Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2697016 razy)

0 użytkowników i 60 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3080 dnia: Lutego 15, 2008, 11:05:28 am »
dlaczego Wii jest wymienione w nazwie tego tematu skoro "nie jest" jak co niektorzy twierdza next gen'em!?!?

Nie co niektórzy, tylko Satoru Iwata. Wiesz kto to taki?

Skończ to pieprzenie i biegnij do sklepu po Wii. Miłego machania pilotem.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3081 dnia: Lutego 15, 2008, 11:06:40 am »
dlaczego Wii jest wymienione w nazwie tego tematu skoro "nie jest" jak co niektorzy twierdza next gen'em!?!?

Nie co niektórzy, tylko Satoru Iwata. Wiesz kto to taki?

Skończ to pieprzenie i biegnij do sklepu po Wii. Miłego machania pilotem.

brak argumentow i juz zaczyna sie "plucie jadem"...peace:D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3082 dnia: Lutego 15, 2008, 11:09:56 am »
Nie pluję jadem, ale z tumanem ciężko rozmawiać.

Szef Nintendo: "Wii nie jest next-genem."

LoNdEk: "IWATA SIę NIE ZNA! WII TO NEXT_GEN!!!!!!!111oneone"

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3083 dnia: Lutego 15, 2008, 11:14:32 am »
kilka cytatow z oficjalnej strony (http://wiiportal.nintendo-europe.com/9.html):

Cytuj
Wii (pronounced 'we') is Nintendo's new home video game console that represents a radical step into a new era of entertainment. For years, video games have been growing in popularity but also in complexity. With Wii, Nintendo changes the way you play by maximising the fun and minimising the fuss.

i jeszcze:

Cytuj
The Wii console and its revolutionary motion-sensitive controller, the Wii Remote, have been designed so that anyone can enjoy games, whatever their ability or experience.

Wii is also much more than a mere games console. With the built-in Wii Channels you can surf the Internet, edit your digital photos, check the news and weather, and much more.

Whether you're an experienced gamer, haven't played for years, or have never played in your life, Wii has what you're looking for: fun!

co by nie mowic, ale opis wydaje sie mowic o czyms bardzo nextgen'owym...
jak widac na stronie N pisze cos innego niz ty mowisz...ale co ja tam wiem...


btw. odpowiesz na moje pytanie?!?:

Cytuj
co poza wolnym BD i nie dokonca sprawdzonym tiltem daje PS3 metke nextgen?!

Opublikowane: Luty 15, 2008, 11:11:30
Nie pluję jadem, ale z tumanem ciężko rozmawiać.

wierz mi, nie rusza mnie jesli ktos taki jak ty stara sie mnie obrazic, a czemu to sobie dopowiedz sam...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3084 dnia: Lutego 15, 2008, 11:19:33 am »
yyy... powiedz, gdzie w zacytowanych przez Ciebie fragmentach jest chociaż słówko "next"?
Nintendo samo kiedyś przyznało, że Wii to nie jest "next-gen", tylko "new-gen".
Cytuj
Whatever you think about Nintendo's Wii, don't call it a next-generation platform. "It's not a next generation system -- it's a new generation system," Nintendo of America's Director of PR Matt Atwood told 1UP News earlier this week.

http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3150307

Tak, wszystkie te trzy konsole to next-geny (bo to jest kolejna, siódma, generacja konsol), jednak plakietka "next-gen" zaczęła obecnie odnosić się do konsol, które ewoluowały pod względem technologii; Wii, jako że to wciąż technologia z poprzedniej generacji (dwa Gacki sklejone taśmą :P), ale za to oferująca nowy sposób na zabawę, nazwane zostało "new-genem".


Opublikowane: Luty 15, 2008, 11:18:25
co poza wolnym BD i nie dokonca sprawdzonym tiltem daje PS3 metke nextgen?!

