Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2694536 razy)

0 użytkowników i 154 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4080 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:12:02 pm »
Nie trzeba mieć styczności z prawdziwym gnatem żeby coś takiego stwierdzić. Niegdyś strzelałem z samopowtarzalnego sztucera z lunetą ale na co dzień bawię się wiatrówką jeśli to już takie ważne. Żeby natomiast przekonać się że na żadne obroty i strzelanie do przeciwników, których mamy za plecami nie ma absolutnie czasu to wystarczy zagrać w paintball. Z miejsca przestanie się pierdzielić takie głupoty. Polecam.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4081 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:15:57 pm »
Grałeś kiedyś w paintball? Wiesz co by się stało zanim byś się obrócił jak ktoś byłby za Twoimi plecami? Leżał byś i kwiczał z serią kolorowych plamek na tylnej stornie kurtki. Pojęcia nie masz o czym piszesz ale Tobie nikt nie przegada że "białe jest białe a czarne jest czarne" jak mawiał taki jeden mądry inaczej.

Ja pier**le, weź mnie człowieku nie załamuj! Viva realistyczne granie w fpsy na padzie!

PS: To nie jest "Bozia" tylko Jezus  :???:

A teraz pytanie, ilu z Was miało w łapach prawdziwego gnata?

Jeśli nie liczyć wiatrówki, to tylko pistolet.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4082 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:18:28 pm »
nie byliście panowie w wojsku ?  :eek: nie mieliście kałacha w łapach ?  :eek: nie ładnie tak migać sie od obywatelskiego obowiązku ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4083 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:24:03 pm »
Cytuj
i jesli uwarzasz ze myszka to najlepsze urzadzenie do grania w fpsy tylko dlatego ze jest czula to dlaczego nikt nie gra na tablecie ktory jest jeszce bardziej czuly  
hmm moze to jednak przyzwyczajenie ?
Bo aktywacja przycisku bylaby zbyt wolna? :> Zreszta tablet jest fajny do rts'ow, gdzie przemieszczasz sie "punktowo", klikajac bardziej w dany rejon mapy, a w FPP potrzebujesz ciaglosci ruchu i baardzo szybkie reakcji i synchronizacji przyciskow funkcyjnych, i ruchu.


Cytuj
a teraz powiedz mi czy na myszce dasz rade plynnie rozejrzec sie dookola - najlepiej pare razy
Ale po co? :> Czy kiedykolwiek tego uzyjesz podczas gry? :> Ustawic mozna, ale wtedy celowanie lezy. Wiekszosc graczy gra na niskim sensitivity, przez co faktycznie mycha jezdza po calej podkladce, ale da rade grac na wysokim [ja np tak gram], gdzie samo celowanie sprowadza sie do lekkich ruchow nadgarstka.

Zreszta cala dyskusja o realnosci obydwu rozwiazan jest bezsensu, bo obydwa sa tak samo "sztuczne". Jednak nie ulega watpliwosci, ze sterowanie calym nadgarskiem w plaszczyznie poziomej, jest o wiele dokladniejsze, niz sterowanie kciukiem, tym bardziej, ze podkladka ma wieksza powierzchnie, wiec zakres ruchow jest wiekszy i dokladniejszy. No i do tego dochodzi oczywiscie synchronizacja ruchu reki z przyciskiem myszki, ktora jest lepsza niz w przypadku pada.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4084 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:24:59 pm »
Iras Ty się sam załamujesz forsowaniem tych totalnie bzdetnych teorii, które co jakiś czas strzelą Ci do głowy a potem sam się nakręcasz w imię ich obrony.

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4085 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:29:03 pm »
KKRT ale ja sie zgadzam z tym ze myszka jest dokladniejsza tylko nie rozumiem dlaczego cos czym sie gra latwiej ma byc lepsze /

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4086 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:32:59 pm »
Iras Ty się sam załamujesz forsowaniem tych totalnie bzdetnych teorii, które co jakiś czas strzelą Ci do głowy a potem sam się nakręcasz w imię ich obrony.

Jedyną, totalnie bzdetną teorią, jaką tu widzę, jest twoje realistyczne grania w fps na padzie.

