Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2739578 razy)

0 użytkowników i 121 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10640 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:23:31 pm »
Jurass jest milion razy bardziej wiarygodny od Ciebie, LoNdEk, bo on przynajmniej grał w obie gry - Ty w żadną.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10641 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:30:31 pm »
Jurass jest milion razy bardziej wiarygodny od Ciebie, LoNdEk, bo on przynajmniej grał w obie gry - Ty w żadną.

U:DF MarcePan mi prezentowal u siebie w domku wiec mam pewne wyobrazenie o tej grze. GeoW2 - mnie nie interesuje, a nie bede kupowal gier tylko po to aby zwiekszac swoja wiarygodnosc. I jesli nie zauwazyles kochany to tutaj w wiekszosci sie tak dyskutuje, po to sa wrzucane porownania z EuroGamera, filmiki z GT czy video home made al'a twory Jurassa. I wez sie chlopie odemnie odstosunkuj bo widze, ze cos ci na nerwe dzialam :D :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10642 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:32:37 pm »
Dobrze widzisz.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10643 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:36:44 pm »
Dobrze widzisz.

To cos dla ciebie mam:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10644 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:43:51 pm »
LoNdEk, tym graczem nie był Jurass. Poczytaj temat o U:DF, albo "Oceny gier". Owszem Jurass też tak stwierdził, ale ostatnio nie on to pisał.

PS. Ile Ty tego Uncharted u mnie widziałeś? Zresztą i tak to co widziałeś nieźle Cię zaskoczyło. :P Widziałem to po Tobie.

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10645 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:45:12 pm »
Jurass wiarygodny? Phe..phe...
Ale żeby nie było Londi również.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10646 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:47:58 pm »
Jurass wiarygodny? Phe..phe...
Ale żeby nie było Londi również.

Ale widzisz, jak Iras sie zbulwersowal :D

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10647 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:48:48 pm »
LoNdEk, no przyznaj się że Cie Uncharted zaskoczył, czuje to, ale boisz się tego powiedzieć :sad: Jesteś wśród swoich, krzywda Ci się nie stanie :grin:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10648 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:49:32 pm »
LoNdEk, no przyznaj się że Cie Uncharted zaskoczył, czuje to, ale boisz się tego powiedzieć :sad: Jesteś wśród swoich, krzywda Ci się nie stanie :grin:

MarcePan pijany byl i cos mu sie przywidzialo ;)

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10649 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:50:44 pm »
No, MarePan jak MarcePan, obaj byliście dobrze porobieni :-D

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10650 dnia: Grudnia 29, 2008, 14:52:49 pm »
No, MarePan jak MarcePan, obaj byliście dobrze porobieni :-D

Tego wieczora faktycznie mimo malej dawki %% w glowce sie zakrecilo kilka razy :D


btw. chyba Iras skorzystal z moje prezentu  :lol: :lol: :lol: :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10651 dnia: Grudnia 29, 2008, 15:07:32 pm »
Irasowi szkoda na Ciebie klawiatury  :?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10652 dnia: Grudnia 29, 2008, 15:09:25 pm »
Irasowi szkoda na Ciebie klawiatury  :?

WoW. A dlaczemu piszesz o sobie w trzeciej osobie!? Bo Marka to zastanawia !

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10653 dnia: Grudnia 29, 2008, 15:30:08 pm »
A dlaczemu piszesz o sobie w trzeciej osobie!? Bo Marka to zastanawia !

Bo, jak sam przecież napisał, Iras już nie chce na Ciebie tracić klawiatury, wiec ktoś pisze za niego ;).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10654 dnia: Grudnia 29, 2008, 15:33:16 pm »
A dlaczemu piszesz o sobie w trzeciej osobie!? Bo Marka to zastanawia !

Bo, jak sam przecież napisał, Iras już nie chce na Ciebie tracić klawiatury, wiec ktoś pisze za niego ;).

Kuwa sprytne to :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10655 dnia: Grudnia 29, 2008, 15:48:06 pm »
Jeśli oceniasz grafikę w grze po filmikach Jurassa to naprawdę gratuluję :lol:
Za przeproszeniem, co jest nie tak z moimi filmikami?
Czy elementy na które zwracałem uwagę nie są dostatecznie widoczne?
[/quote]
Poza tym, że są słabej jakości to w sumie nic. Chodzi jednak o to, że pokazują pewne wybiórcze elementy rozgrywki i o ile można po nich powiedzieć np, że GoW2 ma słabe dynamiczne oświetlenie (czy coś w tym stylu), ale nie można po nich oceniać grafiki jako całości. Tak jak pisałem, niektóre elementy w GoW2 mogłyby być wykonane lepiej, ale to nie znaczy, że ma słabą grafikę. Dla wielu osób (w tym mnie i GT :)) GoW2 jest jedną z najładniejszych gier tej generacji, a te parę gorszych elementów nie ma dla mnie specjalnego znaczenia. Liczy się efekt końcowy, a ten jest świetny :cool:

Ps. Z filmików, które zapodałeś oglądałem tylko ten ze słońcem, a pozostałe nie chcą mi się załadować. Nie interesuje mnie to również na tyle by ściągać je na dysk. Tak czy siak wierzę w ich wiarygodność.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10656 dnia: Grudnia 29, 2008, 15:56:54 pm »
Poza tym, że są słabej jakości to w sumie nic. Chodzi jednak o to, że pokazują pewne wybiórcze elementy rozgrywki i o ile można po nich powiedzieć np, że GoW2 ma słabe dynamiczne oświetlenie (czy coś w tym stylu), ale nie można po nich oceniać grafiki jako całości. Tak jak pisałem, niektóre elementy w GoW2 mogłyby być wykonane lepiej, ale to nie znaczy, że ma słabą grafikę. Dla wielu osób (w tym mnie i GT :)) GoW2 jest jedną z najładniejszych gier tej generacji, a te parę gorszych elementów nie ma dla mnie specjalnego znaczenia. Liczy się efekt końcowy, a ten jest świetny :cool:

Ps. Z filmików, które zapodałeś oglądałem tylko ten ze słońcem, a pozostałe nie chcą mi się załadować. Nie interesuje mnie to również na tyle by ściągać je na dysk. Tak czy siak wierzę w ich wiarygodność.
Nic dziwnego,że jakość słaba skoro je oglądasz z poziomu przeglądarki(Dlatego FileFront a nie YouTube).
W takim razie powiedz co czyni tą grę najładniejszą w obecnej generacji? Świecące tekstury i woda?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10657 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:02:23 pm »
Poza tym, że są słabej jakości to w sumie nic. Chodzi jednak o to, że pokazują pewne wybiórcze elementy rozgrywki i o ile można po nich powiedzieć np, że GoW2 ma słabe dynamiczne oświetlenie (czy coś w tym stylu), ale nie można po nich oceniać grafiki jako całości. Tak jak pisałem, niektóre elementy w GoW2 mogłyby być wykonane lepiej, ale to nie znaczy, że ma słabą grafikę. Dla wielu osób (w tym mnie i GT :)) GoW2 jest jedną z najładniejszych gier tej generacji, a te parę gorszych elementów nie ma dla mnie specjalnego znaczenia. Liczy się efekt końcowy, a ten jest świetny :cool:

Ps. Z filmików, które zapodałeś oglądałem tylko ten ze słońcem, a pozostałe nie chcą mi się załadować. Nie interesuje mnie to również na tyle by ściągać je na dysk. Tak czy siak wierzę w ich wiarygodność.
Nic dziwnego,że jakość słaba skoro je oglądasz z poziomu przeglądarki(Dlatego FileFront a nie YouTube).
W takim razie powiedz co czyni tą grę najładniejszą w obecnej generacji? Świecące tekstury i woda?

