Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2696886 razy)

0 użytkowników i 80 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2680 dnia: Stycznia 30, 2008, 13:43:55 pm »
...a przedtym od 6 roku zycia meczylem PC (286 rulz- Colorado i Supaplex, Super Mario itp.):D:D, upgrade'dy sprzetu itd.:>...

Zapomniałeś o Metal Mutant, które jak zobaczyłem po pograniu we Franko na Amidze 500 powodował u mnie wybuch śmiechu. :P

a no fakt, ale gra i tak byla wypas:D:D:D:D, no i jeszcze nie nalezy zapominac o pierwszych TestDrive'ach i ten dzwiek silnika:>:>:>gier byla cala masa, Zula Chalange ( chba tak to sie nazywalo:)) "Prehistoryk", piersze Prince of Persia, pierwszy Wolfenstein itd...to byly czasy...

@Snake_Plissken
no nawet pegasusa nie mialem, zawsze PC:) sluzyl mi do gier, do czasu pierwszego Xboxa, potem juz bywalo roznie...
Opublikowane: Styczeń 30, 2008, 13:15:19
co do Metal Mutant:D dla nieznajacych tej gry, wrzucam linka:

http://free-game-downloads.mosw.com/abandonware/amiga/games_m_o/metal_mutant.html


Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2681 dnia: Stycznia 30, 2008, 14:32:37 pm »
"Burnout Paradise Xbox LIVE requires hard drive"
Kolejna gra na XO wymagająca dysku twardego:
http://n4g.com/industrynews/News-105694.aspx
M$ nieźlie zrobił w konia tych co kupili wersje core/arcade.  :lol:

To sa tzw. ukryte koszty. Człowiek sobie myśli, oooo jaki 360 to nie jest tani. PS3 jest drozsze o kilka stówek, po co mi to, kupie sobie next-gena w postaci XO i zaoszczędze kase. Później gościu się orientuje, ze musi dokupić Liva za 200zł (co rok, 5 lat=1000zł), dysk twardy za 400zł, ładowarkę z akumulatorkami i kabelkiem do ładowania za 60zł. Dopiero teraz może sobie spokojnie pograć we wszystkie gry. (BTW i tak nie będzie miał odtwarzacza BluRay, wi-fi i dysku 40-60giga).

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2682 dnia: Stycznia 30, 2008, 15:30:04 pm »
"Burnout Paradise Xbox LIVE requires hard drive"
Kolejna gra na XO wymagająca dysku twardego:
http://n4g.com/industrynews/News-105694.aspx
M$ nieźlie zrobił w konia tych co kupili wersje core/arcade.  :lol:

To sa tzw. ukryte koszty. Człowiek sobie myśli, oooo jaki 360 to nie jest tani. PS3 jest drozsze o kilka stówek, po co mi to, kupie sobie next-gena w postaci XO i zaoszczędze kase. Później gościu się orientuje, ze musi dokupić Liva za 200zł (co rok, 5 lat=1000zł), dysk twardy za 400zł, ładowarkę z akumulatorkami i kabelkiem do ładowania za 60zł. Dopiero teraz może sobie spokojnie pograć we wszystkie gry. (BTW i tak nie będzie miał odtwarzacza BluRay, wi-fi i dysku 40-60giga).

Eee tam, dysk twardy można dokupić, więc nikt nie zostaje bez możliwości zagrania.
Co do live to prawda, płacisz 1xx złotych i masz konkretną jakość (zdecydowanie lepiej niż w PS3).
Dysk twardy to koszt mniejszy niż podałeś. I to są jedyne koszta dodatkowe z którymi muszą sie liczyć kupcy (ale ja wolę zapłacić i mieć świetną usługę sieciową niż nie płacić i mieć ekhm..) Core/Arcade, a z tymi akumulatorkami/kabelkiem/ladowarką to pojechałeś :cool:.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2683 dnia: Stycznia 30, 2008, 15:54:46 pm »
Ta, ale te dyski twarde, do dokupienia, to są drogie :/
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

marcinps3

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 01-08-2007
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2684 dnia: Stycznia 30, 2008, 16:31:11 pm »

skoro sie "meczysz" z gra tylko dla przerywnikow i grafiki to jest to chore:>:>...FFX chyba bylo dosc dlugie?!?