COD4+sixaxis=realizm  :lol:

Idź, pograj trochę w Americas Army, wtedy wróć i możemy kontynuować dyskusję.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4087 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:34:33 pm »
KKRT ale ja sie zgadzam z tym ze myszka jest dokladniejsza tylko nie rozumiem dlaczego cos czym sie gra latwiej ma byc lepsze /

Bo gra ma sprawiać przyjemność?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4088 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:43:50 pm »
KKRT ale ja sie zgadzam z tym ze myszka jest dokladniejsza tylko nie rozumiem dlaczego cos czym sie gra latwiej ma byc lepsze /

Bo gra ma sprawiać przyjemność?

czyli granie w gt5 na padzie jest realistyczniejsze niz na kierownicy bo latwiejsze tak ?  :???:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4089 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:48:03 pm »
Realistyczniej i łatwiej/trudniej absolutnie nie idzie w parze.

Na pewno mniejsza precyzja i opóźnienie nie oznacza większego realizmu.

Stalker

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-01-2008
  • Wiadomości: 2 925
  • Reputacja: 1
  • Blues luz
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4090 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:54:27 pm »
Mysz jest dokładna i realna bo jak ktos mi strzela w plery to na real obroce sie szybko a na padzie nie , mycha na to pozwala

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4091 dnia: Kwietnia 19, 2008, 16:56:58 pm »
Mysz jest dokładna i realna bo jak ktos mi strzela w plery to na real obroce sie szybko a na padzie nie , mycha na to pozwala
Normalnie, jak ktos ci strzela w plecy, to padasz i - bez odpowiedniej opieki medycznej - umierasz.

Co do grania, to uwazam, iz myszka jest WYGODNIEJSZA. Realizmu w strzelankach nie szukam, choc tak naprawde na konsoli z zadna sie nie spotkalem.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4092 dnia: Kwietnia 19, 2008, 17:05:13 pm »
Iras Ty się sam załamujesz forsowaniem tych totalnie bzdetnych teorii, które co jakiś czas strzelą Ci do głowy a potem sam się nakręcasz w imię ich obrony.

Jedyną, totalnie bzdetną teorią, jaką tu widzę, jest twoje realistyczne grania w fps na padzie.

COD4+sixaxis=realizm  :lol:

Idź, pograj trochę w Americas Army, wtedy wróć i możemy kontynuować dyskusję.

Oczywiście żeby odwrócić uwagę od swoich bzdur napisałeś że ja twierdzę iż COD4+SxS=realizm. Nic takie nie napisałem a jedynie stwierdziłem że jeśli już rozpatrywać to w takich kategoriach to granie na padzie jest bliżej realizmu a nie że to jest już realizm.

W AA grałem i co? Nawet mam jeszcze na kompie. Co to wnosi do dyskusji i co to ma wspólnego z tym o czym rozmawialiśmy?


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4093 dnia: Kwietnia 19, 2008, 17:05:43 pm »
czyli granie w gt5 na padzie jest realistyczniejsze niz na kierownicy bo latwiejsze tak ?  :???:

Nie, ja tu nie pisałem teraz o realistyczności, lecz o przyjemności z grania.

Mówienie o jakiejkolwiek realistyczności w graniu w strzelanki na padzie jest, wg mnie, idiotyzmem. Jeżeli ktoś chce realistyczności, to niech zakupi sobie Wiilota i celuje za pomocą niego (tam przynajmniej trzeba mieć faktycznie wystawioną łapę i uważać, by ręka nie drżała). To, że na padzie celowanie jest bardziej ślamazarne i mniej precyzyjne nie czyni go bardziej realistycznym. Ja gram w gry dla przyjemności, a nie po to, by się męczyć "bo tak jest prawdziwiej". Już sami twórcy gry implementują tą "prawdziwość" do gier (rozmazany obraz, trzęsący się celownik), po co więc ja mam sobie jeszcez bardziej utrudniać życie?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4094 dnia: Kwietnia 19, 2008, 17:10:28 pm »
Odbiegliśmy od głównego wątku. Według mnie to zbliżenie do realizmu podczas gry na padzie odnosi się do faktu że grając padem musimy się chować, skradać i kombinować a nie tak jak w przypadku myszki kiedy to opanujemy dobrze celność i spokojnie możemy w biegu ładować po głowach przeciwników albo wypaść na paru kolesi i zrobić im head'y w przeciągu sekundy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4095 dnia: Kwietnia 19, 2008, 17:18:16 pm »
Oczywiście żeby odwrócić uwagę od swoich bzdur napisałeś że ja twierdzę iż COD4+SxS=realizm. Nic takie nie napisałem a jedynie stwierdziłem że jeśli już rozpatrywać to w takich kategoriach to granie na padzie jest bliżej realizmu a nie że to jest już realizm.