Właśnie wspomniany przez Ciebie "wolny" nośnik nowej generacji oraz Cell.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2008, 11:24:54 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3085 dnia: Lutego 15, 2008, 11:20:26 am »
Dla twojej informacji  Iwata powiedzial ze Wii nie jest nextgenem tylko newgenem, a co do naszej dyskusji, postanowilem zacytowc ci kilka trafnych komentarzy:

Cytuj
by grah
Wlasciwie to jedynie Wii jest prawdziwym next-genem, jesli rozpatrywac kolejne generacje w ramach przelomowych zmian. generacja PS1 vs. generacja PS2 kolosalna zmiana grafiki, odtwarzacz filmow i wsparcie dla sieci. Teraz genPS2 -> genPS3 to juz nie kolejna generacja, to raczej betterCurrentGen, wiecej wszystkiego, ale niczego co zasluguje na miano next-gen. Wii, wii ma cos, co jest nowe i swieze, ma nowy, nastepny gen ;] next gen.

Cytuj
by szytru
Ja bym raczej określił X360 i PS3 jako wynik ewolucji, podczasz gdy Wii jest rewolucją (mutacją?). Czas pokaże czy taka mutacja ma szanse przeżycia.
Aczkolwiek też uważam, że Wii nie jest bezpośrednią konkurencją dla pozostałej dwójki, ale i vice versa. Niby wszystkie służą do grania, ale jednak są zupełnie różne.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3086 dnia: Lutego 15, 2008, 11:22:18 am »
... a konsole w tytule tematu to najnowsze produkty trzech potentatow na rynku. Tak trudno sie polapac? ;)

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3087 dnia: Lutego 15, 2008, 11:24:26 am »
yyy... powiedz, gdzie w zacytowanych przez Ciebie fragmentach jest chociaż słówko "next"?
Nintendo samo kiedyś przyznało, że Wii to nie jest "next-gen", tylko "new-gen".
Opublikowane: Luty 15, 2008, 11:18:25
co poza wolnym BD i nie dokonca sprawdzonym tiltem daje PS3 metke nextgen?!

Właśnie wspomniany przez Ciebie "wolny" nośnik nowej generacji oraz Cell.

od kiedy na takiej podstwie oceniamy nextgenowosc, powinno sie mowic o nowych-rewolucyjnych rozwiazaniach, to powinno byc miara "nextgenowosci", co z tego ze cell ma duza moc obliczeniowa, skoro posiadacze/gracze PS3, tego nie odczuwaja, mamy grafike poprawiona wzgledem poprzedniej generacji i tyle, nie ma takiej przepasci w jakosci, tak jak to mialo miejsce w przypadku przejscia PSX -> PS2, online w konsolach juz byl, co do BD, jak widzisz niektorym developerom sprawia on problem!a jeszcze pytanie co takiego BD i Cell daje graczowi, jakie gracz ma z tego "nextgenowe" korzysci???

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3088 dnia: Lutego 15, 2008, 11:24:44 am »
Tak sie zastanawiam kiedy na Wii wydadza gre o dzwiecznym "Wiibration!!", w ktorej manipulator sterujacy stanie sie manipulatorem inwazyjnym (jezeli wiecie o co chodzi). Pewnie sprzedadza tryliony tego softu podobnie jak WiiFit.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3089 dnia: Lutego 15, 2008, 11:26:12 am »
... a konsole w tytule tematu to najnowsze produkty trzech potentatow na rynku. Tak trudno sie polapac? ;)


wiem o co chodzi, ale mnie bawi jak niektorzy, mowia olejmy Wii przeciez to nie nextgen itp, po co porownywac ze zmiotlo PS3 i XO pod katem sprzedazy itd. :D:D


Tak sie zastanawiam kiedy na Wii wydadza gre o dzwiecznym "Wiibration!!", w ktorej manipulator sterujacy stanie sie manipulatorem inwazyjnym (jezeli wiecie o co chodzi). Pewnie sprzedadza tryliony tego softu podobnie jak WiiFit.


polecam wizyte o sexuologa:D:D:D:D

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3090 dnia: Lutego 15, 2008, 11:28:44 am »
polecam wizyte o sexuologa:D:D:D:D
Nie śmiej się, była kiedyś taka gra (chyba na któreś Atari, nie pamiętam teraz), gdzie musiałeś ruszać joystickiem w lewo i w prawo. Im szybciej ruszałeś tym więcej punktów miałeś.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3091 dnia: Lutego 15, 2008, 11:31:18 am »
wiem ze duoz "takich" tytulow sie pojawialo, dosc innowacyjnych w swojej tematyce, w sumie w Jap jest do kupienia SexBox 360 w pudelku do zludzenia przypominajacym opakowanie XO, a ostanio czytalem o wersji SexBox360 Arcade( albo to bylo Core):D:D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3092 dnia: Lutego 15, 2008, 11:36:14 am »
Dla twojej informacji  Iwata powiedzial ze Wii nie jest nextgenem tylko newgenem, a co do naszej dyskusji, postanowilem zacytowc ci kilka trafnych komentarzy:

Tak, jeszcze nas zasyp komentarzami ch** wie kogo, ch** wie skąd.

