable 2 *
• GTR
• Postal III
• Splinter Cell: Conviction
• Sacred 2: Fallen Angel
• The Secret World
• Total Overdose 2
• Too Human *
• Universe At War: Earth Assault
• Warhammer: Battle March

może 70% to nie jest ale i tak to sporo.

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1652 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:38:30 am »
Cytuj
lub zapewne wyjdą na PC
...a jutro zapewne zrobię jajecznice. :lol:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1653 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:44:27 am »
Exclusive'ów będzie jeszcze kilka, ale chodzi mi głównie o tytuły, które gwarantują miliony sprzedanych konsol  ;)
Ja bym wymienił:
Final Fantasy Versus
LittleBigPlanet
Gran Turismo 5
Tekken 6
Metal Gear Solid 4
Killzone 2
Final Fantasy XIII
God of War 3


A teraz jakie killery podobnego kalibru będzie miało XO w 2008 roku?

Alan Wake? Nie wiadomo co z tego wyjdzie, raczej napewno nie odniesie gra takiego sukcesu jak God of War 3.

Fable 2? Pierwsza część była tylko dobra, więc dlaczego druga ma być rewelacyjna. Wątpie by się sprzedała chociaż podobnie do FFXIII.

Halo Wars? Czy strategia na konsole może być gigantycznym hitem? Wątpliwe. Czy kiedykolwiek konsolowcy wyczekiwali jakiejś strategii z wywieszonym językiem? Nie

Splinter Cell? Czy kiedykolwiek gra była mega hitem? Może pierwsza część, reszta to tylko bardzo dobre/ świetne pozycje. Czy gra odniesie większy sukces od MGS4? Wątpliwe.

Ninja Gaiden 2? Chyba jedyny tytuł, który może być naprawdę świetny. Tylko czy kiedykolwiek NG był tak kultowy, rozpoznawalny, miał taką samą dobrą sprzedaż jak choćby Gran Turismo czy Tekken. Nie, więc nie wiem czy można porównywać ten tytuł do megahitów z PS3, które wymieniłem.

Jak widać, w 2008 roku na XO nie będzie żadnej tak wielkiej, nahypeowanej, głośnej, rozpoznawalnej gry jak Final Fantasy Versus, LittleBigPlanet, Gran Turismo 5, Tekken 6, Metal Gear Solid 4, Killzone 2, Final Fantasy XIII, God of War 3.


Największe gry które miały wyjść na 360 juz wyszły. Gears of War, Halo 3, FORZA 2, Bioshock, MassEffect. M$ już sie wystrzelał ze wszystkich dział, już pokazał wszystkie karty. Nic nowego, kultowego nie ma do zaprezentowania.

Sony odwrotnie. Dopiero zaczyna się rozkręcać, a 2008 rok będzie rokiem w którym PS3 się strasznie rozwinie. Dojdą wibracje w marcu- czyli juz każda nowa konsola i gra będzie miała wibracje. Dojdzie usługa Home- napewno będzie o tym głośno. Dojdą trofea czyli achievementy tak bardzo wyczekiwane przez fanów XO. No i najważniejsze w 2008 roku wyjdą największe, najgłośniejsze gry takie jak:
Final Fantasy Versus
LittleBigPlanet
The Getaway
Gran Turismo 5
Tekken 6
Metal Gear Solid 4
Killzone 2
Wipeout HD
Haze
Jak & Daxter
WarDevil
Heavy Rain
Final Fantasy XIII
Eight Days
Resistance 2
Star Ocean 4
SOCOM
Motorstorm 2
God of War 3
Yakuza 3
Team ICO game
White Knight Story

Żadnej z tych gier nie znajdzie się na PC, jak to często ma miejsce w przypadku "exclusivów" na X360.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1654 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:47:04 am »
Proszę bardzo, gry mające korzenie pecetowe, które wyszły lub zapewne wyjdą na PC:

Zdajesz sobie sprawę z tego, że wiele gier z konsol (Final Fantasy 7, 8, Silent Hille, Residenty, DMC, MGS i wiele innych) również wyszło bądź wyjdzie na PC - to znaczy, że na konsoli już nie warto w nie grać?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Spidey^