Nonsens tysiąclecia.

Odbiegliśmy od głównego wątku. Według mnie to zbliżenie do realizmu podczas gry na padzie odnosi się do faktu że grając padem musimy się chować, skradać i kombinować...

To zależy tylko i wyłącznie od charakteru rozgrywki, a nie sterowania.

...a nie tak jak w przypadku myszki kiedy to opanujemy dobrze celność i spokojnie możemy w biegu ładować po głowach przeciwników albo wypaść na paru kolesi i zrobić im head'y w przeciągu sekundy.

Niektóre gry właśnie na tym polegają. Spróbuj tylko w ten sposób grać w AA. Zapewniam Cię, że dużo byś tak nie ugrał  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4096 dnia: Kwietnia 19, 2008, 17:22:25 pm »
Niektóre gry właśnie na tym polegają. Spróbuj tylko w ten sposób grać w AA. Zapewniam Cię, że dużo byś tak nie ugrał  :lol:

Dlatego też Irasku jak byś czytał moje wszystkie posty na ten temat to byś się dowiedział że napisałem iż do UT3 myszka+klawiatura to odpowiednie zestawienie ze względu na charakter rozgrywki. Natomiast COD4 itp. gry są IMO ciekawsze i bardziej prawdziwe na padzie.

PS. Ciekawe co teraz napiszesz. Był już rodzyn roku, nonsens tysiąclecia to teraz spodziewam się pomyłki na skalę wszechświata. :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4097 dnia: Kwietnia 19, 2008, 17:28:39 pm »
Powtarzasz się, a ja nie widzę powodu, żeby to kolejny raz komentować.

Powinieneś tylko wiedzieć, że bzdura powtórzona milion razy nadal będzie bzdurą.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4098 dnia: Kwietnia 19, 2008, 17:37:12 pm »
Powtarzasz się, a ja nie widzę powodu, żeby to kolejny raz komentować.

Powinieneś tylko wiedzieć, że bzdura powtórzona milion razy nadal będzie bzdurą.


No kurcze idealnie podsumowałeś swoje wypowiedzi. Co jak co ale tyle bzdur co Ty prawisz nie koniecznie w tym temacie i pleciesz je w kółko (kłania się temat "Polityka") to chyba nikt na tym forum nie nabazgrał. Pomijając już ten fakt to powiedz mi Iras kim Ty jesteś że uważasz się za takiego znawce iż jesteś w stanie każdemu po kolei pisać iż prawi bzdury, rodzyny miesiąc itp? Kim że jest wszechwiedzący Iras, któremu nikt nie wmówi że "białe jest białe a czarne jest czarne". Jest też takie radio gdzie w kółko plotą bzdury i wmawiają swoim słuchaczom tak długo jakiś bzdet że z czasem faktycznie są oni skorzy by w to uwierzyć.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4099 dnia: Kwietnia 19, 2008, 17:44:58 pm »
Brakuje argumentów, to trzeba wykpić rozmówcę i zejść na temat polityki i Radia Maryja.

Jak mówią "nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"  :?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4100 dnia: Kwietnia 19, 2008, 18:10:18 pm »
Miałem to wcześniej pisać ale jednak postanowiłem że nie będę nikogo od idiotów wyzywał. Widocznie Tobie totalnie brak argumentów to się do wyzwisk posunąłeś. Po prostu chciałem powalczyć na Twoim poziomie i sprawdzić czy jesteś na nim dobry ale słabo Ci idzie.

Koniec tego bezsensownego dyskutowania bo Iras i tak wie lepiej i zawsze ma rację.

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4101 dnia: Kwietnia 19, 2008, 19:05:21 pm »
aha czyli teraz mowimy o przyjemnosci z grania ;)
no to faktycznie siedzenie przy biurku z myszka i klawiatura musi byc wygodniejsze od sofy i pada  :-D

a Iras z Marcepanem wejdzcie se na priva

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4102 dnia: Kwietnia 19, 2008, 21:35:49 pm »
Chcecie realizmu, to napiszcie petycję do Infinity Ward by napisali CODa 4 na Wii i skończy się bezpłciowa kłótnia. ;)

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4103 dnia: Kwietnia 19, 2008, 21:56:43 pm »
nie skonczy sie bo jest tylko jeden bog i tylko jedna maszka ktora tylko ona ci sie nadaje do fpsow a nie zadne pady konsolowe od japonczykow  :grin:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4104 dnia: Kwietnia 20, 2008, 00:30:22 am »
Zaraz fanboja pc ze mnie zrobisz  :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4105 dnia: Kwietnia 20, 2008, 11:02:05 am »
Ja pier**le. czytam i nie wierzę.
Marcepan twierdzisz, że dzięki myszce można biegac i zgarniac headshoty, spróbuj coś takiego zrobic w COD4 na PC, przecież celownik musi się uspokoic, też trzeba się skradac, chowac itp. bo zaraz dosięgnie cię kulka "nie wiadomo skąd".
mówienie o jakimkolwiek realizmie przy użyciu pada jest gówno warte, bo zarówno myszka jak i pad ma nie ma z nim nic wspólnego(tak, strzelałem z AK47, shotguna, glocka,kbks'u i wiatrówki więc wiem co mówię:P).
w ogóle to ta dyskusja jest całkowicie bez sensu, wiadomo, że jak jest coś precyzyjniejsze, wygodniejsze to jest po prostu lepsze. koniec. to tak jakby dyskutowac czy w RTS lepiej się gra na padzie czy na myszce+klawie. no przecież paranoja. jednemu czy drugiemu może bardziej pad odpowiadac ale niech przez to nie wmawia wszystkim, że jest lepszy.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4106 dnia: Kwietnia 20, 2008, 11:16:57 am »
MarcePan grał wiele lat temu w CS'a to myśli, że wie wszystko o graniu na PC.

Z resztą fps'y na konsolach = celownik na pół ekranu i potężny auto aim. Realizm przechooj.

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4107 dnia: Kwietnia 20, 2008, 11:25:32 am »
taki sam realizm jak na myszce - ja nie wyobrazam grac sobie w fpsa myszka

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4108 dnia: Kwietnia 20, 2008, 11:34:48 am »
w ogóle to ta dyskusja jest całkowicie bez sensu, wiadomo, że jak jest coś precyzyjniejsze, wygodniejsze to jest po prostu lepsze.

Sorki ale głupie to zdanie jak lewy but. Precyzyjniejsza jest myszka to fakt ale wygodniejszy jest pad i to zdecydowanie. Także z Twojego zdania wynika że pad jak i myszka są "po prostu lepsze". :lol:


svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4109 dnia: Kwietnia 20, 2008, 11:39:04 am »
MarcePan, nie chodzi o pozycje, w jakie grasz (pc - 'zgarbiony', pad - na fotelu), tylko o wygodne w uzytkowaniu tego urzadzenia - myszka/pad. Moim zdaniem myszka jest wygodniejsza, wieksza swoboda ruchu, szybsze ruchy, ogolnie lepiej mi sie gra myszka.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4110 dnia: Kwietnia 20, 2008, 11:45:48 am »
Nie powiedziałbym że wykrzywianie palców na klawiaturze żeby kucnąć, czołgać się, zmieniać broń a potem nagle podskoczyć jest wygodne. Zdecydowanie nie. Pad jeśli chodzi o wygodę jest lata świetlne przed klawiaturą i myszką a jeśli chodzi o precyzję jest dokładnie odwrotnie.

svonston

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4111 dnia: Kwietnia 20, 2008, 11:47:59 am »
Pad jeśli chodzi o wygodę jest lata świetlne przed klawiaturą i myszką a jeśli chodzi o precyzję jest dokładnie odwrotnie.
To czemu wczesniej twierdziles, iz gra na padzie jest blizsza realizmowi?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4112 dnia: Kwietnia 20, 2008, 11:49:29 am »
Bo w rzeczywistości nigdy nie wycelujesz tak precyzyjnie z biegu albo zaraz po sprincie w głowę przeciwnika na tak dużą odległość.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4113 dnia: Kwietnia 20, 2008, 11:51:01 am »
W rzeczywistości nie odrodzisz się po kilku sekundach...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4114 dnia: Kwietnia 20, 2008, 11:59:17 am »
Chodzi mi tylko o celowanie. Na padzie dłużej schodzi zanim w kogoś wycelujesz że już nie wspomnę o ruchomym celu. Myszką jesteś w stanie bardzo precyzyjnie podążać za ruchami przeciwnika. Weź sobie wiatrówkę i spróbuj ustrzelić kurę sąsiada w łebek nawet z bliskiej odległości. Gwarantuję że nawet jak ustabilizujesz sobie lufę na czymś to i tak wystrzelasz sporo śrutu zanim to zrobisz.

PS. Nie to żebym zabijał kury sąsiadów. ;)
Opublikowane: Kwiecień 20, 2008, 11:54:30
Żeby było jasne to ja nie szukam realizmu w grach FPS tylko po prostu chciałem się odnieść do pewnych bredni które tutaj padły parę stron temu. Nie uważam i nigdy nie napisałem że granie na padzie jest realistyczne tylko stwierdziłem że jeśli już rozpatrywać to pod tym kątem to jest bliższe realizmowi niż granie na myszy i klawiaturze. To tak gwoli ścisłości.

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4115 dnia: Kwietnia 20, 2008, 12:01:10 pm »
Cytuj
PS. Nie to żebym zabijał kury sąsiadów.

Dobra, dobra, już wiemy co masz na obiad. ;)

Cytuj
Chodzi mi tylko o celowanie. Na padzie dłużej schodzi zanim w kogoś wycelujesz że już nie wspomnę o ruchomym celu. Myszką jesteś w stanie bardzo precyzyjnie podążać za ruchami przeciwnika. Weź sobie wiatrówkę i spróbuj ustrzelić kurę sąsiada w łebek nawet z bliskiej odległości. Gwarantuję że nawet jak ustabilizujesz sobie lufę na czymś to i tak wystrzelasz sporo śrutu zanim to zrobisz.

Ok, ja miałbym problemy z ustrzeleniem kury w łebek, ale bez przesady - żołnierz marines czy sas, zrobiłby to zamkniętymi oczami. A takimi jednostkami grasz COD 4. To profesjonaliści, a terroryści wcale nie odbiegają im umiejętnościami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2008, 12:06:03 pm wysłana przez b.szym »

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4116 dnia: Kwietnia 20, 2008, 12:11:11 pm »
ja na padzie tez czesto gram z zamknietymi oczami bo inaczej jest zalatwo  :-D

Tarniak

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4117 dnia: Kwietnia 20, 2008, 13:00:43 pm »
Zreszta sa domowe sposoby na zwiekszenie realizmu. Gralo sie w Burnouta z wiatrakiem w twarz, w sniegowe lokacje w MGSie z otwartym oknem w zimie. Mozna sobie spotegowac klimat w każdej grze, żeby było "bardziej realistycznie". Zresztą chyba każdy ma inną definicję realizmu, jak dla mnie ani klasyczny joypad ani myszka z realizmem nie mają nic wspólnego. Zresztą czego ja się spodziewam, niektórzy zamaist grać w gry to rozpisują się na forum o tym, że przy 8mym zakręcie widać ząbki na prawej gałązce, a światło odbija się w złą stronę na samochodzie x podczas trasy nocnej, przy 13 zakręcie i kącie 45 stopni...

nakimushi

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4118 dnia: Kwietnia 20, 2008, 13:20:55 pm »
myszka jest dla nobow  :grin:  ja bym mial za latwo wiec wole dac innym szanse i grac padem

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #4119 dnia: Kwietnia 20, 2008, 14:56:03 pm »
MarcePanek dalej swoje? Heh... Celownik na pół ekranu i auto aim na konsoli bliższe realizmu. Ok, więc wg twojego sposobu rozumowania można napisać, że najbardziej realistycznie w wyścigi gra się na klawiaturze - w końcu taka sama dokładność i precyzja jak w fps na padzie  :lol: