Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2739969 razy)

0 użytkowników i 166 Gości przegląda ten wątek.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10880 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:40:28 pm »
Zaraz Ci napisze, że gra na full HD i używa pada od Xboxa. Fakt, że będzie godzinę instalował, bo GTA wymaga pięciu dodatkowych programów, zupełnie pominie, bo przecież to dla komfortu jest nieistotne  :lol:

Po pierwsze jeszcze nie grałem w GTA4 więc nie wiem ile się instaluje, ale wiem, że napewno we wszystki inne multiplatformery gra się bardziej komfortowo niż na konsoli. Po drugie nawet jeżeli będzie mi się gra instalować godzinę (co jest baaaaaaardzo wątpliwe, w końcu PC to nie PS3) to odrobię sobie ten czas na loadingach.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10881 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:43:50 pm »
Krótka piłka: ile zapłacę za pieca, który pozwoli grać w GTA IV w full HD i 60 klatkach na sekundę?

Jeszcze krótsza piłka: ile zapłacisz za konsolę, która pozwoli zagrać Ci w GTA4 w full HD i 60fps?
I po ch** mi to całe fullhd i 60 fps z które zapłace ze dwa tys więcej niż za konsole? kur** ludzie czy dla was już tylko piksele sie liczą? Pewnie dlatego ambitniejsze produkcje przestają wychodzić na pc. Tam sie tylko grafa liczy.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10882 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:44:53 pm »
A dlaczego no coment? Nie wiemy co powiedzieć?
Cytat: Iras
[/quote

Wiesz dlaczego? Bo się pytasz gościa który w 96 jako jeden z pierwszych miał PSXa, później zaraz po premierze PS2, z czasem Xbox, NGC, PSP, DSa, 360 i PS3 czy grał kiedys na konsoli. Później gościa dla którego grami życią są FF7, FF8, FF9, FFX, Parasite Eve i Shadow of The Colossus czy grał kiedys w jrpg. Rozbawiłeś mnie poprostu.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10883 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:45:30 pm »
W szczególności z zabezpieczeniami Securom , próby odczytu płyty są niezwykle komfortowe:)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10884 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:46:33 pm »
ku*** ludzie czy dla was już tylko piksele sie liczą?

Eh... powtarzam, co napisałem powyżej. Przejrzyj sobie ten temat, ludzie potrafią sobie skakać do gardeł i wyklinać się pod niebiosa by udowodnić, że gra Z potrafi wyglądać lepiej na jednej konsoli niż na drugiej, a Ty mówisz, że dla nas (blacharzy) liczą się tylko piksele? Eh, hipokryzja.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10885 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:47:38 pm »
Wiesz dlaczego? Bo się pytasz gościa który w 96 jako jeden z pierwszych miał PSXa, później zaraz po premierze PS2, z czasem Xbox, NGC, PSP, DSa, 360 i PS3 czy grał kiedys na konsoli. Później gościa dla którego grami życią są FF7, FF8, FF9, FFX, Parasite Eve i Shadow of The Colossus czy grał kiedys w jrpg. Rozbawiłeś mnie poprostu.
Nie uwierzę ,że z takim życiorysem zostałeś blaharzem , po prostu nie uwierze.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10886 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:48:19 pm »
Wiesz dlaczego? Bo się pytasz gościa który w 96 jako jeden z pierwszych miał PSXa, później zaraz po premierze PS2, z czasem Xbox, NGC, PSP, DSa, 360 i PS3 czy grał kiedys na konsoli. Później gościa dla którego grami życią są FF7, FF8, FF9, FFX, Parasite Eve i Shadow of The Colossus czy grał kiedys w jrpg. Rozbawiłeś mnie poprostu.
Nie uwierzę ,że z takim życiorysem zostałeś blaharzem , po prostu nie uwierze.
Wpis

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10887 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:48:37 pm »
Jeszcze krótsza piłka: ile zapłacisz za konsolę, która pozwoli zagrać Ci w GTA4 w full HD i 60fps?

W domu nie nauczyli, że nie odpowiada się pytaniem na pytanie?

Oczywiste jest, że takiej konsoli nie ma, za to możecie wywalić kilkanaście patoli na kompa i grać w 2560×1600 w 120 fps, ale do jakiego momentu ma sens pompowanie w sprzęt, gdzie jedyny zysk jest na rozdzielczości i ilości klatek? Oczywiście trzeba podkreślić, że oba te aspekty na konsoli pozwalają na komfortową grę.

Po pierwsze jeszcze nie grałem w GTA4 więc nie wiem ile się instaluje, ale wiem, że napewno we wszystki inne multiplatformery gra się bardziej komfortowo niż na konsoli.

Gówno prawda. Mogę się zgodzić, że PC do grania się nadaje, ale gadanie o bardziej komfortowym graniu w multiplatformery to jest nonsens.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10888 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:54:50 pm »
Wiesz dlaczego? Bo się pytasz gościa który w 96 jako jeden z pierwszych miał PSXa, później zaraz po premierze PS2, z czasem Xbox, NGC, PSP, DSa, 360 i PS3 czy grał kiedys na konsoli. Później gościa dla którego grami życią są FF7, FF8, FF9, FFX, Parasite Eve i Shadow of The Colossus czy grał kiedys w jrpg. Rozbawiłeś mnie poprostu.
Nie uwierzę ,że z takim życiorysem zostałeś blaharzem , po prostu nie uwierze.

Lol kto to jest blacharz? Ja jestem graczem, który gra w dany tytuł na sprzęcie na którym chodzi najlepiej. Na PC najlepiej chodzą girsy, gram na PC w girsy, na PS2 najlepiej chodzi SoTC, gram na PS2. Dla mnie platforma nie jest tak ważna jak gra. Tylko, że w dobie gdy coraz mniej jest exclusive'ów a większość gier zaczyna być multiplatformami to właśnie PC wydaje się być najsensowniejszy bo może więcej i lepiej a mnie na to stać więc po co mam grać w Dead Space na PS3 jak mogę lepiej zagrać na PC?
: Grudzień 30, 2008, 19:51:49 pm
Gówno prawda. Mogę się zgodzić, że PC do grania się nadaje, ale gadanie o bardziej komfortowym graniu w multiplatformery to jest nonsens.

Wiesz co wydaję mi się, że Ty nie wiesz o czym mówisz. W jakiego multiplatformera gra się lepiej na konsoli niż na PC? Ok pomińmy GTA bo jeszcze w to nie grałem więc nie wiem. Weź pod uwagę, że jestem osobą, która ma porównanie. To co pisze nie jest z dupy wzięte czy przeczytane na necie. Mam jednocześnie PC i konsole i często sprawdzam jak się gra na konsoli w grę którą przeszedłem na PC i zawsze konsolowa wersja wypada gorzej.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10889 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:56:18 pm »
W domu nie nauczyli, że nie odpowiada się pytaniem na pytanie?
To było pytanie retoryczne...

Cytuj
za to możecie wywalić kilkanaście patoli na kompa i grać w 2560×1600 w 120 fps, ale do jakiego momentu ma sens pompowanie w sprzęt, gdzie jedyny zysk jest na rozdzielczości i ilości klatek? Oczywiście trzeba podkreślić, że oba te aspekty na konsoli pozwalają na komfortową grę.

Yhy, spadki klatki w Mass Effect na 360 na pewno umożliwiały komfortową grę.
Naprawdę ciekawi mnie; nikt nie kwestionuje tego, że ktoś kupuje konsolę za 1600 zamiast kilkaset złotych tylko po to, by móc (może) mieć lepszą grafikę, ale już kiedy ktoś wydaje dużo więcej kasy na komputer, który oferuje lepszą grafę (fullHD, AA - czyli to, co obecne konsole powinny oferować) - już jest wielkie zdziwienie i bezsens.

Nie uwierzę ,że z takim życiorysem zostałeś blaharzem , po prostu nie uwierze.

Nie wszyscy mają klapki na oczach i ograniczają się tylko do jednego, "własciwego" sprzętu. I to się tyczy zarówno zagorzałych blacharzy, którzy twierdzą, że gry na konsole są dla dzieci, jak i zagorzałych konsolarzy, którzy od lat z uporem maniaka próbują wmawiać sobie i innym, że gry na kompach są mało komfortowe.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 19:59:15 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Spidey^

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10890 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:56:44 pm »
Granie lepsze na PC ? Mam nadzieję, że mówisz TYLKO I WYŁĄCZNIE o grafice. Bo jeśli o komforcie grania to sorry, ale...  :lol: :lol: :lol: :lol:
Powiedz nam co Ci tak okrutnie przeszkadza w graniu na PC

Mnie przeszkadza siedzenie zgarbionym przed kilkunastocalowym monitorem gdy mogę wygodnie rozsiąść się w łóżku/fotelu, wziąc pada w rękę i grać na 30 calowym i wzwyż TV. Tylko nie wyskakuj mi z tekstem że do PC też można podłączyć pada i duży projektor bo na kilkuset pecetowców jakich widziałem w swoim życiu zaledwie kilku miało pada a wszyscy ciupali na monitorkach. Tyle w temacie.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10891 dnia: Grudnia 30, 2008, 19:59:40 pm »
Wiesz dlaczego? Bo się pytasz gościa który w 96 jako jeden z pierwszych miał PSXa, później zaraz po premierze PS2, z czasem Xbox, NGC, PSP, DSa, 360 i PS3 czy grał kiedys na konsoli. Później gościa dla którego grami życią są FF7, FF8, FF9, FFX, Parasite Eve i Shadow of The Colossus czy grał kiedys w jrpg. Rozbawiłeś mnie poprostu.
Nie uwierzę ,że z takim życiorysem zostałeś blaharzem , po prostu nie uwierze.

Lol kto to jest blacharz? Ja jestem graczem, który gra w dany tytuł na sprzęcie na którym chodzi najlepiej. Na PC najlepiej chodzą girsy, gram na PC w girsy, na PS2 najlepiej chodzi SoTC, gram na PS2. Dla mnie platforma nie jest tak ważna jak gra. Tylko, że w dobie gdy coraz mniej jest exclusive'ów a większość gier zaczyna być multiplatformami to właśnie PC wydaje się być najsensowniejszy bo może więcej i lepiej a mnie na to stać więc po co mam grać w Dead Space na PS3 jak mogę lepiej zagrać na PC?
Kto na każdym kroku wlepia screeny z Crysisa i podkreśla ,że PC jest the best?

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10892 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:01:17 pm »
Mnie przeszkadza siedzenie zgarbionym przed kilkunastocalowym monitorem gdy mogę wygodnie rozsiąść się w łóżku/fotelu, wziąc pada w rękę i grać na 30 calowym i wzwyż TV. Tylko nie wyskakuj mi z tekstem że do PC też można podłączyć pada i duży projektor bo na kilkuset pecetowców jakich widziałem w swoim życiu zaledwie kilku miało pada a wszyscy ciupali na monitorkach. Tyle w temacie.

Jezu, ale my teraz nie rozmawiamy o tym co robi przeciętny blacharz, tylko o tym jak można grać komfortowo na PC. Jestem tego żywym przykładem. Przez długie lata grania na konsolach, komfort stał się dla mnie bardzo istotną kwestią. Dlatego ja (nie 10 tysięcy dzieciaków przed monitorami czy koreańczyków czy bóg wie kogo jeszcze) gram na PC na 46''FDHtv bezprzewodowym padem od 360, jak inni grają na swoim PC? nie obchodzi mnie totalnie.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10893 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:02:05 pm »
Wiesz dlaczego? Bo się pytasz gościa który w 96 jako jeden z pierwszych miał PSXa, później zaraz po premierze PS2, z czasem Xbox, NGC, PSP, DSa, 360 i PS3 czy grał kiedys na konsoli. Później gościa dla którego grami życią są FF7, FF8, FF9, FFX, Parasite Eve i Shadow of The Colossus czy grał kiedys w jrpg. Rozbawiłeś mnie poprostu.
Nie uwierzę ,że z takim życiorysem zostałeś blaharzem , po prostu nie uwierze.

Lol kto to jest blacharz? Ja jestem graczem, który gra w dany tytuł na sprzęcie na którym chodzi najlepiej. Na PC najlepiej chodzą girsy, gram na PC w girsy, na PS2 najlepiej chodzi SoTC, gram na PS2. Dla mnie platforma nie jest tak ważna jak gra. Tylko, że w dobie gdy coraz mniej jest exclusive'ów a większość gier zaczyna być multiplatformami to właśnie PC wydaje się być najsensowniejszy bo może więcej i lepiej a mnie na to stać więc po co mam grać w Dead Space na PS3 jak mogę lepiej zagrać na PC?
Kto na każdym kroku wlepia screeny z Crysisa i podkreśla ,że PC jest the best?

A nie jest ? Mmmm ta grafika, taa hmm... grafika, ojej grafika. Mówiłem już, że Crysis oprócz ładnej grafiki ma tez ładną grafikę ?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10894 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:03:32 pm »
A nie jest ? Mmmm ta grafika, taa hmm... grafika, ojej grafika. Mówiłem już, że Crysis oprócz ładnej grafiki ma tez ładną grafikę ?

Pytanie zasadnicze, grałeś w Crysis?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10895 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:03:54 pm »
Ale kto w dzisiejszych czasach porównuje gameplay ? Tutaj liczy się tylko grafika, zwłaszcza w tym temacie.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10896 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:04:03 pm »
Kto na każdym kroku wlepia screeny z Crysisa i podkreśla ,że PC jest the best?

Nie to jest realista, którego irytuje gdy ludzie piszą, że gra x na sprzęcie za 1000zł ma lepszą grafę niż gra y na sprzęcie za 3tyś. Po co się oszukiwać? Może oni nie widzieli tej gry y, którą krytykują i dlatego mają takie słabe o niej mniemanie? Warto im pokazać o czym oni w ogolę dyskutują ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10897 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:04:31 pm »
Mnie przeszkadza siedzenie zgarbionym przed kilkunastocalowym monitorem gdy mogę wygodnie rozsiąść się w łóżku/fotelu, wziąc pada w rękę i grać na 30 calowym i wzwyż TV. Tylko nie wyskakuj mi z tekstem że do PC też można podłączyć pada i duży projektor bo na kilkuset pecetowców jakich widziałem w swoim życiu zaledwie kilku miało pada a wszyscy ciupali na monitorkach. Tyle w temacie.

Jezu, ale my teraz nie rozmawiamy o tym co robi przeciętny blacharz, tylko o tym jak można grać komfortowo na PC. Jestem tego żywym przykładem. Przez długie lata grania na konsolach, komfort stał się dla mnie bardzo istotną kwestią. Dlatego ja (nie 10 tysięcy dzieciaków przed monitorami czy koreańczyków czy bóg wie kogo jeszcze) gram na PC na 46''FDHtv bezprzewodowym padem od 360, jak inni grają na swoim PC? nie obchodzi mnie totalnie.
Wcześniej instalując gre, sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej, nowego directx'a, w przypadku gta kilka innych programów których nazw nie pamiętam bo po co mi one (kur** ten xbox robi mi źle na pamięć :/). Normalnie komfort jak sam skur**syn  :???:

Spidey^

  • Gość
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10898 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:05:08 pm »
Mnie przeszkadza siedzenie zgarbionym przed kilkunastocalowym monitorem gdy mogę wygodnie rozsiąść się w łóżku/fotelu, wziąc pada w rękę i grać na 30 calowym i wzwyż TV. Tylko nie wyskakuj mi z tekstem że do PC też można podłączyć pada i duży projektor bo na kilkuset pecetowców jakich widziałem w swoim życiu zaledwie kilku miało pada a wszyscy ciupali na monitorkach. Tyle w temacie.

Jezu, ale my teraz nie rozmawiamy o tym co robi przeciętny blacharz, tylko o tym jak można grać komfortowo na PC. Jestem tego żywym przykładem. Przez długie lata grania na konsolach, komfort stał się dla mnie bardzo istotną kwestią. Dlatego ja (nie 10 tysięcy dzieciaków przed monitorami czy koreańczyków czy bóg wie kogo jeszcze) gram na PC na 46''FDHtv bezprzewodowym padem od 360, jak inni grają na swoim PC? nie obchodzi mnie totalnie.

ale chyba nie powiesz mi że ten komp również służy do pracy? :D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10899 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:08:12 pm »
Wiesz co wydaję mi się, że Ty nie wiesz o czym mówisz. W jakiego multiplatformera gra się lepiej na konsoli niż na PC? Ok pomińmy GTA bo jeszcze w to nie grałem więc nie wiem. Weź pod uwagę, że jestem osobą, która ma porównanie. To co pisze nie jest z dupy wzięte czy przeczytane na necie. Mam jednocześnie PC i konsole i często sprawdzam jak się gra na konsoli w grę którą przeszedłem na PC i zawsze konsolowa wersja wypada gorzej.

Czekasz rok dłużej na Gears of War i zacieszasz gębę bo na wielokrotnie droższym sprzęcie o praktycznie nieograniczonych możliwościach możesz ustawić wyższą rozdzielczość? No gratuluję...

Swoją drogą nawet Far Cry 2, który wyszedł stosunkowo niedawno i niewiele ustępuje wspaniałemu Crysis, na trzyletniej konsoli za kilkaset złotych prezentuje się tylko odrobinę gorzej niż na wypasionym PC.

Naprawdę ciekawi mnie; nikt nie kwestionuje tego, że ktoś kupuje konsolę za 1600 zamiast kilkaset złotych tylko po to, by móc (może) mieć lepszą grafikę, ale już kiedy ktoś wydaje dużo więcej kasy na komputer, który oferuje lepszą grafę (fullHD, AA - czyli to, co obecne konsole powinny oferować) - już jest wielkie zdziwienie i bezsens.

Wiesz dobrze, że różnice między Xboxem 360 i PS3 akurat w kwestii grafiki są najmniejsze. Dopłacić za blu-ray, jakość wykonania i niezawodność oczywiście można, ale gry na PC potencjał sprzętu wykorzystują w niewielkim stopni i pompowanie w blaszaka jako sprzęt do grania jest zwyczajnie nieopłacalne.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10900 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:08:18 pm »
A nie jest ? Mmmm ta grafika, taa hmm... grafika, ojej grafika. Mówiłem już, że Crysis oprócz ładnej grafiki ma tez ładną grafikę ?

Pytanie zasadnicze, grałeś w Crysis?

Zasugerowałem się wypowiedziami z innych for i nie grałem.  8-) 8-) 8-)

Wiem, wiem. Zbluźniłem i nie będę się wypowiadał o tej "super" grze :).

Swoją droga dziwne, że jak ktoś powie Crysis to wszyscy mówi tylko o grafice. Czyżby tylko ona się liczyła w tej grze ?  8) 8)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 20:09:54 pm wysłana przez Chris »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10901 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:09:36 pm »
Nie wszyscy mają klapki na oczach i ograniczają się tylko do jednego, "własciwego" sprzętu. I to się tyczy zarówno zagorzałych blacharzy, którzy twierdzą, że gry na konsole są dla dzieci, jak i zagorzałych konsolarzy, którzy od lat z uporem maniaka próbują wmawiać sobie i innym, że gry na kompach są mało komfortowe.
Przemieszanie rynku konsolowego i pecetowego jaki nastąpił w tej generacji definitywnie zabija j-rpg oraz bijatyki (gry typowo konsolowe) czyli jedne z moich ulubionych gatunków jednocześnie zalewając nas z każdej strony wszelakiej maści  szóterami (stfu-nawet z trailerów FFXIII/VS dobiega świst latających kul o RE5 juz nie wspominając), więc zawsze będę nastawiony anty-pecetowy i jeśli tylko świnia nie zmienia poglądów to jestem zafajdanym prosiokiem i jestem z tego dummy.

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10902 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:10:59 pm »
Wcześniej instalując gre, sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej, nowego directx'a, w przypadku gta kilka innych programów których nazw nie pamiętam bo po co mi one (ku*** ten xbox robi mi źle na pamięć :/). Normalnie komfort jak sam sk***  :???:

Tak, masz rację. Przed każdą grą trzeba zainstalować sterowniki (bo raz nie wystarczy), nowego directx'a (bo gra instalując się nie zrobi update'u, który trwa 20 sekund) i oczywiście trzeba jeszcze raz windowsa stawiać po uruchomieniu komputera (o czym zapomniałeś przez Xboxa). Całe szczęście, że na konsolach nie muszę co 3 tygodnie robić pół godzinnego update'a, jeżeli nie chcę ogłuchnąć to wypadało by zainstalować grę na śmiesznie małym dysku itp. Eh komfort
Do pracy mam laptopa. PC stacjonarny to kombajn multimedialny, takie doskonalsze i bardziej wypasione PS3;)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10903 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:12:08 pm »
A nie jest ? Mmmm ta grafika, taa hmm... grafika, ojej grafika. Mówiłem już, że Crysis oprócz ładnej grafiki ma tez ładną grafikę ?

Pytanie zasadnicze, grałeś w Crysis?
Z całym szacunkiem , ja tego nie napisałem .

Buzu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-10-2007
  • Wiadomości: 752
  • Reputacja: 0
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10904 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:14:40 pm »
Swoją drogą nawet Far Cry 2, który wyszedł stosunkowo niedawno i niewiele ustępuje wspaniałemu Crysis,

Weź poproś kogoś, żeby dał Ci zagrac w Crysisa na sensownych ustawieniach. Nie tylko, że Far Cry 2 nie może się równać graficznie z Cry to jeszcze grywalnościowo pozostaje wieeeele z tyłu.
Aha Crysis to dla mnie razem z CoD4/5 i serią Half Life najlepszy FPS w jakiego grałem. Szkoda mi tych co sobie wyrobili zdanie o tej zajebistej grze na podstawie tego co piszą dzieci, których nie stać na odpowiedniego do tej gry PC. Cóż życie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10905 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:16:21 pm »
Przemieszanie rynku konsolowego i pecetowego jaki nastąpił w tej generacji definitywnie zabija j-rpg oraz bijatyki (gry typowo konsolowe) czyli jedne z moich ulubionych gatunków jednocześnie zalewając nas z każdej strony wszelakiej maści  szóterami (stfu-nawet z trailerów FFXIII/VS dobiega świst latających kul o RE5 juz nie wspominając)

Aha, a więc to wina PC-towców, że powstaje tyle fps'ów (najbardziej oczekiwaną grą na PS3 na pewno nie jest fps) czy shooterów (najlepsza gra na 360). Litości.
A mieszanie do tego RE5, która jest w większości kopią RE4 - gry z GameCube'a, czyli konsoli z czasów, kiedy większość blaszaków nawet nie myslała o kupnie konsoli (dopiero ta generacja spowodowała olbrzymi przełom) oraz konsoli, której większość samozwańczych hardcorowych graczy by nawet nie tknęła, jest już szczytem głupoty.

Wiesz dobrze, że różnice między Xboxem 360 i PS3 akurat w kwestii grafiki są najmniejsze.

Ja to wiem. Ale zobacz sobie na posty MarcePana, który non stop krzyczy "Uncharted miażdży grę X na x0!!" czy Maxximusa, który wmawiał sobie i innym, że fakt, iż FFXIII wychodzi również na X0 oznacza, że gra nie wykorzysta całej mocy Cella i będzie brzydka :/.

Z całym szacunkiem , ja tego nie napisałem .

Pomyliło mi się przy cytowaniu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 20:19:06 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10906 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:18:33 pm »

Weź poproś kogoś, żeby dał Ci zagrac w Crysisa na sensownych ustawieniach. Nie tylko, że Far Cry 2 nie może się równać graficznie z Cry to jeszcze grywalnościowo pozostaje wieeeele z tyłu.
Aha Crysis to dla mnie razem z CoD4/5 i serią Half Life najlepszy FPS w jakiego grałem. Szkoda mi tych co sobie wyrobili zdanie o tej zajebistej grze na podstawie tego co piszą dzieci, których nie stać na odpowiedniego do tej gry PC. Cóż życie.
Cytat godny dorosłego człowieka...
: Grudzień 30, 2008, 20:17:34 pm
Przemieszanie rynku konsolowego i pecetowego jaki nastąpił w tej generacji definitywnie zabija j-rpg oraz bijatyki (gry typowo konsolowe) czyli jedne z moich ulubionych gatunków jednocześnie zalewając nas z każdej strony wszelakiej maści  szóterami (stfu-nawet z trailerów FFXIII/VS dobiega świst latających kul o RE5 juz nie wspominając)

Aha, a więc to wina PC-towców, że powstaje tyle fps'ów (najbardziej oczekiwaną grą na PS3 na pewno nie jest fps) czy shooterów (najlepsza gra na 360). Litości.
A mieszanie do tego RE5, która jest w większości kopią RE4 - gry z GameCube'a, czyli konsoli z czasów, kiedy większość blaszaków nawet nie myslała o kupnie konsoli (dopiero ta generacja spowodowała olbrzymi przełom) oraz konsoli, której większość samozwańczych hardcorowych graczy by nawet nie tknęła, jest już szczytem głupoty.
Tak.
Wraz z wejściem na rynek XBOX wszystko powoli zaczęło iść w takim kierunku jak jest teraz (HALO , DOOMY , Halo KIllery etc), twórcy gier połknęli haczyk , conterstrikowcy podrośli , kupili konsole i mamy to co teraz. White Kinght Chronicles 300k-GOW2 3kk.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 20:24:34 pm wysłana przez Jurass »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10907 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:21:09 pm »
Wcześniej instalując gre, sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej, nowego directx'a, w przypadku gta kilka innych programów których nazw nie pamiętam bo po co mi one (ku*** ten xbox robi mi źle na pamięć :/). Normalnie komfort jak sam sk***  :???:

Tak, masz rację. Przed każdą grą trzeba zainstalować sterowniki (bo raz nie wystarczy), nowego directx'a (bo gra instalując się nie zrobi update'u, który trwa 20 sekund) i oczywiście trzeba jeszcze raz windowsa stawiać po uruchomieniu komputera (o czym zapomniałeś przez Xboxa). Całe szczęście, że na konsolach nie muszę co 3 tygodnie robić pół godzinnego update'a, jeżeli nie chcę ogłuchnąć to wypadało by zainstalować grę na śmiesznie małym dysku itp. Eh komfort
Do pracy mam laptopa. PC stacjonarny to kombajn multimedialny, takie doskonalsze i bardziej wypasione PS3;)
A ty bierzesz wszystko tak dosłownie? A po drugie gdzie ja napisałem że za każdym razem? I jeśli głuchniesz od dzwięku jaki wydaje xbox, to polecam wizyte u laryngologa ;) Mi sie [po prostu wydaje ze jeżeli płacye to "troche" kasy więcej, to nie powinienem mieć takich problemów tylko czysty fun.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10908 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:23:06 pm »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10909 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:24:33 pm »
Ja to wiem. Ale zobacz sobie na posty MarcePana, który non stop krzyczy "Uncharted miażdży grę X na x0!!"

A wiesz co ja sądzę na temat twórczości MarcePana w tym (i nie tylko) temacie?

W ogóle czy zgadzasz się z Buzem, który twierdzi, że PC do grania jest LEPSZY niż konsole?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 20:27:44 pm wysłana przez Iras »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10910 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:25:19 pm »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10911 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:31:37 pm »
Wraz z wejściem na rynek XBOX wszystko powoli zaczęło iść w takim kierunku jak jest teraz (HALO , DOOMY , Halo KIllery etc), twórcy gier połknęli haczyk , conterstrikowcy podrośli , kupili konsole i mamy to co teraz. White Kinght Chronicles 300k-GOW2 3kk.

Mówisz o PC a piszesz Xbox który jakby nie patrzeć jest konsolą. Żeby gra się sprzedała przede wszystkim musi trafić w gusta, a nie oczekujesz od jakiegoś średniego jrpega że się sprzeda lepiej niż Gow2, poczekaj na FFXIII. Fakt faktem że teraz jest dużo FPS, a po sprzedaży widać że takie gry ludzią pasują, to po co robić coś innego ? Tu nie ma często miejsca na ryzyko.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10912 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:35:12 pm »
Wraz z wejściem na rynek XBOX wszystko powoli zaczęło iść w takim kierunku jak jest teraz (HALO , DOOMY , Halo KIllery etc), twórcy gier połknęli haczyk , conterstrikowcy podrośli , kupili konsole i mamy to co teraz. White Kinght Chronicles 300k-GOW2 3kk.

Mówisz o PC a piszesz Xbox który jakby nie patrzeć jest konsolą. Żeby gra się sprzedała przede wszystkim musi trafić w gusta, a nie oczekujesz od jakiegoś średniego jrpega że się sprzeda lepiej niż Gow2, poczekaj na FFXIII. Fakt faktem że teraz jest dużo FPS, a po sprzedaży widać że takie gry ludzią pasują, to po co robić coś innego ? Tu nie ma często miejsca na ryzyko.

Po ostatnich "dziełach" SE nie byłbym taki pewny co do jakości FFXIII. Czy WKC jest średni (sam tak napisałeś) to poczekajmy do większej ilości recenzji, bo jeśli miałbym się sugerować Famitsu to bardziej bym wolał Haze niż WKC :D.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10913 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:36:27 pm »
Japończycy potrafią wyniuchać dobrego RPG, kto jak to ale to u niech jest najwięcej zapaleńców, więc po sprzedaży widać, że ta gra to nic specjalnego.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10914 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:36:56 pm »
Wraz z wejściem na rynek XBOX wszystko powoli zaczęło iść w takim kierunku jak jest teraz (HALO , DOOMY , Halo KIllery etc), twórcy gier połknęli haczyk , conterstrikowcy podrośli , kupili konsole i mamy to co teraz. White Kinght Chronicles 300k-GOW2 3kk.

Mówisz o PC a piszesz Xbox który jakby nie patrzeć jest konsolą. Żeby gra się sprzedała przede wszystkim musi trafić w gusta, a nie oczekujesz od jakiegoś średniego jrpega że się sprzeda lepiej niż Gow2, poczekaj na FFXIII. Fakt faktem że teraz jest dużo FPS, a po sprzedaży widać że takie gry ludzią pasują, to po co robić coś innego ? Tu nie ma często miejsca na ryzyko.
Dzięki pierwszemu XBoxowi zaczęło się przemieszanie rynku konsol/pc.
WKC raczej nie jest średnim jrpg, skoro sprzedaje się i tak najlepiej w tej generacji (rynek japoński).
Coraz poważniej zastanawiam sie nad kupnem owego tytułu w wersji jap albo Demon Soul (podobno ma być zaimpletowany angielski), tylko zapewne  z online będą nici.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 20:40:54 pm wysłana przez Jurass »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10915 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:38:00 pm »
Japończycy potrafią wyniuchać dobrego RPG, kto jak to ale to u niech jest najwięcej zapaleńców, więc po sprzedaży widać, że ta gra to nic specjalnego.

Czyli w tej generacji nie było jeszcze żadnego dobrego jRPG'a ;). Swoją drogą poczekajmy na jakieś oficjalne dane :).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 20:39:32 pm wysłana przez Chris »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10916 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:39:25 pm »
W ogóle czy zgadzasz się z Buzem, który twierdzi, że PC do grania jest LEPSZY niż konsole?

Zależy w jakie gry i jaki kto ma budżet, by wydać na maszynkę do grania.
Jeżeli dla kogoś wydanie 3000zł to za dużo bądź bezsensownie wydana kasa za lepszą rozdzielczość/płynniejszą grę, a obraz PC-towca to dla niego garbiący się okularnik wpatrujący się w 15" ekran, który poprzedza godzinną instalację gier półgodzinną instalacją sterowników, to nie, wówczas faktycznie lepiej jest kupić konsolę.
Jeżeli ktoś jednak dysponuje takim budżetem, że może sobie pozwolić na blaszakowe monstrum, i nie ma problemów z przygotowaniem sobie komfortowego miejsca do grania, to wówczas dla takiego lepiej jest grać na PC.


White Kinght Chronicles 300k-GOW2 3kk.
Tak, zbij teraz PC-towców za to, że posiadacze konsol wolą kupić jedną grę zamiast drugiej :/.
O ile się nie mylę, sam miałeś (masz) GoW2, więc sam się przyczyniłeś do sprzedaży tej gry.
Nie mówiac juz o tym, że Japonia w tej generacji ma olbrzymie problemy z wejściem w świat HD. Jest tylko kilka firm, którym udało się to bez problemu, inne wciąż żyją albo archaicznym gameplay'em, albo grafiką z poprzedniej generacji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 20:42:18 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10917 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:40:01 pm »
No dobra nie jest średni, chodziło mi o to, że jak tu porównywać sprzedaż jakiegoś jrpeg z grą która ma wyrobioną markę,a pierwsza część sprzedała się tam w 4 milionach.

Chris:

Były dobre, nie było przełomowych, innowacyjnych, zawsze coś przeszkadzało dać tą 9 czy 10.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10918 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:40:58 pm »
W ogóle czy zgadzasz się z Buzem, który twierdzi, że PC do grania jest LEPSZY niż konsole?

Zależy w jakie gry i jaki kto ma budżet, by wydać na maszynkę do grania.
Jeżeli dla kogoś wydanie 3000zł to za dużo bądź bezsensownie wydana kasa za lepszą rozdzielczość/płynniejszą grę, a obraz PC-towca to dla niego garbiący się okularnik wpatrujący się w 15" ekran, który poprzedza godzinną instalację gier półgodzinną instalacją sterowników, to nie, wówczas faktycznie lepiej jest kupić konsolę.
Jeżeli ktoś jednak dysponuje takim budżetem, że może sobie pozwolić na blaszakowe monstrum, i nie ma problemów z przygotowaniem sobie komfortowego miejsca do grania, to wówczas dla takiego lepiej jest grać na PC.

W takim razie niech nam nie wmawia, że granie na PC jest lepsze. Bo takich zamożnych ludzi (wśród graczy) jak on jest mało.

"Były dobre, nie było przełomowych, innowacyjnych, zawsze coś przeszkadzało dać tą 9 czy 10."


No właśnie nie były, bo żaden nie sprzedawał się lepiej niż WKC, który jak stwierdziłeś jest średni.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2008, 20:43:00 pm wysłana przez Chris »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #10919 dnia: Grudnia 30, 2008, 20:43:36 pm »
No dobra nie jest średni, chodziło mi o to, że jak tu porównywać sprzedaż jakiegoś jrpeg z grą która ma wyrobioną markę,a pierwsza część sprzedała się tam w 4 milionach.

Porównanie z GeOW było nie na miejscu , muszę przyznać , ale Level5(studio od WKC) to raczej znana firma z wyrobioną marką.