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1655 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:48:04 am »
Cytuj
lub zapewne wyjdą na PC
...a jutro zapewne zrobię jajecznice. :lol:

Mój błąd, asekuracyjnie użyłem tego słowa bo być może jakiś tytuł z wymienionych przeze mnie nie wyląduje na PC, ale mój brat kupuje takiego szmatławca zwanego CD-Action i nieomal wszystkich widziałem zapowiedzi lub recenzje.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 00:49:55 am wysłana przez Spidey^ »

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1656 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:52:58 am »
Cytuj
Fable 2? Pierwsza część była tylko dobra, więc dlaczego druga ma być rewelacyjna. Wątpie by się sprzedała chociaż podobnie do FFXIII.
Cytuj
Ja bym wymienił:
[...]
Killzone 2
LOL
Killzone 2? Pierwsza czesc byla tylko srednia, wiec dlaczego druga ma byc rewelacyjna

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1657 dnia: Grudnia 30, 2007, 00:56:08 am »
Cytuj
Final Fantasy Versus
LittleBigPlanet
The Getaway
Killzone 2
Haze
Heavy Rain
Eight Days
Resistance 2
Motorstorm 2
Yakuza 3
White Knight Story
No i z tego co Piter_neo wymieniłeś powyższe gry albo debiutują albo poprzednie części nie były zadnymi killerami.

Cytuj
Fable 2? Pierwsza część była tylko dobra, więc dlaczego druga ma być rewelacyjna. Wątpie by się sprzedała chociaż podobnie do FFXIII.
Halo Wars? Czy strategia na konsole może być gigantycznym hitem? Wątpliwe. Czy kiedykolwiek konsolowcy wyczekiwali jakiejś strategii z wywieszonym językiem? Nie
Splinter Cell? Czy kiedykolwiek gra była mega hitem? Może pierwsza część, reszta to tylko bardzo dobre/ świetne pozycje. Czy gra odniesie większy sukces od MGS4? Wątpliwe.
Ninja Gaiden 2? Chyba jedyny tytuł, który może być naprawdę świetny. Tylko czy kiedykolwiek NG był tak kultowy, rozpoznawalny, miał taką samą dobrą sprzedaż jak choćby Gran Turismo czy Tekken. Nie, więc nie wiem czy można porównywać ten tytuł do megahitów z PS3, które wymieniłem.

To samo można napisać o grach, które zacytowałem powyżej. Nie doliczając biednego Tekkena.

Cytuj
Alan Wake? Nie wiadomo co z tego wyjdzie, raczej napewno nie odniesie gra takiego sukcesu jak God of War 3.
Bo?

Spidey^

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1658 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:00:44 am »
Popatrzyłem po tytułach na przyszły rok i M$ naprawdę nie ma czym postraszyć.

Ninja Gaiden celuje raczej w wąskie grono hardcore gamers i gwarantuje znikomą sprzedaż. Lost Odyssey sukcesu nie wróżę - dla amerykanów zbyt ambitne, w Japonii baza konsol bliska zeru, najwyżej w Europie sprzedadzą kilka kopii - ot, taki Blue Dragon 2. Splinter Cell, Alen Wake, Fable 2 - mogą być dobre gry, ale wszyscy wiemy, że to nie o to chodzi.

Ty chyba żartujesz tak?:)
Bo czym może sony postraszyć?MGS4, Killzone 2 i możliwe, że FFXIII.Nawet na 2008r M$ ma więcej wyłączności. :]

Kpisz czy o drogę pytasz?
MGS4, Killzone 2 i FF XII? :lol:
To zapraszam w takim razie do tego artykułu. Zwróć uwagę że był pisany już jakiś czas temu więc nie wszystkie informację są aktualne i brakuje takich tytułów jak: Heavy Rain, Haze, nowy Jak & Daxter, WarDevil, Yakuza 3, Star Ocean 4, Resistance 2, Uncharted 2, White Knight Story i na pewno jeszcze kilku. Więc dodaj sobie je wszystkie i policz ile tych gier będzie. Co prawda być może kilka z nich nie ukaże się w 2008 roku ale zdecydowana większość tak. Potem dodaj do tego wprowadzenie Home, wibracji, przeczytaj post Piter_neo i wysuń wnioski. A ów wniosek może być tylko jeden - software`owo PS3 w 2008 i 2009 roku zniszczy X0.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1659 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:03:24 am »
Skoro Tarniak postanowił strzelać czym się da, łapcie moją listę:

Metal Gear Solid 4
PlayStation Home
Haze
SingStar
Gran Turismo 5
Final Fantasy XIII
Tekken 6
Hot Shots Golf 5
Killzone 2
Afrika
Wipeout HD
Resistance 2
God of War 3
Projekt Team Ico
L.A.Noire
Disgaea 3
Little Big Planet
Yakuza 3
Buzz!: Quiz TV
Way of the Samurai 3
Heavy Rain
Star Ocean 4
SOCOM: Confrontation
Naruto
Dragon Ball Z: Burst Limit

Każda z tych gier sprawia, że gracze przynajmniej w jednym kraju będą mieć przez nią mokro  ;)

Tytuły tylko na PS3 wg gamespot, z dokładnie określoną datą premiery, ewentualnie Q1/2/3/4 lub TBA 2008. Kilka pominąłem, po głupio mi było używać ich jako argumentów w jakiejkolwiek dyskusji.

@juve26 - Killzone 2 ma być hitem, bo to najdroższa produkcja Sony, a Sony raczej nie partaczy tytułów, do których się naprawdę przykłada.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1660 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:11:05 am »
Killzone 2 ma być hitem, bo to najdroższa produkcja Sony, a Sony raczej nie partaczy tytułów, do których się naprawdę przykłada.

Patrz: Lair...
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1661 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:18:05 am »
Factor 5 nie należy do Sony.

Z resztą budżet i wkład "ludzki" jest nieporównywalny.

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1662 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:23:28 am »
Exclusive'ów będzie jeszcze kilka, ale chodzi mi głównie o tytuły, które gwarantują miliony sprzedanych konsol  ;)
Ja bym wymienił:
Final Fantasy Versus
LittleBigPlanet
Gran Turismo 5
Tekken 6
Metal Gear Solid 4
Killzone 2
Final Fantasy XIII
God of War 3


Alan Wake? Nie wiadomo co z tego wyjdzie, raczej napewno nie odniesie gra takiego sukcesu jak God of War 3.

Fable 2? Pierwsza część była tylko dobra, więc dlaczego druga ma być rewelacyjna. Wątpie by się sprzedała chociaż podobnie do FFXIII.

Halo Wars? Czy strategia na konsole może być gigantycznym hitem? Wątpliwe. Czy kiedykolwiek konsolowcy wyczekiwali jakiejś strategii z wywieszonym językiem? Nie


Jak widać, w 2008 roku na XO nie będzie żadnej tak wielkiej, nahypeowanej, głośnej, rozpoznawalnej gry jak Final Fantasy Versus, LittleBigPlanet, Gran Turismo 5, Tekken 6, Metal Gear Solid 4, Killzone 2, Final Fantasy XIII, God of War 3.


Największe gry które miały wyjść na 360 juz wyszły. Gears of War, Halo 3, FORZA 2, Bioshock, MassEffect. M$ już sie wystrzelał ze wszystkich dział, już pokazał wszystkie karty. Nic nowego, kultowego nie ma do zaprezentowania.

Sony odwrotnie. Dopiero zaczyna się rozkręcać, a 2008 rok będzie rokiem w którym PS3 się strasznie rozwinie. Dojdą wibracje w marcu- czyli juz każda nowa konsola i gra będzie miała wibracje. Dojdzie usługa Home- napewno będzie o tym głośno. Dojdą trofea czyli achievementy tak bardzo wyczekiwane przez fanów XO. No i najważniejsze w 2008 roku wyjdą największe, najgłośniejsze gry takie jak:
Final Fantasy Versus
LittleBigPlanet
The Getaway
Gran Turismo 5
Tekken 6
Metal Gear Solid 4
Killzone 2
Wipeout HD
Haze
Jak & Daxter
WarDevil
Heavy Rain
Final Fantasy XIII
Eight Days
Resistance 2
Star Ocean 4
SOCOM
Motorstorm 2
God of War 3
Yakuza 3
Team ICO game
White Knight Story

Żadnej z tych gier nie znajdzie się na PC, jak to często ma miejsce w przypadku "exclusivów" na X360.



1. A czemu Alan Wake ma nie byc hitem? Lepiej robic kolejne czesci zamiast cos nowego ?

2. Fable mial srednia 85% to tylko dobra? No tak a killzone2 bedzie swietne bo Sony obiecalo ;) Czemu ma byc rewelacyjna? Moze dlatego ze maja doswiadczenie na podstawie pierwszej czesci, maja mniej ograniczen niz na x1 (wiadomo ze x0 ma wieksza moc niz x1 :>) mieli wiecej czasu na dopracowanie wszystkiego.

3. CC3 - swietna giera, rts, na konsoli dobrze zrobione sterowanie, czyli da sie. Bungie napewno nie zrobi tego gorzej + rozpoznawalna marka Halo... no tak najlepiej powiedziec ze rtsy nie sa na konsole i 'niebezpieczenstwo' dla sonyboyow zazegnane ;)
4. Najglupszy argument o tym ze dane gry sa tez na pc, a najsmieszniejsze jak wymieniane sa gry typu fable (spidey ;)) ktory wyszedl ilestam pozniej na pc (nie chce mi sie sprawdzac ale pewno z rok-dwa?), fable 2 przez dluzszy czas tez bedzie na x0 tylko. A nawet jak jest premiera jakies gry naraz na pc i x0 to co z tego? Przeciez:

- wychodzi wiele takich gier na x0 i na viste - platformy MS
- jak jest na pc to nie znaczy ze na x0 jest to gorsza gra
- jak jest na pc to i tak nie ma jej na inne konsole wiec jest konsolowym ekskluzywem
- x0 jest tanszy od peceta ktory pociagnalby najnowsze gry i starcza na krocej niz konsola - jak x0 na ktorego nowe tytuly beda wychodzic zapewne przynajmiej 4, moze 5 lat.
- przekrecanie argumentow, jak trzeba to 'peceta trza upgradowac jest drogi to nie jest maszyna do grania' a jak cos to 'ta gra jest tez na pc, to zaden exclusiv'

5. No i co ze duzo dobrych tytulow wyszlo wczesniej na x0? To zle? Mamy czekac dluzej? Teraz konsola ustabilizowala sie na rynku z wieloma tytulami, zyskuje pozycje i w przyszlosci wyjda kontynuacje typu gow2 czy me2, te gry sa z tego co pamietam trylogiami.

6. Moze ten argument troche nie pasuje w kontekscie 5 punktu, ale piszesz co chwila o 'rozpoznawalnych grach'... to lepiej wypuszczac n-te czesci gier niz robic jedynie kolejne czesci gier niezbyt duzo zmieniajac jak EA? GoW, ME czy Crackdown, nowe swietne gry, wole je niz kolejne mgsy czy ff

7. Jakby ktos chcial sie burzyc przy crackdownie jako swietnej grze, to chcialbym napisac o tym jak sonyboye przehypowuja swoje tytuly, a konkurencji nie zauwazaja, crackdown srednia 83%, a heveanly sword 81%, o ktorego sonyboye wymieniali jako musthave, system killer itp ;))
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 01:27:16 am wysłana przez Trufs »

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1663 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:32:30 am »
Metal Gear Solid 4 - zgadzam się
PlayStation Home - ??
Haze - mogę się założyć że wyjdzie z tego kolejny przeciętny shooter
SingStar - pewno tak
Gran Turismo 5 - pewno tak
Final Fantasy XIII - pewno tak, choć szanse że wyjdzie na czas są znikome
Tekken 6 - bardzo prawdopodobna wersja na 360
Hot Shots Golf 5 - w japonii hit
Killzone 2 - dlaczego tak wiele nadziei pokłada się w kontynuacji gierki zasługując na oceny w granicach 7/10? Lair, Heavenly Sword też miały być hitami a pierwszy okazał się shitem a drugi został zapomniany w miesiąc po premierze
Afrika - buahaha no nie tu sobie jaja robisz. Nic o tej grze nie wiadomo i na 99% będzie to tylko śliczna bo śliczna ale tylko ciekowostka
Wipeout HD - ta wielki hit... 10 lat temu
Resistance 2 - kontynuacja dennego shootera
God of War 3 - a to nie wyjdzie w 2009 roku kolego? I to chyba potwierdzali sami twórcy...
Projekt Team Ico - wiele powiedziane
L.A.Noire - no też bardzo wiele o tej grze
Disgaea 3 - w japonii pewno tak
Little Big Planet - murowany hit no normalnie :-?
Yakuza 3 - dobra gra ale hit to to nie jest
Buzz!: Quiz TV - rotfl
Way of the Samurai 3 - hmm...
Heavy Rain - czy którakolwiek gra od Quantic była hitem? Gierki robią świetne ale wygrywają głównie w kategorii "najlepsze gra w którą nikt nie grał ;)
Star Ocean 4 - trudno ocenić
SOCOM: Confrontation - jw
Naruto - a która gra z serii była hitem?
Dragon Ball Z: Burst Limit - jw.

Poza tym nie wiem skąd ta wiara że kilka dobrych gier spowoduje że ludzie rzucą się na ps3. Jak na razie każdy domniemany killer na tę konsolę zawodzi potężnie pod względem sprzedaży (ratchet i heavenly sword 1/2 miliona kopii każde, uncharted też 1/2 miliona ale tu niedawno była premiera więc może się poprawić ;), Lair szokujące 1/4 miliona, Warhawk 1/3 miliona + to co poszła przez PSN).

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1664 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:33:39 am »
Dragon Ball i Star Ocean 4 sa multi. Haze z czasem zapewne rowniez, wiec mozecie skreslic z listy.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1665 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:42:37 am »
fenris - twój post mnie rozwalił. Ja rozumiem, ty możesz nie lubieć Buzza czy SingStara ale te gry sprzedają sie w milionach, tak, są to po czesci system sellery. O tym jakie zdanie masz o reszcie gier nie wspominam. LBP be, Killzone be, Resistance be, rofl.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1666 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:45:15 am »
Jak ja kocham te wasze gdybania i narzekania ... Od razu przypomina mi sie sytuacja z listopada ubieglego roku gdy okazalo sie plejak3 bedzie mial EU premiere w marcu ... ten lament, placz i zgrzytanie zebow, najlepsze jest jednak to ze te ~ 5 miechow minelo od tak ... jak na moj tok myslenia takze i tu wystarczy poczekac te 5 miesiecy i sie przekonac jak to bedzie wygladalo ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1667 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:46:43 am »
Mikes przecież o singstarze napisałem że pewnie będzie hitem a buzz to pojęcia nie miałem że się dobrze sprzedaje ;]
A w gry gram od dobrych 20 lat więc może dlatego nie robi na mnie wrazenia każda strzelanka z ładną grafiką :lol:


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1668 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:48:17 am »
Gry na PS3 ze sprzedażą niższą niż gry na XO i niższa średnią to "wielkie hity" a gry na XO z lepszą sprzedażą i wyższą średnią już nie mają prawa być tak nazywane?

Poprzedniczki potencjalnych system sellerów na 2008:
Killzone - 0.75. Średnia - 73%
Fable - 2.6 miliona. Średnia  - 85%.

Jakim cudem Killzone 2 ma być pewnym wielkim hitem a Fable 2 już nie to już słodka tajemnica niektórych forumowiczów. Acha, zapomniałem - dużo ludzi w Holandii nad tym pracuje więc musi być wielkim hitem i koniec.  8)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1669 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:51:51 am »
Cytuj
Jakim cudem Killzone 2 ma być pewnym wielkim hitem
Jest takie jedno, ostatnio modne, slowko ...
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1670 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:55:32 am »
Na czym dokladnie opieracie sie mowiac o pojawieniu sie T6 na x0?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1671 dnia: Grudnia 30, 2007, 01:57:40 am »
Cytat: aphelion
Jest takie jedno, ostatnio modne, slowko ...
Microsoft mający o wiele więcej pieniędzy i doświadczeń na przykład z hype'owaniem Halo 3 nie zrobi podobnego hype'u na Fable 2?
Cytat: Iras
Fable miał być rewolucyjnym RPG, a wyszło niezłe action-adventure na 8 godzin - TO jest problemem tej gry.
Killzone miał być rewelacyjnym shooterem i Halo-killerem. Tak był hype'owany. Wyszedł średniak, z bardzo ograniczonym światem gry i masą niedoróbek.To jest problemem tej gry.

Aphelion, jest jeszcze jedno może mniej modne ale znacznie pożyteczniejsze słówko: logika. :???:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 02:01:16 am wysłana przez Leenk »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1672 dnia: Grudnia 30, 2007, 02:00:27 am »
@Trufs

2. Fable miał być rewolucyjnym RPG, a wyszło niezłe action-adventure na 8 godzin - TO jest problemem tej gry.

4. Exclusive to exclusive. Pozatym wiele razy pisałem, że XO nie wykazuje części dotychczasowych zalet konsol do gier - stabilność, niezawodność i kultura pracy poszły się kochać. Został tylko zamknięty hardware i dłuższa niż w przypadku PC żywotność. Konsola wytrzyma około 5 lat. PC trzeba co półtora albo dwa lata upgrade'ować, ale nowe gry są dwu-/trzykrotnie tańsze, dzięki czemu to tak bardzo nie boli. Dzięki całej inicjatywie Games for Windows i masie tytułów, granie na PC przeżywa obecnie renesans.

5. No fajnie. W roku 2007 posiadacze PS3 słuchali, że na ich konsoli nie ma gier. W roku przyszłym tego samego będą słuchać posiadacze XO. Sprawiedliwie. Nie sądzisz?

6. Uncharted, Resistance, MotorStorm, Heavenly Sword i Warhawk w ciągu roku. Zarzucisz Sony, że jedzie tylko na sprawdzonych tytułach?

7. Silent Hill ma średnią 84%. Widzę między nim a Crackdown trochę większą różnicę niż 1%...

@fanris - czytaj dokładnie to co piszę. Wymieniłem wszystkie exclusive'y na PS3 na nadchodzący rok - nie upieram się, że każdy z nich będzie megahitem. O niektórych grach wiele nie wiadomo, ale wiadomo, że mają wyjść w 2k8 - tarniak sporo takich u siebie wymienił.

Pozatym:

- Resistance nie jest dennym shooterem;
- Little Big Planet to murowany hit;
- bardzo prawdopodobna wersja Tekken 6 na klocka jest "trochę" naciągana.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1673 dnia: Grudnia 30, 2007, 02:01:02 am »
Cytuj
Aphelion, jest jeszcze jedno może mniej modne ale znacznie pożyteczniejsze słówko: logika.

Powiedz to tym, ktorzy wychwalaja i strasznie wysoko wyceniaja takie tytuly jak Halo 3 ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1674 dnia: Grudnia 30, 2007, 02:03:38 am »
Cytuj
Powiedz to tym, ktorzy tak wychwalajac i strasznie wysoko wyceniaja takie tytuly jak Halo 3 ...
Edit: To kwestia gustu, nie logiki i tyle. Imho, zasługuje na te jakieś trochę ponad 90%.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 02:36:20 am wysłana przez Leenk »

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1675 dnia: Grudnia 30, 2007, 02:05:01 am »
littlebigplanet murowany hit... bo ma edytor leveli? :lol:
panowie, szykuje sie nam rewolucja w graniu, dostaniemy system sellera w postaci platformowki z edytorem leveli
imo lbp to taki reklamowy odpowiednik bioshocka na x0, gra za nic rewolucyjna ani fajna, a juz przed premiera wpajaja ludziom jakie to bedzie super i w ogole. potem beda glosowac na gre roku na platformowke z edytorem leveli, jak na bs - fps bez strzelania i srednia grafika :???:
a tu bardzo fajny link od trufsa: http://forums.gametrailers.com/showthread.php?t=266897&highlight=2008
jak fable2 nie wypali, to na pewno wypali ktorys z tych pozostalych rpgow szykowanych na 2008. az sam sie zdziwilem ze tyle rpg szykuje sie na x0 w przyszylym roku :shock: za to zapowiada sie posucha w fpsach, kurde :???:


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1676 dnia: Grudnia 30, 2007, 02:06:47 am »
Microsoft mający o wiele więcej pieniędzy...

Microsoft Entertainment and Device (dział klocka) nie ma więcej pieniędzy od SCE, a Billowi ciągłe pompowanie już się znudziło.

Killzone miał być rewelacyjnym shooterem i Halo-killerem. Tak był hype'owany. Wyszedł średniak, z bardzo ograniczonym światem gry i masą niedoróbek.To jest problemem tej gry.

Dosrać się do Killzone jako argument na przeciętność Fable. To nazywasz "podawaniem argumentów" ?

Jesteś zajebisty :*

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1677 dnia: Grudnia 30, 2007, 02:11:04 am »
Cytat: Iras
Microsoft Entertainment and Device (dział klocka) nie ma więcej pieniędzy od SCE, a Billowi ciągłe pompowanie już się znudziło.
No, i dlatego budżet na promocje Halo 3 była taki mocno ograniczony...  :lol: Billowi się znudziło? Masz cokolwiek na potwierdzenie takich "teorii" poza swoim fantazjowaniem?
Cytat: Iras
Dosrać się do Killzone jako argument na przeciętność Fable. To nazywasz "podawaniem argumentów" ?

Jesteś zajebisty :*
Ty jesteś megazajebisty ze swoim kompletnym brakiem logiki. Sam srasz na Fable a jak dokładnie te same równie pasujące argumenty dostosować do Killzone to zaczynasz się ciężko spinać. Ręce opadają... 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 02:14:11 am wysłana przez Leenk »

Trufs

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2006
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 0
  • W N C !!!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1678 dnia: Grudnia 30, 2007, 02:12:14 am »
@Iras

2. Moze giera nie spelnila wszystkich zapowiedzi ale i tak wyszla dobra gra, nie gralem ale czytalem duzo opinii i o 50h grania ;) Teraz zapowiada sie o wiele lepiej ~~

4. No to piszmy konsolowy exclusive, choc lepiej jakby to bylo poprostu w domysle ze niektore gry moga wyjsc na pc, co nie ma znaczenia biorac pod uwage to co wczesniej napisalem.

5.  Zwazajac na ten link co dal juve ode mnie xd (cos mi na tym niemoim laptopie nie dziala kopiowanie -.-) to  nie ;)

6. Tez sa nowe tytuly i dobrze, ale ciagle slysze w kolko argumenty na to jakie ps3 jest swietne i jak to zoownuje x0 : 'mgs' 'gt' 'ff'

7. Hmm? W SH nie gralem, podejzewam ze masz na mysli ze crack jest o wiele gorszy od sh i to nie tylko 1%, ale jak dla mnie crackdown jest swietna gra i prawdopodobnie SH by mi sie nie spodobal... ale to nie ma znaczenia... to gusty, gra w sama swoim jest naprawde swietna i obiektywnie dostala ocene jaka dostala i nie ma znaczenia czy ja czy ty uwazamy ze dana gra jest lepsza od drugiej.


Z tym z czym moge sie zgodzic to to ze LBP bedzie hitem ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 02:17:56 am wysłana przez Trufs »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #1679 dnia: Grudnia 30, 2007, 02:14:11 am »
Cytuj
Powiedz to tym, ktorzy tak wychwalajac i strasznie wysoko wyceniaja takie tytuly jak Halo 3 ...
Czy Was naprawdę stać tylko na takie gadki zamiast podawania argumentów? Podaje na tacy wyniki sprzedaży, średnie, logiczne argumenty oczekując jakichś rzeczowych kontrargumentów a Ty dajesz gadki na poziomie gimnazjalisty.

Jakie argumenty mam Tobie podac ... mam napisac ze H3 sie tak dobrze sprzedaje bo x0 ma w USA baze uzytkownikow siegajaca ~ 10 mln? ... a moze napisac ze teraz nikt niczego nie ocenia obiektywnie ? ... a moze to a moze siamto ... prawda jest taka ze jak ktos slepo wierzy w dana rzecz to nie da sobie wmowic ba nawet przedstawic innego pkt widzenia ...

btw

tekst o gimnazjaliscie nie nalezal do najprzyjemniejszych, w ogole nie rozumiem czemu sie denerwujesz ...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 02:16:54 am wysłana przez aphelion »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.