Jak tam Jurass w szkole bylo ?! :cool:

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10658 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:03:03 pm »
Jurass jest milion razy bardziej wiarygodny od Ciebie, LoNdEk, bo on przynajmniej grał w obie gry - Ty w żadną.

Ja też grałem i uważam że UDF daje radę ale GeoW2 wygląda lepiej i tyle ,nie chce mi się po raz enty wypisywaćwszystki za i przeciw :P.

Diuk

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10659 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:04:00 pm »
Poza tym, że są słabej jakości to w sumie nic. Chodzi jednak o to, że pokazują pewne wybiórcze elementy rozgrywki i o ile można po nich powiedzieć np, że GoW2 ma słabe dynamiczne oświetlenie (czy coś w tym stylu), ale nie można po nich oceniać grafiki jako całości. Tak jak pisałem, niektóre elementy w GoW2 mogłyby być wykonane lepiej, ale to nie znaczy, że ma słabą grafikę. Dla wielu osób (w tym mnie i GT :)) GoW2 jest jedną z najładniejszych gier tej generacji, a te parę gorszych elementów nie ma dla mnie specjalnego znaczenia. Liczy się efekt końcowy, a ten jest świetny :cool:

Ps. Z filmików, które zapodałeś oglądałem tylko ten ze słońcem, a pozostałe nie chcą mi się załadować. Nie interesuje mnie to również na tyle by ściągać je na dysk. Tak czy siak wierzę w ich wiarygodność.
Nic dziwnego,że jakość słaba skoro je oglądasz z poziomu przeglądarki(Dlatego FileFront a nie YouTube).
W takim razie powiedz co czyni tą grę najładniejszą w obecnej generacji? Świecące tekstury i woda?

Jak tam Jurass w szkole bylo ?! :cool:

Londek, szkoły w PL mają wolne bodaj do przyszłego poniedziałku...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10660 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:10:19 pm »
Jurass jest milion razy bardziej wiarygodny od Ciebie, LoNdEk, bo on przynajmniej grał w obie gry - Ty w żadną.

Ja też grałem i uważam że UDF daje radę ale GeoW2 wygląda lepiej i tyle ,nie chce mi się po raz enty wypisywaćwszystki za i przeciw :P.

Tyle że Ty jesteś zagorzałym fanboy'em X0, więc Twoje zdanie jest tak samo obiektywne jak i moje.

GeOW2 nie ma takiego oświetlenia, efektów cząstkowych ani takiej animacji. Tekstury w obu grach sa na bardzo podobnym poziomie, no może w Uncharted nie występują tak często papki teksturowe jak w GeOW2. Także U:DF jedzie tą grę bez mydła.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10661 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:17:31 pm »
GeOW2 nie ma takiego oświetlenia, efektów cząstkowych ani takiej animacji. Tekstury w obu grach sa na bardzo podobnym poziomie, no może w Uncharted nie występują tak często papki teksturowe jak w GeOW2. Także U:DF jedzie tą grę bez mydła.

Chwila, czy przypadkiem kilka stron temu ktoś nie tłumaczył nagrody za najlepszą grafikę dla MGS4 tym, że nie liczą się jakieś techniczne aspekty cząstkowe, tylko całokształt, ogół wrażeń? Dlaczego więc nagle znowu wracamy do porównywania cząstkowych elementów składających się na wrażenia wizualne?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10662 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:21:11 pm »
Londek wczoraj:

A tak na powaznie, to o co ci z tym cienki chodzilo?!, wo Bawimy sie jak dzieciaki ?! Takie podpuszczaniegole slowa "cienki jestes" nie pasuja mi zabardzo do obrazu 28-latka.


I dziś:

@Jurass
Napewno nie szukasz chlopaka?? ;)

To cie zaraz pojada :D Jurass jeszcze w szkole wiec masz troszke czasu do egzekucji.

Jak tam Jurass w szkole bylo ?! :cool:


Syndrom Jurassa?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10663 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:22:42 pm »
David Jaffe też pewnie jest zagorzałym fanbojem X-a skoro twierdzi że to GeoW 2 jest obecnie najładniejsza next-genową grą.

Zdanie D. Jaffe'a vs. zdanie zaślepionego nienawiścią fanboja....  :lol:

Obiektywnie rzecz biorąc jest obecnie całkiem sporo gierek które prezentują ten sam next-genowy poziom. Skupianie się tylko na takich Uncharted czy GeoW2 jest mało sensowne. Te mają dobre teksturki, GTA4 wciąga obie euphorią, nowy PoP designem itd.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2008, 16:27:37 pm wysłana przez Leenk »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10664 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:26:40 pm »
David Jaffe też pewnie jest zagorzałym fanbojem X-a skoro twierdzi że to GeoW 2 jest obecnie najładniejsza next-genową grą.

Zdanie D. Jaffe'a vs. zdanie zaślepionego nienawiścią fanboja....  :lol:

Tak naprawdę to nikt nie powinien brać zdania innych pod uwagę. Każdy ma swój gust. Mi bardzo się podoba Lair i uważam, że to jedna z najładniejszych gier tej generacji.

Ciapkas

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10665 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:28:34 pm »
Dupa tam juve dał 'mój koń i ja 2' dychę za grafikę i tylko jemu wierzę.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10666 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:28:48 pm »
Cytuj
Nic dziwnego,że jakość słaba skoro je oglądasz z poziomu przeglądarki(Dlatego FileFront a nie YouTube).
W takim razie powiedz co czyni tą grę najładniejszą w obecnej generacji? Świecące tekstury i woda?
Ciężko powiedzieć. Woda jest całkiem niezła, ale na pewno nie wpływa specjalnie na ogólną ocenę grafiki (poza tym nie ma jej jakoś dużo w grze). Teksturki są bardzo dobre, szczególnie z trochę dalszej odległości, bo z bliska często za bardzo się świecą. Jak się zastanowić, to główną rolę odgrywa design gry, w tym stonowanie kolorów, charakterystyka starć, duże świetnie wyglądające postacie (w tym wrogowie), tła. Osobiście nie przywiązuję aż takiej wagi do aspektów czysto technicznych i kluczowym elementem grafiki jest dla mnie design, a ten w gearsach jest bardzo mocnym punktem.

Wierzę w każdym razie, że np taki K2 zarządzi graficznie i to w dużej mierze za sprawą efektów i oświetlenia. Z obecnych gier jednak żadna nie ma ich na tyle dobrych by GoW2 odstawał na jej/ich tle. Uncharted na pewno nie odstaje graficznie od GoW2, ani w tą ani w tamtą. Powiedziałbym, że Obydwie gry są porównywalne, ale GoW2 jest bardziej napakowany akcją i rzeczami robiącymi duże wrażenie. Poza tym jeśli czepiamy się, że w Gearsach tekstury się świecą, tak równie dobrze można powiedzieć, iż wrogowie w Uncharted są plastikowi.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10667 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:33:26 pm »
Cytat: Chris
Tak naprawdę to nikt nie powinien brać zdania innych pod uwagę. Każdy ma swój gust. Mi bardzo się podoba Lair i uważam, że to jedna z najładniejszych gier tej generacji.
Masz całkowicie rację i mądrze prawisz, szkoda tylko że tu mało się to liczy. Swoją drogą bardzo fajny przykład podałeś - nie grałem ale pamiętam jak u znajomka widziałem jak sobie lata smoczkiem nocą w deszczu - piękne to było.  :-D

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10668 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:36:09 pm »
Przepraszam bardzo, ale w takim Uncharted wbiegając Nathanem w cień drzewa czy innego obiektu (MGS4 oraz GTAIV też) , cień ładnie rysuje się na postaci. Przy czym w GeOW2 co ściemnia i rozjaśnia się z opóźnieniem.
Skoro więc (tutaj GeOW2/U:DF) maja niektóre elementy na tym samy poziomie (tekstury i załóżmy ,że wodę też) ale już oświetlenie oraz cieniowanie są na korzyść tej drugiej (to tylko przykładowe elementy-a jest ich o wiele więcej) to jakim cudem ktoś twierdzi ,że GeOW 2 jest najładniejszą grą tej generacji?

POK , ale czy my tutaj mówimy o technicznych stronach grafiki czy o tym co się komu podoba?
Nie wiem , ale wydawało mi się ,że grafa to grafa a design to design.Charakterystyka starć i grafika , co ma jedno do drugiego?
Idąc Twoim tokiem myślenia to SoulReaver ,Vagrant Story czy  DMC1 zjada wszystkie GeOWY Unczarty i inne badziewia tej generacji.(moim zdaniem oczywiście )
Może oprócz AC i co poniektórych lokacji z nowej Lary.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2008, 16:47:16 pm wysłana przez Jurass »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10669 dnia: Grudnia 29, 2008, 16:42:38 pm »
David Jaffe też pewnie jest zagorzałym fanbojem X-a skoro twierdzi że to GeoW 2 jest obecnie najładniejsza next-genową grą.

Zdanie D. Jaffe'a vs. zdanie zaślepionego nienawiścią fanboja....  :lol:

Może nie tak. Zdanie Jaffe'a vs nagroda VGA. :lol: PWNED!!!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10670 dnia: Grudnia 29, 2008, 17:04:15 pm »
Jak tam Jurass w szkole bylo ?! :cool:

Londek, szkoły w PL mają wolne bodaj do przyszłego poniedziałku...

Kuwa znow s-failowalem :/

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10671 dnia: Grudnia 29, 2008, 17:04:57 pm »
Skoro więc (tutaj GeOW2/U:DF) maja niektóre elementy na tym samy poziomie (tekstury i załóżmy ,że wodę też) ale już oświetlenie oraz cieniowanie są na korzyść tej drugiej (to tylko przykładowe elementy-a jest ich o wiele więcej) to jakim cudem ktoś twierdzi ,że GeOW 2 jest najładniejszą grą tej generacji?
Takim, że większość osób ma gdzieś techniczne aspekty grafiki i bierze pod uwagę tylko swoje subiektywne odczucia. Może patrząc obiektywnie i porównując każdy, nawet najdrobniejszy element grafiki wyszłoby, że Uncharted ma ją lepszą (tj przelicza więcej operacji, wykorzystuje więcej efektów itp.). Jak jednak wiemy obiektywne porównania nie istnieją, a każdy sam ocenia co mu się mniej lub bardziej podoba. Dlatego nawet gdyby ktoś to wszystko przeanalizował, to rezultat i tak nie miałby specjalnego znaczenia, bo bezsensu komuś wmawiać na siłę, że jedna gra jest ładniejsza od drugiej skoro uważa inaczej.

Cytuj
Nie wiem , ale wydawało mi się ,że grafa to grafa a design to design.
W takim razie oświecę Cię i powiem, że design jest nieodłącznym elementem grafiki.

Cytuj
Charakterystyka starć i grafika , co ma jedno do drugiego?
Bardzo dużo. Np dużo więcej mocy trzeba poświęcić na walkę z setką wrogów niż jednym, tak samo więcej mocy jest potrzebne na walkę z olbrzymem niż zwykłym ludkiem. Bardziej jednak chodzi mi o to co na ludziach robi wrażenie, np jeśli ktoś uwielbia walki z gigantycznymi przeciwnikami i właśnie takie robią na nim największe wrażenie, to najładniejszą grą tej generacji może być dla niego Res2.
Dla przykładu mój kumpel uważa Fable2 za jedną z najładniejszych gier, bo mnóstwo traw i kwiatów porusza się na wietrze i to zrobiło na nim ogromne wrażenie.

Cytuj
Idąc Twoim tokiem myślenia to SoulReaver ,Vagrant Story czy  DMC1 zjada wszystkie GeOWY Unczarty i inne badziewia tej generacji.(moim zdaniem oczywiście )
Źle mnie zrozumiałeś. Obydwie te cechy (zarówno grafika, jak i design) są ze sobą powiązane (dajmy na to 50% jedno i 50% drugie), to np takiemu Soul Reaverowi damy za grafikę 15% i 50% za design co daje nam sumę 65%, a GoW2 damy 45% za grafikę i 45% za design i mamy 90% (są to wartości bardzo orientacyjne ;)).

Mam Cię Jurass za mądrą osobę, więc mam nadzieję, że teraz rozumiesz o co mi chodzi.

Milford_Cubicle

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2007
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 2
  • IT could swallow all of us before IT even CHEWED!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10672 dnia: Grudnia 29, 2008, 17:07:08 pm »
Przepraszam bardzo, ale w takim Uncharted wbiegając Nathanem w cień drzewa czy innego obiektu (MGS4 oraz GTAIV też) , cień ładnie rysuje się na postaci. Przy czym w GeOW2 co ściemnia i rozjaśnia się z opóźnieniem.
Skoro więc (tutaj GeOW2/U:DF) maja niektóre elementy na tym samy poziomie (tekstury i załóżmy ,że wodę też) ale już oświetlenie oraz cieniowanie są na korzyść tej drugiej (to tylko przykładowe elementy-a jest ich o wiele więcej) to jakim cudem ktoś twierdzi ,że GeOW 2 jest najładniejszą grą tej generacji?
Ponieważ "najładniejsza" to nie cień czy tekstura, dla mnie najładniejszą grą tej generacji jest Little Big Planet. Wszelkie nagrody czy recenzje, to tylko opinie, a nie fakty.
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow
I'm happy to pull my veins out and braid a rope
I don't need hope to know that you'd die slow

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10673 dnia: Grudnia 29, 2008, 17:29:32 pm »
Ale "dizajnem" Geow2 zajda na śniedanie UDE'fa.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10674 dnia: Grudnia 29, 2008, 17:32:29 pm »
Ale "dizajnem" Geow2 zajda na śniedanie UDE'fa.

Zalezy kto co lubi.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10675 dnia: Grudnia 29, 2008, 17:33:07 pm »
Ale "dizajnem" Geow2 zajda na śniedanie UDE'fa.

No, a według mnie jest na odwrót. Widzisz teraz sens pisania tego typu komentarzy ? Tzn sens jest bo wyrażamy własne zdanie w odpowiednim temacie, ale po co narażać się na ataki.  :-D

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10676 dnia: Grudnia 29, 2008, 17:54:27 pm »
POK , doskonale rozumiem , tylko cały czas wydawało mi się ,że gadamy w tym temacie o aspektach czysto technicznych.
Po drugie niejako bodźcem do tej całej dyskusji było Gametrailers GOTY Awards 08
Best Graphics
, a czyż to nie ten serwis właśnie w każdym podsumowaniu swoich wideo recenzji daje osobne oceny za grafe i design?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10677 dnia: Grudnia 29, 2008, 17:57:52 pm »
Cytuj
Capcom Is Confident in Success of 360 in Japan

Things are really looking up for Microsoft's product as it is on a high ascending trend in terms of sales and popularity across all territories, even in Sony and Nintendo's native Japan.

Keiji Inafune, the head of the Research and Development department for Capcom said he thought that in 2009 Microsoft would sell quite a lot of consoles in that country. He then went on to stress that, because of the newly-found popularity of the 360 in Japan, local developers would need to start paying attention to this platform.


ZRODLO

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10678 dnia: Grudnia 29, 2008, 17:58:46 pm »
Racja jest jak dupa każdy ma swoją :o

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10679 dnia: Grudnia 29, 2008, 18:00:12 pm »