To może jeszcze coś na temat psucia rynku przez Wii i tego, że developerzy porzucają rozbudowane projekty na rzecz popierdółek na 40 minut?

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3093 dnia: Lutego 15, 2008, 11:37:25 am »
A panowie nie pamiętają wibrującego przyrządu do gry REZ który wydali w Japoni?:D

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3094 dnia: Lutego 15, 2008, 11:50:23 am »
Dla twojej informacji  Iwata powiedzial ze Wii nie jest nextgenem tylko newgenem, a co do naszej dyskusji, postanowilem zacytowc ci kilka trafnych komentarzy:

Tak, jeszcze nas zasyp komentarzami ch** wie kogo, ch** wie skąd.

To może jeszcze coś na temat psucia rynku przez Wii i tego, że developerzy porzucają rozbudowane projekty na rzecz popierdółek na 40 minut?

psucie rynku?!!?..hmmm...nie wiem, ale na XO i PS3 wychodzi sporo dobrych gier, ktore daja duzo zabawy, sa to projekty nowe i ambitne...a wracajac do nexgenowosci Wii, to MS powiedzial ze to Wii jest ich glownym konkurentem, Sony znow powiedzialo ze Wii nie jest ich konkurentem itp. wiec zalezy kogo bedziemy cytowali kazdy znas znajdzie w internecie potwierdzenie wlasnej racji.

btw. oba komentarze pochodza z Valhalla.pl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3095 dnia: Lutego 15, 2008, 12:06:53 pm »
Już rozmowa się o tym skończyła,z późniłeś się  :P

 :shock: :shock: :shock:

@LoNdEk
Widzę że za wszelką cenę chcesz bronić swoich bredni a jak Ci ludzie piszą że nie masz racji to wyskakujesz z tekstem "podaj linka". A weź sobie poszukaj leniu a nie.
Po co było tyle gadki jak i tak okazało się że mówiliśmy prawdę iż samo Nintendo nie uważa Wii za next-gen. Skończ więc bezsensownie na siłę udowadniać swoich "racji" tylko po to by wyjść z twarzą. 
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2008, 12:08:29 pm wysłana przez MarcePan »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3096 dnia: Lutego 15, 2008, 12:23:09 pm »
@Marcepan

ale ja wiem ze to wlasnie moja racja jest ta sluszna, przeciez to "oczywista oczywistosc", sam znalazlem wypowiedz pana Iwaty, ja podaje sensowne argumenty i od osoby, ktora chce mnie przekonac, ze sie myle wymagam tego samego

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3097 dnia: Lutego 15, 2008, 12:45:27 pm »
Next gen to pojecie ktore mozna bardzo szeroko interpretowac. Dla mnie jest to duze zaawansowanie techniczne (graficzne) z wykorzystaniem wszelkich systemow fizyki, HDR i innych nazw ktorych zwykly gracz nie odroznia ;) Wii sie do tego nie zalicza, a zalazek machania kontrolerem mamy tez w PS3 ;) o grafice nie wspomne, bo wez tu porownaj np ostatniego Metroida z takim CoD4...
A teraz ide grac w CoDa :) 

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3098 dnia: Lutego 15, 2008, 12:50:51 pm »
Next gen to pojecie ktore mozna bardzo szeroko interpretowac. Dla mnie jest to duze zaawansowanie techniczne (graficzne) z wykorzystaniem wszelkich systemow fizyki, HDR i innych nazw ktorych zwykly gracz nie odroznia ;) Wii sie do tego nie zalicza, a zalazek machania kontrolerem mamy tez w PS3 ;) o grafice nie wspomne, bo wez tu porownaj np ostatniego Metroida z takim CoD4...
A teraz ide grac w CoDa :) 

spoko, rozumie o co ci chodzi, ale tak jak slusznie napisales
Cytuj
Next gen to pojecie ktore mozna bardzo szeroko interpretowac.
, dla mnie grafika to nie wszystko, liczy sie tez FUN plynacy z grania, nowoczesne rozwiazania, ktore te odczucia z gry zwiekszaja.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3099 dnia: Lutego 15, 2008, 12:56:30 pm »
dla mnie, dajmy na to, next-genową grą jest god of war 2. mimo że wyszedł na PS2 to rozmachem, funem i w ogóle,ogóle  przyćmił niejedną pozycję na X czy PS3

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3100 dnia: Lutego 15, 2008, 13:01:01 pm »
Jak długo ludzie jeszcze będą nazywać te konsole next-genami? Gdzie jest wyznacznik mówiący nam, kiedy next-geny robią się current-genami? A jeśli nigdy nimi nie będą to jak nazwiecie kolejną generację konsol?  :lol:


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3101 dnia: Lutego 15, 2008, 13:03:11 pm »
proste, jak pojawiają się na horyzoncie nowe next-geny to stare next-geny zmieniają status na current-geny:D:D:D

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3102 dnia: Lutego 15, 2008, 13:36:47 pm »
nie no napewno wymysla jakies nowe slownictow  :-D np - photo realistic generation  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3103 dnia: Lutego 15, 2008, 17:06:01 pm »
@Marcepan

ale ja wiem ze to wlasnie moja racja jest ta sluszna, przeciez to "oczywista oczywistosc", sam znalazlem wypowiedz pana Iwaty, ja podaje sensowne argumenty i od osoby, ktora chce mnie przekonac, ze sie myle wymagam tego samego

No właśnie o to chodzi że nie. Ty podajesz link do wypowiedzi jakiś zwykłych userów z innego forum a np. Mr.Zombie zacytował konkretnego gościa, który jednoznacznie rozwiewa wszelkie wątpliwości:

yyy... powiedz, gdzie w zacytowanych przez Ciebie fragmentach jest chociaż słówko "next"?
Nintendo samo kiedyś przyznało, że Wii to nie jest "next-gen", tylko "new-gen".
Cytuj
Whatever you think about Nintendo's Wii, don't call it a next-generation platform. "It's not a next generation system -- it's a new generation system," Nintendo of America's Director of PR Matt Atwood told 1UP News earlier this week.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2008, 17:11:46 pm wysłana przez MarcePan »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3104 dnia: Lutego 15, 2008, 17:21:43 pm »
Marcepan, najlepiej to chyba ujal Blach0r piszac
Cytuj
Next gen to pojecie ktore mozna bardzo szeroko interpretowac.

wiec dla kazdego to bedzie cos innego, a o tym ze Wii jest new gen to wczesniej pisalem, sam to znalazlem sobie w sieci!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3105 dnia: Lutego 15, 2008, 17:46:01 pm »
Blach0r ujął to tak aby tym, którzy uważają Wii na next-gena było najwygodniej. Dla mnie sprawa jest jasna. Wii nie jest next-gen'em co przyznaje samo Niny i wcale się temu nie dziwię bo ta konsola nie jest żadnym szczytem techniki i nie ma w niej nic z następnej generacji. No chyba że ktoś jest na tyle naiwny że uważa iż machanie jakąś gruszką i pilotem to next-gen. Jeśli tak to już PS2 z EyEToY można spokojnie przypisać do grupy konsol next-gen. To tyle z mojej strony.

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3106 dnia: Lutego 15, 2008, 17:57:51 pm »
To czemu uwazacie, ze Wii psuje rynek next-gen??

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3107 dnia: Lutego 15, 2008, 18:04:51 pm »
To czemu uwazacie, ze Wii psuje rynek next-gen??
Moze ja odpowiem. Bo dla Wii produkuje sie gry dla tzw. 'casuali', ktorzy odpalaja sobie konsole na okolo 20-30min zeby sie odstresowac przy 'popierdułkowatych' gierkach (subiektywna opinia :P). W takich grach fabuly nie ma, lub jest zalosna, a gameplay odrzuca 'normalnych' graczy. Na PS3 i X360 wychodza gry ambitne, ladne, dajace duzo miodu, z fabulami ktorymi mozna obdarzyc niezle kinowe obrazy..

I nie tyle psuje RYNEK, co wartosci 'artystyczne' gier, zalewajac je masa minigierek.. Tak samo stalo sie z muzyka, czy filmem - mainstreamowa papka przycmiewa prawdziwa kreatywnosc, głębię..
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2008, 18:06:51 pm wysłana przez blach0r »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3108 dnia: Lutego 15, 2008, 18:15:09 pm »
To czemu uwazacie, ze Wii psuje rynek next-gen??
Moze ja odpowiem. Bo dla Wii produkuje sie gry dla tzw. 'casuali', ktorzy odpalaja sobie konsole na okolo 20-30min zeby sie odstresowac przy 'popierdułkowatych' gierkach (subiektywna opinia :P). W takich grach fabuly nie ma, lub jest zalosna, a gameplay odrzuca 'normalnych' graczy. Na PS3 i X360 wychodza gry ambitne, ladne, dajace duzo miodu, z fabulami ktorymi mozna obdarzyc niezle kinowe obrazy..

I nie tyle psuje RYNEK, co wartosci 'artystyczne' gier, zalewajac je masa minigierek.. Tak samo stalo sie z muzyka, czy filmem - mainstreamowa papka przycmiewa prawdziwa kreatywnosc, głębię..


ale jak widac po sprzedazy, jest olbrzymia grupa ludzi, ktora wlasnie takiego produktu oczekuje, jest tez druga grupa ktora woli gry ambitne( ktore ciagle powstaja!!!) Wii nie psuje rynku, N znalazlo nisze na rynku, trafilo do ludzi o ktorych MS czy Sony nawet nie pomysleli !!!

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3109 dnia: Lutego 15, 2008, 18:21:44 pm »
Gówno prawda. Developerzy z produkcji normalnych, rozbudowanych gier przerzucają się na robienie popierdółek, bo widzą, że na tym też mogą zarobić. Na dodatek zarobić dużo niższym kosztem. Nikt mi nie wmówi, że to nie jest psucie rynku. Wii to choroba, którą trzeba leczyć.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3110 dnia: Lutego 15, 2008, 18:23:27 pm »
Tak jak Tamagochi, umrze smiercia naturalna (aczkolwiek nieliczne tytuly pewnie zapisza sie u sporej ilosci osob w pamieci).
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3111 dnia: Lutego 15, 2008, 18:25:59 pm »
Gówno prawda. Developerzy z produkcji normalnych, rozbudowanych gier przerzucają się na robienie popierdółek, bo widzą, że na tym też mogą zarobić. Na dodatek zarobić dużo niższym kosztem. Nikt mi nie wmówi, że to nie jest psucie rynku. Wii to choroba, którą trzeba leczyć.

Tak Activision, EA, Ubisoft wszyscy porzucili inne platformy i tworza tylko na Wii...chlopie takie glupoty piszesz ze az zal sie robi...spojrz na lineupy XO czy PS3 na rok 2008 rzeczywiscie nic ciekawego third party nie przygotowuja!

FokA

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 20-03-2005
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3112 dnia: Lutego 15, 2008, 18:30:37 pm »
nie którzy do serca sobie biorą rozmowy w tym temacie :lol: :lol:


Wii to choroba, którą trzeba leczyć.

:lol:
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2008, 18:34:46 pm wysłana przez FokA »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3113 dnia: Lutego 15, 2008, 18:46:27 pm »
...spojrz na lineupy XO czy PS3 na rok 2008...

Szczególnie polecam sprawdzić lineup PS3 na ten rok. MIECIE! :D

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3114 dnia: Lutego 15, 2008, 18:49:04 pm »
Gówno prawda. Developerzy z produkcji normalnych, rozbudowanych gier przerzucają się na robienie popierdółek, bo widzą, że na tym też mogą zarobić. Na dodatek zarobić dużo niższym kosztem. Nikt mi nie wmówi, że to nie jest psucie rynku. Wii to choroba, którą trzeba leczyć.

Idiotyzm i fanboizm, to jest choroba, którą trzeba leczyć. A jak widać cierpi na nią ponad 80% społeczności GO...
Serio, wy widzicie jakieś teorie spiskowe w sprzedaży Wii? Kradnie developerów powaznych gier... Popierdółki i gry dla casuali zalewają rynek... NASTĘPNA GENERACJA BĘDZIE TAKA SAMA JAK WII!! BOŻE TO STRASZNE!!
...
Żałosne. Jeszcze w tamtej generacji mówiło się, że xbox to koń trojański M$, który ma zabrać użytkowników innych konsol, że jest pecetem w obudowie i trzeba się tym brzydzić...

Wy macie jakieś kompleksy? Dla was konsole są życiem? Wytatuowaliście sobie loga firm/konsol na ciele? Kapliczki w domu urządziliście?
Sorry, ale jesteście bandą żałosnych ludzi, z mózgami wypranymi przez gry i konsole, dla których granie to nie jakaś rozrywka, a część życia... I to jest chorobą, a nie Wii.

Siedzicie i porównujecie wersje tej samej gry na inne platformy, szukając choćby jednego detalu na korzyść konsoli "X", albo "Z".
Marudzicie, że konsola "Z" ma lepiej, "X" się psuje, albo na "W" nie ma co grać.
Stękacie, że gry są coraz prostsze, brzydkie i nie na platformę, którą posiadacie...

Pamiętajcie, że "hardcorowi" gracze (żałosne stwierdzenie) są tylko ułamkiem rynku... Drobną garstką wszystkich grających. Pokazują to ICO, Shadow of Collosus, MGS (choć ten ma nawet dobrą sprzedaż).
Gry dla wyjadaczy, niczym genialne filmy czy książki nigdy nie będą mainstreamowe, bo nie każdemu taki styl odpowiada. Są zbyt ciężkie do zrozumienia dla niektórych. Zawsze będą niszą na rynku... Większą czy mniejszą, ale niszą.

Zaraz pewnie się posypią argumenty, że jestem fanbojem nintendo, casualowym playerem itp.
O nie jestem, zapewniam was. Gram już masę lat, na koncie mam wiele konsol i starych komputerów, setki zaliczonych tytułów (jak nie więcej). A Wii mam dlatego, że odpowiada MI to, że są na niej gry i na 20-30 minut grania, i na wielogodzinne posiedzenia.
I ubolewam nad faktem, że wiele gier, w które chciałbym zagrać nie ma na Wii. Ale pocieszam się tym, że jak będę miał kasę, to kupie inne konsole i zagram w te gry.
Bo jestem graczem, a nie chorym fanbojem...
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3115 dnia: Lutego 15, 2008, 18:50:06 pm »
...spojrz na lineupy XO czy PS3 na rok 2008...

Szczególnie polecam sprawdzić lineup PS3 na ten rok. MIECIE! :D

Ja za to polecam sprawdzić lineup na xbox360 w tym roku.WYMIATA!!!! :D

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3116 dnia: Lutego 15, 2008, 18:50:30 pm »
Nie chce mi się czytał stron wstecz więc się spytam: czemu topic nazywa się "Wystem Sars", a nie "System Wars"?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3117 dnia: Lutego 15, 2008, 18:56:52 pm »
Pogadamy, jak w następnej generacji będziecie mieć do wyboru same tytuły typu Cooking Mana. Developerzy, a już w szczególności wydawcy, robią gry w jednym celu - zarobku. Skoro byle gów*o na Wii sprzedaje się lepiej, niż świetna, wysokobudżetowa produkcja, to po cholerę w ogóle pakować kasę w te drugie? Jeszcze niech tylko Sony i M$ pójdą w kierunku wyznaczonym przez N. Ja poprostu przestanę grać. Reszta zrobi to samo, albo cofnie się w rozwoju umysłowym i zacznie się odchudzać z WiiFit  :?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3118 dnia: Lutego 15, 2008, 19:00:09 pm »
Gówno prawda. Developerzy z produkcji normalnych, rozbudowanych gier przerzucają się na robienie popierdółek, bo widzą, że na tym też mogą zarobić. Na dodatek zarobić dużo niższym kosztem. Nikt mi nie wmówi, że to nie jest psucie rynku. Wii to choroba, którą trzeba leczyć.


lol
sam to wymyśliłeś???

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #3119 dnia: Lutego 15, 2008, 19:03:04 pm »
Jak to jest, że konsola, na którą jest najwięcej chłamu i tylko kilka dobrych gier, sprzedaje się najlepiej?