Akurat nie ukończyłem, ale grałem sporo...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2685 dnia: Stycznia 30, 2008, 17:13:17 pm »
Eee tam, dysk twardy można dokupić, więc nikt nie zostaje bez możliwości zagrania.
Co do live to prawda, płacisz 1xx złotych i masz konkretną jakość (zdecydowanie lepiej niż w PS3).
Ja miałem Liva miesiąc za darmo i nic praktycznie nie skorzystałem ponieważ ostatnio non-stop były z nim problemy, więc z tą jakościa to bym polemizował

Dysk twardy to koszt mniejszy niż podałeś.
Jestes pewien? Hmmm... zobaczmy:
http://www.ultima.pl/Dysk_Twardy_20GB_/i3827/

 :shock:  Cena to jednak 400zł!!!

I to są jedyne koszta dodatkowe z którymi muszą sie liczyć kupcy (ale ja wolę zapłacić i mieć świetną usługę sieciową niż nie płacić i mieć ekhm..)
400zł dysk, 200zł live, czyli 600zł żeby sobie pograc w Burnouta po Livie. Ja wole nie zaoszczędzić 600zł i grac w Burnouta na multi na PS3- jakość praktycznie taka sama.
a z tymi akumulatorkami/kabelkiem/ladowarką to pojechałeś :cool:.
Co znaczy pojechałem? W PS3 masz w padach akumulatorki i w zestawie kabelek do ładowania. Ja ostatnio kupiłem XO i się zdziwiłem, ze czegos takiego nie ma w zestawie i musiałem dokupić, a sa to rzeczy całkowicie niezbedne.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2686 dnia: Stycznia 30, 2008, 17:22:21 pm »
@Piter_neo


hmmm...ale takie akumulatorki jak te w padach od PS3 tez trzeba ladowac, i czym czescej grasz tym czesciej musisz je ladowac, a po pewnym czasie, bedziesz je musial ladowac coraz czesciej, tak tak, bateria sie "niszczy" od czestego ladowania, zreszta to normalne, tak jak baterie w tel. komorkowych, tez po pewnym czasie trzeba wymienic, z tym ze w przypadku SixAxis, trzeba bedzie nowego pada zakupic, przy DS3 bateria pewnie jeszcze szybciej bedzie sie wykanczac:>

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2687 dnia: Stycznia 30, 2008, 17:37:02 pm »
@Piter_neo

hmmm...ale takie akumulatorki jak te w padach od PS3 tez trzeba ladowac
:shock: Cholera jasna, żartujesz?!? Ja myslełem, ze kupujesz pada i uzytkujesz nawet 10 lat bez ładowania.

A co do tego, że niby trzeba będzie wymieniać pady- to to jest jak narazie twój wymysł, niczym niepoparty. Jeszcze nie słyszałem o takich problemach, więc nie masz o co się martwic.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2688 dnia: Stycznia 30, 2008, 17:42:10 pm »
@Piter_neo

hmmm...ale takie akumulatorki jak te w padach od PS3 tez trzeba ladowac
:shock: Cholera jasna, żartujesz?!? Ja myslełem, ze kupujesz pada i uzytkujesz nawet 10 lat bez ładowania.

A co do tego, że niby trzeba będzie wymieniać pady- to to jest jak narazie twój wymysł, niczym niepoparty. Jeszcze nie słyszałem o takich problemach, więc nie masz o co się martwic.


baterie w komorkach, a sa to chyba baterie podobne do tych jakie maja pady Sony, wytrzymuja wiecej niz 8 miesiecy...problemy zaczynaja sie dopiero po jakichs 18-24 miesiacach w zaleznosci od czestotliwosci ladowania.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2689 dnia: Stycznia 30, 2008, 17:48:03 pm »
Było kiedyś mówione o tym że oddajesz pad do serwisu i wymieniają Ci baterię na nówkę. Myślę że obejdzie się bez konieczności wymiany pada.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2690 dnia: Stycznia 30, 2008, 17:51:54 pm »
Pady od PS3 mają przynajmniej baterie Li-jon. Akumulatorki do klocka to jeszcze NiMH  :lol:

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2691 dnia: Stycznia 30, 2008, 18:00:18 pm »
I co z tego play and charge kit trzyma tydzień czasu na spokoju tyle co pad od PS3 .

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2692 dnia: Stycznia 30, 2008, 19:59:00 pm »
Piter_neo - zacznijmy od początku, to, że ostatnio są problemy z livem nie ma nic wspólnego z samą jakością tej usługi, problemy były tak poza tym. I nie pisz, że jakość grania w B:P jest taka sama na X0 i PS3, bo nie chodziło mi tylko o samą grę a o całą otoczkę tych usług, czy jakość jest taka sama? Czy ja wiem...

A teraz ten dysk i Gold na rok.
Rok Golda - 145 zł
Dysk - 199zł

Ceny prawie takie jak podałeś.

Co do tych kabelków i akumulatorków to może wydatek paru dyszek ale nie 60zł, chyba, że kupujesz co najdroższe. Zresztą o czym my rozmawiamy na siłę szukasz doczepień do X0 i już się akumulatorków czepiasz.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2693 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:10:33 pm »
Co do tych kabelków i akumulatorków to może wydatek paru dyszek ale nie 60zł, chyba, że kupujesz co najdroższe. Zresztą o czym my rozmawiamy na siłę szukasz doczepień do X0 i już się akumulatorków czepiasz.

Ładowanie padów poprzez USB jest naprawdę mega wygodnym rozwiązaniem. Uwierz.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2694 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:14:08 pm »
Zgadza się i X0 i PS3 to ma więc o czym mowa?!

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2695 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:16:24 pm »
Zgadza się i X0 i PS3 to ma więc o czym mowa?!

O tym, że w X0 to musisz dokupić, ale płacisz mniej za sprzęta.
A w PS3 masz od razu, ale płacisz więcej za konsole - i ta opcja jest lepsza  :???:.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2696 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:18:28 pm »
Zgadza się i X0 i PS3 to ma więc o czym mowa?!

O tym, że w X0 to musisz dokupić, ale płacisz mniej za sprzęta.
A w PS3 masz od razu, ale płacisz więcej za konsole - i ta opcja jest lepsza  :???:.

Tak, jest lepsza, przynajmniej dla mnie. Identycznie jest z wifi- do Xboxa musiałem dokupowac jakiś śmieszny adapter za 200zł, litości...

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2697 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:22:22 pm »
Zgadza się i X0 i PS3 to ma więc o czym mowa?!

O tym, że w X0 to musisz dokupić, ale płacisz mniej za sprzęta.
A w PS3 masz od razu, ale płacisz więcej za konsole - i ta opcja jest lepsza  :???:.

Taaa.. tyle jak w XO chcesz mieć cały taki sam asortyment jak ma PS3 to zapłacisz więcej

Xbox 360 Premium 1149.00
Play&Charge Kit 69.00
HD-DVD 799.00
WI-FI 319
(źródło www.ultima.pl)
  Suma:2336.00

Masz odpowiedź

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2698 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:25:18 pm »
LesiuGR - nikt Ci nic nie kazał kupować.

Stalker - o czym Ty teraz? Gry na X0 nie są wydawane na HD-DVD, nie trzeba tego kupować, to samo WiFi. Ale co tam.
Poza tym chyba poszukałeś najwyższych cen.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2699 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:27:21 pm »
LesiuGR - nikt Ci nic nie kazał kupować.

Stalker - o czym Ty teraz? Gry na X0 nie są wydawane na HD-DVD, nie trzeba tego kupować, to samo WiFi. Ale co tam.
Poza tym chyba poszukałeś najwyższych cen.

"Nikt Ci nie kazał kupowac"- tak można odpowiedziec każdemu użytkownikowi danej konsoli, któremu coś w niej przeszkadza. ;]

A ceny są sklepowe, bo nie wszyscy przecież muszą korzystac z Allegro.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2700 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:30:50 pm »
Spoko, ale na allegro też są sklepy które sprzedają bo dużo niższych cenach.
Poza tym jeżeli ktoś kupuje 2x drożej na stronie sklepu, zamiast kupić na allegro (żadna różnica) to chyba on robi błąd.

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2701 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:41:02 pm »
LesiuGR - nikt Ci nic nie kazał kupować.

Stalker - o czym Ty teraz? Gry na X0 nie są wydawane na HD-DVD, nie trzeba tego kupować, to samo WiFi. Ale co tam.
Poza tym chyba poszukałeś najwyższych cen.

XO miał by duży plus gdyby na starcie miał zamontowany HD-DVD a teraz nie które gry muszą być wydawane na kilku DVD. Pytasz sie o co mi chodzi, to ci odpowiadam: XO nie jest tanszy niż PS3 i M$ był tak cwany że dał tak naprawde gołą konsole do której co chwile cos musze dokupywać, bo wyobraź sobie że czasmi ktos miał by ochote obejrzeć film w HD, albo nie chce wymieniać płyt jak gra, albo z internetem chce łączyć sie przez WI-FI.A jeśli chodzi o ceny wymieniłem standardowe ceny w sklepach.
Opublikowane: Styczeń 30, 2008, 20:36:26
a jeśli chodzi o osiągi obu konsol typu. Procesor,Grafika. To sie nie wypowiadam bo według mnie 2 konsole są ze sobą dość równe

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2702 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:48:31 pm »
Ciągle nie rozumiesz o co mi chodzi, mówię o tym, że to nie są rzeczy wymagane. Jak ktoś chce oglądać filmy w HD to niech kupi odtwarzacz a nie konsole, to samo WiFi, to nie jest wymóg a rzecz opcjonalna.

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2703 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:56:19 pm »
Spoko, ale na allegro też są sklepy które sprzedają bo dużo niższych cenach.
Poza tym jeżeli ktoś kupuje 2x drożej na stronie sklepu, zamiast kupić na allegro (żadna różnica) to chyba on robi błąd.

I postaw sie na moim miejscu: nie mam konsoli, patrze na next-geny widze XO i PS3, przyglądam sie XO i czytam jego specyfikacje itd. patrze na PS3 i robie to samo, zauwazam że XO jest tanszy niż PS3 (mówie ,,O SUPER!!") tyle że ma mniej wszystkiego więc wchodze na taką np.Ultime i patrze ile musze dopłacić do Xo żeby mieć cos na poziomie PS3 i okazuje sie że Microsoft jest tak wredny że nabija w bombke każdego Casuala, ot co!
Opublikowane: Styczeń 30, 2008, 20:53:21
Ciągle nie rozumiesz o co mi chodzi, mówię o tym, że to nie są rzeczy wymagane. Jak ktoś chce oglądać filmy w HD to niech kupi odtwarzacz a nie konsole, to samo WiFi, to nie jest wymóg a rzecz opcjonalna.

rzecz opcjonalna a tak cieszy ale dobra, niektórzy wolą tak a inni tak, mi nie pasuje co chwile cos dokupywać. OK, o gustach sie nie dyskutuje. PEACE

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2704 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:56:24 pm »
Spoko, ale na allegro też są sklepy które sprzedają bo dużo niższych cenach.
Poza tym jeżeli ktoś kupuje 2x drożej na stronie sklepu, zamiast kupić na allegro (żadna różnica) to chyba on robi błąd.

I postaw sie na moim miejscu: nie mam konsoli, patrze na next-geny widze XO i PS3, przyglądam sie XO i czytam jego specyfikacje itd. patrze na PS3 i robie to samo, zauwazam że XO jest tanszy niż PS3 (mówie ,,O SUPER!!") tyle że ma mniej wszystkiego więc wchodze na taką np.Ultime i patrze ile musze dopłacić do Xo żeby mieć cos na poziomie PS3 i okazuje sie że Microsoft jest tak wredny że nabija w bombke każdego Casuala, ot co!

Khem, nie nabija, tylko daje możliwośc wyboru. Jeśli ktoś chce, to może dokupic, a jak nie, to nie. Ja np. mam w dupie filmy w HD na BD czy na HD-DVD, więc na pewno nie dokupiłbym sobie HD-DVD do 360tki. Mam BD w PS3- fajnie, ale tylko dlatego, że nie będę musiał żonglowac płytami podczas grania.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2705 dnia: Stycznia 30, 2008, 21:01:04 pm »
XO miał by duży plus gdyby na starcie miał zamontowany HD-DVD

Gdyby XO miał na starcie zamontowane HD-DVD to niektóre osoby by w tej chwili krzyczały, że MS wspiera w swojej konsoli format, który po niecałych dwóch latach istnienia ledwo "dycha", że nie nadaje się jako odtwarzacz filmów bo firmy się z niego wycofują itp itd.
To, że MS nie dał HD-DVD w standarcie było spowodowane tym, że:
1. w chwili startu konsoli ten format nie był jeszcze w pełni gotowy; konsola wyszła w listopadzie 2005, pierwszy odtwarzacz HD-DVD wydany został 4 miesiące później.
2. nie chciał ryzykować inwestując w niepewny format; gdy XO wyszedł, żaden z formatów nie był dostępny na rynku, wiadomo było tylko, że będzie pomiędzy nimi ostra konkurencja.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2706 dnia: Stycznia 30, 2008, 21:19:35 pm »
Spoko, ale na allegro też są sklepy które sprzedają bo dużo niższych cenach.
Ok, czyli liczymy, ze PS3 kosztuje 800zł ponieważ na allegro czasami znajda się po takich cenach.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2707 dnia: Stycznia 30, 2008, 21:20:05 pm »
XO miał by duży plus gdyby na starcie miał zamontowany HD-DVD

Gdyby XO miał na starcie zamontowane HD-DVD to niektóre osoby by w tej chwili krzyczały, że MS wspiera w swojej konsoli format, który po niecałych dwóch latach istnienia ledwo "dycha", że nie nadaje się jako odtwarzacz filmów bo firmy się z niego wycofują itp itd.
To, że MS nie dał HD-DVD w standarcie było spowodowane tym, że:
1. w chwili startu konsoli ten format nie był jeszcze w pełni gotowy; konsola wyszła w listopadzie 2005, pierwszy odtwarzacz HD-DVD wydany został 4 miesiące później.
2. nie chciał ryzykować inwestując w niepewny format; gdy XO wyszedł, żaden z formatów nie był dostępny na rynku, wiadomo było tylko, że będzie pomiędzy nimi ostra konkurencja.


Kolejny argument za tym, że Microsoft za bardzo pośpieszył się z premierą X360, grzebiąc swoje szanse  w wyścigu next-genów niedopracowaniem wielu jej aspektów...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2008, 21:22:09 pm wysłana przez A-n »

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2708 dnia: Stycznia 30, 2008, 21:23:12 pm »
XO miał by duży plus gdyby na starcie miał zamontowany HD-DVD

Gdyby XO miał na starcie zamontowane HD-DVD to niektóre osoby by w tej chwili krzyczały, że MS wspiera w swojej konsoli format, który po niecałych dwóch latach istnienia ledwo "dycha", że nie nadaje się jako odtwarzacz filmów bo firmy się z niego wycofują itp itd.
To, że MS nie dał HD-DVD w standarcie było spowodowane tym, że:
1. w chwili startu konsoli ten format nie był jeszcze w pełni gotowy; konsola wyszła w listopadzie 2005, pierwszy odtwarzacz HD-DVD wydany został 4 miesiące później.
2. nie chciał ryzykować inwestując w niepewny format; gdy XO wyszedł, żaden z formatów nie był dostępny na rynku, wiadomo było tylko, że będzie pomiędzy nimi ostra konkurencja.


Kolejny argument za tym, że Microsoft za bardzo pośpieszył się z premierą X360, grzebiąc swoje szanse  w wyścigu next-genów niedopracowaniem wielu jej aspektów...


zgadzam sie!

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2709 dnia: Stycznia 30, 2008, 21:52:41 pm »
Zgadzam sie, że się pospieszył.
Jednak, biorąc pod uwagę marketing (oni na to patrzą mimo wszystko, jak na maszynkę do robienia pieniędzy): lepiej jest wystartować szybciej i mieć lepszy start, nawet pomimo słabszych gabarytów (co z tego, że w porównaniu do PS3 XO nie ma wielu rzeczy, ale te dwa lata temu Xbox 360 był w sklepach i był pierwszym next-genem, PS3 było wciąż w planach), niż później z trudem przebijać się przez konkurencję.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2710 dnia: Stycznia 30, 2008, 21:59:08 pm »
Zgadzam sie, że się pospieszył.
Jednak, biorąc pod uwagę marketing (oni na to patrzą mimo wszystko, jak na maszynkę do robienia pieniędzy): lepiej jest wystartować szybciej i mieć lepszy start, nawet pomimo słabszych gabarytów (co z tego, że w porównaniu do PS3 XO nie ma wielu rzeczy, ale te dwa lata temu Xbox 360 był w sklepach i był pierwszym next-genem, PS3 było wciąż w planach), niż później z trudem przebijać się przez konkurencję.

A ty jesteś graczem czy marketingowcem Microsoftu??

Jako gracz mam w d...ie, że chcą zarobić - chcę otrzymać dopracowany produkt, który będzie spełniał swe zadanie przez lata.
Ten pośpiech był tylko oznaką słabości firmy Billa w dziedzinie konsol - nie da się w 2 generacje zbudować bazy wiernych fanów marki. Zwłaszcza jak z dnia na dzień likwiduje się support pierwszej konsoli zostawiając na lodzie ich posiadaczy.

W tej dziedzinie wielkie propsy dla SONY i ich modelowego działania w temacie supportu konsol długo po premierze następnej.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2711 dnia: Stycznia 30, 2008, 22:35:33 pm »
Graczem.

Jednak po prostu odpieram zarzut, że MS pogrzebał swoje szanse w wyściu next-gen wydając konsolę za szybko, bo na razie to właśnie MS (ok, nie licząc Wii :P) wygrywa. Dzięki temu pośpiechowi zdobył dużą bazę użytkowników, dużą baze gier; multiplatformery robione są najpierw na X360 a potem dopiero konwertowane (z różnym skutkiem) na PS3 itp itd.

Również nie podoba mi się to, że XO jest awaryjnym shitem, że MS pozostał przy DVD, że nie ma dysku w standarcie (chociaż wygląda na to, że producenci zaczynają mieć w dupie "standard" Microsoftu i olewają bezdyskowe konsole). Jednak z punktu widzenia firmy, wtedy, ponad dwa lata temu, wydanie konsoli w takim stanie (pomijając awaryjność, czyli najgorszy z możliwych błędów Microsoftu, który będzie się za nimi ciągnął jak smród jeszcze przy następnej ich konsoli) było dla nich po prostu opłacalne.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2008, 22:37:40 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2712 dnia: Stycznia 30, 2008, 22:45:00 pm »
Wii nie ma nic, a i tak rządzi ;)

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2713 dnia: Stycznia 30, 2008, 23:58:24 pm »

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2714 dnia: Stycznia 31, 2008, 00:34:11 am »
Zgadza się i X0 i PS3 to ma więc o czym mowa?!

O tym, że w X0 to musisz dokupić, ale płacisz mniej za sprzęta.
A w PS3 masz od razu, ale płacisz więcej za konsole - i ta opcja jest lepsza  :???:.

Tak, jest lepsza, przynajmniej dla mnie. Identycznie jest z wifi- do Xboxa musiałem dokupowac jakiś śmieszny adapter za 200zł, litości...

A co powiesz na brak kabla w zestawie, który  umożliwia Ci podłączenie PS3 do odbiornika HD  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kupiłem PS3 za 2399 zł i jedyne co miałem to chinche  :lol:

Mam Blu reja i co z tego na kij mi to? obejrzałem może jeden film  :eek: Co do zmiany płyt nie wiem czym macie problem, paznokcie wam sie ubrudzą od zmiany płyty raz na jakiś czas? czy już jesteście leniwi do granic możliwości ?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2008, 00:39:36 am wysłana przez Soul »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2715 dnia: Stycznia 31, 2008, 01:16:58 am »

High skill player - masz za to plusa.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2716 dnia: Stycznia 31, 2008, 10:44:56 am »
Co do dyskusji - HD-DVD czy Wifi kupować nie trzeba, ale wydymanie kilku milionów graczy z Arcade i Core jest - delikatnie mówiąc - nie fair. GRY miały na każdej konfiguracji działać identycznie, a nie działają  :?

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2717 dnia: Stycznia 31, 2008, 13:42:56 pm »
A ja powiem tak.
W du... mam brak w Xie odtwarzacza Blu-Ray (to konsola jest, nie odtwarzacz filmów, i pisząc to jako wielki minus Xa jest dla mnie żałosne, powtarzam to konsola)
To samo tyczy się brak WiFi (kto chce może dokupić, poza tym to rzecz całkowicie zbędna, i bez niego możemy być podłączeni do sieci)
A co mnie wkurza w tym 'złomie'? Właśnie awaryjność, chociaż nie aż tak bardzo, ale musiałem to napisać żeby nie było  8-) aha i  jeszcze trochę wpienia znacznie większa ilość fanboyów konsoli Sony niż Microsoftu przez co prawie na każdym kroku jakiego forum o grach musimy znosić te żałosne fanboyowskie/specjalistyczne odzywki odnośnie X360  :lol:

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2718 dnia: Stycznia 31, 2008, 15:14:49 pm »
Crash, Blu-Ray to nośnik nowej generacji, to o wiele większa pojemność, przydatna nie tylko w filmach. Konsola, oprócz grafiki nowej generacji, powinna oferować również next-genowe wyposażenie. A xbox tego nie oferuje. Wielki -.

elfor

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 19-11-2007
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 4
  • Wór 1000 Team
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #2719 dnia: Stycznia 31, 2008, 15:19:52 pm »
na każdym kroku jakiego forum o grach musimy znosić te żałosne fanboyowskie/specjalistyczne odzywki odnośnie X360  :lol:

No jasne, ciekawe ilu fanboyów PS3 wypowiada się w temacie X360 a jak to jest w temacie o PS3  :cool: